כותרות TheMarker >
  ';

  חוק ו/אי סדר

  ימים נוראים .... ימי נוחי

  2 תגובות   יום חמישי, 20/9/12, 22:09


  ענין מעריב, אינו רק מעציב. עניין מעריב מעיק. כשהוא קורה ממש בסמוך ליום בו עלינו לבקש לעשות חשבון נפש יש בו כדי להעיד על כך, שאנחנו חיים ימים די נוראים. ימים נוראים, למרות שהיה ידוע לכל, שדינו של העיתון הזה, לכליה.

   

  מר דנקנר רכש את מעריב, למי ששכח, עיתון שפעם, היה שם דבר, לפני חודשים לא רבים, במחיר של 147 מליון ש"ח והוא מוכר אותו כעת תמורת כ- 1/3 מהמחיר. קטונתי מול האשף הפיננסי הזה ועדיין, שום הסבר שניתן לכך עד כה אין בו די כדי להסביר מהלך שכזה. מצבו של העתון היה רע כבר כשנקנה ולכן עולה השאלה, למה נקנה במצבו זה ולמה נמכר. כיון שכך, אסור להקפיא את ההליכים נגד העיתון בכלל ונגד בעליו בפרט ואסור בתכלית האיסור לאשר מכירה שלו, לבעליו של עיתון מתחרה. יש לאפשר למעריב לקרוס, ולנהל חקירה מעמיקה, של הסיבות והגורמים לכך, בלי לתת כרגיל לפחד לשגרה ולנאמנות לסדר הדברים הרגיל, להשלות אותנו, שצמצמנו נזקים.

   

  לעיתון מעריב מגיע הספד קולני ונושך יותר, אבל אם נלך בנתיב הרגיל של הקפאת הליכים שאחריה הסדר נושים שייעשה במחשכים, זה לא יקרה. זה לא יקרה, ועניין מעריב יהפוך לעוד בבואה אחת מני רבות, בהן לא יתבונן בית המשפט, מי שעליו/ה לשקול, האם הוא רוצה לשוב לשמש כבגדי המלך החדשים או שמא היא רוצה לעשות משהו אחר. להיות אחת מאלה שמגיעות לבית המשפט כדי לעשות בו - צדק. צדק שייראה, כי רק כך, יש סיכוי שהוא גם ייעשה.

   

  על בית המשפט להתבונן היטב בדמותה של החברה הישראלית ולהתעלות מעל למקובל בהליכים שכאלה. לא קל הדבר אבל אם בית המשפט יעשה כן, הוא לא יסתיר מאתנו את כיעורו המלא של עולם העסקים והערכים בו אנו חיים.  כי את הזיוף הזה, מה שכולנו עושים כדי להתקיים, מוטב שנפסיק לעשות כדי שכולנו, גם עובדי מעריב, נתחיל לחיות.

   

  כי מר דנקנר, ככל הנראה, אינו אידיוט. יש להניח שההיפך הוא הנכון. הוא לא קנה את מעריב כי הוא לא הבין שעולם עיתונות הדפוס בבעיה, שהעיתונות עברה לחינמונים מטעם ולרשת האינטרנט. הוא ידע היטב שהוא רוכש את העיתון כי הוא התליין הטוב ביותר שבנמצא והוא יכול לעשות בעיתון ובעובדיו מעשה פילגש בגבעה על ידי שיחסל אותו על ידי שימכור אותו לבעליו של העיתון של הימין וזאת שוב, בלי שתישמע די הצורך ולאורך זמן, הצעקה המתבקשת על השיטה הזו. הוא ידע את אלה והרבה מעבר לאלה ובדיוק מהטעם הזה מר דנקנר חייב להגיע לדוכן העדים וזה לא יקרה, במקרה ויוקפאו ההליכים. מאידך אם תידחה הבקשה, והערעור עליה, אני אפילו לא אתפלא אם לא די יהיה בדוכן העדים באולמה של כב הש' אלשייך. ייתכן, שיש לחקור אותו בעוד כמה מקומות.  כך יובהר תפקידו האמיתי של נוחי בעולם העסקים הישראלי. תפקידו הוא לשמש בתפקיד הקברן של עולם הערכים שלנו, כי הטעם היחיד ברכישת הגוויה הזו, הוא  על מנת לקבור אותה כמו את מעט התחרות שעוד נותרה בעולם העיתונות, קבורת חמור.

   

  גם אם יכול להיות, יש להניח, חזקת החפות קוראים לזה, שכל מעשיו של דנקנר נעשו כחוק. גם אם זה יכול להיות חוקי, עדיין משהו בהתנהלות הזו, של שועי ארץ, מביא לכך שאסור שנימנע שוב מלשאול את השאלות שהוציאו מאות אלפים לרחובות ואשר נענו בחיסול ממוקד של כל מהלכיהם. את השאלות הכל כך מובנות מאליהם, האם הברון דנקנר עירום או שמא הוא ערמומי במידה כזו, שיש צורך, יש הכרח, לחשוף אותו לעיני כל, כדי שמעללים מסוג זה סוף סוף ייפסקו. כדי שבמסדרונות עולם העסקים הישראלי תנשב רוח אחרת, טובה יותר. רוח שונה מזו שמאפשרת לבעלי עסקים שיושרתם מדרג ז' להפוך אג"ח לזבל וגם מתירה לפוליטיקאים לאמר בכל משפט שמתנהל נגדם "לא ידענו" ולחמוק לא רק מעונש אא אף מן הקלון. רוח שכדי שיהיה איזה שהוא סיכוי שתנשב במקומותינו, אסור שיוקפאו ההליכים, כי זה מה שיעביר למחשכים את פרטי ההסדר שייעשה ואשר בו החוליה החלשה או האדישה, כלומר רוב הציבור, תשלם את המחיר ולא האחראים שישמרו שוב על שטמנו בכיסיהם. הקפאת הליכים תוביל לכך, שחודשים ארוכים יתקיימו ישיבות, מדי זמן יגנבו כותרת במדור דין וחשבון של גלובס, אבל איש לא יידע, מה באמת, קרה במעריב. למה הוא נקנה למה הוא נמכר ואיך כל זה, התאפשר, בלי שאיש נתן את הדין.

   

  לכן, בפעם הזו וגם בשם כל הקדושים ובשם כל חירות אחרת שבשמה אנחנו קוראים בצדק חמס נגד הג'יהאד וכל סוג של פונדמנטליזם, הפעם הזו אני מאחל לנו, לכבוד השנה החדשה, שיתנהלו הליכי פירוק מלאים, ראויים, שקופים אפילו כאלה שימלאו צהובונים בפרטים עסיסיים על מנהגיהם של ראשי המשק, כאלה שיביאו לכך שנדע איך ולמה כך ארע. נדרשים לכך הליכי פירוק בהם יימכר העתון בשוויו האמיתי או יחוסל אבל תוך עמידה נחרצת על מסירת דין וחשבון של כל המעורבים אשר לתהליך שהביא לכך ולמה שהתנהל בחדרי חדרים ואשר לדברי עובד העיתון, מעידים שהמקום הפך לסדום. כי גם אם הליכי הפירוק האלה לא יכניסו לקופה את אותם 45 מליון ש"ח, אם במהלכם תצא האמת לאור, יהיה סיכוי שהם ימנעו את מכירת החיסול הבאה, של עוד מפעל, שפעם היה בו ערך.

   

  יהיה משהו יפה בזה שעיתון, במותו, יעשה עמנו את החסד הזה, של חקירה אמיתית של דרכי ההתנהלות בעולם העסקים העברי, חקירה שיש ולו אבק סיכוי שתחשוף את הקפיטליזם מהזן החזירי, הביריוני והפונדמנטליסטי לא פחות והמסוכן לא פחות מזה שמכונה האיום האירני. חקירה בגדר הליכי פירוק בפיקוחם של רגולטורים שאינם חושבים רק על הג'וב הבא. כי רק חקירה כזו, פומבית יש סיכוי שתסתיים למשל בהרמת מסך או בחיובו האישי של מר דנקנר בתשלום כל הכספים החסרים בקופת הפנסיה של עובדי העיתון ואולי לא רק מכיסו הוא אלא גם מכיסו של מי שמכר לו את העיתון הזה. יותר מזה, היא עשויה למנוע בעתיד לבוא, מתן אשראי נוסף לנוחי ודומיו וזאת גם אם לא תשיב את כל כספי הפנסיה של מאות רבות של עובדים, שנותרים ללא פרנסה וחשוב לא פחות, כשעוד עיתון, עוד כלי תקשורת, מיישר קו לימין לא רק בתכניו, אלא גם בדרוויניזם הזה שאוכל את כולנו ושבו, הכח שב ובולע את הצדק, עד שהוא לא נראה עוד.

   

  כי זה לא שלא אכפת לי מהעובדים, אכפת לי. זו בדיוק הסיבה בגללה אסור להקפיא הליכים. כי מה שעושה מר דנקנר הוא שהוא מתחבא מאחורי עובדי העיתון. הוא שולח אותם לשכב על הגדר עבורו, בדיוק כפי שעשו לפני כמה שנים עם הקופאים של קלאב מרקט ובזמן שאנחנו מביטים בהם בחמלה החמלה שעוד נותרה בנו, הם שבים ומשמשים כגלדיאטורים בקולוסיאום של הקיסר הזה, שעושה עוד סיבוב על כספי הציבור בהם הוא רכש את מעריב.

   

  לכן, לכבוד הימים הנוראים אבקש סליחה מכל עובדי מעריב על בקשתי זו, לכבוד הימים הנוראים אבקש מהם  שלא יקבלו כל הסדר פשרה. שלא יאפשרו להקפיא את  ההליכים נגד מעריב. אולי כב' הש' הגב' אלשייך למדה ממה שקרה בפרשת קלאב מרקט ובפרשיות כלכליות רבות אחרות. אם היא לא למדה, אולי היא תלמד עכשיו.

   

   

   

  בעז ברזלי, עו"ד

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     24/9/12 17:44:
   לא הבנתי מה כן צריך לעשות בעניין מעריב?
     21/9/12 07:59:

   אני חושבת שבכלכליסט הגדירו את נוחי באופן מדויק שתיאבון הסיכון שלו דנקנר אינו מוגבל. והוא חייב

   להיתבע לשלם את 100% הפיצויים והזכויות. אני לא בטוחה שמישהו מעובדי מעריב מתכונן לוותר . מה שהכי מקומם בסיפור שאפילו צל צילו של שר מחבורת הבובות של ביבי לא הגיב עד רגע זה. כולם עסוקים בחופשת החגים בפזורות העולם. איך מפעל של אלפיים איש עומד להיסגר והממשלה הזאת שותקת? ידוע שנוחי איש מקורב לשלטון ובחסות קרבה זו הוא הרשה לעצמו לרכוש את מעריב ואולי גם למכור ולהוציא עבור ביבי את הערמונים מהאש...מי אמר שלא? מי אמר [כשונאת קונספירציות] שהטייקונים מדברים מעלינו  ובסופו של דבר כולם עשו לשלדון טובה כי כרגע הוא עומד להשתלט גם על העיתונות הוירטואלית ולמוטט את ynet . אין לו בעייית כסף. עיתון הארץ גם על סף קריסה כששלדון עכשיו ביטל את ההדפסה שהם סיפקו לו. אי אפשר להיות עיוורים לנוכח ההשתלטות על המדיה ובלי יריה אחת.

   עובדי מעריב ביום שלישי  מתחילים בשביתה והבנתי שעומדים להשבית את המשק כולו.

   עובדי מעריב זה אנחנו. גם עובדי  פניציה זה אנחנו.

   תודה על הפוסט הזה בועז

   ארכיון

   פרופיל

   boazlaw
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין