כותרות TheMarker >
  ';

  הרהורים ודעות אישיים

  בלוג אישי, שכולל גם מידע ממפגשים שונים לאורך הדרכים והשנים

  סקס שקרים וחברות בטוח

  23 תגובות   יום ראשון, 7/10/12, 17:52

   

  מייל שהגיע אלי ממשרד עורכי דין שעוסק בענייני בטוח הצית את דמיוני.

   

  "מי הביוב יתייבשו מעצמם ועם הצחנה תלמד לחיות"

  1983-2012© חיים קליר ושות' http://www.kalir.co.il

   

  מה דינו של מבוטח, המעיד אמת בבית המשפט, אולם מתברר כי בהודעתו הראשונית לתאגיד הביטוח, מסר גרסה שקרית? שופטינו לא ימחלו לו. הם ישללו ממנו את כל תגמולי הביטוח. חלקם יעשה זאת, אפילו השקר נגע לנקודה שאינה רלבנטית לביטוח.

  ומה דינו של תאגיד ביטוח, כאשר השופט מגלה כי עד משקר על דוכן העדים, לבקשת תאגיד הביטוח, בהשפעת קשרי העבודה שביניהם? מיד נראה.

  באחד הימים הציפו מי ביוב את מטבח דירתו של עצמון דקל. הדירה הייתה מבוטחת בחברת הביטוח הפניקס.

  דקל פנה למוקד התביעות של הפניקס. אין בעיה, ענו לדקל מהמוקד, מיד יגיע שרברב של חברת ש.ח.ר נזקי צנרת. השרברב הגיע וכמו קוסם, מיד איתר את התקלה. הבעיה אינה בצנרת הדירה שלך, פסק השרברב. הבעיה היא בצנרת הראשית של הבניין. תפנה לוועד הבית.

  דקל פנה לוועד הבית. אולם שרברב וועד הבית לא איתר שום תקלה בצנרת הבניין. בינתיים מי הביוב המשיכו להציף את מטבחו של דקל. הנזק לאריחי המטבח התעצם. הצחנה המשיכה לעלות. דקל החליט לעשות מעשה. הוא שכר את שירותיו של שרברב פרטי. זה איתר את התקלה ותיקן אותה.

  הצפת מי הביוב נעצרה, אולם הצחנה המשיכה ועלתה. דקל פנה שוב להפניקס. הוא ביקש מימון להחלפת מצע החול שמתחת לאריחי המטבח וגם להחלפת אריחי המטבח והסלון.

  מדוע גם בסלון? זה אמנם לא הוצף, אבל בדירתו של דקל, הסלון והמטבח מהווים מתחם אחד בלתי נפרד. החלפת האריחים רק באזור המטבח, טען דקל, תגרום לשוני נִרְאֶה לעין בין הריצופים.

  דקל חשב כי הצחנה עולה רק מהמטבח שלו. אולם כפי שנראה, הוא גילה לתדהמתו כי הצחנה ממטבחו, היא כאין וכאפס לעומת הצחנה שעלתה מהתבשיל שניסו הפניקס ומהנדס מומחה מטעמה לרקוח עבורו.

  כדי לבסס את תביעתו, שכר דקל את שירותיו של מהנדס מומחה בשם מיכאל קרבצ'יק. דקל רק לא ידע, כנראה, שהמהנדס עובד גם עם הפניקס. המהנדס הכין מפרט עם עבודות השיקום הנדרשות לתיקון נזקי הצפת מי הביוב. את המפרט, העביר דקל להפניקס. דקל ציפה כי הפניקס תכסה את הנזק שנגרם לו. אולם הפניקס השיבה את פניו ריקם. בלית ברירה, פנה לעזרת בית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב.

  מדוע אינכם משלמים לו, שאל השופט יובל גזית את נציג הפניקס. הרי אינכם מתכחשים לכך שכאשר הצנרת עולה על גדותיה, גם הנזקים הנלווים מכוסים על פי הפוליסה.

  נכון, הודה נציג הפניקס, אבל למה צריך להחליף את מצע החול? מה שרטוב, יתייבש עם הזמן.

  גם אם זה יתייבש, השיב השופט, יישאר שם ריח ביוב.

  מעולם לא היו שם מי ביוב, השיב נציג הפניקס. אפילו המבוטח עצמו דיווח על שלולית מים בלבד. מים, לא ביוב.

  ומה עם המהנדס קרבצ'יק, הקשה השופט, הרי הוא הכין עבור המבוטח מפרט של עבודות "לשיקום הרצפות כתוצאה מנזקי ביוב". כך במפורש כתוב במפרט שלו: "נזקי ביוב".

  כאן יש לנו הפתעה, השיב נציג הפניקס. המהנדס מיכאל קרבצ'יק עלה על דוכן העדים והגיש "חוות דעת מבהירה". הזיהום ממי הביוב, כך העיד המהנדס המומחה, לא היה ולא נברא. המהנדס שכח את שנרשם במפרט שכתב והעיד כי הזיהום כלל לא נזכר במפרט. אותו מפרט, הבהיר המהנדס, אינו אלא כתב כמויות לצורך שיפוצים בדירה ולא עקב תקלת צנרת.

  השופט גזית נדהם מסיבוב הפרסה שעשה המהנדס. אולם לאחר ששמע את עדויות המבוטח והשמאי מטעמו, ברוך שנפס, הבין מיד כי אכן המטבח הוצף במי ביוב.

  ומה קרה שהמהנדס קרבצ'יק שינה את עדותו? השופט גילה כי הוא עשה זאת "לבקשת הפניקס וש.ח.ר ובשל קשרי העבודה שלו עמן".

  "איני נותן אמון בעדותו של המהנדס קרבצ'יק", פסק השופט. דווקא המפרט הראשון שהכין המהנדס, לבקשת דקל, הנושא את הכותרת "מפרט עבודות שיקום הרצפות כתוצאה מנזקי ביוב", הוא האמין בעיני, קובע השופט.

  השופט גם דוחה את טענת הפניקס כי בין הסלון והמטבח הייתה קיימת מחיצה ולכן לא צריך להחליף את האריחים גם בסלון.

  לסיכום, קובע השופט, ברור כי "קיים הבדל מהותי בין רטיבות מים לבין רטיבות ממי ביוב. רטיבות רגילה ניתן ליבש. במקרה של זיהום קם צורך בהחלפת מצע החול".

  בסופו של דיון, השופט מחייב את חברת הפניקס וש.ח.ר לשלם לדקל סך של 24,600 ₪ עבור העבודות שבוצעו, ועוד 2,000 ₪ עבור הוצאות משפט.

  כאן עולה כמובן השאלה, מדוע בתחום הביטוח דינם של רמאים עם צילינדר שונה מדינם של רמאים פשוטי עם? דווקא את אלה עם הצילינדר צריך להרתיע יותר. מדוע? משום שבידיהם מופקד כספינו ובנפול עלינו אסון, אנו תלויים בהם.

  ומספר מילים על המהנדס: עדות שקר היא מעשה חמור, ללא ספק, אבל לא המהנדס יצר את השיטה. המהנדס, כמו אלפי מומחים המתפרנסים ממתן חוות דעת לחברות הביטוח, הוא קורבן השיטה. אם לא יכופף את חוט השדרה המקצועי שלו, יישאר רעב ללחם. כל זמן שתאגידי הביטוח יצאו ממעשים כאלה ללא פגע, הם יימשכו.

  l
  .
    לאחר קריאת המייל נפלה עלי שינה עמוקה,שבמהלכה חלמתי "חלום מקצועי", ובהשראת פסטיבל הסרטים בחיפה, (הסרט שראיתי אתמול "פיאצה פונטנה -הקשר האיטלקי") אני מוצא את עצמי באולפני יוניברסל בלוס אנג'לס לצידו של הבמאי פרנקו זפירלי, וצופה בצילום הסרט השלישי בטרילוגיה שכתבתי על ענף הבניה -"סקס,שקרים וחברות בטוח" לאמיתו של דבר השם היה ארוך יותר אבל מסיבות קולגיאליות השמטתי את המלה "מהנדסים"
  מכיוון שהסרט עוד לא יצא לאקרנים, ורק בחודש הבא אני נוסע איתו לפסטיבל הסרטים ברומא
  אביא רק כמה אפיזודות,שחוויתי במהלך חלומי/שנותי ההנדסיות. ומי שרוצה להבין איפה הסקס בכל הספור הזה, שיקנה כרטיס ויראה את כל הסרט.....
  ,
  ''

  ,
  איך מוציאים את חברת הבטוח מהבוץ
  .
   לפני מספר שנים, נתתי חוות דעת לחברת בטוח על נזק מים במחסן גדול של יבואני מחשבים.
  המחסן הוצף ביום ששי עקב פצוץ של הצנור המחבר את הניאגרה בשירותים למערכת אספקת המים.
  ביום ראשון בעת שהגיעו ראשוני העובדים, חשכו עיניהם בראותם מחשבים צפים במים כמו גונדולות בונציה.
  שמאי חברת הבטוח,הזעיק אותי בדחיפות בכדי לאתר את סיבת ההצפה. באופן טבעי התחלתי לסקור את ה"אזורים הרטובים" במבנה וכשהגעתי למלתחות העובדים, זיהיתי מייד את הפצוץ בצנור הקצר שהוביל את המים לאחת הניאגרות. פרקתי את הצנור ולקחתי אותו איתי למשרדי. מתוך היכרות קודמת של פצוץ צנרת המובילה לניאגרה,
  הנחתי שזה צנור שאינו עומד בדרישות התקן. ואכן לאחר בדיקת מכון תקנים הם אשרו את הנחתי..
  לאחר "פעולת בילוש שמאית" נמצא שכמה חודשים לפני הארוע בוצע שפוץ במלתחות כולל החלפת הניאגרות ובכך נסגר המעגל, הקליינט שלי יצא מהבוץ, והמחשבים עדיין משייטים במימי ונציה.......

  ,
  איך מוציאים טוטאל לוס על מבנה
    
     לפני הרבה מאד שנים, תכננתי מאפיה גדולה, אי שם בביצות החווארה. היה זה מבנה אמריקאי מיובא ,שמבוסס על רעיון הנדסי שלא מקובל במקומותינו.
  באחד מימי יולי החמים, פרצה שריפה במאפיה,רוב הציוד "הלך לעולמו", אבל המבנה עמד על תילו, למרות מספר עיוותים בקונסטרוקצית הפלדה. בעלי המאפיה הזעיקו אותי לבדוק את המבנה, עוד לפני ששמאי חברות הבטוח הגיעו צפונה. בתום הסיור במבנה אמר לי שלוימה האח הצעיר:" אנחנו רוצים לקבל פיצוי כספי על המבנה ועליך להוציא חוות דעת שיש לנו כאן מקרה של טוטאל לוס.
  במאמר מוסגר,אציין שלבעלי המאפיה היה גם סעיף של היעדר רווחים, דהיינו,כל חודש שהמאפיה לא מייצרת לחמים הבעלים מקבלים מאות אלפי דולרים מחברת הבטוח.
   כשהגיעו מהנדסי חברת הבטוח לאתר, הם היו מוכי תדהמה, כיצד הבניין עומד על תילו, למרות שאינם רואים את עמודי התמך.  גם אני הצטרפתי ל"חוג התמהים", על אף שהכרתי היטב את המערכת הקונסטרוקטיבית של המבנה.
  החלטתי שבשלב זה אני לא כותב חוות דעת ואחכה לראות את ההתפתחויות בתחןם הציוד ,בו היה נזק של עשרות מיליוני שקלים.
  זה היה תיק בטוחי יוצא דופן, הפעם חברת הבטוח היתה בלחץ לסיים את התיק,משום שכל חודש היא היתה אמורה לשלם לבעלי המאפיה פיצוי על היעדר רווחים ומנגד בעלי המאפיה דרשו להביא מומחים מהולנד שיעריכו את היקף הנזק, ויציעו תכנון חדש בכדי להחזיר את המצב לקדמותו.
  גם אני נקטתי באותה טקטיקה, ודרשתי לזמן את המהנדסים האמריקאיים שפיתחו את השיטה, בכד שיחוו את דעתם על מצב המבנה. אמנם התחושה ההנדסית שלי, היתה שיש להחליף את הפנלים שהתעוותו,אבל במקרים מסוג זה, לא מסתמכים על תחושות, אלא יש לבצע מערך ענק של בדיקות בכדי לאתר את מצב המערכת הסטטית של המבנה.
  זה אחד המקרים הבודדים, שראיתי איך חברת הבטוח מנהלת משא ומתן לצורך פשרה, כי הפעם ידה היתה על התחתונה.
  עד היום איני יודע את הסכום  המדוייק אותו קבלו בעלי המאפיה בגין הפגיעה במבנה, אבל  מתוך התודות והתשורה שקבלתי מבעלי המאפיה הסקתי שהיה מדובר על כמעט טוטאל לוס.
  ובקטע הסיום של אותה אפיזודה , רואים את מהנדסי חברת הבטוח ,מגיעים למבנה בעת השקום
  ורואים איך צוות ישראלי מחליף כ-50 פנלים מפלדה בעלות של כמה עשרות אלפי דולרים,
  והשמאי של חברת הבטוח נוזף במהנדסיו "ככה לא בונים חומה"............
  ,
  ,
  לאורך השנים נתתי מאות חוות דעת הנדסיות לגופים ממשלתיים לחברות צבוריות,לחברות בטוח,לקבלנים וגם לאזרחים מהשורה. מעולם לא "בגדתי באמת המקצועית שלי", בכדי להיטיב עם
  מזמיני חוות הדעת. ובאחד התיקים כשהוזמנתי להעיד בבית המשפט על אחת מחוות הדעת שלי,
  כינה אותי אחד מעורכי הדין "מהנדס שקרן" ועל כך עניתי:
  "כבוד השופט  שם החברה ההנדסית  בבעלותי "אביבי מהנדסים בע"מ, כוללת את שם משפחתי
  ולשם זה יש מוניטין של  80 שנה בענף.. אבי כקבלן ישר והגון לאורך כ-45 שנות בניה,ואני כמהנדס קונסטרוקציה ומנהל פרוייקטים לאורך כ-35 שנה, שלא סטה מדרך הישר בפרוייקטים מושחתים
  וגם לא במתן חוות דעת, אני שומר  על עצמאות הנדסית ואיני מתכופף לבקשות מזמיני העבודה."
  מכיוון שחיפה היא עיר קטנה, וגם השופט הכיר  כנראה את שם משפחתי, הוא דרש מאותו עורך דין להתנצל על הביטוי הקנטרני.
     לסכום, בכדי להגן על לקוחותי, אני  דורש שכר הגון והוגן בהתאם לתוצאות ואיני  "משכיר את חרבי" בפרוטות כפי שנהוג בחלק גדול מהתיקים אותם אני מכיר, בסופו של יום גם בתחום זה
  מתגשם הביטוי "זול עולה ביוקר".................
  דרג את התוכן:

   תגובות (21)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     14/10/12 17:28:

   גילוס תודה על תגובתך.

   לצערי, רוב הבכירים במערכות הממשלתיות, עוברים עם סיום תפקידם לחברות והגופים

   איתם הם היו בקשר. ואני הולך רחוק רחוק אחורה, למנכ"ל האוצר בזמנו אהרון פוגל,

   שלגביו הומצא הביטוי "נערי האוצר".

   איפ הוא היה אז ועל איזה "מגדל" הוא נמצא היום.......................

     9/10/12 22:24:

   אמנם סקס לא מתחבר לחברות בטוח, אבל הפוסט שלך הגביר אצלי את הסלידה מ"עושקי הצבור" והכל בחסות המפקח על הבטוח, שכנראה יקבל אצלם עבודה בקרוב

     9/10/12 20:49:

   צטט: יורם פרקט 2012-10-08 09:19:42

   תשמע אתה יודע לכתוב.. כל הכבוד.
   ==============================
   תודה
     9/10/12 20:48:

   צטט: איתן ב 2012-10-08 08:44:10

   רק בקשר לפתיח
   1. חברת ש.ח.ר זו צרה גדולה - עדיף לשלם עוד כמה עשרות שקלים השתתפות עצמית ולא להזדקק לשרותי - גם בדוגמא שהבאת - האינסטלטור של שחר יצא רע, שגם אם זו צנרת הבניין - הרי אחוז מסוים מהשטח המשותף שייך על פי הגדרה לבעל הדירה

   .2.ובעניין המהנדס השקרן - שום תרוץ לא יכול לנקותו - אדם שמשקר במזיד, הוא חלאה - וככל שהשכלתו גבוהה יותר הוא חלאה גדולה יותר - וחסד עשה עימו השופט שלא פנה לרשויות שיעמידוהו לדין על עדות שקר.

   ==========================================

   מסכים עם דבריך -ונאמר אמן

     9/10/12 07:03:

   צטט: shabat shalom 2012-10-08 07:08:11

   במסקנה שלך על עדות המהנדס קרבצק שהרגיש נאמנות דוקא לחברת הביטוח אמרת שהוא לא אשם. אשמה השיטה הקושרת את השמאי אל מטה לחמו. אז יש לי 2 שאלות: 1. מהי אותה שיטה אחרת שתאפשר לשמאים לא לשקר בעדותם בבתי המשפט? 2. מדוע השיטה הזו לא עבדה על החברה שלך? (אין לי שום נסיון עם התחום הזה - למזלי).
   ==========================================
   את הכתבה לא אני כתבתי, אבל אענה על שאלותיך למיטב הבנתי,וכמי שהשתתף בסרט הזה מאות פעמים.
   1 לשמור על יושרם המקצועי, גם על חשבון הפסקת עבודתם עם חברת הבטוח.
   2 השיטה לא עבדה יל החברה שלי, כי חונכתי לומר את האמת, ומכיוון שידעתי שאמצא קליינטים אחרים שיודעים להעריך את מיומנותי המקצועיות.
     9/10/12 06:54:
   אדריכל כספי ,, באם תיצפה בסרט תבין את הקשר לסקס.......
     8/10/12 19:10:

   תחום בדק דירות ומהנדסים מומחים הוא שוק פרוע .

   מימוש הזכויות הצרכניות בגין בטוח נזקי מים הוא כמעט בלתי אפשרי באם פועלים בדרכי נעם.

     8/10/12 18:27:

   צטט: rossini 2012-10-08 06:31:25

   אני כבר מזמן הגעתי למסכנה שממשיך לשלם דמי ביטוח

   ומתפלל שלא אזדקק לה..

   לחומות פז.צוחק

   ===========================

   אני משתדל לא להזדקק להן, כמו שקרה לי בלונדון והעדפתי להגיע לבית חולים בישראל.

     8/10/12 18:24:

   צטט: הטרמילר 2012-10-08 05:55:03

   מזמן צריך היה ליצור תקינה של אטימה בין צנרת וסביבתה לדירות. וברור שצריך לאום את הפרצות שחברות הביטוח מותירות בפוליסות.

   ====================================================

   התקינה קיימת,אבל מעגלים פינות בבצוע. ואצל חברות הבטוח הכלל הוא מאד פשוט:"גבה מהצרכן כמה שיותר ותשלם כמה שפחות...

     8/10/12 18:21:

   ישות נצחית חברי

   ,

   מערכת ביוב יבשה קיימת כבר הרבה שנים בבתי הקברות,

   פשוט לא אוכלים שם

     8/10/12 10:18:

   צטט: א ח א ב 2012-10-07 23:58:59

   אכן זול עולה ביוקר..
   =======================
   בייחוד בחברות הממשלתיות, שטוענות שהצעת המחיר שלי עבור הכנת חוות דעת
   היא גבוהה מאד, ויש להם הצעות  ממהנדסים,ברבע מחיר.
   הבעיה היחידה היא, שברוב המקרים אלו מהנדסים מליגה ד' ומטה ותחום
   התמחותם העיקרי הינו"הנדסת מכרות או יערות)- אבל העיקר הם עולים בזול.
   ,
   החברה הקבלנית אנגל שילמה לנו מאות אלפי שקלים בכדי להכין חוות דעת
   ולהוציא אותם מהבוץ בפרוייקט הקמת  משכן הכנסת. אגף "נגבה"
   ואכן אחרי  10 שנות התדיינויות משפטיות והנדסיות זכינו בתיק.

    

     8/10/12 09:57:

   צטט: דורון טל 2012-10-07 18:53:02


   ומה יעשו אלו שלא מוכנים להתרגל לצחנה?

   =====================================

   בדיוק ב"סרט" כזה גם אני הייתי, וחברת הבטוח חשבה שמצאו עוד אזרח פראייר.

   מכיוון שגם במקרה שלי הציעו לי לפרק 10 אריחי טרצו לתקופה של חצי שנה

   בתך חדר שינה פעיל ואולי אז החול יתייבש. בשלב זה הבנתי שהדרך היחידה להתמודד איתם

   היא להכין חוות דעת הנדסית (ובניגוד למקובל) הכנתי לעצמי חוות דעת ושמרתי אותה "קרוב לחזה".

   כשחברת הבטוח הבינה שבתיק זה היא הולכת לעימות חזיתי עם מהנדס מקצוען, הם שלחו לביתי

   את השמאי ומהנדס בניין. במהלך הסיור לא דברתי יותר מדי, אבל הבהרתי לחבר'ה

   מחברת הבטוח שאני מיומן בהופעות בבתי משפט, ונופפתי בחוות הדעת שהכנתי.

   בסיום הבקור, המהנדס הכין מסמך לחברת הבטוח שבו הוא מביע את דעתו.

   מתברר,שהנדסה זה מקצוע די מדוייק, בהנחה שיש לך דו שיח עם "מהנדס נטו"

   ואכן הנ"ל אישר את כל הפתרוונת שאני הצעתי.,ותוך שבוע פורק הפרקט המרצפות והחול הרטוב

   ולאחר ההתייבשות החזירו את המצב לקדמותו עם שדרוג של אריחי גרניט פורצלן במקום פרקט.

   אמנם, בתביעה משפטית יכולתי לדרוש לקבל פיצוי בגין אי הנוחות של פינוי חדר השינה וכל

   ייתר הטעונים הקנטרניים, אבל באתי על סיפוקי מה עוד שהרצוף שודרג.

   המסקנה שהגעתי מהתיק שלי, שהדייר ההדיוט שיש לו נזקי מים רציניים, בדרך כלל,

   לא יצליח לקבל את המגיע לו, ללא התערבות של גורם מקצועי, ש"ינער" קצת את הבטחון השחצני של

   חברת הבטוח.

    

     8/10/12 09:19:
   תשמע אתה יודע לכתוב.. כל הכבוד.
     8/10/12 08:44:

   רק בקשר לפתיח
   1. חברת ש.ח.ר זו צרה גדולה - עדיף לשלם עוד כמה עשרות שקלים השתתפות עצמית ולא להזדקק לשרותי - גם בדוגמא שהבאת - האינסטלטור של שחר יצא רע, שגם אם זו צנרת הבניין - הרי אחוז מסוים מהשטח המשותף שייך על פי הגדרה לבעל הדירה

   .2.ובעניין המהנדס השקרן - שום תרוץ לא יכול לנקותו - אדם שמשקר במזיד, הוא חלאה - וככל שהשכלתו גבוהה יותר הוא חלאה גדולה יותר - וחסד עשה עימו השופט שלא פנה לרשויות שיעמידוהו לדין על עדות שקר.

     8/10/12 07:08:
   במסקנה שלך על עדות המהנדס קרבצק שהרגיש נאמנות דוקא לחברת הביטוח אמרת שהוא לא אשם. אשמה השיטה הקושרת את השמאי אל מטה לחמו. אז יש לי 2 שאלות: 1. מהי אותה שיטה אחרת שתאפשר לשמאים לא לשקר בעדותם בבתי המשפט? 2. מדוע השיטה הזו לא עבדה על החברה שלך? (אין לי שום נסיון עם התחום הזה - למזלי).
     8/10/12 06:41:
   מה הקשר לסקס ?
     8/10/12 06:31:

   אני כבר מזמן הגעתי למסכנה שממשיך לשלם דמי ביטוח

   ומתפלל שלא אזדקק לה..

   לחומות פז.צוחק

     8/10/12 05:55:
   מזמן צריך היה ליצור תקינה של אטימה בין צנרת וסביבתה לדירות. וברור שצריך לאום את הפרצות שחברות הביטוח מותירות בפוליסות.
     8/10/12 01:14:

   הי,
   אני חושב שהגיע הזמן להחליף את השיטה ולעבור לביוב יבש!

     7/10/12 23:58:
   אכן זול עולה ביוקר....
     7/10/12 18:53:


   ומה יעשו אלו שלא מוכנים להתרגל לצחנה?