כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון

  לפרוש כנפיים ולעוף!

  44 תגובות   יום רביעי, 17/10/12, 20:59

  לפרוש כנפיים ולעוף!

   

  הקשיבו למילות השיר כאן. הבנות היפות של להקת ABBA המיתולוגית חולמות להיות עיט. הייתם מאמינים? 

   

   

  ''


   

  כן, כן... הן שבויות בקסמיו ורוצות להיות ממש כמוהו. לפרוש כנפיים ולנסוק גבוה, גבוה לשמים. לעוף למרחקים, לרכב על הרוח ולגלות אופקים חדשים. זוהי תחושה נהדרת הן שרות... לעוף מעבר להרים, יערות וימים לאן שרק בוחרים. אין גבולות והכול פתוח ואפשרי. הן מספרות בשיר שהן אוהבות לדבר עם העיט, להקשיב לסיפוריו, לשאול אותו שאלות ולקבל ממנו תשובות שכן, הוא יודע הכול! "נכון" ...הן מודות... "שפתו קצת מוזרה"...אך הן מבינות אותה!

   

   

  ****************************

   

   

  העיט  

   

  ''

   

   

  העיט הוא אחד ממלכי הטבע. סמל לעוצמה, כוח, מעוף ונגיעה בשמיים. ציפור טרף מיומנת העטה על טרפה בתזמון מדויק ונכון. העיט היה בעבר סמל של הלגיונות הרומאים ושל בתי מלוכה שונים באירופה ומאוחר יותר נבחר גם כסמל של ארה"ב. בשל יכולתו המופלאה לנסוק ולקנן בגבהים עצומים היווה העיט גם  את סמל ה"זנית" (מושג שפירושו "מעל". מייצג גם את הנקודה הגבוהה ביותר הנראית לעין בשמיים המשמשת לתצפית למטה על מהלכם של גופים שמימיים שונים במסלולם סביב נקודה מוגדרת כלשהיא).  

   

   

  ****************************


  העיט ב"אינדיאנית"

   

  ''

   

   

  העיט מסמל עבור האינדיאנים את עוצמת החיבור לעולם הרוח, לאלוהי. הוא מהווה אצלם סמל לראייה גבוהה של המציאות, תפישה רוחנית חדה וחיבור לאור הפנימי של הנשמה לאינטואיציה ולעוצמה הנובעת מהסתמכות על הידיעה הפנימית.

   

   

  ''

   

   

  סגולתו של העיט היא היכולת לחיות במישור הרוחני ובו בזמן להישאר מחובר ומאוזן גם במישור הארצי. מצד אחד, הוא מגביה עוף וקרוב לשמיים שם שוכנת הרוח הגדולה. ראייתו חדה ורחבה והוא יכול להבחין בהרף עין במרחבים שבתבנית החיים בכללותה כמו גם להתביית על כל נקודה קטנה בשדה המופיעה בדמות טרף. מצד שני, יש לו מקור חזק וחד, טפרים בהם הוא נעזר כדי לאחוז בטרף וארבע אצבעות בכל רגל המקשרות אותו ליסודות המוצקים של הקרקע.  

   

   

  ''

   

   

  העיט הוא טוטם חסר פשרות נחוש ואמיץ הדורש אחריות וצמיחה רוחנית מאלה אותם הוא בוחר ללוות.  הוא מייצג בעיני האינדיאנים רמה רוחנית שהושגה לאחר עבודה קשה והשלמה של מבחני חניכה שונים שבסופם הופך האדם להיות בעל מודעות גבוהה, עוצמה אישית והבנה שכל בחירה שהוא עושה בחיים הופכת לחזקה ומשמעותית, מכוונת את הדינאמיקה הכוללת של חייו וקובעת את התוצאות אליהן יגיע. להבנת האינדיאנים, רק דרך העמידה בניסיון המפגש עם תהומות ופסגות החיים ובמבחן האמון העוסק בוודאות החיבור הקיים בין האדם לרוח הגדולה ניתן לזכות להשתמש בסגולת העיט. נוצותיו, הנחשבות לכלי הריפוי המקודש ביותר, מבין כלי הריפוי, מוענקות אך ורק לאדם שהוכיח את עצמו כראוי בטקסי החניכה והריפוי. בנוצות אלה נהגו השאמאנים להשתמש כדי לטהר את השדה האנרגטי של אנשים שנזקקו לריפוי ולחבר אותם למצבי תודעה גבוהים.

   

   

   

  **************************** 

   

  מה מלמד העיט?

   

  ''

   

  העיט נושא עימו קודם כל איכויות של איזון!  - איזון בין תעופה לגבהים עצומים ובין עמידה יציבה עם שתי רגליים על הקרקע. איזון בין תפיסה מרחבית מצוינת לבין היכולת לרדת לפרטים כשנדרש.

   

  בדרך זו מלמד אותנו העיט לנוע בין שני העולמות – עולם הרוח והעולם הפיזי של "כאן ועכשיו" ולשלב ביניהם. כלומר, להישאר מחד מחוברים למציאות ולהזין היטב את גופינו הפיזי ומאידך להתפתח מבחינה רוחנית ולהזין היטב את נשמתנו. מלאכת השילוב והאיזון הזו יכולה לסייע לנו בכל תחום בחיים החל מאיזון בין עבודה להנאה, המשך באיזון רגשי וכלה באיזון בכל מערכות היחסים שלנו .   


  ראייתו החדה של העיט ויכולתו לנסוק לגבהים באות ללמד אותנו כיצד לרומם את חיינו ולהשיג את יעדינו. הוא מראה לנו במעופו כיצד ניתן להתרומם מעל לאשליות הקושי, לקבל פרספקטיבה רחבה יותר על מצבים שונים, ולראות את תמונת ההתפתחות שלנו בכללותה. כך נוכל להתבונן בנסיבות חיינו ממבט על רחב המשלב בין עבר, הווה ועתיד, לשים לב להזדמנויות הנקרות בדרכנו ולעוט עליהן בדיוק ובעוצמה.


  יכולת התזמון של העיט, ומיומנותו בתחום הציד, מאפשרת לו להשקיע מינימום אנרגיה וזמן בהשגת מטרותיו. זהו שעור חשוב, עבור כל אחד מאתנו, הקשור למיקוד במטרה ולאיזון פנימי.

   

  ''

   

   

  בנוסף, בא העיט כדי ללמד אותנו על חשיבות החופש וההיפתחות לאופקים חדשים ולהדגיש בפנינו את הצורך הקיים, בכל אחד מאתנו, בהזנה רוחנית ובחיבור לשמחה. הוא מזכיר לנו שכל אחד יכול לנסוק, אל על לעבר השמש, ולהביא לחייו את תדרי ההארה וההשראה של הזריחה השוקקת חיים, ברק והתלהבות.

   


  ****************************

   

  על מה מעידה הופעת העיט עכשיו?

   


  עיט מופיע עתה כדי להזכיר לנו לאזור כוח ואומץ משום שבזמן הזה היקום מגיש לנו הזדמנות לנסוק מעל המישורים היומיומיים של חיינו להתבונן, להתפתח, להוציא לאור את הכישרונות החבויים בתוכנו ולבטאם באמצעות יופי, תעוזה וכריזמה.  

   


  העיט מזמין אותנו, בזמן הזה, לראות את תמונת חיינו בכללותה. להתבונן בה בצורה רחבה ומחודדת ממבט על, אל מעבר לאופק של המציאות הנראית לעין כרגע, ולאתר בעזרתה את אותם מקומות באישיותנו, בנשמתנו, ברגשותינו שזקוקים לחיזוק ולעידון. העיט מביא בכנפיו את ההארה. הוא מזכיר לנו להתבונן גבוה יותר ולגעת בסבא שמש בלבנו. לאהוב את הצל ממש כמו את האור. 

   


   

  ''

   

   

  עיט גם בא עתה כדי לבקש מאתנו להזין את גופינו ובמיוחד את נשמתנו. לחיות באופן מאוזן בין שמיים וארץ. הוא מכוון אותנו למצוא חלקת קרקע גבוהה יותר כדי לבנות את הקן הפנימי שלנו. הקן הוא ביתו של הלב ואינו יכול לשכון באדמת ביצה טובענית.

   

  אז מי מאתנו, ששרוי עדיין בתוך ביצה, מוזמן לצאת ממנה בהקדם! ולבנות את קינו כמו העיט! גבוה, על פסגות ההרים הפנימיים של הלב, במקום בו האוויר נקי והתנועה חופשית. רק מהמקום הזה נוכל להרשות לעצמינו להפוך את החופש לחוקי, להעז ולהקשיב לתשוקותינו הנסתרות ביותר ולעוף בעקבותיהן ובעקבות השמחה שליבנו כה משתוקק לה.


  עיט גם מספר לנו עכשיו שהאור נגיש תמיד לאלה אשר מחפשים הארה ומבקש מאתנו לרפא את כנפינו השבורות בעזרת האהבה לעצמינו ולסובבים אותנו. לטענתו, אם נתקוף בנחישות את פחדינו האישיים, מפני הבלתי ידוע, יקבלו כנפי הנשמה שלנו תמיכה מהרוחות המנשבות בחוץ ומסמלות את נשימתה של הרוח הגדולה.  


   

  ''

   

   

  בקיצור חברים, אפשר להבין את הבנות של להקת ABBA. זה באמת מיוחד להיות עיט! להתבונן בתמונה מלמעלה, להיות מחובר לרוח הגדולה ולהביא ממנה את כל התשובות לכאן לאדמה...לביצוע ולהגשמה באהבה! אני מאחלת את זה לכולנו.

   


  אז זהו חברים... "עופו על זה" כמו שאומר הנוער, בהנאה ובשמחה ממש כמו הציפורים. 


   

   

  ''

   

  "לעוף כמו ציפור". (במקור בצרפתית בביצוע של מישל פוג'ין. קיים גם בתרגום עברי של אהוד מנור בביצועו של דני ליטאני. לא מצאתי את הקליפ בעברית. אז קבלו את המקור).

   

   

   

  דאייה נעימה,

  שלכם,

  מיכל

   

   

  ''

   

  **************************** 

  מקורות

   1. ג'יימי סאמס, דייויד קרסון, 1999 – קלפי סגולה. ענבר ארוח כפרי.

   2. טד אנדרוס 1999,  שפת החיות  הוצאת אור- עם. 

   3. אורלי נירן יהלום – טוטם העיט. http://maofm.com/?p=351

   

   

  ©כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי© 

  דרג את התוכן:

   תגובות (43)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     25/1/13 14:13:

   תודה רבה לכל החברים שדאו יחד איתי ועם העיט.

   היה שווה!
   שבת שלום!

     27/10/12 18:14:

   .

   נפלא ביותר.

   .

   ''

     27/10/12 05:48:
   אין עליך תודה את מרתקת *
     23/10/12 08:11:
   וואו איזו השקעה! ממש סמינריון. תודה על כל המידע והצילומים המרהיבים. אכן ציפור בעלת עוצמה. לפרוש כנפיים ולעוף - חלום אפשר גם בדמיון :))
     23/10/12 00:04:
   תודה, העיט השבוע היה חיית העוצמה שלי :)
     21/10/12 20:45:
   ביג לייק (-:
     21/10/12 07:54:
   תודה על התוספת שלך לשמירה על האיזון בין הפיזי לרוחני בשבילי.
     20/10/12 22:39:

   הוא כנראה חיית הטוטם הראשית שלי...

   מכיוון שחוויתי אותו גם במדיטציה עמוקה ומזכיר לי את הפניקס ("ציפור האש" המיתולוגית), גיליתי אותו גם כמגשר בין העולמות - זה שנע בחופשיות וללא מעצורים ביניהם, זה שנע מעבר לזמן ולמרחב ולא מחלק יותר בין גבוה לנמוך בין עליון לתחתון, בין רוחני לחומרי.

   הוא גם זה אשר מלווה את נשמות המתים, מדריך אותם בחזרה הביתה (ליווי רוחני כבר אמרתי?)

   בעל ראייה חודרת ואינה מתפשרת, שכל פרט חשוב בעיניו

     20/10/12 08:28:
   הקישורים שעשית כאן נפלאים בעיני. בהחלט עפתי על הפוסט הזה, קראתי, שמעתי והחכמתי. תודה.
     19/10/12 22:11:

   נפלא מיכל, כמו תמיד פוסט יפהפה מושקע ומחכים.
   והעייט, לא ידעתי שהשיר עליו.
   להקת אבבא היתה הלהקה האהובה עלי בצעירותי, והשיר מחזיר אותי לשם...

   כל פוסט שלך פנינה!

   שבת מבורכת!

     19/10/12 19:07:
   כרגיל, כאילו כתבת עבורי, את נ ה ד ר ת, גם במישור הפיזי וגם ברוחני. מלכה אמיתית.
     19/10/12 18:26:
   לך*
     19/10/12 17:23:
   מרתק נהניתי תודה ושבת שלום!
     19/10/12 11:20:

   מרתקת כתמיד

   המוסיקה נפלאה

   אחד השירים היפים של הלהקה

   אחזור

     19/10/12 10:36:

   צטט: תמו'ש 2012-10-17 22:42:52

   היי מיכלי יקירתי תכונות העיט הן הקבלה . היה לי חלום שחזר על עצמו שאני דואה לי וההרגשה חלומית ממש.

   מעניין  שגם  לי  היה  פעם  חלום  בו  אני  דואה  
   והייתה  זו  הרגשה  נעימה  ביותר...
   תודה  מיכל  על  פוסט  מושקע  ומחכים...
   שבת  שלום...סאלינה

    

     19/10/12 09:25:
   מקסים סוף שבוע טוב
     19/10/12 04:55:

   צטט: הטרמילר 2012-10-19 04:52:27

    

   פרס לצילומי טבע בהם העיט דורס שועל תחת הכותרת עיט וידיד
     18/10/12 22:23:
   תודה רבה על השיתוף סופ"ש קסום
     18/10/12 21:34:
   תודה על הפוסט המלומד........
     18/10/12 18:40:
   מיכלי יקרה את מורה לאינדיאנים :) איזה יופי שאת מעבירה, מרגיש כאילו רוח של חוכמת אינדיאנים יוצאת לך מהפוסטים ואת מעשירה את כולנו♥♥
     18/10/12 15:08:
   מיכל את פשוט נהדרת. לנסוק לגבהים לא פשוט בכלל ויחד עם זה ההסבר שלך על האיזון תומך בהרהורי הנסיקה של אדם כמוני. תודה חמה
     18/10/12 13:42:
   מדהים ומרומם! תודה רבה
     18/10/12 12:00:
   נוסף, בא העיט כדי ללמד אותנו על חשיבות החופש וההיפתחות לאופקים חדשים ולהדגיש בפנינו את הצורך הקיים, בכל אחד מאתנו, בהזנה רוחנית ובחיבור לשמחה. הוא מזכיר לנו שכל אחד יכול לנסוק, אל על לעבר השמש, ולהביא לחייו את תדרי ההארה וההשראה של הזריחה השוקקת חיים, ברק והתלהבות.
     18/10/12 11:26:
   כיף אמיתי לקרוא אותך..מעשיר מאוד אוהבת אני ציפורים ובמיוחד את הדורסים..♥
     18/10/12 11:09:
   קראתי בשקיקה כל מילה מיכל- תודה על השיתוף במידע , שהוסיף לי ידע
     18/10/12 09:59:

   נהניתי לקרוא
   כתבת בצורה משובבת את הנפש ...
   החיבור הזה... 
   בין החי ובין הרוח ..
   בין החומר ובין הרגש ...

   פשוט נפלא ..
   אהבתי ...תודה ..

     18/10/12 09:46:
   ד"ר אני מאוהב!
     18/10/12 07:38:
   שיעור מאלף, מעלף. תודה
     18/10/12 07:23:

   שלו למיכל,

   מעניין, מושך
   וכהרגלך בכתיבה ברורה.
   אוהב את הסמלים וגם את המילים..

   יפה.

   חיוך
   יום אור

   "נָתִיב לֹא יְדָעוֹ עָיִט וְלֹא שְׁזָפַתּוּ עֵין אַיָּה"

     18/10/12 07:12:
   אוהבת את העיט והחיבורים להדרכה הגבוהה. . תודה מיכל, תמיד מעשיר ומדויק להיכנס לפוסטים שלך (:
     18/10/12 06:07:
   נתיב האור - WOW וגם וואוו על הפוסט הנהדר והמושקע תודה רבה רבה וסופשבוע נפלא
     18/10/12 02:51:
   בהחלט פוסט מושקע ומאלף !!!! כמות אדירה של מידע הצגת כאן בפנינו, מידע שאת רובו לא ידעתי :-) יום נפלא מיכלי *
     17/10/12 23:41:
   מעניין מה העיט היה אומר על הפוסט המושקע הזה :)
   עונג של פוסט דואה במרחבים. תודה על ההשקעה.
     17/10/12 22:55:
   ציפור אצילית ומלכותית. תודה על הפוסט הזה :)
     17/10/12 22:51:

   ועוד משהו שאולי יעניין אותך :))

   http://cafe.themarker.com/post/862086/

     17/10/12 22:47:
   הנה הנה חיכיתי לרגע הזה....ממש חגיגה ! להעלות למעלה למעלה איתך כדי להביא משם ידע וחוכמה להמשיך כאן על פני האדמה. וכן כן , יש לי עיט בטוטם....ואני מתרגשת. חיבוק !!!
     17/10/12 22:42:
   היי מיכלי יקירתי תכונות העיט הן הקבלה . היה לי חלום שחזר על עצמו שאני דואה לי וההרגשה חלומית ממש.
     17/10/12 22:35:
   תודה על הפרשנות היפה אהבתי ואשוב לככב בהמשך צחיתוש
     17/10/12 22:01:
   מיכל, תודה ענקית על מעוף העיט, נהניתי מהדאיה, מאמצת לי אותו באהבה.
     17/10/12 21:53:
   נהדר...... יופי של מוזיקה
     17/10/12 21:43:
   מקסים ! אוהבת לקרוא אותך ... תמיד מעשירה .
     17/10/12 21:30:

   והנה לך עוד אחד כזה


   http://www.youtube.com/watch?v=OnlTrq6wLf0 

   פרופיל

   נתיב האור
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   הפנינים

   love is in thr air