כותרות TheMarker >
  ';

  וולטר

  אדם של פעם שחי היום
  אוהב סרטים ישנים וחדשים
  אוהב שירים בעיקר משנות החמישים/שישים/שבעים
  אוהב את הים אך מפחד ממנו פחד מוות
  אוהב את החיים אך לא תמיד חי אותם
  סיגרים, קפה ושיחה טובה עם חבר טוב הם הדברים המועדפים עלי
  אוהב את המשפחה שלי יותר מהכל בחיים
  מנסה לחיות אבל לא תמיד מצליח בגלל הטירוף של החיים

  רשימת שחקני משנה פוסט מספר 8

  0 תגובות   יום ראשון, 21/10/12, 09:58

  ''

  אלי וואלך

  (1915)

  שחקן אופי נפלא, המסוגל לגלם כל דמות, ובאמת כל דמות, אם זה נבל, שתיין, שוטר, גנב, גנגסטר מאיים, איש עסקים, ערבי, מקסיקני, פושע עלוב נפש, ראש כנופייה, בעל מסעדה, רופא, חולה וכל דמות שעולה על הדמיון. וואלך שחקן ממוצא יהודי שהחל את דרכו בתיאטרון והפך לאחד השחקנים המובילים בתיאטרון האמריקאי, החל את הקריירה הקולנועית שלו רק בשנת 1956 ותפקידו הראשון היה בסרט "בייבי דול" של איליה קאזאן. בשנים הבאות החל לקבל אין ספור תפקידי מישנה בקולנוע ובטלוויזיה, אך נראה שמעולם לא הפך לכוכב, תמיד תפקידי מישנה ותמיד איך שהוא הוא גונב את ההצגה. לשיאי הקריירה שלו הגיע בתפקיד ראש הכנופיה במערבון הקלאסי "שבעת המופלאים" משנת 1960 ותפקידו הטוב ביותר והמוכר ביותר היה במערבון הבלתי נשכח "הטוב הרע והמכוער" משנת 1966 שם גילם את דמותו של המכוער, וגנב את ההצגה לשני הכוכבים שהופיעו לצידו (קלינט איסטווד ו- לי ואן קליף), וכמובן סינן את אחת המשפטים המפורסמים ביותר בקולנוע "שאתה רוצה לירות, תירה אל תדבר" (באנגלית זה נשמע יותר טוב). וואלך הופיע עד שנת 2010 ב- 166 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה, ובתפקידו האחרון הוא היה בן 95.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים הבאים: שבע גנבים, יוצאי הדופן, לורד ג'ים, סינדרלה ליברטי, התהום, עיקרון הדומינו, כיצד נכבש המערב, ג'ינג'ס חאן, איך לגנוב מיליון, זהב מק'אנה, הצייד, סרט סרט, שניים טובים אחד נוכל, חורף קטלני, שירת התליין, קשוחים שכאלה, שאלה של שפיות, הסנדק חלק ג', ג'ק וג'ק, לילה ועיר, מלכוד 99, משחקי כח, לשמור אמונים, התרמית, החופשה, סופר הצללים, וול סטריט 2: הכסף מדבר.

   

  ''

  מרטין לנדאו

  (1928)

  אחד השחקנים הטובים בקולנוע האמריקאי לטעמי שלא הצליח מעולם להפוך לכוכב, אך נראה שבכל תפקיד שנתנו לו הוא הוציא את המיטב, בעיקר מאז אמצע שנות ה- 80. לנדאו החל את הקריירה שלו בטלוויזיה בתחילת שנות ה- 50. במשך שנים הוא הופיע בכל מיני תפקידי מישנה הן בקולנוע והן בטלוויזיה, עד שזכה לפריצה משמעותית כאשר גילם את אחד התפקידים הראשיים בסדרת הפולחן "משימה בלתי אפשרית" שם כיכב ב- 76 פרקים בין השנים 1966/1969. לאחר שהסדרה ירדה המשיך לנדאו להופיע, אך נראה כי הוא אינו מצליח להפוך לכוכב, ורוב התפקידים שהוא מקבל הם תפקידי מישנה בסרטים שונים ומגוונים. בסוף שנות ה- 80 זכה שוב לעדנה בעיקר לאחר שהיה מועמד פעמיים ברציפות לפרס האוסקר כשחקן מישנה על תפקידיו בסרטים "טאקר האיש והחלום" של קופולה ו- "פשעים ועבירות קלות" של וודי אלן. בשנת 94 זכה לנדאו בפרס האוסקר כשחקן מישנה על תפקידו בסרטו של טים בארטון "אד ווד" שם גילם את דמותו של שחקן האימה בלה לוגסי. לנדאו הוא שחקן אופי כישרוני, שהופיע במגוון תפקידים שונים, פעם נבל, פעם איש סמכותי, פעם פרופסור, פעם גנרל כל פעם דמות אחרת וכל פעם בכישרון אדיר. עד כה הופיע לנדאו ביותר מ- 165 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה.

   בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים הבאים:  מזימות בנלאומיות, קליאופטרה, נבדה סמית', השוחד, ללא התראה, דחוף מסוכן, מתקפת הזרים, נעורים על החוף, סליבר, הצטלבות, סיטי הול, ההימור האחרון, החיים בשידור חי, מג'סטיק, רצח סטייל הוליווד, תיקים באפלה: הסרט.

   

  ''

  פיטר לורה

  (1904/1964)

  שחקן קולנוע די מוכר, שהופיע בסרטים קלאסיים רבים ומוכרים בשנות ה- 40 וה- 50, חלקם לצד המפרי בוגרט בהם בסרטים "קזבלנקה" ו- "הנץ ממלטה". לורה המוכשר הפגין כישרון קומי ודרמטי בתפקידים רבים והופיע בסרטיהם של במאים בולטים בהם היצ'קוק, יוסטון, קאפרה, פריץ לאנג, ראול וולש ואחרים. בגלל תפקידו בסרט "אם" של פריץ לאנג שם גילם תפקיד של רוצח, בהמשך הקריירה שלו הוא גילם עשרות תפקידים של נבלים, רוצחים, גנבים, אסירים וכל מיני תפקידים מאיימים בסרטי מתח, פעולה ואימה, אך גם גילה הומור בסרטים קומיים בהם בסרטו של פרנק קאפרה "רעל ותחרה". לורה הופיע ב- 9 סרטים כבלש יפני מיסטר מוטו שזכו להצלחה מסויימת, והרבה להופיע בסרטי בלשים ופילם נוארים שהיו פופולריים בשנות ה- 40.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: האיש שידע יותר מידי, אהבה מטורפת, החטא ועונשו, סוכן חשאי, גם את השטן ניצח, מלון ברלין, החיה בעלת חמשת האצבעות, הרשעה כפולה, מסביב לעולם ב- 80 יום, פסק דין, מלאך שחור, עשרים אלף מיל מתחת למיים, גרבי משי, מסע אל לב הים, השלומיאל.

   

  '' 

  סקוט גלן

  (1941)

  שחקן קולנוע מוכר למדי, בעל פנים זכורות המופיע מזה שנים רבות בסרטים רבים. גלן שהחל את הקריירה שלו בשנות ה- 70 זכה להכרה בשנות ה- 80 כאשר כיכב בתפקידים מרכזיים במספר סרטים מוכרים. למרות נוכחות חזקה וכישרון משחק מרשים לא הצליח להפוך לכוכב מוביל, אך נשאר שחקן המופיע בסרטים הוליוודים גדולים ומוכרים ותוכלו למצוא אותו באין ספור סרטים מצליחים, חלקם בסרטי פעולה וחלקם בסרטים דרמתיים. מאז תחילת שנות ה- 2000 מופיע גלן בתפקידי מישנה רבים בעיקר בסרטי פעולה, שחלקם אגב לא תואמים את כישוריו כשחקן. עד כה הופיע ביותר מ- 85 תפקידים.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: נשוויל, אפוקליפסה עכשיו, רגע האמת, הצוות המובחר, הנהר, אווזי הפרא 2, סילברדו, חקירה בסייגון, המרדף אחר אוקטובר האדום, שתיקת הכבשים, מלכודת אש, מרגל בתוכנו, כח להשחית, אומץ תחת אש, משימה בלהבות, שירה של קלרה, המרשל האחרון, מעבר לגבול הסכנה, חמש ילדות יפות, חייל מצטיין, חדשות הספנות, יום אימונים מסוכן, המתנקש, זהות אבודה, יומני החופש, לילות ברודנטה, סקרטריאט.

   

  ''

  מרטין בלזם

  (1919/1996)

  שחקן מישנה וותיק מאוד שהופיע יותר מ- 45 שנה בתפקידי משנה רבים ומגוונים ובשלב מסויים היה לאחד משחקני המשנה הבולטים בהוליווד. בלזם החל את דרכו בטלוויזיה בשנת 49, ובמשך כמה שנים הופיע בכל מיני תפקידי קטנים ומגוונים. תפקיד המשנה המרכזי הראשון שלו היה ביצירת המופת של סידני לומט "12 המושבעים". בשנות ה- 60 וה- 70 היה בלזם לשחקן משנה מרכזי והוא הופיע בתפקידים גדולים ומוכרים בקולנוע, בהם הפגין כישרון משחק מצויין (בלזם למד משחק בסטודיו למשחק של לי שטרסברג ו- איליה קאזאן), ואף זכה בפרס האוסקר על משחקו המצויין בקומדיה "תריסר ליצנים" בשנת 65. משנות ה- 80 ואילך המשיך להופיע בתפקידי משנה רבים, אך אלו היו בעיקר תפקידים שפחות תאמו את מידותיו. עד למותו בשנת 96 הופיע בלזם ב- 178 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה. תפקיד נוסף מעניין של בלזם היה בסדרת ההמשך ל- "הכל נשאר במשפחה" (ארצ'י בנקר) ובין השנים 82/83 הוא כיכב ב- 39 פרקים בסדרה בשם "המקום של ארצ'י"

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: אל קאפונה, פסיכו, פסגת הפחד, ארוחת בוקר בטיפאני, שבעה ימים במאי, הומברה, טורה טורה טורה, מלכוד 22, איש קטן גדול, השוד המוקלט, חיים חדשים, רצח באוריינט אקספרס, כל אנשי הנשיא, הפשיטה על אנטבה, המאבק ברחוב שלי, הבורסה לוהטת, קובה, משאלות קיץ חלומות חורף, הבית ברחוב גריבלדי, להתחיל מחדש, משאלת מוות 3, מחץ הדלתא,

   

  ''

  לואיס גוסט ג'וניור

  (1936)

  שחקן קולנוע שהחל את דרכו בתיאטרון באמצע שנות ה- 50. בשנות ה- 60 החל להופיע בקולנוע ובטלוויזיה, אך להצלחתו הגדולה הראשונה זכה כאשר קיבל את פרס האמי על הופעתו המצויינת במיני סדרה המפורסמת "שורשים". שנת 82 הייתה השנה הגדולה בקריירה שלו, לאחר שהפך לשחקן השחור השני בהיסטוריה שזוכה בפרס האוסקר וזה היה על תפקיד סמל המחלקה הקשוח בסרט הרומנטי המפורסם "קצין וג'נטלמן". מאז הוא מופיע באין ספור תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה, רובם המכריע בתפקידי מישנה, נכון שהיו לו כמה תפקידים ראשיים בכמה סרטים, אך הוא מעולם לא הפך לכוכב גדול, ונשאר תמיד שחקן מישנה. הוא מופיע בקצב גדול מאוד ועד כה מאז שנת 1961 הוא הופיע ביותר מ- 165 תפקידים. בשנות ה- 80 וה- 90 הופיע בתפקידים בעיקר בסרטי מתח ופעולה, ובעשור האחרון הוא מופיע בעיקר בתפקידי מישנה דרמטיים. תפקידו הראשי המוכר ביותר היה בסדרת סרטי "נשר הברזל" שזכו להצלחה חלקית, בעיקר הראשון שבהם.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: צימוק בשמש, בעל הבית, מסעותי עם דודתי, התהום, מלתעות 3, השומר, האוייב מהאיזור האסור, נשר הברזל, אדוני המנהל, נשר הברזל 2, צדק במבחן, המעניש, חיילי צעצוע, אונס מן העבר, העוקץ המושלם, צדק מוזר, מומנטום, נשר הברזל 3, נשר הברזל 4, האוצר מארץ האש.

   

  '' 

  ריפ טורן

  (1933)

  שחקן נפלא שהחל את דרכו בתיאטרון, ובקולנוע עשה את תפקידו הראשון בסרטו של איליה קאזאן "בייבי דול" בשנת 56. בשנות הבאות כיכב בעשרות תפקידים, חלקם בקולנוע וחלקם בטלוויזיה, גילם מגוון של דמויות חלקם של נבלים, חלקם בתפקידי מישנה זוטרים, חלקם בתפקידי מישנה מרכזיים יותר וחלקם בצד הטובים. לשיאה של הקריירה שלו כשחקן קולנוע הגיע בשנת 82 כאשר היה מועמד לפרס האוסקר כשחקן מישנה על תפקידו הדרמטי המצויין בסרטו של מרטין ריט "שנותיי היפות קרוס קריק". מעבר לכך לא הפך טורן לשחקן מוכר, ולפרסומו הרב זכה בטלוויזיה בתפקיד חייו כמפיקו הציני והשולט של לארי סנדרס (בגילומו המופלא של גארי שנדלינג) בסדרה המצויינת "המופע של לארי סנדרס" שם הופיע בין השנים 92-98 ועל תפקידו בסדרה זכה בפרס האמי. מעבר לכך כיכב טורן בתפקידי מישנה רבים, חלקם קומיים וחלקם דרמתיים ועד כה הופיע ביותר מ- 180 תפקידם בקולנוע ובטלוויזיה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: ההגבלה, מלך המלכים, הנער מסינסינטי, פיתוייו של ג'ון טאניין, עלפון חושים, צמאון לאהבה, דירת קיץ, טיסה נעימה 2, עיר לוהטת, הקשר המקצועי, נאדין, נחיה ונאהב, מעשה בשמיכת טלאים, רובוקופ 3, צוללת דיזל, צמד הגנובים, גברים בשחור, המקור, גברים בשחור 2, נערי הפלא, אחי איך דפקו אותך, מת על ההספד, דודג'בול, מרי אנטואנט.

   

  ''

  פול סורבינו

  (1939)

  אביה של השחקנית מירה סורבינו. שחקן אמריקאי רחב מידות שהחל את דרכו בתיאטרון, ובשל מראהו האיטלקי קיבל תפקידי מישנה רבים בסרטים ובתוכניות רבות, בהם גילם פעמים רבות דמויות איטלקיות של שוטרים, גנגסטרים, אנשי משפחה ופעולים. למרות תפקידים רבים מאוד להצלחתו הגדולה זכה רק בשנת 90 כאשר גילם את הבוס של המאפיה בסרטו המפורסם של מרטין סקורסזה "הח'ברה הטובים" שם הופיע לצד רוברט דה נירו ו- ג'ו פשי. מאז מופיע סורבינו בהפקות רבות, עדיין בתפקידים של איטלקי ובשל מראהו הסמכותי הוא מקבל דמויות בדרך כלל מכובדות. תפקידו הטוב ביותר בשנים האחרונות לטעמי לפחות היה בתור זמר מזדקן ומכור לסמים בדרמה המצויינת "קולר להרגיש את לאס ווגאס" שם כיכב לצד אלק בולדווין ו- ווליאם ה. מייסי. עד כה הופיע סורבינו ביותר מ- 125 תפקידים.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: בהלה בפארק הסמים, יומו של הדולפין, המהמר, שוד הברינקס הגדול, קשר דם, שוטטות, אדומים, דיק טרייסי, רוקטיר, הפירמה, ניקסון, רומיאו וג'ולייט, הכסף מדבר, בולוורת', חיסול קטלני, קשורה למאפיה, ממבו איטליאנו, מר 3000, השעה האחרונה, בשם הכסף.

   

  ''

  רודי מקדואל

  (1928/1998)

  שחקן קולנוע מוכר למדי, למרות שכמעט ולא הופיע בשום תפקיד ראשי, פניו מוכרות מאוד (וגם שמו מוכר למדי לשחקן מישנה). מקדואל החל את דרכו בקולנוע בסוף שנות ה- 30, נער, ובשלושת  העשורים שלאחר מכן הוא הופיע בכל מיני תפקידים קטנים בקולנוע ובטלוויזיה. פרסומו הגדול הגיע כאשר הופיע באחד התפקידים הראשיים בסרט המדע בדיוני המצליח מאוד "כוכב הקופים" בשנת 68, שם כיכב כאחד מקופי האדם, ותפקיד זה הפך אותו לשחקן פולחן, והוא החל להופיע בכל מיני סרטי מדע בדיוני וסרטי אימה, וגם בשלל המשכי "כוכב הקופים". מק'דואל גם הופיע בכמה תפקידים קומיים בהם גילה כישרון קומי, וגם בכמה תפקידים דרמטיים אם ניתנה לו היזדמנות. עד למותו הופיע מקדואל ב- 238 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה ולטעמי מדובר בשחקן כישרוני מאוד, אם כי לא תמיד ניתנה לו ההיזדמנות להוכיח זאת.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: המצוד, מה יפית עמק נוי, לאסי שובי הביתה, מקבת, היום הארוך ביותר, קליאופטרה, אלוהים אוהב ברווז, חמישה קלפים לרצח, המיטה המעופפת, הרפתקאה בפוסידון, השופט רוי בין, פאני ליידי, חור בראש, רצח לאור השמש, מי מפחד מהשכן ממול?, מי מפחד מהשכן ממול 2? (הסרטים הללו נקראים בארץ גם ליל האימה), מחזור 1984, נשואה לשניים, משחק החיים, התמונה הגדולה, משחק קטלני, כוכב הקופים 2, כוכב הקופים 3, כוכב הקופים 4.

   

  ''

  ג'ו פשי

  (1943)

  שחקן קולנוע נמוך קומה, שהחל את דרכו באמצע שנות ה-60 כזמר, ובמשך שנים רבות לא הצליח לפרוץ ובעיקר היה בעלים של מסעדה בברונקס. בשנת 76 הופיע לראשונה בסרט קולנועי שכשל, אך התפקיד הביא לו תשומת לב אצל מרטין סקורסזה ו- רוברט דה נירו שהחליטו לצרפו לתפקיד מישנה מרכזי בסרט "השור הזועם" בשנת 80. למרות הופעה מצויינת בסרט, לא הפך פשי לכוכב, ובשנים הבאות הוא הופיע בתפקידי מישנה קומיים מגוונים, עד שזכה לפריצתו הגדולה עשר שנים לאחר מכן כאשר שם לשתף פעולה עם סקורסזה ו- דה נירו בסאגת המאפיה "הח'ברה הטובים" שעל תפקידו בסרט קיבל פרס אוסקר כשחקן מישנה. פשי הרבה להופיע בתפקידים של גנגסטר אלים, או להפך בסרטים קומיים, והוא בעיקר הופיע בתפקידי מישנה. בשנת 98 החליט לפרוש מהקולנוע ולאחרונה לאחר 12 שנה חזר להופיע.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: כסף משמיים, היו זמנים באמריקה, החתונה של בטסי, נשק קטלני 2 חסינות דיפלומטית, שכחו אותי בבית, נשק קטלני 3, בן דודי ויני, מלך הבניין, שכחו אותי בבית 2, קזינו, ג'י.אף.קי- תיק פתוח, ג'ימי הוליווד, יוצאים לדוג, נשק קטלני 4, חוות האהבה.

   

  ''

  סטיב בושמי

  (1957)

  מקרה נדיר של שחקן מישנה כישרוני במיוחד המופיע מזה שנים רבות בתפקידים קומיים, דרמטיים ובסרטי מתח ופעולה בכל מיני תפקידים, לפעמים כסייד קיק מצחיק, לפעמים כפיסכופט ולפעמים כסתם נבל או חברו של הגיבור. בושמי הופיע בתפקידים רבים מאוד בקולנוע, בלט בסרטיהם של טרנטינו ו- האחים כהן, ורק לאחר 25 שנה הצליח לזכור סוף סוף בתפקיד ראשי משמעותי, אך הפעם בטלוויזיה בסדרת המופת "אימפריית הפשע" בהפקתו של מרטין סקורסזה. חוץ מתפקידו זה, רוב רובם של התפקידים בהם מופיע בושמי הם תפקידי מישנה, חלקם קטנים יותר וחלקם בולטים יותר. עד כה הופיע בושמי ביותר מ- 125 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: צומת מילר, ברטון פינק, ביג ליבובסקי, כלבי אשמורת, רעש מצלמים, סידורים אחרונים בדנוור, דספרדו, פארגו, הבריחה מלוס אנג'לס, קון אייר, ארמגדון, העולם שבפנים, מר דידס, קפה וסיגריות, צ'אק ולארי, הפאב של השכונה (שחקן ובמאי).

   

  ''

  וויליאם ה. מייסי

  (1950)

  משחקני המשנה המובילים בהוליווד בעשור וחצי האחרון. מייסי החל את דרכו בתיאטרון והופיע במחזותיו של דיוויד מאמט. דרכו בקולנוע עשה בתחילת שנות ה- 80 ובמשך שנים הופיע בכל מיני תפקידים זוטרים בקולנוע ובטלוויזיה, ובהדרגה החל מתפתח מעגל תפקידיו עד שהחל מאמצע שנות ה- 90 הוא מקבל תפקידים מרכזיים יותר במגוון סרטים. מייסי, שחקן מוכשר בעל פנים ממוצעות, מראה קצת עממי/ממוצע מגיש הופעות דרמטיות וקומיות בלתי נשכחות, והוא מצליח להשתחל לפרוייקטים הוליוודים גדולים ואפילו להצליח לגנוב מהכוכב הראשי את ההופעה. הוא הרבה להופיע בסרטיהם של דיוויד מאמט ו- האחים כהן, ובמהלך השנים גם החל לקבל מידי פעם גם תפקידים ראשיים (לא בסרטים הוליוודים גדולים, אבל בכל אופן תפקידים ראשיים בכמה סרטים), אך מעולם לא הפך לכוכב אלה יותר לשחקן מוכר, בעל פנים זכורות והכרה בהיותו שחקן אופי מעולה. מייסי היה מועמד לפרס האוסקר כשחקן משנה על תפקידו המצויין בסרטם של האחים כהן "פאריגו".

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: ימי הרדיו, שם המשחק, דברים משתנים, מחלק רצח, צללים וערפל, בני וג'ון, מהלכים תמימים, להיות אנושי, הלקוח, סימפוניית החיים, רצח ממדרגה ראשונה, פסק דין, לכשכש בכלב, לילות בוגי, קורס לרצח, תביעה אזרחית, פלזנטוויל, אנשי המסתורין, פניקה, סטייט פינת מיין, פוקוס, פארק היורה 3, קולר להרגיש את לאס ווגאס, סלולר, בשבי האוויב, ספרטן, שימו גז, תודה שעישנתם, בובי, השוד המתוחכם, סנגור במבחן.

   

  ''

  טרנס סטאמפ

  (1938)

  שחקן בריטי שבשנות ה- 60 זכה להצלחה כאשר כיכב בכמה תפקידים ראשיים בסרטים אירופיים מוכרים ובולט בעיקר תפקידו בסרט "האספן" משנת 65 של וויליאם ווילר. למרות כישרון משחק מרשים, לא הצליח סטאמפ להפוך לכוכב גדול, ובשנות ה-70 המעט את הופעותיו. מאז סוף שנות ה- 70 מופיע סטאמפ בעיקר בתפקידי מישנה שונים ומגוונים, פעם בתפקיד נבל, פעם כאיש רב עוצמה, פעם אדם אפור, ופעם אדם צבעוני (בולט תפקידו בסרט "פרסיליה מלכת המדבר" כטרנסקסואלית). עד כה הופיע סטאמפ ביותר מ- 75 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה. סטאמפ היה מועמד לפרס אוסקר כשחקן משנה על תפקידו המצויין בסרט "בילי באד" משנת 62.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: בילי באד, הרחק מן ההמון הסוער, סופרמן, סופרמן 2, תאורמה, פגישה עם אנשים מיוחדים, הפגיעה, משפט הנשרים, המארב, המלחמה הקרה, הסיציליאני, וול סטריט, חקירה בעיר זרה, אקדוחים צעירים, שודדת על עקבים, התעלות, לגעת בשמיים, מלחמת הכוכבים אימת הפנטום, הקשר האנגלי, הכוכב האדום, אשתי השחקנית, הטירה המכושפת, הבת של הבוס שלי, יס מן, שחק אותה סמארט, מבצע ואלקירי, כנגד כל הסיכויים,

   

  ''

  לוייד ברידג'ס

  (1913/1998)

  שחקן קולנוע וטלוויזיה וותיק ומוכר מאוד שהופיע ברצף במשך 62 שנה משנת 1936 ועד למותו בשנת 1998. ברידג'ס החל את הקריירה שלו בתפקידים זוטרים בסרטים, בעיקר מערבונים ובסרטי מתח ופעולה, ותפקידו הבולט הראשון היה בתפקיד סגן השריף הפחדן במערבון הקלאסי "בצהרי היום". בסוף שנות ה- 50 זכה להצלחה בטלוויזיה, ובמשך שנים רבות הופיע בתפקידי משנה שונים בטלוויזיה, בתוכניות ובסרטים מוכרים מאוד. בקולנוע הופיע בכל מיני תפקידים שונים, בעיקר בתפקידי משנה, ולאחר הופעתו המשעשעת בסרט "טיסה נעימה" משנת 80 החל גם להופיע בתפקידים קומיים בכל מיני סרטים שונים ובפארודיות מוכרות. בניו הם השחקנים המוכרים מאוד ג'ף ברידג'ס ו- בו ברידג'ס. לויד ברידג'ס הופיע ב- 215 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה וברשימה תמצאו סרטים וסדרות מוכרות מאוד. בטלוויזיה תפקידו המוכר ביותר היה בסדרה "נץ הים" שם כיכב בתפקיד הראשי ב- 155 פרקים בין השנים 58/61. ובלטה הופעתו ב- 3 פרקים במיני סדרה המפורסמת "שורשים".

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: מילה של גבר, סהרה, מסע לאורך השמש, שיחת העיירה, המוסקיטר החמישי, רעם ביום בהיר, טיסה נעימה 2, משימה בקוטב, בני דודים, ג'ו נגד הוולקנו, לרקוד עם טייסים, לרקוד עם טייסים 2, מותק הילד התנפח, הספירה לאחור, טעות בסנדק, אנשי החורף.

   

  ''

  טים קארי

  (1946)

  אחד השחקנים העסוקים בהוליווד עם הופעה ביותר מ- 215 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה מאז שנת ה- 1968. קארי החל את דרכו בסוף שנות ה- 60 והופיע בתפקידי מישנה קטנים. בשנת 75 לוהק לגירסה הקולנועית (קארי הופיע גם בגירסה הבימתית) למחזמר "מופע הקולנוע של רוקי" שהפך לסרט פולחן. התפקיד בסרט (שאומנם כשל בקופות אך הפך עם השנים לסרט פולחן) הביא לקארי תפקידים רבים, ומאז הוא הופיע בעשרות רבות מאוד של תפקידי משנה, חלקם קומיים וחלקם דרמטיים, בתפקידים טובים יותר וטובים פחות, בדרמות, קומדיות, סרטי מתח, פעולה, מדע בדיוני וסרטי ילדים, תוך כדי שהוא גם מדבב המון סרטים וסדרות שונות.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: צעקה, אנני, כייכר טיימס, אגדה, רמז מסתורי, המרדף אחר אוקטובר האדום, זה חוזר (מיני סדרת טלוויזיה), אוסקר אל תיגע בבת שלי, שלושת המוסקטרים, מת לצחוק, קונגו, הצל, משפחת אדאמס המפגש, המלאכיות של צ'ארלי, מת לצעוק 2, הפולחן, קינסי, החבובות אי המטמון.

   

  ''

  וולטר ברנן

  (1894/1974)

  לדעת רבים נחשב וולטר ברנן לגדול שחקני המשנה של הוליווד בכל הזמנים עם רשימת השגים מכובדת במיוחד בהם הופעה ב- 239 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה, מועמדות ל- 4 פרסי אוסקר כשחקן משנה, זכיה ב- 3 פרסי אוסקר כשחקן משנה והשחקן הראשון בהיסטוריה שזכה בפרס אוסקר כשחקן משנה. ברנן החל את הקריירה שלו בשנת 1925, ובתחילה כיכב בסרטים אילמים. עם המעבר לסרטים מדברים החל להופיע בתפקידי משנה משמעותיים רבים ומגוונים, ברובם חברו הטוב של הכוכב, ובלט לצד מיטב כוכבי הוליווד באותה התקופה בהם ג'ון ווין, הנרי פונדה, המפרי בוגרט, גרי קופר, ספנסר טרייסי, ג'יימס גארנר, בוב הופ, פרג'יימס סטיוארט, קירק דאגלס, רוברט מיצ'אם ואחרים ובלט בסרטיהם של גדולי במאיה של הוליווד בהם ג'ון פורד, האוורד הוקס, פרנק קאפרה, וויליאם ווילר, הנרי קינג, פריץ לאנג, ססיל בי. דמיל ואחרים. . ברנן הופיע גם בתפקידים דרמטיים וגם בתפקידים קומיים, הרבה לגלם דמויות מבוגרות, זקן רוטן, חברו הטוב של הגיבור ובעיקר דמויות חיוביות. במקביל להצלחתו כשחקן משנה בקולנוע, בטלוויזיה זכה להצלחה גדולה כאשר כיכב באחד התפקידים הראשיים בסדרה "מאק'וי האמיתי" בין השנים 57/63 עם 223 פרקים.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: לפגוש את ג'ון דו, גאוות היאנקים, ריו בראבו, כולנו אתך השריף, הנהר האדום, כך נכבש המערב, להחזיק ולאבד, הסיפור על ורנון ואייריס קאסל, סרג'נט יורק, בהלה בצוק השחור, אקדחיו של וויל סונט, הרפתקאות טום סוייר, הטקסקני, הקאבוי והליידי, האיש מקאנטקי, מארילנד, האיש מהמערב, הנסיכה והפיראט, דאקוטה, יקירתי קלמנטיין, אף אחד לא חי לנצח, תופים לאורך הנהר.

   

  '' 

  כריס קופר

  (1951)

  שחקן משנה מהבולטים בקולנוע האמריקאי בעשור האחרון. קופר החל את הקריירה שלו בשנת 87, ובמשך שנים כיכב בכל מיני תפקידי משנה שונים ומגוונים, בסרטי מתח, פעולה ודרמה והצליח להשתחל בכל מיני סרטים הוליוודים מוכרים, ולאט לאט בנה את מעמדו כשחקן משנה מוביל, אומנם לא כוכב, אבל הצליח ליצור לעצמו מעמד ושם של שחקן משנה איכותי ורב גווני המוסיף לסרט מכובדות ואיכות. עד כה אומנם לא הופיע קופר ביותר מידי תפקידים רק ב- 60 תפקידים, אבל אם תראו את הרשימה תראו שהרשימה מרשימה למדי. קופר זכה בפרס האוסקר ופרס גלובוס הזהב על משחקו המצויין בסרטו של ספייק ג'ונז' "אדפטיישן" בשנת 2002. תפקיד שכדאי לציין שקופר עשה בטלוויזיה היה במיני סדרה הבלתי נשכחת "יונה בודדה" בשנת 89 שם כיכב בתפקיד משנה מרכזי בכל ארבעת הפרקים לצד רוברט דובאל ו- טומי לי ג'ונס.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: אשם על פי חדש, חיי הילד, רכבת הכסף, כוכב בודד, עת להרוג, תקוות גדולות, הלוחש לסוסים, שמי אוקטובר, אמריקן ביוטי, אני עצמי ואיירין, הפטריוט, זהות כפולה, הבית באומבריה, סיביסקיט אגדה אמריקאית, סילבר סיטי, זהות במלכודת, טרומן קפוטה, ג'רהאד, סוריאנה, הפירצה, הממלכה, חיי נישואין, זכרי אותי לנצח, קומפני מן, גנב עירוני.

   

  ''

  מייקל מדסן

  (1957)

  שחקן אמריקאי שקשה מאוד להגדירו, מצד אחד מופיע בתפקידי משנה רבים בקולנוע ובטלוויזיה, מצד שני הוא גם הופיע בתפקידים ראשיים בכמה סרטים בעיקר בסרטי טלוויזיה. מדסן החל את דרכו בשנת 82, ובשנים הבאות הופיע בתפקידים קטנים רבים בכל מיני סרטים וסדרות שונות. פריצתו הגדולה הגיעה בשנת 91 ו- 92 עם שני תפקידים בסרטים "תלמה ולואיז" ובעיקר בתפקיד מיסטר בלונד בסרט המופת של קוונטין טרנטינו "כלבי אשמורת". בעקבות תפקיד זה החל לקבל תפקידים משמעותיים יותר, אם כי לא הצליח להגיע לדרגת כוכב, והוא נשאר בעיקר שחקן משנה. מדסן מופיע בכל מיני תפקידים, אך למרות כישרונו כשחקן (לדעתי לפחות) הוא מופיע בעיקר בסרטי מתח ופעולה, חלקם בינוניים ומטה ועד כה הוא הופיע ביותר מ- 200 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: ירח רומנטי, הדלתות, לשחרר את ווילי, וויאט ארפ, הבריחה, מין מסוכן, לשחרר את ווילי 2, שחיתות בצמרת, דוני בראסקו, קרב השרדות, מין מסוכן 2, אל.אי.פי.די להגן ולשרת, למות ביום אחר, להרוג את ביל, הבת של הבוס שלי, להרוג את ביל 2, בלוברי, סיפורי נרניה, עיר החטאים, מת לצעוק 4, טייס במלכוד, יומנו של רוצח סדרתי, לרדוף אחרי רוחות, בלאדריין, כוח וכבוד, המכונה, לחיות ולמות, השעה האחרונה, שחיתות מוסרית, דרך ללא מוצא, מלכודת ההרג.

   

  ''

  דולנד פלזנס

  (1919/1995)

  שחקן קולנוע בריטי שהופיע ב- 223 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה. פלזנס שהחל את דרכו בתחילת שנות ה- 50, והופיע עד למותו בסרטים בנלאומיים רבים ומוכרים, בחלקם הגדול גילם תפקיד של נבל בשל קרחתו הבוהקת, מבטו הקר, התנהלותו המאיימת והשקטה, ובין היתר גילם את הנבל בסרט בסדרת סרטי ג'יימס בונד "אתה חי רק פעמיים" בכיכובו של שון קונרי. לכם יהיה פלזנס מוכר בעיקר מהופעתו כחוקר נאצי סדיסט בסרט המצויין "חנה סנש" בבימויו של מנחם גולם. נקודה נוספת מוכרת בקריירה של פלזנס היא הופעתו הבלתי נשכחת בסדרת סרטי האימה המצליחים "ליל המסיכות".

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: האוהל השחור, בנים ואוהבים, מבוי סתום, הבריחה הגדולה, ליל הגנרלים, וויל פוני, חייל בכחול, חטוף, החלילן מהמלין, הרוזן ממונטה כריסטו, הבריחה להרי הקסמים, כוכבי המערב, הנשר נחת, הטייקון האחרון, הו אלוהים, מוקש חי, ליל המסיכות, דרקולה, מועדון המפלצות, אהבה נדירה, אהבה ונקמה, נהר המוות, נסיך החושך, נפילת בית אשר, צללים וערפל, ליל המסיכות 2, ליל המסיכות 4, הבריחה מניו יורק, לבד בחושך, ליל המסיכות 5, ליל המסיכות 6.

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   וולטר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה