כותרות TheMarker >
  ';

  Media Radar

  הבלוג הזה עוסק במיגוון נושאים שקשורים רובם ככולם לאינטרנט - עם התייחסות ספציפית לנושאי מדיה. חלק מהעניינים יהיו קשורים לזירה הישראלית וחלקם לזירה הבינלאומית, בעיקר בארה\"ב

  0

  דיגיטל פטרול: מדהים: את מי איסור המעקב אחר גולשים משרת

  1 תגובות   יום שני, 22/10/12, 23:00

  ''

  (הווידאו: הסרטון של המתמודדת הרפובליקנית קריסטי נואם מהאייטם השני במהדורה) 

   

  מהדורת הניוזלטר "דיגיטל פטרול" מיום שני, 22/10.

   

  הניוזלטר הוא אוסף של הפוסטים והאייטמים החדשותיים הרלוונטיים והחדשים ביותר לשיווק דיגיטלי - כולם ממקורות לא-ישראלים שאני עוקב אחריהם. הניוזלטר מיועד לאנשי מקצוע בתחום השיווק והפרסום הדיגיטלי. 

   

  המעוניינים להירשם לניוזלטר עצמו יכולים לעשות זאת בלינק הזה

   

  מניעת מעקב אחר הגולשים היא דבר טוב? למי? סקוט מאייר מביא ניתוח מקורי ומעניין שמראה מדוע מניעת מעקב, שנראית כל כך ברורה מאליה ותמימה, דווקא מיטיבה עם השחקנים הדיגיטליים הגדולים ומחלישה את כל השאר. עוד במהדורה: פייסבוק מוצאת שוק ענק חדש, הבחירות בארה"ב בראי הפרסום, הבעיה של "נראות" כמדד לפרסום דיגיטלי – ועוד.

   

  1. איך דווקא איסור המעקב אחר גולשים משרת את השחקנים הגדולים

  (Scott Meyer, Advertising Age, 17/10/12)

  (הערה: אם הלינקים ל-AdAge שולחים אתכם לעמוד התחברות ורישום – הירשמו. זה בחינם – וזה כדאי) בזמן שמיקרוסופט מותקפת על ידי מפרסמים גדולים עקב החלטתה לשלב בדפדפן שלה איסור על מעקב אחר גולשים כברירת מחדל, סקוט מאייר מציע זווית ניתוח מקורית על המהלך. לדבריו, המהלך, שזוכה לתמיכה פוליטית ומצד ארגונים העוסקים בפרטיות, מחזק דווקא את השחקנים האינטרנטיים הגדולים, כגון פייסבוק גוגל ומיקרוסופט, מכיוון שלהם אין צורך במעקב – להם יש יחסים ישירים ומידע רב על כמויות אדירות של גולשים שמקבלים מהם שירותים. כך הנתח שלהם בענף הפרסום יגדל – וגם המחיר יעלה. מאייר מנהל סטארט אפ שמספק שירותי ניתוח מידע דיגיטלי, שעשוי להפסיד מהמהלך הזה.

   

  2. בחירות בארה"ב: 6,600 פרסומות בשנה, הנה החמש הטובות ביותר

  (Elizabeth Wilner, Advertising Age, 18/10/12)

  חברת מעקב וניתוח הטראפיק קנטאר מדיה מקבוצת WPP עקבה אחר הפרסומות הפוליטיות בארה"ב השנה, מבחירות לרשויות מקומיות ועד לבחירות ולנשיאות, ואיתרה כ-6,600. החברה מצאה כי יש ביניהן דמיון רב, בין השאר בגלל לוחות הזמנים הקצרים. באחת מתוך חמש הטובות ביותר שהם בחרו, המתמודדת הרפובליקנית קריסטי נואם גייסה לסרטון את סבתא שלה, שפשוט לא נותנת לה לדבר.

   

  3. לראשונה: פייסבוק מאפשרת ליצרני אפליקציות לעקוב אחר משתמשים

  (Matthew Panazarino, The Next Web, 17/10/12)

  פייסבוק (1) בניגוד לבעלי אתרים, ליצרני אפליקציות יש בעיית פרסום חמורה: אפליקציות לא יכולות להתקין קוקיס ולכן לא יכולות לדעת כלום עם המשתמשים שלהם. לשם כך, פייסבוק השיקה רשת פרסום למכשירים ניידים שתאפשר לבעלי האפליקציות לקבל מידע דומה באיכותו לזה של בעלי אתרים. לדברי פייסבוק, שיעור ההקלקה של הפרסומות האלה גבוה בכ-50% ושיעור החשיפה שלהם גבוה פי 8-10 מהרגיל. אם הרשת תצליח, היא עשויה להניב לפייסבוק הכנסות משמעותיות.

   

  4. איך לטפח את אוהדי פייסבוק שבאמת חשובים לכם

  (Yuchun Lee, Advertising Age, 16/10/12)

  פייסבוק (2) ייחוס חשיבות זהה לכל אוהד בפייסבוק מבלבל מיתאם עם סיבתיות, כותב יוצ'ון לי, בכיר ביבמ: בקיץ מוכרים יותר גלידה (סיבתיות), אבל כשמוכרים יותר גלידה זה לא מביא את הקיץ (מיתאם). לכן מי שיש לטפח הם אותם האוהדים שייתכן שיבצעו רכישה. דרך אחת היא להימנע ממסרים גורפים לכל האוהדים ולכוון אותם בצורה יותר מדויקת. דרך אחרת היא באמצעות הפנמת סוגי המכשירים שבאמצעותם הם מתקשרים.

   

  5. 47% מהמקליקים עם פרסומות בפייסבוק: לפעמים זה קורה בטעות

  (no_name, Marketing Charts, 17/10/12)

  פייסבוק (3) כמעט 47% מאלה שדיווחו שהקליקו על פרסומות בפייסבוק ונשאלו בסקר שנערך על ידי Sterne Agee – אמרו כי לעתים מדובר בטעות: 38.7% מהם אמרו שזה קורה להם "לפעמים", 4.9% אמרו שזה קורה "בכמחצית מהפעמים" והשאר אמרו שזה קורה להם "רוב הזמן" או "כל הזמן". 53.2% מהנשאלים אמרו שזה לא קורה להם אף פעם.

   

  6. איך מפרסמים משתמשים באימייל וטלפון כדי לעקוב אחר משתמשים בפייסבוק

  (Samantha Felix, Business Insider, 18/10/12)

  פייסבוק (4) מוצר חדש של פייסבוק, Custom Audiences, מאפשר למפרסמים הצצה עמוקה יותר לגבי משתמשי הרשת. המוצר מאפשר למפרסמים שיש להם בסיסי מידע עם שמות של אנשים, האימיילים והטלפונים שלהם להצליב אותו עם המידע הזה שיש בידי פייסבוק וכך להתאים להם מסרים. כך המוצר הזה מעשיר את המידע העומד לרשות המפרסמים על ידי חיבורו עם מה שידוע להם עם מה שפייסבוק מעמידה לרשותם. אחד המפרסמים הגדולים של פייסבוק, AdParlor, דיווח על תשואה גבוהה במיוחד מקמפיין כזה.

   

  7. הבעיה עם "נראות" כמדד לפרסום דיגיטלי

  (Philipp Pieper, Advertising Age, 18/10/12)

  התמיכה בהוספת מידע כמו היקף המודעה שנצפה לגולש ופרק הזמן של החשיפה גוברת. אבל, כותב פיליפ פיפר, שהקים סטארט אפ שמציע שירותי אופטימיזציה של מודעות, זה לא כל כך פשוט. סיבה אחת היא שבעלי האתרים יעלו את מחירי המודעות הנחשפות כדי לפצות על אובדן ההכנסות הצפוי. סיבה אחרת היא שהמידע מגיע בעיתוי בעייתי, שכן אם מערכות הפרסום יגלו שהמודעה לא נחשפה, הם יפסיקו את הקמפיין וכך ימנעו מראש חשיפות עתידיות.

   

  8. אינטרנט – מגזר הפרסום עם הצמיחה המהירה הגלובאלית ביותר במחצית הראשונה של 2012

  (no_name, Nielsen Blog, 18/10/12)

  במחצית הראשונה של 2012 שוק הפרסום העולמי צמח ב-2.7% לעומת המחצית הראשונה של 2011; כך עולה מדו"ח חדש של נילסן. על פי הדו"ח, המגזר שרשם את הצמיחה המהירה ביותר היה אינטרנט, 7.2%, ואחריו – הפתעה, רדיו: 6.6%. במקום השלישי מגזר הפרסום בקולנוע: 5.9%. המגזר היחיד שנסוג היה מגזינים: 1.3%-.

   

  9. מדוע סרטון הפרסומת הראשון של מיקרוסופט ל-Surface הוא טעות

  (Jay Yarow, Business Insider, 16/10/12)

  כעשרה ימים לפני התחלת השיווק, יום שישי הקרוב, מיקרוסופט השיקה סרטון וידאו המפרסם את הטאבלט החדש שלה, Surface. ג'יי יארו סבור שהוא טעות מכיוון שהוא מתמקד בצליל הקליק המופק בעת חיבור המקלדת האלחוטית למכשיר ומתעלם מהצורך להתרכז ביתרונות המכשיר ובעדיפותו על פני האייפד. "זה ממש נראה כאילו מיקרוסופט מקדמת עוד לפטופ, לא טאבלט", כותב יארו.

   

  10. טבלת הווידאו הוויראלי השבועית של AdAge: השיא שבאומגרטנר לא שבר

  (Mallory Russell, Advertising Age, 19/10/12)

  הקפיצה המוצלחת של פליקס באומגרטנר היתה הישג תדמיתי אדיר לנותנת החסות הראשית שלו, רד בול, אבל לווידאו שתיעד את הקפיצה יש עוד שיא לשבור. בארבעת הימים הראשונים שחלפו מאז שפורסם הוא נצפה 50 מיליון פעם. זה הרבה, אבל פחות מהשיא של קמפיין Kony 2012 ממארס השנה – הסרטון שסיפר על ניצול הילדים באוגנדה ונצפה 57 מיליון פעמים בארבעת הימים הראשונים לעלייתו לאוויר.

   

  המעוניינים להירשם לניוזלטר עצמו יכולים לעשות זאת בלינק הזה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     24/10/12 04:24:

   .

   http://cafe.themarker.com/image/2755539/

   אבו4 - מוצא מה שהקפה שכח

   ארכיון

   פרופיל

   natlipson
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין