כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  נתניהו מעביר את ישראל מאובמה לפוטין

  0 תגובות   יום שבת, 27/10/12, 09:33

   

   

  בדברי הימים של סוף 2012 יכתב כנראה : ראש ממשלת ישראל ומנהיג הליכוד בנימין  נתניהו חשש כנראה מהמשך שלטונו של ברק אובמה כנשיא ארה"ב ושם את יהבו על ברית עם אביגדור ליברמן מנהיג מפלגת ישראל ביתנו, מתוך תקווה שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין יפעיל את השפעתו ויסגור את השלטר על הגרעין האיראני.

   

  מיזוג בעסקים הוא דבר מסוכן והכשלונות בו רבים מההצלחות. הוא מחייב הכנה מדוקדקת ,סינרגיה גבוהה והשקעה רבה בחיבור בין הנרכש הקטן יותר בד"כ לרוכש שרוצה לבלוע. יש כאן הרבה אסטרטגיה, ניהול סיכונים ,התמחות במשאבי אנוש והכלה של תרבויות וסגנונות שונים. נתניהו וליברמן עשו מהלך מפתיע בהתייעצות מינימלית שמעמידה בספק את הצלחת המיזוג , אך יותר מזה מהווה בעיה להמשך תפקודה של המדינה כבעלת ברית עם המערב וכחברה רצויה במשפחת העמים הדמוקרטים . 

   

  אז מי מסוכן יותר לבטחון המדינה , אחמיניג'אד והאיטולות או הברית של נתניהו וליברמן? ומה יעשו  הפלסטינאים ?

   

  וכך כתבתי בין השאר בדצמבר 2006 (רק תחליפו את 2008 ב 2013) : "אני לא יודע מה יהיה ב 2007, היא נראית לי כשנת מעבר , אבל ב 2008  עשוי/ עלול להיות מאד מעניין:

  -הקואליציה של נתניהו , מיוצאי ברית ז'בוטינסקי עם גאידמק וליברמן , מברית נאמני ברה"מ כנראה תצא לדרכה .

  -בארה"ב יעלה לנשיאות מועמד המפלגה הדמוקרטית שיפנה את פניו מערבה ,  עם עדיפות למיד ווסט במקום המיד איסט.

  -הרוסים יאותתו למאוכזבי הדוד סם, דרך ברית ידידי ברה"מ ויבטיחו להסיר מישראל את  הסכנה הגרעינית האיראנית. יש להם כנראה את המפתח לשלטר.ואכן זה התחיל עם בחירתו של הנשיא אובמה ב 2008 ונמשך עם הפחד של נתניהו שאובמה ימשיך קדנציה נוספת . 

   

  סטאלין ורוסיה תרמו רבות להקמת מדינת ישראל בראשית הדרך. בתחילת שנות ה 50 החליט דוד בן גוריון להמר על ארה"ב והמערב ומאז רוסיה מחזקת את אויבינו ומנסה לסכסך בינינו לידידותינו. 

   

   הרוסים סייעו לאיראנים לבנות כור גרעיני, זו עובדה.  הם מפחידים את העולם ואת יריביהם מארה"ב ומערב אירופה. הם גורמים לאיראנים לרכוש מערכות הגנה מתוחכמות במיליארדי דולרים. הם גורמים לעליית מחירי הדלקים בעולם  לטובת כלכלתם ובעלי בריתם. הם מסכסכים בין מדינות המזרח התיכון ויוצרים בעלי ברית חדשים. האם האסטרטגיה הרוסית הצליחה ומה תפקידו של ליברמן ?  

  ''

  נתניהו : מפחד מאובמה , מהמר על פוטין. 

   

   לפני כשנה כתבתי את הדברים הבאים : מה פוטין יודע על ליברמן ואנחנו לא יודעים ומה ליברמן חייב לפוטין ואנחנו לא חושדים? האם ליברמן הוא לייצן חצר, מקיאבליסט ללא תקנה או נציג כנוע ומתרפס של מדינה.

   

  ליברמן מגנה את האיחוד האירופי על נושאים שוליים כשרוסיה מתנגדת לכל סנקציה הננקטת על ידי אותן מדינות נגד הגרעין האיראני , המאיים לדבריו להשמידנו. הפרופסור שטיניץ שר האוצר הוא מומחה ללוגיקה. לפי תורת הלוגיקה הרעים זה הרוסים , לפי ממשלתם של נתניהו, ליברמן ושטיניץ  הרעים הם האיחוד הארופאי . 


  מה יותר גרוע : מדינה דמוקרטית ידידה של ישראל המספקת לישראל הגנה והנלחמת על שוויון ומניעת גזענות ותומכת גם בעמותות המשרתות את המטרות הדמוקרטיות או ראש מפלגה/עמותה, התומך במדינה התומכת במשטרים רודניים  וגזעניים, המספקת נשק לאויבינו, מחמשת את איראן  בכור גרעיני  ומתנגדת לסנקציות מחמירות נגדה?


  התשובה כנראה ברורה לכל אזרח בר דעת , אך לא לשר החוץ שלנו, חבר הקבינט הבטחוני מר ליברמן שחזר מפגישה עם פוטין ,דווקא בימי הבחירות וכולו נוטף שבחים על אותה מדינה, אותו משטר ,אותו מנהיג שמתדלק את אויבינו מצפון, וממזרח. ליברמן גם לא רואה הבדל בין ירושלים למוסקבה ומה הפלא שהוא דואג כל הזמן לקרב בין מערכת החוקים של פוטין לבין אלו של ירושליים.


  שר החוץ אביגדור ליברמן הסביר  בתדרוך לכתבים במשרד החוץ בירושלים את התבטאותו בנושא טוהר הבחירות לפרלמנט ברוסיה . ליברמן אמר כי "תוצאות הבחירות משקפות את מצב הרוח ברוסיה", והוסיף כי אולי היו תקלות מסוימות בכמה אזורים ברוסיה", אך הן "לא שונות ממה שקורה אצלנו בכל מיני כפרים".

  ליברמן ממשיך: "חלק מהמפגינים ברוסיה לא בדיוק חברים שלנו. יש היום אוכלוסייה וירטואלית של מוחים. ברוסיה בסך הכול יצאו 200 אלף איש להפגין, בתל אביב הפגינו 400 אלף איש".

  ''

  מה פוטין יודע על ליברמן ואנחנו לא? 


  רק לפני כשנתיים וחצי  כתבתי : מה מוסקבה יודעת על ליברמן ואנחנו לא? מוסקבה מאחדת כנראה את ליברמן וחאלד משעל מהחמאס.לפני כשלש שנים   ליברמן חזר מביקור במוסקבה לירושלים. חאלד משעל חזר בערך באותו זמן ממוסקבה לדמשק.

   

  ליברמן סיפר כי הוציאו אותו מפגישה בנושא אספקת נשק לסוריה ושאלו אותו על אסתרינה. כידוע חלק מהנשק שהועבר ע"י מוסקבה לסוריה הגיע לחאלד משעל ולחיזבאלה.

   

  מוסקבה כנראה מאחדת את ליברמן ומשעל, כי לא שמענו מליברמן ביקורת על החיבוק שקיבל משעל ממוסקבה, אבל ליברמן הרבה לבקר את חוסר הפרופורציה בהתיחסותה של התקשורת בישראל:

   

  וכה אמר ליברמן : "כעת מתנהל מו"מ על הסנקציות נגד איראן. ברגע זה גם מתנהלות הברחות נשק מסוריה לדרום לבנון, אז כדאי מאוד שגם התקשורת תכניס את כל הדברים לפרופורציה נכונה. עדיין החיילים שלנו נמצאים בשבי. אז עם כל ההערכה שלי וכל הפיקנטריה והרכילות והאהבה שלנו לרכילות, אבל צריך להכניס את הדברים לפרופורציה נכונה".ליברמן רק שכח לציין כי הנשק המועבר מסוריה לחיזבאללה ולחמאס מקורו גם באמא רוסיה והוא גם תוצאה של החיבוק האבהי שקיבל חאלד משעל במוסקבה וכנ"ל לגבי החומרים הגרעיניים המועברים לאיראן, הסיוע הרוסי לבניית הכור הגרעיני והמכשולים שרוסיה מניחה בדרך לסנקציות נגד איראן. 

   

  "ההישג הגדול" של ליברמן במוסקבה היה כנראה בכך, שמוסקבה הודיעה על תמיכתה  בממשלת החמאס וכי תפעל להפסקת החרם של הקווארטאט על ממשלת החמאס. את התוצאות של תמיכת מוסקבה בחמאס ראינו גם במבצע האחרון בעזה. ליברמן, אתה כנראה לא משפיע על פוטין וגם לא על הקסאמים, כי משעל הבטיח למוסקבה להפסיק את הקסאמים והם המשיכו ליפול.


  ב 1991 בביקורי הראשון ברוסיה הקומוניסטית שהתחילה לגלות סימני דמוקרטיה, נלקחתי למעוז הקומינטרן. שם בין ערפילי עשן הסיגרים ישבו הנציגים הבכירים של המשטרים האפלים והרודניים שהכרנו. משם גם כוונו פעולות להבטחת ההגמוניה הרוסית ברחבי העולם בדרכים שרק הקג"ב ידע . הטרוריסט הצעיר יאסר ערפאת היה בן בית במועדון היוקרתי הזה. אני זוכר שהפגישו אותי עם בנו של הרודן ממונגוליה שחיי על כידוני מוסקבה , עד שהופל יחד עם המשטרים הקומוניסטיים האחרים וגם עם נציגים בכירים מקובה ואחרים.


  רוח הקומינטרן כנראה ממשיכה לנשוב וליברמן כנראה נהנה ממגעה המלטף. האם נתניהו לא יודע ולמה ליברמן מעדיף להמשיך במשרד החוץ? האם בארה"ב היו מוכנים לקבל את ליברמן כשר הבטחון של ישראל ? כנראה שלא . 

  והאם אזרחי ישראל יכולים לקבל את ליברמן כמועמד לראשות הממשלה ? כנראה שכן לפי בנימין נתניהו. 

   

  אז מי מסוכן יותר לבטחון המדינה ,אחמיניג'אד והאיטולות או הברית של נתניהו וליברמן? 

  דרג את התוכן: