כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  המגדיר השלם לחסרי חוליות

  0

  מוטיבציה להצבעה

  51 תגובות   יום שישי , 2/11/12, 18:22

  היום נתקלתי בתמונה הזו בפייסבוק

   

  ''

   

  ומעבר לזה שזה עשה לי פלשבק לפוסט המצוטט מטה, נראה לי שלרגל עונת הבחירות הממשמשת ובאה, זה זמן טוב לומר כמה מילים על מה צריך לשנות כאן בארץ זבת חלב וקוטג' תנובה. אז השורה התחתונה שלי להיום היא:

   

  לכו להצביע נבלות!

  _____________________________________________

   

  צטט: Da Vinci 2012-11-02 18:11:53

  ''

  מונופול הוא משחק חינוכי שמטרת המשתתף בו לצבור כמה שיותר נכסים וכסף, להשתלט על כמה שיותר רחובות, בתי עסק וגורמי ייצור כגון תחנות כוח ומפעלי מים, ותוך כך לגרום לשאר המשתתפים לפשוט רגל על מנת להשתלט על רכושם בזול. המנצח במשחק הוא זה שהשתלט על מרבית הנכסים וגרם לכל המשתתפים האחרים לפשוט רגל.

  אם אתה מוכשר, מקומבן, ממוזל ומנוול מספיק כדי להשתלט על כל הרחובות בעיר מסוימת תוכל לבנות בהם בתים ובהמשך גם מלונות על מנת להגדיל את שווי הנכס וגם על מנת להגדיל את הכנסותיך מגביית שכירות, אגרת שימוש או סתם דמי מעבר מעוברי אורח.  

  בשלבים מתקדמים של המשחק אין סיכוי לשחקן ליפול על משבצת פנויה שאין לה בעלים, וכפי שקורה לרוב, הבעלים הוא שחקן אחר, עתיר נכסים ומעצבן, שלעולם לא יוותר על גביית המגיע לו על פי דין, שכן אלו כללי המשחק ועל כללים יש לשמור!

  גובה המיסים והאגרות הוא בהתאם לשווי הנכס, מיקומו, ורמת הפיתוח שלו. אולם ניתן לסמוך על הבעלים שהמחיר יהיה מפולפל, מאותה סיבה פשוטה – אלו חוקי המשחק, והוא מחויב לציית להם.


   

   

  ''


   

   


  וכאילו להכעיס את האזרח הקטן ונטול ההון והרכוש, שחקנים בעלי ממון, כאלו שהשתלטו על רכוש בתחילת המשחק כשאתה עוד לא הספקת להתקדם בכלל,  גם ישתפו פעולה או יסחרו מעל ראשך באמצעי יצור ונכסים: 

   

  "תן לי את בן יהודה בתל אביב ואני אתן לך את שדרות נורדאו בנתניה + 500 ₪"

   

  כך שכעת הם יוכלו למקסם את ערך נכסיהם וההכנסות שיגבו ממך בעבורם.


  באופן זה הקומבינטורים הטובים מתקדמים ומשגשגים, בעוד עמך ישראל הפשוט, (שלא עלה בידו ליפול על חלקת אדמה טובה מעצם היותו במקום הנכון ובזמן הנכון או מתוקף גנטיקה טובה, קרי ירושה או אח שהוא יו"ר מועצה אזורית, או דוד שהוא שר שיכון), שלא יכול היה לנהל משא ומתן על נכסים שמעולם לא היו לו - נתקע עם רחוב סמילנסקי באשקלון.

   

  בכל פעם שאתה משלים סיבוב סביב הלוח ועובר דרך משבצת "דרך צלחה" אתה מקבל שכר לעמלך בסך 200 ש"ח מהבנק. למותר לציין  שסכום זה אולי היה פעם מכובד, אבל בימים אלו שכר דירה ממוצע מקביל לעלות חודשית של חדר במלון יוקרה ביפן, ובקושי מכסה את הטיפ למלצרית בבית הקפה. מישהו שם למעלה שכח לעדכן את המשכורות בארבעים השנים האחרונות כך שיתאימו ליוקר המחיה.


  מאפיין יחודי של המשחק הוא הנחתות שרירותיות מן הגורל וממערכת הפקידות הממשלתית שנופלת עליך ללא כל התראה בצורת כרטיסי "הפתעה" ו"צו הקופה" או נפילה על משבצת של רשות  או חברה ממשלית.

  בין הכרטיסים השונים ב"צו הקופה" ו"בהפתעה" מופיע הכרטיס המוכר:

   "לך ישר לכלא, אל תעבור בדרך צלחה ואל תקבל 200 ₪" 

   

  ''

   

  ''


  על פי רוב נופל כרטיס זה בחלקו של מי שלא ידע להסתדר עם שחקני מפתח אחרים ו/או בעלי שררה. לפעמים זה גם מגיע לו, אבל אין הכרח בזה.

  בנוסף, קבעו מייסדי המשחק כלל שנועד למנוע מסתם ברי מזל נטולי כשרון מסחרי לנצח:

  כל המוציא שלושה דאבלים ברצף, או שאתרע מזלו ליפול על משבצת של שוטר תנועה ערל לב, הולך מיד לכלא ללא משפט. כאמור - לא יתכן שהתקדמת כל כך מהר בלי שעשית איזו קומבינה...

  הרי כבר אמרנו: יש כללים במשחק הזה - וכללים חייבים לקיים!

   

   

  ''

   

   


  אז תשב אחר כבוד בכלא עד שימצאו במה להאשים אותך, אלא אם מן השמים בורכת ויש ברשותך הכרטיס:

   "צא מן הכלא! שמור כרטיס זה למקרה הצורך"

   

   

  ''

   

   

  לכאורה, אין על מה להלין ולהתרעם אם אלת המזל האירה לפלוני פנים וחלצה אותו מן הכלא בקלות כזו, אלא שעל פי רוב נופל הכרטיס המבורך הזה דווקא לכיסם של אלו שמקושרים עם שחקני מפתח אחרים, בעלי שררה, או אפילו זה שמנהל את הבנק, ולכל הפחות לכיסם של אלו שיש בידם הממון להעמיד סוללת עורכי דין יקרים שיטחנו לאט את טחנות הצדק.

   

  אבל, כל עוד הכל בהתאם לכללי המשחק - אין מה לעשות.

   

  ''


  לא די בנסיבות תמוהות אלו, אלא שעל פי הכללים הנהוגים במשחק ניתן גם להחזיק לרכוש ולמכור בגלוי כרטיס "צא מן הכלא", מה שלא ממש עולה בקנה אחד עם כללי הדמוקרטיה, אבל הופך את המשחק למעניין.

   

   


     על מנת להכעיס עוד יותר, מוכיחה לך המערכת הביורוקרטית שגם אם תשב בשקט בלי להפריע לאיש ובלי להתקדם פיננסית בצורה חשודה, יפול עליך משום מקום פקיד שומה שיקבע חד צדדית ושרירותית את שומת המס שלך. למותר לציין שלא זכור לי מקרה בו הסתכמה השומה בפחות מ 10% מסך רכושך או 200 ₪, (הגבוה מבינהם).

   

   

  ''

   


  ואם תעז להתווכח הם עוד ידאגו שתיפול על "מס עינוגים" – כי הם קלטו שקנית טבעת ארוסין לחברתך!

   

  ''

   

   

   

  ואם זה נראה לכם שרירותי, הרי כולכם יודעים מה יקרה אם תעזו לעצבן איזה פקיד במשרד מהנדס העיר בכך שתתלוננו על התור הארוך. חזקה עליו שהוא יחליט בו במקום לצאת להפסקת התה שלו ואתם תאלצו להמתין לו שלושה תורות עד שישוב ויאמר לך

  "סגירת מרפסות זה לא אני, זה פופטיץ!"

   

  ''

   

  יש לציין שלמען השתקת גורמים חברתיים ואנרכיסטים חסרי אחריות, שיטענו לאור העובדות הנ"ל כי קיימים במשחק זה שחיתות ממסדית כמו גם קשר פסול בין הון-שלטון ועיתון, ועריצות ביורוקרטית, יצוץ אחת ל... גם הכרטיס:

  "לך לדרך צלחה וקבל 200 ₪"

   

   

  ''

   

  אם כי גם כאן מסתבר מבדיקה סטטיסטית, שמשום מה יוצא כרטיס כזה כמעט תמיד למניאק עם הכי הרבה נכסים, רגע לפני שהוא אמור להגיע למשבצת של אותו פלוני דלפון שהצליח לקנות רק את רחוב סמילנסקי באשקלון ועומד לפשוט את הרגל.

     עד עתה עסקנו בתופעות שחלקן תמוהות אך ברורות ומובנות לאור כללי המשחק, אולם ישנה תופעה אחת בלתי הגיונית בעליל במשחק הזה.

  ישנה משבצת אחת שאם אתה נופל עליה, לא משנה מתי ובאילו נסיבות: תקבל חניה חינם. גם אם אתה לא רוצה. ומה שמפתיע עוד יותר, זה שבאמת אף אחד לא רוצה לחנות שם. אף פעם!!!

  אבל כפי שכבר חזרנו ואמרנו - אלו הכללים של המשחק והם מחייבים.

   

   

  ''

   

  אני עדיין מחכה לכריש הנדל"ן הזריז שישחד את הפקיד הנכון על מנת שיפריט לידיו את החניה הזו. אוצר בלום מחכה לו שם.

   

  כאחד העם שעיניו בראשו, בדקתי לא פעם את הקוביות של המשחק אך לא מצאתי עדות לכך שהן "מטופלות". יחד עם זאת, אני עדיין חושד שיש בהתנהלות משחק זה יותר ממקריות מזדמנת, ואפילו יותר מסתם רצף של צירופי מקרים, אבל זו רק דעתי הבלתי קובעת.

   

  ''

   

  עד כאן תאור קצר של משחק אכזרי ומשעשע שכדי להנות ממנו נדרשים מעט כשרון, קשרים, חוצפה ותעוזה, ורצוי גם גנטיקה טובה, אבל גם הרבה מזל. ובאמת - מזל שזה רק משחק...

   

   

  _______________________________________________________________

  לך ישר לכלא דרך צלחה לך ישר לכלא דרך צלחה לך ישר לכלא  דרך צלחה

  -----------------------------------------------------------------------------------------------

   

  ועכשיו – רגע של יפנית. בואו נלמד איך אומרים מנופול ביפנית.

   

  ''

   

   

   

  אני בטוח שרוב הנשים ידעו כעת לומר "מונופול" ביפנית. אבל סביר להניח שאף אחד מהגברים לא זוכר עכשיו על מה בכלל היה הפוסט, בגלל שכולם היו עסוקים בבחינת הנכסים ואמצעי היצור של הפרזנטורית. 

  לצערנו אלו הם כללי המשחק, וכללים יש לקיים!

  ובכך גם למדנו מדוע כל כך קל לעבוד על האיש הקטן ברחוב: הוא מאבד את הריכוז מהר מאוד ושוכח הכל ברגע.

  ________________________________________________________________________________

  ________________________________________________________________________________

  ________________________________________________________________________________


   

  צפיית רשות: סאני / רני שחר. מומלץ.

   

  ''

   

  ____________________________________________________

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (51)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     10/12/12 21:06:

   צטט: Da Vinci 2012-11-05 12:15:17

   צטט: תמר קפואנו 2012-11-05 12:02:18

   צטט: Da Vinci 2012-11-05 07:40:00

   צטט: תמר קפואנו 2012-11-04 23:02:19

   אין יותר מהפכות כי עדיין יש מה להפסיד, חכה חכה כשכבר אי אפשר יהיה לקנות את נתניה 500 ש׳...

    

   האם את רומזת שאנשי העליה הראשונה והשניה, וגם כמה מייסדי קיבוצים, היו אנשים שלא היה להם מה להפסיד באירופה או בעיר הגדולה ולכן באו ליבש ביצות בפלשתינא? 

    

   לא רומזת, אומרת, שכן.

   גם לאלו היה מה להפסיד.

   את השייכות, את תחושת ה "שלי".

   זה לא אותו הדבר לגור בוילה של ההורים או בדירת החדר של עצמך.

   הם רצו את דירת החדר.

    

   קיבלו.

    

    

   האם את אומרת שהמניע שלהם היה אנוכי לא פחות מזה של קפיטליסט ממוצע בימינו? 

   האם לא קיים הבדל המהותי בתפיסה בין אז להיום: מרכזיות האינטרס של הקולקטיב והכלל, לעומת פחיתות האינטרס של הפרט, וההקרבה של ההווה למען חזון עתידי לעומת סיפוק אישי מיידי?

    

   אולי היתה בהם מרדנות ורצון לסלול נתיב משל עצמם, אבל זה בוודאי לא הסבר מלא וממצה של העניין.

    

    

   אנשי נילי באו לבנות, עד שהגיעה הציונות האדומה והלשינה עליהם לטורקים. וזו בכלל המדינה של רוטשלד. ראה את מסמך בלפור. והרוטישלדים ימח שמם עשו את הונם כבנקאים של האילומינטי. צרפת, המהפכה. כסף של יהודים ופעם ראשונה שיהודים הורשו להיות בונים. בחלק מהמסדרים. ברלוונטיים להיום. היום הם חלק מהסדר העולמי החדש. זה לא הנדבן , הכבשה השחורה של המשפחה. את משפחת רוטשילד יהודים מעניינים כמו את המלכה הבריטית שעורפת ראשים. עכשיו אחות בית החולים מתה אבל זו כבר גלישה.

    

   האילומינטי האלה והחששין, עוד פלג של הבונים, אלו מתכוונים לשלוט בעולם והולך להם לא רע עד כה. חברת מונסנטו לזרעים, בנקים מרכזיים, נפט, תרופות, את מי שכחתי?

   בתכנית צמצום אוכלוסיה ב-85%. והשורדים הקומוניסטים" יהיו עבדים.  טוב, זה סיפור ארוך ופתלתל.   אבל כן. הלאמה תהיה. אוכל מהונדס גנטית בצמצום. עובדים על זה חזק. יצירת כאוס, הפיכות, מהפכות, מחאות. מסכסים בין כל אחד לכל אחד אחר. פרוק התא המשפחתי. רצף טריטוראלי ללא מדינות ולאום ( כן, שימון בעניין, גם סטנלי), מטבע עולמי. כבר יש, רק עדיין לא בשימוש. גגל על שדה התעופה בדנוור. גגל על הבונים.   אובמה בעניין וגם בוש.  הזכירו סדר עולמי חדש בנאומים ואיש לא התייחס. ומה על שטר הדולר?  הפירמידה והעין של הבונים. זה הולך רחוק ומתממש עכשיו.

   מעניין זה. ואין למי להצביע ואין טעם להצביע. כולם בובות. זה כלא או לדמור כמו רבין. המתפרה, הקרן החדשה. ידוע מי מממן את מי וגובה הסולם. ומי שם גם?  ראש הממשלה.  לא משנה למי תצביע. הכל מטרקיס. אהה, דה וינצ'י.

     10/12/12 20:47:

   צטט: Da Vinci 2012-11-04 08:55:14

   צטט: זאב נחמנזון 2012-11-03 21:55:19

   בפוסט המצוין הזה לא כתבת כלום על חלומות. איפה עוד יש למובטל הזדמנות לקנות את דיזנגוף? מה שיותר מעניין אותי, זה כמה טוב ביבי במשחק 'ריסק'...

    

   ביבי יהיה מעולה ב"ריסק".

   בעודה חמש שנים יהיה כתוב בספרי ההיסטוריה שביבי ריסק את החברה הישראלית.  

    

   אתה אופטימי. לא בטוח שתהיה ישראל.

     17/11/12 13:13:

   טוב. אז ככה. מר ד' [ר] וינצ'י היקר.

   אנחנו חייבים להתחיל ו//או להפסיק להפגש ככה על מדרכות צדדיות ו//או במסדרונות. כי בקצב הזה אני תכף משלחת אלייך בדואר אוויר איזה פוסט על מונופול בשם חוצפה שהיה לי לפני שנים.  אגב, אמא שלי אמרה לי כשהייתי קטנה, מה שלא מונע ממנה להמשיך להגיד כמעט בלי קול גם עכשיו. שצחוק כזה ייגמר בבכי... 

     11/11/12 09:35:

   צטט: קביאר 2012-11-10 21:06:13

   ברור שהמניאק. מי יזכה אני? ועוד אומרים שזה משחק חינוכי (עבור אוהדי ביבי ומיט רומני אולי) היה לי פעם את המונופול של חב"ד בבית. שם בנו כוללים, עברו דרך המקוואות, זכו במלגות ללימוד תורה ותרמו לגמ"חים אחלה חינוך לא?

    

   לדעתי בעוד 10 שנים זה יהיה המונופול היחידי שישחקו בארץ...

     10/11/12 21:06:
   ברור שהמניאק. מי יזכה אני? ועוד אומרים שזה משחק חינוכי (עבור אוהדי ביבי ומיט רומני אולי) היה לי פעם את המונופול של חב"ד בבית. שם בנו כוללים, עברו דרך המקוואות, זכו במלגות ללימוד תורה ותרמו לגמ"חים אחלה חינוך לא?
     7/11/12 10:58:

   צטט: המדווש 2012-11-07 10:45:28

   הכלל היחיד שחסר הוא ...האפשרות להקים מאהל מחאה בשדות רוטשילד ...ולא ברור לי למה בכל פעם שאני משתכנע להצטרף לילדי למשחק הזה הדבר היחיד שבא לי לעשות זה להקים להם אוהל מחאה תחת מלונותיהם בדיזנגוף ושות"אחרי שנותרתי עם 5 שקלים וללא נכסים .....ועוד מסונג'ר להכין פופקורן כי במילא אני מפסיד...

    

    

   כאמור - אלו הכללים וכללים יש לקיים! 

   'צטערת!

     7/11/12 10:45:
   הכלל היחיד שחסר הוא ...האפשרות להקים מאהל מחאה בשדות רוטשילד ...ולא ברור לי למה בכל פעם שאני משתכנע להצטרף לילדי למשחק הזה הדבר היחיד שבא לי לעשות זה להקים להם אוהל מחאה תחת מלונותיהם בדיזנגוף ושות"אחרי שנותרתי עם 5 שקלים וללא נכסים .....ועוד מסונג'ר להכין פופקורן כי במילא אני מפסיד...
     5/11/12 12:28:

   צטט: צ'ו. 2012-11-05 12:25:15

   צטט: Da Vinci 2012-11-05 12:20:14

   צטט: צ'ו. 2012-11-05 12:18:39

   מי דיבר על מהפיכה ולא קרה לי?

    

   בחיי, זה באמת מזמן לא קרא לך.

   נכנסתי שוב ללהט חושים.התחששתי:-)

    

   אל חשש! הכל תחת שליטה. 

     5/11/12 12:28:
   קורא.
     5/11/12 12:25:

   צטט: Da Vinci 2012-11-05 12:20:14

   צטט: צ'ו. 2012-11-05 12:18:39

   מי דיבר על מהפיכה ולא קרה לי?

    

   בחיי, זה באמת מזמן לא קרא לך.

   נכנסתי שוב ללהט חושים.התחששתי:-)

     5/11/12 12:20:

   צטט: צ'ו. 2012-11-05 12:18:39

   מי דיבר על מהפיכה ולא קרה לי?

    

   בחיי, זה באמת מזמן לא קרא לך.

     5/11/12 12:18:
   מי דיבר על מהפיכה ולא קרה לי?
     5/11/12 12:15:

   צטט: תמר קפואנו 2012-11-05 12:02:18

   צטט: Da Vinci 2012-11-05 07:40:00

   צטט: תמר קפואנו 2012-11-04 23:02:19

   אין יותר מהפכות כי עדיין יש מה להפסיד, חכה חכה כשכבר אי אפשר יהיה לקנות את נתניה 500 ש׳...

    

   האם את רומזת שאנשי העליה הראשונה והשניה, וגם כמה מייסדי קיבוצים, היו אנשים שלא היה להם מה להפסיד באירופה או בעיר הגדולה ולכן באו ליבש ביצות בפלשתינא? 

    

   לא רומזת, אומרת, שכן.

   גם לאלו היה מה להפסיד.

   את השייכות, את תחושת ה "שלי".

   זה לא אותו הדבר לגור בוילה של ההורים או בדירת החדר של עצמך.

   הם רצו את דירת החדר.

    

   קיבלו.

    

    

   האם את אומרת שהמניע שלהם היה אנוכי לא פחות מזה של קפיטליסט ממוצע בימינו? 

   האם לא קיים הבדל המהותי בתפיסה בין אז להיום: מרכזיות האינטרס של הקולקטיב והכלל, לעומת פחיתות האינטרס של הפרט, וההקרבה של ההווה למען חזון עתידי לעומת סיפוק אישי מיידי?

    

   אולי היתה בהם מרדנות ורצון לסלול נתיב משל עצמם, אבל זה בוודאי לא הסבר מלא וממצה של העניין.

     5/11/12 12:02:

   צטט: Da Vinci 2012-11-05 07:40:00

   צטט: תמר קפואנו 2012-11-04 23:02:19

   אין יותר מהפכות כי עדיין יש מה להפסיד, חכה חכה כשכבר אי אפשר יהיה לקנות את נתניה 500 ש׳...

    

   האם את רומזת שאנשי העליה הראשונה והשניה, וגם כמה מייסדי קיבוצים, היו אנשים שלא היה להם מה להפסיד באירופה או בעיר הגדולה ולכן באו ליבש ביצות בפלשתינא? 

    

   לא רומזת, אומרת, שכן.

   גם לאלו היה מה להפסיד.

   את השייכות, את תחושת ה "שלי".

   זה לא אותו הדבר לגור בוילה של ההורים או בדירת החדר של עצמך.

   הם רצו את דירת החדר.

    

   קיבלו.

     5/11/12 07:41:

   צטט: חלי בארץ הפלאות 2012-11-05 07:20:30

   עכשיו אני מבינה לאן נעלמת. יומים לקח לך לכתוב פוסט מגילת אסתר. קראתי תכותרת

    

   מאמי,

   אם קריאת הכותרת תגרום לך ללכת להצביע - דיינו. 

     5/11/12 07:40:

   צטט: תמר קפואנו 2012-11-04 23:02:19

   אין יותר מהפכות כי עדיין יש מה להפסיד, חכה חכה כשכבר אי אפשר יהיה לקנות את נתניה 500 ש׳...

    

   האם את רומזת שאנשי העליה הראשונה והשניה, וגם כמה מייסדי קיבוצים, היו אנשים שלא היה להם מה להפסיד באירופה או בעיר הגדולה ולכן באו ליבש ביצות בפלשתינא? 

   עכשיו אני מבינה לאן נעלמת. יומים לקח לך לכתוב פוסט מגילת אסתר. קראתי תכותרת
     4/11/12 23:02:
   אין יותר מהפכות כי עדיין יש מה להפסיד, חכה חכה כשכבר אי אפשר יהיה לקנות את נתניה 500 ש׳...
     4/11/12 19:00:

   צטט: פו3 2012-11-04 17:53:54

   אתה ארכיון מהלך:-)

    

   תודה, אבל אני ארכאי, ובקושי הולך. 

     4/11/12 17:53:
   אתה ארכיון מהלך:-)
     4/11/12 14:24:

   צטט: tal_riv 2012-11-04 13:56:59

   משחק שהוא הכנה טובה לחיים. איפה קלף ההפתעה הנקרא "מהפכה"? רק לערבים מותר?

    

    

   "שידורי המהפכה" הופסקו עוד כשלאסי כהן הייתה רעמת שיער על הראש.  

   מאז היה עוד ניסיון אחד לשנות משהו, במחאת האוהלים.

   וזהו. אין יותר מהפכות.

     4/11/12 14:10:

   צטט: טסה נמוך 2012-11-04 13:26:40

   צטט: Da Vinci 2012-11-04 09:05:22

   צטט: טסה נמוך 2012-11-04 07:45:01

   א. אפילו במונופול טרם המציאו את המושג "תספורת" (כל הזכויות שמורות לנו) ב. הנה אחת שאפשר להביא לאמא הביתה... גם יודעת יפנית וגם נוצריה אדוקה.

    

   א. הא!

    

   את אולי צעירה מדי מכדי לזכור את כרטיס ההפתעה הזה: "הספר גזז את שערותיך עד כד קרחת , קבל פיצוי 50 לירות"

   (כן, לירות. קבלי זאת כמחמאה)

    

   ב. הייתי בהחלט מביא אותה לאמא, אבל היא לא אוהבת אותן כאלו שדופות. 

    

    

   את הלירות אני זוכרת היטב (גם את העובדה שפעם אפשר היה לקנות את קונטרה)... אבל כרטיס עם "תספורת".... לא זכור לי כלל. זאת בטח המצאה של נוחי...

    

   נו את רואה - הרגע הוכחת את טענתי שלאנשים יש זיכרון קצר בהקשר לפוליטיקאים ואישי ציבור....

     4/11/12 13:56:
   משחק שהוא הכנה טובה לחיים. איפה קלף ההפתעה הנקרא "מהפכה"? רק לערבים מותר?
     4/11/12 13:45:

   צטט: דוקטורלאה 2012-11-04 12:15:41

   משחק המונופול בו שחקו בניי, בילדותם, היה שונה ממה שראינו בפוסט. לאחר זמן קצר הוא נמאס עליהם. נדל"ן לא היתה השאיפה שלהם. (שלושתם חוקרים בתחום הרפואה). בילדותי , היה המשחק עוד יותר פשוט, המשחקים הכירו את הרחובות ורצו לבנות עליהם בתים. עם השנים זה הפך למשחק אכזרי ומגעיל יותר ויותר.

    

   סגנון המשחק תלוי מאוד באופי השחקנים, אבל אלו שמושכים בחוטים מלמעלה וקובעים את הכללים יכולים בהחלט לנתב את הסגנון באמצעות קביעת כללי משחק, יצירת סיטואציות ונסיבות מסוימות, והשראת אוירה, כמו גם מתן דוגמא אישית. 

    

     4/11/12 13:26:

   צטט: Da Vinci 2012-11-04 09:05:22

   צטט: טסה נמוך 2012-11-04 07:45:01

   א. אפילו במונופול טרם המציאו את המושג "תספורת" (כל הזכויות שמורות לנו) ב. הנה אחת שאפשר להביא לאמא הביתה... גם יודעת יפנית וגם נוצריה אדוקה.

    

   א. הא!

    

   את אולי צעירה מדי מכדי לזכור את כרטיס ההפתעה הזה: "הספר גזז את שערותיך עד כד קרחת , קבל פיצוי 50 לירות"

   (כן, לירות. קבלי זאת כמחמאה)

    

   ב. הייתי בהחלט מביא אותה לאמא, אבל היא לא אוהבת אותן כאלו שדופות. 

    

    

   את הלירות אני זוכרת היטב (גם את העובדה שפעם אפשר היה לקנות את קונטרה)... אבל כרטיס עם "תספורת".... לא זכור לי כלל. זאת בטח המצאה של נוחי...

     4/11/12 12:15:
   משחק המונופול בו שחקו בניי, בילדותם, היה שונה ממה שראינו בפוסט. לאחר זמן קצר הוא נמאס עליהם. נדל"ן לא היתה השאיפה שלהם. (שלושתם חוקרים בתחום הרפואה). בילדותי , היה המשחק עוד יותר פשוט, המשחקים הכירו את הרחובות ורצו לבנות עליהם בתים. עם השנים זה הפך למשחק אכזרי ומגעיל יותר ויותר.
     4/11/12 09:05:

   צטט: טסה נמוך 2012-11-04 07:45:01

   א. אפילו במונופול טרם המציאו את המושג "תספורת" (כל הזכויות שמורות לנו) ב. הנה אחת שאפשר להביא לאמא הביתה... גם יודעת יפנית וגם נוצריה אדוקה.

    

   א. הא!

    

   את אולי צעירה מדי מכדי לזכור את כרטיס ההפתעה הזה: "הספר גזז את שערותיך עד כד קרחת , קבל פיצוי 50 לירות"

   (כן, לירות. קבלי זאת כמחמאה)

    

   ב. הייתי בהחלט מביא אותה לאמא, אבל היא לא אוהבת אותן כאלו שדופות. 

     4/11/12 09:00:

   צטט: forte nina 2012-11-04 00:40:54

   ענק.

   סגירת מרפסת זה פופטיץ

   ''

    

    

   השחקנים התחלפו אבל המנגנון נשאר...

     4/11/12 08:57:

   צטט: BeitAdam 2012-11-03 22:20:53

   ישר לכלא אז כדאי לעבור ישר לחבלים וסולמות

    

   אני לא בקטע של בונדאג'.  

   וגם קשרתי את הסבון עם חוט כדי שלא ייפול לי במקלחות של הכלא.

     4/11/12 08:56:

   צטט: מצויירת 2012-11-03 22:04:57

   לכו להצביע !!!!!!!

    

   ואללה בחיי, צודקת! 

     4/11/12 08:55:

   צטט: זאב נחמנזון 2012-11-03 21:55:19

   בפוסט המצוין הזה לא כתבת כלום על חלומות. איפה עוד יש למובטל הזדמנות לקנות את דיזנגוף? מה שיותר מעניין אותי, זה כמה טוב ביבי במשחק 'ריסק'...

    

   ביבי יהיה מעולה ב"ריסק".

   בעודה חמש שנים יהיה כתוב בספרי ההיסטוריה שביבי ריסק את החברה הישראלית.  

     4/11/12 08:52:

   צטט: כמעין המתגברת 2012-11-03 16:41:10

   גאונים  

    

   דה וינצ'י,קרל מרקס ,גראוצו מרקס,, ג'ון קליז... כולם!!!

    

    

   גאונים כבר אין היום, מאז שפרקו את הישיבות בסורא, בפומבדיתא ובוילנא, ניטלה גאונה מישראל.

     4/11/12 07:45:
   א. אפילו במונופול טרם המציאו את המושג "תספורת" (כל הזכויות שמורות לנו) ב. הנה אחת שאפשר להביא לאמא הביתה... גם יודעת יפנית וגם נוצריה אדוקה.
     4/11/12 00:40:

   ענק.

   סגירת מרפסת זה פופטיץ

   ''

     3/11/12 22:20:
   ישר לכלא אז כדאי לעבור ישר לחבלים וסולמות
     3/11/12 22:04:
   לכו להצביע !!!!!!!
     3/11/12 21:55:
   בפוסט המצוין הזה לא כתבת כלום על חלומות. איפה עוד יש למובטל הזדמנות לקנות את דיזנגוף? מה שיותר מעניין אותי, זה כמה טוב ביבי במשחק 'ריסק'...
     3/11/12 16:41:

   גאונים  

    

   דה וינצ'י,קרל מרקס ,גראוצו מרקס,, ג'ון קליז... כולם!!!

    

    

     3/11/12 13:31:

   צטט: כמעין המתגברת 2012-11-03 12:37:41

   חלוקה מחדש של נכסים ואמצעי יצור, זה מרכס או אנגלס?

    

   ואגב, אמרו את זה קודם לפני. והרבה יותר טוב

    

   ''

    

   בפוסט הזה... 

     3/11/12 13:18:

   צטט: כמעין המתגברת 2012-11-03 12:37:41

   חלוקה מחדש של נכסים ואמצעי יצור, זה מרכס או אנגלס?

    

   מה פתאום חלוקה מחדש? הלאמה מוחלטת!!! 

    

   ברור שזה מרקס. גראוצ'ו מרקס. 

   ___________________________________

    

   + למכירה למבינים בלבד:  

   פרארי יד ראשונה, כחדשה, מנזיר. 

     3/11/12 12:37:
   חלוקה מחדש של נכסים ואמצעי יצור, זה מרכס או אנגלס?
     3/11/12 11:37:

   צטט: ההלך 2012-11-03 09:55:17

   הפוסט ההוא על המונופול זכור לטוב... והתמונה מעולה.

    

   אז מה נעשה עם המונופול שהוא בדיחה שחורה? שוברים את החוקים ולא משחקים איפשר.

    

   אני מחכה שיצא לי 6-6. 

     3/11/12 09:55:

   הפוסט ההוא על המונופול זכור לטוב... והתמונה מעולה.

    

   אז מה נעשה עם המונופול שהוא בדיחה שחורה? שוברים את החוקים ולא משחקים איפשר.

     2/11/12 19:41:

   צטט: שלויימה 2012-11-02 19:37:50

   אז למה הוא מוסתר - המוכמן השכן של רבי נחמן ? ומה זה קשור למונופול? משחקים מונופול באומן?

    

   שלויימה - זה פרט מוכמן אני לא יכול לגלות לך!

     2/11/12 19:37:
   אז למה הוא מוסתר - המוכמן השכן של רבי נחמן ? ומה זה קשור למונופול? משחקים מונופול באומן?
     2/11/12 19:34:

   צטט: שלויימה 2012-11-02 19:32:00

   צטט: Da Vinci 2012-11-02 19:02:51

   צטט: שלויימה 2012-11-02 18:52:29

   צטט: Da Vinci 2012-11-02 18:49:21

   צטט: שלויימה 2012-11-02 18:45:58

   יש רחוב סמילנסקי באשקלון ???

    

   רחוב סמילנסקי הוא בנתניה- וזה פרט מוכמן שנועד לבדוק בקיאות וערנות...

   ;-)

   ידעתי שיש כאן מלכודת  - לא לחינם למדתי בישיבה "שומר פתאים אדוני"...

   מי זה מוכמן ?

    

   שומר פתאים? פותחת תיק וקשה! 

    

   מוכמן - מוסתר, שאינו גלוי וידוע לכולם.

    
    אז איפה הוא גר , המוכמן הזה

   בנתניה או אשקלון?

    

   מה פתאום. הוא שכן של רבי נחמן. באומן. 

     2/11/12 19:32:

   צטט: Da Vinci 2012-11-02 19:02:51

   צטט: שלויימה 2012-11-02 18:52:29

   צטט: Da Vinci 2012-11-02 18:49:21

   צטט: שלויימה 2012-11-02 18:45:58

   יש רחוב סמילנסקי באשקלון ???

    

   רחוב סמילנסקי הוא בנתניה- וזה פרט מוכמן שנועד לבדוק בקיאות וערנות...

   ;-)

   ידעתי שיש כאן מלכודת  - לא לחינם למדתי בישיבה "שומר פתאים אדוני"...

   מי זה מוכמן ?

    

   שומר פתאים? פותחת תיק וקשה! 

    

   מוכמן - מוסתר, שאינו גלוי וידוע לכולם.

    
    אז איפה הוא גר , המוכמן הזה

   בנתניה או אשקלון?

     2/11/12 19:02:

   צטט: שלויימה 2012-11-02 18:52:29

   צטט: Da Vinci 2012-11-02 18:49:21

   צטט: שלויימה 2012-11-02 18:45:58

   יש רחוב סמילנסקי באשקלון ???

    

   רחוב סמילנסקי הוא בנתניה- וזה פרט מוכמן שנועד לבדוק בקיאות וערנות...

   ;-)

   ידעתי שיש כאן מלכודת  - לא לחינם למדתי בישיבה "שומר פתאים אדוני"...

   מי זה מוכמן ?

    

   שומר פתאים? פותחת תיק וקשה! 

    

   מוכמן - מוסתר, שאינו גלוי וידוע לכולם.

    
    

     2/11/12 18:52:

   צטט: Da Vinci 2012-11-02 18:49:21

   צטט: שלויימה 2012-11-02 18:45:58

   יש רחוב סמילנסקי באשקלון ???

    

   רחוב סמילנסקי הוא בנתניה- וזה פרט מוכמן שנועד לבדוק בקיאות וערנות...

   ;-)

   ידעתי שיש כאן מלכודת  - לא לחינם למדתי בישיבה "שומר פתאים אדוני"...

   מי זה מוכמן ?

     2/11/12 18:49:

   צטט: שלויימה 2012-11-02 18:45:58

   יש רחוב סמילנסקי באשקלון ???

    

   רחוב סמילנסקי הוא בנתניה- וזה פרט מוכמן שנועד לבדוק בקיאות וערנות...

   ;-)

     2/11/12 18:45:
   יש רחוב סמילנסקי באשקלון ???

   פרופיל

   Da Vinci
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון