כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תגובות (3)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
  תודה!
  כמו תמיד מידע מקצועי ומעניין. תודה בן.
    5/11/12 21:33:
  תודה על המידע.
  0

  מה היא דירה מפוצלת , התיישנות בהגשת כתב אישום

  3 תגובות   יום ראשון, 4/11/12, 21:35

  הרשויות המקומיות שהעלימו עין מכך במשך שנים, לאחרונה שהתפשטות התופעה בעיקר בתל אביב לאור מחירי השכירות הגבוהים וההכנסה הנוספת לבעלי הנכסים, בנוסף לעובדה שהרשויות לא נהנות מההשבחה שנוצרה, הובילו אלו  לשינוי גישה. במאמר זה תלמדו מה צפוי לבעלי דירות מחולקות,לדירים ומה ניתן לעשות?

   
   

   

   

   

  לאחרונה החריפה המלחמה במפצלי דירות .שופטי בתי המשפט, שהגדירו את התופעה "מכת מדינה", חייבו את בעלי הדירות בקנסות כבדים בתוספת  כפל שווי והוצאות. כמו   והורו על פינוי דירים,נתנו צווי הפסקת שימוש ו פירוק החלוקה. 
  הסיוט של כל בעל דירה מפוצלת הינו ביקור של פקחי העירייה בדירתו. לרוב, הגעתם של הפקחים לדירה אינה מקרית.

  בדרך כלל מדובר בהלשנה של שכנים,קבלן ושוכרים ממורמרים. כאשר הפקחים לא מצליחים לערוך את הביקור, נשלחת הודעה בהתאם לסעיף 157 א לחוק התכנון והבנייה על כוונה לנתק את החשמל בתוך 30 יום. (הרבה בעלי נכסים טענו לפנינו כי לא קבלו כל התראה)מטרת ההודעה היא לאלץ את בעלי הדירה לאפשר כניסת פקחים שישיגו ראיות לצורך הגשת כתב אישום.במקרים רבים מתבקש בעל הנכס להגיע למחלקת הפיקוח על הבניה בכדי למסור גרסה. 

  לעתים נשלחת ההודעה כהליך חליפי מזורז שיביא להפסקת השימוש בדירה המפוצלת, ללא צורך בהגשת כתב אישום. על ההחלטה לניתוק חשמל ניתן לערער בפני וועדת הערר, מתוך טענה שאין מדובר בחלוקה אסורה וסיבות רלוונטיות אחרות.
  בעוד שלא ניתן להגיש כתב אישום בנוגע לעצם פיצול הדירה בחלוף חמש שנים ממועד ביצוע העבודות מחמת התיישנות, אין מניעה להגיש כתב אישום בכל עת בנוגע לשימוש שנעשה בפועל בדירה כדירה מפוצלת בניגוד להיתר הבניה.

  מתי נחשבת  דירה כמפוצלת?
  השאלה מהי דירה מפוצלת אינה תמיד פשוטה ומוחלטת, ואולם ניתן בהחלט לשרטט קווים מנחים: בהתאם לסעיף 145 לחוק התכנון והבנייה וההנחיות הפנמיות שעל פיהם פועלים הפקחים שינוי פנימי בדירה לרבות  אינו טעון היתר, אלא אם הוא משנה את מספר יחידות הדיור .

  לגבי תוספת שרותים ומקלחות מתייחסות לכך הרשויות בצורה שונה ובהתאם לנסיבות.

  מגורים משותפים של מספר שותפים בדירה אחת, ואפילו מצויים בדירה מספר חדרי שירותים ויותר ממטבח אחד, אינו פיצול אסור אם לא נעשה שינוי פנימי לעומת היתר הבנייה המקורי.
  גם שיפוץ פנימי בדירה הכולל שינוי החלוקה הפנימית, הגדלת מספר חדרי המקלחת ואף התקנתם של מטבחים נוספים, אינה מהווה עבירה על החוק, אם היחידה נועדה לשמש כדירה אחת.
  ואולם, כאשר בוצעו בדירה שינויים שנועדו לשמש למגורי דיירים שונים ויצרו יחידות עצמאיות ונפרדות מבחינה פונקציונלית, מדובר בפיצול אסור.

  המבחן המרכזי לקיומה של יחידה נפרדת ועצמאית הינו קיומו של מטבח בכל חדר. הפסיקה קבעה כי גם במקרה שקיים בדירה מטבח אחד בלבד, אך קיימים בכל חדר מכשירי חשמל כגון מיקרוגל, תנור, קומקום חשמלי וכן כיור במקום אחר בחדר - מדובר ביחידה עצמאית. ככל שמספר הדיירים הזרים זה לזה יהיה גדול יותר, כך גישת בית המשפט תהייה מחמירה יותר.

  האפשרות העומדת בפני בעלי דירה כיום היינה יצירת דירת שותפים משודרגת שתכלול חדר שינה עם מקלחת ושירותים צמודים. רצוי לתכנן את הדירה בשימת לב להיתר הבנייה המקורי. אסור בתכלית האיסור שהדירה תכלול יותר מפריט אחד מהבאים: מטבח, פעמון, שעון צריכה (חשמל, מים), לוח חשמל ומערכת חימום מים. יש להימנע ככל האפשר מיצירת מסדרון בכניסה שיוביל לחדרים ויש להעדיף יצירת מטבח ופינת אוכל משותפים בכניסה לדירה, דרכם תתאפשר גישה לחדרי השותפים שדלתותיהם הינן דלתות עץ.(לא פלדלת)

  כאשר מבטלים מטבחים בחדרים יש להקפיד שלא להותיר צנרת מים וביוב.

  רשויות רבות מאפשרות את פיצול הדירה באופן חוקי ומסודר .במקרים רבים ניתן גם להוציא היתר לשימוש חורג לאכסניה ו/או מלונית.

  למשרדינו ניסיון רב בסיוע לבעלי נכסים שפיצלו את דירותיהם בהיתר מוקדם או בקבלת  היתר בדיעבד.

   

  קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
  טל': 03-6990132
  פקס: 6990134 - 03
  Klinger_b@bezeqint.net
  www.klinger.co.il

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   benklinger
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין