כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הדרך אל האושר

  תיקון עולם, תיקון פנימי ותיקון אופניים.
  מסיבות טכניות בלבד הפניות לקוראים הן בלשון זכר - עמכן הסליחה.

  הבלוג בתקשורת

  ארכיון

  כחלון: "המדיניות של "קדימה" תביא להרס הכלכלה בישראל"

  24 תגובות   יום שבת, 5/1/08, 10:55

  משה כחלון. "המדינה צריכה להטיל סנקציות על חברות עברייניות".

   

  ראיון עם ח"כ משה כחלון

   

  ח"כ כחלון אשר נבחר במקום הראשון בפריימריס האחרונים בליכוד, כיהן עד לאחרונה כיו"ר ועדת הכלכלה בכנסת, והוא בעל סיכוי טוב להפוך לשר בכיר בכנסת הבאה. ובכל זאת, נדמה שבציבור הרחב פעילותו ועמדותיו כמעט לא מוכרות.

  נפגשתי עם ח"כ כחלון לשיחה על הון, שלטון ואיכות סביבה, ועל המדיניות הכלכלית של נתניהו.

   

   

  ח"כ כחלון, אתה העברת חוק, שהקטין את יכולתם של הבנקים לגבות עמלות מנופחות. הבנקים הפעילו עליך לחצים כבדים. עמדת בלחצים בכבוד, אך בדרך גם גילית עד כמה קשה לצאת מול הבנקים: ראשית, רוב המפלגות חייבות לבנקים סכומי עתק; שנית, בעלי הבנקים הם אלה ש"תורמים" למימון הפריימריס של ח"כים שהם חפצים ביקרם; שלישית, בעלי ההון מתערבים ברגל גסה בתכנים החדשותיים בכלי התקשורת המרכזיים בארץ, שמעצבים את דעת הקהל. אתה לא חושב שקיימת בארץ בעיה של ריכוזיות-יתר, כשקומץ אוליגרכים שולט בפועל במה שקורה במדינה, והאזרח הקטן מאבד את כוחו להשפיע?

  אני מסכים איתך. אחד הקשיים הגדולים שהאזרח הקטן עומד בפניהם הוא ריכוזיות היתר והבעלויות הצולבות במשק. הטיפול ע"י הרשות להגבלים עסקיים הוא בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי.

   

   

  בציבור הליכוד, ובפרט נתניהו, נתפסים כ"עושי דברם" של בעלי ההון.

  ההצגה של הליכוד כמשרת של בעלי ההון אינה הוגנת. כשנלחמתי בעמלות היתר של הבנקים, נתניהו נתן לי את כל הגיבוי. נתניהו גם העביר את רפורמת בכר להגדלת התחרותיות בשוק ההון.

  יש צדק מסוים בדבריו של כחלון. בנוסף למאבק המוצלח-יחסית בעמלות הבנקים, הוא פעל גם נגד חברות הסלולר, כשהגיש הצעת חוק, שעל-פיה מסלולי שירות בסלולר יחויבו באישור של שר התקשורת. נתניהו, לכאורה חביבם של בעלי ההון, ניסה בתחילה לחלק את מניות בנק לאומי לציבור הרחב, ולא למכור אותן לאיל הון יחיד. נתניהו גם מינה לתפקיד החשכ"ל את זליכה, ונתן לו גיבוי מלא בפעמים הרבות שבהן זליכה התעמת עם בעלי ההון - למשל, כאשר זליכה ניסה למנוע את "הפיצוי" שהאחים עופר קיבלו מהמדינה בפרשת בז"ן, וכשזליכה ביטל את הקמת תחנת הכוח שלהם במישור רותם בשל חריגות לכאורה מתנאי המכרז.

   

  נתניהו והליכוד אכן פעלו להקטנת הריכוזיות במשק. אבל המדיניות הכלכלית של נתניהו כללה גם דיאטה רצחנית למגזר הציבורי, והפרטת כל מה שזז - בדיוק כמו "קדימה". מנקודת ראותו של האזרח הקטן אפשר לנסח את ההבדל בין הליכוד לבין "קדימה" כך: הליכוד דוגל במכירת כל רכושנו לבעלי ההון מתוך אידיאולוגיה; "קדימה" מחלקת לבעלי ההון את כל רכושנו בחינם, מתוך שחיתות.

  כל עוד אף אחד ב"קדימה" לא הורשע, לא אתאר את מעשיהם כשחיתות. בכל אופן, כבר אמרתי בעבר, ואני עדיין טוען, שהמדיניות של "קדימה" תביא לבסוף להרס הכלכלה בישראל.

  שאלת על הפרטה. הפרטה היא אידיאולוגיה, שאני אישית לא מאוהב בה. אם תבדוק היטב, תגלה שלעתים קרובות דוד לוי ואני היינו היחידים בליכוד שהתנגדו למדיניות הכלכלית של נתניהו. יתר על כן, אם תבדוק את הפרטים לעומק תגלה, שמפלגת העבודה מקדמת מדיניות שהיא עוד יותר ימנית כלכלית מזו של הליכוד.

  בנבירה בפרוטוקולים של הדיונים הכנסת לא מצאתי את ההצבעות שאליהן כיוון כחלון - אך מצאתי את הדיון הזה, שבו כחלון מגלה אכפתיות רבה לזכויות העובדים לאחר הפרטה, ואת הדיון הזה, שבו הוא אכן התנגד לרעיון הנואל לתת נכסי מדינה ב"מתנה" לבעלי ההון (הרעיון להפוך כביש שנסלל ע"י מע"צ לכביש אגרה של חברת "דרך ארץ").

   

   

  "המדינה צריכה להטיל סנקציות על חברות עברייניות"

   

  בשלב זה אני מזכיר לח"כ כחלון קומץ ממעלליהם של האחים עופר בשנים האחרונות.

  האחים עופר זכו במכרז להקמת תחנת כוח המבוססת על גז טבעי ברמת חובב. אלא שבמקום להקים את התחנה, הם דרשו לכאורה שיפור בתנאי המכרז לאחר הזכייה, דבר שהוביל לבסוף לביטולו. פרשה דומה קרתה במכרז להקמת תחנת הכוח במישור רותם.

   

  המפעל "טאוור סמיקונדקטור" שבבעלות האחים עופר קיבל מענק בגובה 648 מיליון ₪ לשם "עידוד התעסוקה". אלא שהמפעל דווקא פיטר עובדים - ולא החזיר את המענק, בניגוד לנהלים.

   

  "מפעלי ים המלח" שבבעלות האחים עופר התחמקו לכאורה מתשלום דמי זיכיון למדינה בגובה מאות מיליוני ₪.

   

  ניר גלעד, מנכ"ל "החברה לישראל", חשוד בכך שהשתמש בתפקידו הנוכחי במידע שהגיע אליו במסגרת תפקידו הקודם, כחשב כללי. בהיותו חשכ"ל הוא גם חתם על ההסכם השערורייתי שאפשר ל"חברה לישראל", שאותה הוא מנהל היום, לקבל "פיצוי" בגובה 130 מיליון דולר מהמדינה בפרשת בז"ן.

   

   

  "החברה לישראל" סחטה בשנים האחרונות מיליארדים מהמדינה תוך שימוש בסיסמאות יפות על "עידוד תעסוקה" ו"תחנות כוח ירוקות". עכשיו המדינה עומדת להיכנס איתם שוב לשותפות בסכומים אדירים - במעבר לרכב חשמלי. האם לא הגיע הזמן שהמדינה פשוט תפסיק לעשות עסקים עם "החברה לישראל"?

  אני לא מכיר את העובדות שתיארת כאן. לדעתי, צריך לא להעדיף אף חברה - אבל גם לא לפסול אף חברה. אם יש הוכחות שחברה מסוימת פעלה שלא כשורה, מקובל להטיל עליה סנקציות.

   

   

  מרס טורקי

   

  סמי עופר ביצע לאחרונה תרגיל "תרגיל עוקץ" בבתי הזיקוק בטורקיה - דבר שעלה למשלם המסים הטורקי 800 מיליון דולר. העיתונות הטורקית חשפה פגישות חשאיות שהתקיימו בין עופר לבין ר"מ טורקיה ארדואן טרם ההפרטה. לאחרונה בוטלו שני מכרזים גדולים שבהם זכה סמי עופר בטורקיה בדרכים מפוקפקות. גם לתעשיינים הטורקים נמאס מנטייתן המשונה של החברות של משפחת עופר לזכות תמיד בכל מכרז ממשלתי, והם החליטו להטיל חרם על עסקיה.

   

   

  אולי כדאי שנלמד משהו מהטורקים? אתה היית בעבר יבואן מוצרי רכב. האם אתה היית עושה עסקים עם חברה שהערימה עליך שוב ושוב, לו היה מדובר בכספך הפרטי?

  לא היו מערימים עלי "שוב ושוב". הייתי מפסיק לעשות עסקים עם חברה שהערימה עלי פעם אחת.

   

   

  * תודה לאורית, לגילה וליוסף על עזרתם בהכנת הכתבה.

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (24)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     17/11/10 22:37:

   צטט: אופנן 2010-11-17 03:51:00

   צטט: ריקי פרנקל 2010-11-16 22:54:23

   עד כמה שאני יודעת מי שיזם את רוב "הרפורמות" במשק, שמטרתן היתה להפריט את המגזר הציבורי בארץ עד כמה שניתן, ואף יותר מזה, היה ביבי ולא אולמרט. חזונו האישי, אותו הצליח להגשים על גבנו, הוא חלום השוק החופשי בשיטת אסכולת שיקגו (שאותה הגה מילטון פרידמן), אני טועה?

    

   את צודקת. כפי שציינתי בשאלותיי לח"כ כחלון, נראה שמה שאולמרט עשה מתוך שחיתות, נתניהו עושה מתוך אידיאולוגיה.

    

    

   נראה לי שנתניה הזיק הרבה יותר למשק הישראלי מאשר אולמרט (מבחינת הפרטות, הגדלת הפערים החברתיים, צמצום המגזר הציבורי).

     17/11/10 03:51:

   צטט: ריקי פרנקל 2010-11-16 22:54:23

   עד כמה שאני יודעת מי שיזם את רוב "הרפורמות" במשק, שמטרתן היתה להפריט את המגזר הציבורי בארץ עד כמה שניתן, ואף יותר מזה, היה ביבי ולא אולמרט. חזונו האישי, אותו הצליח להגשים על גבנו, הוא חלום השוק החופשי בשיטת אסכולת שיקגו (שאותה הגה מילטון פרידמן), אני טועה?

    

   את צודקת. כפי שציינתי בשאלותיי לח"כ כחלון, נראה שמה שאולמרט עשה מתוך שחיתות, נתניהו עושה מתוך אידיאולוגיה.

    

     16/11/10 22:54:
   עד כמה שאני יודעת מי שיזם את רוב "הרפורמות" במשק, שמטרתן היתה להפריט את המגזר הציבורי בארץ עד כמה שניתן, ואף יותר מזה, היה ביבי ולא אולמרט. חזונו האישי, אותו הצליח להגשים על גבנו, הוא חלום השוק החופשי בשיטת אסכולת שיקגו (שאותה הגה מילטון פרידמן), אני טועה?
     27/3/08 10:17:

    

   צטט: no-no-no 2008-01-07 23:02:35

    איתמר

   אני לא כל כך מבין למה אתם כותבים ומצטטים את אותה טעות 17 פעמים.

   המפעל של טאואר לא קיבל מענק בסך של 648 מיליון שקל לשם עידוד התעסוקה.

   החברה קיבלה מענק על השקעה שביצעה על פי חוק. 

   ניתן לטעון שהחוק אינו הוגן

   ניתן לומר שאסור היה לתת להם גרוש 

   אבל מה לעשות הם ביצעו השקעה בתיאום עם המדינה ועל כל מיליון דולר של השקעה הם קיבלו מענק על פי חוק.

   אין כל קשר בין ההשקעה שבוצעה לבין פיטורי עובדים

   אתה לא ממש מצפה שמפעל שחוווה האטה יגייס עובדים בלי קשר למצבו העסקי

   לכן ההפנייה לכתבה והקישור לכך שכאילו -

   "הם היו אמורים להעסיק יותר עובדים והם מפטרים עובדים"

    הוא ממש לא הוגן לגבי החברה.

   אגב אם איני טועה - הם גם לא אמורים ל"החזיר את המענק" כי המענק היה תמורת ההשקעה.

   המפעל "טאוור סמיקונדקטור" שבבעלות האחים עופר קיבל מענק בגובה 648 מיליון ₪ לשם "עידוד התעסוקה". אלא שהמפעל דווקא פיטר עובדים - ולא החזיר את המענק, בניגוד לנהלים.

    

   ידידי,

    

   יש בינינו חילוקי דעות בעניין זה, וכבר התכתבנו על כך בהרחבה בעבר.

    

   בעיני (ולא רק בעיני, אלא גם בעיני אורה קורן מ"דה מארקר", וכן בעיני כתבים נוספים שכתבו על כך) פרשת טאוור היא בבחינת "כשר אבל מסריח".

    

   בכל אופן, תנוח דעתך - יש די והותר חומר על מתנות שהאחים עופר קיבלו מהמדינה מלבד פרשת טאוור (ע"ע "צים", ה"פיצוי" בפרשת בז"ן ועוד).

    

    

     14/1/08 00:24:

   היי איתמר,

   ראיון חשוב

   וגם יישר כח לח"כ כחלון שדואג לאינטרסים של הבוחרים יותר מאשר לאינטרסים של מרכז המיפלגה.

   נקווה שהבוחרים יידעו לתגמל אותו

   ערב טוב 

     8/1/08 17:07:

    

   צטט: האזרח דרור 2008-01-08 12:56:53

   בכל מקרה - אל תפצה שכל האנשים יקראו הרבה מאוד מידע - כי זו דרישה לא ראלית בכל תחום - גם לא בתחום של שחיתות וכו'.

   אני לא מצפה מהאיש הממוצע לקרוא "כל כך הרבה", ולהיות מכור לעניין כמוני.

    

   אך אני בהחלט מצפה שאנשים יקראו יותר עיתונים. אם אנשים לא מכירים אף לא אחת מפרשיות השחיתות של האחים עופר, יש כאן בעייה. בשביל זה לא צריך לעשות "דוקטורט" על הנושא, כמוני. מספיק לקרוא מדי פעם מדורי כלכלה.

    

   אם כולם יודעים מה זו "פרשת טרטמן", או מכירים את "תקציב הקשר עם הבוחר" של הח"כים,  אז כנראה אנשים דווקא כן קוראים עיתונים. הבעייה היא, שלא קוראים את העיתונים הנכונים או המדורים הנכונים. מכירים כל מיני שערוריות במשקל נוצה, שעלותן למשק זניחה, ולא את השחיתויות האמיתיות. ואם פעילים חברתיים רבים שאני משוחח איתם מכירים היטב את ההבדל בין מילטון פרידמן לבין קיינס, אבל אין להם מושג מה קרה בארץ מבחינה כלכלית בשנים האחרונות, זו גם כן צרה צרורה.

    

   אין אף אחד ש"ירכז את המידע" עבורך, וגם אם אאסוף 100 איש כמוני, זה לעולם לא יהיה אובייקטיבי, ואפילו לא מאוזן באמת. תפסיקו לברוח מהמציאות. לקרוא מדורי כלכלה ולגלות עניין במה שקורה בכנסת, זה חלק מהמחוייבות של כל פעיל חברתי או סביבתי, בדיוק כמו לחסוך באנרגיה. 

    

    

     8/1/08 12:56:

    

   צטט: איתמר כהן 2008-01-07 09:24:27

    

   צטט: האזרח דרור 2008-01-07 09:14:25

   לדעתי אם רוצים להצביע נגד מושחתים ובעד ח"כים ישרים, צריך לבנות מאגר שלהם ולרכז בו מידע, אחרת יש לי רק את המילה של אופנן לגבי מי ישר ומי לא.

   1. במידע שאני נותן אני תמיד מספק קישורים, ומשתדל שהם יהיו למקורות ראשוניים (למשל, לאתר הכנסת), כך שאפשר לבדוק את אמינותי.

    

   2. תתחילו לקרוא עיתונים (ובעיקר מדורי כלכלה). זה לא התפקיד שלי לקרוא עיתונים במקומכם. וגם לא להיכנס לאתר הכנסת במקומכם. דמוקרטיה ישירה או לא, אם הציבור לא יתעניין במה שהח"כים עושים באמת, שום דבר לא יעזור.

    

    

    אתה לא יכול לצפות מציבור גדול שיתחיל לקרוא מסה של חומר - זה לא דרישה הגיונית.

    

   כדי לקרוא ולהבין את מה שכתוב במדורי הכלכלה צריך להשקיע זמן רב - והזמן הזה לא עומד לרשות הרבה מאוד אנשים, או שהוא עומד, אבל הם משקיעים אותו בדברים אחרים (וצריך שינוי תודעה כדי לשנות).

    

   בכל מקרה - אל תפצה שכל האנשים יקראו הרבה מאוד מידע - כי זו דרישה לא ראלית בכל תחום - גם לא בתחום של שחיתות וכו'.

    

   מי שרוצה שהמידע יהיה נגיש - צריך להנגיש אותו - כמו באתר שלך וכמו באתר של האקו ויקי - ושם כתוב הדברים באופן מתומצת

    

   אפילו אם אתה מביא מקורות , מניין לאיש ההדיוט שהאחרים אינם ככה ושאתה בוחר מקורות באופן סלקטיבי? אם גוף גדול של אזרחים יעשה את זה  (מעין משמר כנסת) יהיה לזה הרבה יותר משמעות.

    

   בדמוקרטיה ישירה אמיתית, אין ח"כים.

    

   כדי להתמודד עם הנושא של מיאוס מהח"כים מצד אחד ועם חוסר התוחלת שבהבצעה עם פתק לבן מצד שני יש רעיונות כמו המפלגה הישירה שהוא אומנם בוסרי בינתיים, אבל בכיוון הנכון לטעמי.

    

    

    

    

     7/1/08 23:02:

    איתמר

   אני לא כל כך מבין למה אתם כותבים ומצטטים את אותה טעות 17 פעמים.

   המפעל של טאואר לא קיבל מענק בסך של 648 מיליון שקל לשם עידוד התעסוקה.

   החברה קיבלה מענק על השקעה שביצעה על פי חוק. 

   ניתן לטעון שהחוק אינו הוגן

   ניתן לומר שאסור היה לתת להם גרוש 

   אבל מה לעשות הם ביצעו השקעה בתיאום עם המדינה ועל כל מיליון דולר של השקעה הם קיבלו מענק על פי חוק.

   אין כל קשר בין ההשקעה שבוצעה לבין פיטורי עובדים

   אתה לא ממש מצפה שמפעל שחוווה האטה יגייס עובדים בלי קשר למצבו העסקי

   לכן ההפנייה לכתבה והקישור לכך שכאילו -

   "הם היו אמורים להעסיק יותר עובדים והם מפטרים עובדים"

    הוא ממש לא הוגן לגבי החברה.

   אגב אם איני טועה - הם גם לא אמורים ל"החזיר את המענק" כי המענק היה תמורת ההשקעה.

   המפעל "טאוור סמיקונדקטור" שבבעלות האחים עופר קיבל מענק בגובה 648 מיליון ₪ לשם "עידוד התעסוקה". אלא שהמפעל דווקא פיטר עובדים - ולא החזיר את המענק, בניגוד לנהלים.

     7/1/08 13:32:

   אתמר כתב פוסט בסוגיה חברתית- אזרחית מהמעלה הראשונה.

    

   אני טוען שכל אזרח צריך לנקוט עמדה, זה גם הלוגו שצירפתי.

    

   עשיתי זאת מתוך פחד דמוקרטי עמוק שלאור המצב אזרחים יצביעו בפתק לבן, או לא יגיעו להצביע.

    

   זו הסכנה האמיתית בכל חברה דמוקרטית שאזרחים מצביעים בפתק לבן!!!

    

   אני תומך ברעיון הבסיסי של אתמר הקורא לכל אזרח להתפקד ולהשפיע בתוך האג'נדה הפוליטית שלו. (מתוך כוונה לחזק את הכוחות החיוביים באותה מפלגה).

    

   תודה.

    

    

     7/1/08 09:24:

    

   צטט: האזרח דרור 2008-01-07 09:14:25

   לדעתי אם רוצים להצביע נגד מושחתים ובעד ח"כים ישרים, צריך לבנות מאגר שלהם ולרכז בו מידע, אחרת יש לי רק את המילה של אופנן לגבי מי ישר ומי לא.

   1. במידע שאני נותן אני תמיד מספק קישורים, ומשתדל שהם יהיו למקורות ראשוניים (למשל, לאתר הכנסת), כך שאפשר לבדוק את אמינותי.

    

   2. תתחילו לקרוא עיתונים (ובעיקר מדורי כלכלה). זה לא התפקיד שלי לקרוא עיתונים במקומכם. וגם לא להיכנס לאתר הכנסת במקומכם. דמוקרטיה ישירה או לא, אם הציבור לא יתעניין במה שהח"כים עושים באמת, שום דבר לא יעזור.

    

    

     7/1/08 09:14:

   איתמר כל הכבוד.

    

   הייתי שמח לשמוע את דעתו של כחלון בעוד נושאים "בוערים" חוק שלטי הפרסום בצידי דרכים בוערות, חוק שבילי האופניים של חנין, תחבורה ציבורית, חוק מפעלים מזהמים, אגרות גודש ומיסוי רכבים או מיסוי השפעות חיצוניות. 

    

   מה לגבי מחוייבות הליכוד לאיכות הסביבה? יש כזה דבר? במה זה בא לידי ביטוי?

    

   האם יש תחומים אחרים בהם הוא פעיל? חינוך? הקטנת פערים? יש לו הצעות בהם ? 

    

   מה יש לדעתו לעשות כדי להלחם בשחיתות? הוא לא ממש אמר.

    

   הוא גם לא ממש נקט עמדה לכאן או לכאן בנושא האחים עופר.

    

   לגבי איך אפשר להתמודד עם פריימיריז.

   - א. אפשר להיות ישר ולבנות את הכוח שלך לאט לאט, ומתוך השתתפות גדולה - זה מה שסער (אני פשוט לא מאוד מכיר אותו?) ויחימוביץ עושים.  

    

   לדעתי אם רוצים להצביע נגד מושחתים ובעד ח"כים ישרים, צריך לבנות מאגר שלהם ולרכז בו מידע, אחרת יש לי רק את המילה של אופנן לגבי מי ישר ומי לא.

    

    -ב. אפשר להתחיל לתמוך ביוזמות של דמוקטריה ישירה. ככל שהקשר בין הון לשלטון לא יהיה דבר "מובן מאליו" אלא דבר שיכול לעלות במנדטים - זה יותר יטריד יותר ח"כים. 

    

   - ג. בחירות בתקציב מוגבל.  הרעיון הוא פשוט - א. כדי לאפשר יותר שיוויון ופחות שחיתות ב. כדי להבטיח איכות - לאחר שיבחרו לתפקידם החכ"ים והשרים ישלטו על תקציב ציבורי שהוא מוגבל, ויצטרכו להגיע לביצועים במסגרת תקציב זה - אם כך, ואם זו אחד הדברים שאחנו רוצים לבחור אנשים לפיהם, אז יש הגיון בזה שמי שרץ לפריימריז לדוגמה לא יוכל להשקיע נניח יותר מאשר 100,000 ש"ח במרוץ כזה - אם הוא באמת כזה מוכשר כפי שהוא טוען שהוא, אז הוא יצליח להבחר למרות תקציבו המוגבל. 

    

    

    

    

    

    

     7/1/08 08:14:

    

   צטט: duduaz 2008-01-06 00:24:23

    ישנה בעיה גדולה מאד שאני מודה שאין לי רעיון חכם להתמודדות איתה :

   וועדה  מסדרת זה רע מאוד, מרכזים זה פתח מטורף לשחיתויות נוסח מרכז הליכוד ובשביל להתמודד בפריימריס ארציים ישנו צורך אמיתי בכספים גדולים מאוד.

   מי שישיג את הכספים הללו מכיסו הרי שהוא כנראה איש עשיר, מי שאינו עשיר יצטרך לחיות מתרומות ומי שיתרום  לאותם אנשים ירצה בבוא הזמן לגבות את החשבון שהרי לא סתם ככה תורמים אותם אנשים.

    

    

   צריך לחזור למודל הסנהדרין!!!

    

    

     7/1/08 01:28:

    

   צטט: איתמר כהן 2008-01-06 21:14:52

    

   צטט: duduaz 2008-01-06 11:21:32

   האם יכול אדם, ישר,נטול פניות, אחד מהישוב שבא לעשות למען הישוב להגיע לקהל הבוחרים הרחב בלי שיהיה בידו ממון רב?

    

   דודו,

   קשה מאוד, אבל אפשר.

   אנא בקר באתר של שלי. שם היא כותבת על פעולתה המבורכת למען עובדי קבלן, ילדים נפגעי תקיפה מינית, נוער בסיכון - ונגד בעלי ההון - דברים שהתקשורת ממעטת לעסוק בהם - לעתים מתוך שחיתות (קשרי הון-שלטון-עיתון), לרוב סתם מתוך שטחיות.

   לשלי יש רשימת תפוצה גדולה מאוד - פעמיים בחודש היא מדווחת על פעולותיה (הצעות חוק, בג"צים וכו' - ההספק שלה פשוט מדהים), ומבקשת מתומכיה עזרה (להגיע להפגנות, לשלוח מכתבים לשרים בממשלה וכו'). מכיוון שרבים מהמכותבים הם חברי מפלגה פעילים ו/או בלוגרים פופולריים, בהחלט יש לכך השפעה.

   לשלי יש גם עשרות פעילים שעוזרים לה ישירות (בארגון הפגנות וכנסים, בעבודה משרדית וכו'). היא דוגמא ומופת לאיש ציבור שבאמת בונה את כוחו מתוך הציבור, ופועל למען הציבור. 

   גם לגדעון סער יש אתר, ורשימת תפוצה דומה. 

   המטרה היא לחזק ח"כים כאלה, מכל המפלגות, ולשמור עליהם נקיים, כדי שהם ייהנו מתמיכה ציבורית רחבה, מבלי שגם הם ייהפכו לתלויים בבעלי ההון. 

     6/1/08 11:21:

   אני הבנתי אותו.

   אני פשוט מעלה תהייה: האם יכול אדם, ישר,נטול פניות, אחד מהישוב שבא לעשות למען הישוב להגיע לקהל הבוחרים הרחב בלי שיהיה בידו ממון רב?

   האם יוכל לעשות זאת בלי לפחות איזה חצי מליון-מליון ספייר?

    

    

    

   צטט: איתמר כהן 2008-01-06 09:07:05

   צטט: duduaz 2008-01-06 00:24:23

    ישנה בעיה גדולה מאד שאני מודה שאין לי רעיון חכם להתמודדות איתה :

   וועדה  מסדרת זה רע מאוד, מרכזים זה פתח מטורף לשחיתויות נוסח מרכז הליכוד ובשביל להתמודד בפריימריס ארציים ישנו צורך אמיתי בכספים גדולים מאוד.

   מי שישיג את הכספים הללו מכיסו הרי שהוא כנראה איש עשיר, מי שאינו עשיר יצטרך לחיות מתרומות ומי שיתרום  לאותם אנשים ירצה בבוא הזמן לגבות את החשבון שהרי לא סתם ככה תורמים אותם אנשים.

   מסכים איתך.

   אף אחת מהשיטות אינה אידיאלית.

   בכל אופן, אם כבר יש פריימריס, הדבר הטוב ביותר שאנו כאזרחים קטנים יכולים לעשות הוא להתפקד, כדי לחזק את הח"כים ההגונים, ולהחליש את כוחם של קבלני הקולות ואלה שמקבלים "תרומות" מבעלי ההון ופועלים כעושי דברם בשלטון.

   דודו,

    

   הדילמה שהעלית היא בעיה ידועההפתרון שמציע איתמר הוא התפקדות של "הרוב הדומם" ותקוותו היא שמתפקדים אלה יצביעו לגופו של ענין ולא יושחתו ע"י השיטה. אני מאמין כמוהו, כלומר התפקדות של אנשים ישרים, כל אחד למפלגה העונה על "האג'נדה הפוליטית" של המתפקד, תביא לפריימריז נקיים יותר ותאיין מעט או הרבה (לפי כמות המתפקדים) את כוחם של קבלני הקולות.

     6/1/08 09:08:

    

   צטט: mikelda 2008-01-05 22:03:18

   איתמר ידידי,

   אני שמח שאני ידידך,

    הארותיך על האחים עופר, מוכיחים שכדאי מאוד להיות ידידך.

    

   חומר הרקע לראיון עם כחלון הוא מאיר עיניים.

    

   מככב.

   תודה.

     6/1/08 09:07:

    

   צטט: duduaz 2008-01-06 00:24:23

    ישנה בעיה גדולה מאד שאני מודה שאין לי רעיון חכם להתמודדות איתה :

   וועדה  מסדרת זה רע מאוד, מרכזים זה פתח מטורף לשחיתויות נוסח מרכז הליכוד ובשביל להתמודד בפריימריס ארציים ישנו צורך אמיתי בכספים גדולים מאוד.

   מי שישיג את הכספים הללו מכיסו הרי שהוא כנראה איש עשיר, מי שאינו עשיר יצטרך לחיות מתרומות ומי שיתרום  לאותם אנשים ירצה בבוא הזמן לגבות את החשבון שהרי לא סתם ככה תורמים אותם אנשים.

    

    

   מסכים איתך.

   אף אחת מהשיטות אינה אידיאלית.

    

   בכל אופן, אם כבר יש פריימריס, הדבר הטוב ביותר שאנו כאזרחים קטנים יכולים לעשות הוא להתפקד, כדי לחזק את הח"כים ההגונים, ולהחליש את כוחם של קבלני הקולות ואלה שמקבלים "תרומות" מבעלי ההון ופועלים כעושי דברם בשלטון.

     6/1/08 00:24:

    ישנה בעיה גדולה מאד שאני מודה שאין לי רעיון חכם להתמודדות איתה :

   וועדה  מסדרת זה רע מאוד, מרכזים זה פתח מטורף לשחיתויות נוסח מרכז הליכוד ובשביל להתמודד בפריימריס ארציים ישנו צורך אמיתי בכספים גדולים מאוד.

   מי שישיג את הכספים הללו מכיסו הרי שהוא כנראה איש עשיר, מי שאינו עשיר יצטרך לחיות מתרומות ומי שיתרום  לאותם אנשים ירצה בבוא הזמן לגבות את החשבון שהרי לא סתם ככה תורמים אותם אנשים.

    

    

   איתמר ידידי,

   אני שמח שאני ידידך,

    הארותיך על האחים עופר, מוכיחים שכדאי מאוד להיות ידידך.

    

   חומר הרקע לראיון עם כחלון הוא מאיר עיניים.

    

   מככב.

     5/1/08 21:38:

   אתמר ידידי,

    

   ראיון יפה, מאוזן ומשכיל,

   כוכב.

    

   עמי

    

     5/1/08 12:51:

    

   צטט: שושי פולטין 2008-01-05 12:32:17

   איתמר שלום,

   הצלחת לבלבל אותי -

   האם אפשר להתפקד לכמה מפלגות במקביל?

    

   באשר להנהגת רפורמות על ידי בנימין נתניהו,

   אני מפנה אותך למאמר מערכת של עבודה שחורה בנושא

   http://www.blacklabor.org/?p=1925

   התייחסתי אליו גם בפוסט שלי "נתניהו חושב שרפורמות עושים בכח"

   שבת שלום

   שושי

    

    

   אשר מקשר

    אסור להתפקד לכמה מפלגות במקביל. פנייתי היתה אל תומכי הימין, שיתפקדו.

    

   ביבי הוא בוודאי לא כוס התה שלי. אך בעיני הוא הרבה פחות גרוע מאולמרט, ואפילו פחות גרוע מברק.

    

     5/1/08 12:32:

   איתמר שלום,

   הצלחת לבלבל אותי -

   האם אפשר להתפקד לכמה מפלגות במקביל?

    

   באשר להנהגת רפורמות על ידי בנימין נתניהו,

   אני מפנה אותך למאמר מערכת של עבודה שחורה בנושא

   http://www.blacklabor.org/?p=1925

   התייחסתי אליו גם בפוסט שלי "נתניהו חושב שרפורמות עושים בכח"

   שבת שלום

   שושי

    

    

   אשר מקשר
     5/1/08 12:11:

   תודה איתמר -על חשיפת חכ כחלון - שבאמת לא היה מוכר לי.

     5/1/08 11:09:

   אתמר כוכב על ההגינות והיושר בדבריך לתומכי הליכוד.

    

   הטורקים עשו מארס לעופר מפני שהטורקים לא מרשים שידפקו אותם.

    

    

   ואם גם אנחנו נתחיל לנקוט עמדה כחברה דמוקרטית, נצליח לבנות לנו חברה מתוקנת.

    

   תודה.

   בקרו באתר החדש