כותרות TheMarker >
  ';

  Media Radar

  הבלוג הזה עוסק במיגוון נושאים שקשורים רובם ככולם לאינטרנט - עם התייחסות ספציפית לנושאי מדיה. חלק מהעניינים יהיו קשורים לזירה הישראלית וחלקם לזירה הבינלאומית, בעיקר בארה\"ב

  0

  דיגיטל פטרול: סודות וטריקים נוספים בקמפיין הדיגיטלי של אובמה

  0 תגובות   יום שני, 19/11/12, 23:07

  ''

  (הווידאו: הסרטון של סמסונג מהאייטם העשירי במהדורה) 

   

  מהדורת הניוזלטר "דיגיטל פטרול" מיום שני, 19/11.

   

  הניוזלטר הוא אוסף של הפוסטים והאייטמים החדשותיים הרלוונטיים והחדשים ביותר לשיווק דיגיטלי - כולם ממקורות לא-ישראלים שאני עוקב אחריהם. הניוזלטר מיועד לאנשי מקצוע בתחום השיווק והפרסום הדיגיטלי. 

   

  המעוניינים להירשם לניוזלטר עצמו יכולים לעשות זאת בלינק הזה

   

  13 ימים אחרי הבחירות לנשיאות בארה"ב – והפרטים על הקמפיין של אובמה, בעיקר במישור הדיגיטלי, ממשיכים להתגלות. הניתוחים האלה עשויים להיות רלבנטיים לא רק עבור מערכת הבחירות הישראלית הקרבה כי אם גם עבור מפרסמים עסקיים. עוד במהדורה: מה עובד בשיווק במובייל ומה עשוי לעבוד בעתיד, עמוד חדש של פייסבוק לטובת המפרסמים, הצלחת סרטוני הווידאו של סמסונג – ועוד.

   

  1. הטריקים של הקמפיין הדיגיטלי של אובמה

  (Kate Kaye, Advertising Age, 12/11/12)

  הבחירות בארה"ב (1) (הערה: אם הלינקים ל-AdAge שולחים אתכם לעמוד התחברות ורישום – הירשמו. זה בחינם – וזה כדאי) השימוש של מנהלי הקמפיין של אובמה במידע בזמן אמיתי, ניתוחו המהיר והיכולת שהעניק בקבלת החלטות מהירה היו אבני פינה בקמפיין הדיגיטלי שלו. מנהלי הקמפיין בנו את צוות ניתוח הנתונים הגדול ביותר בהיסטוריה הפוליטית האמריקאית, שישב בשיקאגו. הנתונים נאספו ממדיה חברתית, מאתרי אינטרנט וגם ממקורות לא-דיגיטליים.

   

  2. איך סייע הצוות הטכנולוגי של אובמה בהשגת הניצחון

  (Derrick Harris, GigaOM, 12/11/12)

  הבחירות בארה"ב (2) המאמצים הטכנולוגיים של הקמפיין של אובמה הובלו על ידי הארפר ריד, מנהל הטכנולוגיה של Obama for America, הארגון של המפלגה הדמוקרטית שהופקד על החבירה מחדש. התפקיד שלנו, הוא הסביר, לא היה להמציא את הגלגל וגם לא להמציא טכנולוגיות חדשות. התפקיד שלנו היה להיות מכפיל כוח. החדשנות שלנו היתה בזה שלא נפלנו. מרכיב מרכזי בפלטפורמה היה שימוש בשירותי מחשוב ענן, בעיקר של אמזון.

   

  3. התפקיד המרכזי של שורות הנושא במיילים של הקמפיין של אובמה

  (Simon Dumenco, Advertising Age, 12/11/12)

  הבחירות בארה"ב (3) אנחנו שומעים הרבה על ההצלחה של הקמפיין של אובמה בשימוש במדיה חברתית, כותב סיימון דומנקו, אבל לטעמו הקמפיין הצליח מאוד דווקא בכלי מסורתי מאוד: שימוש במיילים. לדעתו, מיילים היו הדרך היעילה ביותר שבה השתמשו ראשי הקמפיין כדי להגיע לבוחרים, בין השאר על ידי שימוש מוצלח בשורות נושא מקוריות, בהן "ובכן...", "שוב אני", "קלוני ואני", "שער אפור" ו"אני מביא את מישל".

   

  4. הפתעה: 88% מבעלי מכשירים ניידים מוכנים לתת מידע אישי בתמורה להנחות

  (no_name, Marketing Charts, 12/11/12)

  88% מהנשאלים בסקר שנערך עבור חברת אבטחת המחשבים מקאפי והתמקד בבעלי מכשירים ניידים אמרו שיהיו מוכנים לספק "מידע אישי כלשהו" דרך מכשיריהם בתמורה להנחות שיישאו ערך בעיניהם. 76% מהם אמרו שיהיו מוכנים לתת את כתובת הדואר האלקטרוני שלהם, 62% אמרו שיהיו מוכנים למסור את שמם ו-56% אמרו שיהיו מוכנים לגלות את גילם. השיעור הנמוך ביותר, 3%, אמרו שהיו מוכנים למסור את מספר הביטוח הסוציאלי שלהם – המקבילה האמריקאית למספר תעודת זהות בישראל.

   

  5. מה עובד בשיווק במובייל – ומה עשוי לעבוד בעתיד

  (Ryan Kim, GigaOM, 15/11/12)

  שיווק במובייל (1) למרות הפופולאריות העצומה – והגוברת – של מכשירים ניידים, תקציבי הפרסום באפיק הזה מפגרים משמעותית אחר תקציבי הפרסום באפיקים נייחים. מה שעובד היום הוא בעיקר פרסום מבוסס-חיפוש. פרסום מבוסס-מיקום מנצל את היתרון המובנה של פלטפורמות ניידות, אבל הוא עדיין לא מאומץ בצורה משמעותית בעיקר מכיוון שהוא עדיין חסר מידע נוסף, כמו כוונותיו של המשתמש ומכיוון שהוא עשוי להיתפש כ"נדחף". קטגוריה חדשה הצוברת תאוצה היא "Native Advertising" – פרסום המשתלב בחוויית צריכת התוכן של המשתמש.

   

  6. שבעת האתגרים של פרסום בטאבלטים

  (Laura Stampler, Business Insider, 15/11/12)

  שיווק במובייל (2) לורה סטמפלר ראיינה בכירים בכמה חברות פרסום וחילצה מהם את האתגרים הגדולים ביותר של פרסום בטאבלטים. הראשון הוא השגת הסכמה של מפרסמים להקצות תקציבים לאפיק הזה, שכן עבור רבים מהם זה עדיין אפיק משני. קושי שני הוא בהשגת סטטיסטיקות, שכן בעלי יישומים רבים לא מוסרים מידע לגבי כמות המשתמשים שלהם, מה גם שאין צדדים שלישיים שיכולים להפריך או לאמת את המידע שהם מוכנים בכל זאת למסור.

   

  7. איביי: מכירות בערוצי מובייל זינקו ביותר מ-200% ברבעון השלישי

  (Leena Rao, TechCrunch, 13/11/12)

  שיווק במובייל (3) המכירות של איביי בערוצי מובייל ברבעון השלישי של 2012 היו גבוהות פי שלושה מהמכירות ברבעון השלישי של 2011. יותר מוקדם השנה החברה העריכה כי מכירותיה במובייל ב-2012 כולה יסתכמו ב-10 מיליארד דולר – יותר מכפליים המכירות ב-2011.

   

  8. פייסבוק השיקה עמוד שירכז רק תכנים של עמודים שהמשתמש עשה להם לייק

  (Matthew Panzarino, The Next Web, 14/11/12)

  פייסבוק (1) ביום שלישי פייסבוק השיקה סוג חדש של פיד, "Pages Feed" – עמוד שבו מופיעים רק התכנים של העמודים שהמשתמש עשה להם לייק. ההפניה לעמוד הזה נמצאת בטור השמאלי תחת "Pages". השקת העמוד הזה לא שינתה מאום מדרך הצגת התכנים בפיד הרגיל. העמוד הזה הושק זמן קצר אחרי שנגד פייסבוק הופנו תלונות על דחיקת תכנים של משווקים כדי, לכאורה, לגרום להלם לשלם על פרסום.

   

  9. כך ייראו שלושת מוצרי הפרסום הבאים של פייסבוק

  (Jim Edwards, Business Insider, 16/11/12)

  פייסבוק (2) ג'ים אדוארד שוחח עם מנהלת התפעול של הסטארט אפ Spruce Media, לוסי ג'ייקובס, שמצפה שפייסבוק תשיק בקרוב שלושה מוצרים פרסומיים חדשים: שירותי פרסום חדשים ליישומים שלה למכשירים ניידים, מוצרים מבוססי Direct Response (מוצרים שמעודדים תגובה מיידית הניתנת למעקב ומדידה) – ושירותי מדידה חדשים שיסייעו למפרסמים להעריך בצורה טובה יותר את האפקטיביות של הפרסום בפייסבוק.

   

  10. טבלת הווידאו הוויראלי השבועית של AdAge: שרשרת ההצלחות של סמסונג

  (Mallory Russell, Advertising Age, 15/11/12)

  מי יכול להתאים להיות פרזנטור של הטלפון הנייד הענק החדש של סמסונג, הגלקסי נוט 2? אדם שיש לו תכונות דומות: שחקן הכדורסל להברון ג'יימס. הסרטון של סמסונג תפס את המקום הראשון בטבלה זו השבוע השני ברציפות, אבל מה שיורת מעניין הוא שרשרת ההצלחות של הקמפיינים של סמסונג: השנה, הסרטונים שלה הופיעו ב-25 טבלאות שבועיות של AdAge, יותר מגוגל ואפל.

   

  המעוניינים להירשם לניוזלטר עצמו יכולים לעשות זאת בלינק הזה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   אבו4 - מוצא מה שהקפה שכח

   ארכיון

   פרופיל

   natlipson
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין