כותרות TheMarker >
  ';

  חוק ו/אי סדר

  הפיל העדתי

  0 תגובות   יום חמישי, 29/11/12, 19:30


   

  יש ביטוי שכזה, על הפיל שבחדר. 

   

  על העיוורון שלי לנוכח הפיל שבחדר למדתי למשל, מטוני מוריסון, סופרת אפרו-אמריקאית שמציירת את הפיל האמריקאי בדיוק מדהים (ב"רצ'יטטיב" למשל). היא לימידה אותי להבין, שקורה למשל, שאני מפלה לבנים לטובה. אבל גם אחרי שנדהמתי, לא הבנתי די. לא הבנתי שלא מספיק שאתמלא פליאה ונדרש, הכרח הוא,  שנתמודד עם זה, עם השד העדתי שהפך לא רק לשד אלא גם לשד שממנו אנו יונקים בלי דעת. עם השד הזה ולא רק עם השדים של הסיור לפולין. לא הבנתי שהפיל הוא חלק מגן החיות וחשוב להכיר בזה וללמוד. רק כך נלמד על קיומם של פילים ושל אחרים. נלמד על השוני ונכיר את הדמיון. זה חשוב, למרות שגם אם שבטיות היא תופעה שבגדר התרבות האנושית, ולמרות שלניצולי שואה קראו כאן "סבון" ולמרות שכמה וכמה שחורים עשירים מדכאים  עניים מבלי להבחין בין עניים שחורים ללבנים, עדיין, מי שאינו "אשכנזי", מופלה לרעה ולהיפך. בגלל הפיל הלבן הזה, רוב שופטי העליון כמו גם המרצים הקבועים באקדמיה, הם אשכנזים וגם רוב המפגינים בהפגנות נגד הכיבוש הם אשכנזים והתעקשות לאמר שאין בעיה, העיוורון הזה של השבט הלבן, שאומר שמה שלא רואה הלבן אינו בנמצא, פירושו התעלמות. התעלמות ולא מעט יהירות וזה מביא לפציעה אנושה ואפילו קטלנית ברקמה החברתית. אפליה היא מנת חלקו של רבים מאלה  שאינם לבנים, שצבעם או תרבותם לא מזכירים די הצורך את הבית  שאגב, לא אחת אנו שוכחים, איך הוא נהג בנו, כי רק דמינו ללבנים או מכל סיבה אחרת.

   

  האפליה הזו, והסירוב להודות בה, היא סיבה מרכזית לכך, שמפלגת העבודה לא נראית כמי שיכולה לנצח בבחירות הקרובות וזאת למרות שרוב מוחלט של ראשי הליכוד אשכנזים לא פחות מיחימוביץ שטענה בעבר לא אחת נגד ההגמוניה האשכנזית. זו גם סיבה מרכזית לקשייה של המחאה החברתית וזו גם הסיבה לכך, שגם אם מרצ עשויה לשמש כמלח שימנע הקדחת עוד תבשיל מבית העבודה, מרצ היא לבנה ועדיין לא השתחררה מהעיוורון ולכן, עדיין יידרש לנו הרבה יותר מפלפל, כדי להפיל את שלטונו של הימין. הוא יידרש בצדק רב וכמו הפיל בהתחלה, לא נראה, שהוא בנמצא.

   

  ולמרות אלה, למרות אותו פיל ולמרות שכלבן אפשר ולעולם לא אראה אותו כפי מידתו, עדין אני מציע לכולנו, שחורים ולבנים שלא לרכב על גבו של הפיל. או לפחות לרכב עליו בזהירות המתבקשת בהובלת פיל ובעיקר, תוך מחשבה לאן מכוונים ללכת, למרות שבדין ובצדק, נדמה שהסבלנות כבר מזמן פקעה.  הסיבה היא, שיש שחור שאני רואה גם רואה. שחור של ממש. השחור הזה הוא הקלון שחייב היה לדבוק באולמרט וגם בליברמן, זה גם הקלון שבביצוע מעשים מגונים מכל סוג שהוא בחיילת בגילה של בתי, אך גם בשליחות הציבורית. כי השחור הוא השחיתות והבריונות שחברו להם לאותו שילוב של הון – שלטון שאינו רק סיסמא אלא מציאות וזו מציאות, שחייבים לתקן. הכרח לפרק את ההיתוך שנעשה בין השחיתות הפוליטית והבריונות הכלכלית ואלה אינם טובים מגזענות ולא אחת הם נסמכים עליה ומטפחים אותה. מהשילוב הזה, שעלה ופרח צמח נשיא אנס, שר אוצר גנב ושר תעשיה ומסחר שבשירותו ובשתיקת חבריו ושותפיו לצלחת, חולקו מעטפות מזומנים כשסדר עניינים עבור וביחד עם ידידו הפרקליט ולקוחותיו, זה גם השחור של התקציב שממתין לנו אחרי הבחירות בו יעלו את המסים ויורידו עוד יותר את תקציבי הרווחה, זה השחור של הפרטת החינוך והדיור שפעם היה קצת ציבורי, זה השחור של התספורות בשוק ההון ושל אובדן הרצון של צעירים רבים וטובים לקשור את עתידם לארץ הזה, שהופכת לארץ אוכלת יושביה. השחור הזה אינו מתקן את ימי מפא"י אלא מחקה אותם ומשכלל אותם לכדי ניצול ציני של משאבי המדינה ונכסי כלל תושביה. אז ייתכן מאוד שזהו השחור בו העשירון העליון מטיל אימתו על העשירון הנאור, ונכון שזעקת רוטשילד קמה רק כי איימו על ביתו, מבצרו, אבל כשהעשירון הנאור, לבן ככל שיתכן שהוא, ממלא סוף סוף את חובתו, לא נכון להימנע מלגייס כוחות למאבק שסופו חייב להיות שנשכיל להבין, שתחת העור, מעבר לצבע, כולם, כולנו, שווים ולכן חייבים להיות, שווים גם בהזדמנויות ובפני החוק ולא רק כעניין של מכסות, אלא עד לעומקה של נשמתו של כל ברוא.

   

  לכן, אני יודע שיש אפליה עדתית שאני מתקשה לראות בבהירות בשל היותי בהיר מדי. זה נכון ועצוב ומקומם וחייבים לדבר על זה ולטפל בזה. אני מבין שיש פיל בחדר ושיש לדבר עליו, ועדיין, השחור של השחיתות והחזירות גרוע בהרבה ולכן מי שלא רוצה לחיות בג'ונגל החברתי שהמדינה הזו הופכת להיות, שיחשוב רגע, אולי  מוטב לנו להתגייס להגן על גן החיות הזה, שבו יש גם פיל, חיה גדולה שצריכה טיפול כי עדיין, גם פיל הוא חיה אבל  לפני שנהפוך כולנו לזן נכחד, יש להחליף את השלטון הרע הזה, את השיטה האכזרית והאיומה הזו של כל דאלים גבר ושל חלוקת טובות הנאה למקורבים ואם יעשו את זה אשכנזים, ספרדים, פילים לבנים ואפילו פילים ורודים ממרצ, לפחות יהיו אלה פילים, ולא אותם נחשים. שועלים וכמה חזירים, ששולטים כיום בחיינו.

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל