כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (2)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    15/12/12 17:15:

  צטט: Eve688 2012-12-15 13:51:32

  אוהבת את כתיבתך ולא משנה לי הנושא...

  .

  תודה אווה המלים החמות שלך מאוד משמחות אותי.

    15/12/12 13:51:
  אוהבת את כתיבתך ולא משנה לי הנושא...
  0

  איגוף משמאל

  2 תגובות   יום שישי , 14/12/12, 16:10

  http://cafe.themarker.com/image/1207759/

  ''

  'ניתן להגדיר זאת כאיגוף משמאל, אם פנינו לצפון,' העיר בבת צחוק ממלא מקום הזרוע הצבאית של החמאס בעזה.

  'הברקה נאה, אני מציע לכנות את המבצע בהגדרה הזו,' העיר במאור פנים האורח הבכיר, נציג משמרות המהפכה האסלאמית.

  זה עתה התכנסו מספר מצומצם ביותר של בכירי הזרוע המדינית שלושה בלבד כולל ממלא מקום הזרוע הצבאית לדיון הסודי הזה, להאזין להצעתו של אורחם המכובד. היה זה אורחם שתבע לקיים את הדיון הסודי ביותר בפורום כה מצומצם, למנוע אפשרות של זליגה רשלנית, מובן שלא היה כל חשש להדלפות מהחוג הבכיר והמצומצם הזה.

  הרעיון הכללי ציין כאמור נציג משמרות המהפכה היה לארגן יחידים שיישלחו מאירופה לישראל בזהות זרה, בזה אחר זה ויבצעו פיגועי התאבדות. זו כמובן הייתה הדרך היחידה למנוע זליגת מידע לשירות הביטחון הישראלי השנוא.

  תחילה פרש אורחם את משנתו בקווים כלליים, תוך מתן עדיפות ליתרונותיה הרבים, שהרי לא ניתן יהיה לשייך את המפגעים לחמאס עזה, נטילת האחריות תוטל על גורמים עלומים באוכלוסיות המאמינים באירופה, כתגמול לכיבוש וזוועותיו, בגדה בפרט באי ההכרה של ישראל במדינה הפלסטינית..

  'הם הרי יאשימו את החיזבאללה ואתכם בעקיפין...'קטע את דברי אורחם הממונה על יחסי חוץ של הארגון.

  'ייתכן גם בפעולה האחרונה בבולגריה האשימו אותנו ואת החיזבאללה כעומדים ישירות מאחורי הפעולה שכה הצליחה.' קטע את דבריו נציג משמרות המהפכה, ומיד הוסיף במבט מקיף לעבר שאר המשתתפים. 'ומה הם עשו בנידון, האם הם הגיבו? אנו והחיזבאללה הכחשנו את טענותיהם, גם לאחר החקירה שהם ניהלו. מה הם כבר יכולים לעשות?'

  'מוטב שנחזור לעסוק בעניינינו ולא נגלוש לפרטים שוליים.' גער יושב הראש בנתון למרותו. 'אנא אורחנו המכובד המשך בדבריך.'

  'הרעיון כפי שציינתי הוא לשלוח את המתנדבים מנמל אל עריש לנפולי באיטליה, באמצעות האניות שלנו המגיעות מנפולי עם האמצעים שאתם זקוקים להם. הנציגות הקונסולרית שלנו שם תטפל בהם אחד לאחד כמובן; נדאג להם לדרכון זר ונתדרך אותם כראוי.' הוא השתתק לכמה שניות מניח למאזיניו להביע את דיעותיהם אם לחיוב או לשלילה. מלבד שיעול קל של הממונה על יחסי החוץ של הארגון המקומי, לא היו תגובות כלשהן.

  'לאחר הנחיתה בארץ האויב, המתנדב יתמקם ויפעל בהתאם להוראותיו. כל מתנדב כזה חייב להיות דובר שפה זרה אחת לפחות, אנגלית...'

  'זה לא החומר האנושי המתאים לבצע פיגועי התאבדות, זה לא יסתדר, אי אפשר לשכנע בוגר תיכון שלא לדבר על בוגר אוניברסיטה להקריב את חייו.'

  העיר היושב הראש וכל שאר הנתונים למרותו החרו אחריו, והחלו להעלות את ספקותיהם.

  'בסדר אני מקבל את הטיעון ומסכים עמו,' השקיט האורח המכובד את מארחיו. 'אולם הם לא ידעו זאת, בהתאם לתדרוך שהם יקבלו הם אמורים יהיו לשמש סוכנים רדומים בארץ אויב, עם טווח פעולה של כמה שנים טובות. ייתכן שחלקם, המוכשרים ביותר ביניהם אכן ימלאו את היעוד המסוכן והסבוך הזה לאחר פרק זמן של הכנה מתאימה...'

  'בסדר גמור אנחנו מקבלים עקרונית את הרעיון ונבצע אותו,' העיר יושב ראש הארגון, לאחר הפוגה קלה. 'אולם לאחר ההצלחה הראשונה, האויב יעלה על השיטה... אי אפשר להתעלם מהיכולות שלהם.'

  'לקחנו זאת בחשבון,' השיב האורח כמו ציפה להסתייגות הזו. 'אין לנו שום כוונה לחזור על אותם קווי פעולה. אנו נקיים דיונים ונפיק לקחים לאחר כל הצלחה עתידית. באשר ליכולות שלהם אין להשוותן עם היכולות שלנו, אנו הרבה יותר טובים מהם.' ציין בלהט נציג משמרות המהפכה, כמו השתדל לשכנע עצמו יותר מאשר את מאזיניו.

  'יפה אבל מה התכלית במה נפגע, איך נפיק את מלוא התועלת מהמבצע הזה?' חזר ושאל יושב ראש הארגון בעקשנות האופיינית הידועה שלו.

  'את בחירת המועמד המתאים, ההכנות על כל פרטיהן עד למימוש, נסכם עם ממלא מקום ראש הזרוע הצבאית. כמובן שאסביר בקווים כלליים מהן המטרות ומה אנו שואפים להשיג.' הוסיף נציג משמרות המהפכה בסבלנות רבה. 'המועמד שישלים את הכנותיו בנפולי, יאסף ממלונו על ידי מונית נהוגה על ידי אחד מאנשינו ומזוודותיו תהיינה מוכנות מראש בה. באחת המזוודות ייטמן חומר נפץ מרסק בעל עוצמה רבה ובכמות ראויה כמכשיר אלקטרוני, נאמר במחשב נישא. חומר שלא ניתן לזהותו בקרני רנטגן.' הוא ערך הפסקה קצרה נוספת ולגם מעט מים מהכוס שהייתה מונחת לפניו, והעביר מבט מקיף, בוחן את פניהם של בכירי החמאס המאזינים לו בקשב רב.

  'המועמד שיעטה לבוש מתאים לאדם אמיד, יתאכסן באחד המלונות המרכזיים בתל אביב, וכאשר יפתח את המזוודה...' וכאן הניף האורח את יד ימינו פורש את כף היד, כאומר 'הדאו' (זהו זה).

  'אז ייגרם נזק לרכוש עם מעט מאוד נפגעים, אז מה השגנו...?' התרעם יושב ראש הארגון, בעוד הנתונים למרותו מהנהנים אחריו.

  'ייגרם נזק עצום עם נפגעים רבים, והרעיון הוא לפגוע הפעם באוכלוסיית הממון, באותם גורמים שתומכים בציונים והתורמים להם כספים ומבקרים בפלשתין הכבושה וגם בתיירות הנכנסת.'

  'נכון אם טייקון אחד או שניים והקרובים להם ייפגעו, התוצאות תהיינה שונות לחלוטין,' מיהר להביע את דעתו החיובית ממלא מקום ראש הזרוע הצבאית, וכל השאר הצטרפו אם במנוד ראש או במלים נרגשות.

  חיוך של שביעות רצון והסכמה עלה על פניו הרחבים של יושב ראש הארגון. הוא הניד את ראשו מספר פעמים מעלה על פניו הבעת הערכה למשפט האחרון ששמע מפי נציג משמרות המהפכה, ופנה לממונה על יחסי החוץ: 'תזמין לנו משהוא לאכול לסיכום הדיון המוצלח הזה.'

   

  © חיים קדמן יום ו' ה- 13 לדצמבר 2012 – כל הזכויות שמורות.

  דרג את התוכן: