כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  רוזמן יחיאל חיליק

  הבלוק עוסק בחומרים המאפשרים לכל אחד מאתנו לבנות שורה, טור, קיר, חומה, בית, לנקד, לפסק, לכרוך ולהציג את היצירה על רבדיה, גווניה, פלאיה ומנעמיה.
  http://www.facebook.com/roseman.hilik

  0

  חשופים בצריח - ח"כים ערביים במפלגות ציוניות

  1 תגובות   יום שלישי, 18/12/12, 11:29  מול קריאות המנאצים את חברי הכנסת הערבים עומדת שתיקתם הרועמת של חברי כנסת מן המרכז ומן השמאל. לא קם, עדיין, במפלגות הללו שום "קרמניצר" שיתריע ויזהיר מפני גלישה מסוכנת לבידול הרסני ולפריצת המרקם העדין בין האזרחים הערבים בישראל לבין האתוס של מדינה יהודית.

  מבלי משים, בהפגנת האדישות כלפי המלעיזים מן הימין, הדורשים הוצאת המפלגות הערביות אל מחוץ לחוק, מחלישות מפלגות המרכז והשמאל את מעמדם של חברי כנסת ערביים אשר קשרו את גורלם עם מפלגות ציוניות.

  מן המצופה, שאותם חברי כנסת ערביים, אשר קשרו גורלם עם המפלגות הציוניות, יזכו לקושש מן התבן ומן הבר, קרי, ימצאו להם תומכים ומהללים בקרב בני עמם, בני עירם וכפרם, ואף ימצאו להם תומכים בקרב הרוב היהודי, אשר יידע להוקיר את תרומתם ליחסי דו-קיום בעולם עוין ומתבצר.

  אך לא היא.

  חברי הכנסת הערביים ממפלגת העבודה אינם נספרים כמי שראויים הם לתקציב נפרד, או כמי שראויים הם להשקעת אנרגיית-בחירות מיוחדת ומבודלת. לא קם מטה ערבי במפלגת העבודה, לא נקבע תקציב מוגדר למערכת הבחירות במגזר הערבי, לא נקבע מטה "שטח" שידע ביום פקודה לאסוף את אנשיו הספורים ולהביאם אל הקלפי, לא נקבעה אסטרטגיה לגבי ערים מעורבות, לגבי כפרי המשולש השונים מכפרי הצפון והנגב.

  אי-לכך,

  נאלצים חברי הכנסת הערביים לקושש את קולותיהם במו ידם, באמצעיהם הדלים, בעזרת בני משפחה, אוהדים, חברים ומוקירים. יום העבודה של ע'אלב מג'אדלה מתחיל בחמש וחצי בבוקר ומסתיים בשעות הקטנות של הלילה. מלבד תנומה בת שעה אחת באמצע היום, עוסקת ע'אלב בגיבוש בוחריו ליום פקודה.

  בשבת האחרונה הצטופפו כמאה תומכיו של ע'אלב באולם הכנסים של גרנות ושטחו את טענותיהם, בעיותיהם, הצעותיהם, רצונותיהם ותקוותיהם לראות את ע'אלב מגייס כ- 30,000 קולות מהמגזר הערבי. רבים מהדוברים, צעירים כמבוגרים, בדווים, כפריים, עירוניים, הדגישו
  את העדר האמצעים של מפלגת העבודה, את העדר הכלים לעמוד מול מערכת בחירות דורסנית של המפלגות הערביות. "למפלגות הערביות יש אמצעים לתת סטיפנדיות, מענקים, תפקידים", כך טען אחד השיח'ים מכפרי המשולש. "שלי יחימוביץ' לא סופרת אותנו", טענו וותיקי מפלגת העבודה. הגדילו מספר חברים לטעון טענה דומה: "נצביע ע'אלב מג'אדלה לכל מפלגה בה הוא יהיה. אנחנו לא מצביעים למפלגת העבודה, אנחנו מצביעים לבנאדם".


  42% מהמצביעים הערביים הם צעירים שלא הצביעו בבחירות האחרונות הם מגיעים לקלפי כאשר הרחוב הערבי תוסס. המאבק של מפלגת העבודה מול המפלגות הערביות אינו מאבק אידיאולוגי, אלא מאבק אינטרסים. בין מי שיודע לייצג את חיי היומיום לבין מי שמתיימר לייצג את חיי היומיום. הערבי בוחן את הלהט, את "האמת" המוקרנת מן העומד לבחירה ואת נחישותו לשמש לו מליץ יושר לעת קושי.


  "אמת" אינה ניתנת בקלות להיראות, יש לתמוך בה באמצעות סטיקרים, מודעות רחוב, כנסי הסברה, תמיכות במוסדות ציבור, שיתופי פעולה בין המגזרים השונים, תקציבים, עיתונות, יחצ"נות, מדיה אלקטרונית, שמועות, רכילות, צוותי תגובות ועוד כלים ואמצעים מגוונים שחלקם סמויים מעין.

  ע'אלב מג'אדלה ונאדיה חילו מקוששים את מצביעיהם ללא תמיכה ראויה ועל כך יש להצר. רבים מהנוהים אחר ע'אלב מג'אדלה הם בני המעמד הבינוני המבקשים להשתלב במדינה, ללא כחל וסרק, נאמנותם אינה מוטלת בספק, בעלי מקצועות חופשיים המבקשים לדאוג לביתם,
  לפרנסתם, לעסקיהם, מבלי לעסוק ב"פוליטיקה גבוהה". אין דברים אלה באים כדי להציגם כחסרי אידיאולוגיה, אך "קשיי היום" גוברים אצלם על כל אידיאולוגיה ולכן ראוי לה למפלגת העבודה לאמצם בחום ולהשקיע בנבחרי-המגזר, לבדלם ולהעצימם בכל אמצעי שיתבקש לכך.

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     18/12/12 17:49:
   לדעתי זה מאוד פשוט: חברי הכנסת הערבים במפלגת העבודה אמורים לייצג את הציבור הערבי. למרבה הצער מתקבל הרושם שהציבור הערבי נותן את קולותיו דווקא למפלגות ערביות אנטי ציוניות ואילו חברי הכנסת הערבים "אינם מספקים את הסחורה" והם נבחרים לדעתי בקולות של יהודים. אשמח אם אתבדה אבל לדעתי לא תקבל מפלגת העבודה בציבור הערבי בבחירות אפילו מנדט אחד.

   ארכיון

   פרופיל

   חיליק רוזמן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין