כותרות TheMarker >
  ';
  0

  מדבר רהב תרחק

  1 תגובות   יום ראשון, 23/12/12, 15:20

  ''

   

  מר רהב שלום,

   

  דבריך הם צביעות גמורה: כלפי העובדים וגם כלפינו, אזרחי ישראל.

   

  ''

   

   

   

   

   

   

  האם כמו חוני המעגל התעוררת זה עתה אחרי עשר שנות שינה ? במשך למעלה מעשור עשקו חברות הסלולר את כל תושבי ישראל והטילו עלינו מס-סלולר שנבע מיכולתן לגבות מחירי עושק לא תחרותיים. הדיבידנדים שחולקו לבעלי השליטה, משכורות העתק – שהלכו לבכירים וכן, גם ההוצאות ששילמו חברות הסלולר ליחצנים כמוך - זה הכסף שלנו, של אזרחי ישראל, כסף אשר כל משפחה ומשפחה היתה יכולה להקצות לחינוך, לבריאות, למזון טוב יותר או לחסכון  ! במקום זאת שילמנו כל שנה אלפי שקלים מיותרים לחברות הסלולר (בדיוק כפי שעודנו משלמים לבנקים, לחברות המזון, לרשתות השווק, וכן הלאה וכן הלאה) -  ואתה מתעורר כעת  לדבר בשם ה "מפוטרים" ?

   

  מי ידבר בשם האזרחים הנגזלים יום יום ?


  מיליארדי השקלים אשר מתפנים כעת הם מנוע צמיחה. שעם הזמן ידאג לכך שמפוטרי הסלולר יוכלו למצוא תעסוקה במקום אחר.   בישראל יש אלפי עובדי הי-טק צעירים החולמים על לברוח מכאן – וזה בגלל אנשים כמוך ובגלל לקוחותיך. המחירים הגבוהים בארץ מביאים לכך שמהנדסים צעירים מעדיפים למצוא עבודה בחו"ל – רק בגלל ששם זול יותר למחייה בסיסית. יוקר המחייה הוא שפוגע גם בצריכה, גם באפשרויות ובטווח הארוך – גם בתעסוקה. הנסיון שלך לקשור בין התחרותיות המבורכת בענף הסלולר, תחרותיות שמורידה מחירים לכולנו, לבין פיטורי כמה אלפי עובדים היא הטעייה צבועה. כי את העושק האמיתי ספגנו כולנו במשך שנים מדי חברות אלו.


  עובדי חברות הסלולר אינם אשמים, הם היו חלק ממנגנון שנועד ליאש אותנו, לבלבל אותנו בסבך מחירי הסלולר הגבוהים. הם לא היחידים, גם אתה חלק ממנגנון שנועד לשמר את הסדר הקיים . לא סתם שלחת אותנו מפגיני המחאה לירושלים – כי אתה יודע שאתה והחברות שמשלמות לך יודעות כיצד להפעיל מניפולציות ומנופי לחץ על השלטון – זה מה שבעייתי ב"הון-שלטון" שעולה לכולנו ביוקר.

   

  ''

   

   

  יש רק דבר אחד שמפחיד אותך: העם. מחאה עממית. ולכן אתה מנפק לנו אמרות  על מיסים. אתה יודע את האמת: המיסים עולים משום שהממשלה לא מצליחה לגבות מיסים מהחברות שעושקות אותנו – אז היא מטילה עלינו מע"מ – רק בגלל שקל לגבות מס זה. אם יחצנים כמוך ועורכי דין של מקלטי מס למינהם ולוביסטים לא היו פועלים בצורה שאתם פועלים – היתה לנו מדינה הרבה יותר זולה, עם הרבה צעירים שהיו נשארים בה במקום לרדת מהארץ. המחירים , מר רהב, הם הבעייה במדינה. זה מה שחונק את הכלכלה. יצאנו לרחובות בגלל יוקר המחייה. כאשר המחירים יורדים כולנו יכולים לקנות יותר (ראה את שוק הסמארטפונים הצומח) ואז יש צורך לשווק יותר, ליצר יותר והתעסוקה גדלה. רמת מחירים נמוכה תורמת לכלכלה אז אל תנסה למכור לנו את ההפך. ואם אתה באמת רוצה לדבר על מיסים: פרסם בבקשה את הסדרי המס שלך ושל לקוחותיך – ואז נדע מדוע לממשלה חסר כסף. זה בטח לא קשור למחירי הסלולר.

   

  ''

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אייל עופר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין