כותרות TheMarker >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  האיש שמכר את העולם

  16 תגובות   יום שני, 14/1/13, 00:07

  באיזו סערה נפתחה השנה החדשה, הדי החגיגות ואדי השמפניה עדיין לא התפוגגו, וכבר השמיים מתגלגלים והטמפרטורות צונחות אל מתחת לאפס, והגשם והקרח והשלג מצליפים מהאוויר. אפשר לקחת חופשה מהריצה היומית על החוף, אבל אי אפשר להתפלא כל בוקר מחדש אל מול מבול החדשות והידיעות שנופל על האזרח הגלובלי מהמסך, בעוד הוא מסיר באיטיות את קרומי השינה מעל עיניו. אם לפני שנתיים,כיניתי כאן את ינואר בתור חודש שחור, http://cafe.mouse.co.il/post/1993926/

  באחד הפוסטים שנכתבו עוד לפני הסערה האישית הגדולה שעברה על חיינו, כאן, בפאתי מערב. הרי שהינואר הזה, לפחות עד עכשיו הוא עסוק מאוד. כמו שצפיתי סיום שנת הבחירות בארצות הברית, והכהונה השנייה שהעניקו האמריקאים לנשיא שלהם, הוציאו את כל העולם לסחרור מחודש. החל עם ההחלטה של הקונגרס האמריקאי לעצור את המצוק הפיזיקלי, the fiscal cliff בשש בערב בלילה של הסילבסטר, פתאום נמצא הפתרון, שעה לפני ארוחת הערב האחרונה של השנה האזרחית. הרמנו כוסית לחיים ויצאנו לחגוג את החיים הטובים, הפגרה מהריצה היומית השאירה המון אנרגיה פנויה בגוף, וכזאת הכי טוב לשרוף על רחבת הריקודים.

  **

  כל מועדון הכדורגל של ה JCC  הגיע בערב הסילבסטר אל הבית של רן וננסי ו. שבקיטסלאנו. אירוח של מיליון דולר קיבלנו מבעלי הבית, כראוי לקפטן הותיק של המועדון. אין כמו לחגוג את השנה החדשה בחברה טובה. אביהו סידר את המוזיקה,  דבי ט. הכינה חומוס שכמוהו לא טעמתי אפילו בעכו, מתכון סודי של אימא שלה מהבית. יאיר ורון שתו בירה כמו שלימדו בחיל הים, ליאור ואשתו הגיעו מצפון וונקובר, מוטי ואשתו באו מהצד של קודאק, אני מתנצל מראש בפני שתי הגברות הנכבדות, אבל בערב שכזה, אני מתקשה לזכור שמות חדשים. יוסי ודבי ח. צילמו אותנו כדי שבבוקר נזכור איך מה הלך שם כש 2012 נשמה את דקותיה האחרונות, והשנה החדשה נכנסה אל חיינו, ממש כמו אל שאר אזרחי העולם. וונקובר, שבחורף סובלת מתדמית של no fun city הוכיחה את עצמה בתור בחירה טובה מאוד לערב הסילבסטר הזה, שנראה שעבר על כולם בשמחה גדולה. איך הולכת השורה הבלתי נשכחת של כוורת: "בכל זאת הגענו למרות הכל".

  **

  היות וזאת עונת הפוטבול עכשיו, אז את ימי ראשון אני מבלה עם אנשים שאוהבים את המשחק. הקרבה של וונקובר לסיאטל, שבמדינת וושינגטון השכנה, והשביתה של ליגת ההוקי, הוסיפה המון אוהדים חדשים לסיהוקס, מועדון הפוטבול של סיאטל. הגברת של הבנקאי מתיו וו. היא ממדינת וושינגטון, אוהדת שרופה, בדיוק מסוג האוהדים שאתה רוצה לראות איתם משחק פוטבול, זה שהיא יותר צעירה מהסיהוקס (נוסדו ב 1979) רק מוסיף עניין למשחק. האורך של המשחק מאפשר בינתיים להתעדכן גם בענייני דיומא, כמו למשל פרויקט צינור הנפט החדש שמחכה לחתימתו של אובמה. בזמן שבפרובינציה שלנו מתנהלת מלחמה ציבורית נגד צינור הנפט המתוכנן של חברת Enbridge מצד הגופים הירוקים, שוחרי איכות הסביבה, ובעיקר השבטים של האינדיאנים, ילידי היבשת.

  http://www.straight.com/news/341351/hearings-enbridges-northern-gateway-pipeline-called-meaningless-vancouver

  האישור הסופי של הפרויקט הזה, שעלותו הכוללת מגיעה ל 6 מיליארד דולר והרווחים שהוא אמור להביא לתושבים הם הרבה מעבר לזה, אבל בריטיש קולומביה היא פרובינציה הרבה יותר שמאלנית ורדיקלית מהשכנה השמרנית שלנו, אלברטה. שם בטקסס של קנדה, לא מחכים עד שתושבי בי. סי. יחליטו אם הם רוצים את הצינור או לא. באלברטה עובדים במרץ על צינור נפט אחר של חברת Keyston שאמור לקחת את הנפט הקנדי כל הדרך מקלגרי ועד למדינות טקסס ולואיזיאנה שלחופי מפרץ מקסיקו. הפרויקט שנקרא XL מרחיב למעשה צינור שקיים ופועל כבר, ועלותו הכוללת היא 7 מיליארד דולר, מה שאמור לספק המון עבודה להמון אנשים. בדיוק מה שאובמה צריך לתת לאנשים שלו. השבוע התפטרה מתפקידה ליסה ג'קסון, מי שהייתה המפקחת על איכות הסביבה של אובמה, בצעד שהוביל מיד להערכות כי הנשיא עומד לאשר את הפרויקט בשבועות הקרובים.

  http://www.thestar.com/news/world/article/1311745--lisa-jackson-quit-epa-for-fear-obama-poised-to-approve-keystone-xl-report-says

  אזנ אמנם הסיהוקס של הגברת הצעירה כבר לא יגיעו לסופרבול, שגם השנה יערך בניו אורלינס, אבל מה שבטוח, שאחרי אסון הקידוח הגדול ש BP  גרמו במפרץ מקסיקו לפני שנתיים, שהסתיים רק לפני שבועיים בתשלום הפיצויים הגדול בהיסטוריה – 7.8 מיליארד דולר

  http://www.bloomberg.com/news/2012-12-22/bp-gulf-oil-spill-judge-approves-7-8-billion-settlement.html

  ניו אורלינס תשמח לקבל את הנפט הקנדי בצינור יבשתי ארוך, אבל קצת יותר בטוח מאשר הקידוחים המסוכנים בלב הים.  אבל מעבר לכך, זה מה שדמוקרטיות מערביות עושות, הן מייצרות פרויקטים גדולים של תשתית כדי להניע כלכלות תקועות. לתשומת לבכם.

  **

  בדיוק כמו שחזיתי כאן לפני כמה שבועות, גם השביתה בהוקי הסתיימה מיד אחרי שענייני המצוק הפיזיקלי הסתיימו. אחרי הכל אובמה בעצמו נאלץ להתערב בעניין וביקש מראשי הליגה והשחקנים "לעשות את המעשה הנכון עבור האוהדים שלכם". אובמה לא הסתפק רק בדיבורים אלא שלח אל שולחן הדיונים מתווך פדרלי כדי שיעזור בפתרון קרב האגו בין הקומישינר של הליגה, גארי באטמן, ויושב ראש ארגון השחקנים דונלד פייר. ביום א' בבוקר, אחרי מרתון דיונים של 16 שעות נמצאה הנוסחה המיוחלת והליגה יוצאת לעונת משחקים מקוצרת של 48 משחקי עונה רגילה שתחל ב 19 לינואר. נוסחת הקסמים קובעת שההסכם החדש יהיה בתוקף 10 שנים, אבל לשני הצדדים יש אופציה לצאת ממנו אחרי 8 שנים. השחקנים יקבלו קרן פנסיה מדורגת, מעתה הרווחים יתחלקו 50 – 50 בין בעלי הקבוצות לשחקנים (57 – 43 לטובת השחקנים בהסכם הקודם), השחקנים יקבלו תשלום של 300 מיליון דולר כפיצוי למעבר בין ההסכמים. חוזים של שחקנים חופשיים יוגבלו לשבע שנים בלבד (או שמונה שנים במקרה שהשחקן ממשיך באותו המועדון). תקרת השכר החל מהעונה הבאה תעמוד על 64.3 מיליון דולר לעונה ורצפת השכר תהייה 44 מיליון דולר. ההודעה הזאת הוציאה אנחת רווחה לאומית בארץ המייפל שפשוט לא יכולה להעביר חורף ארוך וחשוך בלי המשחק הלאומי. הקרקס הענקי של המדיה יצא תוך שעות לדרך והחל לפמפם את החדשות לוורידים של התושבים, שחלקם נשארו כועסים, אבל ברגע שהדסקית תיפול שוב על הקרח, הכל ישכח ואתם יודעים מה, אנחנו נשמח אם ניקח את הגביע צפונה, אפילו בעונה מקוצרת שכזאת.

  **

  השנה החדשה הביאה גם חדשות קהילתיות שהקפיצו לכמה אנשים את הדופק. מכתב רשמי שהגיע מהקונסוליה הישראלית בטורנטו הודיע לתושבי הפרובינציות על שינויי נהלים במשרד הפנים הישראלי שבעקבותיו שורה שלמה של שירותים שניתן היה לבצע בעבר באמצעות הדואר, מחייבים עכשיו התייצבות אישית בקונסוליה בטורונטו.

  http://embassies.gov.il/toronto/ConsularServices/Pages/Hebrew-Version.aspx

  רק בשביל להכניס אתכם לפרופורציות המרחק בין טורנטו לוונקובר הוא 4373 קילומטר, חמש וחצי שעות טיסה או 55 שעות של נהיגה. מה הפלא שההודעה עוררה מורת רוח אצל הרבה אנשים מהקהילה הישראלית בחוף המערבי. בין השירותים שניתן היה לבצע בעבר בדואר (באמצעות נוטריון) היה חידוש דרכון ישראלי, הוצאת דרכון ישראלי לילד, רישום אזרחי לילד ישראלי וגם וויתור על אזרחות ישראלית, כל אלה מחייבים עכשיו התייצבות פיזית בקונסוליה בטורונטו. שוב, רק לשם השוואה תארו לכם שהייתם צריכים לטוס מתל אביב לאמסטרדם רק כדי לחדש את הדרכון הישראלי שלכם, או לדווח למשרד הפנים שנולד לכם ילד חדש. מגוחך, לא? הפעילה הקהילתית יפעת א.ה וכמה קולגות שלה העלו את העצומה הבאה לאינטרנט, למי שרוצה להצביע ולהשפיע.

  http://www.ipetitions.com/petition/saying-no-to-the-new-regulations/

  בהחלט ייתכן כי אם יהיו מספיק חותמים הנוהל ישונה בחזרה. אישית, אני מהישראלים שלא באים בשום מגע עם שום גורם רשמי של מדינת ישראל, אבל אם צריך להציע להם משהו, הרבה יותר סביר לנסות ולשכנע אותם להקים קונסוליה גם כאן אצלנו, בוונקובר. קונסוליה שתשרת את  הצד המערבי של המדינה השנייה בגודלה בעולם, כולל הקהילות של קלגרי ואדמונטון, לפי מה שאני מבין מירי ט. מנסה לארגן יוזמה שכזאת, אני יכול לאחל לה רק בהצלחה. לפחות עבור אלו שכן רוצים לשמור על קשר עם אלי י. ואביגדור ל.

   

  **

  מבין שלל כותרות השבוע הכי מדהימה הייתה האזהרה לציבור הרחב מטעם המשטרה והממשלה המקומית בדבר שחרורה לציבור של הפסיכופתית התורנית, הגברת הצעירה קיילה בורק. אין לי כאן את המקום כדי להסביר לכם לעומק על התופעה הזאת, אבל מדי כמה חודשים מוציאה המשטרה תמונת פרופיל של מישהו "מסוכן לציבור" שיוצא לחופשי "על תנאי" כמובן, והציבור מתבקש לגלות ערנות ולדווח לשלטונות במידת הצורך. בדרך כלל התמונות האלו בעיתונים הם של גברים מאפירי שיער שריצו כבר תקופות מאסר על כל מיני עבירות, אבל הפעם מדובר בילדה בת 23 שלמדה קרימינולוגיה באוניברסיטת SFU  והודתה שהיא רצחה את החתול והכלב של המשפחה שלה מבלי להביע חרטה, הודתה שהיא נהנית מעינויים של יצורים אחרים והיא מפנטזת על רצח של חסרי בית שאותו היא מתכוונת לבצע בקרוב.

  הפסיכולוגים אומרים שהיא נמצאת בסיכון גבוה לחזור ולבצע עבירות נגד חיות או בני אנוש. השופט שדן בתיק שלה כינה אותה "פסיכופתית" ו "סאדיסטית מינית". תנאי השחרור שלה כוללים 46 סעיפים שונים. בורק נולדה ברומניה ואומצה על ידי משפחה קנדית מהעיר פרינס ג'ורג' שנמצאת כחמש מאות ק"מ צפונה מוונקובר, היא מתכננת לגור בעיר והציבור מתבקש לגלות ערנות. כל מה שיש לי להגיד על זה שבפעם הבאה שאתם מאמצים יתומה מרומניה כדאי שתחשבו פעמיים, שלא תגמרו כמו חתול רחוב.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/story/2013/01/07/bc-kayla-bourque-released.html

   

  **

  החגיגה האמיתית של השבוע הייתה הידיעה כי דיוויד בואי הוציא שיר חדש אחרי 10 שנים של שתיקה. אז היות ואתם לוחצים ידיים עכשיו עם כל מיני פוליטיקאים בדרך אל הקלפי רציתי להזכיר לכם את "האיש שמכר את העולם". הנה קליפ נהדר בשבילכם, השתמשו בו בתבונה.

   

  ''
   

   

   

   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (16)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     19/1/13 19:57:
   יוספה, ישראל היא המרכז של המזרח התיכון וכבודה במקומה מונח, אבל כן יש עוד כמה מקומות על הפלנטה הזאת שבהם אנשים חיים ועובדים. לאה ל. תודה על הקישוט. מיכלי החמודה והיקרה, אם אין לך רצון לשמור על קשר עם האדונים הנכבדים, אפשר לטפל בזה...:)
     19/1/13 19:54:
   בני מה לא הבנת? אתה משלם שכר דירה? הצינור אמור לעבור בשטח שלנו ולהיות מועמס על ספינות בנמל בשטחנו, אנחנו אמורים לקבל את החלק שלנו מהעוגה. מבלי לקחת בחשבון הערכות מיוחדת (שעולה המון כסף) למקרה שבאמת יהיה איזה פיצוץ בצינור והנפט ישפך אל הטבע. לגבי חתולי רחוב, כמו שאמרתי לבת שלי שאמרה לי פעם שהיא לא ראתה כאלה, אמרתי לה "כן, אבל תסתכלי כמה מסעדות אסייאתיות יש ברחוב"...:)
     18/1/13 08:28:
   תהרוג אותי, לא הבנתי למה BC דורשת תגמולים על הנפט של אלברטה רק כי הצינור יעבור בשיטחה (ועכשיו אני מבין שכבר לא).נשמע קטנוני, כי בכל זאת שתיהן פרובינציות קנדיות...מילא, אם התגמולים היו מעין פיצוי על נזקי איכות הסביבה, אבל כפי שהבנתי, זה רק בצע כסף של השרה הממונה. אהבתי בעיקר את הסיפור על הפסיכופטית: "כל מה שיש לי להגיד על זה שבפעם הבאה שאתם מאמצים יתומה מרומניה כדאי שתחשבו פעמיים, שלא תגמרו כמו חתול רחוב". מה שבטוח שחתול רחוב קנדי (יש חיה כזאת? לא ראיתי בטורונטו) חי יותר טוב מעמיתו הישראלי. לא? תודה על הפוסט.
     17/1/13 09:06:

   .

   ''
     16/1/13 20:57:
   אני אין לי שום רצון לשמור על קשר עם אלי י. ואביגדור ל. זה עוזר לי?
     16/1/13 20:44:
   תודה על פוסט שמביא ריחות אחרים ... מסתבר שישראל לא מרכז העולם ...
     16/1/13 03:31:
   תודה לך אילן, אני בטוח שבקרוב נראה תמונות מהארץ המלבלבת.
     15/1/13 18:23:
   תודה על הפוסט המעניין :) שבוע טוב
     15/1/13 09:09:
   עשי את הדבר הנכון מכבית, להצביע כן, זו הרי זכות אזרחית שלא קיימת עבור כל כך הרבה תושבים אחרים של הכדור הזה. מצד שני, כן, כבדהו וחשדהו.
   דיויד בואי היה ועודנו מגלם- הזהות האולטימטיבי באמנויות בהן הוא מתעתע, ואין בלתו. אני שמחה על ששב לפעול.* הסתחבקות עם פוליטיקאים? ניכר שאתה רחוק...לכשעצמי עסוקה בלשרוד וב"ההם" לא אגע. אם כי, כמובן, אלך להצביע.
     14/1/13 19:02:
   בונבונייטה אם בכל זאת ינסו לשכנע אותך, אז רק עם כפפות...:)
     14/1/13 18:55:
   * לא לוחצת ידיים עם פוליטיקאים, אם הייתה לי הזדמנות עם דיויד בואי ואחרים כן. שנה אזרחית שמחה לכם שם
     14/1/13 18:48:
   שנה טובה גם למושבי השפלה ולמושבניקיות הקוליות. המשך חורף נעים.
     14/1/13 14:04:
   מנשקת אותך על הכתיבה המשובחת ... ועל בואי. שנה טובה וחמימה.
     14/1/13 10:39:
   צ'מע בועז ידידי, איך אומרים, כל אחד וקערת העדשים שלו. קשישים כמונו יודעים שבעוד כמה שבועות הכל יעבור כמו רוחות החורף, והם יעמדו עם חיוך של גבינה לתמונה המסורתית בבית הנשיא, אנחנו נשאר עם קערת העדשים שלנו...:)
     14/1/13 07:19:
   איך-שהוא..., הצרות הרעות והטובות של השותפה של ארה"ב ביבשת הצפונית, נראות בעין מקומית לבנטינית (שלי!!!) כאין וכאפס לעומת הצרות הטובות והרעות כאן בביצתנו הקטנטונת, כמו למשל..., הבחירות הממשמשות ומתקרבות ושלל הפמפומים הפופוליסטים של הפופוליטיקאים הפומפוזים..., אני אומר לך שחר..., אשריך! (-:

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין