כותרות TheMarker >
  ';

  אקטואליה, בילוי, בריאות, קולנוע, אהבה

  כתבות איכותיות, בצירוף כתבות וידאו

  ארכיון

  0

  "ברוס לי" הישראלי, אומנות לחימה לגוף ולנפש

  6 תגובות   יום שלישי, 15/1/13, 10:05

  שיעורי אומניות לחימה "מרשל ארט" למבוגרים וילדים, עוזרים לגוף ולנפש, ומשפרים כושר גופני, מבנה גוף, קורדינציה, משפר הפרעות קשב וריכוז, וחשוב לא פחות מלמד הגנה עצמית ומשפר ביטחון עצמי ועוד.

  האם זה אופנה מתחלפת, או נושא לסרטים פופולריים כמו "ברוס לי" ו "קונג פו פנדה" והסרטים של "סטיבן סגל", ו"קרטה קיד" המיטולוגי.

  מאת: שרון מור

   

  תכירו את "סנסיי" ג'ייסון אסייג שהוא לטעמי ברוס לי הישראלי.

  הוא המורה הבכיר ביותר בבית הספר להגנה עצמית ו"מרשל ארט" ברחוב רוברטסון בעיר, הוא גדל בבית עם אמא אמריקאית ואבא ישראלי, הוא החל ללמוד אומנות לחימה כאשר היה רק בן 13, כדי ללמוד איך להיות מורה "סנסיי" הוא למד עוד 8 שנים.

  ''

  פרוש המילה "סנסיי" הוא מורה בכיר שמורשה להעביר את הידע לתלמידים נוספים, זאת תורת לחימה שבה יש כבוד למורה, והמורה מעביר את החומר מההתחלה, אז אל תדמיינו שג'ייסון יתן לכם לנקות שמשות עם 2 ידיים לשיפור קורדינציה, כמו בסרט קרטה קיד, אבל הוא בהחלט לימד הרבה ילדים ומבוגרים הגנה עצמית וראה את השיפור אצלם בכמה רמות.

  ג'ייסון מספר שתמיד אהב אומנויות לחימה, אהב את היכול להשתפר כל יום, לשדרג את השכל, גוף, והנפש, ולכן הוא התחיל ללמד כדי לעזור לעוד אנשים להשתפר כל הזמן.

   

  ''

  אני תמיד חשבתי שלשלוח ילדים לחוג קרטה שזה עלול לעודד אותם לאלימות, מתברר שזה בדיוק ההפך, מלמד אותם דרך ארץ וכבוד לבריות.

  בהמשך נקבל מג'ייסון הסנסיי מידע חיוני על רוב אומניות הלחימה, ואיך להתאים אותם לנו או לילדים שלנו.

  אני אישית ממליצה בחום לכולם נשים או גברים ובמיוחד לילדים להתחיל ללמוד אחת מאומניות הלחימה הרבות שקיימות.

  והינה הקשר שלי לכל הסיפור: השם של העסק שלי זה שאולינה הפקות, וגם בלוגו שלי יש רמז של מזרח רחוק, תמיד שואלים אותי מה המשמעות של השם ואני בשמחה מספרת את הסיפור מאחורי השם, אז ככה יש כמה מנזרים בעולם שנקראים מנזרי שאולין, ויש שם מורה או מסטר שמלמד במשך עשרות שנים את התלמידים שלו אומניות לחימה, מה שמיוחד בלחימת השאולין זה שמי שלומד את זה במנזרים הם בעצם נזירים.

  אין הרבה חומר עליהם באינטרנט, להפתעתי אבל למדנו עליהם באוניברסיטה כדי להבין למה אדם מסוגל להגיע, אילו רק יתרכז ולא יהיה מכור לכל "הרעש" מסביב.

  http://cafe.themarker.com/image/2831243/

  ''

   אז ממה בעצם הם מתנזרים? הם מתנזרים מהכל, אוכל (הם אוכלים צלחת קטנה של אורז מאודה פעם ביום), טלוויזיה, דיבורים מיותרים, וזה מה שעוזר להם להיות בפוקוס רק במה שהם רוצים להיות בו הכי טובים, כל הנאות החיים, כל תשוקות החיים, לא קיימים אצלהם, אין להם שום טעם באוכל כדי לא לייצר תאבה בחוש הטעם שלהם, ובנוסף מתנזרים מיחסים עם נשים.

  להזכירכם נזירי שאולין מופיעים בקרקסים כשהם שוכבים על מסמרים, או דוקרים אחד את השני בחרב ענקית והם לא נפצעים הם עושים דברים מרהיבים בלי להתבלבל ובלי לפחד.

  נשאלת השאלה האם יש להם כוחות על טבעיים? והתשובה היא לא, הם אנשים רגילים שהתחילו בגיל צעיר להתאמן עד דבר אחד, והם לא עושים כלום חוץ מזה .

  גם אם אנחנו נתמקד בדבר אחד כל החיים פשוט נהפוך להכי טובים בו למשל נגני פסנתר גאונים, או מדענים, כמו רופאים, שמתמקדים בהתמחות שלהם והופכים למומחים בתחומם.

  אז בכל זאת איך הגעתי לשם שאולינה, אחרי שלמדתי במקרה על נזירי השאולין בלימודי הערב שלי באוניברסטית בר אילן, ניסו להראות לנו מה קורה שמתמקדים בכל דבר שעושים אפילו שמכינים אוכל ולא מתמקדים אפשר לחתוך את האצבע ברגע של חוסר ריכוז, חוסר ריכוז זה דבר שלא קורה אף פעם לנזיר שאולין, וזה גם מה שהייתי אומרת לחברים אז שם הכינוי שלי הפך לשאולינה, משם היה מתבקש שגם העסק שלי יהיה שאולינה הפקות.

  אחרי כל ההקדמה המפורטת הזאת, הרצון להכין כתבה על אומניות הלחימה השונות, ואיך הם עוזרות למבוגרים וילדים, לגוף ולנפש, משפר קורדינציה, משפר הפרעות קשב וריכוז, וחשוב לא פחות מלמד הגנה עצמית ומשפר ביטחון עצמי.

   

  ''

  המונח "אומנויות לחימה" כולל את האומנויות הקשורות בהתמודדויות מול יריבים תוקפניים. אומנויות לחימה רבות המוכרות לנו היום התפתחו מאמנויות לחימה עתיקות. למרות פיתוח כשורים קטלניים, אומן הלחימה לומד ויודע לשמור על איפוק. פתגם סיני אומר: "הגובר על אחרים הוא חזק, הגובר על עצמו הוא אדיר".

  ''

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   Shaulina
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   אקטואליה, בידור, ועוד