כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  שיוויון בנטל זה לא שרות צבאי לכל

  0 תגובות   יום שישי , 25/1/13, 11:22

  המטרה של שיוויון בנטל זה להוציא את החרדים לשוק העבודה ולא לגייסם לצה"ל ללא צורך או לבזבז מיליארדים על שרות לאומי בלתי נחוץ.  התעקשות של "יש עתיד" על עקרונות בלתי נחוצים תוביל להגדלת הגרעון התקציבי ולהחמצת הזדמנות היסטורית לשינויים מבניים במשק.

   

  כ 100  מחברי הכנסת (פרט לש"ס ויהדות התורה} תומכים בשיוויון בנטל וכ 100 (פרט לבנט והפיגלינים והליברמנים) תומכים בהסדר מדיני . זו תמונת המצב בנושאים החשובים שעל הפרק. אז אם ביבי רוצה , הוא גם יכול.

   

  שלי יחימוביץ טעתה פעמיים לפני הבחירות, פעם אחת שעימעמה נושאים מדיניים ובטחוניים כאילו שאין להם השפעה על צדק חברתי ופעם שניה שהחרימה את נתניהו . עכשיו היא טועה בפעם השלישית כשהיא עומדת בסירובה להקים גוש חוסם של 80 אחוז מחברי הכנסת שיתגיסו

  להעברת חוק השיוויון בנטל ויתמכו בקידום הסדר מדיני שימנע את בידודנו המדיני. שני הנושאים החשובים האלו משפיעים על צדק חברתי יותר מהטיקונים והריכוזיות .

  ''

  יאיר לפיד: שיוויון בנטל זה הוצאת החרדים לשוק העבודה

   

  צריך לחסל אחת ולתמיד את הבלוף של שירות אזרחי ושירות צבאי חובה לכל. צה"ל יגייס רק את אלו הראויים והמתאימים לצרכיו וישלם להם בהתאם. בעוד 5 שנים צה"ל יבחר את מי לגייס ואת מי לא לגייס והחרדים עשויים  להתחנן למקומות עבודה ופרנסה במגזר הביטחוני. 

   

  אין שום סיכוי להכניס חרדים וערבים לשרות צבאי חובה ואין בכך גם צורך. במתכונת הנוכחית  הצבא לא צריך אותם ושירות אזרחי רק יעלה כסף למדינה ויהפוך לאם כל הקומבינות . המטרה של שיוויון בנטל זה להוציא את החרדים לשוק העבודה .

   

  מכאן שרק מהפכה אמיתית בשירות הצבאי תיתן פתרון לצרכי צה"ל בעידן המודרני והדיגיטלי, 

  ולמהמהפכה הזו קוראים:  גיוס חובה בתשלום מלא  רק למי שצה"ל יבחר כראוי ומתאים לצרכיו .


  צה"ל הופך לצבא מקצועי ומתוכנן. רובוטים נכנסים לשרות , מטוסים ללא טייס הופכים לשדרה המרכזית כולל לשימוש בזירות  אסטרטגיות ורחוקות, צי צוללות חמושות בטילים , תקשוב ומלחמת סיבר ועוד... מה שמחייב שינוי בצורת החשיבה.  

  "מהפכה בצה"ל: חיילים ישרתו שנתיים ב-2010:

  שר הביטחון, שאול מופז, והרמטכ"ל, רב-אלוף דן חלוץ, כינסו מסיבת עיתונאים ובה הציגו שינויים דרמטיים במערך שירות החובה של צה"ל. משנת 2010 ישרתו חיילי הסדיר שנתיים. לוחמים ובעלי מקצועות ייחודיים ישרתו שנתיים וארבעה חודשים ויקבלו גמול כספי משמעותי" .

  בשנת 2006 הסביר לנו מופז :

  קיצור השירות הצבאי יביא גם לשילובם של הצעירים מוקדם יותר באוניברסיטאות ושילוב בשוק העבודה בישראל. עוד לפני הצגת המסקנות הסופיות של המהפכה בשירות החובה, אמר מופז שיהיה צורך ליצור אבחנה בין החיילים, כך שאלה המשרתים בעורף בתפקידים פחות חיוניים, ישתחררו מוקדם יותר.


  מה צריך לקרות : 
   צה"ל יגיס רק את מי שהוא רוצה, גברים ונשים לתקופה של שנתיים. במשך התקופה הזו משולם לחילים שכר מינימום ופנסיה, למי שצה"ל רוצה, כולל גם אזרחים ערבים וחרדים אחרי תקופת ההסתגלות .
  חילים שצה"ל ירצה בהם ושימשיכו בשנה שלישית יקבלו תוספת של 50 אחוזים מעל שכר מינימום. חילים במילואים יקבלו כפל שכר ולא פחות מכפל שכר מינימום . 

  יפסק הבלוף של ישיבות הסדר, מורות חילות , פקידות בלשכות במשרד הביטחון, השב"כ , המוסד שרות כספורטאים מצטיינים , ובמשטרת ישראל ועוד....
  שרות אזרחי לא יחליף שרות צבאי. 

  חרדים ואזרחים ערבים יקבלו תקופה של 5 שנים להסתגלות. לאחר התקופה הזו הם יהיו חיבים להתגייס באם צה"ל ירצה בשירותם. 

  יפסקו כל ההטבות וזכויות היתר של המשרתים בצבא , המשרתים יקבלו תמורה מלאה ופיצוי נאות על שירותם בחובה ובמילואים. 

   

  סוגי אוכלוסיות וזמן השירות ייקבעו על-פי צרכי צה"ל, כך שיהיו חיילים בתפקידים מסוימים, שיוגדרו חשובים למערכת ויאלצו לבצע שירות ארוך יותר מחבריהם במקצועות חיוניים פחות.

   

  המערכת תהנה מהתיעלות ותפסיק לספק  שירותים לא חיוניים, למשרתים לא מתאימים ובזבוזים 

  בלשכות, הם גם ילמדו לעשות קפה בעצמם. החרדים שמתגיסים יפסיקו לחבר בין גזר למלפפון ולעסוק בנהלי כשרות מנופחים ויתחילו לתרום באופן מתוכנן וגם יקבלו ניסיון מקצועי לחיים הבוגרים. 

   

  יושם דגש על חסכון בהכשרת כח אדם מקצועי , כי הרי הנערים ירצו להתגיים למקצועות שיבטיחו

  להם הכנסה ויראו בצה"ל מקום עבודה טוב שכדאי להשקיע בו לפני הגיוס.


  מהיכן יבא המימון: 
  מקיצור השירות לבנים משלש שנים לשנתיים, תכנית שכבר אושרה בממשלה לפני זמן רב ומהתיעלות של המערכת, שמעתה תתרכז רק במה שחיוני . 


  אז מספיק להתבכיין על פראירים ועל שיויון מזויף ולהתחיל להפוך את הצבא לצבא של מדינה, מתוחכם ונחוש ומוכן לקראת האתגרים  וגם צעדים בוני שלום ואמון  לא יזיקו לתכנית . 

  ''

  ביבי תזכור ,זה תלוי בך.

  דרג את התוכן: