כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  דוקא בלוג

  למה דוקא - מפני שזאת מילה ישראלית למהדרין והיא הכותרת של הטור הקבוע הראשון שכתבתי.
  למה בלוג - מפני שכל עיתונאי אוהב לאהוב את החרות מעריכה.
  בלוג על תקשורת ופוליטיקה ועל האנשים והנשים שעושים אותן.
  כל הזכויות על תכני "דוקא בלוג" שמורות למחבר.
  ©

  תגובות (13)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    13/2/13 16:32:

  צטט: סיון-- 2013-02-13 09:35:17

  כתיבתך חדה ודעותך מעוררות מחשבה. כתמיד. תודה

   

    13/2/13 16:31:

  צטט: Ze`ev Ben-Yosef 2013-02-12 22:54:54

  חיים, תגובתך משכנעת במיוחד לאור העובדה שאתה מרבה להטיח ביקורת, מוצדקת בדרך כלל, על פוליטיקאים מכל מגוון הקשת הפוליטית. תודה לידידי
    13/2/13 09:35:
  כתיבתך חדה ודעותך מעוררות מחשבה. כתמיד.
    12/2/13 22:54:
  חיים, תגובתך משכנעת במיוחד לאור העובדה שאתה מרבה להטיח ביקורת, מוצדקת בדרך כלל, על פוליטיקאים מכל מגוון הקשת הפוליטית. לפוסט הזה שלך יש חשיבות רבה בכלל, והלוואי שירבו תגובות כאלה כמו זו שלך גם מצד אנשי תקשורת אחרים.
    11/2/13 13:24:

  צטט: קנולר 2013-02-11 12:51:54

  כן. אבל....(הזכויות שמורות לגורי אלפי) פרטי ונמקי יהודית....מגניב

   

    11/2/13 12:51:
  כן. אבל....(הזכויות שמורות לגורי אלפי)
    10/2/13 13:13:

  הגברת נתניהו חושפת את עצמה ברבים לביקורת-היא האוייב הגדול ביותר של עצמה.
  בדרך כלל איני אדם ביקורתי וכאשר אני בכל זאת מבקרת,במיוחד בכתב,אני מכניסה רגלי לנעלי המבוקר תחילה ורק אח''כ כותבת.

  במקרה הגברת הנכבדה איני מצליחה להבין את שיקוליה.תשומת לב אינה חסרה לה-אז מה היא חשבה לעצמה?לה הפתרונות!

  אז כפי שכתבתי-היא אינה זקוקה לאוייבים......

  ובקשר לעיתונות וכל המתלהמים-כנראה משעמם במדינתו סוף סוףחיוך

    10/2/13 10:04:

  צטט: מנשהרז 2013-02-10 09:51:22

  חיים, בוא נסכם את ההידברות הזו בהגדרה מאוד פשוטה: אתה ואני לא רואים עין בעין, את המקצוע הזה - עיתונאות, מגבלותיו, מחוייבותיו והסדר הטוב שאי אפשר בלעדיו. בעיניי, הדברים שאתה כותב, מזמינים אנארכיה. נחתוך את השידור, מתי שיתחשק לנו... אתה בא כנראה, מבית ספר אחר.
  מנשה היקר שמח שגילית מי מאחורי הטכסט. אני חותם על הבלוג שלי בשמי. אני מוסמך לעיתונות של אוניברסיטת מיסורי המלמדת בין היתר  עיתונות הוגנת. סיקרתי את הכנסת במשך 17 מתוך 27 שנות עבודתי ב"ידיעות אחרונות" ולא זכורה לי תלונה על הטייה.
  אז בוא נסכם שאם תפתח חוג לתקשורת עם סדר טוב ואפילו  בלי אנרכיה - אני לא אגיע לשם.
  באחת - לכל עורך שמורה זכות לתגובה מהירה. ואחת כמה וכמה על חשבון המפרסם. בוא נתחיל את הדיאלוג בכך שאף אחד לא זורק אף אחד משורות אגודת העיתונאים כפי שאתה מציע לעשות ברשימתך. 
  אגב אגודת עיתונאים - רשימתי פורסמה באתר אגודת העיתונאים בירושלים בעריכתי. אתה מוזמן להגיב גם שם. 

  http://www.jaj.org.il/BRPortal/br/P100.jsp
    10/2/13 09:51:
  חיים, בוא נסכם את ההידברות הזו בהגדרה מאוד פשוטה: אתה ואני לא רואים עין בעין, את המקצוע הזה - עיתונאות, מגבלותיו, מחוייבותיו והסדר הטוב שאי אפשר בלעדיו. בעיניי, הדברים שאתה כותב, מזמינים אנארכיה. נחתוך את השידור, מתי שיתחשק לנו... אתה בא כנראה, מבית ספר אחר.
    10/2/13 09:33:

  צטט: מנשהרז 2013-02-10 08:56:00

  "אינני יודע מי כתב או כתבה את הדברים כאן, בדה מארקר קפה - זה פשוט לא מופיע אצלי.."
  , מנשה היקר בתור עיתונאי חוקר לא צריך זמן רב כדי להקיש על שם הכותב ולגלות את שמו. נעים מאד. חיים שיבי. למיטב זכרוני התחלתי לעשות עיתונות עוד כעורך עיתון הסטודנטים פי האתון בשנות לימודי בפקולטה למשפטים ולא חדלתי מכך מאז.
  אני סבור עם כל הכבוד כי מי שכותב בנימת קובלנה קשה כי חתכו באכזריות את המפרסם נותן החסות כדי להביא את דברה של ג. יפית וגם רוצה להעיף את העורך משורות אגודת העיתונאים הוא אולי חסיד גדול של פורמט אך נטול גמישות עריכתית. אני כאמור הייתי מביא דמות אחרת לביקורת התקשורת וטיפולה הנמשך בשרה נתניהו. אך משהובאה יפית ג. - ועוד על חשבון מזג האוויר - זה עדיין לא מצדיק את המסקנות הגורפות של רשימתך. בברכה עיתונאית חמה. 
    10/2/13 09:31:

  צטט: דוקטורלאה 2013-02-10 09:09:20

  אני יודעת שזה היה נושא מסעיר, ואין כמו מראה עיניים כדי להביע דעה מכל הגוונים. אבל, לדעתי אין לעסוק במשפחה של חברי הכנסת, ובכלל של נבחרי ציבור. זו רשות היחיד, חייבת להישאר כך. אחרת הרכילות תבוא במקום הנושאים שעומדים על הפרק.
  דוקטור יקרה. מי שרוצה להיות חבר כנסת בעין הציבור ועולה על הבימה הציבורית ואף מביא את בני משפחתו עימו - מוותר מכללא על מקצת הפרטיות שלו. לא כולה. אך מקצתה. 

   

    10/2/13 09:09:
  אני יודעת שזה היה נושא מסעיר, ואין כמו מראה עיניים כדי להביע דעה מכל הגוונים. אבל, לדעתי אין לעסוק במשפחה של חברי הכנסת, ובכלל של נבחרי ציבור. זו רשות היחיד, חייבת להישאר כך. אחרת הרכילות תבוא במקום הנושאים שעומדים על הפרק.
    10/2/13 08:56:
  אינני יודע מי כתב או כתבה את הדברים כאן, בדה מארקר קפה - זה פשוט לא מופיע אצלי... אני כן יודע, שהכותבת או הכותב, לא הבינו את מה שכתבתי או בהגדרה אחרת: לוקים בהבנת הנקרא... לא הבעתי דעתי על לבושה של הגברת נתניהו ולא זה היה נושא כתיבתי. חוץ מזה, אם רוממות ההגינות היא ההשראה של מי שכתב, אז ראוי היה גם להביא לידי ביטוי את מי שיש לו, או לה, תובנות אחרות על הנושא - לא רק את ג. יפית. אבל שוב, זה לא הנושא. פורמאט טלוויזיוני, אסור להפוך אותו לפלסטלינה שמתגמשת על פי גחמותיהם של אנשי המקצוע. לסדר השגרתי של הפורמאט, יש חשיבות עצומה במקצוע הזה ולא דוחים את האייטימים הקבועים כמו תחזית בגלל שלמישהו מתחשק... כל זה נדחה באחת, רק במקרים יוצאי דופן של אירועים דרמאטיים במיוחד. ואם מי שכתבה או כתב כאן מתיימר להיות עיתונאי, הוא לא רק שצריך להבין אלא גם להתעקש על ה"נוקשות" הזו. זה היה הנושא של מאמרי ובהקשר הזה שיקול דעתו של העורך היה עקום, מסוכן ולא ראוי.
  0

  מנשה רז, ג, יפית, ו...שרה נתניהו

  13 תגובות   יום ראשון, 10/2/13, 00:06

   

  ''

   

  שלא כמו ג. יפית, הלא היא יפית גרינברג, פירסומאית על פי השיקופית בערוץ 1, אני לא חברה של שרה נתניהו וגם לא הייתי לפני שנתיים.

  אך הפיכתה של שרה נתניהו לשק חבטות תקשורתי הרגיזה אותי לא אחת – גם בשנים שבהן סיקרתי את לשכת ראש הממשלה או את ביקורי הגברת הראשונה בוושינגטון.

  קראתי בעניין את רשימתו המאלפת של מנשה רז באשר לפריצת ג. יפית לאזור תחזית מזג האוויר כדי לומר מילים נרגשות נגד התקשורת שהתעלקה על שמלת התחרה של שרה נתניהו במעמד היציאה לדרך של הכנסת החדשה. 

  ראיתי גם את הניתוח האופנתי עליק המדוקדק של האם מתאים לה או לא מתאים לה תחרה.

  הייתי רוצה לראות את לימור לבנת באולפן. או את זהבה גלאון. או את שלי יחימוביץ לא את ג. יפית. אני לא חושב שפירסומאים הם הבחירה והברירה הטבעית בכל הקשור למתיחת ביקורת על החלטה עיתונאית מקצועית. 

  אך לבד מכך וחוץ מן העובדה שבחיים לא קניתי מוצר שג. יפית המליצה עליו – אני חולק על מנשה רז באמירה לפיה עורך שהתיר את הפריצה הזאת של ג. יפית לשידור אינו ראוי להיות חבר באגודת העיתונאים.

  פרשת השמלה היתה אייטם תקשורתי שבו הלמו באשת ראש הממשלה מעל ומתחת לקו הבטן. אני מעריך שיש שעקבו אחרי האייטם הזה בעניין גדול יותר מאשר, למשל, מעקבם אחרי מצבו של אסד בסוריה והסיכוי שישרוד שם ומה זה אומר על המזרח התיכון החדש.

  ההחלטה לתת לסניגורית כלשהי – ותהיה הבחירה אשר תהיה – הזדמנות לומר כמה מילים של הגנה על שרה נתניהו ולא בפתח המהדורה אלא בסופה כאייטם שולי אחרון – איננה הזנייה עיתונאית.

  כשיש סיפור חם ומתוקשר ומדובר ושנוי מאד במחלוקת – אפילו מזג האוויר יכול לחכות.

  יש נפילות רבות בערוץ 1. לא צריך להתאמץ כדי לחפש אותן. עם כל הכבוד לעמיתי המלומד, זאת לא היתה אחת מהן. 

   

   

  הצילום- שרה  ושרית (בשמלה נטולת ביקורת) בצילום של יוסי זמיר, מצוות המוכשרים של "פלאש 90" * תודה על האישור להעלותו כאן

  דרג את התוכן: