כותרות TheMarker >
  ';

  מ-קלקלה ל-כלכלה: עולם גלובלי-אינטגרלי דורש כלכלה חדשה

  מי ומה צריכים להשתנות בשיטה הכלכלית-חברתית, כדי שנתוני המאקרו הטובים של המשק, יורגשו בכל בית בישראל?
  איך יוצרים שיטה כלכלית שתשרת אותנו, במקום שאנו נשרת אותה?
  מדוע ישראל הפכה לאחת המדינות היקרות בעולם?ואיך הגענו לצמרת העולמית בפערים החברתיים והכלכליים?

  מהפכות לא יעזרו. להיפך - הן מסוכנות.
  גם המחאה החברתית לא תושיע אותנו.
  ערבות הדדית בינינו וסולידריות חברתית הן צו השעה
  ותתפלאו - הן גם משתלמות מבחינה כלכלית.

  0

  אירופה- לומדים לחטט בפחים ועושים הכל כדי להיכנס לכלא

  0 תגובות   יום חמישי, 14/2/13, 21:07

  מה המשבר העולמי אומר לנו ולמה אנו לא מקשיבים ?

  אירופה בדרך להיות אפריקה ?

  אנחנו רגילים לכך שחברות בינלאומיות גדולות משווקות מוצרים נחותים לאפריקה: תרופות שפג תוקפן, מזון שהוחזר מן המדפים במדינות המערב, מכשירים סלולארים משומשים דור מינוס 3, מזון באריזות זולות ולא ממותגות ועוד ועוד.  זה שוק ענק ואני לא מותח עליו ביקורת. אלו החיים.

   

  בשנה שעבר, כשהתפרסמו הידיעות שקונצרנים גלובליים מתחומי המזון והטואלטיקה, מתחילים לייצר מוצרים נחותים וזולים כאלה עבור שווקים ביבשת אירופה עצמה, כולל מערב אירופה, זה היה עבורי תמרור אזהרה גדול.

  בצרפת, ספרד, יון, פורטוגל, איטליה המשבר מכה ללא רחמים ואוכלוסיות שלמות נדחקות אל סף רעב של ממש, האבטלה גדלה ובקרב צעירים עד גיל 40 היא דו ספרתית בכל המדינות שהזכרתי.

  זו פצצת זמן כלכלית וחברתית המאיימת לזעזע את כל היבשת. נכון, בינתיים אנשים לא מתים שם מרעב, אבל סבל אנושי יש שם בכל אשר תפנה.

   

  מה אומר לנו הטבע?

  לטבע חוקים משלו שצריכים לקיים.  אנו זקוקים לשיטה שתלמד אותנו איך לקיים חוקי הטבע.
  אתה לא רוצה? בסדר, אבל אתה יודע מה זה לא רוצה? תסבול.

  כי אין כאן פשרה. גם אתה נמצא באותה המערכת. אתה יכול להכחיש או להתעלם מכך: "אני נגד". תתנגד. בוא נראה אותך.

   ישנם חוקים ששייכים לחיים של הפרט ולחיי הגוף, הגיאוגרפיה, ביולוגיה, זיאולוגיה, בוטניקה, הפיזיולוגיה של האדם וכן הלאה.  וישנם החוקים השייכים למערכת הגופים, לאנושות, לציביליזציה, שמתחילה להתחבר עכשיו. העולם עובר תהליכי גלובליזציה ואינטגרציה מהירים מאוד וקושר את כולנו יחד בתלות הדדית ההולכת ומתהדקת, אפילו בעל כורחנו.

  אי אפשר לברוח מחוקי המערכת החדשה הזו, מהטבע.  כמו בכל מערכת, גם כאן נדרשת שיטה שמבינה את המערכת ועוזרת לאנושות להסתגל אליה, בדיוק כמו שמנהל הרשת מסייע למשתמשים ברשת המחשבים.

   

  שיטה כזו מסבירה לנו שמערכת הזאת שעכשיו מתייצבת מול עיניך, זה כדי שאתה תדע איך אתה שנמצא בקשר רע בין בני אדם, מפסיד בגדול, ולהיפך: בקשר הטוב ביניהם שאתה יכול לבצע, אתה מרוויח ממש כל  העולמות.

  המערכת מסודרת בצורה כזאת, שאפילו אתה לא רוצה להשתנות ולהתאים את עצמך לחוקיה, אתה מסכן תִרצה.

  למה?  כי אתה סך הכל רצון לקבל הנאה ותענוג ואם תמשיך בשלך, ואתה תהיה רחוק מאוד מהנאה ותענוג, עד שתרצה להשתנות.  אתה צריך שיטה שתסביר לך איך להשתמש ב"סוציום" שעכשיו סוף סוף מתחיל להתחבר למערכת הנראית לעין לנו בעולם הזה, ואיך לסדר את המערכת הזאת כדי להגיע לקיום משותף, בהרמוניה, לפי חוקי הטבע.


   לא רוצה לשנות את הקשר בינך לזולתך ובאמצעותו את מערכות החיים שבנינו כאן, לרבות הכלכלה? בסדר, אז תאכל את זה,  על ידי המשבר הזה שממאן להיעלם וצפוי להחמיר עד לרמות שלא היכרנו בעבר.   כשתרגיש עם הגב לקיר, מהר מאוד תהיה חכם, מהר מאוד תִרצה.

  איזשהו מכה קטנה ואתה כבר מוכן לכל דבר.

  הכל תלוי בך.

   

  המשבר הוא לא בכלכלה או בקפיטליזם, הוא בנו

  רבים הפנימו כבר שלפנינו משבר עולמי משמעותי, אך סבורים שבדיוק כמו ב- 1929, יש כאן מחזוריות של גאות ושפל ושבסופו של דבר נצליח להתגבר עליו בשילוב הנכון של הכלים הכלכליים והמדיניים המוכרים כיום.

  אני דווקא רואה את זה אחרת. כל הבעיות שמתגלות היום מתגלות בגלל האדם. באותו משבר הגדול שהיה באמריקה או בעוד כל מיני משברים, אנחנו תלינו את האשם בכל מיני סיבות חיצוניות, אבל היום עכשיו שמתגלה יותר ויותר ברור לנו שהאדם אינו מבין איפה הוא נמצא. האדם הוא הרע בכך שאינו יכול להסתדר עם האחרים. האדם הוא המנפח את הבועה הזאת ולא יכול לסדר את המערכת.

  מה זאת אומרת, האדם? ברור לי שגורמים רבים בחברה האנושית לא בסדר, וכיון שכל המערכות מבוססות על הטבע האנושי, זה תפקידנו לתקנן. אבל אנחנו לא יודעים איך לתקן, כי הבעיה בנו.

   אני מרגיש חלש מול המשבר הזה, אחרי 6 שנים שניסינו כל מה שאנו יודעים לעשות כדי לחלץ את העולם מהמשבר, הוא עדיין כאן, חזק מתמיד ואילו אנו כבר מותשים מהמאבק.

   

  בואו ניקח את אירופה כדוגמה

   למה האדם אשם? כי אנחנו לא מסוגלים להתחבר ולפעול יחד, למרות שזה הדפוס המתבקש מאותה תלות הדדית בינינו בעולם הגלובלי והמקושר. באירופה חיוני שכולם יהיו מחוברים יפה וטוב, בהדדיות, שלא ישקרו זה את זה ולא ישפילו זה את זה, אלא יעבדו יחד בכפיפה אחת, בחיבור אחד. אבל הם לא מסוגלים. כל אחד מושך את השמיכה לעצמו, במקום לתת אותה לשני ולכן לאף אחד זה לא מספיק וכולם נמצאים בצרה. 

  אני שואל, מה הצרה באירופה, מה חסר שם? חקלאות בשפע, שרותים למיניהם, קשר בין המדינות, רכבות, מטוסים, מה חסר? חסר קשר הנכון בין בני אדם כדי לחיות טוב, לא יותר. גם לטייקונים גם לעניים. גם לימניים וגם לשמאליים. סך הכל זה מה שחסר. אז איך לתקן את זה אם לא על ידי החינוך של בני אדם? רק על ידי החינוך.


   האירופאים היו יכולים לעשות שם ממש גן עדן, לחיות בשפע ובאושר לכולם. במקום להתחבר כך, הדיכאון הפך למגיפה עולמית והמצוקה דוחקת את האדם למעשים נואשים. מהומות ביוון ובאיטליה ובכל מיני מדינות. זורקים ילדים לרחוב כי אין במה להאכיל אותם, אולי מישהו יקח ויאכיל אותם. התקשורת לא מרבה להתעסק בתופעה הזו ולא במקרה.

  תקראו את העיתונים זה לא מקרה אחד או שניים. אנשים מבצעים עברות פליליות כדי שיקחו אותם לבית סוהר. יש לי איפה לישון, יש לי מה לאכול, כלא בשבילי זה לוקסוס. אחרים אירגנו קורסים בחיטוט בפחי זבל, כדי לשרוד, קורסים.

  אתה מבין לאן הגענו באירופה?

   

  מה בעצם צריכים לעשות?

  לתקן את האדם, כי הכל נמצא. יש לי מלח ולו יש בשר, חתיכת בשר, ולך יש אש, ולאחר יש ירקות. אבל אנחנו לא יכולים להסתדר יחד ולהכין את המאכל. כל אחד מחזיק את עצמו. ואז מה אני אוכל מלח? אתה תאכל את הבשר חי? והוא יאכל את האש? אתה מבין? זה המצב. וזה יתגבר יותר ויותר כי זה תכנית הטבע. עד שאנחנו לא נבין שבלי קשר יפה ונכון בינינו, לא תהיה לנו תקומה.

  המשבר הנוכחי לא נמצא בכלל באותה רמה ובאותו מישור של כל המשברים הקודמים. המשבר נמצא בתוך האדם.

  ולכן הדפסת הכסף המסיבית וכל התמריצים המוניטריים והפיסקליים לא מביאים את התוצאה המקווה.

  גם לא הוועידות האינסופיות והעקרות של ה- G7 וה- G20.

  מה שלא תעשה אתה לא תוכל היום לתקן את המשבר, אם אתה לא מתקן תחילה את היחס בין בני האדם. עתיד העולם בשינוי האדם. 

   

   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   ישראלזיו
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין