כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  האוסטרלים דחפו את בן זיגייר למותו

  1 תגובות   יום שבת, 16/2/13, 10:08

  מי שיש לו דרכון אחד ושתי נשמות צריך לדעת שחייו הטובים הם  בחסות ובהשאלה וחייו האמיתיים הם מאסר עולם ממושך .

   

  כמו שהאמריקאים החליטו ללמד לקח את ישראל הרשמית ואת אזרחי ארה"ב היהודים  בפרשת פולארד, ויונתן פולארד נמק לעינינו  בכלא האמריקאי ובתנאי מאסר קשים, כך כנראה עשתה גם ממשלת אוסטרליה בפרשת בן זיגייר , אלא שבן זיגייר מצא את מותו דווקא בכלא הישראלי.

   

  מי ששלח את העיתונאי האוסטרלי ג'ייסון קוסטוקיס להתקשר אל בן זיגייר הוא זה שגרם למותו של הצעיר היהודי .ממשלת אוסטרליה אינה יכולה למנוע מאזרחיה לבקר במדינות שמקימות עימה יחסי מסחר ואולם כשדרכון מבקר במדינה והנשמה נמצאת במקום אחר , זו כנראה עבירה פלילית.

   

  מהראיונות במדיה  שנתן הכתב החוקר שכנראה "הוסט" על ידי המודיעין האוסטרלי , מתברר שבן זיגייר נתן לו ראיות לעבירות שנעשו בנושא, מכאן הכל כבר היה תלוי באוסטרלים .

  שקט תקשורתי מאפשר טווח זמן למזעור נזקים , רעש כפי שקרה עכשיו מחייב פעולה מכל רשויות החוק. 

   

  אני מציע לא להאמין לספינים שרצים דרך עיתונאים מטעם. גם באוסטרליה וגם בישראל יש כרגע אנשים שצריכים לגונן על עתידם המקצועי או הפוליטי. גם על פולארד אמרו שהוא לא ציוני כי עבד למען בצע כסף וגם על זיגייר אומרים דברים דומים . מה שברור הוא , כי כל אמא יהודיה תדע מעתה ואילך "שטוב למות בעד ארצנו " זו סיסמה קצרת טווח ותלויה בנסיבות , וכשצריך יהודי טוב אז הוא ציוני וכשהוא מפריע אז הוא בוגד.

   

  צריך רק לזכור למה לא שחררו את אסירי הפרשה במצריים בשנות ה 50 בתהליך שחרור השבויים ב 1956 אחרי מבצע סיני , למה נסגרו דלתות שגרירות ישראל בוושינגטון ומנעו מפולארד להכנס למתחם החסינות ועוד... כי מדינה זה גם משטר וגם מדיניות וגם פוליטיקה וגם תככים אישיים , ראה את הסרט הדוקומנטרי "שומרי הסף"

   

  סרטו של דרור מורה "שומרי הסף,  עשוי לזכות באוסקר , אבל אם יתפרסם יום אחד על המוסד סרט בדמות "שומרי הסף "נראה לי שפרשת זיגייר תתפוס בו מקום חשוב , ואני לא יודע את מי  זיגייר יפגוש בגן העדן ואת מי בצד השני .


  בהצגה "ביקור הגברת הזקנה" ,הפכה החברה  למתבוננת מהצד בנידון למוות  ואולם גם משפחתו של הנדון למוות שיתפה פעולה עם הצוו למען בצע כסף . הנדון למוות בהצגה לא היה קדוש , אך הוצאתו להורג לא היתה חוקית . כשהנידון למוות ראה שהוא מאבד גם את תמיכת אשתו וילדיו הוא כבר רצה למות . בפרשת זיגייר שמענו משפטים איומים בכיוון הזה שנראה כאילו אינם יד המקרה.  

   

  ממשלות וגורמי מודיעין משתפים פעולה , לישראל ואוסטרליה בעיות טרור משותפות. עשרות אוסטרלים נהרגו לפני כמה שנים בפיגועי אל קעידה בבאלי שבאינדונזיה. האוסטרלים גם שלחו כוחות למלחמה בכוחות הרשע באפגניסטאן ובעיראק , אבל כמו בכל מלחמה חשאית ושיתוף פעולה ,הכל כנראה תלוי במינון.

   

  לאוסטרליה אינטרסים כלכליים גדולים באזור המפרץ והמזרח התיכון. מנהל חברה אוסטרלית שאחראי על השווקים במזרח התיכון עובר כמעט תמיד בדובאי , בדרכו אלינו או בדרכו לשווקים באירופה. נתיב הטיסה של איש מכירות כזה יכול להיות , סידני-דובאי-בירות -ניקוסיה- תל אביב- ניקוסיה - דמשק- ריאד- דובאי - ובחזרה לסידני .

   

  הדרכון עובר במדינות ערביות ומוכר לאוסטרלים. אפשר לשנות תמונה ושם , אבל בעולם הדיגיטלי, עם מצלמות בכל מקום , זיהו ביומטרי ורשתות חברתיות , קשה מאוד להעלים אנשים. 

   

  האוסטרלים יודעים כנראה את רוב הפרטים על הפרשה וחשיפתה תלויה כנראה בלחץ הציבורי שיופעל על השלטונות במקום. בינתיים לא ברור אם ישראל ואוסטרליה הגיעו להסכם מזעור נזקים וגם לא ברור האם אוסטרליה תעמוד בלחץ הציבורי הגועש במדינה.

  ''

   

  בפברואר 2010, כמה ימים לאחר חשיפת חיסול מבחוח בדובאי פרסמתי כאן את המאמר הבא :

  "על פרשת דובאי בעידן הרשתות החברתיות " . המאמר נראה לי מתאים לתזכורת ולו רק בגלל החשד לקשר בין פרשת דובאי לפרשת האסיר X .

   

  החיסול בדובאי מראה כי הריגול והסיכול בעידן הרשתות החברתיות עומד לקבל תפנית חדה. הפרסומים והחשיפה של המעורבים בפרשת החיסול בדובאי והדרכונים המזויפים, הם כנראה הרע במיעוטו בנסיבות הנוכחיות, אבל אם שרותי ביון ינסו לעשות בעתיד פעולות דומות, הרי שהחילים שלהם עלולים להיעצר כבר בשדה התעופה. המלחמה בטרור הכרחית וצודקת , אבל זהירות ושיקול דעת הם מחוייבי המציאות .

   

  אינני בטוח אם אלו העוסקים בריגול ובסיכולים, מודעים עד הסוף לבאזז העולמי של הרשתות החברתיות ולסכנה המרחפת על ראשי החשודים, משפחותיהם וגם חבריהם לרשתות החברתיות. 

   

  דובאי היא עיר חכמה וטכנולוגית ברמה שאנחנו לא מכירים בישראל. דובאי מכוסה במצלמות המקושרות ברשת, מערך הזיהוי בשדה התעופה הוא מהמתקדמים ובתי המלון חדישים וממוחשבים. 

   

  כשהמחסלים הגיעו למלון ויצאו ממנו מיד לאחר החיסול,  לפי דברי משטרת דובאי, הרי שמערכת המלון הממוחשבת קיבלה על כך אתרעה . כאשר נודע למשטרת דובאי על המוות של בכיר החמאס, המשטרה המקומית היתה יכולה מיד לראות שכמה אזרחים זרים עזבו את המלון ואת המדינה. 

   

  על מנת לבדוק האם התמונות שהציגו החשודים בדרכון הם של אנשים אמיתיים, הם היו יכולים להיכנס לאינטרנט ולרשתות החברתיות כמו גוגל, פייסבוק, לינקדין, טויטר ואחרים. ולראות אם השמות המופיעים בדרכונים זהים לתמונות שבאתרים החברתיים. סביר שאדם שהוצג כאיש עסקים יאוזכר בגוגל או בפיסבוק או ברשת חברתית כלשהיא. 

   

  ידוע לי  על איש עסקים ששם דומה לשמו  של אחד החשודים ביחידת המחסלים בדובאי, כפי שפורסם על ידי משטרת דובאי, מופיע ברשת החברתית שלו. חשבון הרשת החברתית  שלו נפרץ כיממה לאחר הרצח ובמחשבו הושתל סוס טרויאני שבנה את קובץ החברים שלו ברשת . הוירוס גם נשלח  לכל חבריו של החבר ובין השאר הגיע כנראה גם לחשבונו של "החשוד"  ששם דומה לשמו נמצא בידי משטרת דובאי, כפי שפורסם בעיתונות.


  כמובן שהכול יכול להיות צירוף מקרים מוזר שאין לו כל קשר לפרשה בדובאי וכמובן שלכל שם יש כמה מקורות דומים בעולם הגלובלי, אבל כשמשחקים באנשים חיים שיש להם עיסוק מקצועי , קל יותר להגיע לחקר המקור. פריצה דומה אירעה לפני מספר שבועות למחשבי חברת גוגל. 

   

  מי שמקבל וירוס מסוג זה לראשונה נופל בדרך כלל בפח, כפי שקרה לאיש העסקים המדובר. אם אלו שעמדו מאחורי הוירוס הם שירותי ריגול נגדיים, וזו השערה בלבד והכל יכול להיות צירוף מקרים שאינו קשור לפרשה, אז הם יכלו לראות בוודאות כי התמונה המופיעה בחשבון החשוד אינה התמונה המופיעה בדרכון או במצלמות המעקב. 

   

  אם שרותי הריגול הנגדי משתמשים בתכנה של FACE.COM אז התכנה תחפש את הפנים שבתמונה והיא עשויה לזהות את שמו האמיתי של החשוד כפי שהוא מופיע ברשת החברתית, גם אם הוא נרשם לרשת החברתית לפני הצטרפותו לשירות המודיעין או לחברה בה הוא מועסק. 

   

   אז אם אתם מתכננים להצטרף לשירותי מודיעין בעתיד עליכם לדעת על כך כבר בגיל העשרה, כי תמונתכם ופרטיכם ברשת החברתית ובאינטרנט נשמרים לנצח.

  ''

   

  גם אזרחים אירנים החלו להסתובב לאחרונה ברשתות החברתיות שלנו מבלי ששרי ממשלה, חברי כנסת ואנשי עסקים מודעים לסכנות שבמעקב שהם יכולים לבצע ברשת. הגדיל לעשות אזרח המציג את עצמו כנציג של מפלגת אופוזיציה אירנית שברשותו כבר למעלה מעשרה חברי כנסת ושרים ישראליים. קשה לי להאמין שאזרח אירני יכול להיות  נציג אופוזיציה לוחמת נגד המשטר ובאותו זמן וגם ידיד של ישראל ואמריקה והכול בפומבי וברשת החברתית. 

   

  ראוי כי שירותי ביון בעולם וגם בישראל יפנימו את ההשלכות של הרשתות החברתיות על פעילותם. רצוי להילחם בעולם של העתיד גם עם הטכנולוגיות החדשות ולא לדבוק בדפוסי פעולה ישנים. 

   

  דרג את התוכן: