כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  העיתונאי האוסטרלי שחשף את האסיר X נעצר במצרים

  0 תגובות   יום ראשון, 17/2/13, 13:17

  העיתונאי האוסטרלי ממוצא יוני ג'איסון קוטסוקיס שלפי דברין "הוסט" על ידי המודיעין האוסטרלי לדבר עם בן אלון זיגייר המכונה אסיר X נעצר לפני כשנתיים במצריים לחקירה יחד עם עוד ארבעה עיתונאים אוסטרליים . הכתב האוסטרלי נחקר משך כ 5 שעות על ידי גורמים בצבא המצרי ושוחרר. שר החוץ האוסטרלי קווין רוד  גינה את המעצר והחקירה . 

   

  העיתונאי האוסטרלי מרבה להתראיין לאחרונה על פעילותו בפרשת בן אלון זיגייר אך מבקש לא להסגיר את מקום המצאו. לפני כמה ימים הוא התראיין לרשת האוסטרלית ABC  שחשפה את פרשת האסיר X מבירות שבלבנון  . המגזין האוסטרלי THE AGE ורשת הטלויזיה האוסטרלית ABC הם העיתונאים האוסטרלים האחרונים שעדיין מכסים את ההתרחשויות בקהיר, שאר העיתונים והרשתות האוסטרליים הוציאו את כתביהם מממצרים.

  ''

  בינתיים כנראה גם ג'אייסון קוטסוקיס עזב את קאהיר לטובת בירות  . בראיון לרשת ABC ג'איסון מספר כי דיבר עם בן אלון זיגייר מספר פעמים (לפחות 4 פעמים ) וכי בן אלון זיגייר הכיר אותו מכתבותיו בעבר ענה לו בנימוס וזאת בניגוד לבעלי דרכון אוסטרלי אחרים שהוא ניסה להוציא מהם מידע וניפנפו אותו ולא בעדינות . 

   

  לא ברור איפה היו החברים של בן אלון זיגייר שאיפשרו לו לדבר ארבע פעמים לפחות  במשך תקופה של כחודשיים עם עיתונאי שטוען שפעל בהשראת המודיעין האוסטרלי .

  ''

  ג'איסון קוסטוקיס שנעצר לפני כשנתיים בקאהיר, מתראין מבירות ומעורב בהגנה על ראש ממשלת אוסטרליה מפני סקנדל . 

  בשנה שעברה נבחר ג'איסון לעיתונאי פרינט מצטיין על ידי קרן אוסטרלית יוקרתית

   

  ג'איסון קוסטוקיס הוא יווני במקור ועובד עבור רשת אוסטרלית . ב 2007 הוא היה מהעיתונאים הבודדים שהגנו  על ראש ממשלת אוסטרליה ג'וליה ג'ילארד מפני סקנדל שבו היתה מוערבת בשנת 1995

  האם לסקנדלים של ראש ממשלת אוסטרליה ולמערכת הבחירות באוסטרליה יש קשר לחשיפת הפרשה ? 

  ''

  האם ראש ממשלת אוסטרליה ממפלגת העבודה  קשורה לחשיפת הפרשה דווקא עכשיו. 

   

  ראש ממשלת אוסטרליה ג'וליה ג'ילארד היא ממפלגת העבודה האוסטרלית ועלתה לשלטון ביוני 2010 לאחר פרשת מבחוח בדובאי. הממשל בתקופת מבחוח בפברואר 2010 היה בראשות קאוין ראד ,גם הוא מהליבור ויריבה של ג'וליארד לשלטון במפלגה. קאוין מונה לשר החוץ על ידי ג'וליארד ופרש מתפקיד שר החוץ בפברואר 2012 . עתה כנראה מרגישה ג'וליארד חופש פעולה לשחרר את פרשת האסיר X. 

   

  נשאלות הרבה שאלות : 

  אם האסיר X היה כל כך חשאי שזהותו הוסתרה גם אחרי מותו אז איך היה כל כך קל לעיתונאי אוסטרלי להשיגו כה בקלות? 

  מדוע לא הוחלף הטלפון הסלולרי של בן זיגייר ? 

  למה ג'איסון מתראיין כל כך הרבה ,האם הוא מחפש חשיפה בשביל להגן על עצמו ? ממי הוא מפחד? 

  האם לג'איסון מקבל חסות כל שהיא מגורמים בממשלת אוסטרליה ?

  האם חקירת פרשת האסירX שהוכרזה היום על ידי שר החוץ האוסטרלי, תוכננה מראש על ידי האוסטרלים  ותואמה עם התחקיר בטלויזיה האוסטרלית ?

  האם ישראל ידעה על התחקיר והיתה יכולה להערך ולהתכונן  מבחינה מבצעית ותקשורתית ? 

  האם חשיפת הפרשה של בן אלון זיגייר קשורה למערכת הבחירות באוסטרליה ? 

  האם הרעש התקשורתי באוסטרליה מחפה על הסקנדלים שהתגלו במערכת הבחירות ? 

  האם חשיפת הפרשה כעת קשורה ליריבות  בין ראש הממשלה האוסטרלית לראש הממשלה הקודם? 

   

  דרג את התוכן: