כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  ברית האשכנזים של לפיד ובנט מפרקת את הליכוד ביתנו

  0 תגובות   יום שבת, 2/3/13, 23:21

  האיגוד המקצועי של האשכנזים מרים ראש. לפיד-בנט , לפידנט, נגד ליברמן -נתניהו ,  ליברנת . 

  לפידנט המיצגים אשכנזים מהציונות הדתית ואחים חילונים מת"א , המרכז והשרון נגד ליברנט מהפזורה הרוסית , עיירות הפיתוח והחרדים מאשכנז ומספרד. 

   

  מפלגות מתמודדות בבחירות על מצע ועקרונות ויום לאחר הבחירות נוצרת ברית בין חלוצי ההתנחלויות לחלוצי הליברליזים החברתי והכלכלי. אלא שהברית שאמורה לפתור שויון בנטל , עלולה להטיל נטל כבד

  יותר מפירותיה ואיננה מפתח לשינוי נרחב ובוודאי לא מבשרת פוליטיקה חדשה . 

   

  ברור לכל שפתרון מדיני עם השכנים הפלסטינאים הוא הפתרון לפלונטרים נוספים במשק ובחברה ,כי הרי כושר הסחיטה החרדי הופעל רק כאשר גוש הימין נזקק לקולותיהם לצורך מסמוס התהליך המדיני. 

   

  היום כשהעולם ובראשם המעצמות , ארה"ב ואירופה כבר אינם מוכנים לשתוק ולהבליג על מדיניותם של ליברמן ונתניהו , הרי שהצמד לפיד בנט רק יחמיר את מצבנו ויגרור את ישראל לגסיסה ארוכה יותר שבסיומה אמנם יכפה   הסדר אך רק לאחר שנמצא את עצמנו מדממים כלכלית וחברתית . 

   

  בעוד שבועיים כאשר האיגוד המקצועי יכריע את נתניהו ונתניהו ימשיך להכחיש, אפשר יהיה אולי לפרק את הליכוד ביתנו (עבר כבר יותר מחודש מהבחירות )   ולהמליך את  סילבן שלום לראשות הממשלה ולהקים  ממשלת  60 חברי כנסת של לפיד , בנט, מופז ,  סילבן עם הליכוד וציפי לבני . לממשלה כזו אולי יצטרף ח"כ בן אליעזר מהעבודה , אולי גם עם עוד חבר או שניים מהסיעה  תמורת תיק הולם וכמה ועדות 

   

  בינתיים להלן על המוקש של שויון בנטל שאת עיקריו כבר כתבתי  ביולי 2012  . 

   

  המטרה של שיוויון בנטל זה להוציא את החרדים לשוק העבודה ולא לגייסם לצה"ל ללא צורך או לבזבז מיליארדים על שרות לאומי בלתי נחוץ.  התעקשות  על עקרונות בלתי נחוצים תוביל להגדלת הגרעון התקציבי ולהחמצת הזדמנות היסטורית לשינויים מבניים במשק. להלן המתווה : 
   צה"ל יגיס רק את מי שהוא רוצה, גברים ונשים לתקופה של שנתיים. במשך התקופה הזו משולם לחילים שכר מינימום ופנסיה . למי שצה"ל רוצה, כולל גם אזרחים ערבים וחרדים אחרי תקופת ההסתגלות .
  חילים שצה"ל ירצה בהם ושימשיכו בשנה שלישית יקבלו תוספת של 50 אחוזים מעל שכר מינימום. חילים במילואים יקבלו כפל שכר ולא פחות מכפל שכר מינימום . 
  יפסק הבלוף של ישיבות הסדר, מורות חילות , פקידות בלשכות במשרד הביטחון, השב"כ , המוסד שרות כספורטאים מצטיינים , ובמשטרת ישראל ועוד....
  שרות אזרחי לא יחליף שרות צבאי. 
  חרדים ואזרחים ערבים יקבלו תקופה של 5 שנים להסתגלות. לאחר התקופה הזו הם יהיו חיבים להתגייס באם צה"ל ירצה בשירותם. 
  יפסקו כל ההטבות וזכויות היתר של המשרתים בצבא , המשרתים יקבלו תמורה מלאה ופיצוי נאות על שירותם בחובה ובמילואים. 

   

  סוגי אוכלוסיות וזמן השירות ייקבעו על-פי צרכי צה"ל, כך שיהיו חיילים בתפקידים מסוימים, שיוגדרו חשובים למערכת ויאלצו לבצע שירות ארוך יותר מחבריהם במקצועות חיוניים פחות.

   

  המערכת תהנה מהתיעלות ותפסיק לספק  שירותים לא חיוניים, למשרתים לא מתאימים ובזבוזים 

  בלשכות, הם גם ילמדו לעשות קפה בעצמם. החרדים שמתגיסים יפסיקו לחבר בין גזר למלפפון ולעסוק בנהלי כשרות מנופחים ויתחילו לתרום באופן מתוכנן וגם יקבלו ניסיון מקצועי לחיים הבוגרים. 

   

  יושם דגש על חסכון בהכשרת כח אדם מקצועי , כי הרי הנערים ירצו להתגיים למקצועות שיבטיחו 

  להם הכנסה ויראו בצה"ל מקום עבודה טוב שכדאי להשקיע בו לפני הגיוס. 

  מהיכן יבא המימון: 
  מקיצור השירות לבנים משלש שנים לשנתיים, תכנית שכבר אושרה בממשלה לפני זמן רב ומהתיעלות של המערכת, שמעתה תתרכז רק במה שחיוני . 


  אז מספיק להתבכיין על פראירים ועל שיויון מזויף ולהתחיל להפוך את הצבא לצבא של מדינה, מתוחכם ונחוש ומוכן לקראת האתגרים  וגם צעדים בוני שלום ואמון  לא יזיקו לתכנית . 

   

  דרג את התוכן: