כותרות TheMarker >
  ';

  נהג מונית

  טור דה ישראל 70 מההאנג אובר של קרנבל הפורים למציאות ההזויה שלנו.

  0 תגובות   יום שבת, 2/3/13, 23:56

  ''

   במוצאי השבת שעברה, ערב חג הפורים,יצאנו בשעות הלילה המאוחרות לתייר בעיר הגדולה ולראות האם ואיך חוגגים את פורים בעיר שהיא סמל לחילוניות הישראלית האולטימטיבית?נחתנו בשדרות המהפכה החברתית הלו היא שדרת רוטשילד. המראה שנגלה לעיננו בשעת לילה מאוחרת היה מרהיב,אווירת קרנבל פורים אמיתית עד לא ידע ! אלפי אנשים,בעיקר צעירים אבל לא רק,הסתובבו בשדרה,חלקם הגדול מחופשים.אני מניח שרובם לא ממש קיימו כמה שעות קודם לכן את מצוות קריאת "מגילת-אסתר"... (אבל זה ממש לא משנה !) חלק מהאנשים התחפשו באופן "סימלי" אך חלק גדול מהזרם האנושי שזרם לאורך השדרה ללא הפסקה, השקיעו בתחפושות מדליקות. החוגגים הלכו בהמוניהם בשדרה,בתי האכל מסביב היו מפוצצים באנשים ומוזיקה חזקה בקעה מכמה בארים באזור. הלכנו מתבוננים בהנאה בקרנבל האנושי התוסס שהתהלך ברחבי השדרה ,בשלב מסויים התיישבנו על ספסל בשדרה,התבוננו בהמון המחופש התוסס ,לא שבענו ומיאנו לעזוב גם כאשר מחוגי השעון הורו מזמן שחצות הלילה כבר היה ועבר. האווירה היתה אווירה פורימית מדליקה-חג אמיתי ברחובות העיר העברית הראשונה,בלב השדרה שבקיץ שעברה היתה למעוז המחאה חברתית ועתה למרכז חגיגות הפורים,אגב נראה לי שבאותו הרכב אנושי תוסס פחות או יותר ! קרנבל פורימי אמיתי !

        

  ''

     ביום שני,שושן פורים יצאנו לחגוג בטבע. נסענו לדרום הרחוק (בעצם לא כל-כך רחוק,בקושי שעתיים נסיעה) עד לקיבוץ בארי. הפריחה הירוקה בשדות היתה מרהיבה וידענו שתוך שבוע שבועיים,ביחוד לאור החלק השני של החורף השנה שהיה שחון במיוחד בניגוד לחלקו הראשון של החורף שהיה גשום במיוחד, יקמול במהרה והצבע בשדות יהפוך לצהוב. בסמוך לקיבוץ בארי ערכנו ביער ,במזג-אוויר מושלם,נעים לחלוטין,פיקניק משביע. בניגוד לשבתות האחרונות שבה כל עם ישראל פחות או יותר נהר לדרום ונתקע בפקקי ענק וחלקם בוודאי לא הגיע ליעדו והחמיץ את מראות הפריחה האדומה המרהיבה, ביום הזה של שושן פורים ,רק מעטים פקדו את האזור .חבל שעם ישראל,ברובו, נוהג כמו עדר ולא מתאמץ קצת לחשוב מתי כדי לתייר באזור היפה מבלי להיקלע לפקקי ענק מעצבנים שמקלקלים את כל ההנאה למי שבכל זאת היתה לו סבלנות לנסוע עד היעד וחבל!נסענו כק"מ אחד ממקום הפיקניק ביער עד שראינו שדות גדולים שבהן פרחו כלניות אדומות . מרחוק,מראה השטיח האדום הטבעי היה מרהיב! טיילנו ,כמעט לבדנו,בתוך יער הכלניות ומקרוב אפשר היה להבחין שהפריחה הזאת היא ממש בעיצומה ובשל החום היחסי וחוסר המשקעים עוד שבוע או שבועיים לכל היותר,הכלניות יקמלו. המראה כאמור היה מרהיב וטיילנו בשדה הכלניות שעה אורכה,נהנים מכל רגע ומצלמים כמעט בלי סוף.    בחזרה,בערך עשרים דקות נסיעה מבארי ומהישוב הכמעט צמוד לה-שדרות, נעצרנו בקיבוץ יד-מרדכי. רצינו לבקר במכוורת המפורסמת של הקיבוץ אבל היה כבר סגור והמשכנו לאשקלון. טיילנו בטיילת היפה בחוף המרינה,נהנינו מהשמש המלטפת וממראה הים הרגוע ואחרי שעה ארוכה התחלנו לנסוע חזרה  הביתה . פחות משעת נסיעה מאשקלון כבר היינו במרכז גוש-דן הצפוף והמחניק. יש לנו ארץ יפה וממש קטנה!

                   למחרת בבוקר התעוררנו ושמענו שרקטת "גראד" נורתה מעזה והתפוצצה בדיוק באזור שבו תיירנו יום קודם ( הרמטכ"ל גילה בנאום פומבי שהרקטה שנורתה מעזה נועדה לפגוע בתחנת הכוח מדרום לאשקלון אך "פיספסה" את מטרתה בכמה קילומטרים). המציאות השקטה בדרום מאז "עמוד ענן" התנפצה  וכולם מראש-הממשלה דרך הדרג הצבאי ועד לתושבי האזור מקווים שזו היתה התנפצות חד-פעמית ולכן,מלבד הצהרות רמות  הניצרה בצד הישראלי נותרה נעולה! האומנם היה זה ירי חד-פעמי? האם השקט בדרום מאז "עמוד ענן" ישמר ועד מתי ובאלו נסיבות הוא יופר?

              לכמה ימים השבוע היה נראה שאי-השקט ביהודה ושומרון יתפרץ לממדים גדולים יותר,ממש "אינתיפאדה שלישית". כמה פוליטיקאים ואנשי תקשורת ישראלית מנסים ממש ל"עודד" את מי שצריך להבהיר את השטח בממדים גדולים של הרבה דם ותימרות עשן כי" כמובן ההתנהלות המדינית של ממשלת ישראל בשנים האחרונות ממש מזמינה אינתיפאדה שלשית שנו כבר,מתי היא כבר תפרוץ סוף כל סוף?" השמאל הישראלי מתחיל להתאושש מהאינתיפאדה השנייה עת שלטה בישראל ממשלת החלומות של השמאל בראשות אהוד ברק שהציע לעראפת הכל כולל ירושלים ועם אישי שמאל מובהקים כאמנון ליפקין שחק המנוח,פרופסור שלמה בן-עמי,יוסי ביילין,יוסי שריד ועוד. החבר'ה הטובים האלו מהשמאל ראשי "מחנה השלום" הישראלי היו ליד ההגה וניווט את ישראל במסלול שלו הם הטיפו שנים. מדיניות זו הובילה את מדינת ישראל הישר להתנגשות חזיתית עם קרחון ענק כפי שאהוד ברק אהב לדמות-פריצת אינתיפאדה שנייה רצחנית נוראית שרק ראש-ממשלה אחר,וגם אחרי כמה שנים של דשדוש נוראי בשלוליות דם נוראיות,הצליח לבלום ,בכוח במצע "חומת מגן". אבל חלק מאנשי השמאל ,הם אידיאולוגים פאנאטים כמו  חלק מאנשי הימין או כמו חלק מהדתיים אורתודוקסיים הפאנאטים או כמו הקומוניסטים הפאנאטים בזמנו שראו ב"סטלין אבינו ובבריה"מ אימנו" והם נחושים להוביל את מדינת-ישראל בדרכם השמאלנית ,דרך שהתנפצה לנו בפרצוף וגרמה לנו דימומים נוראיים כמו ביצוע תכנית ה"הינתקות" חסרת האחריות והאווילית,ללא שום קשר לאידיאולוגיה-איוולת אמיתי שנבעה מרצונו של מנהיג קשיש ,חולה,עייף ומושחת שחשש מזרועו הארוכה  (?) של הצדק בישראלי ועשה הכל על-מנת להימלט מהעמדה לדין !

                אבו-מאזן ואת זאת יודעים כולם,גם אם הוא רוצה וגם זה בסימן שאלה,אינו מסוגל  להתחייב לכלום כי הוא לא באמת שולט בשטח ! הוא תפש בזמנו את המתפתחות של עזה ששרון,אולמרט וליבני זרקו לו בבהלת ההימלטות שלהם משם אבל למרות שבתואר היה נשיא הרשות הפלשתינאית ,החמאס בעזה עשה בשטח ככל העולה על רוחו,ציפצף על אבו-מאזן ואנשיו ובהגיע שעת כושר מתאימה,השליך אותם מעזה באלימות קשה. אבו-מאזן לא יכל לבקר עד היום בעזה למרות שפורמאלית הוא גם ה"נשיא" של מיליוני הפלשתינאים הגרים ברצועת-עזה וכשהוא מגנה,אולי באמת את ירי הטילים מעזה על ישובי הדרום הישראלי,שליטי חמאסטן בעזה צוחקים לו בפנים "למה מי אתה" ולא סופרים אותו ואת אירגון אש"ף שבראשו הוא עומד. היחידים שמתייחסים אליו ברצינות ו"בונים" על שלטונו ועל הסכם שהוא אולי רוצה לחתום עליו ולהגשים אותו הם אובמה המנותק בבית-הלבן,שמעון פרס הישיש שמזמן משמיע "דברי חוכמה" ו"הגות מדינית" "רצינית" שבינה לבין מה שקורה שטח אין שום קשר,ציפי ליבני שלא מפסיקה ללהג ולהניף "דגל מדיני" פאטתי ובנימין נתניהו שכנראה יודע את האמת אבל נאלץ לשחק את המשחק על-מנת לא לקבל על הראש מברק (אובמה) ועל-מנת לספק לברק (אהוד) תירוץ להמשיך ולכהן בממשלה בתפקיד בכיר.      הפרשנים שאלו את עצמם האם אבו-מאזן שולט בגבה הלהבות ביו"ש והאם הוא מסוגל להנהיג אינתיפאדה שלישית למרות שהם יודעים היטב שאבו-מאזן לא רלוואנטי !   בכל מקרה,אחרי שבוע אלים יחסית עם רטוריקה מתלהמת ודמגוגית של אבו-מאזן שיודע היטב ויודע היטב שאנחנו יודעים היטב שהוא לא מסוגל לשלטו דקה בשטח ללא עזרה פעילה של צה"ל,ההנהגה הפלשתינאית נבהלה והחליטה ללחוץ על הברקסים. בכיריה אמרו כי ה"אלימות בשטח משרתת רק את ישראל ואנחנו צריכים להיזהר מאיבוד שליטה" ובכיר פלשתינאי אחר אמר בצורה ישירה כי "המשך האלימות והתוהו ובואו בשטח עלול לגרום לתנועת החמאס לתפוס את השלטון גם ביהודה ושומרון"-הפחד האמיתי של אבו-מאזן ואנשיו! במקביל נתניהו חרק שיניים והבין כי לעצור את העברת הכספים לשלטון אבו-מאזן,גם אם יש לו סיבה טובה לטעמו, עלולה לגרום לכך שהשוטר הפלשתינאי בשטח שלא יקבל את משכורתו בזמן,לא יבלום את ההפגנות של אחיו בשלב הראשון ואם הוא לא יוכל להאכיל את משפחתו,הוא יצטרף למפגינים ולכן נתניהו החליט להיות חכם יותר מצודק והחליט להעביר את הכספים שהוחרמו בישראל בגלל פנייתו של אבו-מאזן לאו"ם,ולהעביר להם את הכסף ובכך לגרום להרגעת הרוחות. בשבוע האחרון בגלל כל הסיבות הנ"ל ,בין השאר,השטח בער על אש קטנה מאד,בדיוק בגבה הלהבות שאב-מאזן רוצה ויכל לשלוט בהן לפחות עד בואו לביקור באזור של הנשיא האמריקאי בעוד שלושה שבועות.

  ''

                 עוד "אמת" התגלתה השבוע למגינת ליבם של ברק אובמה,שמעון פרס ועוד כמה "מדינאים מתונים ומציאותיים" בעיני עצמם שלחצו על נתניהו להתנצל לפני תורכיה על מה שנקרא בגדול "אירועי משט ה"מרמרה" האדונים הנ"ל,לחצו בחודשים האחרונים על נתניהו להגיע להסדר עם תורכיה בקשר לאירועי המשט הנ"ל משום שתורכיה היא "בת ברית חשובה ואסטרטגית לישראל" ורק התעקשותו הטיפשית של נתניהו ,גם בלחץ שר-החוץ שלו לשעבר אביגדור ליברמן ה"קיצוני" מנעה מממשלת ישראל לעשות מחווה  "פעוטה" של פירסום התנצלות פומבית לתורכיה על שחיילי צה"ל הרגו תשעה תורכים (כנראה פעילי טרור אבל בא לא נעשה מזה רעש) ובא שלום ופריחה ביחסי תורכיה וישראל ,יחסים חשובים מאד לעתיד האזור,לעם ישראל ולנשיא אובמה ולחזון המזרח-התיכון של הנשיא פרס העקשן (שארדואן השפיל אותו בפומבי בזמנו ב"ועידת דאבוס" אלא שפרס הסתפק בניגוב הרוק מהפרצוף וטען שבסך-הכל זה היה גשם!). אלא שהשבוע התברר ,למרבית התדהמה, ארדואן,בנאום פומבי בוינה במסגרת ועידה של האו"ם,לא באיזה מסע בחירות בכפר תורכי נידח,אמר כי "התנועה הציונית היא "תנועה גזענית ,הציונות היא פשע נגד האנושות וצריך להשוות אותה לפאשיזים". נו מר פרס,גם עכשיו תנגב את הרוק,תדרוש מנתניהו לגלות "אמץ מדיני" ולהתנצל לפני ראש-ממשלת תורכיה אכול השנאה הפתולוגית נגד הציונות (בעצם נגד היהודים?) אני אתפלא אם גם הפעם פרס לא ימשיך ללחוץ על נתניהו לעשות "מעשה מדיני נועז ומתבקש" וכאשר ישאלו אותו על ההתבטאות המפורשת של ארדואן הרואה בפרס למשל,נשיא של מדינה ציונית ,"תנועה שהיא פשע נגד האנושות" פרס יגיד שהוא לא שמע,הוא בדיוק לא היה בבית,הרדיו היה סגור,הוציאו את הציטוט מהקשרו ומה לא,העיקר שחזון המזרח-התיכון החדש שלו והמנותק לו יהיה על השולחן כאילו לא היו דברים מעולם!

              באותו הקשר,השבוע התפרסמה ידיעה צנועה בתקשורת כי ערבים ישראלים שנוסעים בהמוניהם לאנטליה,בניגוד לישראלים אחרים שמחרימים את תורכיה בגלל יחסה העויין בלשון המעטה לישראל,התלוננו שמנהלי בתי-מלון רבים בעיר  הנופש התורכית  מתנכלים להם ואף מסרבים לארח אותם מפני שהם טוענים שהתנהגות האורחים מישראל היא "גסה,רעשנית והמונית וזה מבריח את התיירים הרבים שבאים להתארח באנטליה מגרמניה,רוסיה,סקנדינביה ועוד". אז אולי הציונים הם גזענים אבל אם אדון ארדואן יסע  לאנטליה  הוא יבחין שלא רק הם גזענים מה שלא מונע מאיתנו להיות אמיתיים ולשמוח קצת לאידם של אחינו הערבים הישראלים שדווקא נוסעים לתורכיה ו"זוכים"   ליחס "גזעני". אגב,עד רגע זה לא שמעתי את תגובתה של חנין זועבי וחבריה (ה"זועביס") למשל,אולי היא מתכוננת למשט הבא.הצביעות בהתגלמותה !

     והאיראנים לא נחים לשנייה ולא מחכים ,למרבית ההפתעה לממשלת נתניהו השלשית או לעוד סבב של שיחות עם נציגי מדינות המערב. תצלומי אויר מודיעיניים שפוסמו השבוע בעיתונות הבריטית והמראים שאיראנים החלו להשתמש במים כבדים בפרוייקט הגרעין שלהם בנוסף לעוד כמה צעדים "מחשידים" שלהם מוכיחים כי פרויקט הגרעין האיראני מתקדם מהר ולא מחכה עד שבישראל התעשתו הפוליטיקאים הישראלים ויחליטו סוף כל סוף להקים ממשלה.

     יאיר לפיד ונפתלי בנט הם השמות הלוהטים היום בפוליטיקה הישראלית והם שואפים ביחד,בינתיים לפחות לנהל את המדינה גם אם בתואר ראש- הממשלה ימשיך לשאת בנימין נתניהו,בתואר ולשאיפתם ,לא בפועל ! השבוע קיבלנו הצצה להתנהלות המפלגות הללו,לא בדיוק "פוליטיקה חדשה" ו/או "פוליטיקה נקיה". יאיר לפיד ביטל ברגע האחרון השתתפות של כמה מחברי סיעת מפלגתו בסיור בירושלים מטעם "יוזמת ז'נבה",הגוף השמאלני שדוגל בחלוקת ירושלים. לפיד אף אסר חל חברי הכנסת של תנועתו להתראיין בנושא בטענה ש"יש עתיד מתנגדים לחלוקת ירושלים ולכן הסיור הזה מיותר ואין מה להוסיף בנושא!" הפרשנים העריכו כי לפיד עשה זאת כ"מחווה" לחברו הטוב נפתלי בנט ראש ה"בית היהודי". מעניין מה חשב על זה חברו הטוב של לפיד עופר שלח שלפני כמה שנים כתב בספרו "בומרנג" ששליטי ישראל משקרים לעם בכל הנוגע ל"ירושלים מאוחדת ושלמה בריבונות ישראל". עמדותיו של חבר אחר בסיעה יעקב פרי, מראשי "יוזמת ז'נבה" ידועות וכנ"ל של ראש-עירית הרצליה לשעבר יעל גרמן שהיתה עד לא מזמן חברת "מרץ". כל הנ"ל התעטפו בשתיקה נוכח ההנחתה מלמעלה של לפיד,שתיקת הכבשים. הזוהי פוליטיקה חדשה? ועד מתי יהיה אפשר לטשטש את המחלוקות הרעיוניות העמוקות בתחום המדיני בין "יש עתיד" ל"בית היהודי". בשבוע שעבר ציטטתי כאן מנאום הבכורה של עופר שלח בכנסת שקרא להגיע להסדר מדיני ש"אופיו וגבולותיו ידועים",דהיינו בעברית מדוברת-גם חלוקת ירושלים ב"מתווה קלינטון". מי מחברי ה"בית היהודי " מוכן לחתום על נוסח הנאום הזה? ובשבוע שעבר נשאה החכ"ית  הטריה אורית סטרוק מ"הבית היהודי",מראשי הישוב היהודי בחברון את נאום הבכורה שלה בכנסת:..."בחברון נמצאים השורשים שלנו בארץ הזאת,השורשים שבלעדיהם אין הצדקה ולא אחיזה לקיומנו כאן-חברון ולא תל-אביב היא העיר העברית הראשונה ...צריך להביא את הנשיא אובמה לביקור בחברון ולא רק ב"יד-ושם" ובהר-הרצל.

  ''

  ...חברי חברי הכנסת,נראה לי שטוב נעשה אם נקדיש את שנותיה של הכנסת הזאת..לקידום תהליך שיבת ציון...במקום לכלות את זמננו ואת כוחנו וחמור מכך,לסכן את חיינו וביטחוננו בתהליך המכונה "תהליך מדיני" עשרים שנים חלפו מאז הסכם אוסלו שהביאו לנו רק דם ודמעות.... מדינה פלשתינאית לא תקום ,אבל הניסיונות האובססיביים להקים אותה גובים מאתנו פעם אחר פעם מחיר יקר ומיותר כל-כך!" אני בטוח שאפילו יאיר לפיד שלא לדבר על עופר שלח ויעקב פרי מתנגדים בכל ליבם לתוכנו של הנאום של בעלת הברית הטובה שלהם אורית סטרוק אז על מי כולם עובדים? "הברית" בין ה"בית היהודי" ל"יש עתיד" נשענת על כרעי תרנגולת כי כל ברית פוליטית שהיא אנטי (חרדים,נתניהו ) תתפרק מיידית. הדיקטטורה הפאטתית של יאיר לפיד כפי שבאה לידי ביטוי השבוע בביטול הסיור של "חלק מחברי "יש עתיד" בירושלים מטעם "יוזמת ז'נבה" וסתימת הפיות שלו לאנשים כמו עופר שלח,יעקב פרי ומיקי לוי (שאף הוא תומך בחלוקת ירושלים) מעידה עד כמה הפוליטיקה החדשה של לפיד ,רק למען "ברית" זמנית עם בנט היא בלוף שלא יחזיק מעמד.לא כל האנשים ולא כל הבוחרים הם מטומטמים!

  ''

         מנגד, השבוע התפוצצה פרשת "סלומיאנסקי" כאשר הוגשה תלונה למשטרה לפיה,חוקרים פרטיים גבו עדויות מ"קבלן קולות" שבו הוא מספר שקיבל כביכול כסף והרבה בקופסאות סיגריות (פחות אלגנטי ממעטפות ...) תמורת הבטחת הצבעת של עשרות אם לא מעט צעירים שהתפקדו ל"בית היהודי" למען סלומיאנסקי. למרבית ההפתעה התברר שאת החוקר הפרטי שכר ,נכון חברו לסיעה וראש המפלגה נפתלי בנט (שבעבר הכחיש שהוא עשה זאת). חוקרים פרטיים ? תשלומים נכבדים ואסורים כביכל לקבלני קולות? ביום שישי האחרון חשפה אילה חסון בערוץ1 כי גם נפתלי בנט נפגש עם אדמו"רים כאלו ואחרים והבטיח להם כביכל הרים וגבעות ,לא בטוח שכסף אם ידאגו האדמו"רים שצאן מרעיתם יתפקד ל"בית היהודי, ויצביע בפריימריז עבור בנט לראשות המפלגה.פוליטיקה חדשה?מעניין!

       ובינתיים,ראש-הממשלה נתניהו לא מצליח להרכיב ממשלה בתום תקופת המנדט הראשון שנשיא המדינה העניק לו והוא מבקש בסוף השבוע ארכה של עוד שבועיים כפי שמתיר לו החוק .גם נתניהו לא נקי מטעויות שהביאו אותו למבוי הסתום לפחות כפי שזה נראה על פני השטח (אלא אם מתחת לפני השטח מתחוללת דרמה פוליטית הנסתרת מעיני הכתבים הפוליטיים הערניים ולא בפעם הראשונה). נתניהו ישב בסוף השבוע בביתו,ליקק הרבה גלידת פיסטוק, הפעם על חשבונו וחשב אלו טעויות קריטיות עשה בפחות משנה,טעויות שהובילו אותו ממעמד של "מלך" הפוליטיקה הישראלי הכל יכל למעמד שבו הפרשנים הפוליטיים קובעים כי " אולי לראשונה בתולדות מדינת ישראל תקום ממשלה שבפועל,ראש- הממשלה לא הרכיב אותה,לא קבע את הרכבה ושהוא רק ראש-ממשלה בתואר ולא בפועל!" אולי הגזימו קצת אבל עדיין... נתניהו היה צריך ללכת לבחירות כבר במאי בשנה שעברה אלא שממש ברגע האחרון הוא נסוג בו והלך לממשלת אחדות קצרת ימים עם שאול מופז ,מהלך שהזיק לשניהם !המצב המדיני של ישראל נראה אז מזהיר,אובמה היה טרוד בבחירות שלו ולא הציק,היה נראה שהעולם שכח את הפלשתינאים וגם הכלכלה הישראלית נראתה יציבה ומוצלחת. אלא שתוך חודשים ספורים,הכל התהפך-אובמה נבחר,הפלשתינאים זכו להכרה באו"ם,מבצע "עמוד ענן " בעזה הסתיים  לא בניצחון ברור וכמה "נשמות טובות" כמו ציפי ליבני ,כיום בת הברית הנאמנה של נתניהו,טענה מעל כל במה שהחמאס בעצם ניצח.  הגרעון העצום בתקציב המדינה שהתגלה ממש ערב הבחירות ושהיה ברור שהוא מחייב הטלת גזרות קשות על הציבור הזכיר לעם ישראל את הימים הלא עליזים בתקופת נתניהו כשר-האוצר. הציבור לא בחר אומנם באלטרנטיבה הכלכלית הנגדית של שלי יחימוביץ אבל הוא החליט לקצץ בצורה דרמטית את כנפיו של נתניהו,קיצוץ שעשוי להתגלות כדרמטי!  ואחרי הבחירות,הטעות הגדולה יותר היא החרם שהטיל נתניהו על נפתלי בנט,בעל הברית הקרוב והטבעי ביותר! נתניהו שגה בשגיאה החמורה ביותר שאסור לכל מנהל,פוליטיקאי בכיר ומי שרוצה למנות אנשים לתפקידים בכירים. הוא עירבב רגשות שלא לומר שנאות אישיות פרטיות עם שיקולים מקצועיים,דחק את נפתלי בנט לפינה ובסוף הוא מוצא את עצמו בסימטת רחוב ללא מוצא שהוא לא יודע איך הוא נחלץ ממנה ללא עזרה מ"חברים" שיגבו ממנו מחיר כבד עד בלתי נסבל עבור ה"עזרה" הזאת!   אולי נתניהו עצם את עיניו וחלם שהוא סטודנט באוניברסיטת "בר-אילן" נניח ובשיעור תנ"ך ומורשת המרצה מתייחס לפסוק "אישה בונה אישה הורסת" (בפרשת "קורח").

  ''
  "האם מישהו בכיתה יכל להרחיב ולפרט בעניין?,כן בנימין אתה מוכן?-פרט ,הסבר ותן דוגמאות ,אנא בקצרה!" "בקצרה?" שואל בנימין "ספר שלם אני יכל לכתוב בעניין,ספר בשם "חיי שרה (או "חיי עם שרה") ויהיו לי הרבה דוגמאות מעניינות וכואבות!"     האם וכיצד נתניהו יצא מהפלונטר בשבועיים הקרובים שהוא קיבל מהנשיא פרס,ארכה להרכבת ממשלה? יהיה מעניין !

     כבר כתבנו בשבוע שעבר שנתניהו גם נתון בסבך האינטרסים האישיים של חבריו למפלגה אשר רואים את הבחירות הבאות וההתמודדות על ראשות הממשלה-ליברמן רוצה להחליש ול"ייבש" את לפיד בו הוא רואה יריב אישי פוטנציאלי ומאידך לחזק את חברו הטוב אירה דרעי ולהכניס אותו לממשלה בהנחה שבבחירות הבאות דרעי יהיה כבר השליט הבלעדי של ש"ס ויעזור לליברמן,לא בחינם כמובן,לכבוש את ראשות-הממשלה. דרעי שהבטיח לרב עובדיה יוסף הרים וגבעות אם הוא יחזור להנהגת ש"ס, לא הצליח להביא למלגה שלו ולו רבע מנדט נוסף וש"ס עלולה למצוא את עצמה באופוזיציה, מרוחקת מעטיני השלטון שהם סם החיים של התנועה ובלעדיה היא יכלה להיחלש מאד  (וזה מה שבנט ולפיד רוצים להשיג!) מנגד יש מאבקים סמויים בתוך הליכוד על ההנהגה הבכירה ש"מכתב סער המזוייף",כפי שקבע פומבית מפכ"ל המשטרה, הוא קצה הקרחון שלו. איך אומרת הפרסומת-"לא קל" לנתניהו- ממש לא!

      

  ''

     יאיר לפיד ונפתלי בנט ממשיכים להתנהג כאילו הגוש המוצק (?) של שתי המפלגות בראשותם עלה להם על הראש,ה"מלך" הפוליטי נתניהו מת והם המלכים החדשים של הפוליטיקה הישראלית והם מעתה, ירכיבו בפועל את הממשלה וינהלו את המדינה כראות עיניהם . מתי סוף כל סוף כולם יתפכחו,ישימו בצד מאוויים אישיים,משקעים מהעבר, חלומות ושאיפות פוליטיות שמוקדם ולא מציאותי להגשים אותם,יניחו בצד את כיפופי הידיים והמאבקים בנוסח "למי יש גדול יותר" ויבינו כי בסופו של יום יש מדינה לנהל מעבר וישננו את המילה "אחריות" לפחות במישור הלאומי!

  ''
  ''

     ולא רק המאבקים הפוליטיים מבית והמאורעות מחוץ סערו השבוע. כתבת "קול ישראל" פרסמה באמצע השבוע סקופ אדיר-שופט מחוזי מאזור המרכז נחשד כבר לפני שלוש שנים בהכאת ילדיו ובהפעלת אלימות קשה נגדם. הגיעו גם תלונות למשטרה מהמורים של הילדים וכנראה מעוד גורמים אלא שע"פ החוק,חקירת שופט בישראל בידי המשטרה,בניגוד לחקירת אזרח פשוט,דורשת אישור היועץ המשפטי לממשלה. יש בזאת היגיון-למנוע תלונות שווא נגד שופטים בשל פסיקות שלהם שלא מוצאות חן בעיני מישהו שעלול להטריד את השופט בתלונות שווא ולשבש את עבודתו,את שיקוליו המקצועיים השיפוטיים שאמורים להיות חפים מכל שיקול זר או חשש אישי. אלא שהמקרה הזה אינו קשור להגנה מקצועית על שופט. היועץ המשפטי לא נתן אישור למשטרה לחקור את השופט בתואנה המוזרה ש"הנזק מחקירתו עלול להיות כבד יותר מהתועלת", העניין התמזמז,השופט כנראה המשיך בסורו טרק כאשר הפרשה התפוצצה השבוע בתקשורת,פתאום היועץ המשפטי סוף כל סוף הגיע למסקנה שאכן,המשטרה צריכה לחקור את השופט האלים לכאורה."העיכוב" נאמר בהודעת הדובר מטעם היועץ, "נעשה משיקולים שונים וכן בשל תקלה משרדית". צריך לקרוא שוב את ההודעה כדי להאמין. ועוד לחשוב שאנשים רבים "בעלי השפעה" פעלו בזמנו למען מינוי של וינשטיין למשרה היוקרתית למרות שכל חייו המקצועיים הוא היה סנגור פרטי. בן כספית,אברם גרנט ושאר אושיות "חשובות" אמרו שוינשטיין הוא "אדם חכם מאד" ולא סתם הוא נחשב ל"פרקליט צמרת" ששירותיו עולים הון תועפות והוא מתגורר בהרצליה פיתוח. "חכם מאד"? התנהלותו התמוהה בלשון המעטה בפרשת "השופט המכה (לכאורה) מעלה תמהות,כמו התנהלות של וינשטיין בפרשיות אחרות ("תיק ליברמן" למשל). ויינשטיין היה בעברו מתאגרף ועד היום הוא חובב איגרוף. בהתנהלותו בפרשה האחרונה הוא הכניס סנוקרת אדירה לאמון של הציבור בשלטון החוק במדינת ישראל ובכושר וביושר שיקוליו המקצועיים והאנושיים של היועץ המשפטי ומבלי אמון כזה ועם הרבה סימני שאלה סביב תיפקודו ושיקוליו המקצועיים וכושר השיפוט שלו יהיה לויינשטיין קשה מאד להמשיך ולתפקד !מה קרה ל"פרקליט הצמרת החכם והנבון" כאשר הוא התיישב על כס היועץ המשפטי לממשלה? האם וינשטיין באמת כזה חכם ונבון כפי שתאור אותו מקורביו שדחפו למען מינוי?

              כמעט באותו עניין של שיקול דעת מוזר שלא לומר מעוות –השבוע פורסם כי אורח הכבוד בהתכנסות חגיגית בקרית מלאכי לכבוד יום האישה הבינלאומי יהיה ראש-העיר מוטי מלכה שרק לפני חודשים ספורים חתם עם הפרקליטות על עיסקת טיעון בגין האשמות חמורות של הטרדה מינית תוך ניצול מרותו נגד כמה עובדות שהיו כפופות לו או שביקשו את עזרתו כראש-עיר בפתרון מצוקות אישיות. זה האיש שהוזמן להיות אורח הכבוד  בחגיגות "יום האישה הבינלאומי"-אולם מה נלין על שיקול דעת והפגנת חוכמה בסיסית אם כבוד היועץ המשפטי של ממשלת-ישראל לא מגלה תכונות חשובות אלו?

  ''

            ובסוף השבוע נפטר במפתיע עד המדינה בפרשת "הולילנד" בטרם הסתיימה חקירתו הנגדית גם ע"י הנאשם המפורסם בפרשה,ראש-הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. האם לאולמרט "יש מזל גדול וגם באישומים החמורים כנגדו הוא יצא כמעט בלי כלום" כפי שתהה בסוף השבוע הפרשן ארי שביט? האם לאולמרט רווח בסוף השבוע כאשר נודע לו על מותו הפתאומי של "חברו" ש"ד או האם הפרקליטות כפי שהיא טוענת,תוכל להמשיך ולנהל את משפט "הולילנד" כאילו כלום  "למה מי מת?" האםן אולמרט עוד יקום כעוף החול ואולי ינסה לחזור לחיים הפוליטיים (חלילה חלילה?)

        והשבוע דחו בהוליווד את הסרטים הדקומנטריים הכאילו ישראלים, "חמש מצלמות שבורות" ו"שומרי הסף" שעוסקים ב"כיבוש הישראלי הנוראי" ומציגים את מדינת ישראל וחייליה כקלגסים אכזריים-מי צריך את ארדואן? הסרים לא זכו לאכזבת יוצריהם באוסקר וההאשמות על גבול האנטישמיות על "שליטת ההון היהודי בהוליווד שמנע אוסקר מלפחות מאחד הסרטים האלו" נשמעו ביותר מרמז מהיוצרים המתוסכלים. הם אגב קיבלו חיזוק מקטע פארודי ברוח זאת הוצג בעיצומו של טקס האוסקר לא פחות ולא יותר!

  ''

           ולמשהו "תרבותי" קליל יותר- השבוע הוקרן בערוץ הראשון תחרות קדם האירווזיון לבחירת השיר הישראלי שייצג אותנו באירווזיון הקרוב בשבדיה. בעוונותי לא צפיתי בשאו המלהיב אבל מי שראה ומהביקורות שהתפרסמו התיאורים שחזרו על עצמם היו "תת רמה", "ביזיון","פארודיה מצחיקה עצובה "והרגשה של חזרה במנהרת הזמן לשנות השבעים במקרה הטוב או רמה של מופע מרושל ולא מקצועי בית-ספר תיכון. "הזמרים היו סוג ב' במקרה הטוב אם לא סוג ג'(גרינר ליהי הליצנית כבר הזכרנו?) שהירבו לזייף ורובם לא הבינו מה הם עושים על הבמה. אם רשות השידור היתה משקיעה ב"מופע" הזה רבע ממה שהם משקיעים ברדיפה אחרי משלמי האגרה ובגבייתה ,אולי הרמה ב"מופע" הזה היה אחרת. והכי מרגיז שהבדיחה הלא מוצלחת הזאת של "קדם האירוויזיון" עוד היתה כולה על חשבוננו, משלמי האגרה הפראיירים.

  ''

                והשבוע התנחמנו בעובדה שלא רק אוהדי ופרשני הספורט ממהרים להכתיר מלכים ולקבור אחרים רק בשל משחק אחד או שניים חלשים. ברצלונה הגדולה הפסידה לפני שבועיים בגביע האלופות האירופאי במשחק הראשון מול מילאנו (בניגוד מוחלט לדעת כל הפרשנים ערב המשחק) והשבוע מסי ולהקתו מברצלונה הפסידו פעמיים ברציפות ליריבה הגדולה ממדריד עם הכוכב הגדול  רונאלדו ומאמנם עם הפה הגדול מוריניו. הפרשנים מיהרו לקבור את מסי וחבריו,"תמה תקופה","ברצלונה הגדולה מתפוררת" ומה לא. מעניין מה יקרה עם ברצלונה  שכנראה תזכה השנה באליפות ספרד ("בלבד") תנצח את מילאנו ותתאושש בליגה, האם שוב הפרשנים יקימו מהקבר א מסי וחבריו ויחזירו לו את כתר המלוכה!

           ואצלנו בליגת הכדורגל הקטנה שלנו, הירוקים ממשיכים במסע המופלא ובבזוי שלהם (במובן החיובי של המילה !) תחת שרביטו של המאמן הירוק תרתי משמע,אריק בנאדו. בתחילת השבוע הירוקים הביסו את בית"ר ירושלים  בליגה 1:4,בהמשך השבוע במסגרת הגביע,הירוקים ניצחו בשיניים את היריבה העירונית "הפועל" 1:2 אחרי שבדקת הסיום כמעט ו"הפעל" הישוו ורק הצלה גדולה מקו השער של איל משומר מנעה מהירוקים דפיקות לב מיותרות. אחרי שרווח לנו נהנו לצפות מעל המסך הקטן בבית,ר ירושלים שיצאה מהקבר הספורטיבי והדהימה את "קבוצת הכדורגל הטובה בישראל" מכבי ת"א בביתה  2:0 והדיחה את הצהובים מת"א ממפעל הגביע. אלא שהחיוך שלנו נמחק אחרי 24 שעות בדיוק כאשר ההגרלה העיוורת קבעה שמכבי-חיפה עולה להתמודד בשלב הבא בגביע מול... בית"ר ירושלים ועוד ב"טדי" ,כבר עוד שבועיים. מכשול ענקי,משחק שהיה יכל להיות בשקט משחק גמר. האם הירוקים ימשיכו במסע הקסום שלהם וינצחו את בית,ר ירושלים בביתה ויעפילו לשלב הב בגביע? בינתיים,לא להאמין האדומים מת"א שעדיין מגלים חולשה גדולה עלו לשלב הבא בגביע בזכות "פנדל" מפוקפק,לא הראשון ששרקו לטובתם השבוע,ובשלב הבא הם הוגרלו למשחק קל ,לפחות על הנייר מול הקבוצה מליגת המשנה הפועל ראשון לציון ובשקט בשקט נראה שהאדומים עוד מסוגלים למרות עונה חלשה מאד להגיע לגמר הגביע ועוד לזכות בו בפעם הרביעית ברציפות ! האם המזל ישחק להם עד כדי כך?

  ''

    בכל זאת נסיים במשהו מתוק תרתי משמע! בעיצומה של ההילולה הגדולה שבה נכחנו בשדרות רוטשילד בשבוע שעבר החלטנו שאם לא קיימנו את אחת ממצוות החג ולא התחפשנו,לפחות נשמח ונשתכר כמו שצריך. מכיוון שאנחנו לא "אינים" ולא אוהבים ללגום משקאות חריפים, החלטנו להשקות את גופינו בשוקולד והרבה וטוב. נכנסנו לקפה "מקס ברנר" בשדרה ואחרי שעמדנו בתור האופנתי במשך דקות ארוכות, התיישבנו ליד השולחן והבחנו מזלי  ריר בתפריט השוקולד המציע מנות שוקולד עשירות ומגוונות. למרות שהמלצרית ריחפה והיתה אדישה במקרה הטוב,מה שאילץ אותנו לקום ולגשת אליה ולדשרוש שהיא סוף סוף תתחיל להתייחס אלינו, מנות השוקולד העשירות שבחרנו פיצו על הכל. המנות היו גדולות מאד,עם הרבה שוקולד,קצפת וגלידה בכמות נדיבה. אחרי כמה דקות וכמה טעימות,כל הררי השוקולד מתחיל להתמוטט ועל הצלחת יש מעין מרק שוקולד עשיר מאד,נדיב מאד וטעים מאד מאד מאד! גם בשולחנות הקרובים שהצצנו עליהם המצב היה דומה. לא יכולנו להפסיק לגמוע מהמתוק המתוק הזה וקיווינו שאין כאן שום מצלמה נסתרת שמצלמת אותנו חוטאים בזלילת שוקולד אינסופית ומעבירה את הצילומים הישר לרופאת המשפחה שלנו שמיד תשלח אותנו לבדיקת דם שתגלה ממצאים חמורים בנוגע לרמת הסוכר בדם. ליקקנו את המנות המתוקות הללו עד הסוף ואחרי מנוחה קלה,חזרנו לשדרה הצוהלת הלומי שוקולד. הרגשנו מזה בעננים-ממש בשוקולנד!

             חז"לנו החכמים והרגישים(בניגוד למשל ליועץ המשפטי לממשלה...) קבעו כי כאשר יבא המשיח, כל החגים יתבטלו פרט ליום-הכיפורים ולחג הפורים. מי יודע,אולי כשיבוא המשיח, כל יום יהיה חג פורים אחד גדול ושמח עדלאידע! בינתיים ,חזרנו אל קרקע המציאות הלא פורימית בכלל. משיח בינתיים לא נראה באופק,הוא גם לא מתקשר וכשאנחנו מנסים להתקשר אליו,הוא תמיד לא זמין.

   

                       שבוע טוב,נעים וחמים !

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   נהג מונית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין