כותרות TheMarker >
  ';

  נהג מונית

  טור דה ישראל 72- על החלקיק האלוהי,על נציגי האל עלי אדמות, ועל "אלוהים לשלטון בחרתנו ?"

  1 תגובות   יום שבת, 16/3/13, 19:53

  ''

  בשנים האחרונות בניסיון למצוא תימוכין להימצאות חלקיק מיוחד שהוכחת קיומו תסביר במלואה תיאוריה פיזיקאלית  בסיסית כי מצאו,כנראה יש לסייג ,הוכחה לקיומו של אותו חלקיק.זאת לאחר סידרה של ניסו השבוע הודיעו החוקרים הנמצאים  בשוויץ  והעוסקים יים שנערכו במאיץ חלקיקים מיוחד ורב עוצמה שנבנה בסמוך לעיר ז'נבה ואשר עלותו נאמדת במיליארדי יורו ומאות מדענים ,בעיקר פיזיקאים מכל העולם נמצאים במרכז המחקר המיוחד הזה.  החלקיק נקרא  "בוזון היגיס" על שמו של הפיזיקאי שפיתח לפני קרוב לחמישים שנה תיאוריה פיזיקאלית מורכבת. הוכחת נכונותה של תיאוריה זו יכלה להוות תגלית מהפכנית לגבי קיומו של היקום ויותר מכך,הסבר מדעי מפורט ושלם לתיאורית ה"מפץ הגדול" שגרם לפני כמה מילונים של שנים להיווסדו של כדור הארץ הקטן שלנו,אגב,הסבר שיכול אולי לסתור ו/או לפחות להטיל ספק בתיאוריה הדתית,למעשה יסוד האמונה היהודית הבסיסית ביותר והיא שכדור-הארץ נברא ע"י אלוהים בכבודו ובעצמו ואין שום הסבר מדעי אמיתי שיכל לסתור את התובנה הדתית הבסיסית הזו !לכן אולי גם בהתרסה החלקיק שמדענים רבים מכל העולם כולל גם מישראל טרחו על גילויו במשך שנים רבות נקרא גם באירוניה שלא לומר בהתרסה מוסווית נגד האמונה הדתית הבסיסית, ה"חלקיק האלוהי אם כי יש להדגיש שיש גם לא מעט מדענים בעולם שללא קשר ל אמונתם או לכפירתם בדת,טוענים שהשם והחשיבות היוצאת דופן שמייחסים לאותו חלקיק נעלם עדיין,הוא מופרז למדי !

         במה עסקינן? הימצאותו של החלקיק הזה ,אם אכן תהיה הוכחה חותכת שזהו החלקיק,עדיין יש סימן שאלה כאמור, תהווה את החלק האחרון בפאזל של התיאוריה החשובה בפיזיקה ,תיאורית החלקיקים, תיאוריה המסבירה את קיומו של החומר בעולמנו. חשיבותו של החלקיק הוא בכך שהבוזון הזעיר הזה מייצר את המסה של שאר חלקיקי האטום המרכיבים את החומר ביקום. הוא מייצר את המסה והכבדות של שאר חלקי האטום-האלקטרונים,הניוטרונים והפוטונים. ככל שהקשר בין כל חלקי האטום טובים יותר,יש להם יותר משקל. חלקיק זה מסביר את מושג ה"מסה"-דרך הקשרים ש"הבוזון היגיס" יוצר עם שאר חלקי המבנים האטומיים ביקום שלנו. ההוכחה הסופית והמוחלטת של קיום ה"בוזון היגס" או בשמו היותר עממי,ה"חלקיק האלוהי",עשוי לחשוף את הדרך,ע"פ התיאוריות המדעיות,של יצירת היקום שעליו אנחנו חיים,לפני כמה מיליוני שנים, תיאוריה מדעית הידועה בשמה הנפוץ-"המפץ הגדול". עד כאן,על רגל אחת ואפילו לא בתמציתיות מינימאלית,ההסבר אודות תפקידו של אותו חלקיק והחשיבות העצומה למדע הפיזיקה לגילויו ולהוכחת קיומו.  השבוע כאמור,הודיעו החוקרים במרכז שבו נצא אותו מאיץ חלקיקים מיוחד כי שנה אחרי שהפעילו את אותו מאיץ במהירות גבה ,המדמה את מה שהתרחש  ע"פ תיאורית ה"מפץ הגדול" המדעית,כי הם מצאו ה הוכחה סופית "קרוב לודאי" לקיומו של "חלקיק האלוהים" . עדיין זו לא הוכחה סופית ומוחלטת ,מאיץ החלקיקים עובר בחדשים אלו שיפוץ יסודי ושידרוג מיוחד ובעוד למעלה משנה יחזירו ויפעילו אותו שוב,הפעם במהירות הרבה יותר גבה ממה שהוא פעל בשנה שעברה,הטכנולוגיה מתקדמת מיום ליום בקצב מסחרר ואחרי עוד הפעלה של אותו מאיץ חלקיקים אולי התגלית על הימצאות אותו "בוזון היגיס"- ה"חלקיק האלוהי" תהיה סופית,מוחלטת בלתי ניתנת לעירעור  ואולי אז,היא תציב אתגר מעניין בפני גדולי המאמינים. עד אז הם עדיין יכולים לחיות באמונתם ואם הם למשל משתייכים לזרם היהודי החרדי במדינת ישראל רוב הסיכויים שהם לא שמעו ולא למדו וספק אם ישמעו או ילמדו בעתיד הקרוב על התיאוריות הפיזיקליות הללו ועל המאמצים הכבירים שמדענים מכל העולם משקיעים שנים בגילויים אפילו אם לשר-החינוך הבא של מדינת ישראל יקראו שי פירון ויש לו המון כוונות ותכניות טובות לכל תלמידי ישראל מכל המגזרים כולל מזרם החינוך העצמאי דהיינו, התלמידים החרדים.. אגב,לא שאני בדיוק הבנתי לעומק מהו ה"חלקיק האלוהי" אם בכלל וכל מה שנותר לי לקוות  הוא שיאיר לפיד יבין טוב יותר ומהר יותר ממני מהו תפקיד שר-האוצר של מדינת-ישראל,איך בונים תקציב, איך מחלקים את העוגה התקציבית,איך גורמים במהלכים ובמאבקי כוח פוליטיים הכוללים גם מקל אך גם גזר אישור התקציב,איך מסתדרים עם שרים הדורשים עוד ועוד תקציבים לשירותים חיוניים בסיסיים ביותר כמו בריאות ורווחה גם אם שרים אלו הם חברי מפלגתך  ובכלל איך משתלטים על כזה תפקיד ענק גם אם לא היית בעברך מנהל חנות קטנה וגם אם לא חיממת את הכיסא בכנסת יותר מחודש ימים ואם אתה לא מכיר את הדרך לחדר וועדת-הכספים של הכנסת אלא אם כן הצטיידת  ב"ג'י פי אס" משוכלל.  איך היה אומר ראש-הממשלה המנוח יצחק שמיר? "נו טוף,שיהיה".

  ''

             והשבוע,אחרי הליך בחירה קצר יחסית של  שלושה סיבובי הצבעה בלבד, בחרו בוותיקן  115 קרדינלים באפיפיור חדש."habemus papus" יצא מי שיצא למרפסת המפורסמת וקרא לרבבות המאמינים שחיכו בציפייה דרוכה לראות מי  בן האנוש שיבחר להיות שליחו של ישו על פני אדמה  כמה ימים לרוב בגשם שוטף וצהלו לראות כבר אחרי זמן קצר יחסית עשן לבן מיתמר מעל הארובה המפורסמת של הוותיקן לאמור, יותר משני שליש ממאה וחמישה עשר הקרדינלים שהתכנסו בחדר סגור ונעול מיוחד-ה"קונקלבה", בחרו באפיפיור חדש במקומו של האפיפיור הנוכחי שפרש באופן מפתיע ונדיר ממרום כהונתו בעודו בחיים והלך להתבודד אישם לבד לגמרי עד שיסתלק מעולמנו וילך לעולם שכולו טוב. הפופ החדש הוא חורחה מריה בורגליו ,נוצרי טוב במיטב שנותיו,בן 76 שנה בלבד ארגנטינאי במוצאו שהיה בעברו בין השאר הארכיבישוף של בירת ארגנטינה בואנוס-איירס. ועוד היסטוריה קטנה, לראשונה לאחר כמה מאות שנים נבחר אפיפיור שהוא לא יליד היבשת האירופאית. "אחיי הקרדינלים הלכו עד לסוף העולם על מנת למצוא אפיפיור חדש" הסביר בציניות האפיפיור הנבחר  לרבבות המאמינים שהריעו לו ממושכות כשיצא למרפסת המפורסמת. הוד מעלתו,חורחה בורגה הוא גם איש העולם הגדול,הוא בעל דוקטור בכימיה והוא גם ידוע בצניעותו-חבריו סיפרו שלאחר שנבחר לתפקיד הרם של הארכיבישוף של ארגנטינה,הוא סירב לישון במעון המפואר שהכנסייה הקצתה לו והוא לן בביתו הפרטי הצנוע. כמו כן,הוא הירבה לנסוע באוטובוסים ציבוריים לכנסיה ולא השתמש ברכב השרד הכנסייתי המפואר. מיד אחרי שנבחר לאפיפיור, חורה בוגוליו נסע למלון ברומא שם שהה עד שנכנס לוותיקן לתהליך הבחירה,וכאחד האדם,עלה לחדרו במלון,אסף את חפציו וירד לקבלה לשלם את החוב עבור שהותו במלון כאחד האדם ! חיבתו לאדם הפשוט היא שגרמה לו כנראה לאמץ לעצמו,אחרי בחירתו לאפיפיור את התואר "פרנציסקו הראשון" כנראה על שמו של הבישוף פרנציסקוס מסזי בן המאה ה-13 מייסד מנזר הפרנציסקאנים שתמיד אמרו עליו שהוא "אוהב את העניים ומחובר אליהם". בשבוע הבא יערך ברומא טקס ההכתרה הרישמי של חורה בורגליו הלו הוא האפיפיור החדש פרנציסקוס הראשון. העיתונאים כדרכם לא ממהרים לפרוש לכבודו שטיח אדום ובעיתונות העולמית החלו להתפרסם כתבות תחקיר על תיפקודו ומעשיו או אי מעשיו ו/או מחדליו כשכיהן בתפקיד הבכיר בארגנטינה בתקופת שלטונה הרצחני של הדיקטטורה הצבאית במדינה שנהגה בין השאר ל"העלים" לבלי שוב אלפי אזרחים שהיא חשדה  בהם שהם מתנגדים לשלטונה. אלפי אזרחים,חלקם הגדול תמימים בוודאי,"הועלמו" ונרצחו באותה תקופה אפלה בהיסטוריה המודרנית של ארגנטינה ע"י הכת הצבאית השלטת והאלה שהעיתונאים החרוצים רוצים לבדוק היא האם הוד קדושתו העלים במתכוון או שלא עין ממסע ההרג ההמוני ללא אבחנה של שליטי המשטר שלא לומר גרוע מכך,שיתף פעולה עם אותו משטר אפל בכך שלא הקים קול זעקה הומניטארי כמתחייב מאמונתו ומשליחותו עלי אדמות. האם ימצאו העיתונאים החרוצים תגליות לא נעימות על תיפקודו הלקוי בלשון המעטה של הארכבישוף של ארגנטינה באותם ימים אפלים או שמה יתברר כי לא ידע,לא יכל היה לדעת ובכל מקרה עשה את המוטל עליו מתוקף שליחותו הקדושה בהגנה על אזרחי ארגנטינה המסכנים באותם ימים אפלים.

  ''

                צדיק ושליחו עלי אדמות של האלוהים עלי אדמות הוד מעלתו חורחה בורגליו כן או לא ,עדיין בסימן שאלה אבל השבוע ניתנה עוד הוכחה שיש לארגנטינה שליח אמיתי וישיר של האל וקוראים לו ליאו מסי !     רבים ,טובים  ו"מבינים" כבר הספידו את קבוצת הכדורגל הטובה בעולם מברצלונה,ביחוד אחרי שהפסידה בשלב שמינית ליגת האלופות לקבוצה האיטלקית "מילאן" ואחרי שני הפסדים רצופים ליריבה המרה והגדולה מהליגה הספרדית  "ריאל מדריד" . גם העובדה שמאמן הקבוצה,וילנובה, שעד לפני שנה היה עוזר המאמן האגדי,פפ גאודיולה, נאלץ לפרוש זמנית מעמדת האימון על-מנת לעבור סידרת טיפולים דחופים בארה"ב עקב מחלת הסרטן שבה לקה ועל הקווים עמד עוזרו ,גרמה לכל הפרשנים והמומחים הגדולים להספיד את "ברסה" ולהפוך אותה למי שהיתה ("ברצלונה כבר לא משחקת כדורגל גדול","היריבות למדו אותה", "למדו לשתק את המנוע שלה מסי" ועוד ניתוחים "מלומדים"). אלא שהשבוע,במשחק הגומלין מול "מילאן" באצטדיונה הביתי "קאמפ נואו"  ברצלונה הדהימה את עולם הכדורגל. השחקן הטוב בעולם,ליאו מסי כיכב עם שני שערים במחצית הראשונה שביטלו את היתרון המילאנזי ובמחצית השנייה נמשכה ההצגה הגדולה של ברסה שהביסה בסיומו של המשחק את  "מילאן"  0:4 תוך הצגת כדורגל מעולם אחר תרתי משמע. מסי זכה  בכינוי "שליחו של האל על המגרש" ועוד סופרלטיבים בסגנון דתי-מזמן כבר הכדורגל למיליונים הוא מעין דת האצטדיונים הגדולים והמפוארים הם מעין בית-מקדש מודרני,קהל הרבבות ביציעים שר ומתפלל וסוגד לאליליו  וה"אלילים" ,הם צוחקים כל הדרך אל הבנק ובגדול! לפני כמה שנים טובות שחקן הכדורגל הגדול בעולם היה גם כן ארגנטינאי דיאגו מראדונה האגדי שבו רגליו הביא לארגנטינה ארצו זכייה באליפות העולם במונדיאל ובאחד המשחקים הגדולים וההיסטוריים מול אנגליה,הבקיע שער אחד בידו –"יד האלוהים" כפי שהאליל תיאר את דרך הבקעת השער ומי יתווכח עם שליחו של האל גם אם הוא מבקיע בניגוד גמור לחוקת הכדורגל!  ליאו מסי כבר מזמן הפך לאליל נערץ של מיליונים שרק בגלל ביצועיו המופלאים על המגרש שווה לאוהדי כדורגל מכל העולם,גם אם הם לא ממש אוהדי "ברצלונה",לעקוב מקרוב בעיניים מהופנטות ,גם מעל גבי המרקע ואני מכיר לא מעט ישראלים, לא כולם חובבי כדורגל מושבעים שנוסעים במיוחד לברצלונה להיות שם בתוככי האיצטדיון לחוות מקרוב את החוויה האדירה בדומה לפעמים למעין חווית התעלות מיסטית כמעט ,חוויה לכל החיים !

  ''

                 ובמדינתנו הקטנה הרכבת הקואליציה החדשה שהסתיימה ונחתמה ממש ערב כניסת השבת העניינים התנהלו בצורה ארצית יותר וללא שום חרדת קודש. אין טעם לטחון שוב מדוע הוקמה הקואליציה הזאת בהרכבה הנוכחי,האם יש סיכוי להישרדותה,האם כל חבריה יעבדו בהרמוניה מלאה פחות או יותר והאם כל שר מתאים לתפקידו ביחס למטען של ניסיון,ידע וכישורים מוכחים. מה שבלט בכל המו"מ המייגע בין השותפים לבין עצמם ובין השותפים לבין מרכיב הקואליציה,ראש-הממשלה בנימין נתניהו היתה העובדה שכולם עוסקים במלאכת ההרכבה הלא פשוטה לא מתוך חדווה,כיבוד וההערכה הדדיים ורצון כן ואמיתי לעבוד ביחד למען עם ישראל ,סליחה על הבוטות. בדיוק ההפך מכל זה. לכן,אין ספק שמה שבלט בכל התהליך הפוליטי של הרכבת הממשלה ה-33 בתולדות מדינת ישראל,גם תודות לתקשורת המחפשת "דם" ומתעלמת מהמהות האמיתית היה הקרב על ה"מהות"-דהיינו,מי רומם ומי הושפל,מי ויתר,נלחץ ונסחט,אליבא דה התקשורת לפחות,מי יצא גבר גבר ומי סמרטוט,מי כופף את מי,מי הוביל ומי הובל, מי "עשה בית-ספר שלא לומר אוניברסיטה" למי,מי מי יכל לחייך בפה מלא מתוך תחושת ניצחון אמיתי ומי מחייך בחריקת שיניים שהממשלה שהוא לא בדיוק ראה לעיני רוחו הוקמה על אפו ועל חמתו. כיפופי הידיים ההדדיים נמשכו ממש עד הרגע האחרון כאשר שנייה לפני החתימה כל ההסכם בין כל השותפים בשעה טובה (?) גילו האדונים ה"מנצחים" בנט ולפיד כי נתניהו היה צריך לירות את הפגז האחרון על מנת לנסות ולהוכיח כי הוא לא נכנע לחלוטין וסרב להעניק לשניהם את התואר "סגן ראש-הממשלה". בנט הנרגז טיפס על הקיר ,לפיד הפעם שמר מרחק מהמלחמה על ה"מהות"- הקרב על כן תואר "סגן ראש-הממשלה" או שלא ולבסוף כיפוך הידיים האחרון הזה נגמר בניצחון של בנימין נתניהו (והעיקר של שרה) ,לשם שינוי,ניצחון סמנטי קטן במלחמה שנתניהו עצמו משדר שהוא הפסיד בה.   ועוד סימן למערכת היחסים שתהיה בממשלה בין ראשי המלגות המרכיבים אותה-מיד אחרי חתימת ההסכם פירסם יאיר לפיד בדף הפייסבוק שלו ( מתחילת השבוע הבא לפיד יצלול במהירות לחיים האמיתיים והוא יכל לשכוח משנייה אחת של זמן פנוי שבו הוא יכל לפרסם בנחת את הגיגיו ב"פייסבוק" כאילו כל עיתותיו בידו) כי " מי שחושב שנתניהו "זרק" אותי לאוצר מתוך מחשבה/ציפייה/תיקווה שאכשל והקריירה הפוליטית שלי תיהרס באותה מהירות שבה היא נסקה,טועה ובגדול! כישלון שלי יהיה גם כישלונו האישי של נתניהו" כתב לפיד. אם הוא היה כותב זאת כפרשן פוליטי אז ניחא,זה יכל להיות תיאור נכון או לא של המצב אבל כשכותב את זה שר-האוצר המיועד במילים אחרות "ביבי אם אתה חושב להפיל אותי כשר-אוצר תדע שאני אדאג שאתה תיפול יחד איתי אז ביבי תיזהר !" זה כבר נשמע אחרת לגמרי,איום ישיר לא פחות . איזה יופי של התחלה של הממשלה הזו! יהיה מעניין מאד לקרות כיצד שר-האוצר לפיד מקצץ את תקציב משרד-הבריאות בראשות חברת מפלגתו יעל גרמן, איך הוא מסביר את הקיצוץ בתקציבי משרד  הרווחה בראשות חבר מפלגתו מאיר כהן. יהיה מעניין ! שלא לדבר על כך שיהיה מעניין לעקוב האם "ברית האחים " בין בנט ללפיד תחזיק מעמד אם לפיד יעמוד בדיבורו ויקצץ בתקציבי משרד-השיכון בכלל ובפרט בתקציבי ה"התנחלויות" כולל ה"התנחלויות המבודדות",כפי שלפיד התחייב מפורשות ערב הבחירות של המשרד שבראשו עומד אחד מגדולי בונה מפעל ההתנחלות    אורי אריאל. האם לפיד יגלה שהגרוע מהפסד הוא ניצחון גדול מדי? יהיה מזה מעניין ויש לי הרגשה,לא צפוי! אני צופה שבלחץ הנסיבות ברית האחים לפיד את בנט תתפרק במהרה אבל אולי יהיו הפתעות בלתי צפויות אם כי המציאות החזקה מכל תדגיש את ההבדלים המהותיים בין שני האחים ותאלץ אותם להיפרד לשלום לקורת-רוחם של בני הזוג נתניהו ! מה שברור שאם בנט ולפיד חושבים להמשיך ולהתנהג בממשלה כמו שנהגו במו"מ הקואליציוני,דהיינו,ברית לעומתית לנתניהו כשמהלך כזה או אחר של ראש-הממשלה לא ימצא חן בעיניהם ומשחקים של כיפופי ידיים בניהול הממשלה,הדבר האמיתי עכשיו קורה,אז ממשלת נתניהו השלישית לפחות בהרכבה הנוכחי לא תישרוד זמן רב! ומהי המהות האמיתית באמת,ה"מהות" שלמענה ובשמה כולם נלחמו זה בזה עד זוב דם כדי לקדם את אותה "מהות" ערטילאית,על-כך כמה מילים לקראת סוף הפוסט.

  ''
  ''
  ''

         בשולי הממשלה החדשה,שמחתי לראות באופן אישי,ואני חושב שזהו לקח אישי שאני בספק אם מישהו ילמד אותו,לראות את שרידי מפלגת  "קדימה" יורדים מנכסיהם ונדחקים לשולי ההווה הפוליטי במדינה. ציפי ליבני זחלה לממשלת נתניהו קצוצת כנפיים,שאול מופז,הגבר גבר שהצהיר ש"בית לא עוזבים" ואחרי 48 שעות לא עזב,נמלט כל עוד נפשו בו מפלגתו ה"ליכוד" לחיקו החמים של אריק שרון,נבחר בקושי רב לכנסת הנוכחית,ניסה לזחול לממשלת נתניהו אך אחרי שזכה לכתך קרה, רץ לבנט וללפיד וללא בושה וללא קשר לכוחו הפוליטי הדל ביקש מהם בשם ה"מהות" כמובן לדאוג שהוא ימונה מטעמם לשר-הביטחון הבא  של מדינת-ישראל,חלומו הרטוב. לפיד ובנט הסתכלו עליו ברחמים ולא דאגו לצרף אותו לממשלה ולו בתפקיד איזוטרי כלשהו ומופז יהי חבר כנסת מן השורה,כנראה באופוזיציה,חסר כל השפעה וטוב שכך! עוד אחד שנטש את ה"ליכוד" שהיה ספינה טובעת בשעה הקשה ביותר הוא צחי הנגבי אז ,אחד האנשים החזקים ב"ליכוד". אם לזכותם של למשל אולמרט וליבני ניתן לומר שהם נטשו את ה"ליכוד" משום שעברו מהפך אידיאולוגי אמיתי, הרי שהנהגבי לא עבר מהפך כזה והוא נטש את הליכוד רק משום שקיווה שכמו ראש "קדימה" אריק שרון גם הוא ינצל מהסתבכויותיו המשפטיות ויהפך,עם מעברו ההזוי ל"קדימה" לאתרוג. זה לא קרה,"קדימה" התפרקה,הנגבי אומנם זיהה את ההתפרקות בזמן ונמלט ממנה שוב לזרועות הליכוד אבל לפחות עד עתה,נעשה צדק היסטורי כאשר בשל המצב הפוליטי,הנגבי שהיה פעם אחד האנשים החזקים בליכוד ,ראה עצמו מועמד בטוח לתפקיד שר בכיר בדרך למועמדות רצינית לראשות הממשלה ,נדחק למקום לא טוב באמצע ברשימת הליכוד ובגלל צמצום הממשלה,לא יוכל לחזור ולכהן בממשלה הקרובה כשר,הוא דחה הצעה לשמש יו"ר הקואליציה, זה כבר קטן עליו והוא יהיה,לפחות בינתיים ח"כ מן השורה אם כי מקורב לנתניהו. זה סופה של "קדימה" שהתרסקה במהירות שבה נסקה וטוב לפחות שבניו של אירק שרון חוזים במפלתה של ה"מורשת הפוליטית" של אביהם האופורטוניסט שחייו הבוגרים מביישים  ומטילים צל כבד על תהילת חייו בשלבים היותר מוקדמים!

  ''

             וגם באופוזיציה לממשלת נתניהו יהיה שמח ואולי יעשה צדק מסויים! אריה דרעי,מי ששנים רבות סובב על אצבעו הקטנה ראשי ממשלה ופוליטיקאים בכירים ומנוסים החל מיצחק שמיר דרך יצחק רבין ושמעון פרס ועד לבנימין נתניהו,שלא לדבר על המלחמות האדירות והלא כשרות בלשון המעטה שהוא ניהל נגד טחנות הצדק של מדינת-ישראל ואני חוזר ומציע לקרוא את ספרו המצויין של העיתונאי החוקר שהיה בין חושפי מעלליו של דרעי,מוטי גילת "קללת דרע"-(לקרוא ולהזדעזע !) רצה לחזור בענק לפוליטיקה הישראלית וחזר מזה בקטן,מובס ואפילו מושפל. דרעי,אחרי שהשתחרר מבית-הסוהר תיכנן בקפידה את ה"קמבק" הגדול שלו לפוליטיקה הישראלית בתיקווה ובציפייה שיחזור לימי זוהרו כמלך הכל יכל של הפוליטיקה הישראלית ,ממליך מלכים ו"מנכ"ל המדינה". יחד עם עיתונאים מעריצים כמו אמנון דנקנר,אילנה דיין ואחרים תיכנן את חזרתו בקפידה. הוא הודיע שאין בכוונתו לחזור לכור מחצבתו הפוליטית ש"ס אלא להקים מפלגה "חברתית" אמיתי והוא נופף בסקרים שהעניקו למפלגה חדשה בראשותו שישה או שבעה מנדטים,עוד לפני שיצאה רישמית לדרך-התחלה לא רעה! אלא שבהגיע השעה התברר שדרעי לא התכוון להקים שום מפלגה חדשה,טיפש הוא לא,אלא ניסה להשתמש באיום הקמת מפלגה כזו כקלף לחזור בסערה הישר לראשות ש"ס תוך שהוא מדיח את עמיתו/יריבו אלי ישי. המהלך הצליח רק חלקית,דרעי הפך לאחד משולשה מנהיגים,הוא לא הצליח ל"הבעיר"  ולהלהיב את השטח כמו בימין הטובים,בניגוד להבטחותיו למר"ן,ש"ס לא קיבלה ולו מנדט אחד נוסף עם דרעי לעומת הפעם הקודמת רק בראשות ישי והגרוע מכל מבחינתו  שהמר"ן יראה בעיניים כלות איך ש"ס מאבדת עמדות כוח ושליטה ברבנות,במועצות הדתיות ועוד ליריבים המושבעים –ה"גויים" מ"הבית היהודי". דרעי יאלץ לחטט רגליים כח"כ פשוט מהאופוזיציה,נטול כל כוח השפעה על השלטון לפחות עד שנתניהו יוכל להגשים את חלומו ולצרף את ש"ס לממשלה ,אם בכלל. נתניהו אגב מצר מאד על שחברו הטוב והנאמן אלי ישי לא חולק עימו בשולחן הממשלה אבל בוודאי הוא מתנחם חלקית בעובדה שאריה דרעי לא יהי שם! דרעי יאלץ לשתף פעולה עם ראשת האופוזיציה שלי יחימוביץ שהצהירה בעבר לא פעם ולא פעמיים בצורה ברורה שהיא שוללת מכל וכל את הרעיון שעבריין מורשע שיב בכלא יחזור לחיים הציבוריים בכלל ולכנסת ישראל בפרט. אין פלא שדרעי המובס הוא ממורמר יותר מכל חבריו על הפוזיציה החדשה שבה הוא מוצא את עצמו.דרעי לא מפסיק להפיץ רעל על " ממשלת הלבנים,העשירים והאשכנזים שדחקו את הספרדים והעניים החוצה כי הם מחרימים אותם!" מצד שני דרעי מחפש להימלט מהסיטואציה הלא נעימה שהוא נקלע אליה בפוליטיקה הישראלית ,ממש לא לשם כך הוא חזר והוא דאג שידליפו שהוא מתכוון לרוץ בבחירות הקרובות בתיו הבא לראשות עירית ירושלים (מאוחר יותר דרעי הכחיש). יהיה נחמד לליכודניקים וגם לאנשי ה"בית היהודי" לראות את דרעי מתרוצץ חסר אונים בספסלים האחוריים של האופוזיציה בכנסת! בכלל ובלי קשר לדרעי,אני מקווה שמצד אחד בנט לא ישפוך את התינוק עם המים ולא יגרום לשנאת חרדים בציבור הישראלי,על בנט מוטלת אחריות כבדה בנושא (!!!) ומצד שני כדי שהחרדים הזועקים כעת את זעקת הקוזק  הנגזל ירגעו ובחדרי חדרים יעשו חשבון נפש אמיתי להבין מדוע הגיעו לאן שהגיעו ולהבין שאי אפשר לדרוש תקציבים ציבוריים בלי סוף מבלי לדאוג שהציבור החרדי אותו הם מייצגים יתרון משהו לכלל הציבור-אנחנו לא באיזה גטו בגלות,אנחנו במדינה יהודית עצמאית והחרדים לא יכולים להיות מובדלים ממנה לגמרי,להנות רק מהדבש ולא להשתתף בעוקץ ! האם הם יעשו בשנים הקרובות חשבון נפש אמיתי,יפיקו לקחים ויתחילו להשתלב באמת ובתמים בחברה הישראלית ויטלו חלק מסויים בחובותיה של החברה ולא ידרשו רק תקציבים ללא תמורה לציבור המתבדל שלהם? אני מקווה שבסתר ליבם המנהיגים הפוליטיים של החרדים שאי אפשר לומר שהם טיפשים,ממש לא,יעשו חשבון נפש אמיתי!

   

  ''
  ''

             ובינתיים מתברר שאי אפשר להתנגש חזיתית עם הוד מעלתה הגברת שרה ולצאת בשלום אלא אם כן אתה מפעיל כוח רב (כמו בנט). כבוד יושב ראש הכנסת רובי ריבלין שהוא ונתניהו אף פעם לא היו סחבקים (ריבלין השתייך ל"מחנה שרון" בליכוד עד ששרון התנתק וריבלין התפכח). ריבלין שנבחר ליו"ר הכנסת עסק במרץ מאז בחירתו, ממרום הדוכן להבטיח את בחירתו לנשיא המדינה,לאחר שהפסיד לשמעון פרס לפני חמש שנים. במסע הבחירות הגלוי הזה,ריבלין לעיתים מזומנות יצא גם נגד חוקים ויוזמות של חברי מפלגתו ,על מנת,לפחות לטענתם של חברי מפלגתו,לא להרגיז את החכ"ים הערביים שעל קולותיהן בבחירות למשיאות הוא בנה. הדבר עורר מדי פעם כעס בסיעת הליכוד כולל מצד הראש נתניהו ובאחת העימותים הפומביים ביניהם ריבלין זעם על הביקורת הגלויה של נתניהו עליו והוא לא היה יכל להתאפק-"לפחות אצלי במינויים בלשכה אשתי לא מתערבת בניגוד למה שקורה בלשכת ראש-הממשלה !" אמירת האמת הזו ללא כחל וסרק על שרה,גם אם האמת הזו היתה והינה סוד גלוי לא יכלה היתה לעבור בשתיקה. ריבלין הוא מותיקי תנועת ה"חירות" שחבריה האמינו בסיסמא "אלוהים לשלטון בחרתנו" והוא היה בטוח שהוא יהיה יו"ר הכנסת לנצח לפחות עד שיבחר לנשיא המדינה. מנגד,שרה נתניהו בטוחה כנראה שהיא ובעלה הפ מינימום שליחי האל עלי אדמות ואוי למי שיעז לערער על-כך ובהתנגשות החזיתית הזאת בין רובי לשרה היה ברור שמישהו יפגע אנושות וזו לא תהיה שרה. הגברת נתניהו נכינה בזיכרון ארוך ובחוסר יכלת כנראה לסלוח והנה הגיע יום נקם ושילם! בשקט כנראה בניגוד להבטחות פומביות יותר או פחות נתניהו ,כנראה בעידוד אשתו החליט להוכיח לריבלין שעם שרה לא מתעסקים! נתניהו הודיע לריבלין שהוא לא תומך בו לכהונת יו"ר הכנסת החדשה "והוא לא תומך במועמד אחר" ולמעשה,אמר לריבלין לארוז ולהמשיך לנהל את הקמפיין לנשיאות המדינה מכס חבר כנסת מן המניין ולא מכס היו"ר. ריבלין ,כמו חבריו נדהם אך הוא לא היה יכל לעשות דבר אלא להתנחם בדברי השבח שעטירו עליו חבריו לכנסת מכל סיעות הבית "לפחות זכיתי לשמוע את ההספדים עלי בעודי בחיים..." התנחם כבוד היו"ר המודח בהומור עצמי ובסרקזם שהוא אחד מסימני ההיכר של רובי. אבל מסתבר כי נתניהו כנראה לא יתמוך בריבלין גם במירוץ לנשיאות.
  ''
  כאן נכנס לתמונה אביגדור ליברמן שכנראה רוצה לראות במשכן נשיאי ישראל את דויד לוי,פעם יריב מר של נתניהו. חברת הכנסת אורלי לוי אבוקסיס היא ממפלגתו של ליברמן ולבעלה ליאור אבוקסיס היו,כך דווח גם יחסים עסקיים כאלו ואחרים עם ליברמן והנה הכל מובן!משפחת נתניהו נגד ריבלין ואפילו מוכנים לתמוך ביריבם לשעבר דויד לוי ואביגדור ליברמן בעד יריבו של ריבלין במירוץ לנשיאות,זה כבר גדול על ריבלין שיתכן,יש הפתעות בחיים הפוליטיים,גם לוותר על חלומו הגדול להיות הנשיא הבא של מדינת-ישראל ויתכן שבעוד שנה וחצי,מועד הבחירות לנשיאות,ריבלין יצטרך לכבות את האור ולבשר לאומה בקול שבור "לילה טוב מירושלים, חברי אמרו את דברם ואני כדמוקרט אמיתי מכבד בכאב לב את ההחלטה שלהם או שמא ריבלין בעידוד גלוי ומסווה של לא מעט חכי"ם ממורמרים בליכוד שנתניהו זנח אוחתם לטעמן,יבחרו בו כמועמדם לנשיאות וגם זו תהיה הזדמנות ל"הכניס" גם לליברמן-מה טוב! יהיה מרתק ושמח עוד שנה וחצי במירוץ לנשיאות המדינה!       

   

  ''

         ואם מדברים על "מהות" ועל הדבר האמיתי אז בסוף השבוע הבא,דקה ורבע אחרי שממשלת נתניהו השלישית תושבע ותצא לדרכה, יגיע לביקור בארץ הוד מעלתו נשיא ארה"ב ברק אובמה.התקשורת מדווחת בהתפעלות על ההכנות האמריקאיות הלוגיסטיות המדוקדקות לביקור,איך מחשבים מה יעשה אובמה בכל דקה ודקה בארץ היכן יבקר,היכן ינאם מהיכן הוא יעדיף להדיר את רגליו (למשל,מהכותל המערבי) ואיך יתגבר על כל האובר רגישויות של הנייטיב המקומיים ולא יעליב אף אחד. בכל מקרה,אני סבור שאם כל התיחכום האמריקאי והעובדה שהם מלכי העולם היודעים הכל נעשו בביקור  הזה שנקבע כך מתברר חד-צדדית ע"י הוד רוממותו שהרים טלפון לנתניהו  והודיע לו "אני בא". הביקור של אובמה שכרוך בפעילות לוגיסטית ומשטרתית עניפה בעיקר כמובן בירושלים הבירה שם ילון אובמה שתי לילות תגרום לשיבושים קשים עד בלתי נסבלים  לתושבי הבירה ואני אומר זאת מניסיון וחוויה אישית מביקורים קודמים של נשיאים אמריקאיים בעיר הקודש. אובמה מגיע לכאן ימים ספורים ערב חג הפסח כאשר מרבית הציבור הישראלי יהיה טורד עד מעבר לראש בסידורים ובקניות לחג של מצרכי מזון,של מתנות לדודה רבקה ודודה חיה ולדוד יצחק ולגיסה ובהכנות וקניות אחרונות לחג המשוגע הזה מבחינת המזון ,גם למי של מקפיד לחלוטין ובאופן קנאי על כשרויות כאלו ואחרות ובקיצור,לציבור הישראלי לא יהי ראש עם כל הכבוד לעקוב אחרי כל צעד של הפרזידנט האמריקאי בביקורו בארץ הקודש.תושבי ירושלים שיבלו בפקקים ענקיים בדרך לקניות ערב החג הלחוץ ביותר לא בדיוק "יברכו " את אובמה ופמלייתו על החלטתם לנחות בעיר הקודש בדיוק כמה ימים לפני שהעם היהודי חוגג את יציאתו מעבדות לחירות . גם ההחלטה של אובמה ו/או של יועציו לנאום ב"בנייני האומה" בפני קבוצה נבחרת של סטודנטים ולדבר דרכם ישירות אל "עם ישראל" הטרוד בהכנות אחרונות לחג היא מוזרה. ישראל היא לא מצרים או סעודיה או כווית,כאן גם אם נואמים בפרלמנט הציבור שומע הכל. אין כאן צנזורה ! הפרלמנט הישראלי הוא בהרכב חדש עם כמות גדולה של חכי"ם חדשים לחלוטין והממשלה הישראלית תהיה ממשלה טרייה לגמרי,חם ישר מהתנור וחבל שאובמה קיבל ממי שקיבל עצה גרועה שלא לנאום בפרלמנט הישראלי החדש המיני מהפכני והתוסס! גם ההחלטה שלא להזמין סטודנטים מאוניברסיטת אריאל לשמוע את נאום אובמה ב"בנייני האומה" היא החלטה מעוררת מחלוקת  תמוהה ולא פופולארית בעיני רוב הישראלים! בקיצור אובמה מבצע כמה שגיאות בביקור עוד בטרם דרכה כף רגלו בישראל. אני מניח שבנאומיו בארץ אובמה ישמע אוהד,מרגיע וינסה לרסן את ישראל בנושא האיראני,לטעון שבנושא הזה יש על מי לסמוך,כמו שהוא טען באוזני יונית לוי בראיון ערב ביקורו ובנושא הפלשתינאי ישמיע כמה דברים שחלקן אולי לא ינעמו לאוזן הישראלית ביחוד לאוזניים של נתניהו ובנט אך יותר נעימים לאוזניים של לפיד וליבני. בשיחות האמיתיות  בהרכב מצומצם עם נציגי ההנהגה הישראלית החדשה והוותיקה יתכן שאובמה יהיה תקיף יותר ,גם בנושא  האיראני וגם בנושא הפלשתינאי ויתכן שבחדר הסגור הוא גם ידפוק על השולחן וידרוש מעשים ולא רק נאומי "בר-אילן" מה שעשוי/עלול להניח מוקשים כבר בתחילת דרכה של הממשלה החדשה ,מוקשים שעשויים/עלולים להתפוצץ בעתיד הקרוב ביותר ושום ברית אחים בנט/לפיד לא תעזור ! האם אובמה אכן יעשה זאת? האם הוא ינסה לכוון את דרכה של הממשלה החדשה לכיוון ציפי ליבני ולפיד על חשבון בנט וחבריו? האם נתניהו ישתף עימו פעולה בנושא האיראני והפלשתינאי וילך כתף אל כתף עם ליבני או שמה הוא ילך כתף אל כתף עם בנט? איזה פירות (טובים או באושים) אם בכלל יניב הביקור של אובמה בישראל?

  ''

     ומכאן לשני נושאים קלילים ושמחים יותר. בתחילת שנות השבעים יסדו כמה מיוצאי להקת הנחל להקה חמודה שמנתה שבעה אומנים צעירים,תוססים מוכשרים ומתוחכמים.שמה של הלהקה היה "כוורת". הם יצרו כמה להיטים חמודים,אולי לא פאר היצירה העברית,אבל שירים קלילים וקליטים שהקהל הישראלי זימזם אותם בהרבה חיבה והומור. ההופעות שלהם היו מדליקות אך אולי בתוקף הנסיבות של תחילת שנות השבעים בישראל שעמדו בצילה הכבד והשחור של מלחמת יו-הכיפורים, הלהקה התפרקה אחרי שנים מועטות בלבד,כל אחד משבעת חבריה פנה לדרכו,יש מי שהבלט בתחום המוזיקה והיצירה והצליח יותר ויש מי שפחות. כמו שקורה ולא רק במוזיקה,הקהל הישראלי הבין ש"כוורת" היתה להקה גדולה וכיפית והוא חיכה לאיחוד מחדש שלה שחבל שהופיע רק לזמן קצר יחסית כמו משתתפי פסטיבל "וודסטוק " האגדי שרק ברבות השנים הבינו בדיעבד עד כמה היסטורי היה הפסטיבל שבו צפו ושבזמן אמת לא הפנימו את משמעותו האדירה בהיסטוריה של המוזיקה האמריקאית והעולמית ! "כוורת" התאחדו מאז התפרקותם אי שם באמצע שנות השבעים רק לכמה הופעות חד-פעמיות מדליקות שסחפו קהל עצום, אני עצמי נכחת בהופעה של "כוורת" בשנות השבעים,הופעה באולם בינוני ונכחתי באחת מהופעות האיחוד שלהם בפרק הירקון בת"א בתחילת שנות השמונים,הופעה שבה נכחו ונהנו רבבות צופים. "כוורת חוזרת" נהפכה בתרבות הישראלית לשם קוד וכמיהה לאיחוד שבעת המופלאים שלא יצרו מאז הפירוד ולו שיר משותף אחד אבל הגעגועים,המוצדקים, לשירים הבלתי נשכחים של"כוורת" ולראות אותם שוב ביחד על הבמה  הפכו לחלום של מעט מעט ישראלים ,וותיקים שראו את הלהקה בזמן אמת  ומזמזמים את שירי הלהקה המיתולוגיים מאז ולתמיד וגם צעירים שיודעים שיש למה להתגעגע. השבוע לאחר שנים רבות של שמועות של התאחדו שוב,שמועות שלא יצאו אל הפועל,הודיעו חברי הלהקה חגיגית כי בחודש יוני הקרוב הם יתאחדו לשתי הופעות משותפות במסגרת פסטיבל ישראל בירושלים יופיעו בבריכת הסולטן. למרות שמחיר הכרטיס הוא כמאתיים שקל לאחד,בתוך שעות ספורות נחטפו כל הכרטיסים ,נקבעה הופעה שלישית שגם כל הכרטיסים להופעה זו נחטפו בתוך שעות וחבל!  יהיה מזה מדליק לצפות בחברי "כוורת" שרים עם הקהל "יודע חקלאי פיקח" כולם בקול גדול ושמח למרגלות הנוף עוצר הנשימה של חומות העיר העתיקה בירושלים וההלהבות של הקהל שיענה ל"כוורת" שישירו "הי יויה אני שואל" והקהל יענה בקול גדול "הי יו יה אני עונה" וכולם ישירו בקול ובהתלהבות את מילות השיר  הזה בנוף המדהים הזה,או ישירו עם אפרים שמיר את "אולי תשימי לי סוכר בכוס התה" וישאג בקול גדול  בסיום השיר הכי מיתולוגי "המגפיים של ברוך"  ..."ואם אתה לא מאמין תשאל את ברוך"-זו תהיה חוויה אדירה למבוגרים ולצעירים שזכו לקנות כרטיסים להופעה הזו וחבל שאני לא אזכה להיות שם-אולי בהופעת האיחוד הבא עלינו לטובה עוד כך וכך שנים-שבעת חברי "כוורת" לעולם לא מזדקנים,הם מקסימום מתבגרים בחן והם ממשיכים לא לקחת את עצמם יותר מדי ברצינות וממשיכים לעשות לנו כיף קליל ואדיר !

           ולעוד משהו שמח שהתרחש השבוע, הירוקים טיפסו השבוע לבירה להתמודד במגרת שלב רבע הגמר בגביע המדינה מול בית"ר ירושלים. היה נראה שהמשחק יהיה קשה מאד,הכל זאת הירושלמים ניצחו בסיבוב הקודם את מכבי ת"א הגדולה בדרך לרבע הגמר אך התברר כי הירושלמים מפורקים והמנורה הבית"רית כבויה לחלוטין ומכבי חיפה הביסה את בית"ר ירושלים בטדי  0:3 בדרך לחצי הגמר. כל זה קרה עשרים וארבע שעות אחרי שהאדומים מת"א שזכו בגביע המדינה בשלוש השנים האחרונות ברציפות, פעמיים מהם אחרי שניצחו אותנו בגמר עפו במפתיע אחרי שנוצחו בראשון-לציון מרגלי שחקני הקבוצה המקומית  והירוקים נראים במצב טוב בדרך חגביע אם כי אסור לזלזל בשום יריבה פוטנציאלית שהגיע למעמד חצי גמר גביע המדינה המכובד, בטח לא באלופה,עדיין, מקרית-שמונה. האם אריק בנאדו יצליח ,במה שנכשלו קודמיו בשש-עשרה השנים האחרונות ,להביא את גביע המדינה לירוקים? וזאת, על רקע הפתיחה המזעזעת של העונה תחת אימונו הכושל של התיקווה הגדולה שהתנפצה ראובן עטר? האם בנאדו המאמן הטירון יצליח להביא את הגביע ויהפוך לאליל מקומי ואם גם יצליח לגרום לירוקים לזכות באליפות,כרגע נראים הסיכויים קלושים ביותר אז בכלל בנאדו יהפוך לאלוהים בחיפה הירוקה. אנחנו נהיה בחצי גמר הגביע ברמת-גן ונקווה שהמזל הרע  במשחקי הגביע שפקד את הירוקים בשש-עשרה השנים האחרונות יתחלף,נזכה להגיע לגמר ,לנצח  ולראות סוף כל סוף את הקפטן הוותיק קטן מניף את הגביע אל מול רבבות אוהדים שיצבעו את רמת-גן בירוק. מחזיקים אצבעות בהתרגשות ללהקת הירוקים המופלאה של בנאדו הקוסם!

                  ולסיום שוב רגע של רצינות כואבת,כמה מילים אמיתיות על ה"מהות" שעליה נלחמו ,ממש, כל מרכיבי הממשלה החדשה.  השבוע התרסק מסוק "קוברה" של חיל האוויר ושני טייסיו, סא"ל נועם רום ורב-סרן ארז פלקסר,שניהם קציני מילואים ניספו באסון הכבד. תחילה בקצרה לקטע הזוי שלא לומר פסיכי. "פעילת שלום" ישראלית, שאני לא מתכוון להזכיר את שמה הארור ,פרסמה בדך הפייסבוק  שלה פוסט ובו היא הביעה שמחה על מות "שני הטייסים הרוצחים במדים"! מזעזע אפילו לצטט את זה. אני מציע לקרוא  את הפוסט החד והכואב בנושא שפרסם באומץ כאן ב"קפה" איתמר קרמר לפני מספר ימים "סכין בגב מחנה השלום" כותרתו. כדי לקרוא ולהזדעזע. ההתייחסות או יותר נכון חוסר ההתייחסות של התקשורת לפוסט מעורר הקבס של "פעילת השלום" חשף שוב,את הצביעות של התקשורת הישראלית הממהרת לפרסם כל חצי התבטאות הזויה של "מתנחל" קיצוני והזוי,של "רב" שאיש לא שמע את שמו פרט לחבריו או מצטטת חלקית "פסק הלכה" של רבנים המציגים את היהודים כגזענים נוראיים  של אוהדי כדורגל מופרעים,קיצוניים מועטים שמכתימים את כולםוהיא כמובן דורשת בו במקום שכל אנשי הימין מראש הממשלה ומטה יצאו תיכף ומיד לתקשורת וביעו שאט נפש והזדעזעות ומה לא. במקרה של הפוסט של "פעילת השלום" שקט תקשורתי מוחלט! לא,פרסום,לא דרישה מדב חנין,זהבה גלאון,גלאון,הורוביץ ,יריב אופנהיימר וחבריהם להשמיע הסתייגות וגינוי חד משמעי! נאדה,כלום! מה ניתן לצפות מהתקשורת שבזה לחברי הכנסת מהימין,ששמה ללעג ולקלס חכי"ת שמניפה בפומבי בהרצאותיה את דגל ישראל אך סוגדת למשל לחבר-הכנסת אחמד טיבי שעוטה כפיה ברמאללה ובאוזני המונים משולהבים משמיע שירי הלל ל"שהידים שלנו" דהיינו למחבלים המתאבדים שאחראים לשפיכת דם יהודי רב של חפים מפשע?כאשר אחמד טיבי הנ"ל מסרב לאפשר למרכז החלל החדש בטייבה להיקרא על שמו של טייס החלל הישראלי אילן רמון ז"ל משום שהלה  "בהיותו טייס חיל-האוויר הפציץ אזרחים ערבים שלווים",אם התקשורת הישראלית שותקת ומתבטלת מול אחמד טיבי והזועביז שבעזות מצח  ובהתנהגות גסות רוח נוטשים את משכן הכנסת בעת השמעת ההימנון הלאומי ומגנה את יאיר לפיד שמגנה את ה"זועביז" הרי משהו יסודי מאד משובש בתקשורת הישראלית!

  ''

     ונחזור לטייסים המיוחדים שניספו השבוע. רב-סרן ארז פלקסנר היה טייס מצטיין,פיזיקאי מחונן,ואיש אשכולות כפי שהעידו מכריו וחבריו. רק לפני כמה חודשים נולד לו בן בכור והזוג הצעיר נכנס לדירה חדשה. חבריו סיפרו שהיה איש עם ידע נרחב בתחומים רבים ששמח לדבר ולשוחח עליהם  "ורק על דבר אחד מיעט לדבר וצמצם מאד-על עצמו. ידענו שהוא טייס מצטיין אךארז לא שיתף כמעט איש על שירותו כטייס מצטיין בחיל-האוויר!"   אל"מ נועם רון,בן ארבעים ותשע במותו היה טייס קרב במשך קרוב לשלושים שנה. רון,,איש הייטק היה איש מוכשר שהתרוצץ בין משפחתו עבודתו  התובענית והצורך לטוס פעם בשבוע על מנת לשמור על כשירותו כטייס מילואים בכיר. רון השתתף במאות גיחות קרביות כולל במלחמות ישראל האחרונות. לפני שש עשרה שנים הוא איבד אח שנהרג בתאונה אבל רון לא ביקש הנחות. "האם רון בגילו המתקדם יחסית לא חשש כבר מלטוס" נשאלה אלמנתו ההמומה? "לנועם היה חשש גדול אחד" היא השיבה," הוא מאד פחד וחשש מהיום בו מפקדיו בחיל האוויר יקראו לו,יצדיעו לו,יתנו לו תעודות הוקרה על שירותו הקרבי החשוב במשך עשרות שנים בחיל האוויר יגידו לו תודה רבה ועד כאן,עשית את שלך מעל ומעבר,באמת תודה מקרב לב,שלום ולא להתראות,כמה הוא פחד מהיום הזה" סיפרה אלמנתו.

   זהו סיפורם של שניים,בוודאי יש עוד רבים כמוהם אך מעטים מדי שהם הנושאים בנטל. שוויון בנטל? אין דבר כזה רק מעטים מוכנים להקריב שנים ארוכות כמו רון ופלקסנר זיכרונם לברכה למען ביטחון מדינת-ישראל. שהאחרים,הרוב ישאו  בנטל ולו במעט ממה שנשאו שני הטייסים המופלאים הנ"ל וחבריהם שחיים עימנו. איך אמר צ'רצ'יל "מעולם לא היו כה רבים חייבים כל כך הרבה לכה מעטים !" וחיים גורי כשכתב בזמנו את השיר המופלא שנכנס לפנתיאון הלאומי "מגש הכסף שעליו קמה מדינת ישראל" התכוון גם לאלו שהם מגש הכסף שעליו ממשיכה מדינת ישראל להתקיים למרות האיומים הקשים מסביבה. רק השבוע גילה ראש אמ"ן בהרצאה כי "רבבות טילים מכוונים במדינות ערב השונות אל כל שטח מדינת-ישראל" ורק אם לא קוראים לך שמעון פרס אתה יודע שעד שאויבינו יכתתו טיליהם למזמרות ויהיה כאן מזרח-תיכון חדש, רק בזכות מעטים מופלאים ולא בגלל "חוזי שלום" חסרי ערך לא ניתנה הפקודה לירות טילים ברצף על מדינת ישראל עד להכנעתה!

        שרי ממשלת ישראל הוותיקים והחדשים שנכנסים בשבוע הקרוב לתפקידם,צריכים לזכור ולו לרגע אחד קטן את ה"מהות" האמיתית,לא כיסאות,ג'ובים,תפקידים ותארים רובם תארי כבוד חסרי משמעות-הם צריכים להביט בעיניהם של הלוחמים המופלאים שלנוף,רובם אלמונים שצריכים לשמש להם דוגמא ומופת ושלמענם הם צריכים לעבוד ולעבוד קשה כדי שיהיו ראויים להם לא רק בגלל שקיבלו הרבה קולות בקלפי אלא בגלל מדינת ישראל שמעתה הם יהי בהנהגתה חייבת להם כל-כך הרבה,כמו לכל אזרחיה! אם רק יהיו יותר צנועים יותר נחושים לשרת את עם ישראל באמת ולא רק להוכיח לבוחרים מי מהם יותר גבר גבר,למי יש גדול יותר,מי חזק יותר ומתוחכם יותר,אם רק יאמצו את צניעותם ,חריצותם,מחויבותם ונכונותם להקרבה כמו של סא"ל רון ורב-סרן פלקסר המנוחים,אז אולי זו תהיה סוד הצלחתם והם ישפרו ולו במעט, אנחנו מציאותיים ומפוכחים,איננו מצפים למילוי מאה אחוז מההבטחות,,אפילו לא חמישים אחוז,את חייהם של אזרחי ישראל בכל התחומים . אם הם יגשימו ולו רק חלק קטן מהבטחותיהם הגדולות לציבור הישראלי- דיינו! 

              שיהיה למרות כל החששות והסקפטיות ותהליך הלידה הקשה והלא נעים של הממשלה החדשה הרבה בהצלחה לשרי ממשלת ישראל השלושים ושלוש הבאה עלינו לטובה (?) בשבוע הקרוב !לו יהי !

    

                      שבוע טוב ונעים!  

              

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     22/3/13 13:49:
   שבוע טוב וחג אביב שמח ידידי

   ארכיון

   פרופיל

   נהג מונית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין