כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  שר התקשורת גלעד ארדן לביטול מונופולי הטלויזיה

  0 תגובות   יום ראשון, 17/3/13, 22:31

  גלעד ארדן מונה לשר התקשורת . העיתונאים מרגיעים אותו כי עיקר העבודה כבר נעשתה על ידי השר הפורש כחלון , אבל שוכחים שהרפורמה בתכני טלויזיה ווידאו והכנסת תחרות  לתחום , ביטול ההפרדה המבנית ויכולת לתת חבילות מרובעות (קול ,דטה וידאו וסלולר) והפיגור ברחבי פס ותחרות בתחום התשתיות , כל אלו עוד לפניו. 

   

  אמש השיקה חברת YES שרותים חדשים על גבי טכנולוגיה מיושנת . הלוז של השרותים היא הרשת הביתית שנקראת מולטירום (MULTIROOM) . מדובר ברשת ביתית המאפשרת להעביר תכנים מחדר לחדר. 

   

  אך בעוד שבכל העולם עוברים לטכנולוגיה של העברת תכנים ברשת הביתית  ללא כבלים והטלויזיות החכמות גם הן מאפשרות העברת תכנים ללא חוטים  , הרי שהטכנולוגיה של יס עובדת על נקודות החיבור של כבלי הטלויזיה ואינה מאפשרת גמישות מירבית בהעברת תכנים ללא חוטים. בנוסף לכך בגלל שהתשתית של יס היא על כבלי טלויזיה ולא על סיבים אופטיים הרי שהממירים צריכים להעביר את הסיגנלים מהנתב מפרוטוקול א  לפרוטוקל ב דבר שבוודאי מיקר, מסרבל ומגביל  את התהליך. 

   

  העובדה הפשוטה היא שיס לא ביצעה שינוי  בממירים המקליטים ובממירים להעברת VOD הקימים  ומכאן שהיישום כבר היה קיים במערכת והחברה חיכתה להזדמנות להשקת היישום החדש. גם בשלט אין לחצן עבור המולטירום והלקוח צריך לגלוש לאיקון המתאים  דרך התפריט באופן לא ידידותי , במיוחד  היום בעידן של אפליקציות , מסכי מגע וציבור גדול  שאינו ידידותי תמיד עם הפעלה מורכבת. 

   

  כבר היום פעילות הVOD של יס היא מרכיב מרכזי בתכני החברה והפעילות עוברת דרך רשת האינטרנט. השרותים החדשים שיס השיקה מחיבים תשתית אינטרנט , אז למה בכלל צריך את צלחות הלוין . צלחות לוין עדיין שימושיות באזורים כפריים ומרוחקים ובמדינות ללא תשתית פס רחב , אך הם נעלמים מרוב המדינות המפותחות .

   

  ואולם למרות האמור לעיל הרי שהאפשרויות החדשות להעברת  תכנים בין הממירים לבין המחשב ללא תוספת תשלום,  זה בהחלט יישום  אטרקטיבי ומומלץ לכל לקוחות יס . 

  ''

  ארדן הבטיח :  "אפעל כמיטב יכולתי להמשיך ולהוזיל את סל התקשורת שמשלמת כל משפחה וזאת על ידי העמקת התחרות בכל תחומי התקשורת בישראל".

   

  רון אילון מנכל יס יודע שהכנסת תחרות בשוק הטלויזיה והמעבר לתכני טלויזיה ברשת האינטרנט מחייבת השקעות כבדות מצד החברה כולל החלפת כל הממירים . הרושם שלי הוא שהחברה איננה חושבת שידרשו ממנה צעדים דרסטיים כמו שינוי  מדיניות בעתיד הקרוב , ואולם גלעד ארדן עלול בהחלט להפתיע את השוק ולהעביר החלטה בנושא במהלך קצר ומידי, כפי שהוא אכן מבטיח זאת ערב כניסתו לתפקיד .  

  ''

  רון אילון מנכ"ל יס: האם העברת תכני טלויזיה ברשת האינטרנט עלולה לסכן את קיומה של החברה?

   

  טוב יעשה גלעד ארדן שר התקשורת החדש אם ימשיך במלאכת קודמו ויכניס תחרות גם לשירותי הטלויזיה ויבטל את מונופול הכבלים והלוין.  

  דרג את התוכן: