כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  אובמה החליט: תיקון עולם באזור זו העבודה שלי .

  0 תגובות   יום שבת, 23/3/13, 08:40

  אובמה בסיום נאומו לא משאיר ספקות ביחס לתהליך השלום עם הפלסטינאים , ואינו מתנה אותו ברצון הטוב של נתניהו ואבו מאזן. ומי יעזור לאובמה במילוי המשימה ? אם הפוליטיקאים לא יעשו את זה ,אתם הצעירים תעשו את זה למען עתידכם , ועתיד המדינה היהודית ומעל הפוליטיקאים שלכם , כמו שעשיתם במחאה החברתית ." זו העבודה שלכם , זו העבודה שלי , זו העבודה של כולנו " אומרא אובמה . 

   

  אצלנו פרשנים מדיניים כמו גם הכלכליים והביטחוניים לא מקשיבים למילים הנאמרות אלא לפרשן התורן שלעיתים גם מדליף להם חדשות חמות . כמעט כל הפרשנים אומרים שאובמה לא התווה תכנית וכי הוא רק בא להתחבב על העם בישראל והיתר יהיה בידי נתניהו ואבו מאזן. אבל מה באמת אמר אובמה בסיום נאומו ואני מצטט: 

   

  אתם הדור הצעיר של ישראל -חיבים לתבוע לעצמכם את העתיד.עליכם מוטל לכתוב את הפרק הבא בסיפורה של האומה הגדולה הזאת. כנשיא המדינה שאתם יכולים לסמוך עליה כעל הידידי הטובה ביותר שלהם, אני בטוח שתוכלו לעזור לנו למצוא את ההבטחה שנמצאת בימים שצפונים לנו . כאדם שקיבל השראה בחיין הפרטיים מהקריאה הנצחית בחויה היהודית "תיקון עולם" אני מלא תקוה שאנו יכולים לבנות על הטוב שיש בכל אחד מאיתנו , להתמודד מול האתגרים שיבואו , לנצח בקרבות למען השלום,אחרי כל כך הרבה מלחמות ולעשות את העבודה לתיקון עולם . זו העבודה שלכם ,זו העבודה שלי , זו המשימה של כולנו.

   

  כשאובמה אומר בעברית "אתם לא לבד "  הוא מתכוון גם לכך שאתם צריכים להתחשב בחברים שלכם ובשכנים שלכם ולא רק שאתם יכולים להשען על ידידתכם הגדולה בשעת צרה . שימו לב שהצבאות ןמפקדיהם  בישראל , בטורקיה ובמצרים לא הכזיבו את האמריקאים בשעת צרה ומהוות משענת של יציבות אמריקאית באזור.  

   

  אז מה אומר הנשיא אובמה בסיום דבריו. אתם הצעירים תעזרו לי ולארה"ב האומה הגדולה מכולם ובעלת בריתכם לעשות "תיקון עולם " ולהביא שלום עם הפלסטינאיים. ומי יעזור לאובמה במילוי המשימה ? אם הפוליטיקאים לא יעשו את זה ,אתם הצעירים תעשו את זה למען עתידכם , ועתיד המדינה היהודית ומעל הפוליטיקאים שלכם , כמו שעשיתם במחאה החברתית . שו העבודה שלכם , זו העבודה שלי , זו העבודה של כולנו . 

   

  ''

  הנשיא אובמה השאיר אחריו הוראות ברורות לתפקידו של נתניהו בתהליך .

  נתניהו לא יוכל להפנות אליו את גבו יותר . 

   

  גם שיחת ההתנצלות של נתניהו לארדואן מקורה בראיית המתווה הקרוב באזור , והרי

  נתניהו הסכים גם להתנצל וגם לעשות מחוות כלפי הרשות הפלסטינאית , ומי קורא תגר על 

  ההסכם עם ארדואן, ליברמן שר החוץ המיועד של נתניהו . אך איזו "ארץ נהדרת " יש לנו. 

  ''

  מה מדאיג את ליברמן , הכבוד היהודי או הכבוד הרוסי? 

   

  לאובמה יש תכנית המיועדת ליצר ציר חוסם איראן במזרח התיכון ובציר הזה יהיו  עם ישראל הטורקים, הפלסטינאים, ירדן ,מצריים , מדינות המפרץ וסעודיה . בציר הזה תדחק סוריה ורוסיה בעלות בריתה מהאזור , אז מה מדאיג את ליברמן ? הכבוד היהודי או הכבוד הרוסי. 

   

  האם אובמה פורע את השטרות של הקבלה המוקדמת של פרס נובל לשלום ? 


  דרג את התוכן: