כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תגובות (1)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    12/4/13 08:55:

  הוועדה לרפורמה בנציבות שירות המדינה נמצאת בשלבי סיום עבודתה. הוועדה, בראשות נציב שירות המדינה, משה דיין ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, מגבשת המלצות לשינוי מהותי בדרכי העבודה של הממשלה, ובעיקר בדרכי העבודה של הסגל הבכיר - 1,000 העובדים הבכירים בממשלה, בעיקר ראשי אגפים וסמנכ"לים במשרדי הממשלה.


  ההמלצה הדרמטית ביותר היא לשנות את מבנה המשרה של הסגל הבכיר. בשפת חברי הוועדה, "אין יותר התנחלות בתפקיד". משמע, התפקיד של הפקידים הבכירים ביותר בממשלה יהיה מעתה זמני, והוא יהיה קצוב לכהונות של 6–8 שנים לכל היותר. בתום הכהונה, הפקיד הבכיר ימונה לתפקיד בכיר אחד, באותו משרד או במשרד ממשלתי אחר, או יפרוש מהמגזר הציבורי.

  זהו שינוי דרמטי במצב הקיים, שבו ראשי אגפים וסמנכ"לים מכהנים בתפקידם עשרות שנים, ללא כל יכולת להחליף אותם. לפי התפישה החדשה, כל בעל תפקיד כזה יכהן בתפקידו פרק זמן קצוב, במטרה להבטיח רוטציה ניהולית בצמרת הפקידותית של הממשלה. לפי המלצת הוועדה יוקמו מנגנונים מיוחדים שתפקידם יהיה לסייע בהשמת הבכירים לאחר שסיימו את כהונתם. יהיו אשכולות של תפקידים מקבילים לכל משרת בכיר, באותו משרד ממשלתי או במשרדים ממשלתיים אחרים.

  מנכ"ל המשרד, יחד עם ועדת ההשמה, יצטרכו להחליט אם הבכיר ייכנס לתפקיד חדש או יפרוש מהשירות הציבורי. לדברי חברים בוועדה, הדבר יחייב את מנכ"לי המשרדים "להתחיל לנהל את הסגל הבכיר, כדי להחליט את מי משימים מחדש, ולאיזה תפקיד. ייתכן שיתאפשר להאריך את הכהונה בשנתיים, עד שמונה שנים, כדי לאפשר לפקיד בכיר מוצלח שאין בדיוק תפקיד פנוי עבורו לחכות עד שנתיים שיתפנה תפקיד כזה. כי אם לא - הוא יצטרך ללכת הביתה".


  ההשמה, יש להדגיש, תכלול גם מעבר לתפקידים במשרדי ממשלה אחרים. כיום, תחלופה של פקידים בין משרדי הממשלה השונים כמעט ואינה קיימת - בניגוד למקובל בממשלות אחרות בעולם. בוועדה מציינים כי הצעד נושא בחובו גם סיכונים. אחד החששות הוא שפקידי ממשלה הנהנים מקביעות לא ירצו יותר להיות מקודמים לדרגת סגל בכיר - שבה הקביעות שלהם בפעול חדלה מלהתקיים.

  לחייב את 
המנהלים לנהל

  שינוי מהותי נוסף בעבודתם של פקידי הממשלה תהיה החובה של המנהלים לערוך חוות דעת קבועות על עובדיהם. הוועדה ממליצה על קביעת עקומת התפלגות נורמלית ‏(גאוס‏), שבה יהיה אחוז קטן של עובדים מצטיינים ושל עובדים כושלים, ורוב של עובדים בינוניים. המנהלים יצטרכו למלא חוות דעת על עובדיהם, ולפלג אותם לאורך העקומה, כלומר, יהיו מכסות לקביעת עובדים מצטיינים או גרועים במיוחד.

  מטרת חוות הדעת היא לחייב את המנהלים להתחיל לנהל את כוח האדם שנמצא תחתם, ולהעריך את איכותו. הדבר אמור להעניק למנהלים בשירות הציבורי את הכלי הניהולי שחסר להם כיום: זיהוי המצטיינים, הזכאים לתגמול על הצטיינותם ‏(בונוסים, השתלמויות, קיצור זמן המעבר בין דרגות ועוד‏), וכן זיהוי עובדים כושלים שיש לפטר. עובד שיקבל שתי חוות דעת שליליות ברצף ניתן יהיה לבסס טענה לפיטוריו.

  במסגרת ניהול העובדים, הוועדה ממליצה לרענן את הכלים לתגמול עובדים מצטיינים. כיום הכלי היחיד הקיים בממשלה הוא שכר עידוד, והוא נשחק מזמן. ב-80% מהמשרדים שכר העידוד לא עודכן מזה עשור, וחלק גדול מהעובדים כבר מקבלים את שכר העידוד המירבי. כך, למעשה, שכר העידוד נהפך מכלי לתמריץ עובדים לעוד תוספת שכר.

  הוועדה ממליצה לבטל את שכר העידוד ולהחליף אותו בכלי תגמול אמיתיים, בעיקר בונוסים וקידום מהיר בדרגות למצטיינים. גם הקידום בדרגה איבד עם השנים מהרלוונטיות שלו ככלי לתמרוץ עובדים, ונהפך לכלי התלוי בוותק העובד בלבד. עם זאת, החשש הוא כי ההסתדרות - החתומה עם המדינה על הסכם שכר עידוד מ–1969 - לא תסכים לוותר על שכר העידוד או על דרך הקידום בדרגות, שהם כיום מרכיבים בהסכמי השכר.

  סמכויות הגיוס יעברו למשרדי הממשלה

  בנוסף להמלצות על שינוי דרכי ניהול העובדים, ועדת הנציבות עורכת רפורמה גם ביחסי הכוחות בין הנציבות ובין משרדי הממשלה בכל הקשור לגיוס עובדים חדשים ולמינויים שלהם. הנציבות מתכוונת להעביר חלק גדול מסמכויות גיוס כוח האדם חזרה למשרדים.

  משרדי הממשלה, שכיום הם רק צינור טכני - מאחר שכמעט כל סמכויות גיוס העובדים נמצאות בנציבות, הם שיפרסמו את המכרזים לגיוס העובדים, יקבעו את תנאי הכשירות לתפקיד, ויבחנו את המועמדים. חלקה של נציבות שירות המדינה יהיה בעיקר פיקוח על המשרדים, וכן פיקוח על משאבי כוח האדם העיקריים, כמו מספר התקנים והמעבר בין דרגות.

  0

  הכיסא החם

  2 תגובות   יום חמישי, 11/4/13, 07:34

  http://cafe.themarker.com/image/3432608/

   

  שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, הודיע למנכ"ל המשרד, מרדכי מרדכי,

  על סיום תפקידו,

  מרדכי מונה למנכ"ל המשרד לפני ארבע שנים, על ידי השר הקודם, אריאל אטיאס.

  ''
  אורי אריאל

  בתפקידיו הקודמים שימש מרדכי כמנכ"ל משרד התקשורת, מנכ"ל משרד הפנים, מנכ"ל משרד העבודה והרווחה ומשנה למנכ"ל עיריית ירושלים למשאבי אנוש.

  ממשרד השיכון נמסר כי מינוי מנכ"ל חדש למשרד הבינוי והשיכון צפוי במהלך השבועות הקרובים.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   .D.S
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין