כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  שוויון בנטל המסים :סמי עופר חזר ועידן עופר הולך ?

  0 תגובות   יום חמישי, 11/4/13, 13:22

  שוויון בנטל המיסים : סמי עופר ז"ל  אביו של עידן עופר חזר לישראל ב 2009 בעקבות הקלות במס שנתנה ממשלת ישראל , דהמרקר 14.10.2009 כתבתה של אורה קורן הבן עידן שוקל לחזור ללונדון . האם שיקולי מס? 

  "סמי ואייל עופר חזרו לישראל: סמי מתגורר במגדלי אקירוב ואייל בהרצליה פיתוח"

  השניים שבו בעקבות החלטת ממשלת ישראל לפטור ממס עסקים בחו"ל של תושבים חוזרים למשך 10 שנים.

  "אייל ההון סמי עופר ובנו אייל חזרו לישראל בעקבות הטבות המס עליהן החליטה הממשלה. סמי מתגורר בדירתו במגדלי אקירוב, אותה רכש בעבר מברוך איבצ'ר, ואייל מתגורר בהרצליה פיתוח, סמוך לבית השגריר האמריקאי.

  השניים שבו בעקבות החלטת ממשלת ישראל לפתור ממס עסקים בחו"ל של תושבים חוזרים למשך 10 שנים. בן משפחה נוסף, עידן עופר, אחיו של אייל, מתגורר כל השנים בארץ, בארסוף.

  למשפחת עופר עסקי ספנות עניפים בחו"ל. 

  ''

  שוויון בנטל המסים :סמי עופר חזר ועידן עופר הולך ?

   

  נסרדישי נציב מה הכנסה באותו זמן משבח את ההחלטה : 

  נסרדישי: המדינה רק תרוויח

  הנהירה של יהודים עשירים חזרה לישראל בתקופה האחרונה, הנחשפת בימים אלה ב"כלכליסט", משמחת מאוד את רשויות המס הישראליות. למרות הטענות על חוסר שוויון הנובע מהקלות המס לעולים ולתושבים, שהתקבלו בספטמבר 2008, ברשות המסים מתגאים על המהלך. לטענת מנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי, המדינה רק תרוויח מהשקעות העשירים ומהמיסוי העתידי שלהם.

   

  "האנשים שמגיעים לפה הם בעלי הון, שממילא לא היה נגבה מהם מס - כי ללא ההטבה הם לא היו מגיעים לארץ. מבנה החוק הישן היה מכניס אותם לרשומות, וכדי לא לסכן את עסקיהם בחו"ל הם לא היו עולים כלל. אם כבר היו מגיעים לארץ, הם היו מתחמקים ממס באמצעות תכנוני מס ותחמוני מס סבוכים. באנו ואמרנו להם, בואו נעשה פישוט של החוק ונעביר מסר ליהדות העולם. המסר הוא פשוט - בואו הנה. אילי ההון מגיעים לישראל, קונים דירות, צורכים ומשקיעים במדינת ישראל. על הפירות של ההשקעות שלהם הם ממוסים מהיום הראשון", אמר נסרדישי.

   

  בגלובס נאמר :אבן שואבת ומיסים מאוחר יותר  

  הטבות המס שמציעה המדינה, רלבנטיות בעיקר לאנשי עסקים המחזיקים בעסקים רבים מחוץ לישראל. אמנם, במהלך עשר השנים שבהם תושבים אלה לא משלמים מס על עסקיהם מחוץ לישראל, המדינה לא מקבלת מהם מס באופן ישיר, ואולם בישראל מקווים ששהותם תדחוף אותם להקים עסקים חדשים בישראל.

  בעקבות חקיקת החוק, התבטאו גורמים בכירים ברשות המיסים, כי הוא יניב לישראל תוספת הכנסות ממסים של מיליארדי שקלים. ההערכות דיברו על 4-5 מיליארד שקל. הגעתם של אילי הון בולטים כמילצ'ן וסמי עופר עשויה להוות אבן שואבת לאילי הון יהודים נוספים.

   

  בינתיים סמי עופר ז"ל נפטר הוא העביר עוד בחייו חלק מאחזקותיו  לבנו עידן עופר

   

  האם עידן עופר בדרך לחו"ל משיקולי מס? 

  "שר האוצר, יאיר לפיד, הביע אתמול (ד') תרעומת בדיון במשרדו, על התנהלות איש העסקים עידן עופר, שהחליט לעבור ללונדון בשל שיעורי המס הנמוכים יותר שם. "אי אפשר להתעשר בישראל על חשבון הציבור, ממשאבי הציבור, וכאשר מגיע הרגע לשלם את חלקך במסים לקופה הציבורית - להעדיף לשלם פחות ואת הכסף לשלם לקופה של ציבור אחר", אמר לפיד.

   

  אנחנו בינתיים נשארים כאן ומחכים לגזרות לחיסול הגרעון. 

  דרג את התוכן: