כותרות TheMarker >
  ';

  הפוך על הפוך- הצד השני של המטבע

  אני במבי. נולדתי עדין נפש, הורי הם אריות. הם למדו אותי לטרוף, לשרוד בג'ונגל החיים.
  מאז אני חיי בשני עולמות- לוחך עשב וטורף.
  השקפת החיים שלי להציג תמיד את כל הצדדים של המטבע- את הטוב והרע, את היפה והמכוער. תמיד תחושו שמשהו לא בסדר-תמיד יש מסר כפול, מתנגש, מתנגד.
  אני נגד דוגמטיות. זוה היא התכונה השנואה עלי ביותר. אני מאמין שאנשים חייבים לצאת מהמקום הנוח להם כדי להתפתח ולעבור את השינוי, וזה חייב להתבצע אצל כולם, כל הזמן.
  בלוג זה הוא הרשומון שלי.

  0

  העולם התחתון של הבנקים

  31 תגובות   יום שבת, 20/4/13, 11:45

  לא אחת אני חש שהמדינה מתנהלת כארגון פשע, ושהפושעים האמיתיים הם הבנקים והטייקונים.

  קשר הון שלטון עלה לכותרות בבחירות האחרונות, אבל, עדיין לא נוצר קשר חד-חד ערכי בין הבנקאות הישראלית, הטייקונים וארגוני הפשע.

   

  באינטרנט מצאתי כתבה על ארגוני הפשע של שמעון איפרגן.

  כשקראתי את הכתבה, גיליתי, לתדהמתי, שאם אסיר את כל המלים המפחידות, המקושרות לארגוני הפשע, העובדות  מתאימות גם לטייקונים וגם לבנקים. כי באמת מה ההבדל, בין עבריין הנותן הלוואה בשוק האפור, וזורק את החייבים לרחוב, לבין הבנק שזורק את החייבים לרחובות וגובה ריביות של אלפי אחוזים, בשם "הוצאה לפועל" ריבית והצמדה או עמלת עורך דין?

  או לחילופין, מה ההבדל בין רכישת שופרסל- לבין רכישת פיצוציות?

   

  ארגוני הפשע בישראל ארגנו לעצמם 'בנק' פרטי של עסקים שמהם הם חיים ומשגשגים. הם מייצרים לעצמם הכנסות. ארגוני הפשע המכבדים את עצמם אינן יותר, גורילות מטומטמות ומפחידות היוצרים כאוס ברחובות, אלא זהו עסק כלכלי משומן היטב.  כמעט כל דבר בחיי היום-יום שלנו יכול להישלט על ידם, הם רוצים ויודעים לעשות כסף.

  אם מסתכלים במספרים אנו מגלים שמקורות הכסף מפשע, כמו זנות, הימורים וסמים נמוכה בהרבה מההכנסות המגיעות מ"עסקים" חוקיים.

  (שלא לדבר על כך שבארץ ישנם הכנסות רבות מגידול סמים "חוקיים" והימורים חוקיים של מפעל הפיס, במסגרת החוק, כמובן.

  שיטת העבודה ה"עבריינית" זהה לזו של הטייקונים, אשר מחפשים לעצמם מקומות להתעשרות מהירה על חשבון הציבור. ההבדל הוא בשם, ולפעמים בסוג העסקים.  

  זוהי רשימת העסקים של העולם התחתון בישראל, כפי שהתפרסמה בכתבה.

   

  ''

   

  וזוהי רשימת עסקיו של דנקנר כי שמפורסמת ב D&B

  ''

   

  וכמובן, הוא פעיל במקומות חשובים לקשריו האישיים

  חבר הנאמנים - אוניברסיטת תל אביב; אוניברסיטת בר-אילן, הפקולטה למשפטים אוניברסיטת תל אביב,

  חבר הוועד המנהל, המרכז הרפואי ע”ש סוראסקי;

  חבר באגודת ידידי המרכז הרפואי רמב”ם.
  יו”ר, קרן אי די בי למען הקהילה; חבר הוועד המנהל,  “מתן–הדרך שלך לתת”;

  חבר עמותה, נט”ל;

   

  עד עכשיו סתם דיברתי, רוצים הוכחות? דוגמאות להשוואה? אין בעיה, בקלות

   

  חלפנות

  רוצים לטוס לחו"ל, לקנות דולרים או יורו במחיר מוזל? את זה אפשר למצוא אצל החלפנים של השוק השחור, הנמצאים בכל שכונה. ארגוני הפשע גילו את עולם החלפנות והקימו סניפים רבים תחת שמות שונים ומשונים., וכולם "בחסות החוק"

  מילארדי שקלים זורמים בעסקי החלפנות בשנה. האזרחים רוכשים דולרים או יורו מאנשי ארגוני הפשיעה. בכל העסקים הללו מועסקים עורכי דין ורואי חשבון, שגילו את הדרך להלבנת הון באופן חוקי.

  הבנקים, בשירות החוק, גם הם עוסקים בחלפנות כספים, קובעים את השערים, גובים ריבית חלפנות רצחנית...

  הלוואות

  הלוואות ניתנות לכולם, לבעלי עסקים שנקלעו לקשיים כלכליים, למהמרים שנקלעו לחובות, לבעלי חברות שזקוקים לתזרים מומנים – כולם לוקחים הלוואות כדי לשרוד כלכלית. הן ניתנות עם התחייבות של הלווה לשלם ריבית גבוהה. מה קורה ללווים שלא הצליחו להחזיר הלוואה? הריבית מטפסת לשיאים מפחידים של אלפי אחוזים, הלווים מאלצים לתת לאותם המלווים את בתיהם, את רכושם, את מכוניותיהם או העסקים שלהם. היו גם מיקרים של אנשים שהתאבדו בגלל שלא עמדו בהחזר ההלוואות.

   

  אתם יכולים להצמיד את תיאור המלווים לבנקים, או לעבריינים, אותה משמעות אותן תוצאות.

   

  גם ניכיון צ'קים הוא ענף משגשג. נתתם צ'ק שחזר בגלל העדר כיסוי בחשבון הבנק? שהחוב שלכם עובר לגביה אצל המומחים בגביה. עליכם לשלם את סכום הצ'ק כולל ריבית והצמדה של מאות אחוזים. מזה עושים המון כסף.

  עכשיו, מצאו את ההבדלים בין החברות לניכיון צ'קים של הפשע המאורגן, לבין ההוצאה לפועל הגובה בשם הבנק מאות ואלפי אחוזים עמלה, השיטה, זהה.

  עסקים בחו"ל והלבנת הון

  את העסקים שמעבר לים פותחים במדינות שלא משלמים בהן מיסים. פותחים חברות בינלאומיות, ומזרימים אליהם כספים. לשם מוזרם כסף נזיל בדמותם של עסקים משגשגים - הלבנות הון.

  גם הטייקונים וגם העבריינים מנהלים את עסקיהם בחו"ל, אלו יכולים להיות קניונים, או עסקאות נשק, או נדל"ן, או עסקי העגלות בקניונים בחו"ל, שבהם מועסקים מאות ישראליים ובהם  שותפים עבריינים ישראליים. הכל הולך, היכן שיש כסף, תמצאו את ראשי הפשע, ואת הטייקונים.

  והטייקונים? גם הם מלבינים הון שחור, באמצעות פתיחת חברות קש וחברות אחזקה בחו"ל. עושים עסקים בחו"ל, כדי להימנע מתשלומי מיסים- לא הון שחור?  

  ולהלן ציטוט מהכתבה

  "במשטרה נדהמו לגלות שלמרבית ראשי ארגוני הפשיעה בישראל יש מינוס מטורף בבנק".

  מוכר ברוך? נוחי ומינוסיו? מינוס מדומה, כמובן.

   

  בורסה ונדל"ן

  ענף הנדל"ן, ששגשג בשנים האחרונות, הפך כמה עבריינים קטנים למיליונרים.  הוא גם הפך אנשים לטייקונים. בין אם אלו  ארגוני הפשע, או הטייקונים, או האוליגרכים, באמצעות חייליהם, או מנכ"ליהם, הם רכשו או נכנסו לשותפות בחברות בנייה שנקלעו לקשיים כלכליים והשתלטו על בניינים ומרכזי קניות שקנו במרוצת הזמן. הם רכשו לבני משפחותיהם וילות ודירות יוקרתיות כדי להלבין את הכספים שהרוויחו.

  העבריינים/הטייקונים/ הבנקאים היום הפכו למומחים בכלכלה. הם יודעים איפה כדאי להם להשקיע וככה בין השאר הם הגיעו להשקעות במניות של חברות מניבות בבורסה ובענפי הנדל"ן. הם און-ליין יודעים הכול ויש להם גם הדלפות פנימיות איזו מניות כדאי להם לקנות ואיפה תהיה ההשקעה הבאה הכי טובה.

  סחר בסמראטפונים

  השגשוג בענף הסמארטרפונים גרם לארגוני הפשיעה להקים חנויות שמתמחות במכירת סמארטפונים וטלפונים סלולריים יד שנייה במחירים מפתים יחסית, וכן בהקמת מעבדות שעוסקות בתיקוני מכשירים והחלפת חלקים.

  גם בסלקום, של נוחי דנקנר מוכרים סמרטפונים יד שניה... וגם יד ראשונה, וגם מתקנים, מה ההבדל? במחירים, בסלקום גובים יותר, הרבה הרבה, הרבה יותר...

   

  והנה הלינק לכתבה המלאה " עסקים מסוכנים" של שמעון איפרגן.

   

  אז חייבים לעצור את הבנקים ואוליגרכים, והטייקונים ואת משפחות הפשע,

  להקים את צבא הצדק של מדינת ישראל- כי זוהי מלחמה על קיומינו, והאמינו לי, אלה הם האוייבים הגדולים ביותר שלנו..

  זוהי הציונות, של אלה שחשוב להם מהמדינה, ואכפת להם מהמדינה,קומו ונתאגד יחדיו.

   

  ולמעוניינים בדיון, זהו הלינק לדיון בנושא  http://cafe.themarker.com/topic/2896125/

  דרג את התוכן:

   תגובות (31)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS

   צטט: קביאר 2013-04-27 02:25:27

   אהבתי את האנלוגיות. יש המון דמיון וזה מפחיד. מה שעוד מפחיד היא העובדה שהבנק, משהבין מה הציבור חושב על העיסקה עם דנקנר, חזר בו. אני תוהה לכמה זמן. לדנקנר לדעתי יש עדין כמה בתים על שמו לא? נראה לך שהוא יגור ברחוב?

   זה פחד אמיתי. אל דאגה, דנקנר לא יגור ברחוב, גם לא ייכנס לכלא. אגב, חבר שלי, קבל צו מעצר אתמול, על חוב של מאה ש"ח לביטוח שתפח ל-1790 ש"ח. הנה לכם מדינה מתוקנת.

   צטט: Zvi Hartman 2013-04-26 07:40:39

   כאשר אני קורא על נוחי דנקנר, לשם דוגמה - אני חושב על סטף ורטהיימר, או על אלי הורוביץ(ז"ל) ואני אומר שבעוד השנים האחרונים תרמו תרומה של ממש למשק ולשם של ישראל וכמובן לעצמם - וזה בסדר גמור- ולעומתם דנקנר רק סובב קלפים באויר וגם יצר חובות

   אני מסכים אתך לגמרי, סטף ורטהיימר הוא דוגמה נפלאה לאדם גדול.

   צטט: philia 2013-04-23 14:27:11

   צטט: במבי בגוב האריות 2013-04-21 20:27:18

   צטט: גילהסטחי 2013-04-21 13:16:31

   שיטת השקשוקה ברוטב בורות ההמון, גוזלת וחומסת בלי מעצורים וללא מוסר.

   עגל הזהב, כבר מזמן דובר על סגידה לחומר... וזה מה שקורה כאן, סגידה עיוורת לכסף, ומקורותיו.

   היה משהו שלמד אתי שהיה התלמיד הכי גרוע בכיתה. הוא הפך מיליונר.

   כששאלתי אותו, כשנפגשנו איך הוא עשה זאת, הוא ענה לי שהוא תמיד עובד לפי השיטה שאחד ועוד אחד = 3 .

   חוכמת הטפשים!

    

   במבי, אתה אכן קצת מרוגז. 2+2=5 ו//או 1+1=3 לא בהכרח שיטת הטפשים. קצת תלוי מאיזה תחום עיסוק אותו אחד מגיע. למשל. יש כאלה שאצלם זו סינרגיה. לפעמים אם זו תרופה טובה. כולנו נורא שמחים... 

   וכן, לא תמיד הכי חכם בכתה הופך להיות המבוגר הכי אחראי אחרי 30 שנה. ככה זה בכל העולם.

   אנחנו רגילים לחשוב שהכי גרוע רק אצלנו,

    

   [ עשירים היו. עשירים יהיו. שחיתות. גם, לא רק כאן. אגב, גם לפני 30 שנה היו כמה משפחות שהי הלהם יותר מאשר לאחרות ודי ניהלו את המדינה.. רק לא ממש שמעו על אותן משפחות אז ולא כי הן לא היו. פשוט כי היה יותר קשה לשמוע ו//או להשמיע.. ]

   עשירים יהיו תמיד, השאלה היא על חשבון מי התעשרו. אני מכיר עשיר שהתעשר מניצול מחפיר של מנקי רצפות. הוא היה משלם להם את השכר הראשון רק אם התמידו יומיים או יותר. את מבינה, אם עבדו יום אחד והתיאשו, הוא קבל שכר בגין עבודתם, ולא שלם להם מאומה.

   צטט: amii 2013-04-23 13:54:46

   המחאה החברתית עוזרת לתקן עוולות, תודה על הפוסט

   תודה לך

   צטט: נערת ליווי 2013-04-23 11:20:48

   במבי,

    

   אני באופן עקרוני לא חודרת לדיונים. האנרגיות שיש שם קצת יותר מדי בשבילי, לפחות בתחומים מהסוג הזה ופוליטיקה כמובן.. ובכלל. נוחי לפחות כבר קצת מאחור(ינו) ולא נעים לי להגיד. אבל כח וכסף נדבקים לכח וכסף וזה לא נורא חדש. וכן, אפשר אולי לשמוע תבוסתנות במה שאני כותבת, אבל זה לא לגמרי ככה, יש דברים שמילים לא תמיד משנות. ומעשים.. השאלה היא איפה ולי בדיוק מגיעים.

   זה נכון, הדיונים מאפשרים הבעת דעה חופשית, בעוד שהפוסטים הרבה יותר סולידיים.

   לדעתי, פרשת דנקנר איננה מאחורינו, היא מוכיחה שהלחץ החברתי מועיל אבל הוא חייב להמשך, כי ברגע שיורד מהכותרות, הפעילות שנמצאת on hold נמשכת. זוכרת את מחאת הקוטג'? ירד, לתקופה קצרה בלבד. אנחנו מתעייפים, כי מלחמה על הבית, מתחברת לנו עם מלחמה, ואצלנו מלחמת בזק היא השיטה. קשה מאוד להבין שישנם מאבקים שהם ריצת מרתון, קו הסיום רחוק וחייבים להתמיד, אחרת, אין השגים ארוכי טווח.

     27/4/13 02:25:
   אהבתי את האנלוגיות. יש המון דמיון וזה מפחיד. מה שעוד מפחיד היא העובדה שהבנק, משהבין מה הציבור חושב על העיסקה עם דנקנר, חזר בו. אני תוהה לכמה זמן. לדנקנר לדעתי יש עדין כמה בתים על שמו לא? נראה לך שהוא יגור ברחוב?
     26/4/13 07:40:
   כאשר אני קורא על נוחי דנקנר, לשם דוגמה - אני חושב על סטף ורטהיימר, או על אלי הורוביץ(ז"ל) ואני אומר שבעוד השנים האחרונים תרמו תרומה של ממש למשק ולשם של ישראל וכמובן לעצמם - וזה בסדר גמור- ולעומתם דנקנר רק סובב קלפים באויר וגם יצר חובות
     23/4/13 14:27:

   צטט: במבי בגוב האריות 2013-04-21 20:27:18

   צטט: גילהסטחי 2013-04-21 13:16:31

   שיטת השקשוקה ברוטב בורות ההמון, גוזלת וחומסת בלי מעצורים וללא מוסר.

   עגל הזהב, כבר מזמן דובר על סגידה לחומר... וזה מה שקורה כאן, סגידה עיוורת לכסף, ומקורותיו.

   היה משהו שלמד אתי שהיה התלמיד הכי גרוע בכיתה. הוא הפך מיליונר.

   כששאלתי אותו, כשנפגשנו איך הוא עשה זאת, הוא ענה לי שהוא תמיד עובד לפי השיטה שאחד ועוד אחד = 3 .

   חוכמת הטפשים!

    

   במבי, אתה אכן קצת מרוגז. 2+2=5 ו//או 1+1=3 לא בהכרח שיטת הטפשים. קצת תלוי מאיזה תחום עיסוק אותו אחד מגיע. למשל. יש כאלה שאצלם זו סינרגיה. לפעמים אם זו תרופה טובה. כולנו נורא שמחים... 

   וכן, לא תמיד הכי חכם בכתה הופך להיות המבוגר הכי אחראי אחרי 30 שנה. ככה זה בכל העולם.

   אנחנו רגילים לחשוב שהכי גרוע רק אצלנו,

    

   [ עשירים היו. עשירים יהיו. שחיתות. גם, לא רק כאן. אגב, גם לפני 30 שנה היו כמה משפחות שהי הלהם יותר מאשר לאחרות ודי ניהלו את המדינה.. רק לא ממש שמעו על אותן משפחות אז ולא כי הן לא היו. פשוט כי היה יותר קשה לשמוע ו//או להשמיע.. ]

     23/4/13 13:54:
   המחאה החברתית עוזרת לתקן עוולות, תודה על הפוסט
     23/4/13 11:20:

   במבי,

    

   אני באופן עקרוני לא חודרת לדיונים. האנרגיות שיש שם קצת יותר מדי בשבילי, לפחות בתחומים מהסוג הזה ופוליטיקה כמובן.. ובכלל. נוחי לפחות כבר קצת מאחור(ינו) ולא נעים לי להגיד. אבל כח וכסף נדבקים לכח וכסף וזה לא נורא חדש. וכן, אפשר אולי לשמוע תבוסתנות במה שאני כותבת, אבל זה לא לגמרי ככה, יש דברים שמילים לא תמיד משנות. ומעשים.. השאלה היא איפה ולי בדיוק מגיעים.

   צטט: fox angel 2013-04-22 07:15:54

   אנחנו חיים במציאות עגומה....והשאלה איך אפשר בכלל לעשות שינוי ???

   השינוי קורה כל הזמן, אז אני מאמין שתמיד אפשר לעשות אותו. השאלה היא האם רוצים לעשות את השינוי

     22/4/13 07:15:
   אנחנו חיים במציאות עגומה....והשאלה איך אפשר בכלל לעשות שינוי ???

   צטט: ~בועז22~ 2013-04-21 10:14:35

   צטט: במבי בגוב האריות 2013-04-20 21:15:02

   צטט: ~בועז22~ 2013-04-20 20:59:08


   לא שיש לי בעיה עם הגשת תביעה ייצוגית

   נגד הבנקים..., אבל מה בדבר רשויות אחרות

   שיש לאזרחים חובות בהן (מיסים, מוניציפלי וכו')?

   אתה מבין, במבי..., לפני הכול חייבת לבוא חקיקה

   אשר מסדירה את זכויותיהם של האזרחים, ואין זה

   משנה במי המדובר - עני כעשיר.

   ושוב..., תביעה כמו זאת שאתה מזכיר, לא תעשה

   את ההבדל, לדעתי...

   אנשים נזכרים תמיד חצי-שנה לפני הבחירות להתחיל

   לעשות מעשים, קטנים כגדולים, לקראת הבחירות.

   בהנחה שהממשלה הזאת תוציא את ימיה, ותהליך כפי

   שהזכרתי תריך לקרום עור וגידים, הרי שעכשיו זה

   הזמן, כלומר - לפנינו 4 שנים שבהם תהליך עממי,

   על-מפלגתי (בצורה כזאת או אחרת ואני לא פוסל הקמה

   של מפלגה חדשה!), צריך להתחיל לתפוס תאוצה, כולל

   מערך הסברה ופעילות-שטח מסיבית אשר תאפשר

   להוציא את האנשים מקבעון ההצבעה.

   את הפרלמנטרים החדשים יש לנצל לצורך ייזום חקיקה

   אשר תעשה שינוי בזאת הישנה, כמו לקדם חקיקת

   חוקים חדשים שיביאו לשינוי של ממש.

   שום פעילות פופוליסטית לא תצליח לעשות שינוי, עם כול

   הכבוד למחאת האוהלים ולמחאות אחרות...

   הפתרון, כפי שכתבתי לעייל, חייב להיות פוליטי-פרלמנטרי!

    

   בועז, בהחלט, אני מסכים אתך, השינוי חייב להיות אמיתי, עמוק, ומקיף.

   אבל, חייבים לעשות, לא רק לדבר.

   אני מאמין ביציאה לרחובות, להאבק, להלחם, להיות.

   שיחות סלון נעימות לא עוזרות, לשנות חייב להתחיל באמת מהרחוב.

   תראה מה קורה כשעיני רוצה להשבית מדינה שלמה.

   גם הכתומים עשו רעש גדול, הרבה יותר מתנועת האוהלים, כי הם היו בהרבה מקומות.

   העם רוצה שינוי, נמאס לו באמת, אבל לא יודעים איך מנהלים דבר כזה, אין מייצרים שינוי אמיתי.

   אני מוכן ללכת אתך. חייבים להעמיד משפחה שלמה על הרגליים, כפי שעשתה משפחת שליט בצעדה בכל הארץ. לסגור כבישים לא חייב להיות חוליגני, יכול להיות מתורבת.

   צטט: מולי. 2013-04-20 22:18:15

    

    

   לאחר שיצאנו למאבק בתנובה, החזק בתאגיד המזון במדינה ניצחנו. גדלנו מאז ונאבקנו  בבנק ענק, בנק לאומי ובטייקון נוחי דנקנר. זה אומר שהכוח בידנו לשנות.

    

   אחרי שנלחמנו בתאגיד מזון ענק במדינה וניצחנו. נלחמנו ונצחנו גם במאבק נגד בנק ענק. עכשיו הגיע הזמן להלחם בממשלה.

   לפני הבחירות הממשלה מחקה לתאגידי ענק חוב לקופת המדינה ממיסים בסך של 27 מיליארד ₪, מה שנקרא "הרווחים הכלואים" הכסף השחור. אם אנחנו לא היינו משלמים היינו נכלאים במאסר על הממשלה לבטל את מחיקת החוב של החברות שלא שלמו מס. 

   ומה שיאיר לפיד דרש מבנק לאומי, שידרוש עכשיו מעצמו. אנחנו צריכים להציב ליאיר לפיד אולטימאטום שאם לא יודיע שהוא מביא חוק לכנסת שמבטל את מחיקת החובות לתאגידים האלה כסעיף ראשון בתקציב המדינה, ובאם ינהג כמו רקפת רוסק-עמינח, אז נפעל נגדו בדיוק באותה צורה שפעלנו נגד רקפת, הבנק ונוחי דנקנר.

   27 מיליארד ש"ח "רווחים כלואים" יוחזרו לתקציב המדינה ואם לא, מתחילים במאבק להפלת הממשלה.

    

   מולי, לצערי, הנצחון על הקוטג, היה נצחון זמני. החברה דחתה את ההעלות, והעלתה את המחירים לאחר שהכנסת "קנתה את המארגנים", והפכה אותם לפוליטיקאים. המחירי הבית עלו- תרתי משמע.

   מי שניצח אלה הם כל הפוליטיקאים החדשים.

   בנוגע לרווחים הכלואים- אני אתך, יוחזרו ומיידית, לגבי הפלת הממשלה, אפשר להתחיל בלי שום קשר.ממשלה זו מורכבת ברובה ממושחתים כמו ביבי וכץ... הם לא השתנו, הם גם לא ישתנו.

   חייבים להחליפם בטובים יותר, ואמינים יותר, ואכפתיים יותר.

    

   צטט: גילהסטחי 2013-04-21 13:16:31

   שיטת השקשוקה ברוטב בורות ההמון, גוזלת וחומסת בלי מעצורים וללא מוסר.

   עגל הזהב, כבר מזמן דובר על סגידה לחומר... וזה מה שקורה כאן, סגידה עיוורת לכסף, ומקורותיו.

   היה משהו שלמד אתי שהיה התלמיד הכי גרוע בכיתה. הוא הפך מיליונר.

   כששאלתי אותו, כשנפגשנו איך הוא עשה זאת, הוא ענה לי שהוא תמיד עובד לפי השיטה שאחד ועוד אחד = 3 .

   חוכמת הטפשים!

   צטט: shabat shalom 2013-04-21 09:39:20

   הדמיון בין אירגוני הפשע לחברות הענק החוקיות היא בעקרון המשותף של שניהם: ניצול מצוקות והשתלטות על כל תחומי החיים של הנזקקים.

   נכון מאוד, וגם שניהם בקליקה סגורה, שאי אפשר להכנס לתוכה...

     21/4/13 13:16:
   שיטת השקשוקה ברוטב בורות ההמון, גוזלת וחומסת בלי מעצורים וללא מוסר.
     21/4/13 10:14:

   צטט: במבי בגוב האריות 2013-04-20 21:15:02

   צטט: ~בועז22~ 2013-04-20 20:59:08

    

   עכשיו התחלת לדבר....

   מה דעתך על תביעה ייצוגית נגד הבנקים... תספורת לכולם !!!

   זה ייצר את הזעזוע הנחוץ.

     

    

   לא שיש לי בעיה עם הגשת תביעה ייצוגית

   נגד הבנקים..., אבל מה בדבר רשויות אחרות

   שיש לאזרחים חובות בהן (מיסים, מוניציפלי וכו')?

   אתה מבין, במבי..., לפני הכול חייבת לבוא חקיקה

   אשר מסדירה את זכויותיהם של האזרחים, ואין זה

   משנה במי המדובר - עני כעשיר.

   ושוב..., תביעה כמו זאת שאתה מזכיר, לא תעשה

   את ההבדל, לדעתי...

   אנשים נזכרים תמיד חצי-שנה לפני הבחירות להתחיל

   לעשות מעשים, קטנים כגדולים, לקראת הבחירות.

   בהנחה שהממשלה הזאת תוציא את ימיה, ותהליך כפי

   שהזכרתי תריך לקרום עור וגידים, הרי שעכשיו זה

   הזמן, כלומר - לפנינו 4 שנים שבהם תהליך עממי,

   על-מפלגתי (בצורה כזאת או אחרת ואני לא פוסל הקמה

   של מפלגה חדשה!), צריך להתחיל לתפוס תאוצה, כולל

   מערך הסברה ופעילות-שטח מסיבית אשר תאפשר

   להוציא את האנשים מקבעון ההצבעה.

   את הפרלמנטרים החדשים יש לנצל לצורך ייזום חקיקה

   אשר תעשה שינוי בזאת הישנה, כמו לקדם חקיקת

   חוקים חדשים שיביאו לשינוי של ממש.

   שום פעילות פופוליסטית לא תצליח לעשות שינוי, עם כול

   הכבוד למחאת האוהלים ולמחאות אחרות...

   הפתרון, כפי שכתבתי לעייל, חייב להיות פוליטי-פרלמנטרי!

     21/4/13 09:39:
   הדמיון בין אירגוני הפשע לחברות הענק החוקיות היא בעקרון המשותף של שניהם: ניצול מצוקות והשתלטות על כל תחומי החיים של הנזקקים.
     20/4/13 22:18:

    

    

   לאחר שיצאנו למאבק בתנובה, החזק בתאגיד המזון במדינה ניצחנו. גדלנו מאז ונאבקנו  בבנק ענק, בנק לאומי ובטייקון נוחי דנקנר. זה אומר שהכוח בידנו לשנות.

    

   אחרי שנלחמנו בתאגיד מזון ענק במדינה וניצחנו. נלחמנו ונצחנו גם במאבק נגד בנק ענק. עכשיו הגיע הזמן להלחם בממשלה.

   לפני הבחירות הממשלה מחקה לתאגידי ענק חוב לקופת המדינה ממיסים בסך של 27 מיליארד ₪, מה שנקרא "הרווחים הכלואים" הכסף השחור. אם אנחנו לא היינו משלמים היינו נכלאים במאסר על הממשלה לבטל את מחיקת החוב של החברות שלא שלמו מס. 

   ומה שיאיר לפיד דרש מבנק לאומי, שידרוש עכשיו מעצמו. אנחנו צריכים להציב ליאיר לפיד אולטימאטום שאם לא יודיע שהוא מביא חוק לכנסת שמבטל את מחיקת החובות לתאגידים האלה כסעיף ראשון בתקציב המדינה, ובאם ינהג כמו רקפת רוסק-עמינח, אז נפעל נגדו בדיוק באותה צורה שפעלנו נגד רקפת, הבנק ונוחי דנקנר.

   27 מיליארד ש"ח "רווחים כלואים" יוחזרו לתקציב המדינה ואם לא, מתחילים במאבק להפלת הממשלה.

    

   צטט: ~בועז22~ 2013-04-20 20:59:08

   במבי..., בקריאה שניה ושלישית בדו השיח בינינו, אני

   מבין שאנחנו מסכימים עם רוב הדברים שעליהם התכתבנו,

   גם אם אנחנו מנסחים זאת אחרת...,

   ו..., כן, אני מסכים איתך: הדג מסריח מהראש.

   ברור לי שהפתרון חייב להיות פתרון פוליטי, כלומר, פרלמנטרי.

   עם זאת, גם אם אביא בחשבון שהציבור עדיין חי באופוריה

   של "פוליטיקה חדשה", הרי שזאת הישנה ממשיכה להשפיע

   על המדינה (כול המדינה, על כול מגוון תושביה).

   לא נראה לי שהפתרון יבוא מתוך נבחרי הציבור של הכנסת הזאת.

   הפתרון חייב להיות על-מפלגתי. ההבדלים בין המפלגות, אם בכלל

   קיימים הבדלים, נראים בעיניי שוליים. המפלגות קיימות בעיקר, משום

   סיפוק ה"אגו" של מנהיגיהם, ותו לא. כאשר יגיעו כאלה וירצו לפעול

   ויהיו גם מוכנים להניח את האגו בצד, אפשר יהיה לדבר על דרכים

   לפתרון של התנהלות מערכי השלטון, המיסוי, האכיפה, המשפט וכו'.

   אין לי מושג מה יכול להתניע תהליך שכזה..., אולי רק סוג של מהלומה

   הגונה..., לא יודע..., שווה מחשבה. מה דעתך?

    

   עכשיו התחלת לדבר....

   מה דעתך על תביעה ייצוגית נגד הבנקים... תספורת לכולם !!!

   זה ייצר את הזעזוע הנחוץ.

     20/4/13 20:59:

   במבי..., בקריאה שניה ושלישית בדו השיח בינינו, אני

   מבין שאנחנו מסכימים עם רוב הדברים שעליהם התכתבנו,

   גם אם אנחנו מנסחים זאת אחרת...,

   ו..., כן, אני מסכים איתך: הדג מסריח מהראש.

   ברור לי שהפתרון חייב להיות פתרון פוליטי, כלומר, פרלמנטרי.

   עם זאת, גם אם אביא בחשבון שהציבור עדיין חי באופוריה

   של "פוליטיקה חדשה", הרי שזאת הישנה ממשיכה להשפיע

   על המדינה (כול המדינה, על כול מגוון תושביה).

   לא נראה לי שהפתרון יבוא מתוך נבחרי הציבור של הכנסת הזאת.

   הפתרון חייב להיות על-מפלגתי. ההבדלים בין המפלגות, אם בכלל

   קיימים הבדלים, נראים בעיניי שוליים. המפלגות קיימות בעיקר, משום

   סיפוק ה"אגו" של מנהיגיהם, ותו לא. כאשר יגיעו כאלה וירצו לפעול

   ויהיו גם מוכנים להניח את האגו בצד, אפשר יהיה לדבר על דרכים

   לפתרון של התנהלות מערכי השלטון, המיסוי, האכיפה, המשפט וכו'.

   אין לי מושג מה יכול להתניע תהליך שכזה..., אולי רק סוג של מהלומה

   הגונה..., לא יודע..., שווה מחשבה. מה דעתך?

   צטט: איתן ב 2013-04-20 19:45:34

   בעבר - שוד בנק היה כשרעול פנים ניגש עם אקדח שלוף לאשנב, ירה באויר, לקח את הכסף וברח על אופנועו.

   כיום שוד בנק זה שהבנק, באדיבות ובשפה עורך-דינית משלשל לכיסו (ומעביר משהו לנוחי וחבריו) את מיטב כספי הציבור.

   ולהשומע ינעם.

    

   נכון, כיום הבנק שודד את הציבור!

   צטט: מולי. 2013-04-20 19:15:24

    

    

   כמו שציינת, אין הבדל בין המאפיות של "עבריינים" לבין השיטה הפוליטית שאולי צריך לקרוא לה "המאפיה הראשית לישראל". רק שזו האחרונה מתנהלת בחסות החוק, עם מערכת משפט שגם היא מערכת פשע מאורגן. כשמסתכלים על התמונה שהבאת ועל הנפשות הפועלות, העבריינים שצמחו בגלל ההתנהלות והאנוכיות של "המאפיה הראשית לישראל",  אותם עבריינים הקרויים "הלא נחמדים" יותר אהודים היום על מי שמבין ויורד לעומקם של הדברים שהבאת.

    

   אין ספק שהעם הזה צריך להתעורר סוף סוף ולהבין מי אמור לשרת את מי? הנבחרים את העם או העם את הנבחרים?

    

   אם העם הזה לא יצא לרחובות בהמוניו להחזיר לעצמו את כבודו ואת מה ששייך לו,  הוא ישאר עם של עבדים וראוי להיקרא עם של עבדים, ותרתי משמע.

    

    

   אהבתי את ה"מאפיה הראשית לישראל", את, כמו תמיד, מבריקה.

   צטט: ~בועז22~ 2013-04-20 17:29:27

   צטט: במבי בגוב האריות 2013-04-20 16:30:57

   צטט: ~בועז22~ 2013-04-20 14:07:46


   ראה תשובתי בגוף תגובתך

   אני עומד לעשות דבר שאני ממש נגדו, השוואה

   בין רוני הררי לנוחי דנקנר...

   ההבדל, ידידי, בין השניים הוא מאוד פשוט:

   בעוד הררי "עוזר" לנזקקים, וממרק בכך את מצפונו

   (וגם דאג לפרסם זאת) הרי דנקנר עשה זאת מבלי

   לפרסם זאת ולא על מנת למרק את מצפונו.

   אני לא רואה הבדל, דנקנר רכש עיתון כדי לפרסם את כל מעלליו, רוני הררי, נאלץ לדאוג לפרסם זאת, כי אין לו עיתון משל עצמו, ומפרסמים רק את מעלליו השליליים- ואני לא בעדו.

   ראה,

   אף רשת שיווק אינה משלמת מספיק לעובדיה, ואף

   לא עובד שלה רואה עצמו כ"עבד"!!!

   באמת? אלת את הקופאיות האומללות? או את הסבלים שמקללים את השעה? אני שאלתי, והתעניינתי.

   עבדתי בעברי ברשת שווק, ולפניה עבדתי בחברת

   מזון גדולה.

   כול ענף המזון, ללא יוצא מן הכלל, אינו משלם משכורות

   גבוהות במיוחד..., ואין שם "עבדים".

   בענף הסיעוד משלמים משכורות מינימום, את זה אתה יודע?

   תגיד לי, במבי..., אתה לא חושב שלמטפל-סיעודי אשר

   עובד עבודה מתישה ושוחקת ודואג לשלומם ורווחתם של

   אנשים קשישים, מגיע יותר משכר מינימום?

   אני בטוח שתשובתך חיובית.

   ובכול זאת, כמה יותר גבוהה צריכה להיות משכורתו?

   גבוהה יותר, למשל, מעובד שופרסל?

   אני לא יודע ולא משווה, אני חושב שבמדינה מתוקנת כולם צריכים להתפרנס בכבוד!

   אמת המידה של גובה התמורה עבור עבודה, אינו נקבע

   אלא ע"י אחוז הרווח התפעולי.

   בחברות מזון אחוז הרווח התפעולי, נמוך. ומשום כך

   נגזרות גם משכורות נמוכות. זאת עובדת חיים, במבי.

   זוהי עובדת חיים של חברה קפיטליסטית המנהלת עצמה כעסק לכל דבר, החלשים נשחקים עד תום והעשירים המועטים שולטים בכל. ישנן שיטות טובות מאלה, אבל המדינה הזו לא החליטה מה היא, כשנוח לה היא מדינה סוציאליסטית בכל הנוגע לתשלום מיסים ובבי משפט- כלומר האזרח הפשוט נפגע מתשלום מיסים גבוה, וחוסר יכולת להרוויח מתביעות כשהוא נפגע, אבל, אין לו את הזכויות של מדינה סוציאליסטית.

   אנחנו דפוקים פעמיים - כאשר רוצים לקחת מאיתנו- נוהגים כמדינה סוציאליסטית, וכשצריך לתת לנו- נוהגים בנו מדינה קפיטליסטית.  

   אז..., בוא ונרד מהעץ הגבוה של "ניצול" עובדים

   ומעניין ה"עבדים", זה לא מכובד, לאף אחד..

   אני לא יודע איך אפשר לרכוש דירה , או לשכור אותה במשכורת של שבעת אלפים ש"ח לחודש (שזוהי משכורת מעל למינימום) .אני בכלל לא חושב שאפשר להתקיים ממנה. שלא לדבר על משכורת מינימום. גם אם בן הזוג מרוויח עוד משכורת בוא נניח של חמשת אלפים ש"ח. עדיין אי אפשר לגדל ילדים, לשכור דירה, או בכלל להתקיים בשכר שכזה, לא עבדים? רק עבדים!

   בעניין העסקים וההקלות במס:

   יש לממשלה עניין רב בייצור של מקומות עבודה וכתוצר

   לוואי של כך, גביית מיסים (גם מהעובדים וגם מהמעבידים).

   נכון, שיטת המיסוי כאן בארץ, לא תמיד הוגנת? לא הוגנת ותמיד, רצית לומר. 

   אנחנו ידידי משלמים מיסוי מטורף- חמישים אחוז המשכורת עצמה ועוד כשלושים אחוזים רק מלחיות (מע"מ, ארנונה מים חשמל, תרופות, גני ילדים, מיסי קניה..... )

   ומעבידים מנצלים כול פירצה וכול הזדמנות כדי לשלם מס מופחת,

   ויתירה מזאת:

   יש להם את המשאבים הפיננסיים לשכור עורכי דין ורואי

   חשבון מהשורה הראשונה על מנת לייעץ להם לעשות זאת.

   טוב, רע ?

   לא יודע..., באמת שלא... זה בדיוק לנצל את השיטה לטובתך, זה תמיד בא על חשבון החלש.

   אולי זה רע הכרחי. אולי...

   במבי,

   לולא המענקים וההטבות, למאות אלפי בני-אדם לא הייתה

   אפילו "משכורת רעב", לא הייתה להם משכורת כלל!!!

   תראה, אני לא יודע מה תורמת חברת אחזקות למשכורתם של העובדים, חברת אחזקות רק מושכת כספים. רק גובה עמלה מעבודתם של האחרים.

   אני מסכים איתך שיש לעשות שינוי, אין ספק בכך.

   אבל להיתלות ב"טייקונים" (הפכה פתאום למילת גנאי...)

   ולראות בהם סוג של אויבי האומה?!

   נו באמת!!!, להיכן באמת אנחנו רוצים להגיע?

   רק להגינות כלפי האזרחים.

   אדמונד ברק אמר פעם: "כל מה שצריך כדי שהרוע ינצח,

   זה שהטובים לא יעשו דבר".

   יצירת השינאה הזאת נגד מי שנחשב איש עסקים עשיר

   אינה דבר טוב בעיני, לשון המעטה...

   איש עסקים עשיר שמתעשר על גבי, זה רע! ואני שמרוויח הרבה פחות ממנו, שצריך לשלם מיסוי כפול מזה שלו, זה רע כפליים.

   הדמוקרטיה מעניקה זכות בחירה ולפחות לפי השיטה הישראלית

   הנבחרים שכחו ממנה.

   אני לא בא בטענות לפוליטיקאים, אני בא בטענות לאלו שבוחרים

   אותם.

   הציבור מטומטם- לכן הציבור משלם (שלום חנוך)

   במשך השנים האחרונות רק שמעתי על טענות נגד הגישה הכלכלית

   של נתניהו, אבל כשזה הגיע לבחירות, בוחריו הנאמנים המשיכו

   לזרוק את הפתק שלו..., וואלה?!, הגיע לו פרס?, באמת?

   פוליטיקאים אינם מעוניינים בשינוי, הם בעד המשכיות. הם רוצים

   לראות את הרכבת מתגלגלת על אותם הפסים ואין להם שום חשק

   לבנות מסילה חדשה, או להשקיע ברכישת רכבת חדשה...

   שם מתחיל הכול, במבי..., ולא ב"טייקונים"!!! 

   נכון, השיטה מסריחה מהראש, מסכים אתך לחלוטין.

     20/4/13 19:45:

   בעבר - שוד בנק היה כשרעול פנים ניגש עם אקדח שלוף לאשנב, ירה באויר, לקח את הכסף וברח על אופנועו.

   כיום שוד בנק זה שהבנק, באדיבות ובשפה עורך-דינית משלשל לכיסו (ומעביר משהו לנוחי וחבריו) את מיטב כספי הציבור.

   ולהשומע ינעם.

     20/4/13 19:15:

    

    

   כמו שציינת, אין הבדל בין המאפיות של "עבריינים" לבין השיטה הפוליטית שאולי צריך לקרוא לה "המאפיה הראשית לישראל". רק שזו האחרונה מתנהלת בחסות החוק, עם מערכת משפט שגם היא מערכת פשע מאורגן. כשמסתכלים על התמונה שהבאת ועל הנפשות הפועלות, העבריינים שצמחו בגלל ההתנהלות והאנוכיות של "המאפיה הראשית לישראל",  אותם עבריינים הקרויים "הלא נחמדים" יותר אהודים היום על מי שמבין ויורד לעומקם של הדברים שהבאת.

    

   אין ספק שהעם הזה צריך להתעורר סוף סוף ולהבין מי אמור לשרת את מי? הנבחרים את העם או העם את הנבחרים?

    

   אם העם הזה לא יצא לרחובות בהמוניו להחזיר לעצמו את כבודו ואת מה ששייך לו,  הוא ישאר עם של עבדים וראוי להיקרא עם של עבדים, ותרתי משמע.

    

    

    

     20/4/13 17:29:

   צטט: במבי בגוב האריות 2013-04-20 16:30:57

   צטט: ~בועז22~ 2013-04-20 14:07:46

   בועז, פתחתי דיון בנושא, דווקא כדי להתפלמס ולא להתלהם.

   אגב, אני מסכים לחלוטין עם הקביעה של מבחן בוזגלו. או לכולם, או לאף אחד.

   אבל, כאשר העזרה היא חד צדדית, אותי זה מקומם.

   ובנוגע למשפחות הפשע, הם בהחלט תורמים, למשפחות במצוקה, לרעבים, הם בהחלט תורמים והרבה.

   רוני הררי לדוגמה, עזר לרבים קשי יום, ונתן להם עבודה, אוכל, תרומות, בלי תמורה.

   אין שום קשר ל"טוב ליבם הפרטי" ומעשיהם העסקיים.

   אגב, הבעיה שלי עם דנקנר איננה רק התספורת, אלא גם כל המענקים וההטבות שנתנו לו כדי לפתוח עסקים,

   הקלות במס ניתנות לטייקונים- לא לנו.

   בנוגע לעובדים שלו- שופרסל משלם משכורות רעב, לרוב העובדים שלו, הוא מתעשר על גבם של עבדים זולים.

   אבל, אשמח אם נעבור לדיון, שם זה באמת המקום הנכון לדו שיח שכזה.

     

     

   אני עומד לעשות דבר שאני ממש נגדו, השוואה

   בין רוני הררי לנוחי דנקנר...

   ההבדל, ידידי, בין השניים הוא מאוד פשוט:

   בעוד הררי "עוזר" לנזקקים, וממרק בכך את מצפונו

   (וגם דאג לפרסם זאת) הרי דנקנר עשה זאת מבלי

   לפרסם זאת ולא על מנת למרק את מצפונו.

   ראה,

   אף רשת שיווק אינה משלמת מספיק לעובדיה, ואף

   לא עובד שלה רואה עצמו כ"עבד"!!!

   עבדתי בעברי ברשת שווק, ולפניה עבדתי בחברת

   מזון גדולה.

   כול ענף המזון, ללא יוצא מן הכלל, אינו משלם משכורות

   גבוהות במיוחד..., ואין שם "עבדים".

   בענף הסיעוד משלמים משכורות מינימום, את זה אתה יודע?

   תגיד לי, במבי..., אתה לא חושב שלמטפל-סיעודי אשר

   עובד עבודה מתישה ושוחקת ודואג לשלומם ורווחתם של

   אנשים קשישים, מגיע יותר משכר מינימום?

   אני בטוח שתשובתך חיובית.

   ובכול זאת, כמה יותר גבוהה צריכה להיות משכורתו?

   גבוהה יותר, למשל, מעובד שופרסל?

   אמת המידה של גובה התמורה עבור עבודה, אינו נקבע

   אלא ע"י אחוז הרווח התפעולי.

   בחברות מזון אחוז הרווח התפעולי, נמוך. ומשום כך

   נגזרות גם משכורות נמוכות. זאת עובדת חיים, במבי.

   אז..., בוא ונרד מהעץ הגבוה של "ניצול" עובדים

   ומעניין ה"עבדים", זה לא מכובד, לאף אחד...

   בעניין העסקים וההקלות במס:

   יש לממשלה עניין רב בייצור של מקומות עבודה וכתוצר

   לוואי של כך, גביית מיסים (גם מהעובדים וגם מהמעבידים).

   נכון, שיטת המיסוי כאן בארץ, לא תמיד הוגנת, ומעבידים

   מנצלים כול פירצה וכול הזדמנות כדי לשלם מס מופחת,

   ויתירה מזאת:

   יש להם את המשאבים הפיננסיים לשכור עורכי דין ורואי

   חשבון מהשורה הראשונה על מנת לייעץ להם לעשות זאת.

   טוב, רע ?

   לא יודע..., באמת שלא...

   אולי זה רע הכרחי. אולי...

   במבי,

   לולא המענקים וההטבות, למאות אלפי בני-אדם לא הייתה

   אפילו "משכורת רעב", לא הייתה להם משכורת כלל!!!

   אני מסכים איתך שיש לעשות שינוי, אין ספק בכך.

   אבל להיתלות ב"טייקונים" (הפכה פתאום למילת גנאי...)

   ולראות בהם סוג של אויבי האומה?!

   נו באמת!!!, להיכן באמת אנחנו רוצים להגיע?

   אדמונד ברק אמר פעם: "כל מה שצריך כדי שהרוע ינצח,

   זה שהטובים לא יעשו דבר".

   יצירת השינאה הזאת נגד מי שנחשב איש עסקים עשיר

   אינה דבר טוב בעיני, לשון המעטה...

   הדמוקרטיה מעניקה זכות בחירה ולפחות לפי השיטה הישראלית

   הנבחרים שכחו ממנה.

   אני לא בא בטענות לפוליטיקאים, אני בא בטענות לאלו שבוחרים

   אותם.

   במשך השנים האחרונות רק שמעתי על טענות נגד הגישה הכלכלית

   של נתניהו, אבל כשזה הגיע לבחירות, בוחריו הנאמנים המשיכו

   לזרוק את הפתק שלו..., וואלה?!, הגיע לו פרס?, באמת?

   פוליטיקאים אינם מעוניינים בשינוי, הם בעד המשכיות. הם רוצים

   לראות את הרכבת מתגלגלת על אותם הפסים ואין להם שום חשק

   לבנות מסילה חדשה, או להשקיע ברכישת רכבת חדשה...

   שם מתחיל הכול, במבי..., ולא ב"טייקונים"!!! 

   צטט: ~בועז22~ 2013-04-20 14:07:46

   עד לא מזמן היה דנקנר סוג של טייקון-מחמד

   של התרבות הישראלית.

   רק לפני כשנתיים פורסמה ידיעה באחד ממוספי

   סוף השבוע, בה נכתבו על דנקנר סופרלטיבים

   שונים.

   בין היתר, כך נכתב שם למיטב זכרוני, דנקנר

   תמיד השקיע את כספו ואת רווחיו בעסקים

   חדשים שאותם רכש ושמעולם הוא לא נשען על

   עזרה ציבורית, כלומר - מהממשלה, או מגופים

   אחרים.

   דנקנר נתפס כאחד המתרחק מפירסום ומפוליטיקה

   וככזה, הוא המעיט להסתופף בחברתם של סלבים

   כאלה ואחרים, כולל פוליטיקאים...

   אממה..., הזמנים השתנו...

   עסקיו נקלעו לקשיים עקב החלטות שגויות שהוא ביצע.

   ברור לי שלאיש יש כישרון. והעובדה הפשוטה היא

   שהוא הגיע להיכן שהגיע בזכות כשרונו.

   סליחה שאיני ממהר לקפוץ על העגלה של אלה הנאחזים

   בטרנד באופנתי של שנאת טייקונים.

   עסקיו של דנקנר מספקים עשרות אלפי מקומות-עבודה,

   רוב מניות החברות שיש לו בהן שליטה נסחרות

   כסולידיות בעיקרן ואינן נתונות לחסדיהם של ספקולנטים.

   דנקנר אינו איש העסקים הראשון שהבנקים עוזרים להם

   לצאת מקשיים.

   בתחילת שנות ה-80 חווה אליעזר פישמן נפילה איומה.

   הבנקים נחלצו לעזרתו והאיש הצליח לשקם את עסקיו

   מבלי שנאלץ לפטר ולו עובד אחד!

   אין לי שום בעיה עם "תספורות" כאלה ואחרות!!!

   יש לי רק טענה אחת, אחת ויחידה:

   הייתי רוצה שהבנקים (והממשלה...) יעבירו את כול האזרחים

   הנמצאים בקשיים כאלה ואחרים את "מבחן בוזגלו".

   כול זמן שאין יחס שונה בין אדם לאדם, בעזרה שמוסדות

   פיננסים מעניקים לו, אין לי שום בעיה עם זה, שום בעיה!

   לטעמי ההשוואה בין עסקיו של דנקנר ל"עסקים" של העולם

   התחתון, אינה במקומה!!!

   הראה לי "גנגסטר" אחד שתרם מיליונים מכספו לקהילה, אחד!!!

   הראה לי "גנגסטר" אחד שיזם הקמתן של עמותות ("מלכ"ר)

   המתעסקות בעזרה לנזקקים, אחד!!!

   הראה לי "גנגסטר" אחד שמשהו מעסקיו תורם לתל"ג, אחד!!!

   והרשימה עוד ארוכה...

   (עיסקיהם ה"חוקיים" של עבריינים זכאים להתייחסות נפרדת

   והיא אינה ברת-השוואה לשום "עסק" אחר)

   אני לא מכיר את דנקנר, מעולם לא פגשתיו, מעולם לא השקעתי

   בעסקיו, מעולם לא עבדתי אצלו, מעולם לא היה לי איתו שום

   שיג ושיח.

   אבל..., באיזה שהוא מקום, ההתנהלות הזאת שמוצאת בעסקיהם

   של אנשים כמו דנקנר את "אם כול החולות והרעות" בכלכלה

   הישראלית ויוצאת להכפיש את שמם הטוב והמוניטין שלהם,

   כול אלו אינם נראים בעיניי כמעשה מנומס ומכובד.

   אם יש לך טענה, מוצדקת ככול שתהיה, נגד האיש ועסקיו, אדרבא:

   כתוב, התפלמס, התווכח, שכנע - ועשה זאת ללא התלהמות

   עצמית וללא ניסיון לגרום לאחרים להתלהם.

   צר לי, שאני נשמע מעט צדקן ומתחסד..., אבל מהצד השני, נתפסים

   אחרים עם כינויים פחות מכובדים...

   בועז, פתחתי דיון בנושא, דווקא כדי להתפלמס ולא להתלהם.

   אגב, אני מסכים לחלוטין עם הקביעה של מבחן בוזגלו. או לכולם, או לאף אחד.

   אבל, כאשר העזרה היא חד צדדית, אותי זה מקומם.

   ובנוגע למשפחות הפשע, הם בהחלט תורמים, למשפחות במצוקה, לרעבים, הם בהחלט תורמים והרבה.

   רוני הררי לדוגמה, עזר לרבים קשי יום, ונתן להם עבודה, אוכל, תרומות, בלי תמורה.

   אין שום קשר ל"טוב ליבם הפרטי" ומעשיהם העסקיים.

   אגב, הבעיה שלי עם דנקנר איננה רק התספורת, אלא גם כל המענקים וההטבות שנתנו לו כדי לפתוח עסקים,

   הקלות במס ניתנות לטייקונים- לא לנו.

   בנוגע לעובדים שלו- שופרסל משלם משכורות רעב, לרוב העובדים שלו, הוא מתעשר על גבם של עבדים זולים.

   אבל, אשמח אם נעבור לדיון, שם זה באמת המקום הנכון לדו שיח שכזה.

     20/4/13 14:07:

   עד לא מזמן היה דנקנר סוג של טייקון-מחמד

   של התרבות הישראלית.

   רק לפני כשנתיים פורסמה ידיעה באחד ממוספי

   סוף השבוע, בה נכתבו על דנקנר סופרלטיבים

   שונים.

   בין היתר, כך נכתב שם למיטב זכרוני, דנקנר

   תמיד השקיע את כספו ואת רווחיו בעסקים

   חדשים שאותם רכש ושמעולם הוא לא נשען על

   עזרה ציבורית, כלומר - מהממשלה, או מגופים

   אחרים.

   דנקנר נתפס כאחד המתרחק מפירסום ומפוליטיקה

   וככזה, הוא המעיט להסתופף בחברתם של סלבים

   כאלה ואחרים, כולל פוליטיקאים...

   אממה..., הזמנים השתנו...

   עסקיו נקלעו לקשיים עקב החלטות שגויות שהוא ביצע.

   ברור לי שלאיש יש כישרון. והעובדה הפשוטה היא

   שהוא הגיע להיכן שהגיע בזכות כשרונו.

   סליחה שאיני ממהר לקפוץ על העגלה של אלה הנאחזים

   בטרנד באופנתי של שנאת טייקונים.

   עסקיו של דנקנר מספקים עשרות אלפי מקומות-עבודה,

   רוב מניות החברות שיש לו בהן שליטה נסחרות

   כסולידיות בעיקרן ואינן נתונות לחסדיהם של ספקולנטים.

   דנקנר אינו איש העסקים הראשון שהבנקים עוזרים להם

   לצאת מקשיים.

   בתחילת שנות ה-80 חווה אליעזר פישמן נפילה איומה.

   הבנקים נחלצו לעזרתו והאיש הצליח לשקם את עסקיו

   מבלי שנאלץ לפטר ולו עובד אחד!

   אין לי שום בעיה עם "תספורות" כאלה ואחרות!!!

   יש לי רק טענה אחת, אחת ויחידה:

   הייתי רוצה שהבנקים (והממשלה...) יעבירו את כול האזרחים

   הנמצאים בקשיים כאלה ואחרים את "מבחן בוזגלו".

   כול זמן שאין יחס שונה בין אדם לאדם, בעזרה שמוסדות

   פיננסים מעניקים לו, אין לי שום בעיה עם זה, שום בעיה!

   לטעמי ההשוואה בין עסקיו של דנקנר ל"עסקים" של העולם

   התחתון, אינה במקומה!!!

   הראה לי "גנגסטר" אחד שתרם מיליונים מכספו לקהילה, אחד!!!

   הראה לי "גנגסטר" אחד שיזם הקמתן של עמותות ("מלכ"ר)

   המתעסקות בעזרה לנזקקים, אחד!!!

   הראה לי "גנגסטר" אחד שמשהו מעסקיו תורם לתל"ג, אחד!!!

   והרשימה עוד ארוכה...

   (עיסקיהם ה"חוקיים" של עבריינים זכאים להתייחסות נפרדת

   והיא אינה ברת-השוואה לשום "עסק" אחר)

   אני לא מכיר את דנקנר, מעולם לא פגשתיו, מעולם לא השקעתי

   בעסקיו, מעולם לא עבדתי אצלו, מעולם לא היה לי איתו שום

   שיג ושיח.

   אבל..., באיזה שהוא מקום, ההתנהלות הזאת שמוצאת בעסקיהם

   של אנשים כמו דנקנר את "אם כול החולות והרעות" בכלכלה

   הישראלית ויוצאת להכפיש את שמם הטוב והמוניטין שלהם,

   כול אלו אינם נראים בעיניי כמעשה מנומס ומכובד.

   אם יש לך טענה, מוצדקת ככול שתהיה, נגד האיש ועסקיו, אדרבא:

   כתוב, התפלמס, התווכח, שכנע - ועשה זאת ללא התלהמות

   עצמית וללא ניסיון לגרום לאחרים להתלהם.

   צר לי, שאני נשמע מעט צדקן ומתחסד..., אבל מהצד השני, נתפסים

   אחרים עם כינויים פחות מכובדים...

     20/4/13 13:50:

   מילים כדורבנות, במבי.

   שוויון בנטל הוא לא רק גיוס חרדים לצבא.

   אלא חוק אחיד לכולם, גם כלכלי, זכות שווה. 

   גם אותי הסיטואציה מקוממת. 

   חייבים לצאת נגד כל אותן גניבות בחסות החוק.

   חייבים לעצור את רפובליקת הבננות הזו. והיחס המשפיל לאזרחים הטובים של המדינה, שכל חטאם הוא שהם לא יודעים לרמות מספיק או לגנוב או לשדוד כדי לשרוד פה. 

   אני חולם על עתיד טוב יותר, ומאמין שבמהרה משהו ישתנה, כי חייב לקרות כאן משהו. הגועל עלה על גדותיו.

   ארכיון

   פרופיל