כותרות TheMarker >
  ';

  מעמד האישה

  ארכיון

  תגובות (41)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    10/6/13 11:12:
  כמה התייחסויות לכתיבתך היפה: 1.פקידי האוצר ידועים הם לא עלומי שם. אבל האחריות היא רק של הממשלה ושל שר האוצר. צריכה הממשלה להנחות את פקידי האוצר שיביאו הצעות חדשות וברוח המחאה החברתית שבוודאי הינה צודקת. 2.לפיד אינו האחראי לגירעון הגדול ואל תוותרו לנתניהו על האחריות הכוללת שלו להיווצרות חור ענק כל כך בתקציב. יחד עם זאת כולם ציפו שלפיד יבחר את הקיצוץ והמיסים ברוח המחאה החברתית ויטיל על העשירים את כל הנטל. 3.לפיד לא מתאים להיות שר האוצר מבחינת הכישורים והרקע.לא מספיק שהוא איש פוליטי חזק בלבד. הרי לא יקבלו אותו לתפקיד זוטר בהרבה בגלל מחסור בידע והכשרה בתחום.הגיע הזמן שלאוצר יגיע מי שמתאים לכך גם אם הוא איש פוליטי. 4.הריכוזיות היא חטא ישן שצריך לטפל בו ע"י כל השרים המאוחד ולקבוע עקרונות חדשים במדינה ולסיים את השוד הקבוע של ועדים חזקים ללא כל פרופרציה. 5.יוקר המחיה נובע מהריכוזיות והוא צריך להיות מטרה ראשונה של הממשלה לגבי דיור ולגבי כל המחירים האחרים. גם כאן שודדים את העם באופן קבוע. איך יתכן שהפכנו למדינה עם יוקר מחיה גבוה מאירופה וארה"ב שבהן מרוויחים העובדים פי 2 ויותר.
    8/6/13 20:47:
  אני לא מסכימה איתך, כי עדיין היו לו אלטרנטיבות
  כן, קודמיו היו טובים ממנו ובהרבה. איך את משווה בכלל...
    29/5/13 07:33:
  לי מפריע מאוד, שמועמדים לכנסת אינם מקיימים את הבטחותיהם לבוחר, לאחר שנבחרו. לדעתי לפיד לא היה צריך לקבל על עצמו את התפקיד לאחר שנוכח שיש גרעון כזה גדול, ואם גובה הגרעון נודע לו רק לאחר שנתמנה לשר האוצר, היה עליו להתפטר מהתפקיד, וכך היה נשאר אדם אמין .
    27/5/13 09:10:
  לפעמים אני תוהה אם לא עדיפה אנרכיה ....
    25/5/13 15:27:

  צטט: grandpa.zohar 2013-05-25 13:03:23

   

  הכניעה חסרת האחריות של BB למפגינים לפני שנתים היא אחת הסיבות לגרעון שבתקציב.

  בדיוק כמו שאתה הקורא תכנע לילד המצ'ועמם שלך כשהוא צורך ומיילל, ותקנה לו כל מיני צעצועים מיותרים כשאין לך כסף. 

   

  לשיטתך המחאה החברתית אינה צודקת? מעטים יחשבו כמוך, בעיקר המשפחות העשירות במשק...

  במחאה החברתית עלו נושאים רבים שהציקו לאזרח הקטן, אך צריך להשאר עם נושא אחד מרכזי: יוקר המחיה, הסיבות לתופעה זו וטיפול המדינה בה.

    25/5/13 15:21:

  צטט: עצבן 2013-05-25 12:39:11

  מאוד לא אוהב את סגנון הכתיבה הזה, כל פעם אנחנו מסמנים לנו שטן חדש לשנאה ומטילים בו את כל קשיי הקיום של החברה הישראלית. 

  אם מטריד אותך שהחציון הוא רק 6600 ש"ח 

  הכל סובב סביב אותה נקודה, הפער בין בכירים לשכירים, פער מעוות, נוראי ולא מוצדק, יש לחלק את העושר באופן סוציאלי ומאוזן יותר, דבר היכול לשנות לטובה את מצבם של רבים מהמשפחות בארץ. אין לזה קשר לשנאה המוצדקת שרבים רוחשים לטייקונים למיניהם. זו גם הסיבה למתקפה רבתי כנגד עובדי הנמלים המרווחים הון עתק, ללא כל פרופורציות, ביחס לתפקידם בעבודה.

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו אחראי לא רק לממשלה הנוכחית אלא גם לממשלה הקודמת ולכן האחריות לגירעון של 40 מיליארד ש"ח (הסיבה לקיצוצים) נופלת על כתפיו (ועל כתפי שר האוצר שטייניץ), ולא כפי שאמר שר אוצרנו נחדש בעזות מצח שלא לומר בטיפשות על כתפי נציגי החרדים בכנסת.

  יש לציין כי כבר בעבר ניסה נתניהו לשנות את המצב בנמלים ולא הצליח בכך, צריך להכיר בכך שהקופה הציבורית נשדדת מדי יום ע"י הגופים החזקים במשק, אמנם, זה לא מפחית מאחריותו לגבי הגרעון, בנוגע לחרדים הרי ידוע שהם, נכון לעכשיו, נטל כבד על המדינה, מכאן שצודק לפיד באמירתו לגביהם, אך הם לא היחידים בסיפור.

    25/5/13 15:13:

  ✡הכל ישראבלוף✡

    25/5/13 13:03:

  הפוליטיקאים הם סה'כ פוליטיקאים. אינם מבינים לא בכספים, לא בכלכלה. הם מבינים רק בלמצוא חן בעיני העמך.

  פקידי האוצר הם אנשי מקצוע ברמה גבוה, שלמדו באוניברסיטאות הטובות בעולם.

  =

  הם אנשי המקצוע, הם הנהגים המומחים, והם מסיעים את הרכב בכוון שהבוס אומר, תוך כדי נסיונות לגרום את הנזקים היותר קטנים. מנסים עד כמה שבאפשרותם להסביר לבוס מהי הדרך הנכונה.

  =

  תנסו פעם לסלק את נהג האוטובוס שלכם, מענין מתי  יתהפך האוטובוס.

  =

  הכניעה חסרת האחריות של BB למפגינים לפני שנתים היא אחת הסיבות לגרעון שבתקציב.

  בדיוק כמו שאתה הקורא תכנע לילד המצ'ועמם שלך כשהוא צורך ומיילל, ותקנה לו כל מיני צעצועים מיותרים כשאין לך כסף. 

    25/5/13 12:39:

  מאוד לא אוהב את סגנון הכתיבה הזה, כל פעם אנחנו מסמנים לנו שטן חדש לשנאה ומטילים בו את כל קשיי הקיום של החברה הישראלית. אפשר להתווכח עם תפיסת העולם של אגף האוצר, שמשתדל להוביל את ישראל לכלכלת שוק שבו מעורבות הממשלה בשוק קטנה, או עם גישת ההסתדרות, שמנסה לדאוג לתנאיהם של העובדים בכלל (והעובדים המאוגדים בפרט) על ידי מעורבות ממשלתית - אבל אלו וגם אלו אינם שטן. כאשר מציבים את שני הגופים הללו (שכאמור מובילים אג'נדות מנוגדות) כאילו מדובר באותו הדבר - נשאר רק משטמה (עלובה לטעמי) ללא שום הגיון מאחוריה.

   

  אם מטריד אותך שהחציון הוא רק 6600 ש"ח (אולי שווה להתייחס גם לנטו -5400 ש"ח) שווה שתזכרי שהחציון נמצא במקום הזה בגלל המגזר הציבורי (שמהווה שליש מכוח העבודה בישראל). ללא המגזר הציבורי החציון היה פחות מ-5500 (זה נתון קל להבנה כאשר משווים את השכר הממוצע בין המגזר הציבורי (מעל 10.5) לשאר המשק (9.5). לכן אם להצעתך נפרק את איגודי העובדים מכוחם - השכר החציוני בישראל ירד לחמש וחצי אלף בפער אי השיווין (שכעת אנו נמצאים בוא במקום החמישי בעולם) ניטול את ההובלה - ואחוז העוני (בו אנחנו כבר במקום הראשון בעולם המפותח) אנחנו נגדיל את הפער בהרבה. כבוד.

   

  זה אולי המקום להגיד מילה טובה לפקידי האוצר שבימי המחאה החברתית, ניסתה הממשלה להיענות לרוב דרישותיהם הצודקות של עובדי המדינה השונים ששבתו (פרקליטים, עובדים סוציאלים, מורים, רופאים וסליחה עם מי ששכחתי). רובנו (גם אני) התבוננו רק בצד הצודק של השובתים ולא התייחסנו מספיק ברצינות לעלות של הסכמי השכר החדשים על קופת המדינה. גם הממשלה והעומד בראשה הפקירו את פקידי האוצר לבד במערכה מול תביעות השכר (ובצוק העתים גם הנחו להיענות לרוב התביעות). התוצאה של הסכמי השכר החדשים היא תוספת שנתית של 15 מיליארד על קופת המדינה. לכן קל להשתלח בפקידי האוצר אבל הם אלו שבסופו של יום שומרים על קופת המדינה (כדי למנוע מאיתנו גזירות כלכליות).

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו אחראי לא רק לממשלה הנוכחית אלא גם לממשלה הקודמת ולכן האחריות לגירעון של 40 מיליארד ש"ח (הסיבה לקיצוצים) נופלת על כתפיו (ועל כתפי שר האוצר שטייניץ), ולא כפי שאמר שר אוצרנו נחדש בעזות מצח שלא לומר בטיפשות על כתפי נציגי החרדים בכנסת. ועוד לא אמרנו מילה על ההחלטה שלו להקדים את הבחירות (3 מיליארד שקל) כדי להסתיר מהציבור הן את הגירעון שנוצר, והן את הגזירות הכלכליות שהן פועל יוצא שלו. וכמובן לא את אורח חייו ומנהגו לשלוח ידיים לקופה הציבורית (נכון על פי חוק) בזמן שעל כולנו מצווה הידוק החגורה.

    25/5/13 11:41:
  סבלנות. גם שאינו "כף הסוכר שלי" לא בוחנים בזמן כה קצר.
    23/5/13 20:49:
  אומנות האפשר. נקווה שימצא זאת במהרה.
    23/5/13 20:24:
  כותבת לעניין,
    20/5/13 10:37:

  צטט: Zvi Hartman 2013-05-19 22:21:40

  לפי גישה זאת נוצרו פערים בלתי נתפסים. משכורות של מיליון שח לחודש מול משכורות רעב. כאשר נוצרים פערים כאלו 

  זו משמעות הקפיטליזם החזירי שכתבתי עליה כאן.

    19/5/13 22:21:
  סליחה על טעות הדפוס --התכוונתי לחברה הפרוטסטנטית -- שקבעה שאדם שמשתדל הוא מצליח. --ולמי שלא שפר מזלו ולמרות שהוא עובד קשה - מן הבוקר ועד הערב ובכל זאת הוא מתקיים בקושי? זאת לא סיסמה. זאת תיאוריה כלכלית. לפי גישה זאת נוצרו פערים בלתי נתפסים. משכורות של מיליון שח לחודש מול משכורות רעב. כאשר נוצרים פערים כאלו הדבר הראשון שנופל קורבן זאת הערבות ההדדית- ולכידות החברתית והחוסן החברתי.
    19/5/13 21:53:

  צטט: Zvi Hartman 2013-05-19 19:22:25

  אי אפשר לעשות צדק בחברה שבה התפיסה "פרוסטנטית" של מי שמצליח יכול לעשות ככל יכולתו. 

  האם התכוונת ל"פרוניסטית"?
  אבל למה לדבר בסיסמאות?
  נעשים כאן מאמצים אדירים לשנות את המצב הכלכלי ולתקן עיוותים קשים במשק הישראלי, ולא צריך להיטפל למנהיג זה או אחר.
    19/5/13 19:22:
  אי אפשר לעשות צדק בחברה שבה התפיסה "פרוסטנטית" של מי שמצליח יכול לעשות ככל יכולתו. (הגישה שמקס וובר מצדיק- והארצות הברית אימצה את הרעיון בשתי ידיים. נתניהו רצה ליישם רעיון זה בישראל. -- אבל מה יעשו אותם 90 אחוזים מן האוכלוסיה שאין להם גישה של יזמים ולוקחי סיכונים? האם יהפכו למשהו בין מעמד ביניים מתנדנד ונלחם על השרדותו, לשכבה עניה רחבה שאפילו לא חולמת לגמור את החודש? הרי גישה "פרוסטנטית" הזאת קידמה לחזית הבמה דמויות נוחי דנקנר . מצד שני אנשי מעש כמו סטף וורטהיימר לא היה צריך "עידוד" מנתניהו כדי להצליח -ובאופן אמיתי ולא לכאורה כמו נוחי.
    19/5/13 11:57:
  אני לא כתבתי קודם על התפתחות העושר בארץ. לאחר קום המדינה היתה התעשרות כתוצאה מסחר במזון מוגבל. (תקופת הצנע). התעשרות רבתי נבעה מעבודות עפר של קבלנים בתעלת סואץ (שנות הששים). אלה שתי דוגמאות בלבד. בנוסף לכך הגיעו אנשים בעלי ממון מהגולה והגדילו כאן את ממונם בשיעורים נכבדים. המשטר שהנהיג נתניהו בהיותו שר האוצר היה מפנה לעומת מה שהיה נהוג קודם לכן. הוא לא גרם לעליית עשירים חדשים, הוא פגע בשכבות שהתפרנסו בכבוד ובעיקר בעניים. הוא שינה את הקיים מתוך השקפת עולמו, שהייתה שונה מההשקפה הקודמת. לאחר שנחל מפלה בבחירות, שונו כמה מההוראות שהוא נתן. כאשר שב ועלה לשלטון הוא לא שינה את השינויים שהיו בתקופת העדרו. כנראה מתוך הבנה שהייתה בהם הגזמה לטובת חלק מהאוכלוסיה. אבל, התחלת דרכו, כשהיה שר האוצר, המשיכה לתת את אותותיה בתחום זה. אם כי לא באותו אופן קשה. ואגב , העשירים באמת לא גרים בתל-אביב אלא קרוב אליה. באשר להערכת נתניהו או לזלזול בו. אין לי כל קשר לכך. אינני נמנית על אנשי הפוליטיקה, אני איש מחקר ומתבוננת כך בתופעות החיים.
  הבעיה היא שאנשים מקבלים תפקידים על סמך משחק כיסאות קואליציוני ולא על סמך כישורים.
    19/5/13 07:33:
  טיעון נכון וטוב שהעלית, כבר נאמר על פקידי האוצר המשרתים את המדינה כהתמחות ועוברים לשרת את הטייקונים, מכאן יוצאת הרעה.
    19/5/13 06:20:

  חיוךפקידי האוצר הם צעירים שלמדו כלכלה באוניברסיטאות ובמכללות.
  הם שיננו ספר כלכלה ישנים
  נבחנו את אותן בחינות מלפני 4 עשורים
  ולמדו שבכלכלה אין בני אדם.
  יש רווחים,גורמי יצור,בעלי מניות,תקציב,מאזן.
  בדרך כלל תני להם לנהל עסק של 3 עובדים והם יפשטו את הרגל תוך 6 חודשים.
  עבודתם משעממת ,הם מקנאים בחבריהם המוצלחים יותר שנקלטו במישרות בשוק הפרטי,מבינים ששם מרוח הדבש
  ומנסים לצאת אל השוק הזה.
  לעיתים קושרים קשרים עם בעלי הון פרטיים
  ובלי להרגיש מבצעים את מדיניותם ורצונם של בעלי ההון.
  בדרך כלל הם קובעים מדיניות שטובה לחזקים ולא
  מועילה לחלשים. מדי פעם הם עושים המון רעש על איזה חוק מסכן לטובת החלשים
  בדרך כלל לפני בחירות בהוראת הבוס הפוליטיקאי שלהם.


  אגב

  את תובנותיהם הם מדקלמים כבר 40 שנה

  כמו סיפורי אינדיאנים שעוברים מפה לאוזן

  מאומה לא השתנה.

  את עבודתם יכול לבצע מחשב

  שכן תוכנת ההפעלה שלהם לא השתנתה כאמור,

  וכך לחסוך מאות מישרות מיותרות.

  הנה תשובה לשאלתך.חיוך

  בסך הכל הם בחורים טובים מאד

  רק עיוורים.

    19/5/13 03:32:

  .

  כתבת לעניין.

  .

  רוצה לספר לך ולקוראים,

  שישנם אנשים - במיוחד גימלאים, נתמכי הביטוח הלאומי,

  שחיים משכר של 3000-4000 ש"ח לחודש, במקרה הטוב?

  .

  שאותם האנשים - גימלאים במיוחד, בעלי חובות בבנקים,

  משום שהם חייבים בתוספת מזומנים בחודש על מנת לשלם את חובותיהם לרשויות?

  .

  שאותם האנשים - הגימלאים במיוחד,מודעים לעובדה,

  שעד ליום מותם הם יישלמו  לבנק החזר הלוואותיהם ?

  .

  שישנן עוד קבוצות נוספות חלשות באוכלוסיית ישראל,

  שאין להם דריסת רגל בבנק - ואין מי שילווה להם פרוטה לפורטה?

  .

  ,

  שאת הכתוב הנ"ל יש לחוות בדמיון מודרך,

  ולהרגיש את האודם המכסה את הפנים ביאוש ובדכאון.

  .

  מכירה אישית אנשים שחיים במצב המדובר.

  מזכירה לכולנו, שמצב זה הוא לא חדש,

  ולא החל דווקא בתקופתו של לפיד.

  ויש צפי שהמצב מיום ליום עוד יחמיר.

  .

  נקודת המבט היא,

  שחלק גדול מה-19 המנדטים שקיבל לפיד,  האמין,

  שאצל לפיד - זה יהיה אחרת.

  מכאן האכזבה הקשה של קהל בוחריו.

  .

  גם מי שלא הצביע בעבורו, היה רוצה שלפיד יצליח.

  בסך הכל אם יצליח לפיד לעבוד נכון ולהצליח... הצלחתו זו הצלחתנו!

  .

  מאוד יכול להיות, שהטייקונים, בעלי חברות, איגודים ותאגידים, וכיו"ב,

  כבר חשים את הצלחתו של לפיד - בעניינם.

  .

  ''

   

    19/5/13 00:08:

  ציונה ,מסכימה עם כל מה שכתבת , אותי מרגיז בעיקר ההתקפלות מול יו"ר ההסתדרות .. איך עזבו בשקט את הנוכלים והרמאים שעובדים באיגודים המקצועיים , כמו חברת החשמל , הנמלים ועוד... והשאלה החשובה היא ..נראה לכם שלפיד מחליט וחורץ מבלי להתייעץ עם יועציו הכלכליים? אני בטוחה שהדברים לא נשלפים מהמותן..
  אין דבר כזה .. אז בשנה הראשונה המצב יהיה קשה .. אבל בעוד שנה המצב יתבהר.

    18/5/13 23:56:
  לפיד נראה כנה עם כוונות טובותאם לא יכשילו אותו הוא יצליח.
    18/5/13 22:52:
  ציונה היקרה, קטונתי מלחרוץ משפט על יאיר לפיד שהוא נקי כפיים ולא בא לעשות לביתו במשרד האוצר וכשהוא אומר שיש לו אמון בפקידי האוצר הכפופים לו, חזקה עליו שהוא יודע מה שהוא מדבר והוא לא שה תמים. חודשיים ימים זה זמן קצר וצריך לתת ליאיר עוד ימי חסד ולחזק את ידיו מול חורשי רעתו .
    18/5/13 21:21:

  כשנכנס יאיר לפיד לתפקיד שר האוצר, זה נראה כאילו החליט  להיכנס למערה שהפתח שלה קטן ולאחר הערכת מצב שגוי לקח עמו לדרך כלים קטנים לתאורה...ויצא לבד.
    בדיעבד! יאיר שרצה להאיר בלפיד את המחאה החברית,הוא לא שיער את גודל החושך אליו הוא נכנס כדי למצאו מוצא במערה הסבוכה שמסתבר-היא מלאה בערפדים רעבים מוצצי דם למיניהם.

  אני מקווה שיחלצו אותו ...אחרת האחרים שיבואו אחריו יעשו אותה טעות.

  תודה ציונה.

   

   

    18/5/13 20:40:
  מה הפלא ביבי כבר גזל מהמעמד הביניים והחלשים בקדנציות קודמות. עכשיו הוא מנצל את לפיד שיהיה לו את מי להאשים בגזירות הכלכליות. בכל מצב תמיד יפגע בחלשים
    18/5/13 18:54:

  צטט: עופר לבבי 2013-05-18 17:34:02

  נתניהו ספר לנו, טרום הבחירות" סיפורי בדים על המצב הכלכלי הנפלא של המדינה. הוא שיקר לעם שלם במצח נחושה.

  נתניהו יודע למשוך בחוטים, הוא פוליטיקאי משופשף, ויודע לסובב את הכל לטובתו.

  ואגב, כן, גם הנשיא שלנו פוליטיקאי משופשף, ומסובב את הכל לטובתו...

  לצערנו, הדבר הפך לנורמה במחוזותינו, החשש מפני אובדן השלטון משפיע על שיקול דעתם של אותם "פוליטיקאים משופשפים" הבאים להסתיר את כשלונותיהם.

  יתרה מכך: זהו כשלונה של השיטה שנהגתה כאן בעשרות השנים האחרונות, הקפיטליזם החזירי. שבגינה מצבה הכלכלי-חברתי הנוכחי של ישראל התדרדר.

    18/5/13 18:43:

  צטט: דוקטורלאה 2013-05-18 16:21:38

  המצוקה הכלכלית החלה בימים שנתניהו היה שר האוצר בממשלת שרון. הוא החליט אז להנהיג קפיטליזם חזירי שתאם את השקפת עולמו. מאז ענייני האוצר הלכו והתדרדרו. קמה שכבת עשירים והציבור הכללי נשא בעול.
  שכבה זו קיימת משנות ה-90-80, אין זה הוגן לתלות את כל תחלואי המשק באדם אחד, שנוא ככל שיהיה (על ידי חלק מסוים באוכלוסיה), כסיבה לבעיותיו. התפתחה כאן תרבות של נובורישים, שמרכזה בת"א, הדואגת רק לעצמה אך משפיעה רבות על הכלכלה הישראלית.

  בכל העולם קשה מאד להיכנס לכיסי העשירים הרציניים.
  זה אכן הולך ונעשה קשה יותר ויותר עם הזמן בו בזמן הגופים החזקים מתבססים יותר יותר בתוכנו, אך זו מלחמה שיש להלחם עליה ואפשר בהחלט לנצח בה.
  לגבי הפקידות עצמה, אנשים אחרים, בעלי יושרה, יכולים לשנות את המצב מקצה לקצה, על הנוכחים ללכת הביתה, נקודה.
  אחת הסיבות למצבה הכלכלי של ישראל וכנראה העיקרית היא למרבה הפרדוקס מצבה הבטחוני שלה. לולא המצב הבטחוני הלא פשוט הרי שכבר מזמן היתה פורצת כאן מלחמת אזרחים, ועל כך בונים בעלי הכוח במדינה, שמלחמה כזו לא תפרוץ אף פעם.
    18/5/13 18:27:

  צטט: * Forever Young * 2013-05-18 13:52:40

  איך אפשר לטעון שמי שמכהן חודשיים בתפקידו כבר נכשל?

  בניגוד לאחרים תפקידו החדש של לפיד חייב אותו לפעול מיידית, עם תוכנית חומש ארוכה, ולצערנו כולנו רואים את הביצוע...


  זה שאנחנו סובלים כבר שנים מראש ממשלה זחוח שמאוד לא מתאים לתפקידו ואשתו מצטיירת כאימלדה מרקוס בגירסה עברית - זה לא  מפריע לכם ?

  רה"מ פועל ללא לאות למען בטחונה של ישראל ולכן מחוסר זמן השאיר את האוצר בידיו של הטירון לפיד שכפה עליו את התפקיד, וההיטפלות עליו וביחוד על אשתו אינה במקום, חולשותיו הן ענינו שלו ולא צריך לעשות מזה סיפור גדול, זה לא ביג דיל, שמעון פרס "הצנוע" לא טוב בהרבה...

   

   

    18/5/13 18:21:

  צטט: חופר סדרתי :) 2013-05-18 13:48:43

  מדוע לא ממנים פעם אחת ולתמיד שר אוצר שבא באמת מהתחום, מישהו שיופיע בטלוויזיה עם עוד איזה 4 אנשים שרוצים להתמודד על התפקיד ויאמרו מה ברצונם לשנות

   

  וכי לפיד לא הצהיר על כוונותיו לבצע שינויים (רדיקליים!) במשרד האוצר?

  השינויים הם בדיוק הדברים שנכתבו כאן...


  עד שלבסוף עשה תפנית של 180 מעלות והתקפל לחלוטין.

    18/5/13 17:34:

  אני תמיד חושב על הסדרה הבריטית המשובחת " כן, אדוני השר", כיצד התלו הפקידים בשר. אני מקווה שיאיר לפיד ילמד מהטעיות ויהשתפר. אולי, ואולי לא, ימים יגידו.

  אבל, קשה לי המשפט המסיים של הפוסט שלך-

  "רה"מ נתניהו אחראי על הממשלה אבל בשל המצב הקואליציוני ידיו כבולות"

  נתניהו ספר לנו, טרום הבחירות" סיפורי בדים על המצב הכלכלי הנפלא של המדינה. הוא שיקר לעם שלם במצח נחושה.

  נתניהו יודע למשוך בחוטים, הוא פוליטיקאי משופשף, ויודע לסובב את הכל לטובתו.

  ואגב, כן, גם הנשיא שלנו פוליטיקאי משופשף, ומסובב את הכל לטובתו... 

  מבחינתי, השחיתויות והרמאויות שנתגלו  בשנה האחרונה חמורות עשרת מונים מכל שטות או טעות של טירון. הן נעשו במכוון. 

  ובנוגע לנתניהו- היום ברור לכולם שהוא שקרן, נהנתן וחסר כל התחשבות באזרחי המדינה...

  והפעם, אין לזה שום קשר עם ימין או עם השמאל. 

    18/5/13 17:29:
  תודה שהעלית - מענין וגם מענין היה לקרוא את כל התגובות - שבת טובה
    18/5/13 16:21:
  הפקידות בכל משרד ממשלתי היא קבוצת מומחים לנושא בו הם מטפלים. הם אינם קובעים מדיניות אלא מסייעים לשרים להגשים את המדיניות. את הפער התקציבי לא גרמו הפקידים. הם מלאו אחר ההוראות. עכשיו צריך לפתור את הבעייה והפקידים מציעים הצעות. השר הממונה בוחר את אלה שיזיקו לו (ולמפלגתו) הכי פחות. זה שהוא חסר ניסיון (בכל תחום, פרט לעיתונות ותקשורת כללית) אינה משנה, המומחים יושבים אצלו במשרד. האשמה אינה על המומחים אלא על מי שהיו ממונים על האוצר, שר האוצר וראש הממשלה. הקודמים כמובן. הם ידעו להסתיר את האמת מהציבור, אחרת מצבם בקלפי היה עוד יותר גרוע. אבל צריך גם לזכור כי הציבור, בחר על פי הכיוון הכללי, ימין או שמאל, ולא התחשב בנושא כלכלי או אחר. המצוקה הכלכלית החלה בימים שנתניהו היה שר האוצר בממשלת שרון. הוא החליט אז להנהיג קפיטליזם חזירי שתאם את השקפת עולמו. מאז ענייני האוצר הלכו והתדרדרו. קמה שכבת עשירים והציבור הכללי נשא בעול. הפקידות אינה אשמה בכל זאת. היא עושה מה שדורשים ממנה לעשות. כמובן שפקיד בעל מצפון יכול להתפטר, אבל נדירים מאד מקרים כאלה. כך התגלגלו ענייני האוצר עד היום. ועתה, צריך "להציל את המדינה" שמצבה הכלכלי בכי רע. הכניסה לכיסי האזרחים מן השורה, אינה אופיינית רק לישראל. בכל העולם קשה מאד להיכנס לכיסי העשירים הרציניים. המניעה מכך היא החרדה שיבריחו את הונם לארץ אחרת, יחסלו את עסקיהם ולא יקיימו את מה שהם מחוייבים עד עתה. לכן, נמנעים, בכל הארצות, מלגבות מסים כבדים משכבה זו. אני מאמינה כי תקופת "החירום" תעבור והמשק ימשיך לשגשג ולפרוח. דבר אחד לא ישתנה, העניים האמיתיים יישארו כך. הם יזכו במשך הזמן, לתמיכות מסוגים שונים, שיאפשרו להם, לקיים את עצמם וילדיהם, בצמצום.
    18/5/13 14:36:
  * אפשר להאשים את מי שרוצים אבל שוכחים פרט קטן, את האנשים הללו בחרו שרים שנבחרו על ידי העם שהעדיף בהרבה מיקרים לא להצביע וללכת לים או לקניונים. בחירת המנהיגים נעשית ע"י העם ואם זה מה שהוא בחר בדיוק את זה הוא מקבל. עד שהעם לא יבין שבחירות זה לא שף נולד, הוא יאכל את הלוקשים שמבשלים בשבילו בשלני הצמרת שהוא בעצמו בחר:) שבת שלום והמשך שבוע נפלא
    18/5/13 13:52:

  איך אפשר לטעון שמי שמכהן חודשיים בתפקידו כבר נכשל?

  אולי היה צריך למנות את אורי גלר ? סוג של קוסם...

  ויעל גרמן נכשלה כשרת הבריאות?

  בנט נכשל ?

  אורי אריאל נכשל ?

  גדעון סער לא נכשל בתפקידו החדש ?

  נו באמת. האיש עוד לא הספיק לחמם כיסא וכבר התנפלו עליו "נכשלת".

  נכשל או לא - ימים יגידו

  זה שאנחנו סובלים כבר שנים מראש ממשלה זחוח שמאוד לא מתאים לתפקידו ואשתו מצטיירת כאימלדה מרקוס בגירסה עברית - זה לא  מפריע לכם ?

    18/5/13 13:48:
  מדוע לא ממנים פעם אחת ולתמיד שר אוצר שבא באמת מהתחום, מישהו שיופיע בטלוויזיה עם עוד איזה 4 אנשים שרוצים להתמודד על התפקיד ויאמרו מה ברצונם לשנות
    18/5/13 13:00:

  צטט: סירפד מתוק 2013-05-18 12:53:17

  הלא הם הזוג המלאכותי, ביבי ופיגי. שניהם דוגמא לנהנתנות ולאטימות, שגם בארץ-נהדרת לא ניתן לחקות אותם!

   

  שכחת לציין את כבוד נשיא המדינה... או שאסור לתקוף אותו?? זו מחלת שררת השלטון שבה כמעט כולם לוקים בה ולא רק ביבי, לידיעתך.

    18/5/13 12:53:

  צדקת, ציונה בקשר ליאיר לפיד. הוא כישלון מביש. אבל מעליו נמצא האבא והאמא של הכשלונות, הבזיונות והראוותנות, הלא הם הזוג המלאכותי, ביבי ופיגי. שניהם דוגמא לנהנתנות ולאטימות, שגם בארץ-נהדרת לא ניתן לחקות אותם!

    18/5/13 12:50:

  צטט: debie30 2013-05-18 12:44:09

  ויחד עם זה אנחנו כציבור צריכים להשמיע את קולנו.

   

  עלינו להשמיע את קולנו ביתר שאת.

    18/5/13 12:44:
  שרי האוצר מעולם לא קיבלו מחמאות. באחד האתרים התפרסמה שקירה על שרי האוצר לדורותיהם, האמירות והבדיחות שהתהלכו סביב כהונתם. ויחד עם זה אנחנו כציבור צריכים להשמיע את קולנו.

  האוצר הנעלם

  41 תגובות   יום שבת, 18/5/13, 11:48

   

  האם למישהו יש מושג מי הם "פקידי האוצר"? מה תדירות התחלופה אצל הפקידים הנ"ל? למה לא מפרסמים (רצוי לעתים קרובות!) מי אלו אותם פקידים שבאים מדי פעם לציבור וחורצים את גורלנו? מדוע נגזר עלינו לחיות בחושך ולא לדעת איך נקבעים החלטות וגזירות קשות המכות בנו פעם אחר פעם? מה הם השיקולים המנחים אותם בקביעת החלטות שלא לומר האינטרסים האישיים שלהם? לבוא ולומר שהם חפים מכל שיקול זר הרי שהיא בבחינת לעג לרש וזריית חול בעיניים.

   

  ועוד לא דיברנו על כל ה"עזים" שהכניסו פקידי האוצר ללפיד המתגלה כעת בכל תמימותו (מדהים איך נפל בפח ואיך הדבר מוכיח עד כמה ידיהם של אותם פקידים אינן נקיות) , שלא לדבר על השקפת עולמו הצרה ושאינו מסוגל לראות מאומה מעבר לכתפו הרחב, כמו גם המו"מ העלוב שניהל מול יו"ר ההסתדרות עיני, מו"מ חד צדדי שבו הובס לחלוטין וללא תנאי, בשל חששו משביתות, האם לשם כך נבחר לפיד לכנסת והאם הוא מתאים בכלל לתפקיד משרד האוצר? כעת כולנו נוכחים לדעת עד כמה גדול התפקיד עליו, לא שקודמיו היו טובים בהרבה, אף אחד מהם לא הצליח לשנות סדרי עולם במלחמה נגד ההסתדרות, חברת החשמל, הנמלים, ועדי העובדים וכמובן הטייקונים, כל אותם גופים העושים בנו כבשלהם ובגללם קורה כל הדבר הזה שנקרא יוקר המחיה שבגינה כולנו סובלים. מלפיד נחלנו כולנו אכזבה מרה והגיע הזמן להודות בפה מלא כי האיש אינו מתאים ויש להחליפו בהקדם, אך עקב הנסיבות הפוליטיות המיוחדות עליו לבוא ולהקדים ולהתפטר ולהיות מוחלף באדם מתאים ממנו.

   

  עלינו להבין כי רק שינוי רדיקלי ומהותי תביא לשינוי המצב הכלכלי חברתי בישראל, לא יתכן שמחצית מעם ישראל ישתכר מתחת ל-6600 ש"ח (ממוצע שכר חציוני) וימשיך להיאנק תחת עול הגזירות של הממשלות בישראל.

   

  רה"מ נתניהו אחראי על הממשלה אבל בשל המצב הקואליציוני ידיו כבולות, לכן האחריות כולה נופלת אך ורק על לפיד ורק עליו, זהו תפקידו הבלעדי לטפל בבעיות הכלכליות בישראל. כצעד ראשון על שר האוצר (החדש או הנוכחי) לבצע רוויזיה מוחלטת במשרד האוצר ולהחליף את הפקידים שם.

   

  ציונה

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   cleopatra9
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין