כותרות TheMarker >
  ';

  רוזמן יחיאל חיליק

  הבלוק עוסק בחומרים המאפשרים לכל אחד מאתנו לבנות שורה, טור, קיר, חומה, בית, לנקד, לפסק, לכרוך ולהציג את היצירה על רבדיה, גווניה, פלאיה ומנעמיה.
  http://www.facebook.com/roseman.hilik

  0

  קריסת מערכות

  4 תגובות   יום ראשון, 26/5/13, 11:18  וכבר עמדתי ליד מיטתם של כמה מיקירי, עת השיבו נשמה למקום אליו הולכות הנשמות. שעה שנלחש, בעקת-מה,  המושג "קריסת מערכות", יודע כל בר-בי-רב, שאין חזרה מהמדרון התלול עליו מונחים המחליקיים בדרכם מטה, מי בהתרסקות מהירה ומי באיטיות משוועת עד לאנחה האחרונה המבשרת את סיום פרק החיים ותחילתו של  פרק הזיכרון במוחם ולבם של יקירי הנפטר.

  המערכות הקורסות, אינן אלא אברים המרכיבים את פעילות החיים של הגוף האורגני. נהגתי בעבר לתת להם שם: "מַרְכֹּל"   - מח, ריאות, כליות ולב.במידה ושלוש המערכות האחרונות קורסות (ריאות, כליות, לב), ניתן למצוא פתרון מאושש לכל אחת מהן, מי בקוצב/השתלה, מי בדיאליזה/השתלה ומי בחמצן/השתלה. את המח לא ניתן להחליף, לתקן, לחדש, לנקות, לתחלף, להמיר. מח הוא מח ואין בלתו.

  שעה שאנו עומדים מול אורגנים כלכליים עסקיים, ניתן לבחון את קריסת המערכות בכלים שהותירו לנו חוקרי גוף האדם. כשאנו עומדים מעל מיטתה של אי.די.בי. אחזקות ובתה הפעוטה, אי.די.בי. פיתוח, אנו עומדים בפני קריסת מערכות של שני אורגנים שסובלים תקופה ארוכה מחוליים אובייקטיביים וסובייקטיביים. אל עומק הקריסה ננסה להגיע באמצעות הכלים הכירורגיים העומדים בפני חוקרי מדעי הטבע והאדם.

  מסתבר שכבר תקופה ארוכה סובלות שתי החברות מקשיי נשימה. הקושי הכרוני לווה בהשתלטות על מאגרי החמצן בבתי החולים הציבוריים. באחד מבתי החולים נתן המח פקודה לבן דודו לאגוף את  הבונקר מימין ולהבטיח בלונים ריקים תמורת בלונים מלאים. לשומרים שהופקדו על בלוני החמצן במקומות אחרים בארץ חולק בסתר חולץ פקקים
  המאפשר ליחידי סגולה להתחבר לצינורות ולשאוב על חשבון המאגר הכללי כמויות של חמצן מעבר לצרכיהם. שתי החברות הגיעו לידי פת-חמצן ונאלצו להתחבר למכונת הנשמה דרום אמריקאית שהתבררה כבלון-פורח, שאין מאחוריו אלא הבטחות סרק ושריק-שרק. נכון להיום פועלות שאר המערכות תחת אילוצי הסיטורציה הגבולית.

  פעילות הויסות נפגמה לחלוטין. בימי העדנה של שני האורגנים הללו, ניתן היה לצפות במח המחלק הוראות ופקודות בקצבים שאינם מביישים שורה ארוכה של ברוקרים בבורסה התל אביבית. יש המגידין שיום אחד, כלא עצמו המח והעביר כמאה פקודות של קניה ומכירה, תוך שהוא מווסת את רמת החמצן בגופם של שני האורגנים ויש האומרים כי הציל אורגנים נוספים שהיו במחלקה בה אושפזו שתי החברות עליהן שלט ביד רמה. יכולות הויסות של הכליות הפיננסיות הגיעו עד למינויים של טרנסמיטרים אשר עברו טרנזקציה ממחוז אחד של הגוף למחוז שני, למרות כל הרעש וההמולה, למרות ההתנגדות של לבלרי-לבלב, ושומרי-התריס וכל הרגולאז' שרק לחש רחש ולא בחש דיו לסכור את ויסות יותרת-היתר, עד שקם הגוף על גופו ובקש להיפטר ממעמסה, החל לקצץ ולחדד את ציפורניו ואף חשב על תספורת הגונה שתאפשר לקצץ במחלפות השיער כדי למנוע את התאבנות הצוואר.

  אם נבחן את לב הפעילות של שני האורגנים נגיע למסקנה שלפחות לאורגן אחד אין זכות קיום ללא השתלת לב חדש.  פעילות שאינה מסתמכת על הלמות מקבות, נקישות הסדן, תקתוק, ניפוח, הלחמה, ריתוך, הדבקה, הפשטה, הסרה, קיצוץ, ועוד אלפי פעלים המעידים כי כאן נעשית עבודה וניתן לחוש את "הדופק", גם אם זאת שורת טלפניות ב- call center , או שורת מהנדסים ב – fab, או אם שורה דוממת של לוכדי רעיונות, לכל אלה ניתן להצמיד מד דופק. ובכל זאת שתי החברות הללו עלקו על אורגנים יצרניים בעלי דופק ובאמצעות אלקטרודות וקוצבים הצליחו להפיק חיים גם אם לבם פסק מלפעום.

  וכבר יכולנו לראות את כישלונן של שלוש מערכות ואת המכשירים באמצעותם ניתן היה לאושש את הפעילות של האורגנים הללו. למרות העדר החמצן, למרות פגיעה ביכולות הויסות ולמרות הפגיעה הקריטית במתח החשמלי המאפשר ללב לפעום, למרות כל אלה, מצאו שתי החברות מכונות חמצן, דיאליזה וקוצבי לב שהותירו אותן בציפה מתמדת מעל פני המים.

  אך שעה שנלחש, בעקת-מה, המושג "קריסת מערכות", המח ממאן לקלוט זאת ונאחז בסנסיני אילוזיות ומגחיך עצמו ברבים, נעלם לפרקי זמן ארוכים, מקיף עצמו במצגי שווא, באנשי שווא, חיוכו ניטל ממנו, עוד מעט וריר יחרוץ נתיב מזוית פיו, הנה עוד מעט ויהיה למשיסה, ואולי יבואו גם העורבים וינקרו את מוחו ולא יותירו בנו אלא את דמותו הטראגית של מח סתור-גורל, קוריוז היסטורי המשמש אות ואזהרה לכל מוחות השפל והגאות, מוחות הרהב וההדר, מוחות ה"אני ואפסי", "אני ובלתי עוד".

  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/5/13 18:12:

   חלס עלייך: חלס מדמויות פיקטיביות ומוח משוכפל. נמאס

     27/5/13 03:04:

   חיליק,

    

    

   לצערי,

    

   האיש ההוא שמתחתי, שהיום אני רואה קצת יותר מדי, הוציא לי את התגובה מהאף.

   אז תגובה בטח תבוא. מה שכן קצת מציק לי זה כל העניין, שאם לא היו מעלים את כל העניין של דנקנר בכל הצהובונים (להבדיל אולי ממה שקרה טרם ימי השימוש הכל כך "סחיר" במילה "טייקון" בימים של זאבי ועוד כמה חייבים בימים אחרים...)

    

   אולי חלק ממה שקורה עכשיו, לא היה קורה כמו שהוא קורה.

   אני מתייחסת כמובן ל"אמרקניזציה" שמנסה לחדור וליתר בעלי אינטרסים (ציבור?) שגם שם יד ימין קצרה מלהושיע את יד שמאל.

    

   ובלי קשר אן עם, אהבתי את הראייה שלך.

    

   סביר שאחזור!

     27/5/13 03:01:

   צטט: FLOMENBOM 2013-05-26 18:19:54

   הטיקונים ה"מומצאים" הללו בלתי נסבלים.

    

   הכלכלה בשיראל קורסת לגמרי כבר מספר שנים. כתבתי על כך רבות.

    

   רק פעולות של הסטת הון ל99% מהמאיון הטיקוני של המקורבים => ייצב את המערכת 

    

   ראשית למדען המדויק.

   אולי די עם ההודעות אצל כל אחד שכותב פה ועוד מעיז לכתוב טוב?

    

   הראייה ה"חברתית" שלך זה יופי. די להפיץ אותה על הגב של בלוגרים אחרים... חלאס!

   קצת תרבות דיון.

    

     26/5/13 18:19:

   הטיקונים ה"מומצאים" הללו בלתי נסבלים.

    

   הכלכלה בשיראל קורסת לגמרי כבר מספר שנים. כתבתי על כך רבות.

    

   רק פעולות של הסטת הון ל99% מהמאיון הטיקוני של המקורבים => ייצב את המערכת 

   ארכיון

   פרופיל

   חיליק רוזמן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין