כותרות TheMarker >
  ';
  0

  גונבים לנו את הגז, אנשים!

  16 תגובות   יום חמישי, 13/6/13, 09:03

  ביום ראשון, 20.10, בשעה 11:00 בבוקר ייתקיים בג"ז - דיון הבג"צ בסוגיית הגז הטבעי - האם לאפשר לממשלה לגזול אותו מאיתנו האזרחים ככה סתם או שהעניין עובר אל הכנסת להכרעתה.
  פעילים חברתיים מתכוונים להגיע לבית המשפט הגבוה לצדק, להפגין מחוץ לו ולהפגין נוכחות במסדרונותיו כדי שכבוד השופטים ייראו שאזרחי המדינה חרדים למשאבי הטבע שלהם.

  הדיון יהיה בהרכב מורחב ובו תצטרך הממשלה להסביר לשופטים/ות מדוע היא מסרבת לקיים דיון פתוח ושקוף בכנסת על עתיד הגז הישראלי.

  גם אתם מוזמנים להיות שם כדי לראות ולשמוע מקרוב את הטיעונים של נציגי הממשלה והטייקונים בפני שופטי בג"צ. 

  ומעט הסברים (שוב, ולמטה מכתב מסביר ומורחב של פעילה חברתית):

  הממשלה וחברות הגז שבשליטת הטייקונים משיבות ביחד לעתירות. משמעות הדבר היא שהממשלה וחברות הגז ששייכות לטייקונים עושות יד אחת מול הציבור, בניסיון לבצע מחטף שמעביר לידי הטייקונים את הגז הישראלי לייצוא.

  הממשלה וחברות הגז אמרו בכלי התקשורת שהדרישה לקיים דיון פתוח ושקוף, ללא הסתרות, היא "פופוליסטית". הממשלה וחברות הגז כינו (במה שנראה כמהלך מתואם) את התושבים/ות שדורשים/ות לדעת על בסיס מה הוחלט להעביר את ההחלטה על יצוא הגז באופן חפוז וללא נתונים מספקים, כ"הזויים/ות".

  זאת, כאשר עד לרגע זה לא הציגה הממשלה בפני הציבור נתונים המראים את כדאיות יצוא הגז. שום מסמך שיקולי עלות-תועלת מסודר לא קיים בנושא, אפילו לפי דוברי הממשלה. 
  האם כך מתקבלות החלטות במדינה מסודרת?

  מסתבר שבית המשפט העליון חשב אחרת, ובדיון הקודם החליט שבסוגייה כל כך חשובה וקריטית לעתיד ישראל, לא מספיקים 3 שופטי בג"צ, וראוי שיתקיים דיון מורחב בהשתתפות 7 שופטי בג"צ.

  ביום ראשון, ה-20.10.13 בשעה 11:00, כולנו מתייצבים/ות בבית המשפט העליון, על מנת לעקוב מקרוב אחר ההתרחשויות. נציגי הטייקונים, נציגי הממשלה המחוברים לטייקונים והלוביסטים שמחברים בין שניהם יהיו שם.
  מישהו/י פה מתכוון/ת לפספס את ההזדמנות לראות אותם מקרוב? 

   

  הצטרפו אל האירוע בפייסבוק ותמכו במאבק!!!

   

  את הטקסט הזה כתבה אורלי בר-לב, פעילה במחאה החברתית, ואני מביאה אותו כאן כלשונו כי הוא בדמנו, והו כמה שאני רוצה שאנשים יתחילו להבין מה הולך סביבם:

  תשמעו סיפור.
  (ארוך, אבל ממש כדאי להישאר עד הסוף, יש פרס)
  זה סיפור אחד על מאבק איתנים רב מימדים שמתרחש בשבועות האחרונים, וביתר שאת בימים האחרונים. קוראים לזה סיפור מאבק הגז.

  מן הצד האחד – קבוצת אזרחים השורפת ימים ולילות מזה שבועות, כדי להבהיר לציבור שעומד להיות כאן מחטף אדיר, שוד ענק, פשע של ממש. גניבה של סכום אגדי מהציבור: 600 מיליארד שקל מהכיס שלכם. החלטה על יצוא של גז שאף אחד לא יודע כמה יש ממנו, ואף אחד לא יודע כמה בכלל המשק הישראלי צריך. על זה רוצה הממשלה להחליט עכשיו. והאזרחים? הם רק רוצים שתתקבל החלטה מושכלת, אחראית, אחרי שיש את כל המידע. לא לפני...

  אז האזרחים האקטיביסטיים האלה עובדים בכל הערוצים האפשריים: ברשת, מול התקשורת, ברחוב, בכנסת, בכל מקום אפשרי. האזרחים האלה עושים הכל כדי להפעיל לחץ על ציבורי על מקבלי ההחלטות בשלטון. 
  האזרחים האלה עושים הכל כדי להסביר למי שעוד לא יודע מה קורה כאן, שאנחנו עומדים על סיפה של תהום. לא פחות.

  מן הצד השני – קומץ בעלי הון. אותם לא מעניינים הצרכים הכלכליים, האנרגטיים או הביטחוניים של אזרחי ישראל. אותם לא מעניין אם ייגמר הגז בעוד 10-15 שנה ונצטרך כולנו להתחיל לשלם פי 5 על חשבון חשמל, ומי יודע פי כמה יעלה יוקר המחייה שכבר עכשיו חוצה כל שיא אפשרי. אותם לא מעניין כלום כלום כלום. זו השיטה: רווחים לפני אנשים. ושימותו כולם.

  בתווך – מקבלי ההחלטות, הפוליטיקאים, נבחרי העם! 
  הם אמורים לדאוג לנו. זה מה שנכתב בחוזה העבודה כששכרנו אותם לעבוד עבורנו: 
  ל ע ב ו ד  ב ש ב י ל נ ו.
  האם הם יקיימו את חלקם בחוזה?
  ומה יקרה לכולנו אם לא?

  זום-אין לימים האחרונים. 
  למרות שמדובר באחת ההחלטות הכלכליות הגדולות בתולדות מדינת ישראל מאז קמה, למרות שמדובר בהחלטה הכלכלית הגדולה ביותר בדורנו (ואי אפשר להפריז בזה), נראה שמשום מה אצה הדרך לממשלה.

  הרי שאלה של כן או לא לייצא גז ואם כן – כמה, היא שאלה שאמורה להיות נידונה בקצב ההולם את גודלה. זה לא משהו שאפשר להחליט עליו בחיפזון. בוודאי שלא במחשכים. זה גם לא נושא שאפשר להצביע עליו בממשלה כאילו היה תקנה ממשלתית. ועדיין, למרות הדרמטיות של הנושא, בממשלה מתנהגים כאילו זה קטן. שולי ממש. כדי שתמשיכו לישון.

  אז הם מינו ועדה שישבה על המדוכה (צמח) שמסקנותיה ותהליכי העבודה שלה לא פחות משערורייתיים. מעידה על כך מנכ"לית המשרד לאיכות הסביבה שהייתה חלק מהוועדה. היא כתבה על כך חוות דעת מיוחדת. אבל הממשלה נחושה בדעתה, לבסס את החלטתה על מסקנות ועדת צמח, מקסימום לזרוק כמה פירורים לציבור הקולני. אך הנחות ועדת צמח ומסקנותיה – זאלו עדיין מהוות את הבסיס. לא יאומן.

  בינתיים נחשף בדה מרקר לפני שלושה ימים כי קיים דוח פנימי של הכלכלן הראשי באוצר(!) דוקטור לכלכלה בוגר הארוורד(!) שמראה כי ייצוא הגז בכללותו אינו כדאי כלכלית לישראל, ולמעשה האפשרות הטובה היחידה למדינה היא לשמור את כל עתודות הגז. מדהים ממש. זה הרי מה שאנחנו הפעילים טוענים כל הזמן!

  אבל הדוח הזה הוסתר מכם, ושלשום כתב שר האוצר יאיר לפיד בפייסבוק שאין דוח כזה, ואתמול אמר סגן שר האוצר מיקי לוי מעל דוכן הכנסת שיש כזה דבר רק שזו "טיוטה". חברים – לא טיוטה ולא נעליים. מדובר בחוות דעת מסודרת שהכין הכלכלן הראשי והיא הוצגה בפני אנשי האוצר כבר לפני שבועיים. אבל אף אחד לא סיפר לכם על זה. כי אפשר. כי אתם ישנים.

  ומה עוד קורה בינתיים?
  בינתיים מודלף לתקשורת שראש הממשלה שוקל לייצא גז למדינות השכנות, וזאת מבלי לכלול אותו במכסת יצוא הגז הכללית. תרגום: יאושר יצוא מאסיבי של 40%-50%, אז בנוסף לו, ועל חשבון העתודות שיועדו לשימוש של אזרחי ישראל, יאושר עוד יצוא גז למדינות השכנות. מבלי להיכנס לעניינים מדיניים, המשמעות הכלכלית-אנרגטית הפשוטה של זה היא כזו: אם עד עכשיו דרשנו שיהיה כאן גז ל-50 שנה לפחות (לילדינו ונכדינו, כמקובל בעולם), אם ועדת צמח דיברה על טווח של 20 שנה (שערורייה בפני עצמה בתחום האנרגיה), אז עכשיו ראש הממשלה עוד שוקל שהטווח הזה ירד ל- 10-15 שנה, שבהן תהיה לנו אנרגיה זולה ו-"עצמאות אנרגטית" עאלק. אתם מבינים את זה?

  אבל רגע, זה עוד לא הכל, תישארו איתי.
  כל הזמן טענו המשקיעים בתקשורת, בפני הפוליטיקאים, בפני ועדת צמח, שאם לא יהיה יצוא הם לא יפתחו את מאגר הגז לוויתן. חשוב לומר שכולנו רוצים בפיתוח מאגר לוויתן. אבל הטיעון הזה: "אין יצוא – אין לוויתן", עבד כל כך חזק שעיתונאים בכירים ישבו וסיפרו לי למה זה יהיה נורא שלא יהיה יצוא, כי אז לא יהיה לוויתן. הספין עבד. 

  אבל רגע... אם מייצאים גז באחוזים נמוכים ביותר (נגיד 5%) למדינות השכנות, כפי שראש הממשלה רוצה, הרי זה די והותר כדי לממן את פיתוח מאגר לוויתן! כלומר, טיעון "אין יצוא - אין לוויתן" מתברר כעת כבלוף גמור! אז מדוע ממשיכים הפוליטיקאים לרצות למכור אותנו בפרוטות?

  אם נשארתם איתי עד עכשיו, מגיע לכם דובדבן.
  בימים האחרונים מסתובבים לנו בין הרגליים בכירי תאגיד האנרגיה הענק האוסטרלי וודסייד. לא סתם בכירים: סגן נשיא התאגיד כאן. למה הוא כאן? כדי לוודא שממשלת ישראל תחליט על יצוא גז מאסיבי, מה שייתן אור ירוק להשלמת העסקה של קניית 30% מהזכויות במאגר לוויתן. 

  נחשו עם מי הוא נפגש? מעבר לכל אנשי תעשיית האנרגיה בישראל, הוא נפגש גם עם נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר. אותו פישר, שזומן אתמול לפגישה עם נתניהו, לפיד וסילבן שלום כדי לגבש את עמדת הממשלה בנושא יוצא הגז. הון-שלטון כבר אמרנו, כן?

  אם שאלתם את עצמכם מדוע ממהרת הממשלה לאשר יצוא למרות שיש דוחות כלכליים נגדו, התנגדות בקרב שרים בקואליציה, תביעה של ח"כים להעביר את הנושא לכנסת והתנגדות ציבורית רחבה – אז זו התשובה: כדי לאפשר לתאגיד האוסטרלי הענק לסגור עסקה משתלמת לתשובה וחבריו.
  רווחים לפני אנשים, זוכרים?

  אז מה קורה עכשיו?
  סגן שר האוצר מיקי לוי אמר בכנסת כי בדיון שנערך בין נתניהו-סילבן-לפיד-פישר לא סוכם דבר: "לא הגיעו למחצית הדרך בדיון הזה... הנושא נדון בשוליים, אין סיכום בתוך האוצר – זה בצורה אחראית אני אומר". לכאורה, זה נשמע נהדר. דנים, יושבים, חושבים, מתגבשים. מצד שני, מאז שלשום, וביתר שאת אתמול, אנחנו שומעים ממקורות רבים בממשל שההחלטה על נושא יצוא הגז כן תגיע לשולחן הממשלה כבר ביום ראשון הקרוב!
   
  אם זה יקרה, זה כמובן מטורף לגמרי. הרי מיקי לוי בעצמו אמר אתמול בכנסת שהאוצר טרם גיבש עמדה מסודרת בעניין, וודאי שלא שר האוצר. אז החלטה בממשלה ביום ראשון???

  אבל אולי זה לא יקרה ביום ראשון הקרוב. אולי רק בישיבת הממשלה בשבוע שלאחר מכן. אז מה פשר הדיסאינפורמציה הזו שרצה כל כך חזק במסדרונות הכנסת, לפיה זה קורה בעוד ארבעה ימים? מי משחק בנו ככה ולמה?

  שורה תחתונה:
  תשובה לוחץ. האוסטרלים לוחצים. והפוליטיקאים?
  אם הם ימשיכו לשרת את בעלי ההון, לא יעבירו את ההחלטה לכנסת, ויקבלו ביום הראשון הקרוב או זה שלאחריו החלטה שערורייתית על יצוא מאסיבי של גז – אז תדעו שבגדו בכם. חד וחלק, בגדו בכם.

  התוצאות של זה הן הרסניות.
  כי אחרי שהממשלה מחליטה כזו החלטה, הזכיינים יכולים לחתום מיידית עסקאות לטווח ארוך עם חברות זרות ואז נגמר הסיפור. וזה לא משנה אם ייבחר ראש ממשלה אחר בשנים שאחר כך, הוא לא יוכל לעשות שום דבר בנושא. חוזה חתום הוא חוזה חתום. 

  ואז כשייגמר הגז... מה בדיוק נאמר לילדינו? כשהם ישאלו אותנו – איפה הייתם כשמכרו את המדינה שלנו בפרוטות לטייקונים – מה נגיד להם? איך נסתכל להם בעיניים כשהם ואנחנו נצטרך לעבוד בארבע עבודות כדי לשלם חשבון חשמל ואוכל? מה נגיד להם אז – שהיינו עייפים? רדומים? מיואשים על הספה? שלא חשבנו שיש סיכוי? מה נגיד להם???

  ואם אתם שואלים את עצמכם למה הסיפור המלא הזה לא נמצא בכל כותרת ראשית בעיתון ולא פותח מהדורת חדשות... אז כולנו יכולים לומר את התשובה המתבקשת: הון-שלטון-עיתון. אבל האמת היא שהסיפור הוא מורכב יותר. 

  רק שלשום שוחחתי עם עורך כלי תקשורת בכיר שסיפר לי כמה טלפונים הוא מקבל בנושא מאבק הגז "מהצד השני". היח"צנים שלהם יושבים על העיתונאים חזק. מחדירים להם לווריד טיעונים נפלאים על הכסף הגדול שיגיע מהייצוא ויציל אותנו מהגרעון (זה שטויות במיץ עגבניות כי הכסף לא ילך לכיסוי הגרעון, וזה לא יאומן שמישהו קונה את זה) ואיך זה טוב לכלכלת ישראל (זוכרים את הדוח של הכלכלן הראשי באוצר? הפוך!). 

  אז את הסיפור המלא הזה תתקשו למצוא בתקשורת. במדינה מתוקנת עיתונים אמורים היו להוציא על זה מהדורה מיוחדת, לפתוח יום שידורים חיים, להרים הליקופטר באוויר שיסקר את מסלול הטייקון האוסטרלי במסדרונות ההון-שלטון ובמטבח השקשוקה. אבל לא אצלנו.

  אז כל מה שיש לנו, אנשים, זה אחד את השני.

  אז אם אתם רוצים להמשיך לישון – תפדלו.
  אם אתם רוצים להמשיך לשכב על הספה מיואשים – תעשו חיים.
  אבל אם אתם לא יכולים לשאת עוד את מראה השקשוקה הזו שתופרים לכם מול העיניים – ממש מול העיניים – אז בחייאת ראבק, קומו!

  הגיע הזמן שתצאו על זה לרחוב בהמוניכם. אני חוזרת: ב ה מ ו נ י כ ם.

  ואם הגעתם עד לכאן, אז מגיע לכם פרס:
  עכשיו כולנו יחד רואים לשקשוקה את הלבן בעיניים. 
  תודו שזה מראה מלבב.
  ח"כ אבישי ברוורמן על הצורך והחובה בדיון ציבורי:

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (16)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     7/7/13 18:53:

   צטט: צxxx 2013-06-29 14:43:40

   צטט: 2tsade 2013-06-19 16:25:56

   צטט: צxxx 2013-06-15 22:18:17

   צטט: 2tsade 2013-06-14 10:56:59

   צטט: אתי פתי 2013-06-14 04:42:46

   לי פחות ברור מלך, ומהרבה אחרים אני מניחה, שצריך להלחם על אחוזי הגז שישארו בארץ, אני חושבת שתפקידו של תאגיד פרטי שקנה את הזכויות על הגז למקסם את הרווח שלהם על ידי מכירה בשוק המקומי ויצוא של הגז. ותפקידו של האוצר הוא לקחת חלק משמעותי מההכנסות ולדאוג בכך לשותפות ציבורית במשאב הזה. אם כבר להלחם אז לשינוי החקיקה במיסוי של חברות המתבססות על ניצול משאבי טבע כמו מלח, פוספטים וגז בדומה למקומות אחרים בעולם, והגבלת הבעלות של גורמים לא ישראליים בחברות כאלה, שוב, כדי להבטיח שהכסף חוזר בצורה של מיסוי לציבור

    

   מקבלת גם את זה. ואת יודעת מה, מצידי שייצאו. הכל. למרות שתחושתי החזקה היא שהגז צריך להישאר בארץ. אבל אם מייצאים שיעשו זאת עם עמלות כפי שמקובל בעולם המערבי, כך שעיקר הרווח ילך לקופת המדינה, קרי לאזרחים, ולא לכיסו של הטייקון.
   כך או כך הדיון הזה מן הראוי שילך לכנסת אל 120 ננבחרי העם, שידונו בו בכובד ראש כיאה לכזה דבר חשוב, ויגיעו להחלטה שפויה שלא תהיה מחטף לטובת בעלי אינטרסים כלכליים שאינם קשורים למדינת ישראל כלל וכלל. 

   קריצה

   למה בכלל ש"הטייקון" ירוויח...שיכסה רק את ההוצאות שלו...הרי אנחנו האזרחים ולבטח המדינה, הסתכננו..והשקענו מליארדי דולרים והבאנו משקיעי ענק מחו"ל...ואם ה"טייקון" מפסיד ממש ממש  לא נורא..העיקר שיהיה מכיסו.

   והכנסת היא באמת פתרון ראוי ואולטימטיבי..נבחרי העם.. , המורמים מעם כדוגמת שמולי, שפיר..ועוד אחרים הם הרי מומחים בעלי ידע , היכרות מעמיקה ונסיון רב..זה הרי הכל הכל שלנו...חוץ מהממשלה...

   המשאב הזה שהוא שלנו,שלנו, שכב כאבן שאין לה הופכין עד שבא מישהו עם מעוף ותעוזה..

    

   הו תשובה אל גדול וחזק, אל הממון והיכולת - תודה שאתה כאן. בוא וקח הכל. קח עוד! קח! שלא יחסר לך לעולם! תודה שאתה איתנו תשובה. תודה. תודה. תודה!!!

    

    

   תשובה(מענה)...העובדה היא שהאיש הזה תשובה העיז...אף אחד אחר לא עשה זאת. למה??

   כיום ישנם שותפים בינלאומיים גדולים..וישנה משמעות רבה (בהיבטים שונים) גם לאפשרות ליצא.

   אין בשום מקום בעולם החלטה על השיעור על כמה ליצא...

   65 שנה.. לא מספיק זמן לכל מיני יזמים אחרים,למדינה... אפילו לנסות?

   עם כל הכבוד לך ולדיעותיך (ויש לי),הדרישה היא לדיון בכנסת.... ותו לא.

   גם רבלין היו"ר לשעבר.. (שכמובן שלא ממניעים פוליטיים), החליט להגיש להצטרף לבג"ץ.

   הכנסת גוף מחוקק ולא הרשות המבצעת.יש לי ספק גדול באשר לכישורים והיכולות של רבים מהיושבים שם..להבין

   בנושא זה. 

   ואם הממשלה תביא הצעת חוק ממשלתית והיא תעבור בכנסת..תקבלי את זה???

   אני בספק גדול.

   שוב תהייה  הציניות..תשובה.. תשובה.....

   חבל.

   תשובה לא פינתרופ. הוא "הימר" פה והצליח. ככה נוהגים לעשות אנשי עסקים. זה קודם כל.

   אם הדיון יובא לכנסת, וסביר שכך יהיה לפי האיתותים מבג"צ, יובאו אליו לבטח שלל מומחים שיציגו מלאי דיעות וכיוונים, ושם אם וכשתלקח החלטה שקולה, שקופה ומנומקת, מובן שאקבל אותה.

    

    

     29/6/13 14:43:

   צטט: 2tsade 2013-06-19 16:25:56

   צטט: צxxx 2013-06-15 22:18:17

   צטט: 2tsade 2013-06-14 10:56:59

   צטט: אתי פתי 2013-06-14 04:42:46

   לי פחות ברור מלך, ומהרבה אחרים אני מניחה, שצריך להלחם על אחוזי הגז שישארו בארץ, אני חושבת שתפקידו של תאגיד פרטי שקנה את הזכויות על הגז למקסם את הרווח שלהם על ידי מכירה בשוק המקומי ויצוא של הגז. ותפקידו של האוצר הוא לקחת חלק משמעותי מההכנסות ולדאוג בכך לשותפות ציבורית במשאב הזה. אם כבר להלחם אז לשינוי החקיקה במיסוי של חברות המתבססות על ניצול משאבי טבע כמו מלח, פוספטים וגז בדומה למקומות אחרים בעולם, והגבלת הבעלות של גורמים לא ישראליים בחברות כאלה, שוב, כדי להבטיח שהכסף חוזר בצורה של מיסוי לציבור

    

   מקבלת גם את זה. ואת יודעת מה, מצידי שייצאו. הכל. למרות שתחושתי החזקה היא שהגז צריך להישאר בארץ. אבל אם מייצאים שיעשו זאת עם עמלות כפי שמקובל בעולם המערבי, כך שעיקר הרווח ילך לקופת המדינה, קרי לאזרחים, ולא לכיסו של הטייקון.
   כך או כך הדיון הזה מן הראוי שילך לכנסת אל 120 ננבחרי העם, שידונו בו בכובד ראש כיאה לכזה דבר חשוב, ויגיעו להחלטה שפויה שלא תהיה מחטף לטובת בעלי אינטרסים כלכליים שאינם קשורים למדינת ישראל כלל וכלל. 

   קריצה

   למה בכלל ש"הטייקון" ירוויח...שיכסה רק את ההוצאות שלו...הרי אנחנו האזרחים ולבטח המדינה, הסתכננו..והשקענו מליארדי דולרים והבאנו משקיעי ענק מחו"ל...ואם ה"טייקון" מפסיד ממש ממש  לא נורא..העיקר שיהיה מכיסו.

   והכנסת היא באמת פתרון ראוי ואולטימטיבי..נבחרי העם.. , המורמים מעם כדוגמת שמולי, שפיר..ועוד אחרים הם הרי מומחים בעלי ידע , היכרות מעמיקה ונסיון רב..זה הרי הכל הכל שלנו...חוץ מהממשלה...

   המשאב הזה שהוא שלנו,שלנו, שכב כאבן שאין לה הופכין עד שבא מישהו עם מעוף ותעוזה..

    

   הו תשובה אל גדול וחזק, אל הממון והיכולת - תודה שאתה כאן. בוא וקח הכל. קח עוד! קח! שלא יחסר לך לעולם! תודה שאתה איתנו תשובה. תודה. תודה. תודה!!!

    

    

   תשובה(מענה)...העובדה היא שהאיש הזה תשובה העיז...אף אחד אחר לא עשה זאת. למה??

   כיום ישנם שותפים בינלאומיים גדולים..וישנה משמעות רבה (בהיבטים שונים) גם לאפשרות ליצא.

   אין בשום מקום בעולם החלטה על השיעור על כמה ליצא...

   65 שנה.. לא מספיק זמן לכל מיני יזמים אחרים,למדינה... אפילו לנסות?

   עם כל הכבוד לך ולדיעותיך (ויש לי),הדרישה היא לדיון בכנסת.... ותו לא.

   גם רבלין היו"ר לשעבר.. (שכמובן שלא ממניעים פוליטיים), החליט להגיש להצטרף לבג"ץ.

   הכנסת גוף מחוקק ולא הרשות המבצעת.יש לי ספק גדול באשר לכישורים והיכולות של רבים מהיושבים שם..להבין

   בנושא זה. 

   ואם הממשלה תביא הצעת חוק ממשלתית והיא תעבור בכנסת..תקבלי את זה???

   אני בספק גדול.

   שוב תהייה  הציניות..תשובה.. תשובה.....

   חבל.

     19/6/13 16:25:

   צטט: צxxx 2013-06-15 22:18:17

   צטט: 2tsade 2013-06-14 10:56:59

   צטט: אתי פתי 2013-06-14 04:42:46

   לי פחות ברור מלך, ומהרבה אחרים אני מניחה, שצריך להלחם על אחוזי הגז שישארו בארץ, אני חושבת שתפקידו של תאגיד פרטי שקנה את הזכויות על הגז למקסם את הרווח שלהם על ידי מכירה בשוק המקומי ויצוא של הגז. ותפקידו של האוצר הוא לקחת חלק משמעותי מההכנסות ולדאוג בכך לשותפות ציבורית במשאב הזה. אם כבר להלחם אז לשינוי החקיקה במיסוי של חברות המתבססות על ניצול משאבי טבע כמו מלח, פוספטים וגז בדומה למקומות אחרים בעולם, והגבלת הבעלות של גורמים לא ישראליים בחברות כאלה, שוב, כדי להבטיח שהכסף חוזר בצורה של מיסוי לציבור

    

   מקבלת גם את זה. ואת יודעת מה, מצידי שייצאו. הכל. למרות שתחושתי החזקה היא שהגז צריך להישאר בארץ. אבל אם מייצאים שיעשו זאת עם עמלות כפי שמקובל בעולם המערבי, כך שעיקר הרווח ילך לקופת המדינה, קרי לאזרחים, ולא לכיסו של הטייקון.
   כך או כך הדיון הזה מן הראוי שילך לכנסת אל 120 ננבחרי העם, שידונו בו בכובד ראש כיאה לכזה דבר חשוב, ויגיעו להחלטה שפויה שלא תהיה מחטף לטובת בעלי אינטרסים כלכליים שאינם קשורים למדינת ישראל כלל וכלל. 

   קריצה

   למה בכלל ש"הטייקון" ירוויח...שיכסה רק את ההוצאות שלו...הרי אנחנו האזרחים ולבטח המדינה, הסתכננו..והשקענו מליארדי דולרים והבאנו משקיעי ענק מחו"ל...ואם ה"טייקון" מפסיד ממש ממש  לא נורא..העיקר שיהיה מכיסו.

   והכנסת היא באמת פתרון ראוי ואולטימטיבי..נבחרי העם.. , המורמים מעם כדוגמת שמולי, שפיר..ועוד אחרים הם הרי מומחים בעלי ידע , היכרות מעמיקה ונסיון רב..זה הרי הכל הכל שלנו...חוץ מהממשלה...

   המשאב הזה שהוא שלנו,שלנו, שכב כאבן שאין לה הופכין עד שבא מישהו עם מעוף ותעוזה..

    

   הו תשובה אל גדול וחזק, אל הממון והיכולת - תודה שאתה כאן. בוא וקח הכל. קח עוד! קח! שלא יחסר לך לעולם! תודה שאתה איתנו תשובה. תודה. תודה. תודה!!!

     19/6/13 16:24:

   צטט: ***ורד*** 2013-06-15 06:16:41

   אני בעד חוות קליטת אנרגיה סולרית בנגב .ליצור חשמל .אני בעד משאב השמש .בעד קולטי אנרגיה על כל גגות הבתים בארץ .ואת הגז שישאירו באדמה .

    

   אין סתירה ורד. גם אני בעד ניצול משאב השמש. גם וגם.

     15/6/13 22:18:

   צטט: 2tsade 2013-06-14 10:56:59

   צטט: אתי פתי 2013-06-14 04:42:46

   לי פחות ברור מלך, ומהרבה אחרים אני מניחה, שצריך להלחם על אחוזי הגז שישארו בארץ, אני חושבת שתפקידו של תאגיד פרטי שקנה את הזכויות על הגז למקסם את הרווח שלהם על ידי מכירה בשוק המקומי ויצוא של הגז. ותפקידו של האוצר הוא לקחת חלק משמעותי מההכנסות ולדאוג בכך לשותפות ציבורית במשאב הזה. אם כבר להלחם אז לשינוי החקיקה במיסוי של חברות המתבססות על ניצול משאבי טבע כמו מלח, פוספטים וגז בדומה למקומות אחרים בעולם, והגבלת הבעלות של גורמים לא ישראליים בחברות כאלה, שוב, כדי להבטיח שהכסף חוזר בצורה של מיסוי לציבור

    

   מקבלת גם את זה. ואת יודעת מה, מצידי שייצאו. הכל. למרות שתחושתי החזקה היא שהגז צריך להישאר בארץ. אבל אם מייצאים שיעשו זאת עם עמלות כפי שמקובל בעולם המערבי, כך שעיקר הרווח ילך לקופת המדינה, קרי לאזרחים, ולא לכיסו של הטייקון.
   כך או כך הדיון הזה מן הראוי שילך לכנסת אל 120 ננבחרי העם, שידונו בו בכובד ראש כיאה לכזה דבר חשוב, ויגיעו להחלטה שפויה שלא תהיה מחטף לטובת בעלי אינטרסים כלכליים שאינם קשורים למדינת ישראל כלל וכלל. 

   קריצה

   למה בכלל ש"הטייקון" ירוויח...שיכסה רק את ההוצאות שלו...הרי אנחנו האזרחים ולבטח המדינה, הסתכננו..והשקענו מליארדי דולרים והבאנו משקיעי ענק מחו"ל...ואם ה"טייקון" מפסיד ממש ממש  לא נורא..העיקר שיהיה מכיסו.

   והכנסת היא באמת פתרון ראוי ואולטימטיבי..נבחרי העם.. , המורמים מעם כדוגמת שמולי, שפיר..ועוד אחרים הם הרי מומחים בעלי ידע , היכרות מעמיקה ונסיון רב..זה הרי הכל הכל שלנו...חוץ מהממשלה...

   המשאב הזה שהוא שלנו,שלנו, שכב כאבן שאין לה הופכין עד שבא מישהו עם מעוף ותעוזה..

    

     15/6/13 06:16:
   אני בעד חוות קליטת אנרגיה סולרית בנגב .ליצור חשמל .אני בעד משאב השמש .בעד קולטי אנרגיה על כל גגות הבתים בארץ .ואת הגז שישאירו באדמה .
     14/6/13 11:00:

   צטט: עיין מים 2013-06-14 10:40:48

   על האדישות שאת מצביעה- חותמת. יש לי הרגשה שאנחנו חיים כמו החיות בטרום צונאמי, את יודעת... שהן בורחות להרים, כך מספרים, כדי להציל את עצמן. ובהישרדות כמו בהישרדות, האוטומט עובד. וזה נכון לכולנו. ימין ושמאל. עם הרבה סתימת פיות והסתרת עובדות, 2 תופעות שהולכות בד"כ ביחד. רק מהבוקר... בחנות טבע, ראיתי אשה נחמדה בוררת ביצים, שאני יודעת בוודאות שמקורן בהתנחלויות. רק שהן "מכובסות", תחת אריזה של אותה רשת, בלי שלצרכן יש אפשרות וזכות לדעת את מקורן. רק אם אתה שואל את המוכרים בחנות, הם יגידו לך. רובנו לא שואלים. הגברת הודתה לי על המידע, שאלה אם יש ביצים אחרות, ועניתי שכן. ובזה אמורה הייתה להסתיים השיחה. רק שגברת שלישית לא קשורה עברה ליד, שמעה והתחילה לדבר בנפלאות הביצים מהשטחים, ובסוף אמרה שלא נכון לקשר פוליטית. שתינו ענינו שזה קשור, בלי לתאם בינינו ובזה נפרדו דרכינו. ליד הקופות הגברת שהתערבה לא נחה, והתחילה להאשים אותי בהסתה. הבנת? לגלות עובדות אמיתיות זו הסתה. עניתי לה שאנחנו בדמוקרטיה. תשובה עקומה. כי התגובה שלה כמו מליון תופעות אחרות כאן, מעידות שאנחנו בכיוון של מדינת משטרה. הבנת? מתבריינים עליך, משתיקים אותך, מתחילים לומר לך מה מותר לומר ומה לא, ומלבישים עליך את התארים שלהם. ובפעם הבאה, אם זה לא ימצא חן בעיניה, היא גם תרביץ כפי שעשו לגדעון לוי, או שהיא תלך להלשין... והאנשים בתור, רובם שתקו, 2 בקשו שקט, בדיוק כמו השקט אצלך בפוסט. רק גברת אחת נוספת העזה לומר למסיתה האמיתית שעדיף ..... אז מה גז תגידי לי טלי?

    

   מסכימה איתך שהכל הולך והופך מטריד מאוד מאוד מאוד. כרגע מתמקדים בגז כי זו גזילה מטורפת פשוט, אבל יש עוד אין סוף רעות חולות שיש לטפל בהן וכולן קשורות זו בזו כי כולן תוצאה של תרדמת עמוקה של האזרחים.

     14/6/13 10:56:

   צטט: אתי פתי 2013-06-14 04:42:46

   לי פחות ברור מלך, ומהרבה אחרים אני מניחה, שצריך להלחם על אחוזי הגז שישארו בארץ, אני חושבת שתפקידו של תאגיד פרטי שקנה את הזכויות על הגז למקסם את הרווח שלהם על ידי מכירה בשוק המקומי ויצוא של הגז. ותפקידו של האוצר הוא לקחת חלק משמעותי מההכנסות ולדאוג בכך לשותפות ציבורית במשאב הזה. אם כבר להלחם אז לשינוי החקיקה במיסוי של חברות המתבססות על ניצול משאבי טבע כמו מלח, פוספטים וגז בדומה למקומות אחרים בעולם, והגבלת הבעלות של גורמים לא ישראליים בחברות כאלה, שוב, כדי להבטיח שהכסף חוזר בצורה של מיסוי לציבור

    

   מקבלת גם את זה. ואת יודעת מה, מצידי שייצאו. הכל. למרות שתחושתי החזקה היא שהגז צריך להישאר בארץ. אבל אם מייצאים שיעשו זאת עם עמלות כפי שמקובל בעולם המערבי, כך שעיקר הרווח ילך לקופת המדינה, קרי לאזרחים, ולא לכיסו של הטייקון.
   כך או כך הדיון הזה מן הראוי שילך לכנסת אל 120 ננבחרי העם, שידונו בו בכובד ראש כיאה לכזה דבר חשוב, ויגיעו להחלטה שפויה שלא תהיה מחטף לטובת בעלי אינטרסים כלכליים שאינם קשורים למדינת ישראל כלל וכלל. 

     14/6/13 10:40:
   על האדישות שאת מצביעה- חותמת. יש לי הרגשה שאנחנו חיים כמו החיות בטרום צונאמי, את יודעת... שהן בורחות להרים, כך מספרים, כדי להציל את עצמן. ובהישרדות כמו בהישרדות, האוטומט עובד. וזה נכון לכולנו. ימין ושמאל. עם הרבה סתימת פיות והסתרת עובדות, 2 תופעות שהולכות בד"כ ביחד. רק מהבוקר... בחנות טבע, ראיתי אשה נחמדה בוררת ביצים, שאני יודעת בוודאות שמקורן בהתנחלויות. רק שהן "מכובסות", תחת אריזה של אותה רשת, בלי שלצרכן יש אפשרות וזכות לדעת את מקורן. רק אם אתה שואל את המוכרים בחנות, הם יגידו לך. רובנו לא שואלים. הגברת הודתה לי על המידע, שאלה אם יש ביצים אחרות, ועניתי שכן. ובזה אמורה הייתה להסתיים השיחה. רק שגברת שלישית לא קשורה עברה ליד, שמעה והתחילה לדבר בנפלאות הביצים מהשטחים, ובסוף אמרה שלא נכון לקשר פוליטית. שתינו ענינו שזה קשור, בלי לתאם בינינו ובזה נפרדו דרכינו. ליד הקופות הגברת שהתערבה לא נחה, והתחילה להאשים אותי בהסתה. הבנת? לגלות עובדות אמיתיות זו הסתה. עניתי לה שאנחנו בדמוקרטיה. תשובה עקומה. כי התגובה שלה כמו מליון תופעות אחרות כאן, מעידות שאנחנו בכיוון של מדינת משטרה. הבנת? מתבריינים עליך, משתיקים אותך, מתחילים לומר לך מה מותר לומר ומה לא, ומלבישים עליך את התארים שלהם. ובפעם הבאה, אם זה לא ימצא חן בעיניה, היא גם תרביץ כפי שעשו לגדעון לוי, או שהיא תלך להלשין... והאנשים בתור, רובם שתקו, 2 בקשו שקט, בדיוק כמו השקט אצלך בפוסט. רק גברת אחת נוספת העזה לומר למסיתה האמיתית שעדיף ..... אז מה גז תגידי לי טלי?
     14/6/13 04:42:
   לי פחות ברור מלך, ומהרבה אחרים אני מניחה, שצריך להלחם על אחוזי הגז שישארו בארץ, אני חושבת שתפקידו של תאגיד פרטי שקנה את הזכויות על הגז למקסם את הרווח שלהם על ידי מכירה בשוק המקומי ויצוא של הגז. ותפקידו של האוצר הוא לקחת חלק משמעותי מההכנסות ולדאוג בכך לשותפות ציבורית במשאב הזה. אם כבר להלחם אז לשינוי החקיקה במיסוי של חברות המתבססות על ניצול משאבי טבע כמו מלח, פוספטים וגז בדומה למקומות אחרים בעולם, והגבלת הבעלות של גורמים לא ישראליים בחברות כאלה, שוב, כדי להבטיח שהכסף חוזר בצורה של מיסוי לציבור
     13/6/13 18:13:

   צטט: עיין מים 2013-06-13 16:56:55

   גז כמו אוצרות אחרים שהיזננו תמורת... הוא רק עוד זווית לשלטון מושחת, שעושה מה בראש שלו, כי הוא יודע שפריירים לא מתים, הם רק מתחלפים; למרות שגם אימרה זו לא ממש נכונה. שלטון מושחת הוא ראי לחברה שבחרה בו שוב. חברה בת 65, שמאבדת את דרכה עם ובמשך 46 שנות כיבוש. עושה רושם שאנחנו הולכים להתאדות כמו גז מכאן, במו ידינו. לא למדנו כלום מהגזים שאכלו את אבות אבותינו.
   ואני לא מבינה את ההיגיון של מי שמוכנים להילחם על גז, אבל לא על סיום הכיבוש, אבי או אם כל חטא שלנו. ומרוב יאוש, אני כבר מתחילה לחשוד שהשלטון מעדיף שהמוחים למיניהם, יהיו עסוקים כל פעם במחאה אחרת (קוטג', דיור, גיוס שווה או גז), רק שלא יביאו להם חשבונית אחת, שקוראים לה אחריות לתוצאות, וידרשו את את מיצוי הדין, על מחיר הכיבוש שכולנו משלמים.

    

   בלב כואב חותמת על כל מלה שלך עיין יקירתי :-(

   ושימי לב... אין תגובות אין כוכבים. אדישים! 

     13/6/13 16:56:

   גז כמו אוצרות אחרים שהיזננו תמורת... הוא רק עוד זווית לשלטון מושחת, שעושה מה בראש שלו, כי הוא יודע שפריירים לא מתים, הם רק מתחלפים; למרות שגם אימרה זו לא ממש נכונה. שלטון מושחת הוא ראי לחברה שבחרה בו שוב. חברה בת 65, שמאבדת את דרכה עם ובמשך 46 שנות כיבוש. עושה רושם שאנחנו הולכים להתאדות כמו גז מכאן, במו ידינו. לא למדנו כלום מהגזים שאכלו את אבות אבותינו.
   ואני לא מבינה את ההיגיון של מי שמוכנים להילחם על גז, אבל לא על סיום הכיבוש, אבי או אם כל חטא שלנו. ומרוב יאוש, אני כבר מתחילה לחשוד שהשלטון מעדיף שהמוחים למיניהם, יהיו עסוקים כל פעם במחאה אחרת (קוטג', דיור, גיוס שווה או גז), רק שלא יביאו להם חשבונית אחת, שקוראים לה אחריות לתוצאות, וידרשו את את מיצוי הדין, על מחיר הכיבוש שכולנו משלמים.

     13/6/13 15:14:

   צטט: bonbonyetta 2013-06-13 14:45:45

   * יש משהו במדינה הזו עם כל הפוליטקאים ואנשי ההון שפועל כמו שצריך וראוי?

    

   כמי שלמדה לראות את כל אלו בבהירות ובחדות ולא לקבל שום ספין יותר, התשובה שלי היא - לא! :-(

     13/6/13 14:45:
   * יש משהו במדינה הזו עם כל הפוליטקאים ואנשי ההון שפועל כמו שצריך וראוי?
     13/6/13 14:31:

   צטט: ~בועז22~ 2013-06-13 11:24:08

   שותקים, בטח שותקים!!! כי אחרת, על מה נבכה (איפה הכסף?...) בעוד אי-אילו שנים מהיום, על מה?

    

   גם אני נוטה לציניות, בועז, אבל הפעם זה לא צחוק יותר. זה הון תועפות.
   והנה תראה... גם לפוסט הזה התגובה היא אלם. 

     13/6/13 11:24:
   שותקים, בטח שותקים!!! כי אחרת, על מה נבכה (איפה הכסף?...) בעוד אי-אילו שנים מהיום, על מה?

   יש לה ראש אדום

   מתכולות ראשה-ראשי
   (בלי דבר מה ממשי לתת למה שבפנים חוץ
   ולהבליט את שנחוץ)
   ויפה שעה אחת

   פרופיל

   2tsade
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין