כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אומנות החיים !

  מה זה לחיות באמת ? האם בכלל ניתן לחיות חיים הרמוניים מלאי שלווה בחברה כה רועשת מוקפים אינספור גירויים. שהמוטיב המרכזי הוא - תחרותיות וצבירת הון ?

  0

  כשהארי פוטר פגש את בעלת האוב : דיווח ממעגל מכשפות ביער עירון

  0 תגובות   יום שלישי, 23/7/13, 14:54

  ''

   

   

  מכשפות יגידו לכם ילדים יש רק באגדות, אבל אני מצאתי אותן ביער עבות מסביב למדורה מנהלות טקס כישוף עתיק : פעם הן הפכו נסיכות לצפרדע והיום הן הופכות אנשים עם דימוי 'צפרדעי' לנסיכים בעולמם: הן כבר לא עפות במקל מטאטא אלא,  בפג'ארו 2013, את כדור הבדולח הן החליפו 'בחפץ עוצמה' ובמקום לנהל טירה עתיקה הן מנהלות אתר אינטרנט. ו'אברא-כדברא' כבר מזמן לא באופנה

   

  בשעת בין הדמדומים התכנסנו כולנו – חמש מכשפות מקצועיות, שתי אורחות ואני הגבר היחיד בניהם תחת עץ אלון עתיק במעבה יער עירון "המקומות הללו שנבחרו הם לא סתם" אומרת לי פזי, צעירה ג'ינג'ית שבעקבות  הגילויים שחוותה 'בדרך השמאן' עזבה את עבודתה בהיי טק ופתחה עסק לשזירת פרחים והפכה גם להיות ליצנית רפואית "בדרך כלל המכשפות בוחרות מקום עם אנרגיות חזקות או מקום שיש בו שרידים עתיקים של מבנים פולחניים" היא מסבירה לי ואנחנו כבר מתחילים את הטקס הכישופי שהפעם יהיה קשור בשורשים העתיקים שלנו. את הטקס מנהלת נוגה גל, אישה דקת מראה אך עם מבט בוחן ומבין שכבר יותר מעשור שנים היא הולכת ב'דרך השמאן' : "שהולך בין העולמות, העולם הפיזי והעולם האנרגטי, העולם של האנשים ועולם הרוחות" היא מסבירה באתר האינטרנט שלה : 'נוגה של הלב'. ובכן, למכשפות של פעם הייתה קדרה וכדור בדולח והיום הן מנהלות אתר אינטרנט, מגיעות לטקס הכישוף עם רכב 4X4, ומוציאות קבלות.

  כולנו נקראים להתכנס למעגל הכישוף, ובאחת נשים שעד לאותו הרגע ניהלו עסק לנדל"ן, שתיים שהן ד"ר לכימיה ויועצת ארגונית עוטות על עצמן גלימות שחורות או מוזהבות עם קישוטים כאלו ואחרים, שרשרת מצדפים ושתי הנשים שמנהלות את הטקס גם נושאות מטה מעץ עם קרס שתקוע בקצה ועליו נתלתה נוצה כך הן הופכות למכשפה – תודו שזה הרבה יותר מרשים מהדודה השכנה או המורה שלא תמיד סבלנו. אבל אותן מכשפות מתייחסות לעצמן ולעיסוק שלהן ברצינות וכובד ראש אם כי פה ושם הן כן מבליחות בדיחה. ובכן, אם פעם רדפו אותן והעלו אותן על המוקד היום הן בעיקר סובלות מדימוי רע: בקולנוע ובאגדות עם הן מוצגות באופן גרוטסקי ומכוער, הדתות רודפות אותן וביהדות אחת מתרי"ג מצוות היא "לא תחיון כל מכשפה" , "הדתות רדפו אותנו כי איימנו עליהם" מספרת נוגה "אנחנו מציעות את מה שהדתות מציעות רק בלי תיווך של כוהני דת וחיבור ישיר לאימא אדמה". המכשפות מספרות לי שיש ביכולתן להדריך את הגבר אל המסלול הנכון "אנחנו מחוברות לאימא אדמה כי יש לנו רחם ולכן הגברים צריכים ללמוד מאתנו מהי מנהיגות חומלת, מנהיגות של שיתוף ולא של תחרות". קצת לפני הטקס חוזרים על מה שנלמד במפגשים האחרונים "מישהי רוצה לומר לי מהו החוק הראשון של הכישוף" שואלת נוגה ואני מטה אוזן "כל מה שאני רוצה צריך גם להיות לי קצת ממנו – אני רוצה למשל שמחה אז קצת לשמוח" נזכרת אחת  "ולמה זה עובד?" שואלת המורה, סליחה המכשפה "כי דומה מושך דומה. ולמה זה בדיוק עובד ? כי אימא אדמה פועלת לפי תבניות ולמה זה כך ? כי הבריאה אוהבת אותנו". לא בטוח שתקראו על כך בספרי הארי פוטר אבל זוהי לטענתם מיתולוגיה קדומה מטראכלית (שלטון נשי) שהשאירו לנו 'הקדמונים' מושג שחוזר על עצמו במהלך הטקס "שתדעו לכם שבדם של כל אחד ואחד מכן זורם דם של מכשף" היא פוסקת ואני כבר מדמיין את סבא של סבא רבא שלי בדמותו של גנדלף המכשף הטוב מההוביט.

  עכשיו גם תשכחו 'מאברה- כדברא' (שזה מארמית אברא באמצעות הדיבור) אצל המכשפות המקצועיות שעוברות דרך הכשרה (בבית הספר 'הרוח הגדולה') מיוחדת לכך כמו אלו שהיו במעגל אומרים : 'אקא, סיה,או' : אקא – זהו הרצון שלי, סיה – לדמיין איך הדברים אמורים להיות ו'או' – הטקס עצמו.  

   

  ''
  ''

   

   

  ואגב, אם אתן רוצות להיות מכשפות כדי לכם מאוד להיות מדויקות בבקשות שלכם, הנה אחת מהמכשפות במעגל אמרה שהיא ביקשה לעצמה חיים קלים וחלקים "ומצאתי את עצמי מחליקה עם המכונית על הכביש" היא מציינת

  החושך כבר ירד על היער ואנחנו מדליקים מדורה קטנה - הטקס מתחיל וכולנו יושבים בישיבה מזרחית צמודים האחד לשני. מכשפה בשם פיתון 'פותחת מעגל' בטקס טיהור – כולנו מרכינים ראש והיא עוברת עם קטורת וממלמלת לחשים מיוחדים "הטקס, מציינת נוגה "הוא הצורה של השמאניזם ליצור מציאות. אנחנו מזמנים עכשיו כוחות חזקים מאוד שמתגברים בזכות המעגל חלקם מגיעים מעולם שמקביל אלינו ולכן עלינו להיזהר בבקשות שלנו" היא אומרת בשלווה מעוררת אימה.הפעם הטקס קשור לעבודה על השורשים שלנו "אני זוכרת" אומרת נוגה "ששמעתי שהבן של אחת הנשים שלנו הצטרך לעשות עבודת שורשים בבית הספר אז הוא צייר עץ משפחתי וזה היה מאוד טכני וכשהתייעצתי עם 'אבן אדומה מנוקדת' שהיא המדריך הרוחני שלי הבנתי שצריך לחבר את הילד לשורשים הקדמוניים שלו בטקס שאותו נעבור היום. כולנו נקראים לחבוש כיסויי עיניים שהיינו צריכים להביא מהבית (לצד מתנה לאש ויצירה לכבוד אימא אדמה) ולדמיין שאנחנו מטפסים על גזע עץ ונכנסים לתוכו ואט אט מתקדמים במורד העץ כשבדרך אנחנו פוגשים את 'הקדמונים' המרפאים והמכשפים "שיוכיחו לנו שאנחנו לא לבד בעולם ושאנחנו חלק משרשרת ארוכה של דורות. אולי אתם תרגישו בדברים בלתי מוסברים אז אל תנסו לחשוב על כך כי אז הקסם יפוג ואם תתמידו בכך פתח חדש של מציאות ייפתח עבורכם" תוך כדי מהלך הטקס עוברת אחת המכשפות ממלמלת הברות בלתי ברורות, מפזרת את עשן הקטורת ומחברת בין הידיים של כולנו. בתום הטקס אנחנו פוקחים עיניים חוזרים למציאות וכל אחת מספרת על החוויה שלה ותובנות שעלו.שאלתי את אחת המכשפות האם גם מבקשים ממנה לעשות דברים ולהשפיע על אנשים : "לא אחת מבקשים ממני להחזיר אהבות קודמות אבל אני איני עוסקת בכישוף מהסוג הזה" היא אומרת ומציעה לי 'נר כישוף' כדי שלבקשה שלי "יהיה הרבה יותר כוח",  מכשפה אחרת מציעה לי גם כן את כישוריה "אם תרצה אוכל להכין לך 'חפץ עוצמה" מכשפה 'מתחילה' מציעה להכין עבורי 'שרשרת בקשות'  ואני כבר נזכר באנג'ליקה יוסטון בסרט 'המכשפות מאיסטוויק'. לקראת חצות סיימנו את הטקס וכל מכשפה חזרה לביתה ואני נותרתי עם חוויה מיוחדת ומבט אחר על מיתוס המכשפה.

   

   

  ''

   

  ''
   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   איתניק
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין