כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כי האדם עץ השדה

  כי האדם עץ השדה / נתן זך

  כי האדם עץ השדה.
  כמו האדם גם העץ צומח
  כמו העץ האדם נגדע.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא שואף למעלה
  כמו האדם הוא נשרף באש.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  אהבתי וגם שנאתי
  טעמתי מזה ומזה.
  קברו אותי כחלקה של עפר
  ומר לי, מר לי בפה.
  כמו עץ השדה.


  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא צמא למים
  כמו האדם גם הוא נשאר צמא.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  0

  קארמה היא חוק הסיבה והתוצאה

  0 תגובות   יום רביעי, 31/7/13, 07:55
   

  ''

   

  קארמה היא חוק הסיבה והתוצאה

   

  לכל נשמה יש נתיב חיים ותכנית לימודים ייחודית משלה.הלמידה היא הסיבה להיותנו בעולם.הקארמה שלנו היא  שיעורי החיים שלנו,הדברים אשר עלינו ללמוד,לרפא ,להשיג בחיים אלה [בגלגול זה]ומהווים הזדמנות לצמיחה. כל היאחזות בחיים יוצרת קארמה ומובילה ללידה מחדש. את הקארמה אפשר לפתור רק בהיותנו בגוף.

   

  קארמה היא:"חוק הסיבה והתוצאה". קארמה הינה חוק טבע מרכזי, עם כל מה שמשתמע מזה. כשם שאנו יכולים לנוע בבטחה בעולם הפיזי ביודענו את חוקיו, כך נוכל לנוע בבטחה בעולמות המנטאליים והמוסריים כשנלמד את חוקיהם. בדתות בהן קיימת אמונה בגלגול נשמות - חלים יחסי הסיבתיות לאורך כל הגלגולים (בעבר, בהווה ובעתיד).

   

   קארמה [ [karma, היא מילה ששאל העולם מהודו. קארמה איננה גורל.בשפת הסנסקריט פירושה: "פעולה" או "מעשה" -הנו מושג פילוסופי המתאר מחזור מלא של יחסי סיבה-תוצאה. זהו סך כל מעשיו של האדם - בעבר בהווה ובעתיד. השפעתם המצטברת של המעשים משפיעה באופן ישיר על המציאות - ומכך משתמעת אחריותו האישית של כל אחד על חייו.

   

  הקארמה אינה עונש אלא תהליך למידה שמטרתו להביא לצמיחה רוחנית ולהתפתחות הנשמה.כשאנו לומדים מהי חמלה ,פעולה נכונה ,מחשבה טהורה ,עבודה בשירות האנושות ואי התקשרות אנו משתחררים מהצורך להיוולד מחדש ולסבול.אנו אחראים לנסיבות חיינו ,לכאב ולשמחה,להזדמנויות ולמגבלות שלנו.כל המחשבות,המניעים והרגשות שחווינו בעבר מרכיבים את מי שאנחנו היום.

   

  הקארמה מכילה בתוכה  רגשות או אירועים מכאיבים אשר אצורים בהילה ולא נרפאו לפני מותו של האדם.תשוקה והתקשרות ,יביאו ללידה מחדש.הקארמה הוא המנגנון אשר מביא לכך.הקארמה הוא פעולת התודעה.לכל פעולה יש תגובה "מה שאנו שולחים הוא שחוזר אלינו" חיים שיש בהם מעשים רעים דורשים תיקון,והנשמה תיוולד מחדש.

   

  הקארמה מחולקת לשני סוגים: קארמה מסוג סיבה ומסובב וקארמה מתגלגלת.

   קארמה מסוג סיבה ומסובב מציינת תופעה אשר שורשיה בגלגול אחר ומלווה אותנו היום. קארמה כזאת היא למעשה פתיחת מעגל של נסיבות אשר עד שלא נשלים ונסגור את המעגל לא נוכל להשתחרר מהתופעות הנגרמות על ידי קארמה זו, גם אם יימשך הדבר לאורך מספר גלגולים. והיה וסגרנו את המעגל, למעשה סלקנו את הקארמה מחיינו ולא נסבול ממנה שוב. קארמה כזו ,היא בדרך כלל קארמה בעלת תופעות שליליות.

  ישנם שני דרכים להשתחרר מקארמה שלילית:

  -בקשת חסד אלוקי שזה פשוט לבקש שחרור מהקארמה, דבר שלא בהכרח אכן יקרה.

  - על ידי טיפולים המכוונים פתירת הקארמה[שחזור גלגולים לדוגמא].

   

  לפי ההינדואיזם והבודהיזם, כל פעולה רצונית שאנו עושים, חיצונית או פנימית, מותירה בנו חותם או רשמים. הרשמים הללו משפיעים על הגלגול הזה והבא שלנו. חוק הקארמה איננו צדק מוסרי או מערכת של שכר ועונש. חוק הקארמה הוא כאמור, עיקרון של סיבה ותוצאה, של פעולה ותגובה, של עשייה ופירותיה.

   לפי השקפה זו:אם עשינו מעשים טובים- צברנו קארמה טובה. הקארמה הזאת תשפיע לטובה על הגלגול הבא שלנו. לפי הבודהיזם, הטוב שגוררת פעולה טובה איננו שכר שניתן לנו בידי אל, אלא תולדה טבעית של מעשה טוב.

   

  בכל מעשיו של האדם הוא  יוצר קארמה "שלילית"[שהיא סיבה נוספת למחלות בגלל טעויות ופחדים מגלגולים קודמים]  או "חיובית". לכל מעשה ישנה  השפעות ,תוצאות והשלכות - קרובות ומרחיקות לכת. לרוב האדם אינו מודע לתוצאות והשלכות מעשיו ברובד העמוק והרחב. כשירכוש האדם הבנה לגבי הקארמה, יוכל לשנות את טבעו כדי שיהיה מחר שונה ממה שהוא היום. הוא אינו לכוד בידי גורל שנכפה עליו מבחוץ ללא מנוס. הוא נמצא בעולם של חוק, עולם מלא בכוחות טבע, שביכולתו להשתמש בהם על מנת להגשים את רצונותיו. מה שנחוץ לו הם ידע ורצון. עליו להבין שקארמה אינה כוח הרסני, אלא היא שורה של תנאים המביאים לתוצאות מסוימות וקבועות.

   

  התודעה יכולה לבחור ליצור מציאות חדשה אשר מרפאה את הקארמה ומאפשרת להשתחרר מפחדים ישנים,לשנות דפוסים שאבד עליהם הכלח,לפתור קונפליקטים ויחסים בעייתיים ולהחזיר את האיזון החיובי,שימנע את היווצרותה של "קארמה שלילית" .הדרך היחידה לנטרול קארמה שלילית היא לעשות קארמה טובה.חשוב לתת צדקה,לעשות מעשים טובים ולטפח מחשבות חיוביות מידי יום.[כדי לבטל מחשבות שליליות אצלנו עלינו לומר שלוש פעמים:"בטל,בטל,בטל"].כל הצלחה ראויה להערכה ,אך אין מקום להאשמה.

   

  הגלגול הנוכחי של האדם אינו מושפע רק מהקארמה שלו בגלגולו האחרון, אלא שמעשים ופעולות בלידות קודמות המשפיעות עליו. מי שעושה פעולות רעות, צובר קארמה שלילית וכך הוא משפיע לרעה על גלגולו הבא.

   

  היות וקארמה הינה תוצאה של מעשים, בחיים אלו ואחרים - "גלגולים", הרי כל אדם שאנו פוגשים וחווינו עימו קשר כלשהו - באופן טבעי ומתבקש - נוצרת, או משתחררת קארמה בינינו. מובן מאליו כי עם בני זוג וחברים קרובים יש לכם קשרים קארמתיים. עם כל אחד ואחד שיש לנו קשר חיובי או שלילי במיוחד - הרי שיש בינינו קארמה משמעותית במיוחד.

   

  קשרים קארמתיים נחווים בגלגולי חיים שונים באופנים שונים. מערכות יחסים שצריכות להיפתר היות ואינן תקינות, מתחלפות ונחוות בצורות ובאופנים שונים, בדרמות החיים. לעתים, אם לאישה בן זוג שהקשר ביניהם בעייתי במיוחד, ולא בא לידי פתרונו במערכת יחסים טובה ותקינה - הרי שהאישה ובן זוגה יתגלגלו פעם נוספת ויחליפו תפקידים ביניהם, או, ישחזרו בדיוק את אותו קשר טעון שיפור ביניהם.

   

  ברגע שאנחנו הולכים נגד הזרימה הטבעית של החיים אנחנו ולא עפ"י יעודנו האמיתי ,ככל שאנחנו רחוקים מהנשמה שלנו ולא מחוברים אל עצמינו- כוח המשיכה של הקארמה פועל עלינו יותר חזק ומנסה בכוח להחזיר אותנו "הביתה" לנשמה. ככל שיש בנו יותר פחדים שמוציאים אותנו מהאיזון בחיים כך כוח משיכה - הקארמה, חזק יותר. ככל שאנחנו מתקרבים לנשמה ונמצאים באיזון, אנחנו חיים יותר בשלווה ויש פחות סבל בחיים. האיזון בין הגוף לנשמה.

   

  ישנה קארמה של עם,פלנטה,מדינה,מין,גזע, וישנה קארמת יחיד שפירושה תוכנית לימודים אישית.הדברים מעוצבים לפי היחיד עפ"י צרכיו והתיקונים שבחר לתקן לפני שהתגלם בגוף.חלקם משמחים וחלקם קשים.האדם זוכה למתנות חיוביות כמו היכולת לצייר, אך מאידך מתנסה בדברים לא נעימים .כל אדם מגיע לעולם עם יעוד ותכנית לימודים שהיא פועל יוצא מהקארמה.בני משפחה ואוהבים מתגלגלים גלגול אחר גלגול.

   

  עוד בהיותנו נשמה אנו מתייעצים עם אדוני הקארמה ,שהם ישויות אשר עוזרות לנו להחליט מהם השיעורים אשר נלמד בגלגול זה,לפני התגלמותנו בגוף. הם אלו המתעדים את התיעוד של  הספרייה האקשית,שומרים עליו ואחראים לקארמה האישית והקיבוצית.הם מכונים גם "ליפיקה"[מילה בהינדית]שפירושה "מלאכי התיעוד".הם האחראים על הקארמה האישית.הם עוקבים אחר פעולותינו,קולטים בהתמדה כל מידע חדש שנוסף לחומר המתועד המאוחסן בזיכרונם.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   אסתר רבקה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   רשימה

   רשימה