כותרות TheMarker >
  ';

  אקטואליה, בילוי, בריאות, קולנוע, אהבה

  כתבות איכותיות, בצירוף כתבות וידאו

  ארכיון

  0

  חיילים על קנבס, קצין גולני לשעבר מעלה תערוכת ציורים ומייצגים למען ההסברה

  0 תגובות   יום חמישי, 1/8/13, 07:26

  את ההשראה לעבודות המוצגים בתערוכה זו, קיבל תומר מחוויתו האישית בעת שירותו בצה”ל ומסיפורם של חיילים ואזרחים שונים אשר תומר חש את הצורך לבטאם.

  “מתחברים לוס אנג’לס” הוא מרכז קהילתי רב תחומי לצעירים בקהילה הישראלית בלוס אנג’לס. המרכז מציע שירותים ופעילויות שלא נראו עוד כמותם בעיר, בדגש על תחומי עשייה מגוונים כמו תעשיית הבידור, שעבורה מציע המרכז לימודי משחק מקצועיים והשקת יצירותיהם של חברי הקהילה, פעילויות המשרתות את קהילת ההייטק המקומית, ארועים חברתיים כמו “ערב סרט ישראלי” המציג סרטי איכות ישראליים ועוד. מרכז מתחברים בעיר הוא פינה מודרנית מאובזרת היטב שהיא גם בית חם בעיר.

  מטרת התערוכה המוצגת במרכז היא לשחזר את המציאות בה חיים חיילי צה”ל, תוך כדי המחשת המאבק המתמיד בין אהבה לשנאה, שמחה וצער, חיים ומוות. התערוכה, מקווה פרץ, תהווה אמצעי ראייה מיוחד במינו אשר יאפשר לשאר העולם לצפות בצה”ל דרך עיניהם של החיילים הכי נאמנים ומסורים בעולם.

  ''

   

  ''

  התערוכה אומנם מתמקדת בחייל צה”ל, אך ישראל היא רק דוגמא אחת מבין הרבה ארצות אחרות אשר גם כן משלמות מחיר חופש מאוד כבד.

  העבודות של פרץ מדהימות והוא זוכה לאהדת הציבור. היצירות שלו, ציורי שמן על בדי קנבס ממוסגרים-ענקיים, משמשות בין היתר גם להסברה על המצב בארץ, הכל מנקודת מבט של חייל אמיץ והאירועים שהשפיעו על חייו לנצח.

  על תעצומות נפש של חייל בצה”ל כאשר הוא במארב וכאשר הוא מאבד חייל ששוכב לידו בטווח של חצי מטר. סיטואציה הזויה קשה נוספת שהוא רואה ולא מאמין; שאנשים מהצד שלנו, יהודים בעלי דעות קיצוניות יפי נפש למיניהם, תוקפים חיילים שלנו פיזית ומילולית ומאשימים אותם באלימות נגד האוייבים הכי קשים שלנו, שמאיימים על הקיום שלנו.

  בסיום הערב מצאתי עצמי תוהה, מהי בעצם מהות של חייל? חייל צריך תעצומות נפש ואומץ לב מיומנות אדירה. הוא צריך לציית לפקודות מגבוה. חייב להתמסר למטרה… ומוכן להקריב את חייו למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל!  כל זאת בזמן שבבית מחכים לו חיים שלמים, הורים מודאגים שטיפחו אותו באהבה, חברים, בת זוג, אולי גיטרה, ותקוות גדולות להגשים שאיפות.

  אז חיילים יקרים שלנו: יישר כח, שולחים לכם הגנות עצומות, שהשם יהיה איתכם לאורך כל תקופת השירות, ברכה והצלחה בכל מעשה ידיכם.

   

  וידאו מהתערוכה וראיון עם האמן באתר
  http://whatsnewla.info/

  ''

  ''

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   Shaulina
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   אקטואליה, בידור, ועוד