כותרות TheMarker >
  ';

  המגרה שלי

  ארכיון

  חתונה אזרחית

  2 תגובות   יום ראשון, 4/8/13, 12:01

  פעם כשרצינו מדינה הייתה לנו עלייה "בלתי לגאלית"...
  ואז כולם העלו על נס את הגבורה והאומץ.
  היום, משמאסנו בשירותי הדת המבזים את כבוד היושב במרומים וחיפשנו את האופציה הנוספת להתחתן מבלי להיזקק לחסדיהם לש עסקני הדת באשר הם, אשר עשו להם מונופול בכל הקשור בחיתונם של אלו מהדת היהודית.
  גם "ברית הזוגיות" המפורסמת לא תושיע מכיוון שהיא תקפה רק לזוגות שדתם מעורבת/חסרי דת (אנחנו אוהבים את אלוהים אבל מתעבים את מועדון המעריצים המפוקפק שלו).
  לפיכך, החלטנו שנינו, כי לא תהיה ברירה וכמו שבזמן הבריטים החליטו אבותינו לעלות לארץ ישראל גם אם הדבר "לא לגאלי", נעשה אנחנו כדוגמתם ונפר חוק מתועב אשר אוסר עלינו להתחתן כאשר רצינו כאזרחים חילוניים שומרי חוק.
  לכן, אנחנו מכריזים בזאת על טקס הנישואים האזרחי שלנו, שיחול אי"ה ובע"ה מול ביתה של שרת המשפטים, הגב' ציפי לבני. אנו קוראים לכבוד השרה לבוא מתוקף תפקידה ולהשיא אותנו כאזרחים שומרי חוק במדינת ישראל שבה גם בשנת 2013 לא השכילה מדינת ישראל למצוא פיתרון לאנשים כמונו, של "חטאם" ורצונם להתחתן בטקס אזרחי במדינת ישראל (זאת אומרת: כאן בארצנו, מבלי צורך בקומבינות בחו"ל/עו"ד).

   *****

  פנינו אל שרת המשפטים, הגב' ציפי לבני - על גבי דף הפייסבוק שלה ובדוא"ל לכתובת שלה בכנסת ישראל;

  אל כבוד השרה ציפי לבני
  נכבדתי,
  אנו כותבים לך דברים אלו בלב כבד.
  מזה זמן אנו, הלל קניגסברג וז'ני (דונר) דרור מנסים למצוא דרך בה נוכל להתאחד באופן רשמי, מבלי להתפשר על אורח חיינו כישראלים, יהודים, חילונים החיים במדינת ישראל של 2013.
  לצערנו, אין ביכולתנו אפשרות לממש רצון זה באופן חוקי לפי חוקי מדינת ישראל (איננו מתכוונים להתחתן בחו"ל כי אנחנו נמצאים כאן בארצנו ואין אנו רואים כבוד להתגנב לחו"ל כגנבים בלילה).
  במדינת ישראל של 2013 מדברים על שוויון בנטל, גיוס חרדים, שלום וביטחון, אך לנו לא ימצא פיתרון.
  ברית הזוגיות המהוללת לא נותנת מענה לזוגות יהודים מעצם היותר פיתרון לזוגות מעורבים/חסרי דת ואילו אנו, רחמנא ליצלן, יהודים כשרים - גם אם חילוניים.
  האם ייתכן שבישראל 2013 בה נולדנו, בה אנו משלמים מיסים, בה שירתנו בצבא - לא נוכל לקיים זכות בסיסית של נישואים שאינם מושתתים על דת, ונכפית עלינו מוסכמה שאינה מוסכמת עלינו.
  בזמן המנדט הבריטי בארץ ישראל נאלצו יהודים, כמונו, שהשלטון דאז לא הסכים לעלייתו לארץ ישראל להשתמש בדרכים "בלתי-לגאליות" לעשות זאת (והרי אף אביך ז"ל סייע לכך באירופה).
  אף אנו רואים בזכותנו להגשים את רצוננו לבוא בברית נישואים לפי דרכנו, חובה מקודשת.
  וכמו אותם עולים אז אנו נכונים להתחתן אף אם הדבר אינו חוקי במדינת ישראל וזאת מטעמם של אלו שמצאו דרך לכפות את דעתם ואורח חייהם על כלל הציבור היהודי במדינת ישראל.
  לפיכך, אנו מתכבדים להזמינך אל חתונתו ה"בלתי לגאלית", שתערך על סף דלתך מכיוון, שאנו רואים בך, שרת המשפטים של מדינת ישראל, את הכתובת הנכונה להביע בה את מחאתנו על מצב שהפך את רצוננו לסיוט בלתי נסבל.
  איננו יכולים לקבל מצב שבו שני אנשים בוגרים בנפשם, יהודים חילונים, מחפשים את הדרך להתחתן בגאווה במדינתם שלהם, מבלי להזדקק ל"קומבינות" ולעשות זאת כזוג מצורעים הרחק ממולדתם.
  בטוחתני, כי את כאישה נשואה לבחיר ליבה, מסוגלת להבין את רצונם של בני זוג להינשא לפי מצפונם ואורח חייהם, גם אם אחרים החליטו כי הדבר אסור עליהם.
  זהו אקט מחאה שנכפה עלינו מחוסר ברירה, אך אנו סבורים כי דווקא את, כשרת המשפטים, תפעלי לתיקון עוול זה.
  בכבוד רב,
  ז'ני דרור והלל קניגסברג.

  *****

  פנינו אל שר הפנים, מר גדעון סער על גבי דף הפייסבוק שלו, לאחר שנודע לנו שאין קבלת קהל בלשכתו;

  כבוד שר הפנים, מר גדעון סער!
  אנו הלל וז'ני, בני זוג ישראלים, יהודים, חילונים, מעוניינים להתחתן בחתונה אזרחית, חילונית בישראל שתהיה מוכרת ברישום במשרד הפנים כזוג נשוי כדין ישראל.

  אנו לא מעוניינים בחתונה דתית מכל זרם שהוא (אורתודוכסית, רפורמית או אחרת).
  אנו לא מעוניינים (גם אם היינו יכולים) לצאת את גבולות ישראל לצורך חתונה אזרחית.
  אנו לא מעוניינים (גם אם הייתה ידינו משגת) לשכור עו"ד לצורך רישום ניירת שתעבור דרך "צינורות" בחו"ל עד שתחזור עם חותמת מאושרת לישראל.

  אנחנו רוצים להתחתן בישראל מולדתנו בה נולדנו, גדלנו, למדנו, שירתנו בצבא ואנו עובדים בה ומשלמים בה את המיסים.
  אנחנו רוצים להתחתן על-פי אורח חיינו החילוני כאזרחי המדינה, על אדמת ישראל ולא להתחמק כגנבים בלילה על מנת להירשם לנישואים אזרחיים. 

  לאחר שנתחתן בדרכנו, על פי אמונתנו ואורח חיינו לצערנו, לא נוכל להירשם במשרד הפנים ובתעודות הזהות שלנו לא ירשם הסטטוס "נשוי/אה" לבן/בת הזוג שלנו.

  אם לשפוט לפי התגובות שקיבלנו מיום שהכרזנו על אירוע חתונתנו, כמותנו ישנם זוגות רבים אשר ממתינים לנבחרי הציבור שהבטיחו לקדם את עניין הנישואים האזרחיים. 
  הם ואנחנו ממתינים למיסוד הנישואים האזרחיים ליהודים בישראל על מנת שתהיה לנו זכות בסיסית כפי שיש לכל יהודי אחר במדינת ישראל לבחור את הדרך גם אם לא כדת משה וישראל. 

  הרישום במשרד הפנים לזוג המתחתן הינה זכות בסיסית לכל אזרח ישראלי ולא ייתכן שזוג שמעוניין להיות מוכר בעיניי מוסדות המדינה השונים (משרד הפנים, רשויות המס, ביטוח לאומי וכן הלאה) כזוג נשוי לכל דבר ועניין לא יוכל לזכות בזכות בסיסית זו רק בגלל שמדובר בזוג יהודים שלא נישאו בנישואים דתיים או בחו"ל. 

  חתונתנו תתקיים בכל מקרה, כמתוכנן על ידינו, גם אם שלטונות ישראל ינסו לעצור אותה.

  *****

  יותר מאשר אנשים לא מבינים את רעיון החתונה האזרחית בישראל לבני זוג ששניהם יהודים...
  יותר מאשר אנשים שחושבים שאנחנו טועים במעשינו ושבשל היותינו יהודים אנחנו חייבים להתחתן בחתונה דתית, אם לא אורתודוכסית אז אפילו רפורמיתאו דתית לייט...
  יותר מאשר אנשים שחושבים שאנחנו סתם עושים מהומה על לא מאומה ויכולים פשוט "לקפוץ" לאחד מיעדי אירופה המאפשרים נישואים אזרחיים ו"לקפוץ" חזרה עם המסמכים ולאשר אותם אצל עו"ד ואח"כ במשרד הפנים...

  יותר מכל האנשים האלה, יש את אותם אנשים שפשוט מברכים אותנו על רצוננו להתחתן, לקיים טקס על פי רצוננו ואמונתנו וביניהם יש גם את אלו, שמעבר לסובלנות שהם מגלים בקשתנו המיוחדת (שלא אמור להיות כזאת, אמורה להיות זכותנו הלגיטימית להינשא על פי מצפוננו, רצוננו ואמונתנו) הם מבינים את חשיבות המחאה שבחתונה שלנו על כך שכמותנו יש עוד זוגות יהודים ישראלים שהיו מעוניינים לוותר על ה"תענוג" של ביקור ברבנות ולא רוצים או אולי לא יכולים "לקפוץ" לחו"ל ואין להם אפשרות לנצל טיול לחו"ל על מנת להתחתן בנישואים אזרחיים. 

  לכל אותם אנשים נפלאים שפשוט יודעים לפרגן שתומכים בנו במאבק שלנו, אנו מודים לכם/ן, אתם מחזקים אותנו.
  בזכותכם/ן אנו מבינים שיצאנו למאבק על זכות בסיסית חשובה לא פחות מזכות לדיור ציבורי, לחינוך טוב לילדינו, למערכת בריאות נאותה וכל הזכויות הבסיסיות שאזרחי מדינת ישראל זכאים לקבל במדינה בה הם חיים. 

  כל תגובה חשובה, בעד או נגד זה ממש לא משנה, כל עוד היא נעשית ברוח טובה.
  אנחנו לא נגד אף אחד, אנחנו בעד שיהיה נעים לחיות כאן, כולנו ביחד, כל אחד עפ"י אמונתו, דרכו ומצפונו. 

  אם עוד לא שיתפתם את אירוע החתונה שלנו, נשמח אם תשתפו.
  אם עוד לא עשיתם LIKE בדף הפייסבוק שלנו או בדף האירוע שלנו, זה בדיוק הזמן...

  אם עוד לא אישרתם הגעה, זאת היא השעה הכי טובה להצטרף! :-)

  נשמח לעזרה בהדפסת והפצת ההזמנה לחתונה שלנו.
  מוזמנים גם להדפיס לעצמכם הזמנה ולהפיץ הלאה בפייסבוק לחברים שלכם וגם לאלו שאין להם פייסבוק.

  הגעה לחתונתנו הינה הצהרה שגם אתם חושבים שלכל אדם, לכל זוג, מגיעה הזכות הבסיסית להינשא לבחיר/ת ליבו/ה על פי אמונתו ואורח חייו. 

  הזמנה לחתונה:
  http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151730862174566&set=oa.194200840747055&type=1&theater
   

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     4/8/13 16:52:
   דוקטוראלה היקרה! ראשית תודה לך על תגובתך. ישבתי וכתבתי לך תגובה מיד כשראיתי את דבריך אבל בדיעבד אני רואה שהתגובה שלי לא נקלטה. בקצרה אחזור על מה שרשמתי, שאנחנו כן מעוניינים להאבק אל זכותנו הצודקת לנישואים אזרחים ליהודים חילונים על אדמת ישראל. לא חבל לנו על המאמצים ואם כל אחד יחשוב לעצמו שחבל על המאמצים, לא יהיה מאבק ולא יהיה שינוי.
     4/8/13 12:31:
   אחד משלושת בניי התחתן בחתונה רפורמית (באולם אירועים רגיל), אחר כך נסע הזוג לקפריסין ושם נשאו בנישואין אזרחיים. היו אתם כמה חברים שעשו כמוהם. בן אחר נישא על ידי רבני צוהר, זה היה טקס נפלא. הבן השלישי, נישא לפני 25 שנה בנישואין דתיים רגילים (הרב מצגר השיא אותם). אני מבינה את הרצון להינשא בנישואין אזרחיים אבל מי שאין לו מניעה דתית, יכול להינשא ברבנות ואחר כך לערוך טכס פרטי לכל החברים והמשפחה. לא לשכוח שאם חלילה יש פרידה היא נערכת בכל מקרה ברבנות. המלחמה חייבת להימשך על נישואים אזרחיים, אבל בינתיים, לא חבל על המאמצים? זה אמור להיות יום מאושר לכם, לחברים ולבני המשפחה, משני הצדדים.

   פרופיל

   חיים וחיוכים
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין