כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  מלאכים

  99 תגובות   יום חמישי, 8/8/13, 20:22

  ''

  מלאכים

    

  לכולנו דעות קדומות וסטיגמות לגבי הרבה דברים, ובהחלט  מסתבר גם לגבי מלאכים. זו דרכו של העולם כנראה, וגם אני ככולם חטאתי בתחום. למדתי במשך השנים דבר או שניים, ועדיין לומדת, וביניהם ש: מלאכים באים בכל מיני צורות, לאו דווקא מה שהורגלנו בהם באגדות, ציורים, דמיון, או הקיבעונות השונים שלנו כבני אדם.

  ''

  כשאומרים "מלאך" אתה רואה דמות ערטילאית, מהאגדות, יפה, עם כנפיים שלוקח אותך על כנפי השכינה מעבר לכל הצרות ומנחית עליך כל טוב. אך "האמת" שאלה לרוב באים בתחפושת והסוואות שונות, ובהחלט גם תלויים בהגדרות שאנו עצמנו נתנו להם.

    

  ''

  רובנו אנשים פשוטים כולנו ללא יכולות על מיוחדות, עלולים להיבהל מהם, לא לדעת איך להכיל אותם, וכך לא לתת להם "מקום". ואז המטרה מפוספסת, כי הרי לכל דבר צריך לתת "מקום" בחיים שלנו, אחרת זה לא שווה.

    

  אנו עדיין רגילים לחשוב ולהרגיש בצורה ובתבניות חשיבה מסוימות "הגיוניות", שמרניות, עדיין חושבים שלראות אפשר רק עם העיניים שבראש, כשאפשר כמו בנסיך הקטן "לראות גם בעיניים שבלב".

    

  מלאכים יכולים להיות כך אפילו אנשים שהכשילו או עכבו אותך, שאתה מתרגז עליהם (לפעמים מקלל) וזאת כדי להסיטך מדרך, שאם היית הולך בה אולי היית נפגע קשות. אז שולחים לך מישהו או משהו שיפגע בך במידה קטנה....

    

  ''

  הם, יכולים להיות לזמן מוגבל אפילו חברים טובים שלא עוזבים אותך גם כשאתה מגרשם מעל פניך כי אתה זקוק להם, ואפילו אנשים שאינך מכיר, שנקרים על דרכך ונוהגים בדרך יוצאת דופן ומוצאים עצמם עוזרים לך, ואח"כ אינם מבינים לחתולין (ולא, זו לא שגיאת כתיב) מה קרה להם בכלל, מאיפה זה יצא להם, כי בדרך כלל אינם נוהגים כך.

  ''  

  גם לכם עצמכם זה יכול לקרות לפעמים, שאתם עושים איזו מחווה כלפי מישהו שבזמנו אינה נראית אופיינית לכם, פתאומית, שאינכם מבינים מה קרה לכם, ורק אח"כ מתפנים לחשוב על זה שאולי זה היה ממש בדיוק מה שאותו מישהו היה כל כך זקוק לו....

  ''
    

  אני זוכרת לפני שנים כשהפסקתי לאכול בעלי חיים איך החיים, דרך החשיבה, השתנו בי לבלי הכר, ואיך הם ממשיכים להשתנות כל יום. קרו כל כך הרבה דברים בלתי ניתנים להסבר, מדהימים מאז, שזו הייתה כאילו פתיחה של דלת כלשהיא.

    

  ''

  הבנתי שיש דברים שאיננו יכולים להסביר בהגיון וביכולות שלנו, ואם רק ניתן להם קצת מקום, זה יכול בהחלט להעשיר אותנו, או לחלופין לשמור עלינו (באם נלמד עצמנו להיות פתוחים גם לאנרגיות שליליות של אנשים מולנו כדי לחוש אותן ולהיזהר מהן בזמן, ולא מאוחר מדי, כפי שקרה לי באחד הביקורים באפריקה).

    

  והמלאכים הללו, מה חשבתם? שמקבלים אותם כל כך בקלות? חלילה וחס....לפעמים הם נשלחים אלינו "בתחפושת", בזמנים הכי "לא מתאימים", כאילו נתקעים בכוונה בדרך מעכבים, מעצבנים.

  גבר או אישה? לא בהכרח, יכול להיות אפילו בדמותם של בעלי חיים, חתולים שחורים, כאילו בוחנים אותנו...אינך יכול לעולם לדעת באיזה צורה ודמות הם נשלחים אליך, מתי יגיעו וכדומה.

  לפעמים הבן אדם מתפלל להדרכה בשעה קשה, לנס, ואינו שם לב ש"מורה הדרך" או "הפתרון" נמצאים ממש מול אפו....

    ''

  כשנפטר חמה של שכנה לפני כמה שנים, ב"שבעה" עזבו כנהוג את דלת הכניסה ואת דלת הבית פתוחה לרווחה וחתול שחור (שידעתי כי אינו מהסביבה, כי נכון לאז הכרתי כל אחד ואחד מחתולי השכונה) נכנס באופן תמוה בדלת הכניסה לבניין, עלה לקומה שלהם, לא פחות ולא יותר, ונכנס ישירות ללא היסוס בדלת הבית שהיה מלא באנשים, הסתובב לו בניחותא ללא חשש, כאילו מאז ותמיד מקומו שם.....

  תודו שמאורע כזה שחתול רחוב, שאינו מכיר את הסביבה, הבניין, והאנשים ינהג בצורה כזו, ויכנס ללא חשש לדירה זרה מלאה אנשים (בשבעה).

    

  מיד היא דפקה על דלתי וביקשה עצה ועזרה מה לעשות, וביקשה ש"אטפל" בו....

  אמרתי מה שאמרתי ללא לחשוב, כי אם אתה מנסה להתמודד עם כזה מקרה בהגיון זה ממילא לא ילך. אני יודעת ששבעה זה זמן מיוחד מבחינה רוחנית ולא סתם מקצים שבוע מחיים של אנשים אבלים לנושא, וגם שלחתול מיוחסות תכונות רבות ולא סתם אהבו הבורא לפי האמונה לתת לו 7 נשמות.....

   '' 

  כיון שזו משפחה שאיננה אוהבת בעלי חיים בלשון המעטה, לא כל שכן חתולים שחורים, חששתי בין היתר שמא יעשו לו דבר מה...אמרתי לה לכן שזה אכן נראה מוזר, למרות שניתן למצוא לזה הסבר - אם מסתכלים על הדברים בצורה שונה....ונראה לי שהיא הבינה את הכוונה, שכאילו נשמת הנפטר מסרבת לעזוב, מתגעגעת....

    

  ביקשתי שישאירו את דלת הדירה פתוחה ויקפידו מאד שגם דלת הבניין תישאר פתוחה, שיאמרו לכל בני הבית לנהוג בחתול בכבוד, לא להבהילו, ולא ללטפו או לקרבו, ובשום אופן לא לפגוע בו. אם רוצים להשאיר ליד הכניסה בחוץ צלוחית קטנה מים וזהו. לתת לו להסתובב כאוות נפשו, בקצב שלו הוא אמור לצאת לבדו תוך זמן קצר.

    

  איכשהו באופן מוזר צדקתי. לא עברה חצי שעה והיא סיפרה לי שאכן נהגו כפי שביקשתי, שהוא הסתובב בכל החדרים, במיוחד בחדר בו שהה הנפטר ורחרח שם הרבה, ויצא כלעומת שבא. ירדתי לחפשו למטה והוא נעלם.

    

   '' 

  אני בטוחה שרבים יפקחו עיניים למקרא הדברים, או שאוכל לתפוס אותם בחצי חיוך ציני כזה בלתי נשלט בזויות הפה, שכמה שלא ישתדלו להחביאו מחמת הנימוס וזה בסדר, אני מבינה. גם אני חשבתי והרגשתי פעם בצורה דומה.

    

  לפעמים יש דברים בחיים שהם מעבר להבנה שלנו, ולא כל דבר בחיים אנו מבינים, או מסוגלים לקבל. אין זה אומר שזה לא אפשרי או טעות.

    

  אם קורים לכן מקרים בלתי מוסברים, אם נקרה חתול שחור על הדרך ומבהיל, לא תמיד זה בהתאם לאמונה הטפלה סימן לביש מזל שבעקבותיה מנסים חלקנו לפגוע בו או לירוק עליו נגד עין הרע. לפעמים זה עלול להיות במכוון, כדי לראות כיצד אנו נוהגים (במלאכים.....)...

    

  ''

  אומרים ש:

    

  "המקרה הוא דרכו של היושב במרומים להלך על האדמה בעילום שם".....ואם הוא עסוק, אז הוא שולח את המלאכים שלו....

    

  "אם אתה רואה חתול שחור חוצה את הכביש, סימן שהוא הולך לאיזה מקום".....

    

  להבדיל אפילו בכתובים נכתב על המשיח שלא יגיע בהכרח דווקא כפי שמתארים עם הילה על ראשו וחמור לבן - אלא בדמות קבצן מלא חבורות,מורסות, ופצעים .....

  "על פי אגדה בתלמוד, רבי יהושע בן לוי פוגש את המשיח שיושב בשער העיר רומי, בין העניים והחולים ומחליף תחבושות אחת אחת, וכאשר הוא נשאל מתי יבוא, הוא אומר לו היום, אם תהיו זכאים לכך (תלמוד בבלי, מסכת סנהדרין, דף צח עמ' א)"

    

  אז אינך חייב לאהוב את כל "המלאכים" על צורותיהם השונות המשונות, ממש לא. אבל כדאי שתתן להם מקום בעולם, אל תפגע בהם ואל תאפשר לאחרים לעשות זאת, הם בדרך לאיזה מקום, וגם הם כאן, כמו שאתה, וכמו שכל אחד ואחד מאתנו -  למטרה מסוימת.

   

   

  ''

   

   חברים הם מלאכים שמעמידים אותנו על הרגליים, כאשר הכנפיים שלנו שוכחות כיצד לעוף

   

    '' 

   "לעתים האור שלנו כבה, אך נדלק מחדש ע"י אחר. כל אחד מאתנו חייב תודה מקרב לב
  לאלה שהדליקו מחדש אור זה"  - אלברט שוויצר  

   ''

    

  לפעמים יש תגובות שמדברות אל לבי ואני מוצאת אותן פשוט משלימות את הפוסט, וכאלה אני אוהבת לצרף אליו:

  ''

    

    11/8/13 19:43:
  פוסט מעניין מאד, בונבונייטה. "וישלח מלאכים" פרושו משפת המקרא: וישלח שליחים. אין כאן שאלה של מראם החיצוני. כמובן שאם אנו מציינים במפורש: "מלאכי מרום" אין יותר שאלות. אותם אפשר לדמיין כבעלי כנפיים אף על פי שמעולם איש לא ראה מלאך שמיים וציירי הסיפור המקראי כמו דורה ודומיו תיארו את יעקב (כדוגמא) מתגושש עם מלאך השם כשהוא, המלאך עטור בזוג כנפיים גדולות. ישנם כמובן גם השרפים שגם הם סוג של מלאך. אשר לסיפור על החתול השחור: באמת מעניין. אין לי פרוש למקרה הזה. כל אחד רשאי לפרש כלבבו, כפי אמונתו.
  דרג את התוכן:

   תגובות (99)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     21/6/15 17:24:
   פוסט מעניין ונכון
     2/9/13 21:17:

   צטט: כתם תום 2013-09-01 22:57:49

   ואגב בתנ"ך מלאכים הכוונה לשליחים, יש שהם זורעים חושך גדול שכול אור שמגיע אחריהם מגיע מכוח הטבע ומכוח החוקיות שאחרי חושך מגיע אור ואין צורך לחמול עליהם כלל, ויש שליחים של אור שנוגעים בחייך בנקודות כול כך חשובות וממלאים את הלב בנחמה שיש הרבה טוב בבני אדם ולגלות את המאורות האלו שעברו הרף בחייך ואלה שנשארו זה דבר מרגש כול כך.. כאילו איזה כוח מסתורי מחבק אותך דרכם.

   -

   תודה כתם תום

   כן, יודעת שכך הם קרויים בתנך, אך לא ידעתי שיש והם מביאים חושך גדול. בכל מקרה הרחבת דעתי לגבי השליחים של האור.

   אשמח לצטט תגובתך בפוסט עצמו, מרשה לי? חיוך

     2/9/13 21:15:

   צטט: חגיקמרט 2013-09-01 22:21:39

   בונבוניטה יפה מה שכתבת וגם נכון כתודה לך הנה סיפור קצר שכתבתי פעם על חתול שחור מקווה שתהני ממנו הנה זנב החתולה ברחוב המדרגות של אותם הזמנים שפר מזלה של חתולה אחת. ביום מן הימים הפכה מחתולת רחוב לחתולת בית. משכן מצאה לה בביתו של יששכר בעל האף. ויהי אדום האף אוהב אותה דואג לשלומה ומטפח אותה כמו היתה מלכת חתוליה של שכונה. יום אחד הבת של גברת לוי יצאה לה, כולה אושר ויושר, לטיול שנתי. אך משחזרה, אויה לאותה חזרה. מיד בהיכנסה לביתה הרימה קול צעקה: "הרעילו אותי הרעילו אותי." מה קרה? כל שעשתה אכלה, בטיול, פיתה פלאפל להנאתה. והאם צועקת בדאגתה והשכנה ממהרת בעיניים פעורות ובאה ומחבת החביתה נשכח בידה. והסבתא מכרכרת סביב הילדה ומרגיעה, ומעל הכל קול הגבר קורא בשכונה בואו היאספו נא. בית הגברת לוי כמרקחה. עמדה גברת לוי וקראה אליה בחיל ובבהלה את מועצת הזקנות החכמה. ישבו אלו שקלו וחישבו דחו וקיבלו ולבסוף הגיעו לידי מסקנה: : יש להביא זנב של חתולה, לבשל אותו ולהשקות את הילדה, שנכנס בה הג´ין, והכל יבוא על מקומו בשלום. אך מניין, לכל הרוחות, מביאים חתול? והרי אלו עיניים להם כנץ וזריזים הם כארנבות. צובאים על הפתחים הן לטרף והן לא להיטרף. ולפתע, הבזיק אצל גברת סולטנה מרחוב אבן ספיר הרעיון: ליששכר האשכנזי בעל האף ישנה אחת כזאת מאומצת שקל לתופסה, שכן סגורה ומסוגרה היא בביתו בין החדרים. ומכאן מה קל הדבר, שהרי אם תיתפס החתולה לבטח ייתפס גם זנבה. כך חשבו וכך עשו. הלכו והכריזו בדבר התושייה הן לבעל המכולת והן לבעל המאפיה. לפי זה חשבו שיהיו אלה הגברים עושים מלאכת נשים רצויה. עמדו אלו הגברים ואמרו דבר חוכמת הנשים המזהירה לבעל האף שמע זה על כל אשר זממו לעשות לחתולתו והחביא אותה בכלוב על סוגר. שלושה ימים ושלושה לילות נשארה זו בעלבונה בכלובה הקטן. שם עשתה צרכיה שם אכלה שם ישנה עד שזו הגברת הקטנה חזרה לאיתנה. רק אז, משנרגעה גברת לוי הקטנה שוחררה החתולה והנה היא שוב מאושרת מסתובבת בין חדרי בעל האף בשמחה. וזנבה, תודה לאל, משתרך אחריה לכל פינה ופינה..

    --

   תודה רבה חגי

     2/9/13 21:11:

   צטט: netrider 2013-09-02 10:39:07

   משחק מילים: מלאכים - מלא כים. שרק אדם מלא יכל להמנות על המלאכים...

    

   ואני מזמין - במקום לעסוק במי הוא מלאך ומי לא (מה שלעולם לא נדע), להתבונן איפה אני יכול לפעול כ"מלאך".

   לפעמים זה בסה"כ חיוך לאדם זר ברחוב.

    

   בדיוק, הבנת את הרוח הדברים.

   תודה

   gallery thumbnail

     2/9/13 10:39:

   משחק מילים: מלאכים - מלא כים. שרק אדם מלא יכל להמנות על המלאכים...

    

   ואני מזמין - במקום לעסוק במי הוא מלאך ומי לא (מה שלעולם לא נדע), להתבונן איפה אני יכול לפעול כ"מלאך".

   לפעמים זה בסה"כ חיוך לאדם זר ברחוב.

     1/9/13 22:57:
   ואגב בתנ"ך מלאכים הכוונה לשליחים, יש שהם זורעים חושך גדול שכול אור שמגיע אחריהם מגיע מכוח הטבע ומכוח החוקיות שאחרי חושך מגיע אור ואין צורך לחמול עליהם כלל, ויש שליחים של אור שנוגעים בחייך בנקודות כול כך חשובות וממלאים את הלב בנחמה שיש הרבה טוב בבני אדם ולגלות את המאורות האלו שעברו הרף בחייך ואלה שנשארו זה דבר מרגש כול כך.. כאילו איזה כוח מסתורי מחבק אותך דרכם.
     1/9/13 22:46:
   פעם לא הבנתי מדוע חתול שחור נתפס בעיני אנשים "כמזל רע" ויש שיורקים מגדפים וסובלים מנוכחותם כאילו הגיעו להחריב את חייהם, אז ההסבר להתנהגות הפסיכית הזו נובע מימי קדם אז היו מעלים את המכשפות על המוקד ומי היו המכשפות? נשים אינטואיטיביות ומחוברות שרצו לעזור וכשעשו מעשה או הזהירו על משהו שלבסוף אירע היו מאשימים אותן בעשיית כשפים והן היו הופכות מיד לקורבן שעליו מטילים את כול האשמה כשהיה קורה משהו רע. ומה היה משותף לכול הנשים האלו??? מעבר להיותן עדינות טובות לב אינטואיטיביות ומלאות רצון לעזור.. לכולן היה נלווה חתול שחור - שכנראה יש בטבעו משהו רגיש ומחודד יותר.. אני לא בהכרח מאמינה בכך, אבל בהכרח לא נרתעת מחתולים שחורים ,ובהכרח חושבת שזו תיאוריה מעניינת ויפה..
     1/9/13 22:21:
   בונבוניטה יפה מה שכתבת וגם נכון כתודה לך הנה סיפור קצר שכתבתי פעם על חתול שחור מקווה שתהני ממנו הנה זנב החתולה ברחוב המדרגות של אותם הזמנים שפר מזלה של חתולה אחת. ביום מן הימים הפכה מחתולת רחוב לחתולת בית. משכן מצאה לה בביתו של יששכר בעל האף. ויהי אדום האף אוהב אותה דואג לשלומה ומטפח אותה כמו היתה מלכת חתוליה של שכונה. יום אחד הבת של גברת לוי יצאה לה, כולה אושר ויושר, לטיול שנתי. אך משחזרה, אויה לאותה חזרה. מיד בהיכנסה לביתה הרימה קול צעקה: "הרעילו אותי הרעילו אותי." מה קרה? כל שעשתה אכלה, בטיול, פיתה פלאפל להנאתה. והאם צועקת בדאגתה והשכנה ממהרת בעיניים פעורות ובאה ומחבת החביתה נשכח בידה. והסבתא מכרכרת סביב הילדה ומרגיעה, ומעל הכל קול הגבר קורא בשכונה בואו היאספו נא. בית הגברת לוי כמרקחה. עמדה גברת לוי וקראה אליה בחיל ובבהלה את מועצת הזקנות החכמה. ישבו אלו שקלו וחישבו דחו וקיבלו ולבסוף הגיעו לידי מסקנה: : יש להביא זנב של חתולה, לבשל אותו ולהשקות את הילדה, שנכנס בה הג´ין, והכל יבוא על מקומו בשלום. אך מניין, לכל הרוחות, מביאים חתול? והרי אלו עיניים להם כנץ וזריזים הם כארנבות. צובאים על הפתחים הן לטרף והן לא להיטרף. ולפתע, הבזיק אצל גברת סולטנה מרחוב אבן ספיר הרעיון: ליששכר האשכנזי בעל האף ישנה אחת כזאת מאומצת שקל לתופסה, שכן סגורה ומסוגרה היא בביתו בין החדרים. ומכאן מה קל הדבר, שהרי אם תיתפס החתולה לבטח ייתפס גם זנבה. כך חשבו וכך עשו. הלכו והכריזו בדבר התושייה הן לבעל המכולת והן לבעל המאפיה. לפי זה חשבו שיהיו אלה הגברים עושים מלאכת נשים רצויה. עמדו אלו הגברים ואמרו דבר חוכמת הנשים המזהירה לבעל האף שמע זה על כל אשר זממו לעשות לחתולתו והחביא אותה בכלוב על סוגר. שלושה ימים ושלושה לילות נשארה זו בעלבונה בכלובה הקטן. שם עשתה צרכיה שם אכלה שם ישנה עד שזו הגברת הקטנה חזרה לאיתנה. רק אז, משנרגעה גברת לוי הקטנה שוחררה החתולה והנה היא שוב מאושרת מסתובבת בין חדרי בעל האף בשמחה. וזנבה, תודה לאל, משתרך אחריה לכל פינה ופינה..
     27/8/13 21:24:

   צטט: bonbonyetta 2013-08-15 20:37:03

   צטט: * חיוש * 2013-08-13 07:54:02

   בוקר ניפלא בונבוניטה יקירתי

   שבתי ובאמתחתי כוכב אהבה לתלותו על דש ליבך

   מקבלת אותך גם בלי, את יודעת הרי. נשיקה

    

   ''

     18/8/13 22:04:
   תודה, בונבונייטה, על הקרדיט. מי יתן שידלקו בקרבנו רק אורות, כפי שדורש אלברט שוויצר.
     17/8/13 05:41:
   צר לי לקלקל,אבל יש גם מלאכים רעים וצריך לדעת להבדיל
     15/8/13 23:48:
   מלאכים---מלא כ- ים. רבים וטובים איתנו...גם אם חלקם נסתרים.
     15/8/13 23:03:
   בונבושית, אני באופן אישי מאמינה שלכל אדם באשר הוא יש את המלאכים שלו, על שתי רגליים ולא על שתי כנפיים, שילוו אותו לפחות לתקופה מסוימת אם לא לשנות חיים רבות מחייו. אין מצב שאאמין במלאכים בשמים, אך במלאכים על האדמה - כן וכן, למרות נטייתנו לספקנות בעולם ששולטים בו הרוע, הכאב, האלימות והאכזבה. תודה על המחשבה שזכיתי להעלות אותה כעת, שהיא חלק ממני, בעקבות הפוסט הזה.
     15/8/13 20:37:

   צטט: * חיוש * 2013-08-13 07:54:02

   בוקר ניפלא בונבוניטה יקירתי

   שבתי ובאמתחתי כוכב אהבה לתלותו על דש ליבך

   מקבלת אותך גם בלי, את יודעת הרי. נשיקה

     15/8/13 20:36:

   צטט: אלוןארמה 2013-08-12 19:21:10

   מלאכים הם שליחים, כל אחד יכול להיות שליח. הביטו סביב ותראו מי זקוק לעזרה. גם מילה טובה היא עזרה ותהפכו למלאכו.

   '' בדיוק. בראבו

     15/8/13 20:35:

   צטט: לוחש לסירים 2013-08-12 12:18:29

   אולי הגיע הזמן לחפש....מלח?

   גם זה רעיון לא רע.

   אלא שמלח תפקידו אחר ומלאך תפקידו אחר.

   ואין האינסטלטור קשור לחשמלאי, או הוטרינר לשיפוצניק.... קריצה

     15/8/13 20:32:

   צטט: מיכאל 1 2013-08-11 19:43:41

   פוסט מעניין מאד, בונבונייטה. "וישלח מלאכים" פרושו משפת המקרא: וישלח שליחים. אין כאן שאלה של מראם החיצוני. כמובן שאם אנו מציינים במפורש: "מלאכי מרום" אין יותר שאלות. אותם אפשר לדמיין כבעלי כנפיים אף על פי שמעולם איש לא ראה מלאך שמיים וציירי הסיפור המקראי כמו דורה ודומיו תיארו את יעקב (כדוגמא) מתגושש עם מלאך השם כשהוא, המלאך עטור בזוג כנפיים גדולות. ישנם כמובן גם השרפים שגם הם סוג של מלאך. אשר לסיפור על החתול השחור: באמת מעניין. אין לי פרוש למקרה הזה. כל אחד רשאי לפרש כלבבו, כפי אמונתו.

   תודה מיכל, התגובה שלך מהווה השלמה מרחיבה ומעניינת לפוסט.

   תודה רבה, למדתי והשכלתי ממנה.

   ''

    

     15/8/13 20:28:

   צטט: נויאור 2013-08-11 19:08:15

   אהבתי מאוד ישנם מלאכים בעלי נשמה טהורה וישנם גם מלאכים שמזהירים אותנו על ידי הפחדה כזו שאנו למדים מהם כמה מסוכן לבצע דברים ללא מחשבת תחילה והם מאותתים לנו שימו לב לקורה איתכם

    -

   כן, גם על זה דיברתי. לצערי יש מי שאינם פתוחים מספיק להרגישם, לשמעם, ואינם שומעים את האזהרות......צריך לתת מקום לדברים הללו, אחרת הם עוברים לידך כמשב רוח ואובדים.

    

   כשכוכבו של אדם נופל, נשלחות לו אזהרות, כשלא כולם פתוחים שחוש, לשמוע ולראותן, הם עלולים להינזק.

    

   ''

     15/8/13 20:24:

   צטט: ד ר ו ר 2013-08-11 14:32:56

   פעם עברתי מתחת לסולם ולפתע הלך לידי חתול שחור ונשברה המראה..

   ואני לעומת זאת עברתי פעם מתחת לחתול שחור ולפתע הלך לידי סולם. לא יודעת מאיפה הוא הגיע, נשבעת לך. 

    

   ''

     15/8/13 20:22:

   צטט: יעל חיון 2013-08-11 12:10:23

   אני אוהבת מלאכים.

   וזהו? ומה עוד?

   גם אני אוהבת בעלי חיים..... קריצה

     15/8/13 20:21:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2013-08-11 10:49:17

   תודה לך ולמלאך שניסה לעזור לי להתניע את המכונית שגוועה פתאום לפני כמה ימים. ועוד, ועוד. תודה. וקריצה לחתול השחור. לאלה השחרחרים שבהם אני תמיד מתייחסת בכבוד מיוחד לפצות על היריקות שהם סופגים...

   -

   כן, כל מיני סוגי מלאכים יש.  צוחק

     15/8/13 20:19:

   צטט: AmitLi0 2013-08-11 10:36:37

   מלאכים אלה אנשים לגמרי רגילים שיכולים לעשות קסמים במילים או מעשה קטן. פעם בטלוויזה משהיא אחרי נסיון התאבדות סיפרה שבאותה תקופה היא הסתכלה על אנשים והייתה צריכה רק חיוך אחד קטן או מילה אחת קטנה של יחס כדי לא לעשות את מה שהיא עשתה. זאת תגובה שפעם כתבתי במקום אחר (לא זוכר איפה) אבל יש מעט תובנות בחיים שאתה זוכר בדיוק את הרגע שאתה למדת אותם.

    -

   בדיוק למלאכים כאלה אני מתכוונת. יש מי שנותנים את אותו בחיוך בדיוק בזמן לאדם המתאים, ויכול להיות שלא בכוונה בכלל, והם לא אנשים אפילו הכי טובים, אך באותה שניה הם היו המלאך לאותו אדם.

   זה מה שהוא היה צריך כדי להחזיק מעמד.

   ''

     15/8/13 20:17:

   צטט: קציר מלים 2013-08-10 23:22:07

   יפה. הנה מלאכים נוספים: http://www.youtube.com/watch?v=3_Fjx93FhKw

    

   תודה

     15/8/13 20:16:

   צטט: אמירחן0 2013-08-10 20:54:11

   חבל שתלאות היום- יום, גורמות לנו לא לתת את תשומת הלב הראויה לחוש במלאכים הנשלחים אלינו ו/או נכרים בדרכינו!! אחרי קריאת הפוסט המאלף הזה ניתן להבין כי יש מקרים בהם למלאכים האלו הבאים בלבושים שונים יש עבורנו מסר ו/או תפקיד חשובים. השאלה איך אפשר להיות מודע כשהם מגיעים אלינו? שבוע טוב ומבורך מסאו פאולו,ברזיל.

   -

   שאלה טובה, כל אחד מגיע לזה בדרך שלו ובזמן שלו.

   לא כל אחד מגיע לזה לצערי, ולא אפשרי לכוון את עצמך להגיע מהר או לאט יותר. 

   ''

     15/8/13 20:13:

   צטט: Benj 2013-08-10 18:03:33

   לחפש את המלאך שבנו

    

   לא ממש לא.

   לא לחפש אותו.

   לאפשר לו לתת לעצמו ביטוי ולצאת.

    

   ''

     15/8/13 20:12:

   צטט: למדנית 2013-08-10 13:56:41

   תודה על הפוסט היפהפה והעמוק! אני מזדהה מאוד עם דברייך החכמים, בונבונייטה. צמרמורת חלפה בגופי עת קראתי על החתול השחור שביקר בדירת הנפטר. קראתי על עוד מקרים כאלה. אחד מהם (מקרה אמיתי גם הוא) אף תואר בספר שבמרכזו חתול שמתגורר בבית אבות. החתול הזה לא זו בלבד שסיפק סעד ואהבה לשוכני המקום, כשמישהו היה עומד למות החתול היה מרגיש זאת והוא היה נצמד אליו בשעותיו האחרונות. ולא, אין בי טיפת ציניות כשאני קוראת על מקרים כאלה. אשרינו שישנם דברים שנשגבים מבינתנו, שכן דעתנו הקטנה והמוגבלת רחוקה מלהבין את היקום על רוב סודותיו ונפלאותיו.

   -

   תודה רבה.

   קראתי על זה, למען האמת לא מתפלאה. זה מדהים אבל לא מתפלאה. 

   ''

    

     15/8/13 20:09:

   צטט: מלאך מקומי 2013-08-10 12:27:47

   נהנתי כרגיל מכתיבתך למרות

   זמן רב שחלף לו מאז ביקורי

   האחרון אצלך.... את יודעת ,

   מלאכים מתעופפים במחוזות

   רחוקים וכנפיהם מלאים בהמראות

   ונחיתות...

   אז נהנתי לנחות לקצר והנה אני

   בדרכי שוב....

   ביייייי ...........

   --

   הבטחות ותירוצים

   חיסורים של חודשים

   אינם אופייניים

   למלאכים אמיתיים

   מי שמתהדר ולא לו הכנפיים

   מצרף לעצמו תארים

   שיעמוד בהתחיבויות

   בשבילו לא צריכות להיות בעיות.

   ''

     15/8/13 20:05:

   צטט: חופר סדרתי :) 2013-08-10 11:20:43

   יופי של פוסט :), ידידה שלי תמיד טוענת שאני סוג של מלאך עבורה, ואני לא מגיע עם כנפיים :)

   -

   כנראה שאתה לא צריך אותם, גם בלעדיהם אתה מגיע לאן שאתה אמור להגיע.

   ''

    

     15/8/13 20:04:

   צטט: אביבי32 2013-08-10 10:48:48

   פוסט מפורט ומעניין.

   לי יש, רק מלאך אחד,בצורת כוכב שמשקיף עלי מלמעלה ומשגיח עלי לאורך כל ימות השנה.

   וכשהוא יסב את ראשו או חו"ח יירדם, מה יקרה? יקום מהספסל מחליפו....

    -

   ואמרים שכשאשר כוכבו של אדם נופל, כמו כוכבים בשמיים שרואים שמשאירים שובל ברקיע הוא מקבל שלוש אזהרות, לא כולם פתוחים לראותם ולשמעם. כך שאולי לא יקום לך מלאך מחליף רק פקח עיניים ולב והכל יהיה בסדר.

   ''

     15/8/13 19:56:

   צטט: דוקטורלאה 2013-08-10 09:14:50

   לא קראתי. מצטערת, בעלי בבית חולים ואני רצה אליו. רציתי רק לומר שבת שלום!

   רפואה שלמה.

    

     15/8/13 19:55:

   צטט: שירולי 2013-08-10 08:49:26

   פוסט יפה ומרגש אף פעם לא הבנתי מה רוצים מהחתולים השחורים ומה רע הם עשו שצריך לירוק עליהם אבל יודעת שכלבים שחורים כמעט לא נלקחים לאימוץ אז אולי זו גזענות בתחפושת ? מלאכים אצלי הם אנשים שהסבו לי טוב במפתיע כמו מישהו שפעם עזר לי אחרי שתקעתי את האוטו בצורה הכי מטומטמת שאפשר ומשהו ל- אמינות- ההבדל בין היהדות לדתות האחרות שביהדות לא מאמינים שנשמת אדם יכולה להתגלגל בבעל חיים

   -

   ביהדות עושים ולא עושים, מאמינים או לא, וזה לא עולה בקנה אחד של האמונה שלי בלשון המעטה. אני מאמינה שיש הרבה דברים שאנו לא יודעים, שהם מעבר לאתנו, להבנה שלנו. 

    

   ''

     15/8/13 19:53:

   צטט: silviaisr 2013-08-10 07:43:44

   איזה פוסט יפה..גם אני מאמינה שיש...האמת שאצלי כנגד האמונות על חתולים שחורים...כשאני רואה אותם ...מביאים לי מזל.. :)

   לגבי בעלי חיים אצלי זו לא רק עניין של אמונה אלא גם של אהבה וחמלה. 

   ''

     14/8/13 20:59:

   צטט: להאמין 2013-08-10 07:18:27

   מזדהה מאוד ומאמינה. על צמרתו של הברוש הניבט מחלוני עמד עורב , רבים מאמינים כי העורב טומן רוע. עבורי הוא היווה סמן ומורה דרך. קשה לי להחליט מתי נעלם העורב מצמרתו. אני עדיין מקווה שישוב וימשיך במלאכתו. מאז היעלמו אבדה לי הדרך. חבל שאיננו קשובים לזהות את מה שנקרה בדרכנו. תודה

   אני אוהבת מאד מאד עורבים, הם מסקרנים ומעניינים אותי מאד.

   תמיד אני חולמת ורוצה שעורב יבוא ויאכל מכף היד שלי או ישב לי על הכתף. אבל בובי לא ישלים עם זה בשום אופן.

   אין מצב.

   והוא ממש לא מסמל עבורי רוע אלא חוכמה.

   -

   יכול להיות שהעורב היה סמן ומורה דרך על ראש הברוש ואת כל הזמן מצפה לשובו ואינך שמה לב שבמקומו כעת יש לך משהו אחר לגמרי.

   להיות קשובים ולזהות מה שנקרה בדרכנו זוכרת....?''

    

     14/8/13 20:54:

   צטט: ~בועז22~ 2013-08-10 05:55:00

   לכנות אדם שגרם לי עוול כול-שהוא, מלאך...,

   ולו רק משום שלמדתי לקח מהעניין?...

   זאת נימה מפוייסת מדי עבורי...

   אף אחד לא אמר שזה בהכרח כך ממש לא, הכוונה שיכול להיות שכדי לעצור מצב בו אדם מסוים בסכנה יכול להיות ששלחו לו משמיים איזה משהו שיעכב אותו, וזה יכול לבוא בצורות שונות. אף אחד לא צריך לכנות אדם שפגע בך בתארים זה או אחרים.

   ובכל מקרה זמן אמת מאד קשה כאילו לעמוד מהצד ולראות דברים בצורה כזו, לרוב מסתכלים על הדברים בפרופורציה שונה וקצת אחרת ממרחק זמן.

   כן..., ישנם כאלה שהייתי מוותר על נוכחותם בחיי,

   בעבר, נוכחות מינורית - או שלא...

   אם כי, איני נוטל לזלזל בתפקיד שאותו מילאו אחרים

   בחיי, לטובה - וגם אותם איני מכנה, מלאכים...

   לכל אדם יש כאלה, גם לי. לא מכנה אותם מלאכים ואפילו לא בני אדם.

   בימי חיי פגשתי רק מעטים שבמעטים, כאלה שיכולתי

   לכנות אותם מלאכים..., יכולתי, אך לא עשיתי כך...

   במקום כול-שהוא, ראיתי בהם בני-אדם עם רגישות

   לזולת, בעלי לב טוב, ותחושה פנימית חזקה של מתן

   עזרה לזולת הבא מתוך ידיעה שהתמורה שלהם, היא

   עצם מתן העזרה...

   עזרה לזולת...,

   אנחנו מרבים לחזור ולהשתמש במטבע-לשון זאת מבלי

   אפילו להבין את מחציתה, זולת...

   שווה לבדוק ולהבין את פירושה של המילה הזאת, ואז

   להבין מהי באמת, עזרה לזולת.

   אתה בהחלט מוזמן להרחיב ולכתוב ולדון בנושא, פוסט המשך. למה לא? אשמח. נראה לאן זה יתגלגל. אולי מישהו אחר אח"כ יעשה פוסט המשך לפוסט שלך.

   לגבי עזרה לזולת יכול אדם מסוים לא להיות חיובי כל כך בכלל ובכל זאת לעשות דבר מה שישפיע על מישהו אחר בצורה מאד טובה, חשבת על זה בצורה כזו?

    ''

     14/8/13 20:53:
   בונבוניטה יקירתי. צודקת עם כל מילה לדעתי כל אדם הוא מלאך אני מתעסקת ברוחניות ומאמינה שבכל אדם הוא מלאך מהלך לכולנו יש נשמה טהורה. התענגתי לקרוא כל שורה ושורה את מקסימה. המשיכי כך מלאכית!
     14/8/13 20:46:

   צטט: sbhsport 2013-08-09 19:37:47

   אמן!! טקסט נהדר בונבוניטה. שבת שלום.

   תודה רבה, מאד שמחה לראות עקבותיך כאן. 

   אתם תרנגולת שצריכה לקפוץ למטה כמה שיותר מהר לפני שהמסך נסגר עליה. תזוזו עם החצים בשביל ליפול ולהתחמק. תזהרו ממדורות ומחשמל... ותאספו בונוסים.

     14/8/13 20:45:

   צטט: אוריתדוד 2013-08-09 17:58:04

   נפלא מה שכתבת ! כל אחד מאיתנו נמצא כאן לצורך מסוים, מלאך או לא...כל אחד הולך בדרך שלו ולא רוצה להיפגע,עלינו לקבל ולכבד זאת. שבת נפלאה שתהיה ושוב-איזה יופי !!! :)

    -

   תודה, מרגישה ושמחה שאת מבינה.

   בואו לעוף עם הוגו ולאסוף יהלומים

     14/8/13 20:42:

   צטט: סירפד מתוק 2013-08-09 16:54:16

   בצעירותי הייתי כדורגלן. והקבוצה נסעה למשחק, והנה חלף עבר לו לפני האוטובוס חתול שחור כפחם. מייד קמו יודעי דבר וגזרו כי ננחל הפסד במשחק שעומד להיערך... הקיצר, ניצחנו 0:7 !... אז אולי חתול שחור מביא גאולה לעולם?...

   --

   הכל יכול להיות לא צריך לפסול כלום כשאנו מבינים כה מעט.

   אנימציות

    

     14/8/13 20:40:

   צטט: shabat shalom 2013-08-09 16:07:33

   אין לי ספק שסיפור החתול השחור שבא לבקר זו התחלה של סרט פנטזיה מצוין.

   אין לי בעיה שיעשו בזה שימוש ובלבד שהפנטזיה הזו תראה את חוסר הצדק שבהתייחסות חלק מהאנשים לחתולים שחורים. לשון בחוץ

     14/8/13 20:39:
   כמה נכון ...
     14/8/13 20:39:

   צטט: אמינות 2013-08-09 15:06:14

   הי בובונה...התגעגעתי. הפוסט הזה שלך נגע לי ללב באופן מיוחד.. ואני יסביר, כבר זמן מסויים שאני מנסה לשאול לתחקר ולהבין, האם יש מצב, סיכוי סביר, שנשמת צמח/בע"ח תתגלגל לה באדם, או להיפך, הבנתי מהקריאה בסיפרו של...לא זוכרת כרגע, מסע הנשמות, שישנם קבוצות של נשמות, וכמו כן אין כנראה אפשרות לדבר שכזה, ובכל זאת, קוראים לי דברים כל כך משונים אם הכלבה שלי, שלפעמים אני מרגישה, שחסר שהיא תפתח את הפה ותדבר איתי], מפני שהכל חוץ מזה קורא. זה די ברור מאוד מאוד שהחתול הזה השחור הנחמד, לא הגיע סתם, לא תמיד יש תשובות, הרי המוח השכלתי שלנו הוא מוגבל מאוד, ולכן אי אפשר לחפש הגיון בסיפור כי לא נמצא, נשאר רק להנות מהסיפור שלך שבת שלום, שרון.

   תודה חברה.

   למה להתגעגע כשאת יכולה לבוא מתי שאת רק רוצה ותמיד תמיד רצויה?

   שמחה שנגע.

   לא חושבת שאפשרי דבר כזה לגבי צמחים, אבל מי אני בכלל שאתיימר לדעת. רק לחוות דיעה והרגשה.

   ספרי לנו מה ואיזה דברים משונים קורים לך עם החתולה שלך. 

   ''

     14/8/13 20:34:

   צטט: באבא יאגה 2013-08-09 13:38:00

   -מלאכים יכולים להיות כך אפילו אנשים שהכשילו או עכבו אותך, שאתה מתרגז עליהם (לפעמים מקלל) וזאת כדי להסיטך מדרך -- ללא ספק. שבת שלום וליווי מלאכים

    

   בהחלט.

   תודה

   Pink violet butterfly , isolated ></span></p></div></div></div><div class=

     14/8/13 20:32:

   צטט: liat62 2013-08-09 13:32:55

   מקסים... הזכיר לי סיפור של ניל גיימן, מתוך הספר "עשן ומראות", על חתול שחור שהציל את בעליו מידי השטן.

   תודה

   Birdie made of birds. A vector illustration - stock vector 

     14/8/13 20:25:

   צטט: נעמה אלון 2013-08-09 13:14:43

   גבר בא לרופא ומתלונן על כאבים באיזור השְכָמוֹת.

   הרופא בודק אותו באופן יסודי ושואל: "אתה מעשן?"

    "לא".

   "שותה משקאות חריפים"?

   "ממש לא".

   "מקיים יחסים מחוץ לנישואים?"

   מעולם לא".

   "אם ככה", מאבחן הרופא, "הכאבים נובעים מכך שצומחות לך כנפיים. אתה מלאך".

   רופאים ואנשי רפואה ומדע מסתכלים על החיים ועד דברים בצורה בהחלט שונה.

    Birdie made of birds. A vector illustration - stock vector

     14/8/13 20:21:

   צטט: אריאל, חיפה 2013-08-09 12:07:54

   הרי כל תולדות היקום, ושלנו בתוכו, הם אוסף של צירופי מקרים.

   אז עוד אחד.

   ומאחר שכולנו מתוכנתים למצוא שיטה ומשמעות בצירופי המקרים האלה (משום שבטווחים הקצרים, חיוני שנעמוד על כוונות הסובבים אותנו) - לגיטימי לחשוב שהחתול הזה הקדיש אחת מתשע (כן, תשע, לא שבע - נבדק ונספר...) נשמותיו לנפטר, על מנת שיוכל לשוב ולבקר המה שהיה מרכז חייו.
   דיברת על חיוך ציני, אז כן. אבל כדי להעביר מסר - יש לדבר בהתאמה להלך המחשבה של השומע - בוודאי לא בניגוד לו. 

   --

   לכל תגובה ולו היא מנוגדת לדעתי ולהרגשתי כשהיא מנוסחת בנועם אני מודה. כמובן גם לך.

   תיארתי לעצמי שיהיו גם כאלה, והאמת שאינני מתפלאת בכלל.

   אם היית אתה עצמך מספר לי זאת לפני 20 שנה הייתי מגיבה דומה מאד. הייתי במקום אחר לגמרי בחיים וחשבתי בצורה שונה, בכלל את החיים ראיתי אחרת.

    Many different butterflies, isolated ></p></div></div></div><div class=

     13/8/13 20:04:

   צטט: שמעוןגורטא 2013-08-13 18:35:51

   ''

   ''

   '' 

    

   התוכן לא הוסר והוא גם לא יוסר, לא על ידי בכל אופן.

   הוא הרי תעודת העניות הגדולה והמבישה ביותר לא לי, אלא למי שהגיב גיבובים אלה, לו, ולמוטציות הרבות האחרות שלו שכל פעם מוחקת ההנהלה.

   אם יעשו חיפוש אח"כ אפשר יהיה למצוא אותו, וגם הוא לא יכול כך למחוק זאת.

   תודה לביקורך, כנראה שלא הכל או את כולם אפשר להבין בחיים.

    

     13/8/13 19:55:

   צטט: גילהסטחי 2013-08-09 11:58:55

   בונבונת, קיפלת מסר בין המילים, ואני מאמינה שלכל יצור חי יש משהו להגיד, צריך רק להקשיב ללב.

    

   -

   אני תמיד מקפלת משהו בפנים, תמיד, כמו כביסה.....

   כן, לכל יצור חי יש משהו להגיד, והוא אומר, אבל לא כולם מקשיבים....

   הטאו של פו / בנג'מין הוף

   עמ' 36:

   הרבה אנשים מדברים אל חיות - אמר פו

   אולי אבל....(ינשוף)

   אבל לא הרבה מקשיבים, בעצם, אמר

   זאת הבעיה, הוסיף.

   ''

     13/8/13 19:47:

   צטט: amii 2013-08-09 11:52:08

   רעיון מעניין, יש האומרים שחתול שחור הוא מזל רע, ויש העוסקים במלאכים, שתהיה לכם שבת מהנה

   -

   מזל רע יהיה בעיקר למי שמאמין בזה,

   ו......אם אתה רואה חתול שחור שחוצה את דרכך - סימן ש....הוא בדרך לאיזה מקום.''

    

     13/8/13 19:43:

   צטט: דו-קוטבי 2013-08-09 11:27:52

   פוסט מעניין ומרתק.פגשתי במהלך חיי כמה אנשים שהיו משכמם ומעלה והיו ועדיין רואים להקרא מלאכים. שבת שלום!

   זו אינה נחלתם של אנשים משכמם ומעלה בלבד, זה יכול לקרות לכל אחד, כפי שציינתי שהוא יכול פתאום משום מה למצוא עצמו עושה משהו כלפי מישהו שבחיים לא חשב שיעשה.

   המלאכים באים בצורות רבות, אין להם כללים. 

   ''

     13/8/13 19:40:

   צטט: * חיוש * 2013-08-09 10:29:13

   בונבוניטה יקרה לליבי נשיקה

   התמוגגתי לקרוא אותך והיה מרתק לקרוא על ביקור החתול השחור

   במיקרה אני גם מאמינה ומצטרפת אלייך שיש מלאכים בדמות אדם,

   או ישויות - אחותי מתעסקת בכל מיני דברים העוסקים ברוחניות

   ולא פעם - שלחה אליי מלאכים והיה איזה " טקס" שעשיתי

   באמונה שלמה לקבל אותם לתוך ביתי.

   זה נישמע הזוי אף לי - והיות וזה לא דבר מזיק לכל הדיעות

   ורצוני להאמין - ייחלתי שבאמת יגיעו אליי אותם מלאכים וישמרו עליי.

   יש אנשים הניכנסים לחיי וכמו שכתבת הם מלאכים בעיניי

   אני חושבת שאת המלאך השומר על בעלי החיים

   טוב ליבך והרחמנות שאת מפגינה כלפיהם, ואפילו הניעור הזה

   שאת יוצרת בליבנו - לשים לב לפרטים קטנים שנטיב עם החיות

   חיבוקים אוהבים ושבת נהדרת בונבוניטה יקירתי

   (עוד אשוב )

   --

   חברה יקרה, באה, הולכת, מבטיחה לשוב -  את הרי תמיד אתי כאן מבחינה מסוימת ...

   ''

    

     13/8/13 10:46:
   יש לי ידידה ששם משפחתה: מלאך. קצת בעייתי....
     13/8/13 07:54:

   בוקר ניפלא בונבוניטה יקירתי

   שבתי ובאמתחתי כוכב אהבה לתלותו על דש ליבך

     12/8/13 19:30:

   צטט: . ארז . 2013-08-09 10:16:50

   רב הנסתר על הגלוי.. וגם הגלוי לא תמיד מובן לנו.
   סופ"שׁ מקסים לך :)

    

   בהחלט. ואם איננו רואים או חשים במשהו אין זה סיבה שזה אינו קיים. אולי באמת לא, אבל אולי כן...

   ''

    

     12/8/13 19:28:

   צטט: Neora 2013-08-09 10:03:55

   גם לזהות מלאכים מזהים בדרך כלל בדיעבד.

   הנה, ככה זיהיתי אותך  !!!

    

   יאללה, מזל שאינך מזהה אותי כשאני לא....

   ''

     12/8/13 19:26:

   צטט: Ezer 2013-08-09 09:57:04

   "מלאכים" - יש דבר כזה? וודאי לא אצל בני האדם...

    

   בודאי שיש.

   לא תמיד בן אדם מתכוון לזה אך מחווה קטנה אחת שלו למישהו אחר יכולה להוות עבורו קרש הצלה, וכלפי בעל חיים יכולה להוות ההבדל בין החיים למות. מלאכים באים בכל הסוגים הצורות והצבעים.

   מבינה את תגובתך, לרוב ולמעשה גם חושבת דומה, אלא שלפעמים קורים לבני האדם למרות אופיים המחורבן של הרוב שהם מוצאים עצמם עושים טוב, בלי אינטרס, בלי כוונה ככה. סתם כזה.

   בלי כוונה מתגלצ' להם....

   ''

     12/8/13 19:21:

   צטט: sari10 2013-08-08 20:42:59

   מאוד אהבתי את הפוסט שלך!

   מסכימה איתך שצריך לתת מקום לדברים, גם כשלא תמיד מובן וברור.

   "מלאכים" באמת יכולים לבוא בצורות שונות.

   לפעמים מעז יוצא מתוק,

   והסיפור על השבעה והחתול? - מדהים!

   -

   כן, קורים מדי פעם דברים מדהימים כאלה, וממשיכים לקרות. הדבר הכי חשוב בכל הנושא והפוסט שלי שצריך אדם להיות פתוח לקבל אחד כזה, אחרת אינו מקבל ממנו דבר.

   אם זו אזהרה אותו אדם עלול להפגע, ואם זו תובנה כזו או אחרת הוא מפסיד אותה.

   ''


     12/8/13 19:21:
   מלאכים הם שליחים, כל אחד יכול להיות שליח. הביטו סביב ותראו מי זקוק לעזרה. גם מילה טובה היא עזרה ותהפכו למלאכו.
     12/8/13 12:18:
   אולי הגיע הזמן לחפש....מלח?
     11/8/13 19:43:
   פוסט מעניין מאד, בונבונייטה. "וישלח מלאכים" פרושו משפת המקרא: וישלח שליחים. אין כאן שאלה של מראם החיצוני. כמובן שאם אנו מציינים במפורש: "מלאכי מרום" אין יותר שאלות. אותם אפשר לדמיין כבעלי כנפיים אף על פי שמעולם איש לא ראה מלאך שמיים וציירי הסיפור המקראי כמו דורה ודומיו תיארו את יעקב (כדוגמא) מתגושש עם מלאך השם כשהוא, המלאך עטור בזוג כנפיים גדולות. ישנם כמובן גם השרפים שגם הם סוג של מלאך. אשר לסיפור על החתול השחור: באמת מעניין. אין לי פרוש למקרה הזה. כל אחד רשאי לפרש כלבבו, כפי אמונתו.
     11/8/13 19:08:
   אהבתי מאוד ישנם מלאכים בעלי נשמה טהורה וישנם גם מלאכים שמזהירים אותנו על ידי הפחדה כזו שאנו למדים מהם כמה מסוכן לבצע דברים ללא מחשבת תחילה והם מאותתים לנו שימו לב לקורה איתכם
     11/8/13 16:33:
   נהניתי לקרוא(:
     11/8/13 14:32:
   פעם עברתי מתחת לסולם ולפתע הלך לידי חתול שחור ונשברה המראה..
     11/8/13 12:10:

   אני אוהבת מלאכים.

   תודה לך ולמלאך שניסה לעזור לי להתניע את המכונית שגוועה פתאום לפני כמה ימים. ועוד, ועוד. תודה. וקריצה לחתול השחור. לאלה השחרחרים שבהם אני תמיד מתייחסת בכבוד מיוחד לפצות על היריקות שהם סופגים...
     11/8/13 10:36:
   מלאכים אלה אנשים לגמרי רגילים שיכולים לעשות קסמים במילים או מעשה קטן. פעם בטלוויזה משהיא אחרי נסיון התאבדות סיפרה שבאותה תקופה היא הסתכלה על אנשים והייתה צריכה רק חיוך אחד קטן או מילה אחת קטנה של יחס כדי לא לעשות את מה שהיא עשתה. זאת תגובה שפעם כתבתי במקום אחר (לא זוכר איפה) אבל יש מעט תובנות בחיים שאתה זוכר בדיוק את הרגע שאתה למדת אותם.
     10/8/13 23:22:
   יפה. הנה מלאכים נוספים: http://www.youtube.com/watch?v=3_Fjx93FhKw
     10/8/13 20:54:
   חבל שתלאות היום- יום, גורמות לנו לא לתת את תשומת הלב הראויה לחוש במלאכים הנשלחים אלינו ו/או נכרים בדרכינו!! אחרי קריאת הפוסט המאלף הזה ניתן להבין כי יש מקרים בהם למלאכים האלו הבאים בלבושים שונים יש עבורנו מסר ו/או תפקיד חשובים. השאלה איך אפשר להיות מודע כשהם מגיעים אלינו? שבוע טוב ומבורך מסאו פאולו,ברזיל.
     10/8/13 18:03:
   לחפש את המלאך שבנו
     10/8/13 13:56:
   תודה על הפוסט היפהפה והעמוק! אני מזדהה מאוד עם דברייך החכמים, בונבונייטה. צמרמורת חלפה בגופי עת קראתי על החתול השחור שביקר בדירת הנפטר. קראתי על עוד מקרים כאלה. אחד מהם (מקרה אמיתי גם הוא) אף תואר בספר שבמרכזו חתול שמתגורר בבית אבות. החתול הזה לא זו בלבד שסיפק סעד ואהבה לשוכני המקום, כשמישהו היה עומד למות החתול היה מרגיש זאת והוא היה נצמד אליו בשעותיו האחרונות. ולא, אין בי טיפת ציניות כשאני קוראת על מקרים כאלה. אשרינו שישנם דברים שנשגבים מבינתנו, שכן דעתנו הקטנה והמוגבלת רחוקה מלהבין את היקום על רוב סודותיו ונפלאותיו.
     10/8/13 13:52:

   כתיבה מלאכית :)

     10/8/13 12:27:

   נהנתי כרגיל מכתיבתך למרות

   זמן רב שחלף לו מאז ביקורי

   האחרון אצלך.... את יודעת ,

   מלאכים מתעופפים במחוזות

   רחוקים וכנפיהם מלאים בהמראות

   ונחיתות...

   אז נהנתי לנחות לקצר והנה אני

   בדרכי שוב....

   ביייייי ...........

    מגה אנימציות - מלאכים להורדה

     10/8/13 11:20:
   יופי של פוסט :), ידידה שלי תמיד טוענת שאני סוג של מלאך עבורה, ואני לא מגיע עם כנפיים :)
     10/8/13 10:48:

   פוסט מפורט ומעניין.

   לי יש, רק מלאך אחד,בצורת כוכב שמשקיף עלי מלמעלה ומשגיח עלי לאורך כל ימות השנה.

   וכשהוא יסב את ראשו או חו"ח יירדם, מה יקרה? יקום מהספסל מחליפו....

     10/8/13 09:14:
   לא קראתי. מצטערת, בעלי בבית חולים ואני רצה אליו. רציתי רק לומר שבת שלום!
     10/8/13 08:49:
   פוסט יפה ומרגש אף פעם לא הבנתי מה רוצים מהחתולים השחורים ומה רע הם עשו שצריך לירוק עליהם אבל יודעת שכלבים שחורים כמעט לא נלקחים לאימוץ אז אולי זו גזענות בתחפושת ? מלאכים אצלי הם אנשים שהסבו לי טוב במפתיע כמו מישהו שפעם עזר לי אחרי שתקעתי את האוטו בצורה הכי מטומטמת שאפשר ומשהו ל- אמינות- ההבדל בין היהדות לדתות האחרות שביהדות לא מאמינים שנשמת אדם יכולה להתגלגל בבעל חיים
     10/8/13 07:43:
   איזה פוסט יפה..גם אני מאמינה שיש...האמת שאצלי כנגד האמונות על חתולים שחורים...כשאני רואה אותם ...מביאים לי מזל.. :)
     10/8/13 07:18:
   מזדהה מאוד ומאמינה. על צמרתו של הברוש הניבט מחלוני עמד עורב , רבים מאמינים כי העורב טומן רוע. עבורי הוא היווה סמן ומורה דרך. קשה לי להחליט מתי נעלם העורב מצמרתו. אני עדיין מקווה שישוב וימשיך במלאכתו. מאז היעלמו אבדה לי הדרך. חבל שאיננו קשובים לזהות את מה שנקרה בדרכנו. תודה
     10/8/13 05:55:

   לכנות אדם שגרם לי עוול כול-שהוא, מלאך...,

   ולו רק משום שלמדתי לקח מהעניין?...

   זאת נימה מפוייסת מדי עבורי...

   כן..., ישנם כאלה שהייתי מוותר על נוכחותם בחיי,

   בעבר, נוכחות מינורית - או שלא...

   אם כי, איני נוטל לזלזל בתפקיד שאותו מילאו אחרים

   בחיי, לטובה - וגם אותם איני מכנה, מלאכים...

   בימי חיי פגשתי רק מעטים שבמעטים, כאלה שיכולתי

   לכנות אותם מלאכים..., יכולתי, אך לא עשיתי כך...

   במקום כול-שהוא, ראיתי בהם בני-אדם עם רגישות

   לזולת, בעלי לב טוב, ותחושה פנימית חזקה של מתן

   עזרה לזולת הבא מתוך ידיעה שהתמורה שלהם, היא

   עצם מתן העזרה...

   עזרה לזולת...,

   אנחנו מרבים לחזור ולהשתמש במטבע-לשון זאת מבלי

   אפילו להבין את מחציתה, זולת...

   שווה לבדוק ולהבין את פירושה של המילה הזאת, ואז

   להבין מהי באמת, עזרה לזולת.

     10/8/13 04:59:
   יפה ..
     9/8/13 19:37:
   אמן!! טקסט נהדר בונבוניטה. שבת שלום.
     9/8/13 17:58:
   נפלא מה שכתבת ! כל אחד מאיתנו נמצא כאן לצורך מסוים, מלאך או לא...כל אחד הולך בדרך שלו ולא רוצה להיפגע,עלינו לקבל ולכבד זאת. שבת נפלאה שתהיה ושוב-איזה יופי !!! :)
     9/8/13 16:54:

   בצעירותי הייתי כדורגלן. והקבוצה נסעה למשחק, והנה חלף עבר לו לפני האוטובוס חתול שחור כפחם. מייד קמו יודעי דבר וגזרו כי ננחל הפסד במשחק שעומד להיערך... הקיצר, ניצחנו 0:7 !... אז אולי חתול שחור מביא גאולה לעולם?...

   http://cafe.themarker.com/image/2862173/

     9/8/13 16:07:
   אין לי ספק שסיפור החתול השחור שבא לבקר זו התחלה של סרט פנטזיה מצוין.
     9/8/13 15:06:
   הי בובונה...התגעגעתי. הפוסט הזה שלך נגע לי ללב באופן מיוחד.. ואני יסביר, כבר זמן מסויים שאני מנסה לשאול לתחקר ולהבין, האם יש מצב, סיכוי סביר, שנשמת צמח/בע"ח תתגלגל לה באדם, או להיפך, הבנתי מהקריאה בסיפרו של...לא זוכרת כרגע, מסע הנשמות, שישנם קבוצות של נשמות, וכמו כן אין כנראה אפשרות לדבר שכזה, ובכל זאת, קוראים לי דברים כל כך משונים אם הכלבה שלי, שלפעמים אני מרגישה, שחסר שהיא תפתח את הפה ותדבר איתי], מפני שהכל חוץ מזה קורא. זה די ברור מאוד מאוד שהחתול הזה השחור הנחמד, לא הגיע סתם, לא תמיד יש תשובות, הרי המוח השכלתי שלנו הוא מוגבל מאוד, ולכן אי אפשר לחפש הגיון בסיפור כי לא נמצא, נשאר רק להנות מהסיפור שלך שבת שלום, שרון.
     9/8/13 14:38:
   חתול מלאך... כלב מלאך... סביר. בן אדם?... נו... אולי...
     9/8/13 14:18:
   מעניין מאד. שבת שלום, עמוס.
     9/8/13 13:38:
   -מלאכים יכולים להיות כך אפילו אנשים שהכשילו או עכבו אותך, שאתה מתרגז עליהם (לפעמים מקלל) וזאת כדי להסיטך מדרך -- ללא ספק. שבת שלום וליווי מלאכים
     9/8/13 13:32:
   מקסים... הזכיר לי סיפור של ניל גיימן, מתוך הספר "עשן ומראות", על חתול שחור שהציל את בעליו מידי השטן.
     9/8/13 13:14:

   גבר בא לרופא ומתלונן על כאבים באיזור השְכָמוֹת.

   הרופא בודק אותו באופן יסודי ושואל: "אתה מעשן?"

    "לא".

   "שותה משקאות חריפים"?

   "ממש לא".

   "מקיים יחסים מחוץ לנישואים?"

   מעולם לא".

   "אם ככה", מאבחן הרופא, "הכאבים נובעים מכך שצומחות לך כנפיים. אתה מלאך".

     9/8/13 12:07:

   הרי כל תולדות היקום, ושלנו בתוכו, הם אוסף של צירופי מקרים.

   אז עוד אחד.

   ומאחר שכולנו מתוכנתים למצוא שיטה ומשמעות בצירופי המקרים האלה (משום שבטווחים הקצרים, חיוני שנעמוד על כוונות הסובבים אותנו) - לגיטימי לחשוב שהחתול הזה הקדיש אחת מתשע (כן, תשע, לא שבע - נבדק ונספר...) נשמותיו לנפטר, על מנת שיוכל לשוב ולבקר המה שהיה מרכז חייו.
   דיברת על חיוך ציני, אז כן. אבל כדי להעביר מסר - יש לדבר בהתאמה להלך המחשבה של השומע - בוודאי לא בניגוד לו. 

     9/8/13 11:58:
   בונבונת, קיפלת מסר בין המילים, ואני מאמינה שלכל יצור חי יש משהו להגיד, צריך רק להקשיב ללב.
     9/8/13 11:52:
   רעיון מעניין, יש האומרים שחתול שחור הוא מזל רע, ויש העוסקים במלאכים, שתהיה לכם שבת מהנה
     9/8/13 11:27:
   פוסט מעניין ומרתק.פגשתי במהלך חיי כמה אנשים שהיו משכמם ומעלה והיו ועדיין רואים להקרא מלאכים. שבת שלום!
     9/8/13 11:06:
   תודה על הפוסט המרתק שבת מבורכת ואהובה צחית
     9/8/13 10:29:

   בונבוניטה יקרה לליבי נשיקה

   התמוגגתי לקרוא אותך והיה מרתק לקרוא על ביקור החתול השחור

   במיקרה אני גם מאמינה ומצטרפת אלייך שיש מלאכים בדמות אדם,

   או ישויות - אחותי מתעסקת בכל מיני דברים העוסקים ברוחניות

   ולא פעם - שלחה אליי מלאכים והיה איזה " טקס" שעשיתי

   באמונה שלמה לקבל אותם לתוך ביתי.

   זה נישמע הזוי אף לי - והיות וזה לא דבר מזיק לכל הדיעות

   ורצוני להאמין - ייחלתי שבאמת יגיעו אליי אותם מלאכים וישמרו עליי.

   יש אנשים הניכנסים לחיי וכמו שכתבת הם מלאכים בעיניי

   אני חושבת שאת המלאך השומר על בעלי החיים

   טוב ליבך והרחמנות שאת מפגינה כלפיהם, ואפילו הניעור הזה

   שאת יוצרת בליבנו - לשים לב לפרטים קטנים שנטיב עם החיות

   חיבוקים אוהבים ושבת נהדרת בונבוניטה יקירתי

   (עוד אשוב )

     9/8/13 10:16:

   רב הנסתר על הגלוי.. וגם הגלוי לא תמיד מובן לנו.
   סופ"שׁ מקסים לך :)

     9/8/13 10:03:

   גם לזהות מלאכים מזהים בדרך כלל בדיעבד.

   הנה, ככה זיהיתי אותך  !!!

   חיוך

     9/8/13 09:57:

   "מלאכים" - יש דבר כזה? וודאי לא אצל בני האדם...

     8/8/13 20:42:

   מאוד אהבתי את הפוסט שלך!

   מסכימה איתך שצריך לתת מקום לדברים, גם כשלא תמיד מובן וברור.

   "מלאכים" באמת יכולים לבוא בצורות שונות.

   לפעמים מעז יוצא מתוק,

   והסיפור על השבעה והחתול? - מדהים!

   ארכיון