כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  מלחמת יום הכיפורים שלי

  0 תגובות   יום שישי , 6/9/13, 13:33

  מלחמת יום הכיפורים שלי


  מלחמת יום הכיפורים היא המשך לילדותי בקיבוץ כבן ממשיך לדור שנכחד בשואה . ילדים שגדלו ללא סבא וסבתא, מילואמניקים צעירים, שיצאו למלחמה בפעם הראשונה בחיהם  "כמעט בהתנדבות " , כשהאופוריה של ששת הימים שהוחמצה על ידם נושבת בעורפם . הם יצאו תמימים להרפתקה שנמשכה כשבעה חדשים וחזרו אחרים. אני לא אשכח את הבשורה הראשונה על כ 600 הרוגים שעליה נתבשרנו בשטח ההערכות לצליחת התעלה . מי שיער אז  שמספר ההרוגים יטפס עד ל 3000. המפאיניקים הלכו הביתה , תנועת העבודה שקעה, היהודים המשיחיים גברו. כששיאיר לפיד אומר בראיון לרענן שקד בידיעות אחרונות שהוא הקים ממשלה חילונית הוא כנראה לא מבין שהוא רק החליף כיפה שחורה של חרדים בסרוגה של החרדלים ובתוספת מיליארדים להנצחת השם בשטחים ובתודעה .  . 
  לקראת פסטיבל 40 שנה למלחמה, אני מביא כאן כמה כתבות על "מלחמת יום הכיפורים שלי" שיצאו ממני במהלך השנים האחרונות .
  פרולוג: נפגשתי לראשונה עם פרופסור רבקה יהב באקראי לפני כשנה באוניברסיטת בן גוריון שבנגב כשהיא קיבלה מראש הממשלה בנימין נתניהו את פרס ראש הממשלה ליזמות וחדשנות על פועלה לפיתוח והטמעת שיטה חדשנית לגילוי מוקדם וטיפול בקשיים סביבתיים והתפתחותיים אצל ילדים בסיכון. בהתחלה הכרתי את יונה יהב ראש עיריית חיפה ושאלתי אותו למעשיו בבאר שבע , הוא היה גאה לאמר שהוא כאן בזכות רעיתו.  הייתי די במבוכה ואמרתי לרבקה  שנסיבות  פגישתנו כאן  מוזרות, כי אם אילו .. חשבתי לעצמי...  . היא שחררה אותי מהמבוכה כשהשיבה לי " איש איש וגורלו" .
   פרופ' יהב במעמד קבלת הפרס מראש הממשלה בנימין נתניהו
  פרופ' רבקה יהב במעמד קבלת הפרס מראש הממשלה בנימין נתניהו

  יום הזיכרון של יונה יהב ראש עיריית חיפה ורעייתו רבקה

  יונה יהב ראש עיריית חיפה לא הכיר את סגן יהודה מונהייט ז"ל שנהרג בקרבות הצליחה בחזית התעלה במלחמת יום הכיפורים. יונה יהב התחתן עם אלמנתו של יהודה ואימץ את בנו של יהודה שנולד שלשה ימים בלבד לאחר נפילתו בקרב. סיפורו המרגש של יונה יהב, המתפרסם בגליון יום הזיכרון בעיתון ידיעות אחרונות לא היה ידוע לי, למרות שיתכן והתעקשותו של יהודה להחליף איתי תפקידים במהלך המלחמה חרצה את גורלו. את יונה יהב ורעיתו ראיתי מדי פעם בארועים שונים במהלך השנים, אבל את הקשר עם סגן יהודה מונהייט ז"ל נעלם ממני. 


  ''

  המשך לקרא 

  קרב הצליחה של המתאבדים והחוגגים

  המתאבדים חוגגים. בליל ה 18 באוקטובר 1973 התפנו חיילי המילואים של פלוגה א בגדוד הנדסה 630  מאזור "חצר המוות" לגדות האגם המר, לאחר שהקימו את גשר הדוברות שאיפשר את צליחת התעלה. לפנות ערב של אותו יום, הם עוד הספיקו לחוות תקיפות של 2 מיגים ואספו טייס מצרי שבוי שנחת בקרבם.

   

  ב 18 באוקטובר 2007 חגג חיל ההנדסה 40 שנה להקמת מערך הצליחה ו 34 שנים למלחמת יום הכיפורים. מתוך 13 דוברות שהשתתפו בצליחה 10 דוברות אוישו  על ידי  קציני חי"ר שעברו בתחילת שנות ה 70 הסבה לצליחה ושפיקדו על חילים, רובם יוצאי חיל הים וחיל האויר. מ 11 דוברות אנשי המילואים שהשתתפו בצליחה ,אחת שקעה בחול ולא הגיע ליעד, אחת נשרפה כליל יחד עם  כל שבעת אנשי  הצוות ו 9 דוברות גלשו למיים ובנו את השדרה המרכזית של גשר היבשה הראשון. רק שתי דוברות מאוישות על ידי אנשי הגדוד הסדיר נטלו חלק בגשר היבשתי.

  Israeli Tanks Cross the Suez Canal - Flickr - Israel Defense Forces.jpg

  מבצע אבירי לב: טנק ישראלי צולח את תעלת סואץ על גשר שהקים חיל ההנדסה הישראלי

   

  המשך לקרא 

  מלחמת יום כיפור: קונספירציה, חפרפרת או מרגל כפול?

  מלחמת יום כיפור: האם תכנית הצליחה של צה"ל הודלפה למצרים?

  תאוריית הקונספירציה על מלחמת יום הכיפורים מכה בנו שנית. שלשה ספרים שהתפרסמו בחצי השנה האחרונה מעלים את שאלת הקונספירציה במלחמת יום הכיפורים.  מי רצח "המרגל את מרואן" ,  מי רצח את ג'ו אלוןו"צליחה", הספר שטילטלאת מחלקת ההיסטוריה של צה"ל ושעדיין עומד מעליו צוו על תנאי,  המרמז  כי תכניות הצליחה של צה"ל נודעו למצרים וכי הכרזתה של גולדה מאיר בכנסת בהמלצת גורמים עלומים במטכ"ל , על מעבר כוחות צה"ל לגדה המערבית של תעלת סואץ בטרם נבנה גשר, הביאה לאבידות כבדות לצה"ל וכמעט וסיכלה את תכניות הצליחה של צה"ל.

  ''

  מה עובר למנהיגים בראש?  הכרזתה של גולדה מאיר בכנסת בהמלצת גורמים עלומים במטכ"ל ואחרים  , על מעבר כוחות צה"ל לגדה המערבית של תעלת סואץ בטרם נבנה גשר, הביאה לאבידות כבדות לצה"ל וכמעט וסיכלה את תכניות הצליחה של צה"ל?

   

  המשך לקרא 

   

  "אשם במותו " בלבד,  איננו מספיק.

   

  אני מכיר את חיים זך  כשהוא היה עדיין" זגון ". חיים זך היה  חברי לנשק בחלק מהשרות הסדיר, דרך מלחמת יום כיפור ובהרבה שנות מילואים , עד שמוטיבציית יתר של יחידת דובר צה"ל , להיות קרוב לחזית , מצאה אותי בקסבה של שכם בג'יפ לא ממוגן תחת מטר בלוקים מקומה שלישית , אבל בהמשך עושה מילואים די נוחים .


  ''

   

  גמר חתימה טובה. 

  כשמיליוני יהודים ברחבי העולם קוראים וזועקים לאבינו מלכנו באותו יום קדוש וכמעט באותה שעה , משהו צריך לזוז קדימה, כי אדוני הוא האלוהים ויש צדק חברתי .

  ''

  מי שעשה את מעשה הנבלה הזה לא השתתף בתפילת יום הכיפורים. 

   

   

  המשך לקרא 

   

   

  פורסם ב-31 בינו 2013

  שיחזור צליחת התעלה במלחמת יום הכיפורים - במסגרת מבצע "אבירי לב".
  שילוב של צילומי מקור ושיחזורים של צליחת התעלה, ע"י אגד הצליחה של חיל ההנדסה ובראשם גדוד התמסחים 634.

  https://www.youtube.com/watch?v=F2M_-rFQqno

  דרג את התוכן: