כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  סיזיפוס

  תמיד ניסית? תמיד נכשלת? אין דבר, נסה/נסי שוב, היכשל/י שוב, הכשלי יותר טוב (סמואל בקט).

  Ever tried? Ever failed? No Matter, try again, fail again, Fail better.


  מחכים/ות לאמת
  מחפשי/ות האמת לא נגמרים/ות, אבל חיים/ות בזבל.

  0

  דרייב-אין לשירותי מין בציריך

  11 תגובות   יום שני, 16/9/13, 15:36


  מסיבות טכניות התעקב שידור כתבתי שהוקלטה כבר בסוף אוגוסט, יומיים לאחר שהדרייב-אין נפתח.
  לפי הדיווחים האחרונים בתקשורת השווייצית הפרוייקט הזה נראה ע"י הרשויות כהצלחה, אבל הם מסרבים לתת מידע  מפורט וטוענים שרק אחרי שלושה חודשים אפשר יהיה לפרסם מאזן ביניים.
  עובדות המין המרואיינות ע"י התקשורת נשמעות מרוצות מההסדר החדש, המאפשר להם יותר ביטחון ותנאים הגייניים (למשל מקלחות) יותר טובים. נראה שישנה ירידה במספר הלקוחות מבלי שנרשמת עליה במקומות אחרים בעיר שבהם מותרת זנות רחוב.


  כאן הכתבה כפי שהיא שודרה בשעה הבינלאומית, רשת בית/קול ישראל ב-12.9.2013:

  https://soundcloud.com/falafel47/y0xjnktmxx15  בליווי תהודה בינלאומית גדולה נפתח בציריך ביום שני (26.8.2013) מתחם ראשון בִּשווייץ לשירותי מין בשיטת הדרייב-אין. ההתעניינות המרובה דֵּי מפתיעה שכן לא מדובר ברעיון חדש וּמַהפכני. כבר באלף תשע מאות שמונים וָשש נפתח מתקן כזה באוטרכט שבהולנד וּבֿאלפיים וְאחת בקֶלן שבגרמניה וּבֿינתיים פועלים מגרשים כאלו בכמה ערים וּבֿמידה שונה של הצלחה.

  מֵאחורי העניין הבין-לאומי הבלתי פרופורציונאלי מסתתרת מן הסתם שמחה לאיד כאשר נראֶה שמנתצים את הדימוי של שווייץ כִּמדינה השומרת על פאסאדה נקיה וּבאותה עת מְטאטאת את הלכלוך אל מתחת לשטיח. שכן לכאורה מעבירים עכשיו את הזנות מֵרחובותיה הנקיים של ציריך אל פאתי העיר הרחק מֵהעין.

  אז זהו שזה לא ממש מדויק. לא רק ששווייץ כיום הרבה פחות נקייה ממה שחושבים, אלא שבציריך היו עד עכשיו שלושה אֲזורים שבהם זנות רחוב היתה מותרת. אחד בלב העיר העתיקה וּשניים בכֿיוון פאתיי העיר. לפי התוכנית החדשה נסגר לזנות רחוב לא יוּקרתי ולא נקי המוביל אמנם אל תחנת הרכבת המרכזית, אבל הוא כמעט סלאם במושגים שוֵוייצים . ומתקן הדרייב-אין הֶחדש הוקם בִּסביבה תעשייתית לשעבר שהיא כיום אזור מתפתח עם הרבה ביניֶיני משרדים מפוֹארים.

  מדובר במתחם הפתוח רק לִכֿלי רכב וּבֿו תשע סכָכות צבעוניות שאֲליהן יכולים להיכנס מכוניות עם היצאניות ועוד שתי סככות לרוכבי אופַנועים או אופַניים. לדעת תומכי המיזם שאושר במשאל עם לפני למעלה משנה, הניסיון בקלן הראה שהזנות נעלמה מֵהרחוב וּבֿטיחונן של  הזונות עלה מאוד וכֿמעט אין מעשי תקיפה שלא לדבר על מעשי אונס שהיו עניין יומיומי. רמת ההיגיינה לעובדות המין עלתה וגם ארגוני נשים המסייעים לזונות טוענים שעבודתם נֶעשתה יותר פשוטה וִיעילה.
  מבקרי הפרוייקט מיָמין טוענים שאין זה תפקידה של העיריה להיות מֵעין סרסורית שכן היא גובה תשלום מֵהיצאניות תמורת הרשות להשתמש במתקן ושההוצאה לִמשלם המיסים גבוהה מאוד. תשובת העירייה היא שההוצאה נמוכה מהקיים עד היום, והתשלום הוא פיצוי לשירותים הניתנים. אירגוני נשים המתנגדים לחוקיות הזנות, טוענים שממילָא מדובר בעיקר בצעד הנועד להגן על התושבים וּפֿחות על היצאניות. על כך מֶשיבות הרשויות שאכן סבל התושבים גבוה מאוד אבל מדובר בדרך המַציעה פיתְרון לִשני הצדדים.
  בינתיים נראה שהפרוייקט זוכה להצלחה ראשונית. אמנם בשעות הראשונות היו במקום יותר עיתונאים מִזונות ולָקוחות, אך במהלך הערב החלה תנועה ערה וּלפי דיווחים בְּרחבי האינטרנט וגם בתקשורת השוֵוייצית רוב היצאניות והלקוחות נשמעים מרוצים מההסדר הֶחדש וגם באזור שנסגר לִזנות כמעט ולא נראֲתה תנועה.
  כאן שרגא עילם, ציריך


  דרג את התוכן:

   תגובות (11)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     24/9/13 09:34:
   מספרים כתובים מכיוון שזה לשידור והנוסח ניתן לעיונה של רות אלמגור לניקוד והגהה. כמו רוב דוברי העברית הילידים גם אני לא בטוח בהגיה של מילים רבות ולכן יש לרותי משרה מלאה בקול ישראל שכן אני לא יחידי.
     20/9/13 23:45:

   עם כל הכבוד, הידיעה היא שולית, מעריכה במילים מיותרות, (שנת אלף תשע מאות שמונים ושמונה), איננה מסבירה מה מהות הנושא. מה זה זנות "דרייב אין"? האם כשגבר, בפעולה רגילה, מכניס לאשה אין זה "דרייב אין"? אז למה זה בכלל "חדשות"? ואיך בדיוק מתבצעת אותה זנות דרייב אין? האם בתוך האוטו? או שיש להם שם מיטות מיוחדות? ומה על אלו שבאים על אופנועים, איפה נעשית הפעולה? ואיך נעשה התשלום? במזומן? בכרטיס? ואיך נגבה מע'מ? ומס הכנסה? והאם יש מס על כל הכנסה בנפרד? ומה על מס הוצאה? ומה על פרטיות? ואם בתוך האוטו, אז למה צריך מתחם מיוחד? אי אפשר לעצור על דרך צדדית וצ'יק צ'ק לגמור ענין?

   בכל הנושאים המענינים האלו לא נגעת.

   הנושא שאליו גררו כמה קוראים (האם זנות היא משהו שלילי) איננו לענין, דנו בו במליוני פורומים וימשיכו לדון בו עוד 9999 שנים. אני את דעתי בנושא לא אביע כי איש לא יפעל על פיה ואפילו לא תובא למשאל עם.

   בסך הכל , כתבה מיותרת. תביא דברים באמת מענינים משוויץ, אני זוכר לטובה את הנקניקיות הנהדרות שמוכרים בדוכנים ברחוב, יש חדש בתחום?

     18/9/13 18:59:
   קל לומר ש"הגוף שלי" ואעשה בו מה שבא לי. מצד שני העובדה הפשוטה היא שחלק עצום מהזנות בעולם, מעל 90%, מתנהל מתוך חוסר רצון או חוסר ברירה או כפיה. וזה עוד לפני שדיברנו על ענין כמו כבוד האדם.
     18/9/13 18:37:
   אני מסכים עם "נערת הליווי". זה לא שאני בעד החפצה של מישהו/י\ אבל אני שונא את ההתחסדות. עובדים/ות רבים/ות מאוד מוכרים/ות את נפשם/ן וגופם/ן למעסיקים/ות שלהם/ן. כמובן שרצוי ואף צריך לבטל יחסים נצלניים כאלו, אבל עד אז יש להיאבק לשיפור תנאי העבודה ולמען הגנת העובדים/ות.
     18/9/13 13:27:
   מכיוון שאין לי הרבה זמן, אז אגיב רק בקיצור. מבלי להיכנס לוויכוח את מי משרתת חוקיות הזנות, חשוב לי לציין שלגמרי ממוקד על הכתבה שפירסמתי, בינתיים נראה שהניסיון בציריך מצליח. כלומר תנאי הביטחון וההיגיינה של עובדות המין השתפרו לאין היכר וזה מה שקובע. המצב הקודם היה ממש בלתי נסבל ולא רק לשכנים, אלא בראש וראשונה ליצאניות עצמן שהיו חשופות יותר לסרסורים וללקוחות סוטים. גם ארגון הנשים הפמינסטיות המטפל מזה שנים בעובדות המין, פלורה דורה (מדובר בעובדות סעד, אנתרופולגיות וכד') שותף פעיל בפרוייקט ומאוד תומך בו. לא מוצא חן בעיני מאידך שכרגע עיריית ציריך אסרה על הארגון הזה להתראיין ולהגיב בפומבי. אבל איסור זה יבוטל תוך חודשיים.
     18/9/13 12:35:

   והארה כללית. לא הערה. הארה !

   יש הבדל בין חופש עיסוק. כמה שזה יכול להשמע מופרך. ובין הדבר המזוויע של סחר בנשים.

   מותר לקרוא על תופעה ולראות את החלק הנקי שלה.

    

   כן. מותר.

   לקבל שיש דברים שהיו ויהיו. לעשות אותם קצת יותר נוחים במדינות יותר נאורות. זה לא בהכרח זוועה...

     18/9/13 12:32:

   צטט: אורי אביבי 2013-09-17 17:22:11

   מה שאת מתכוונת זה,
   שאם בצורה דמוקרטית יחליטו שמותר לאנוס נשים
   אז זה יהיה בסדר מבחינתך להאנס?

    

   אם החברה שלנו לא תחנך נשים מגיל מאוד צעיר שהמשאב החשוב ביותר שלהן

   הוא הגוף שלהן (פרסומות שמוכרות גבינה צהובה, אבקת כביסה וכו' בעזרת אישה מפתה. לדוגמא)

    

   אז, אקבל שיש נשים שבוחרות מבחירה חופשית לעסוק בזנות.

   כיום זה לא המצב.

    

   אולי כדאי שתבואי פעם לפגוש נשים במעגל זנות

   אולי אז תביני עד כמה את טועה.

    

   הכוונה שלי (חבל שאני נאלצת להסביר אותי. אבל לעיתים אין ברירה)

   שאין לי צורך שאתה או אף אחד יכניס לי מילים או איברים אחרים לפה.


   חינוך, נאה דורש ונאה מקיים. גבר או אשה. בכל מדינה.

   הגוף שלי, הראש שלי וכן. שלי לחלוטין לי יש את האפשרות לומר "שלי" ולא שלהן כי אני נקבה..

   לראות מפתה בפרסומות - הדוגמא שהבאת אתה כמו  לקרוא רק חלקים מטקסט כתוב, זה בעיני המתבונן.

   (קשור מעט לענייני פרנסה. גם של חברות מסחריות. גם להתחסדות. אגב, ושוב לא אישי רק האופן בו אני רואה דברים

   לא רק גברים. אלא את התמונה במלואה)

    

   את המפגשים שלי, אני מודה לך ועדיין לא צריכה לפרסם בראש חוצות.

    

   אבל רק שאלה קטנה, כי לפי הכתיבה שלך.. גם מאטה הארי הייתה איך לומר. לא ממש מרגלת. אלא יותר מזה זונה.. אז ממה היא התפרנסה או בשביל מי? (בטוחה שאתה וזה כבר כן פונה אל המגיב.. יודע שאלה רטורית מהי. תודות)

     17/9/13 20:01:
   ת'אמת?, גרמניה והולנד, שנתפסו מאז ומעולם כמתירניות יותר, ולאוו-דווקא רק בתחום הזנות, נראות כמי שיאה להן למסד את הזנות. דווקא שווייץ. שנתפסת יותר כמי ששומרת יותר על זכויות-אדם (אמנות למיניהן וכו'...) דווקא שם מיסוד הזנות נראה קצת תלוש והזוי..., זנות היא זנות, ומוסרית - היא בלתי נתפסת בעיניי. ומכאן, שגם מיסודה, בדרך כזאת או אחרת (על חשבון משלם המיסים) נראית בעיניי, הזוייה ולא במקומה.
     17/9/13 17:22:

   מה שאת מתכוונת זה,
   שאם בצורה דמוקרטית יחליטו שמותר לאנוס נשים
   אז זה יהיה בסדר מבחינתך להאנס?

    

   אם החברה שלנו לא תחנך נשים מגיל מאוד צעיר שהמשאב החשוב ביותר שלהן

   הוא הגוף שלהן (פרסומות שמוכרות גבינה צהובה, אבקת כביסה וכו' בעזרת אישה מפתה. לדוגמא)

    

   אז, אקבל שיש נשים שבוחרות מבחירה חופשית לעסוק בזנות.

   כיום זה לא המצב.

    

   אולי כדאי שתבואי פעם לפגוש נשים במעגל זנות

   אולי אז תביני עד כמה את טועה.

     17/9/13 16:10:

   אותי למשל מעניין,מתי בני המין היפה (גברים. לא כולם. חלקם..בכדי שאני אהיה ברורה ואף בהירה ) כמו המגיב מתחתי

   יפנימו שמה שהתקבל במשאל עם. זה עדיין דמוקרטיה, סוג של... בעיקר אם מדובר בנשים מעל גיל 18.

    

   ולא, אין בתגובה דבר אישי למגיב. רק לגופה של תגובה...

   אגב. גם נשים (או נקבות) מתפרנסות מנשים אחרות. היידי פלייס למשל.

    

   לא די קצת עם ההתחסדות?

    

   שארה, כסותה עונתה.. לתת דוגמאות על נשים בארץ הקודש בכל מיני שכונות...בלי כותרות על הראש, חלקן עם פאות..או שזה לא נורא נחוץ עכשיו?

    

   ___________

   ושרגא.  לך תודה.

   לי פה פעם ראשונה. ולא אחרונה :)

    

    

     17/9/13 14:18:

   מתי גברים (כי הם צרכני הזנות העיקריים) יבינו

   שגוף של אדם (גבר/אישה/ילד/ילדה) הוא לא מוצר שאפשר להשתמש בו למטרת סיפוק מיני.

    

   בעיני, כל אדם הצורך שירותי מין בתשלום הוא אנס

   אנס שמנסה לנקות את מצפונו ע"י "תשלום"

    

   עצוב שזאת החברה (בדיחה עצובה) האנושית שגדלנו להיות

   שככה מתנהגת לחבריה האחרים.

   ארכיון

   פרופיל

   shraga elam
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין