כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  ארורים יהיו אלו המשטים באזרחי ישראל

  0 תגובות   יום שני, 16/9/13, 20:35

  היזם ואיש העסקים קובי ריכטר אמר במוסף ממון של גליון יום כיפור של ידיעות אחרונות כי יותר קל לו לשלם עוד חצי מיליון שקל מס מאשר למשפחה ממוצעת שקיצצו לה את קצבת הילדים. קובי ריכטר גם עושה הבחנה בין יצרני כסף ומקומות עבודה שהתעשרו לבין מגלגלי כסף הנמצאים בבנקים ובחברות הביטוח. 

   

  מי שגלגל בעמודי המוסף הלאה בהמשך מצא ראיון חנפני עם אחד ממגלגלי הכסף( ראוי לציין שהוא יותר מסביר , מחפה ומתרץ עבור  המגלגלים).  שעבר מ AIG פושטת הרגל לענק הבנקאות JP MORGAN וניסה לשכנע אותנו שאחרי שהוא עשה מה שעשה בהונג קונק וב AIG ומה שנכתב בדו"ח מבקר המדינה על מעלליו בבנק ישראל ואחרי שהוא ביקש סליחה, שנאמין לו כשהוא מכריז על עצמו " אני ישר כמו סרגל" , נו עם קו ישר לא עובר בין שתי נקודות (לפי חוקי הגאומטריה) ,אז אולי הוא ישר כמו סרגל.

   

  אבל קובי ריכטר העלה נושא מרכזי וזה הקיצוץ בקצבאות הילדים . מענין שגם עכשיו כשמתבררים הזיגזגים של שר האוצר ,הוא עדיין לא חושב שהזג החשוב ביותר הוא החזרה של חלק מקצבאות הילדים שקוצצו. לידיד שלי יש בת הנשואה באושר ויש לו ממנה ארבעה נכדים ,הזוג נמצא בדרג הביניים הניהולי  והמשפחה מתפרנסת  בכבוד ,אבל הקיצוץ האחרון בקצבאות הוריד להם בבת אחת 350 שקלים בחודש. הבת פנתה לאבא הקבלן לעזרה . מזל שההורים יכולים לעזור. 

   

  ידיד אחר נענה לפניית הממשלה וירד דרומה . במשך שנתיים הוא נסע הלוך ושוב והמשיך לשרת את לקוחותיו במרכז ורק לאחרונה בנה רשת מספקת של לקוחות באזור הדרום. האשה מטפלת בילדים הקטנים  ועובדת חלקית בהתאם ליכולתה. המשפחה חיה בצניעות ובצמצום. עכשיו המשפחה  שלה 7 ילדים מתחת לגיל 18, ושקיבלה עד לא מזמן  סכום של 1,489 שקל כל חודש, מקבלת  לאחר הקיצוץ  סכום קצבה של 980 שקל בלבד. קיצוץ של 509 שקל לחודש ו-6,108 שקל בחישוב שנתי! למשפחה אין ממי לבקש עזרה , הקיצוץ מוביל אותה לפאתי קו העוני. 

   

  לפני ראש השנה ביקרתי בעמותה לחלוקת מנות אוכל לנזקקים הפעילה גם בתחומים נוספים , 

  עמותת "אוהלי קידר" היתה  באטרף בפתח ראש השנה והימים הנוראים. הם רק סיימו לגייס 180 תיקי בית ספר לילדי בית הספר וכבר הם צריכים לחלק 330 מנות מזון לנזקקים לקראת ראש השנה  והבית הפרטי של המשפחה מתפקד כמחסני מזון.

   

  בעמותה שלשה דורות  של מתנדבים . הסבתא כבר זכתה בפרסי הוקרה מקומיים וארציים ועוזרת גם היום , הבן אורן ואשתו מירב הקימו את העמותה והילדים עומדים בראש  החוליות האחראיות לגיוס הכספים. הסבתא מספרת שאורן התחיל להתנדב בחלוקת אוכל כבר בגיל 14 , הוא זרק את הילקוט ורץ למכולת השכונתית בשיכון עליה והחל לעזור בסחיבת ארגזי החלוקה .

   

  לפני כעשר שנים הם הקימו את השלד לעמותת אוהלי קידר שהפכה לעמותה ב 4 השנים האחרונות . אורן הפך את נכותו מתאונת דרכים למקור לא אכזב של אנרגיה עבור טיולים וספורט אתגרי לילדים נכים ומוגבלים.

  כל המוצרים נקנים בכסף במחיר סיטונאי. יש שלבים בעבודה. יום ג בשבוע מסדרים את המזון היבש. יום ד מוסיפים פירות וירקות וביום ה מוסיפים את הבשרים  ואת החלות והיידה לחלוקה  בהתנדבות .

   

  העמותה על טהרת המתנדבים ואין שכירים ומקבלי משכורת. ש  אומר "בעמותה הזו אני מרגיש שכל מה שאני נותן בהתנדבות עובר לנזקקים. הם גם לא עובדים על פי רשימות של מחלקות הרווחה אלא פועלים על פי מאגר נתונים עצמי. לעמותה חשובה הדיסקרטיות והקשר האישי עם הנזקקים.

   

  ביום שלישי משפחת המתנדבים נפגשת משעות אחה"צ. המשפחה כוללת מתנדבים ותיקים וחדשים. ע. מגיעה מכפר סבא היא מתפללת ליום שלא יהיה צורך בעמותות מסוגן ושלכולם יהיה מה לאכול. מירב  המנהלת אמרת שהמצב נעשה גרוע מיום ליום. קיצוץ הקצבאות הכה באימהות חד הוריות ובאנשים עובדים. ראינו את זה כבר במבצעי חלוקת ילקוטי בית הספר , אומרת מירב.

   

  שר האוצר ואנשיו אינם פופולאריים בלשון המעטה בקרב ציבור המתנדבים .  אנחנו מחכים שהילדים יבואו וירגישו את עבודת האריזה ואת תרומתם לנזקקים . זו לא רק פעולת סיוע אלא גם פעילות חינוכית מוסיפה מירב. חשוב לנו גם לתת לנזקקים כלים שיוכלו לצאת ממצבם הנוכחי ולכן אנחנו מארגנים פעילויות של ספורט אתגרי, טיולים בארץ ובחו"ל , טיסות ורחיפה בשמי הארץ, קייטנות לילדים , מועודניות לילדים מוגבלים ועוד...

   

  חלק מהילדים כבר בפעולה . בשעות אחה"צ הם שבו מבית הספר ויצאו עם שלש חוליות לגיוס כספים בשכונות הירוקות ובסביוני הכפר. הנערים עוסקים באריזה. מ תלמידת כיתה יוד מגיעה מרעננה. היום זה יום שהיא יכולה להתנדב ולכן מגיעה באוטובוס מרעננה. י הוא תלמיד חטיבת בר לב מכפר סבא וע מחכה לגיוס לצה"ל ועוסקת בינתיים בהכשרת מדריכים צעירים בוגרי כיתות ח.

   

  א היא פנסיונרית של בזק. היא נכה על כיסא גלגלים ממחלת הפוליו בשנות החמישים . היא ראתה את העמותה בטיול

  ספורט אתגרי במרוקו והצטרפה. היא מגיעה לכפר סבא מפתח תקוה ויש מתנדבים  נוספים מהעיר שלה  כמו גם מרעננה והוד השרון וכמובן מכפר סבא.

   

  ק והבת ש הגיעו לעבודת האריזה בפעם הראשונה . לא ברור מי שכנע את מי , זו הייתה החלטה משותפת של האם והבת.האם והבת מכניסים את בקבוקי השמן לשקיות ואחר כך מעבירים את המוצר לחבילות.  ש הבת אומרת לנו "בראש השנה אני ארגיש יותר טוב ,כי תרמתי לחברה ועזרתי לנזקקים. 

   

  ש מחכה כבר לשמונה בערב. כמו בכל יום שלישי הם ילמדו את פרשת השבוע . חלק גדול מהמתנדבים משתתף בפעילות החינוכית. הם לא דתיים אבל הלימוד מוסיף להם לרוח וגם לליכוד השורות של משפחת המתנדבים.. 

   

  ''

  היום, טורים של נזקקים. הבית הפרטי של המשפחה מתפקד כמחסני מזון.  

   

  ביום כיפור ראינו ושמענו את השטויות והמחדלים של ההנהגה ואנשי הצבא בדרגים הבכירים. האלוף במילואים בריק מספר שגדוד עם 36 טנקים שיצא לכבוש גשר מצרי על התעלה ב 8.10.73 נסוג והותיר 28 טנקים בוערים  והרבה גופות . בפיקוד ובבור בקריה שתו לחיים, כי מישהו דיווח שהגשר נכבש וכוחותינו עברו לצד המצרי. הגדוד של האלוף בריק נשלח לניצול ההצלחה והחילים והמפקדים הגיבורים, שידעו שהגדוד הראשון נכשל , נמנעו מסירוב פקודה וונדחפו למותם. בתוך חצי שעה נותר בריק עם 4 טנקים אחרונים. המג"ד אסף יגורי נפל בשבי,  32 טנקים בערו. וכך כשמחדל מוביל למחדל כתוצאה מיוהרה ואי דיווחי אמת ברמות הגבוהות, הפסיד צה"ל 60 טנקים ומאות לוחמים הרוגים ופצועים , שהיו באותה תקופה  כ 10% מהכוח המשוריין הלוחם שלנו. 

   

  ''

  אלוף במיל יצחק בריק. נשלח למשימת התאבדות . לדבריו : בשטח ראו  את הכשלון כשבקריה שתו לחיים בבור הפיקוד ודחפו לניצול "ההצלחה" . מי דיווח לא אמת ולמה?  

   

  אז, חסרי האחריות גרמו להשמדת טנקים וכוחות וגיבורים מסוגו של האלוף במיל בריק ורבים אחרים בדרג הזוטר תיקנו 

  אז, ביום הכיפורים של 1973 התיקון גבר על המחדל והתוצאה היתה סבירה. מטומטמים, אנוכיים וחסרי אחריות בדרגים הבכירים ישנם גם היום , אבל היום חסרים גיבורים  בדרג הזוטר שיקריבו את נפשם ללא שאלות ויתקנו את המצב. 

   

  יאיר לפיד ובנימין נתניהו פוגעים באופן אכזרי במשפחות שבונות את הארץ הזו. נותר לנו רק לשאוף לצדק חברתי ולשלום עם שכנינו.  וארורים יהיו אלו המשטים באזרחי ישראל. לא תהיה סליחה  אם יתברר שניהול נכלולי של התהליך המדיני יוביל אותנו לאבדון ואכזריות חברתית תשלח אנשים טובים לקו העוני. 


  דרג את התוכן: