כותרות TheMarker >
  ';

  נהג מונית

  לא מחייך,לא מתחנף,לא מתפייס,לא מעגל פינות-נאום הלוייתנים של נתניהו באו"ם

  0 תגובות   יום רביעי, 2/10/13, 00:45

      

  ''
        לא מחייך,לא מתלוצץ,לא מתפייס,לא מתחנף לא ממצמץ ולא משרטט לעולם בטוש על בריסטולים שירטוטים פשוטים כמו שעושים לפני ילדים עם  הפרעות קשב וריכוז קשות. כן חד,כן ברור כן ממוקד  וכן,גם, עומד זקוף (זקוף מדי ?) נגד הזרם,נגד  ה"מיינסטרים" העולמי הנוכחי של  "רק תחייך אלי יפה ותוסיף לזה גם איזה פרח ריחני שיטשטש וימסטל אותי  ואושיט לך את ידי ויחד  נצעד  יד ביד אל עבר השקיעה,אנחנו נחייך אל העולם והעולם יחזיר לנו חיוך ואהבה והעיקר-make love not war   ו-תנו לשמש לעלות"! זו האווירה העולמית שאפפה את נתניהו והוא החליט לשחות נגד הזרם,במלוא כוחו הרטורי,לא לקרוץ ולא למצמץ,לא להתנהג באופן ערמומי כמי שחושב שיש כאן רוח(אני) של שחר עולמי חדש יפה ומקסים-אל מול מצעד המפייסים והמתפייסים נתניהו בחר לצעוק בקול חד וברור-"המלך רוחאני הוא עירום!" זה היה צודק? זה היה חכם? קשה לענות בשלב זה. מה שבטוח, זה היה נאום ה"אני אומר לכם עכשיו את האמת בפרצוף שלא נגיע חלילה למצב שבו יתברר שצדקתי ואז אני אמר לכם  "אבל אמרתי לכם והזהרתי אתכם ולא רציתם להקשיב לי כי היה לכם קל ונוח ופופולארי להתעלם ולהתכחש ועכשיו,,עכשיו זה מאוחר,מאחר מדי ולנו זה כבר לא יעזור !"

            נתניהו הפתיע כאשר ,בניגוד לצפוי לא נשא נאום "חכם" המנסה למצוא נקודות אור אמיתיות ב"תפנית" האיראנית,לא אומר "אני לא מאמין אבל בא נבחן את המצב מתוך באופן שקול וענייני וניתן צ'אנס שמה אולי,בכל זאת"-ממש לא. בקול רם וצלול נתניהו נאם מעל בימת האו"ם,לא מעל בימת מרכז ה"ליכוד" את האמת שלו ללא כחל וסרק-איראן היא מדינת טרור המפעילה טרור חובק עולם נגד אויביה ,לא רק נגד ישראל וידידה-הנה לפני כשנתיים שליחי המשטר האיראני ניסו לרצוח כאן על אדמת ארה"ב את שגריר סעודיה . סעודיה היא לא בדיוק מדינה ידידותית לישראל אבל היא,חוששת מאיראן גרעינית לא פחות מישראל. שלא להזכיר את שליחי  המשטר האיראני הרצחניים הפועלים בכל רחבי העולם וביצעו פעולות טרור איומות נגד מוסדות ישראלים בדרום אמריקה ובעוד מקומות בעולם וכן הם תומכות באירגונים הקיצונים ביותר הפועלים בגלוי להשמדת ישראל מחיזבאללה בצפון ועד חמאס בדרום. "מי שמחמש וממן ומסייע בפועל למי שיורה טילים על אזרחי ישראל השלבים עלול להשתמש בנשק הגרעיני שלו ,אם חלילה ישיג אותו אי פעם להמשיך את פעולתם של אותם אירגוני טרור שבכות איראן הם חיים ,קיימים ובועטים ולירות על ישראל טילים בעלי ראש נפץ גרעיני. "אבל לא רק על ישראל,הטילים הללו מסוגלים לפגוע גם כאן בניו-יורק-אתה הבנת את זה מר אובמה?"

           נתניהו  הפתיע כאשר בניגוד לצפוי שירטט בפומבי למול כל העולם קווים ברורים מאד לדרישות שלו מאיראן שהשורה התחתונה שלהם כפי שהסבירו הפרשנים-התפרקות מוחלטת של איראן מכל אופציה גרעינית כולל "גרעין למטרות שלום"  ונתניהו הפך לנחמיה שטרסלר כאשר הרים את ידו ואת קולו והזהיר את  מנהיגי העולם שוב ושוב-"שלא יעבדו עליכם".

  ''
  לרוחאני ,כך נתניהו היסטוריה ארוכה בלעבוד על העולם-אתם לא מאמינים לי? בא ואצטט לכם עולם יקר ונאיבי אולי מרצון מה כתב יקירכם רוחאני בספר פרי עטו איך כאשר היה נציג איראן לשיחות הגרעין עם נציגי העולם ביודעין משך זמן,חייך לנציגים,השמיע באוזנם מילים יפות ומתוקות מדבש על תכניות הגרעין של איראן "שלא מתכוונת חלילה לרכוש יכולת צבאית גרעינית" והעולם שמע והתמסר מנאיביות או מחולשה או מעייפות לצלילים היפים של רוחאני ולא שם לב או יותר מדוייק,לא רצה לשים לב שמאחורי גבו ממש נבנים עוד ועוד מתקנים סודיים ועוד ועוד צנטריפוגות מתחילות להסתובב ואיראן דוהרת לפצצה אבל למי זה איכפת בעצם?

              נתניהו הבהיר בנאום התקיף כי לו זה איכפת ועוד איך איכפת –"נכון שרק אחרי שהזהרתי ואיימתי ולחצתי העולם סוף כל סוף לפני שנתיים או שלוש התחיל לזוז והטיל סנקציות על איראן שהתברר שלמרות הצהרות הרהב מאיראן הם כן מזיזות לשלטן האיראני שהכלכלה שלו קורסת ויותר ויותר תושבים מנסים לצאת מהמדינה בכרטיס בכיוון אחד,תראו את התורים הארוכים ליד השגרירויות הזרות בטהרן אבל דווקא עכשיו שהסנקציות עובדות,חלקית לפחות, רק תמורת חיוכים ומילים מפוייסות  אתם מוכנים להתחיל להסיר את הסנקציות ואז האיראנים בכלל ידהרו ללא מעצורים כל הדרך לפצצה הגרעינית !" במילים אחרות,נתניהו צעק,חבר'ה השתגעתם?

              נתניהו יותר מאותת בנאום הערב באו"ם כי הוא לא מתכוון לשחק את המשחק גם אם ה"עולם" לא יאהב זאת! הוא ישאר ממוקד,יעקוב מקרוב,לא יתן ל"עולם" למרוח אותו והא בכל נקודה ונקודה לא יהסס לחשוף את הבלוף שמאחורי החיוכים של רוחאני ולא יתן לעולם למרוח ולהימרח,נתניהו בהחלט מתכוון להיות הילד הרע בסיפור שלא לומר הילד המשוגע !

    הצבת ארבעת התנאים החד משמעיים של נתניהו להסכם עם איראן באופן פומבי, תנאים ברורים שמשמעותם פירוק מלא ומוחלט של איראן מכל אופציה גרעינית ,כולל אופציה של גרעין "לצרכי שלום" נועדו למנוע ממישהו מנושאי המשא ומתן לומר אח"כ "לא ידענו,לא הבנו לא שמענו טוב". "אם ארבעת התנאים הללו לא יתמלאו במלואם" הצהיר נתניהו מעל הבמה הכי פומבית בעולם,לאיראן יהיה בתוך זמן קצר נשק גרעיני וכל השאר סיפורים ואחיזת עיניים ! ברור שיש כאן סיכון מסויים להראות  שיראל היא כביכול מכתיבה את תנאי המו"מ למנהיגי העולם  -הם יכולים להתריס אח"כ מי אתם עם כל הכבוד שתכתיבו לנו תנאים,אנחנו מבוגרים ומנוסים דיינו ואתם,תשבו בשקט בצד ותנו לנו לפתור את בעיות העולם. האיראנים יוכלו לטעון שוב אם המו"מ יעלה על שרטו כי "שוב הוכח שהיהודים הם למעשה מנהלים את העולם ומכתיבים למנהיגי העולם את צעדיהם ואם השיחות יכשלו זאת תהיה עוד הוכחה למי באמת שולט בעולם ולא שאנחנו אנטישמיים חס ושלום!"

  ''

   נתניהו נמנע במכוון להציג מצג  (שווא?) שהוא ונשיא ארה"ב מתואמים במידה כזו או אחרת בנושא האיראני,ממש לא,אולי להיפך. כאן ראש-ממשלת ישראל בנאום מול כל העולם לא היסס לשלוח חץ ישיר וכואב לפילוסופיה המדינית של אובמה שקנתה תאוצה בחודש האחרון אחרי השגת ההסכם לפירוק והשמדת הנשק הכימי בסוריה ללא התערבות צבאית,רק איום צבאי (רציני?) היה שם ולא חשוב שעדיין מבחן הביצוע עדיין לפנינו. נתניהו נופף במופגן בדפים שבהם ציטוטים מתוך אחד העיתונים החשובים בעולם  ה "ניו-יורק טיימס",עיתון הידוע בקו הליברלי שלו מה שבישראל היה מתוייג כעיתון בעל השקפת עולם שמאלנית מובהקת. לפני עשור,אגב בתקופת כהונתו של נשיא  אמריקאי "ניצי"  ג'ורג' בוש,ניהל המערב שיחות דיפלומטיות עם צפון קוריאה על מנת למנוע ממנה לייצר פצצה גרעינית. באמצע שנות האלפיים נחתם הסכם עם צפון קוראיה שבו היא התחייבה לא לייצר פצצה גרעינית. למחרת חתימת ההסכם ה "ניו יורק טיימס" פירסם מאמר  מערכת נלהב המשבח את הדיפלומטיה כדרך הטובה ביותר להגיע להסכמים כולל הסכמים חשובים לעומת אלו שחשבו שרק איומים צבאיים ישיגו את המטרה-אנחנו חיים בעידן אחר,עידן שבו הדיפלומטיה היא הדרך להשיג הישגים ולא איומים צבאיים או שימוש בכוח והדוגמא הטובה ביותר היא ההסכם החשוב שהושג בדרכים דיפלומטיות ושבו התחייבה צפון קוראיה לחדול ממאמציה לייצר פצצה גרעינית". נתניהו נופף בדף כאילו נופף באותו עיתון וסיכם בלעג-"לא עברה יותר משנה אחת,שנה אחת אחרי אותו אמר נלהב וצפון קוראיה פוצצה מתקן גרעיני" והאנלוגיה להיום אליבא דה נתניהו ברורה וכל מי שמנופף בדרך הדיפלומטית כדרך היחידה להגיע להסכמים ובורח מהנחת אופציה צבאית רצינית על השולחן סופו שיצא נלעג כמו פרצופו של אותו עיתון "חשוב ו משפיע" גם אם ולמעשה בגלל שאותו עיתון תמך באופן נלהב בבחירתו של אובמה לנשיא ארה"ב ב-2008 וב-2012. –מכה (מתחת לחגורה) ברורה כנגד הדרך של "דיפלומטיה להשיג הישגים" של אובמה ותומכיו הליברלים והשמאלנים באמריקה וברחבי העולם והמבין יבין!

  ''

        לנושא הפלשתינאי יש לינקג' לנושא האיראני אליבא דאובמה? נתניהו הבהיר לאובמה את סדר החשיבות מבחינתו והיחס שהוא נותן לשני הנושאים  ה"קשורים"- 90% הנושא האיראני בנאום ורק 10% בנושא הפלשתינאי וגם כאן נאמרו מילים כלליות על "נכונות לפשרה היסטורית ולוויתורים כואבים" . לא נאמרה דווקא מול העולם מילה אחת על "חזון שתי המדינות" למשל ונתניהו לא שכח להאשים את אבו0מאזן בעובדה שעדיין,אחרי  20 שנות משא ומתן אין הסכם-שישה ראשי ממשלה כולל אני ניסינו להגיע להסכם כם הפלשתינאים אך הם סרבו " כלומר מטיח נתניהו באבו0מאזן  וב"עולם"-"אומרים שאני סרבן שלום?-נניח ,אבל איך אבו-מאזן וה"עולם" מסבירים את העובדה שראשי ממשלה קודמים שהיו יותר ותרניים ופשרנים ממני לא השביעו את תאבונם של הפלשתינאים?"  בין השורות נתניהו הבהיר לאובמה כי אם הוא רוצה לעשות הקשר ,לינקג' בין הבעיה האיראנית לבעיה  הפלשתינאית,אין לנתניהו בעיה להפך,אובמה הוא שצריך להזיע-אם נתניהו לא ישתכנע שאובמה פועל ברצינות ובנחישות לעצור באופן מוחלט את תכנית הגרעין הצבאי של איראן בדרך כזו או אחרת,הוא יהסס מאד בלשון המעטה להציע עוד ויתורים "קשים והיסטוריים לפלשתינאים" כי על מי נוכל לסמוך אם מעשה ויתורים קשים-אפילו לא על ידידתנו הגדולה הרובה והטובה ארה"ב שמה לעשות בשעת מבחן היא לא בדיוק מפגינה נחישות,פרטים אצל אדון רוחאני ובמצב כזה אנחנו ,מדינת ישראל צריכה לסמוך רק על עצמה כלומר, מרחב הוויתורים שלה לפלשתינאים מצומצם ביותר ואם לארה"ב יש טענות ,שתבוא בטענות לעצמה קודם לעצה ותעזוב אותנו בשקט ותיתן לנו לפתור את בעיותינו בעצמנו תודה רבה!"

   ישראל מבודדת? נתניהו  מבודד במדיניותו הבלתי מתפשרת מול איראן את ישראל? הערב באו"ם בקול ברור וצלול נתניהו הבהיר והתריס כי הוא מודע למצב אך הוא לא יסוג ולא ימצמץ גם אם ישלם מחיר ריגעי זאת למען העתיד הבטח לא רק של אזרחי ישראל אלא גם של אזרחי העולם החופשי שטילים איראניים עם ראשי נפץ בלתי קונבנציונאליים יכולים להיות מכוונים אליהם בכל רגע מאיראן  ה"פייסנית" !  הנאום הערב של נתניהו הזכיר לי אם כל ההבדלים את "נאום הלווייתנים המפורסם של חיים רמון לפני עשרים וכמה שנה לפני חברי מפלגתו- "ואתם בהתנהלותכם כמו לווייתנים ששוחים לחוף למרות שהם יודעים שעל החוף יגיע קיצם ואני בכוחי הדל מנסה להדוף אותכם חזרה לים ולא מצליח !"  נתניהו אמר למנהיגי העולם בכלל ולנשיא האמריקאי בפרט,כנראה שהדברים ששמע ממנו באופן ישיר כמה שעות קודם לכם לא גרמו לו להירגע אלא להפך,כי מנהיגי העולם בהתנהלותם מול איראן מדינת טרור מסוכנת שאם תצליח להשיג נשק גרעיני תהיה מסוכנת לכל העולם פי כמה וכמה,מתנהלים צולה כמו לווייתנים עיוורים שבמודע שוחים אל מותם אל למען שלווה ריגעית הם מקריבים חלילה את עתידם ועתיד עמיהם אולם נתניהו ,גם אם ישאר לבד בהשקפתו הנחרצת והחד-משמעית מול  האפרות שאיראן תהפוך למעצמה גרעינית צבאית וגם אם ישאר בודד בהשקפתו הנחרצת כיצד אפשר לעצור את הסכנה הזו-"רק בסנקציות כלכליות אפקטיביות ובאיום צבאי ממשי ,אמיתי ורציני",גם אז הוא לא יהסס ולא ימצמץ וימלא את חובתו ההיסטורית כפי שהוא חש ומבין אותה ואת גודל השעה בכל נימי ליבו ונפשו גם אם אובמה ומרקל ושלי יחימוביץ וזהב ה גלאון עם כל הכבוד חושבים אחרת .  בניגוד לסייפא של נאום הלווייתנים של חיים רמון,נתניהו לא אומר כי "כוחי דל" ההפך הגמור "ישראל היא מדינה חזקה שנחושה להגן על עצם קיומה מול איום ברור וחד-משמעי להרוס אותה ולא חשוב אם האיום הזה נאמר מפורשות מפי נשיא איראני בעבר או שהוא נבלע כיום מאחורי חיוכים של נשיא איראני מתוחכם וערמומי אך לא פחות קיצוני מקודמיו,-מדינת ישראל נחושה למנוע את האיום הזה בכל דרך והכוונה ברורה לחלוטין-שלאף אחד לא תהיה אשליה בנושא הזה!"

        האם ,כבר בחודשים הקרובים בנימין התניהו יגיע למסקנה שאין למדינת ישראל בהנהגתו ברירה אלא לפרוע את השטר הבור הזה שהוצג אמש בצורה חדה ,ללא חיוכים והתפתלויות בפני כל העולם ואישתו  כי "אם אין אני לי מי לי?" האם לנתניהו יש את היכולות המנהיגותיות להוביל מהלך כזה והאם לצבא של המדינה היהודית יש היכולת להוציא לפועל את המשימה הנועזת המורכבת ולפי השקפתו של ראש-הממשלה גם ההכרחית הזו "להסיר מעליה את האיום הקיומי החמור ביותר מאז הוקמה לפני 65 שנים" ? עד הקיץ או לכל המאוחר סתיו 2014 נדע כנראה את התשובה או שמא עד חודש ספטמבר בשנה הבאה שוב לא יקרה כלום ושוב נתניהו יעלה בפעם המי יודע כמה לבמת האו"ם ושוב יאיים ויזהיר  ואף אחד כבר לא יתייחס אל דבריו  ברצינות! האם שעת ההכרעה מתקרבת ?

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   נהג מונית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין