כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  שימוש הדדי ? ניצול?

  60 תגובות   יום רביעי, 2/10/13, 22:56

  ''

  שימוש הדדי ? ניצול?

  אז אני שואלת בגלוי שחור על גבי לבן, ללא מסיכות העמדות פנים והלבנת מילים:  שימוש הדדי או ניצול?

  המון זמן אני חוככת בזה ונמאס לי לשמור בפנים, לכן רוצה לדבר לדון בזה. יודעת היטב שריקושטים יגיעו גם יגיעו, אבל אתם יודעים מה אומרים לגבי דברים מוסתרים ששומרים דברים בפנים ?  "אין כמו אור השמש לרפא זיהום"....

   

  הרי בכל שטחי החיים גורמים פרטיים ומסחריים, או מי שאינטרס לו: עושים שימוש באחר ו/או בבעלי חיים לצרכיהם. כלפי חוץ ואולי כלפי עצמם זה מוצג כ: "למען הקהילה", "הצלת חיים", או כל תירוץ אחר שנראה יפה כלפי חוץ, לבד מאשר בצורה גלויה "קריאה לילד בשמו".

   ''

  בעיניהם שלהם וכלפי חוץ קל ונוח להראות זאת בצורה כזו, מה גם שזה עושה יחסי ציבור טובים יותר, אך איך אומרים: "לזה שלא רוצה לראות לא יועילו שום נרות".... 

   

  החנויות והעסקים השונים לחיות מחמד, שלרוב מוכרים מזון או צרכים אחרים בתחום, פעמים רבות מוכרים וסוחרים גם בבעלי החיים עצמם, מסחר פשוט עבור כסף, כשההתייחסות אליהם כאל חפצים ו"סחורה".

  לפעמים מה הם אומרים? "כאב לי הלב עליו חשבתי שכאן אמצא לו בית"....(כמובן שאם זה היה המקרה היה שלט לאימוץ על הכלוב הקטן בו מוחזקים גורי חתולים או כלבים בתת תנאים), או " יש ביקוש, אם לא אני אז מישהו אחר ימכור" וכאלה...

   

  עבורי בנושא אין פשרות: אינני מוכנה לקבל יחס ליצור חי באשר הוא כאל סחורה ולקבל את "המסחר" בו. פעם בדיוק כך התייחסו לאנשים.

  חנות שמוכרת וסוחרת בבעלי חיים, אם זה חתולים, כלבים, שפנים, תוכים או דגים לא תראה צל שלי אפילו, ובודאי לא את כספי, שהרי אז זה בעצם שיתוף פעולה, תמיכה מוסתרת, גם אם קונים שם באמת דומם בלבד, מזון (תלונה: חנויות בת"א מחזיקות חיות בתת תנאים).

   

  בכמה נושאים השימוש, הניצול המולבן (מיופייף) קיים בצורה בולטת יותר מ: "בעלי חיים לטיפול" לילדים פגועים, קשישים, ומקרים שיקומיים שונים, ו"כלבי נחייה" -  "כלבי עוקץ", וכמובן "ניסויים בבעלי חיים", וגידול (הנחשב "חקלאי") "בעלי חיים במשקים".

  פיתרון (כואב) למחסור במרחב מחייה בכלוב: עמידה על התרנגולת החלשה   

  פיתרון (כואב) למחסור במרחב מחייה בכלוב: עמידה על התרנגולת החלשה 

   

   

  יש כמובן מקרים שמשגיחים דואגים ומטפלים בבעלי החיים בנאמנות, ביחס אישי, אהבה, ותנאים מצוינים, אך בהחלט הם לא רבים.

  הרוב בדגש מקצועי על המטופלים, גם אם וכאשר זה על חשבון בעלי החיים, במיוחד כשזה בעצם עסק שמפרנס אותם.

  בעלי החיים נתונים למתח רב (שינוי קבוע במיקום ובמרחב, חסך בפרטיות, מגע כפוי אם אנשים שאינם מכירים כל הזמן).

   

  בתחום זה כלולים "פינות ליטוף", "אחיו הבכור" של "בעלי חיים לטיפול", וכאן מה שקורה קשה יותר.

  בפינות ליטוף רבות בעלי החיים מוזנחים עד כאב, עוברים סבל והתעללויות מצד קהל שאינו עדין ומתחשב. (בעלי-חיים בפינות חי וליטוף). 

   

  אני זוכרת מקרה שיצא לרשת או לעיתונות לפני כמה שנים, כשאחת המבקרות ראתה במו עיניה ב"פינת ליטוף" של מקום מפורסם, שני ילדים רבים על ליטופו של ארנב אחד (היה בפינת החי אותו יום לחץ גדול של מבקרים, ולא היו מספיק בעלי חיים לליטוף לכולם. הילדים רבו עליהם, כשאחד הארנבים די נקרע בין שני ילדים).

  ''

  היא הייתה מזועזעת וברחה משם כל עוד רוחה בה, ודיווחה אח"כ היכן שהוא. מיותר לציין שלהורים שליוו אותם לא היה אכפת ולא ניסו להפריד בין הילדים, והשגחה של בעלי המקום על בעלי החיים לא הייתה נראית באופק. המונה והקופה דפקו אותו יום זה כנראה מה שעניין אותם, אז ארנב אחד "הלך קפוט"...

   

  נראה לכם שאם בצורה קלושה יש איזו ביקורת או מעקב, מישהו מרגיש בכלל אם אלה אותם ארנבים או בעלי חיים או אחרי שמתו  מפגיעה הזנחהאו התעללות החליפו אותם מיד באחרים?

  אף הרי אין לו זמן לזה, ויש מקומות שבעלי החיים המסכנים "מוחלפים כמו גרביים".

  לא תמיד מפני שהתעללו או פגעו בהם, למרות שזה עלול לקרות. במקרה זה למשל אני יודעת שארנב הוא בעל חיים רגיש ועדין , נבהל בקלות, ולפעמים מסיבות אלה או של מה בכך, פשוט מת מדום לב כי נבהל מאד. זה מניסיון מר ומצער, בנושא ומקרה אחר לגמרי.

   

  ועדיין לא נגענו בכלל בנושא של "כלבי נחיה" או "כלבי עוקץ", ולעובדות פחות פופולאריות :

  כאן, "עוקץ: גם כלבים סובלים מהלם קרב", יחידת הכלבנים: מדריך הכה כלב באגרופים.

    

  '' 

  כן, אני יודעת שיש מי שיעוטו ויקפצו עלי כאן להשתיקני "כמוצאי שלל רב", ואני מוכנה לריקושטים.

  אני רק מבקשת שמי שמתכוון להוציאם והם בדרך מהכיוון שלו, שיזכור היטב :

  גם אני ככולם אוהבת וגאה בחיילים שלנו, חוששת להם;

  גם אני משפחה שכולה וכואבת את אלה שהלכו ללא שוב;

   

  גם אני ככולם חושבת ש: יש מקרים בהם גם האדם יוצא נשכר משימוש (בפירוש שורש שימוש) בבעל חיים מסוים וגם אותו בעל חיים יוצר נשכר מכך.

  כמו למשל כלבי נחייה שבמקום להיות כלבי רחוב עם גורל קשה, או במכלאה הם אמנם עוברים אימונים קשים מאד (והם באמת לא קלים) אך זוכים לתמורה בבית חם, מזון, מקלט.

   

  מעריב חיי כלב. בכתבה "עיניים שלי" (23.11.2004 עמ' 10) מתארת עדי כץ את חייהם של כלבים המיועדים לשמש ככלבי נחייה. קריעה ממשפחה אומנת, אימונים מפרכים, סירוס ומעבר בין בתים עם סיום תפקידם, הם חלק מחייהם הקשים של כלבים אלה.

   

  כאן הלך הרוחות של השנים האחרונות חסר הערכים והמלא צהוב חזק יותר ופעמים רבות יש בעיה:

  לא תמיד הם זוכים לבית חם ולאהבה כמו שנראה לנו, וגם לא לטיפול טוב. יש מקרים בהם רואים אותם כמכשיר, היחס אליהם קר וענייני, ואחרי שהם כבר "לא במיטבם" חולים וזקנים הם מושלכים כלאחר חפץ. נתקלתי במקרים, אז לא רוצה לשמוע דברים כמו "אין דבר כזה".

   

  יש דברים כאלה, לרוב הם מושתקים, "מוצאים להם פתרונות" כמובן על חשבון בעלי החיים, ובהחלט לא אוהבים שזה יוצא בגלוי לציבור. האנשים תמיד קודמים, ועוד יותר כשהם בעלי מוגבלויות, ולכלבים או חיות אחרות "עם כל הכבוד יש תחליף", וככה זה בדיוק נראה.

   

  בנושא כלבי עוקץ מבקשת סליחתכם. מעבר להזכרת הנושא הוא שכשלעצמו טעון וכאוב מאד מבחינתי, אינני מרחיבה ודנה בזה.

  לפעמים מודעים ויודעים דברים, גם שלא בדיוק פורסמו בעיתונות, וזה לא קל. לא כל הציבור מודע לצדדים האחרים הנוספים, שלא ניתנים לביטוי בכתבות בעיתונות.

  במקרים רבים אני מוצאת את עצמי, יחד עם חיילים מאמניהם מרכינה ראש בדמעות, אני, בלב שלי מבקשת סליחה, לא יודעת לגבי המאמנים שלהם.

   

  יש צדדים וגבולות שזזים ו"נודדים" בין ניצול לשימוש הדדי, ואינם סטטיים. הם תלויים בתקופה, באנשים, בגורמים, ובמציאות סביב באותו זמן.

  מה שבטוח, גם כאן התמונה אינה ורודה והרואית כמו שאוהבים לפעמים להציג, בכלל לא.

   

  הציניקנים הכרוניים שבינינו אומרים לפעמים לאוהבי ופעילי בעלי חיים שאפילו שהם מציגים אימוץ ופעילות למען בעלי חיים כפעולה התנדבותית על חשבון זמנם ומשאביהם הפרטיים ולמען הקהילה בהתנדבות למען האחר - בעצם גם אימוץ ודאגה לבעלי החיים שגרים אתם, הם מבחינה מסוימת, באיזה מקום, צורך ולכן גם בבחינת אינטרס שלהם.

   

  ואני מעלה השערה שיש מי שמתעקש בכל הכוח לראות את חצי הכוס הריקה באנשים, בכוונותיהם, ובכלל בכל דבר בחיים. מכאלה הרמתי ידיים, ולא מנסה להסביר או להתדיין.

  זו תכונת אופי ואישיות מוטבעת ועמוקה בשורשים "הפולניים" שלהם (אופי ופחות מוצא).

  כאשר אין המדובר בבעלי חיים, אלא בבני אדם שמסוגלים ויכולים לומר לא, כאן, הדברים שונים בעניין גבולות והגדרות בין שימוש הדדי לניצול....

  ''

  כשאתם רואים ידיעה או פרסום בנושא תשאלו את עצמכם:  אם היו בעלי החיים מציגים את התמונה, איך היא הייתה באמת נראית?

  I  REST  MY  CASE 

   

  כדי לסיים בחיוך אופטימי, אחת הדוגמאות הבודדות שבעיני נולדה מהצורך, ואני רואה בה שימוש הדדי ולא ניצול - היא היוזמה שצמחה בשנים האחרונות של "הולכת כלבים", שכן הכלבים ובעליהם זקוקים לשירות זה, המפעיל מרוויח, ושני הצדדים מרוויחים ואף אחד אינו סובל.

  עסק קטן ומצליח // עורך הדין שהפך למוליך כלבים ומרוויח עשרות אלפי שקלים בחודש. עו"ד עדי ברנע החליט להחליף קריירה והקים שירות הולכה התנהגותית לכלבים. עכשיו הוא מרוויח פי שניים.

   

  אל תתנו לאף אחד אף פעם לשים לכם משקפיים ורודים על דברים שהצהוב בהם גלוי לכל מי שיודע לקרוא בין השורות וזועק לשמיים. אם אתם שמים אותם לעצמכם זה כבר עניין אחר.

  ''

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (60)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     19/8/15 14:42:
   אצלי, האהבה לבעלי החיים היא מובנת , רגשית וטבעית, כמו הנשימה והמחשבות . הפיכת בעל חיים לביזנס בצורה כזו או אחרת היא פסולה בעיני כי מדובר בשימוש בחיים.
     13/8/15 10:45:
   מאמר מעניין
     9/10/13 12:06:

   צטט: bonbonyetta 2013-10-08 22:03:40

   צטט: נעה אל-יגון 2013-10-06 19:40:37

   אני חילונית אך יודעת כי חמשת הדברות הראשונות מדברות על מה שבין אדם לחברו...גם בתגובות כאן זה קצת נשכח, גם אדם לאדם חבר וגם אדם לכלב וכלב לאדם :) אז אל נא נשכח כולנו, ואהבת לרעך כמוך ...

   -

   אכן כן, הערה במקומה, חבל עם זאת שלא נראה לי שמי שהיה צריך לא רואה זאת.

    

   הערת תיקון

   חמשת הדברות האחרונות עניינם ביחסים שבין אדם לחברו, הראשונות בין האדם למקום.

   Thank You

     9/10/13 12:01:

   צטט: bonbonyetta 2013-10-08 20:14:48

   צטט: מוטיש_ 2013-10-04 21:05:47

   בעקרון אני בעד זה שבעלי חיים יחיו בסביבה הטבעית להן. הכלבים כיום ברובם הגדול חיים בערים בקרבת האדם. מסיבות שונות ומשונות. כבר מזמן נשכח שהכלב חיית טבע במהותו. ועל מה אנו דנים? לא על זה שהכלב יחזור לטבע ויחיה את חייו, אלא על הפונקציות שהוא אמור למלא. בגדול הכלבים ועוד בעלי חיים שבויתו הפסידו בקרב.. אני יודע את הקשר המיוחד שיש לאנשים לבעלי חיים ועד כמה קשורים איליו. אך הכלב וחיות אחרות אינן קישוט ואפילו לא מרפא לבדידותו של האדם. צר לי, הכלב וחיות אחרות נולדו לחופש בטבע.

   -

   וכיון שאנו שינינו לעד את זה, גזלנו מהם אזורי מחיה, זיהמנו את מזונם, "בייתנו" אותם לצרכנו, לא אפשרי להחזיר גלגל זה אחורה. בדיוק מסיבה זו אל לנו לבגוד באחריות למעשנו, ולכן לשחרר אותם לחופשי, נקרא לנוטשם ולהפקירם לגורלם המר.

   גם אני הייתי רוצה שדברים יחזרו למקומם הטבעי, אך זה לא יהיה.

   משום כך ראוי שלפחות האדם יעמוד במינימום אחריות לגורלם ויתייחס אליהם בהתאם כי בשל מעשיו הם במצב זה.

    

   היי בונבוניטה, תודה על ההתייחסותך. אכן אין להחזיר גלגל לאחור. המבוייתים ברובם הפסידו בקרב וקשרו גורלם עם האדם. במיוחד הכלב, "חברו של האדם". מדגיש את דבריך אלי "ראוי שלפחות האדם יעמוד במינימום אחריות לגורלם ויתייחס אליהם בהתאם כי בשל מעשיו הם במצב זה" חינוך ועוד חינוך זו הדרך לשינוי הרגלים של ניצול בעולם החי. תודה.

   Smiley Sunglasses

     8/10/13 22:22:

   צטט: דוקטורלאה 2013-10-08 18:59:57

   אנשים סוחרים בדברים שונים. ישנם אנשים שמגדלים למשל כלבים מסוגים מסויימים. מייבאים אותם ממקום מסויים, תמורת תשלום, ומטפחים גורים. הם אוהבים מאד את עבודתם אבל רוצים תמורה להשקעה הכספית ולמאמץ. אם אף אחד לא היה קונה, אז הם כנראה לא היו עובדים. אבל יש להם קונים ומתעניינים המשלמים היטב. ואין ספק שהם אוהבים את עבודתם ומשקיעים בה הרבה. לא רק כסף. היכן תשבצי אותם?

    

   תודה.

   היכן שהם, הם מנצלים את בעלי החיים, פעמים רבות "בתי גידול" כאלה אינם מטפלים טוב בלשון המעטה בבעלי החיים, בחו"ל הם ידועים כ puppy meals

   ואפשר למצוא חומר רב בנושא.

   יותר אפשר לקרוא על המסחר והגידול של בעלי חיים גזעיים כאן. אם תקראי, גם את תדעי היטב איפה לשבץ אותם.

   כלבים גזעיים

    

   חתול גזעי

    

   custom smiley

     8/10/13 22:14:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2013-10-07 17:25:41

   *** או בונבונייטה יקירתי ראשי כואב...יפה אמרת אבל, האם אני מנצלת את פלפל חתולי הנועז או שהוא - אותי? בסופ"ש הקודם מרקתי את הבית כולו עקב שמועה על הפשפש הירושלמי (ואני עוד מתגרדת), אכן ניצול הדדי. בשמחות.

    

   מה את רוצה ממנו?

   הוא נותן לך לגור אתו ביחד, לא? כמה כבר אפשר לדרוש?

   custom smiley

     8/10/13 22:11:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-10-07 13:56:58

   מזל טלה. מה זה מסביר ?

    

   את הכל.

   אבל אין זה הכרח כמובן, זה בידיו של אדם.

   custom smiley

     8/10/13 22:06:

   צטט: יפתחקוזיק 2013-10-07 07:27:36

   יש לי חבר שמשמש כאדם נחייה לכלב עיוור זה נחשב??? (ברצינות, ממש ברצינות..)

    

   -

   קודם כל אם יש לך חבר כזה, תביא אותו פה, אשמח להכירו.

   אדם המשמש ככלב נחיה לכלב עיוור הוא אדם משכמו ומעלה. גם אני ברצינות ממשית.

   Dog Walking Rosie

     8/10/13 22:03:

   צטט: נעה אל-יגון 2013-10-06 19:40:37

   אני חילונית אך יודעת כי חמשת הדברות הראשונות מדברות על מה שבין אדם לחברו...גם בתגובות כאן זה קצת נשכח, גם אדם לאדם חבר וגם אדם לכלב וכלב לאדם :) אז אל נא נשכח כולנו, ואהבת לרעך כמוך ...

   -

   אכן כן, הערה במקומה, חבל עם זאת שלא נראה לי שמי שהיה צריך לא רואה זאת.

   Thank You

     8/10/13 22:01:

   צטט: מוטיש_ 2013-10-06 16:53:34

   צטט: mosaïque blanche 2013-10-05 22:32:16

   פוסט חשוב, אך אנושות עדיין לא השכילה לטפל ולכבד  את בני האדם. ומה עם סחר נשים לצורך הזנות ועבדות הילדים, גזענות,  והיד עוד נטוייה.

   כך שעל בעלי החיים המסכנים לעמוד בתור. אולי מחר יהיה יותר ורוד מבחינתם, יותר סבלני, יותר "הומני". תודה.

    

   ברשותך כמובן , 

   חשוב שתהיה הרמוניה עם החי והטבע ועם האדם. כאשר האנושות מנצלת את החי וסוחרת בחיות ועוד. התנהגות זו מוכללת לכלל האנושות ומכאן ההשחחתה של האנושות. האדם למד להפריד את עצמו מן החי ומן הטבע. ולכן נוצרה לעניות דעתי המצוקה שתיארת בדבריך.

    

   --

   תודה

   Clapping Hands

     8/10/13 22:00:

   צטט: חניהפישמן 2013-10-06 09:42:25

   האם את חסה גם על בני אדם או רק על חיות? מה עשית למען מישהו לאחרונה? אנשים צריכים להתפרנס , רק מדיבורים אי אפשר לחיות

   --

   "חניה" יקרה

   נפלאה לי שאלתך באם אני חסה על בני אדם.

   מכל בני האדם שלא במיוחד חסים אחד על השני ראית צורך לשאול רק אותי? שאהיה יותר צדיקה מהאפיפיור? מדוע?

    

   אם תסתכלי בהגדרת הבלוג שלי, מראש הגדרתי דברים מסוימים, ששמתי לי למטרה לחוס ולפעול למען חסרי הישע שבסוף סולם העדיפויות של כולם, בעלי החיים.

   ולמה הם תמיד בסוף? בשל אנשים עם ראייה על החיים כמוך חניה.

   את יודעת, החמלה, הרחמים, האהבה – אינם סבון ולא מתבזבזים, למי שיש יש לו לכולם.

   למי שאין, בכלל אין, לא לזה ולא לזה, והוא עסוק בלבוא בטענות ובמקום לחזק ידי מי שכן עושה למען האחר, הוא נוזף בו שאין הוא מספיק פעיל גם לאחרים, בהתאם להשקפתו שלו הוא.

    

   בעיני לכל הפחות כל מי שפעיל למען האחר מבורך הוא.

   באם לפי השקפתך את שמה לך את האדם קודם, אדרבא, היי פעילה לפי ראות עינייך.

   אני בודאי לא אבוא אלייך בטענות בשל כך, כפי שאת עושה, וגם לא אכעס.

   אני לכל הפחות מבינה שככה זה תמיד, הגמל לא רואה הרי את הדבשת של עצמו....

    

   Kisses

     8/10/13 21:59:

   צטט: mosaïque blanche 2013-10-05 22:32:16

   פוסט חשוב,

   תודה

   אך אנושות עדיין לא השכילה לטפל ולכבד  את בני האדם.

   ואף אחד לא ילמד, ולא יחול שום קידום אם לא יתחילו מאיזה מקום, לא חשוב מאיפה, רק שיתחילו כבר...

   ומה עם סחר נשים לצורך הזנות ועבדות הילדים, גזענות,  והיד עוד נטוייה.

   הגדרתי בבלוג שלי שאני שמה לעצמי ראשונים את מי שתמיד אחרונים, נשכחים, שאף אחד לא סופר אותם, בין היתר בשל הקשפתם של כמוך.

   כך שעל בעלי החיים המסכנים לעמוד בתור. אולי מחר יהיה יותר ורוד מבחינתם, יותר סבלני, יותר "הומני". תודה.

   בשום אופן לא, מי קבע שעליהם הם לעמוד בתור ושהם אחרונים? את? אחרים? האדם, אך אין זה בהכרח הסדר והעדיפות הנכונים ואין האדם אוביקטיבי לשפוט בנושא.

   את יודעת חמלה, אינה סבון ואינה תבזבזת, אפשר בהחלט לרחם גם על הנזקקים כאן, וגם כאן.

   את יותר ממוזמנת כמובן לפעול בתחום שיותר קרוב ללבך.

   Lightbulb Idea

     8/10/13 21:38:

   צטט: עמנב 2013-10-05 15:56:43

   מסכים עם שרי - מרגישים שאת כותבת מהלב.
   תודה
   בחברה המערבית, בדתות המונותיאיסטיות, האדם הוא "נזר הבריאה", ובעלי החיים נבראו לשירותו - בין אם שירות מתמשך כמו בהמות העבודה וכלבי הנחייה, ובין אם לשמש לו לשעשועי ספורט ולמזון. יש בעלי חיים רבים במשק האדם, שהורבו וגודלו במיוחד לכך.
   זה היה בזמנים עברו, ימי קדם, הביניים, מה שהיה הגיוני ונכון לאז, השתנה כבר לפני אלפי שנים, גם בשטח המוסר וההומאני צריכים להתעדכן...
   לא כל שימוש הוא בהכרח אכזרי, ואין לקבל התעללות תוך כדי הגידול או השימוש, ובוודאי לא התעללות לשמה.
   מה שנראה לנו (אחרי שטיפת המוח של בעלי העניין) כהכרחי, אינו כך כלל וכלל, אם בשטח של בעלי חיים בתעשייה או ניסויים, או בשטחים אחרים.
   אני יודעת שלא כל שימוש הוא התעללות, והתעללות באשר היא פסולה בעיני ומבישה, אני רק שמה אצבע לעורר תשומת לב לשימוש כשלעצמו, גם אם וכשהוא אינו בגדר התעללות.
   נראה לי שיהיה קשה מאד להעביר את האנושות משימוש בבעלי החיים לצרכיהם, לראייתם כשווי ערך לבני האדם, כפי שרמזת בנושא העבדות. כל טוב, עמוס.

   ברור לי שיהיה קשה, אולי בלתי אפשרי, אבל אולי כן, כמו דברים אחרים שהיו פעם נראים ומקובלים כבלתי אפשריים, ושונו לנצח.

   Nosy Neighbor

     8/10/13 20:18:

   צטט: ברוכיטו 2013-10-05 10:09:13

   "ניצול מולבן" (שמשכורת יפה בצידה).מילים חדות כתער. ממש לא אוהב את עושי הצדקה המקצועיים.

    

   תודה, גם אני לא,

   בהחלט לא. אינני מכבדת בלשון המעטה הלבנת מילים מעשים ומשמעות או הצהבתם.

   אטום

     8/10/13 20:14:

   צטט: מוטיש_ 2013-10-04 21:05:47

   בעקרון אני בעד זה שבעלי חיים יחיו בסביבה הטבעית להן. הכלבים כיום ברובם הגדול חיים בערים בקרבת האדם. מסיבות שונות ומשונות. כבר מזמן נשכח שהכלב חיית טבע במהותו. ועל מה אנו דנים? לא על זה שהכלב יחזור לטבע ויחיה את חייו, אלא על הפונקציות שהוא אמור למלא. בגדול הכלבים ועוד בעלי חיים שבויתו הפסידו בקרב.. אני יודע את הקשר המיוחד שיש לאנשים לבעלי חיים ועד כמה קשורים איליו. אך הכלב וחיות אחרות אינן קישוט ואפילו לא מרפא לבדידותו של האדם. צר לי, הכלב וחיות אחרות נולדו לחופש בטבע.

   -

   וכיון שאנו שינינו לעד את זה, גזלנו מהם אזורי מחיה, זיהמנו את מזונם, "בייתנו" אותם לצרכנו, לא אפשרי להחזיר גלגל זה אחורה. בדיוק מסיבה זו אל לנו לבגוד באחריות למעשנו, ולכן לשחרר אותם לחופשי, נקרא לנוטשם ולהפקירם לגורלם המר.

   גם אני הייתי רוצה שדברים יחזרו למקומם הטבעי, אך זה לא יהיה.

   משום כך ראוי שלפחות האדם יעמוד במינימום אחריות לגורלם ויתייחס אליהם בהתאם כי בשל מעשיו הם במצב זה.

   Smiley Sunglasses

     8/10/13 20:11:

   צטט: silviaisr 2013-10-04 19:44:13

   תודה על הפוסט!ניצול.. ממש מזעזה

    

   איזה כיף אם הכל היה בדיה וזה היה לא נכון.....אטום

     8/10/13 18:59:
   אנשים סוחרים בדברים שונים. ישנם אנשים שמגדלים למשל כלבים מסוגים מסויימים. מייבאים אותם ממקום מסויים, תמורת תשלום, ומטפחים גורים. הם אוהבים מאד את עבודתם אבל רוצים תמורה להשקעה הכספית ולמאמץ. אם אף אחד לא היה קונה, אז הם כנראה לא היו עובדים. אבל יש להם קונים ומתעניינים המשלמים היטב. ואין ספק שהם אוהבים את עבודתם ומשקיעים בה הרבה. לא רק כסף. היכן תשבצי אותם?
     7/10/13 20:35:

   צטט: סגנון 2013-10-04 19:15:34

   בוני יקרה, את באמת כותבת מהלב, רק שזה קצת ארוך

   ומעורבב, אז ניסיתי לעשות סדר (לפחות בהתייחסותי).

   את שואלת אם זה שימוש הדדי או ניצול ?  אז כל

   התשובות נמצאות בשאלתך, די ברור לנו שחיות אוהבות

   תשומת לב, אוכל טעים, שירותים נקיים, שטח מחיה

   מוגדר ונרחב, להתאמץ ולנוח מתי שבא.....  בקיצור, קצת

   מזכירות אותנו.

   בחנות חיות - אין להן את התנאים האלו.

   בפינות ליטוף - אין להן.

   באימוץ חיות - אי אפשר לדעת מה קורה שם בפנים.

   בעוקץ שירתתי ב 1980 עוד שקראו לנו "הכלביה של

   הקצח"ר". בהתחלה התלהבתי אבל אחרי 3 חודשים היה

   לי ברור שאימון הכלבים הוא התעללות בוטה ואף אחד שלא

   ינסה לייפות את זה.

   סוף סוף מישהו שאומר זאת ללא כחל ושרק בפה מלא.

   תודה

   ''

   אין בדידות גדולה מזו של מי שלא סופרים אותו, ולא רואים אותו ממטר

    

   לא אמרתי שהם לא תורמים לצה"ל או

   שלא הצילו חיי אדם, אני רק אומר שהאילוף לתקיפה הוא

   התעללות בכלב (כי צריך להרגיז את הכלב עד כדי שהוא

   ירצה לנשוך אותך - כל יום, אז אם כל יום הייתי מרגיז אותך

   עד שהיית לוקחת סכין מטבח ומנסה לדקור אותי - אחרי

   שבוע היה צריך לחפות עלייך אישפוז באברבנל. כלב מטבעו

   לא אוהב לנשוך, בטח שלא בני אדם, בטח לא 6 פעמים ביום,

    אז כופים עליו את זה בכח..... בהמון כח, מושכים לו שם ושם,

   דוחפים אותו, קצת בועטים בו...  בקיצור מרגיזים אותו עד

   שהדרך היחידה שלו להפסיק את זה היא לנשוך אותך).

   והדבר החשוב שולחים אותם אל מותם, ומי שלא עומד בציפיות ויודע זאת ומסרב ?

   וזה הרי קורה...

   בהנחיית עיוורים באמת נוצר קשר מיוחד במינו, אבל זה

   מפני שהכלב "מוקרב" למען העיוור ומקבל אהבה מבעליו

   (במקרה האידאלי).

   וגם כאן, כשהוא מסיים את שירותו הנאמן, מה גורלו?....

     בקיצור, חיות זה לא משחק. גם להן יש רצונות ואם אדם

    רוצה לביית אותם הוא גם צריך לכבד אותם בהתאם. כל היתר

   הוא הבל הבלים.

   אתמול עלתה כתבה טור לעתון מדהים, ומספר על מי שטיפל ומטפל בחתולת רחוב, לא בגלל שהוא אוהב חתולים, או בעלי חיים, או אותה....

   ממליצה לקרוא, זה ממחיש יותר מכל דבר אחר כמה יחס אנושי לבעלי חיים לא קשור רק לאהבה אליהם.

   ynet  "חמלה"(6.10.13) רענן שקד

   אפילו לא אהבתי במיוחד את החתולה הארורה. אבל אז היא התחילה להתעוור

   http://article.yedioth.co.il/default.aspx?articleid=7621

   תודה

    

   ''

     7/10/13 19:49:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-10-04 18:49:26

   צטט: sari10 2013-10-04 06:05:14

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-10-03 23:27:41

   סליחה חברים, אבל ההתייפיפות הזו מוציאה לי את הג'ינג'ים. מכאן הדרך לא רחוקה לחזרה לחיים בטבע ללקט גרגרים ולישון במערות. אם אתם רוצים - בבקשה. אבל עזבו אותי. יש חנויות בעלי חיים, יש שימוש בבעלי חיים לטובת האדם, אני רוצה להמשיך לאכול ביצים ולשתות חלב ולא מאמין בליטוף אינסופי של פרה שתואיל בטובה לתת חלב. אגב, הדרך המוצעת היא הנחלת סטנדרטים אנושיים לביעלי חיים. זה בסדר בסרטים מצויירים כשבעלי החיים גם מדברים ונוהגים במכוניות, אבל זה גם מציאותי כמו בסרט מצויר. בקיצור - אל תתקנו לי עולם. ועוד משהו - נקניקיה מסויה זה תחליף מעולה כמו לאכול סלט מנייר, שוקולד מפלסטיק ויין ממיץ פטל.

    איזה ציניות ....

   אבל יורם, ייאמר לזכותך?

   שאתה כנה ואומר בדיוק את אשר על ליבך...

   ואני דווקא אוהבת נקניקייה מסויה ....חיוך

    

   היי שרי,  הכל - רק לא ציניות.  באמת.  יתכן שאני אדם מיושן, או בעל ערכים מיושנים, אבל מרוב פוליטיקלי קורקט, אנחנו כבר "משחקים" עם האבולוציה.  האדם עשה שימוש בבעלי חיים משחר נעוריו.  לפני שנה, בטיול בספרד (לא עולם שלישי...) ראיתי איכר חורש בשור ומחרשה.  השור עבד קשה. אז גם על זה נוותר ?  הכיוון אליו מוליכה בונבונייטה, הוא כיוון שבעיני הוא אוטופי ולא מעשי.  ניגע בדוגמה שלה. יש חנויות בעלי חיים בהן היחס ליצורים הללו (חביבים וחמודים ברובם) הוא טוב יותר ויש חנויות בהן היחס רע.  זה אבל כמו במציאות האנושית, יש מקומות עבודה מופלאים, ויש מקומות הקרובים לעבדות.  לא נוכל לתקן הכל ואני ממש לא חושב שצריך להתחיל במקומות שבונבונייטה מצביעה עליהם.. 

   בענין הנקניקניה - מה אני אומר, אני לא רק שמרן מיושן, אלא גם מרשה לעצמי להגיד שאני פיינשמקר או פלצן.  תבחרי את המינוח. בכל אופן,  אני מעדיף  מזון מן החי (הייתי עדין, לא ?)

   בונבונייטה - תודה גדולה על הפלטפורמה המצויינת לדיאלוג בנושא.  הכוכב שמייד אתן, הוא על המצע שנתת לדיון כאן. סופש נעים.

   אין בעד מה, שימחתם אותי מאד כשראיתי שאתם מתווכחים אחד עם השני. לדבר על הנושא שאותו העליתי, בין אם מסכימים איתו או לא, זו המטרה. אני רק מבקשת להבא להגיב  עם "פחות ג'ינגי'ם" ולהתחיל להגיב כשכמות הג'ינג'ים קטנה יותר, כדי שיהיה נעים יותר לקרוא אותך, גם אם הרגשתך מנוגדת.

   הנושא שהעליתי דרך אגב הוא הגבול הדק בין שימוש הדדי, תן וקח לבין ניצול, וקיים גם בין בני אדם כמובן, כשהאינטרס מוחבא ומקבל איצטלה ומילים יפות. אבל בפועל המציאות זה מכוער.

   אתה לקחת את זה לכיוון ספציפי מאד, שלאו דווקא אליו התכוונתי, אבל יאללה, סע, רק שוב, תתחיל לכתוב כשכמות הג'ינג'ים בהתחלה....קריצה

   ''

     7/10/13 19:14:

   צטט: נרתיקנית דביקה 2013-10-04 18:33:44

   צטט: נערת ליווי 2013-10-04 15:05:06

   מתוקה,

   תראי מה קרה

   לפחות עד עכשיו. וזה מבחינתי מה שהכי מעניין כאן. אצלך

   כל אחד ואחת לקח את מה שכתבת למקום שלו. צוחק

   צביעות וצבעים. גם צבעים בקפה הייתה ותהיה תמיד.

   עדיף לחפש ובעיקר למצוא את הטוב כמו שאת עושה.

   שבת שלום :)

   אני משתמשת ולא מנצלת את תגובתה של נערת :)

   i couldn't agree more

   נ.ד. שבת שלום בונבון  נשיקה

   -----------  

   שלחתי לך משאית ענקית מלאה מילים ואותיות כדי שלא תקחי את אלה של נערת ליווי. משלוח אקספרס, תגידי לי כשיגיע, טוב?   צוחק

   ''


     7/10/13 19:08:

   צטט: דרורהגרין 2013-10-04 15:16:37

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-10-03 23:27:41

   סליחה חברים, אבל ההתייפיפות הזו מוציאה לי את הג'ינג'ים. מכאן הדרך לא רחוקה לחזרה לחיים בטבע ללקט גרגרים ולישון במערות. אם אתם רוצים - בבקשה. אבל עזבו אותי. יש חנויות בעלי חיים, יש שימוש בבעלי חיים לטובת האדם, אני רוצה להמשיך לאכול ביצים ולשתות חלב ולא מאמין בליטוף אינסופי של פרה שתואיל בטובה לתת חלב. אגב, הדרך המוצעת היא הנחלת סטנדרטים אנושיים לביעלי חיים. זה בסדר בסרטים מצויירים כשבעלי החיים גם מדברים ונוהגים במכוניות, אבל זה גם מציאותי כמו בסרט מצויר. בקיצור - אל תתקנו לי עולם. ועוד משהו - נקניקיה מסויה זה תחליף מעולה כמו לאכול סלט מנייר, שוקולד מפלסטיק ויין ממיץ פטל.

    

   הנחלת סטנדרטים של פרות להולכי על שתיים היא מה שצריך. חמלה זה משהו שקשה לקנות תחליף שלו. ואגב תחליפי נקניקיות- בטוחה שיש מטעמים שעדיין לא טעמת וטעמים שעדיין לא גילית, אמנם אין בהם ניצול של בעלי חיים אבל הם בהחלט ראויים למאכל אדם.

    

   תודה דרורה, אבל הבן אדם שומע, לא נראה לי שמקשיב, טון תגובתו הראשונה מראה זאת יותר מכל דבר אחר.

   אני כמוך בטוחה שאם יטעם חלק מהדברים יראה ש"השד לא נורא כל כך"

   ''

     7/10/13 18:52:

   צטט: נערת ליווי 2013-10-04 15:05:06

   מתוקה,

   תראי מה קרה

   לפחות עד עכשיו. וזה מבחינתי מה שהכי מעניין כאן. אצלך

   כל אחד ואחת לקח את מה שכתבת למקום שלו. צוחק

   כן, מצחיק לראות את זה לפעמים, והכי קטע שמעטים מאד אכן קוראים את הדברים מהמובן שאני התכוונתי לו.

   כן או לא לסרס ולעקר. למי כואב יותר? לבעל החיים? לבעלים של בעל החיים? ומה אם מדובר על חתולי רחוב או חתולי פ"ז כמו שאת קוראת להם. מה עדיף? פחות יצורים שיסבלו? יותר פרטים ברחובות שלא לכולם יהיה מה לאכול?

   אין מונופול על "צדק" ואין כזה אבסולוטי, לפחות אנשים שאוהבים בעלי חיים, פעילים, מקדישים מזמנם ומשאביהם האישיים, כוונתם לעשות הכי טוב שאפשר, שהם יכולים. ואם לא הם מי יעשה למענם יותר? 

   וזה כבר הרבה, ועדיף בעיני מאשר מי שאינו נוקף אצבע ולא אכפת לו, ומשחק ב"עקרונות" של לעקר או לא, כשהוא מעולם לא טיפל או האכיל חתול רחוב פגוע.

   ובני אדם ותפקידים בהשוואה לכלבי נחייה שהם כלבי עבודה. מה קורה לאדם שעובד בשכר מינימום ובתנאי העסקה מחורבנים? אותו לא סופרים?  אותו לא חומלים? יש גם אנשים שנמצאים בקצה שרשרת המזון. בארץ הזו לא מעט..

   בהחלט, וגם לו מגיע את זכויותיו שלו, אלא שהבלוג שלי עיסוקו מוגדר. בכל מקום שמים תמיד את האדם במרכז והאינטרסים שלו ראשונים במעלה. אצלי בבלוג אני רואה תמיד, קודם את המסכנים ביותר, שבתחתית. 

   ותתפלאי, לגבי בני אדם, הראייה שלי דומה, אני רואה קודם כל את הנזקקים, אלא שכאמור בחרתי להתמקד במה שבחרתי.

   מי שלוקח על עצמו עזרה בתחום דומה, מקביל, שיבורך, יש בהחלט גם הרבה כאלה.

   מדלגת לי שוב לבעלי חיים שנרכשים בחנויות. לא דווקא לעכברים שנקנים עבור אנשים שמגדלים נחשים (כל אחד והתחביבים שלו או שלה), לא חייבים להכנס לחנויות "מחמד"  זוכרת את סוסי הפוני שנראים נהדר ואפילו משמחים ילדים בחגים בכל מיני פארקים ירוקים? עד שמביטים להם במפרקים המפורקים או בכמה מים הם לא מקבלים על כל שעת עבודה, בערך כמו כמה עובדים שאין להם מספיק הפסקות... אז כן. בעלי חיים. ושוב גם בני אדם.

   כן, אני זוכרת גם אותם, בכל שעה ובכל מקום בו אני הולכת לטייל, גם בארץ וגם בחו"ל, גם אם הם חווה של בנות יענה שהמבקרים רוכבים עליהם, אם הם פילים בתאילנד, או סוסי מירוץ.

   זוכרת, לא רוכבת, לא משתעשעת על חשבונם, אף פעם.

   עוד משהו על כלבי נחייה. אני הכרתי משפחה שהיו לה שני כלבים, אחד זה של העיוור ישן במלונה בגינה השני חי בבית חיי מלוכה. המשפחה עם לב ענק! אני רצינית.

   למה זה של העיוור ישן בחוץ במלונה? למה לא בבית יחד עם כולם?

   לגבי סרט מצויר, ממליצה על רטטווי. פשוט נפלא!

   צביעות נמצאת בכל מקום.

   נכון, בהחלט, ואני לא אוהבת שמלבינים אותה וקוראים לה בשמות של "פוצי קוצי", שיקראו לילד בשמו.

   לפעמים, אנשים שהם לא לגמרי בני אדם, מעדיפים לראות ולהראות צד אחד של עצמם, כי זה הצד שמצטלם נהדר, כמו שפינות ליטוף לא יראו לעולם איך הם בועטים את החיות  לתוך הכלובים.

    

   ככה זה. העולם לא מושלם.

   צביעות קיימת בכל מקום.

   (כמעט)

   יודעת בהחלט, אבל לפחות שנצליח להביא אותו לדרגה שאפשר יהיה לסבול אותו, שדברים יהיו קצת פחות שחורים, שיהיו אפורים....

   רוצה עוד דוגמא? קחי אמא, או אבא לצורך העניין, זה שאותו אחד או אחת חושב שהילד הפרטי שלו הוא הכי מוצלח / יפה / מתוק, לא עושה את אותו הורה אוהב ילדים או מחבק כל ילד ברחוב.

   גם מי שמחזיק פרחים באגרטל לא בהכרח יודע להנביט זרעים.

   נכון, אותו דבר שלא כל מי שיש לו חתול אוהב חתולים, וכנ"ל בעל חיים אחר...

   צביעות וצבעים. גם צבעים בקפה הייתה ותהיה תמיד.

   עדיף לחפש ובעיקר למצוא את הטוב כמו שאת עושה.

   שבת שלום :)

   אני תמיד רואה גם את הטוב וגם את הפחות טוב, וכדי שיהיה לנו לאט לאט יותר מחצי כוס מלאה מאשר ריקה צריך לחשוף את הריקה, להתמודד אתה, ולא לקרוא לה בשמות שונים ומשונים ולהתעלם ולהחביא אותה.

   animated gifs

   זה עבורך, פשוט כי זה מצא חן בעיני

     7/10/13 18:36:

   צטט: נ.י.ל.י 2013-10-04 09:54:01

   הפסקתי לקנות בחנות ידועה למזון לבעלי חיים רק בגלל שהם מגדלים חתולים גזעיים לרביה.בני רכש מהם חתולה בוגרת גזעית לאחר שנים של המלטות.החתולה הזו היתה כמעט אוטיסטית בשנה הראשונה לאחר עיקורה והפסקת "מכונת ההמלטה".....עכשיו לאחר שנתיים הפכה לחתולה עליזה,משחקת וחביבה.כל מה שנוגד את הטבע אינו רצוי ואינו אהוב עלי.
   העיקר שקוראים לחנות משהו בסגנון של "חנות חיות" "לאוהבי בעלי חיים", ואנשים יוצאים מנקודת ראות מוטעת שבעליה של חנות כזו אוהבי בעלי חיים, טעות.
   כמה פעמים אני ממש צריכה לנזוף באנשים שבמקום ללכת עם כלב חולה לוטרינר כי זה עולה ביקור, הולכים לחנות חיות שיגיד להם מה לעשות כי יש לו נסיון והוא בטח אוהב ויודע....
   גם ליבי כואב לראות את מאלפי הכלבים ואת מבטם של היצורים שכופים עליהם הניגוד לטבעם "חינוך".
   לא כל מאלפי הכלבים מאלפים בשיטות חיוביות, יש כאלה בשיטות קשות, ואנני רוצה לפרט לך.
   אבל כלבי הנחיה והעוקץ מצילי חיים והיחס אליהם בדרך כלל אחרי סיום תקופת האימון-נהדר.הם אהובים !!הייתי יכולה לכתוב עוד ועוד-אך אסתפק בזאת ולך שוב התודה על היותך!
   animated gifs

   ואת בטוחה שאת יודעת מה קורה לגבי היחס אליהם תוך כדי האימון? ומה קורה עם הכלבים שלא מגיעים לסופו?


   *** או בונבונייטה יקירתי ראשי כואב...יפה אמרת אבל, האם אני מנצלת את פלפל חתולי הנועז או שהוא - אותי? בסופ"ש הקודם מרקתי את הבית כולו עקב שמועה על הפשפש הירושלמי (ואני עוד מתגרדת), אכן ניצול הדדי. בשמחות.
     7/10/13 14:08:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-10-07 13:56:58

   מזל טלה. מה זה מסביר ?

    

   למה יש לך משקפיים שחורים בצילום אם כך? זה מה שאני רואה עכשיו

   וכן הפוסט הזה היה לי מול העיינים עכשיו. 

    

   טלה זה מזל משובח!

   הראשון בגלגל.

   אש

   להבה

   אדום

   גם

   ואפילו יהלום אם אני לא טועה :))

    

   כבשה זו גם חיה לא רעה. בכלל,

   לא רק בזכות התלתלים. אבל גם,

    

   Meee-Hamemet החיה!

    


     7/10/13 13:56:
   מזל טלה. מה זה מסביר ?
     7/10/13 07:27:
   יש לי חבר שמשמש כאדם נחייה לכלב עיוור זה נחשב??? (ברצינות, ממש ברצינות..)
     6/10/13 20:39:

   צטט: קוכליאה 2013-10-04 08:45:12

   נכון שאנחנו מדברים על בעלי חיים, אבל אני לא יכולה להתעלם מהניצול וההתעללות של בני אדם בבני אדם! אינספור דוגמאות מזעזעות באכזריותן ומה שנכון פה נכון גם לגבי בעלי חיים. כואב! באשר לגבולות- אם מדובר בניצול והתעללות או שימוש הדדי- יש ויש. התפלאתי שלא הזכרת גני חיות.. שמה הניצול חוגג. המסכנות צריכות לסבול שבי כדי לספק לנו אטרקצית בילוי?... בעידן שניתן לחזות בהן במסכים ברזולוציה וצילום נפלא, זה מיותר.

   -

   אינני מתעלמת בכלל, היא מזעזעת בפני עצמה. ציינתי בפירוש שאני מדברת על התופעה ככלולתה, של שימוש הדדי או ניצול בכל תחומי החיים.

   את מוזמנת בהחלט להביא כאן דוגמאות מתחום בני האדם - לבני אדם, ובכלל - עוד יותר אשמח אם תעשי פוסט המשך.

   זה יהיה שיתוף פעולה מעולה.

   מה דעתך?

   ''

     6/10/13 20:35:

   צטט: sari10 2013-10-04 06:05:14

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-10-03 23:27:41

   סליחה חברים, אבל ההתייפיפות הזו מוציאה לי את הג'ינג'ים. מכאן הדרך לא רחוקה לחזרה לחיים בטבע ללקט גרגרים ולישון במערות. אם אתם רוצים - בבקשה. אבל עזבו אותי. יש חנויות בעלי חיים, יש שימוש בבעלי חיים לטובת האדם, אני רוצה להמשיך לאכול ביצים ולשתות חלב ולא מאמין בליטוף אינסופי של פרה שתואיל בטובה לתת חלב. אגב, הדרך המוצעת היא הנחלת סטנדרטים אנושיים לביעלי חיים. זה בסדר בסרטים מצויירים כשבעלי החיים גם מדברים ונוהגים במכוניות, אבל זה גם מציאותי כמו בסרט מצויר. בקיצור - אל תתקנו לי עולם. ועוד משהו - נקניקיה מסויה זה תחליף מעולה כמו לאכול סלט מנייר, שוקולד מפלסטיק ויין ממיץ פטל.

    איזה ציניות ....

   אבל יורם, ייאמר לזכותך?

   שאתה כנה ואומר בדיוק את אשר על ליבך...

   ואני דווקא אוהבת נקניקייה מסויה ....חיוך

    

   -

   כנות אינה יכולה לשמש מחסה להתבטאות שנאמרת בטונים שאינם חבריים. אפשר לומר את אותו דבר בצורה אחרת בלי שום בעיה, ועדיין להיות כנים לחתולין.

   צריכים לשאול את יורם שלנו איזה מזל הוא, זה בטח יסביר חלק מהעניין.

   ''

     6/10/13 20:33:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-10-03 23:27:41

   סליחה חברים, אבל ההתייפיפות הזו מוציאה לי את הג'ינג'ים. מכאן הדרך לא רחוקה לחזרה לחיים בטבע ללקט גרגרים ולישון במערות. אם אתם רוצים - בבקשה. אבל עזבו אותי. יש חנויות בעלי חיים, יש שימוש בבעלי חיים לטובת האדם, אני רוצה להמשיך לאכול ביצים ולשתות חלב ולא מאמין בליטוף אינסופי של פרה שתואיל בטובה לתת חלב. אגב, הדרך המוצעת היא הנחלת סטנדרטים אנושיים לביעלי חיים. זה בסדר בסרטים מצויירים כשבעלי החיים גם מדברים ונוהגים במכוניות, אבל זה גם מציאותי כמו בסרט מצויר. בקיצור - אל תתקנו לי עולם. ועוד משהו - נקניקיה מסויה זה תחליף מעולה כמו לאכול סלט מנייר, שוקולד מפלסטיק ויין ממיץ פטל.

   --

   יווו  מה נסגר אתך יורם?

   מי דרך לך על היבלת ומאיפה כל העצבים ?

   זה הבלוג שלי, לא של חברים, לא רצית שיראה כאילו אתה מתקיף אותי אז כתבת זאת ברבים?

   כבר התחבאתי מתחת לשולחן לבדי בחושך, כמו פולניה טובה מפחד שאתה הולך להרביץ לי.

   '' 

   אח"כ חשבתי טוב ויצאתי מתחת לשולחן ובאתי להרביץ לך חזרה.

   ''

   דיברתי כאן על תופעה רחבה שקשורה לתחומים רבים מאד בחיים, על ניצול שלובש מסכה של אינטרס הדדי, אתה לקחת את זה אך ורק לכיוון אחד של צריכת בעלי חיים למזון, וכמתקפה על אורח החיים שלך. זה שכך לקחת זאת זו בחירה שלך, כוונתי הייתה לתופעה בכללותה, וזה כולל עוד הרבה דברים אחרים.

    

   קח לדוגמא את תופעת הזנות:

   אפשר מצד אחד לומר שזה בעצם "ניצול הדדי", הזונה רוצה את הכסף הגבר רוצה את הפעילות שהיא מספקת.

   אלא מה? לא צריכים להוציא מהתמונה את הסחר בנשים שנעשה בכפייה, את הסרסורים, את האילוצים – וזה כבר לא כל כך ניצול הדדי, אלא די חד צדדי ונוטה חזק מאד לצד אחד.

   להתחבא שוב פעם מתחת לשולחן? גם כאן יוצאים לך "הג'ינגיים"? אתה רואה למה התכוונתי?

    

   אני אישית אינני מנסה לתקן עולם, זה בלתי אפשרי. מה שאני מנסה לעשות זה להראות את דרך החשיבה שלי. לאיזה מקום לוקח זאת כל אחד זה כבר עניין שלו.

   לגבי טעמה של סויה הצחקת אותי. והאמת, גם אני לפני שהפסקתי לאכול בעלי חיים חשבתי בדומה לך, לגבי זה וגם לגבי מאכלים אחרים.

   אלא שהטעם משתנה, וכיום אני מאד אוהבת מאכלים שבעבר לא אהבתי.

    

     6/10/13 20:12:

   צטט: נעה אל-יגון 2013-10-03 21:24:56

   האנשים שאני מכירה, עיוורים, ולהם כלבי נחייה, הכלבים הם הדבר הקרוב והאהוב עליהם ביותר ... אינני מכירה אחרים ... ואני מכירה לא מעטים.

   ואני מכירה כלבים ששירתו ככלבי נחיה, ולאחר ש"סיימו את תפקידם" הושלכו מהבית אליו היו רגילים ונמצא להם "סידור אח" שלפעמים היה בית אחר, ולפעמים מכלאה של כלבים עזובים.
   אני מכירה גם, חיילים חיילי עוקץ שנפצעו בקרב, הס מלהזכיר את הכלב שנפגע באותה פעולה, הצער עליו גדול יותר מהפציעה של אותו חייל עצמו, אגב, חיילי עוקץ משוחררים מקבלים את הכלב שלהם וממשיכים לגדל אותו באזרחות.

   אני יודעת, לא על זה דיברתי. אולי יותר על שלב האימונים, ועל אלה שלא מגיעים לקו הגמר, ומה כל הקטע הזה כולל.
   אכן קשה מנשוא המחשבה על גיוס כלבים שלא ברשותם כי אין הם יכולים להחליט, זה בהחלט אכזרי, אני מאמינה ומקווה שיבוא יום וישתמשו ברובוטיקה במקום, כנראה שלבעל החיים יכולות על :(

   גם אני מקווה, כי שלומם ובריאותם של חיילנו יקרים גם לי מאד. משפחתי ידעה שכול רב, אין כח יותר.

   animated gifs

     6/10/13 19:40:
   אני חילונית אך יודעת כי חמשת הדברות הראשונות מדברות על מה שבין אדם לחברו...גם בתגובות כאן זה קצת נשכח, גם אדם לאדם חבר וגם אדם לכלב וכלב לאדם :) אז אל נא נשכח כולנו, ואהבת לרעך כמוך ...
     6/10/13 19:40:

   צטט: Gfaus 2013-10-03 17:24:55

   הניצול הוא אכן מזעזע ... *

    

   -

    

    

   לא רק הניצול עצמו מזעזע. בעיני מזעזעת לא פחות עצימת העיניים של רוב האוכלוסיה, שאינה רוצה לדעת מה התמונה האמיתית, כך נוח יותר לתרץ את מה שקורה.

   הוא כאילו לא קורה.

   פטנט נהדר.

   animated gifs

     6/10/13 19:38:

   צטט: ~בועז22~ 2013-10-03 14:00:59

   אולי צמד המילים מהווה תיאור מעט קיצוני ("ניצול הדדי"...) אבל הוא בהחלט מציג את המציאות ללא כחל ושרק.

    

   -

   זו היתה בדיוק הכוונה, להציג את המציאות ללא כחל ושרק כי כל הזמן מציגים אותה מתוך משקפיים ורודים, או צהובים, או בכלל מתעלמים מחצי מהעובדות כדי לתת רושם רצוי.

   animated gifs

     6/10/13 19:36:

   צטט: * חיוש * 2013-10-03 09:57:34

   בוקר ניפלא בונבוניטה יקרה לליבי נשיקה

   תודה שהערת (הארת) ליבנו לצדדים הצהובים לגבי שימוש בחיות

   למטרות רווח וכאלו...

   התמונה עם התרנגולות ממש זיעזעה אותי כמו באותה נסיעה שלי אחרי משאית

   עמוסה לעייפה בתרנגולות, כל נוצה שהתעופפה מתוכה ( והיו המון) צבטה בליבי

   היה ניתן לראות את כל התרנגולות בעיסה אחת

   ואני בליבי קראתי לזה : "מסע העינויים אל המוות"

   לפחות ש"יקראו לילד בשמו", מה שמפריע לי הוא בהחלט ההונאה של הציבור ו"הבלבנה" של דברים כשמעלימים את המשמעות האמיתית שלהם. 

   ראית פעם בספרי ילדים איך כתוב על הפרה ש:היא נותנת לנו חלב.

   נותנת?

   אנו הרי גוזלים את החלב של העגל ממנה נגד רצונה.

   על זה אני מדברת. מעמידים זאת כאילו "יד לוחצת יד" לפעמים אך זה אינו כך, אלא חד צדדי לגמרי.

   לגבי כלביי הנחייה - ראיתי פעם כתבה על בעלים עיוור ועם היזדקקות מתפתחת בינהם אהבה

   בהחלט, ברוב המקרים זה כך. אלא שבמקרים רבים, ולרוב הם אינם מובאים לידיעת הציבור, כשהכלב "מסיים את תפקידו" אוהב או לא הוא די "מושלך מביתו". ברור שקוראים לזה אחרת "מוצאים לו סידור" אבל למעשה זה ככה.

   גם הקרקס כשלעצמו - הקהל הצופה מתמוגג מהנאה ומאחורי הקלעים

   החיות לא מלקקים דבש עד שהם מגיעים למצב של ביצוע נהדר על הבמה.

   לא מלקקים דבש זה על דרך המיעוט בענק.

   כל שנה כשאני הולכת לחסן את דין שלי - אני זוכה להנחה משמעותית בגלל היותו מסורס

   ( כך אימצתי אותו מצער בעלי החיים)

   וכל שנה אני שואלת את עצמי - ( למרות שההסבר מאוד הגיוני, הגבלת ילודה וכלבים נטושים)

   מי אנחנו - שקובעים לכלב או לכלבה אם יוכלו להביא דור המשך או לא?

   כן, גם אני תוהה כך בעמקי לבי, אלא שעם כל הכלבים והחתולים העזובים, אני אומרת לעצמי שאם אין ביכולתי למצוא להם בתים, העמידה על העקרונות מבחינה זו היא לוקסוס שאינני יכולה להרשות לעצמי. מי שאינו נוהג כך  -  מתחמק מאחריות.

   תודה על הרשומה המעוררת מחשבות על עוד המון דברים שאנחנו פשוט

   מקבלים כדבר מובן מאליו.

   * חיבוקים אוהבים ונשיקות חמות לליבך הגדול ♥

   תודה גם לך חברה, שבוע טוב

   animated gifs

     6/10/13 16:53:

   צטט: mosaïque blanche 2013-10-05 22:32:16

   פוסט חשוב, אך אנושות עדיין לא השכילה לטפל ולכבד  את בני האדם. ומה עם סחר נשים לצורך הזנות ועבדות הילדים, גזענות,  והיד עוד נטוייה.

   כך שעל בעלי החיים המסכנים לעמוד בתור. אולי מחר יהיה יותר ורוד מבחינתם, יותר סבלני, יותר "הומני". תודה.

    

   ברשותך כמובן , 

   חשוב שתהיה הרמוניה עם החי והטבע ועם האדם. כאשר האנושות מנצלת את החי וסוחרת בחיות ועוד. התנהגות זו מוכללת לכלל האנושות ומכאן ההשחחתה של האנושות. האדם למד להפריד את עצמו מן החי ומן הטבע. ולכן נוצרה לעניות דעתי המצוקה שתיארת בדבריך.

     6/10/13 09:42:
   האם את חסה גם על בני אדם או רק על חיות? מה עשית למען מישהו לאחרונה? אנשים צריכים להתפרנס , רק מדיבורים אי אפשר לחיות
     5/10/13 22:32:

   פוסט חשוב, אך אנושות עדיין לא השכילה לטפל ולכבד  את בני האדם. ומה עם סחר נשים לצורך הזנות ועבדות הילדים, גזענות,  והיד עוד נטוייה.

   כך שעל בעלי החיים המסכנים לעמוד בתור. אולי מחר יהיה יותר ורוד מבחינתם, יותר סבלני, יותר "הומני". תודה.

     5/10/13 21:35:

   צטט: bonbonyetta 2013-10-05 19:12:35

   צטט: sari10 2013-10-03 07:32:23

   בונבונייטה,

   כמו כל הפוסטים שלך יקירתי,

   גם זה מורגש שבא מהלב שלך.
   תודה

   מסכימה איתך ביחס לניצול שבא לידי ביטוי בחנויות לחיות מחמד...

   מה שסיפרת על אותו ארנב שנקרע בין שני ילדים?

   מזעזע לחלוטין ....

   ההורים עמדו בצד ולא הפסיקו את זה, שתביני, ואף אחד ממנהלי המקום לא השגיח על בעלי החיים. וזה מקום מפורסם, אנשים ממשיכים ללכת לשם. אני לא הייתי הולכת למקום כזה!!!

   ביחס לכלבי נחייה ועוקץ?

   זה שונה במובן שהצורך באותם כלבים מצדק.

   איך יסתדרו עיוורים? ומה יהיה עם החיילים שלנו?

   נכון, את צודקת שזה לא הוגן כלפי הכלבים,

   אבל ... קשה לשפוט.

   זה לא דומה למקרי ניצול מכל הסוגים האחרים.

   אף אחד לא רואה את הצד של הכלבים, איך הם מאומנים, ומה קורה אתם אחרי שהם לא שמישים יותר... צריך לדאוג להם גם אח"כ. נכון.

   ביחס לגבול בין ניצול  לשימוש הדדי?

   אני לא קוראת ניצול

   לאנשים שמחזיקים כלב בבית, אוהבים, דואגים,

   מטפלים בו וזוכים חזרה לאהבה ונאמנות.

   בדיוק כפי שאני לא קוראת ניצול,

   לבני זוג שגרים יחד באהבה חיוך

   בדיוק, אבל יש את אותם צדקנים, שהם עצמם לא עושים דבר, הם אינם מצילים בעלי חיים עזובים ונותנים להם בית, אך כאן בקפה, טוענים וטענו שהם מחזיקים בעלי חיים כצורך שלהם, ומשום כך זה באיזה מקום גם אינטרס....

   לא היה נעים לי לומר לכל אלה, היכן שהדברים באו לידי ביטוי, שמי שנפשו קרה, ללא חמלה ואהבה, רק אדם כזה מסוגל לראות אינטרס היכן שאינו קיים. רק אדם כזה רואה כך את החיים מבעד לאינטרסים בלבד, ואינו יכול או מסוגל לראות דברים אחרת. כל כך נכון ....

   ''

    

     5/10/13 21:33:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-10-04 18:49:26

   צטט: sari10 2013-10-04 06:05:14

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-10-03 23:27:41

   סליחה חברים, אבל ההתייפיפות הזו מוציאה לי את הג'ינג'ים. מכאן הדרך לא רחוקה לחזרה לחיים בטבע ללקט גרגרים ולישון במערות. אם אתם רוצים - בבקשה. אבל עזבו אותי. יש חנויות בעלי חיים, יש שימוש בבעלי חיים לטובת האדם, אני רוצה להמשיך לאכול ביצים ולשתות חלב ולא מאמין בליטוף אינסופי של פרה שתואיל בטובה לתת חלב. אגב, הדרך המוצעת היא הנחלת סטנדרטים אנושיים לביעלי חיים. זה בסדר בסרטים מצויירים כשבעלי החיים גם מדברים ונוהגים במכוניות, אבל זה גם מציאותי כמו בסרט מצויר. בקיצור - אל תתקנו לי עולם. ועוד משהו - נקניקיה מסויה זה תחליף מעולה כמו לאכול סלט מנייר, שוקולד מפלסטיק ויין ממיץ פטל.

    איזה ציניות ....

   אבל יורם, ייאמר לזכותך?

   שאתה כנה ואומר בדיוק את אשר על ליבך...

   ואני דווקא אוהבת נקניקייה מסויה ....חיוך

    

    

   היי שרי,  הכל - רק לא ציניות.  באמת.  יתכן שאני אדם מיושן, או בעל ערכים מיושנים, אבל מרוב פוליטיקלי קורקט, אנחנו כבר "משחקים" עם האבולוציה.  האדם עשה שימוש בבעלי חיים משחר נעוריו.  לפני שנה, בטיול בספרד (לא עולם שלישי...) ראיתי איכר חורש בשור ומחרשה.  השור עבד קשה. אז גם על זה נוותר ?  הכיוון אליו מוליכה בונבונייטה, הוא כיוון שבעיני הוא אוטופי ולא מעשי.  ניגע בדוגמה שלה. יש חנויות בעלי חיים בהן היחס ליצורים הללו (חביבים וחמודים ברובם) הוא טוב יותר ויש חנויות בהן היחס רע.  זה אבל כמו במציאות האנושית, יש מקומות עבודה מופלאים, ויש מקומות הקרובים לעבדות.  לא נוכל לתקן הכל ואני ממש לא חושב שצריך להתחיל במקומות שבונבונייטה מצביעה עליהם.. 

   בענין הנקניקניה - מה אני אומר, אני לא רק שמרן מיושן, אלא גם מרשה לעצמי להגיד שאני פיינשמקר או פלצן.  תבחרי את המינוח. בכל אופן,  אני מעדיף  מזון מן החי (הייתי עדין, לא ?)

   הבנתי יורם. אתה לא ציניקן, פשוט ריאלי. מתייחס לדברים עובדתית ולא רגשית.

   ואני דווקא צמחונית, ככה שהמזון מהחי הוא לא My cup of tea חיוך 

   בונבונייטה - תודה גדולה על הפלטפורמה המצויינת לדיאלוג בנושא.  הכוכב שמייד אתן, הוא על המצע שנתת לדיון כאן. סופש נעים.

    

     5/10/13 19:12:

   צטט: sari10 2013-10-03 07:32:23

   בונבונייטה,

   כמו כל הפוסטים שלך יקירתי,

   גם זה מורגש שבא מהלב שלך.
   תודה

   מסכימה איתך ביחס לניצול שבא לידי ביטוי בחנויות לחיות מחמד...

   מה שסיפרת על אותו ארנב שנקרע בין שני ילדים?

   מזעזע לחלוטין ....

   ההורים עמדו בצד ולא הפסיקו את זה, שתביני, ואף אחד ממנהלי המקום לא השגיח על בעלי החיים. וזה מקום מפורסם, אנשים ממשיכים ללכת לשם.

   ביחס לכלבי נחייה ועוקץ?

   זה שונה במובן שהצורך באותם כלבים מצדק.

   איך יסתדרו עיוורים? ומה יהיה עם החיילים שלנו?

   נכון, את צודקת שזה לא הוגן כלפי הכלבים,

   אבל ... קשה לשפוט.

   זה לא דומה למקרי ניצול מכל הסוגים האחרים.

   אף אחד לא רואה את הצד של הכלבים, איך הם מאומנים, ומה קורה אתם אחרי שהם לא שמישים יותר...

   ביחס לגבול בין ניצול  לשימוש הדדי?

   אני לא קוראת ניצול

   לאנשים שמחזיקים כלב בבית, אוהבים, דואגים,

   מטפלים בו וזוכים חזרה לאהבה ונאמנות.

   בדיוק כפי שאני לא קוראת ניצול,

   לבני זוג שגרים יחד באהבה חיוך

   בדיוק, אבל יש את אותם צדקנים, שהם עצמם לא עושים דבר, הם אינם מצילים בעלי חיים עזובים ונותנים להם בית, אך כאן בקפה, טוענים וטענו שהם מחזיקים בעלי חיים כצורך שלהם, ומשום כך זה באיזה מקום גם אינטרס....

   לא היה נעים לי לומר לכל אלה, היכן שהדברים באו לידי ביטוי, שמי שנפשו קרה, ללא חמלה ואהבה, רק אדם כזה מסוגל לראות אינטרס היכן שאינו קיים. רק אדם כזה רואה כך את החיים מבעד לאינטרסים בלבד, ואינו יכול או מסוגל לראות דברים אחרת.

   ''

     5/10/13 15:56:
   מסכים עם שרי - מרגישים שאת כותבת מהלב. בחברה המערבית, בדתות המונותיאיסטיות, האדם הוא "נזר הבריאה", ובעלי החיים נבראו לשירותו - בין אם שירות מתמשך כמו בהמות העבודה וכלבי הנחייה, ובין אם לשמש לו לשעשועי ספורט ולמזון. יש בעלי חיים רבים במשק האדם, שהורבו וגודלו במיוחד לכך. לא כל שימוש הוא בהכרח אכזרי, ואין לקבל התעללות תוך כדי הגידול או השימוש, ובוודאי לא התעללות לשמה. נראה לי שיהיה קשה מאד להעביר את האנושות משימוש בבעלי החיים לצרכיהם, לראייתם כשווי ערך לבני האדם, כפי שרמזת בנושא העבדות. כל טוב, עמוס.
     5/10/13 10:09:
   "ניצול מולבן" (שמשכורת יפה בצידה).מילים חדות כתער. ממש לא אוהב את עושי הצדקה המקצועיים.
     4/10/13 21:05:
   בעקרון אני בעד זה שבעלי חיים יחיו בסביבה הטבעית להן. הכלבים כיום ברובם הגדול חיים בערים בקרבת האדם. מסיבות שונות ומשונות. כבר מזמן נשכח שהכלב חיית טבע במהותו. ועל מה אנו דנים? לא על זה שהכלב יחזור לטבע ויחיה את חייו, אלא על הפונקציות שהוא אמור למלא. בגדול הכלבים ועוד בעלי חיים שבויתו הפסידו בקרב.. אני יודע את הקשר המיוחד שיש לאנשים לבעלי חיים ועד כמה קשורים איליו. אך הכלב וחיות אחרות אינן קישוט ואפילו לא מרפא לבדידותו של האדם. צר לי, הכלב וחיות אחרות נולדו לחופש בטבע.
     4/10/13 20:18:
   יפה כתבת
     4/10/13 19:44:
   תודה על הפוסט!ניצול.. ממש מזעזה
     4/10/13 19:15:

   בוני יקרה, את באמת כותבת מהלב, רק שזה קצת ארוך

   ומעורבב, אז ניסיתי לעשות סדר (לפחות בהתייחסותי).

   את שואלת אם זה שימוש הדדי או ניצול ?  אז כל

   התשובות נמצאות בשאלתך, די ברור לנו שחיות אוהבות

   תשומת לב, אוכל טעים, שירותים נקיים, שטח מחיה

   מוגדר ונרחב, להתאמץ ולנוח מתי שבא.....  בקיצור, קצת

   מזכירות אותנו.

   בחנות חיות - אין להן את התנאים האלו.

   בפינות ליטוף - אין להן.

   באימוץ חיות - אי אפשר לדעת מה קורה שם בפנים.

   בעוקץ שירתתי ב 1980 עוד שקראו לנו "הכלביה של

   הקצח"ר". בהתחלה התלהבתי אבל אחרי 3 חודשים היה

   לי ברור שאימון הכלבים הוא התעללות בוטה ואף אחד שלא

   ינסה לייפות את זה. לא אמרתי שהם לא תורמים לצה"ל או

   שלא הצילו חיי אדם, אני רק אומר שהאילוף לתקיפה הוא

   התעללות בכלב (כי צריך להרגיז את הכלב עד כדי שהוא

   ירצה לנשוך אותך - כל יום, אז אם כל יום הייתי מרגיז אותך

   עד שהיית לוקחת סכין מטבח ומנסה לדקור אותי - אחרי

   שבוע היה צריך לחפות עלייך אישפוז באברבנל. כלב מטבעו

   לא אוהב לנשוך, בטח שלא בני אדם, בטח לא 6 פעמים ביום,

    אז כופים עליו את זה בכח..... בהמון כח, מושכים לו שם ושם,

   דוחפים אותו, קצת בועטים בו...  בקיצור מרגיזים אותו עד

   שהדרך היחידה שלו להפסיק את זה היא לנשוך אותך).


   בהנחיית עיוורים באמת נוצר קשר מיוחד במינו, אבל זה

   מפני שהכלב "מוקרב" למען העיוור ומקבל אהבה מבעליו

   (במקרה האידאלי).

   .

     בקיצור, חיות זה לא משחק. גם להן יש רצונות ואם אדם

    רוצה לביית אותם הוא גם צריך לכבד אותם בהתאם. כל היתר

   הוא הבל הבלים.

    

     4/10/13 18:49:

   צטט: sari10 2013-10-04 06:05:14

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-10-03 23:27:41

   סליחה חברים, אבל ההתייפיפות הזו מוציאה לי את הג'ינג'ים. מכאן הדרך לא רחוקה לחזרה לחיים בטבע ללקט גרגרים ולישון במערות. אם אתם רוצים - בבקשה. אבל עזבו אותי. יש חנויות בעלי חיים, יש שימוש בבעלי חיים לטובת האדם, אני רוצה להמשיך לאכול ביצים ולשתות חלב ולא מאמין בליטוף אינסופי של פרה שתואיל בטובה לתת חלב. אגב, הדרך המוצעת היא הנחלת סטנדרטים אנושיים לביעלי חיים. זה בסדר בסרטים מצויירים כשבעלי החיים גם מדברים ונוהגים במכוניות, אבל זה גם מציאותי כמו בסרט מצויר. בקיצור - אל תתקנו לי עולם. ועוד משהו - נקניקיה מסויה זה תחליף מעולה כמו לאכול סלט מנייר, שוקולד מפלסטיק ויין ממיץ פטל.

    איזה ציניות ....

   אבל יורם, ייאמר לזכותך?

   שאתה כנה ואומר בדיוק את אשר על ליבך...

   ואני דווקא אוהבת נקניקייה מסויה ....חיוך

    

    

   היי שרי,  הכל - רק לא ציניות.  באמת.  יתכן שאני אדם מיושן, או בעל ערכים מיושנים, אבל מרוב פוליטיקלי קורקט, אנחנו כבר "משחקים" עם האבולוציה.  האדם עשה שימוש בבעלי חיים משחר נעוריו.  לפני שנה, בטיול בספרד (לא עולם שלישי...) ראיתי איכר חורש בשור ומחרשה.  השור עבד קשה. אז גם על זה נוותר ?  הכיוון אליו מוליכה בונבונייטה, הוא כיוון שבעיני הוא אוטופי ולא מעשי.  ניגע בדוגמה שלה. יש חנויות בעלי חיים בהן היחס ליצורים הללו (חביבים וחמודים ברובם) הוא טוב יותר ויש חנויות בהן היחס רע.  זה אבל כמו במציאות האנושית, יש מקומות עבודה מופלאים, ויש מקומות הקרובים לעבדות.  לא נוכל לתקן הכל ואני ממש לא חושב שצריך להתחיל במקומות שבונבונייטה מצביעה עליהם.. 

   בענין הנקניקניה - מה אני אומר, אני לא רק שמרן מיושן, אלא גם מרשה לעצמי להגיד שאני פיינשמקר או פלצן.  תבחרי את המינוח. בכל אופן,  אני מעדיף  מזון מן החי (הייתי עדין, לא ?)

    

   בונבונייטה - תודה גדולה על הפלטפורמה המצויינת לדיאלוג בנושא.  הכוכב שמייד אתן, הוא על המצע שנתת לדיון כאן. סופש נעים.

     4/10/13 18:33:

   צטט: נערת ליווי 2013-10-04 15:05:06

   מתוקה,

   תראי מה קרה

   לפחות עד עכשיו. וזה מבחינתי מה שהכי מעניין כאן. אצלך

   כל אחד ואחת לקח את מה שכתבת למקום שלו. צוחק

    

   כן או לא לסרס ולעקר. למי כואב יותר? לבעל החיים? לבעלים של בעל החיים? ומה אם מדובר על חתולי רחוב או חתולי פ"ז כמו שאת קוראת להם. מה עדיף? פחות יצורים שיסבלו? יותר פרטים ברחובות שלא לכולם יהיה מה לאכול?

    

   ובני אדם ותפקידים בהשוואה לכלבי נחייה שהם כלבי עבודה. מה קורה לאדם שעובד בשכר מינימום ובתנאי העסקה מחורבנים? אותו לא סופרים?  אותו לא חומלים? יש גם אנשים שנמצאים בקצה שרשרת המזון. בארץ הזו לא מעט..

    

   מדלגת לי שוב לבעלי חיים שנרכשים בחנויות. לא דווקא לעכברים שנקנים עבור אנשים שמגדלים נחשים (כל אחד והתחביבים שלו או שלה), לא חייבים להכנס לחנויות "מחמד"  זוכרת את סוסי הפוני שנראים נהדר ואפילו משמחים ילדים בחגים בכל מיני פארקים ירוקים? עד שמביטים להם במפרקים המפורקים או בכמה מים הם לא מקבלים על כל שעת עבודה, בערך כמו כמה עובדים שאין להם מספיק הפסקות... אז כן. בעלי חיים. ושוב גם בני אדם.

    

   עוד משהו על כלבי נחייה. אני הכרתי משפחה שהיו לה שני כלבים, אחד זה של העיוור ישן במלונה בגינה השני חי בבית חיי מלוכה. המשפחה עם לב ענק! אני רצינית.


   לגבי סרט מצויר, ממליצה על רטטווי. פשוט נפלא!

   צביעות נמצאת בכל מקום.

    

   לפעמים, אנשים שהם לא לגמרי בני אדם, מעדיפים לראות ולהראות צד אחד של עצמם, כי זה הצד שמצטלם נהדר, כמו שפינות ליטוף לא יראו לעולם איך הם בועטים את החיות  לתוך הכלובים.

    

   ככה זה. העולם לא מושלם.

   צביעות קיימת בכל מקום.

   (כמעט)

    

   רוצה עוד דוגמא? קחי אמא, או אבא לצורך העניין, זה שאותו אחד או אחת חושב שהילד הפרטי שלו הוא הכי מוצלח / יפה / מתוק, לא עושה את אותו הורה אוהב ילדים או מחבק כל ילד ברחוב.

   גם מי שמחזיק פרחים באגרטל לא בהכרח יודע להנביט זרעים.

    

   צביעות וצבעים. גם צבעים בקפה הייתה ותהיה תמיד.

    

   עדיף לחפש ובעיקר למצוא את הטוב כמו שאת עושה.

   שבת שלום :)

    

    

   אני משתמשת ולא מנצלת את תגובתה של נערת :)

   i couldn't agree more

    

   נ.ד. שבת שלום בונבון  נשיקה

     4/10/13 15:16:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-10-03 23:27:41

   סליחה חברים, אבל ההתייפיפות הזו מוציאה לי את הג'ינג'ים. מכאן הדרך לא רחוקה לחזרה לחיים בטבע ללקט גרגרים ולישון במערות. אם אתם רוצים - בבקשה. אבל עזבו אותי. יש חנויות בעלי חיים, יש שימוש בבעלי חיים לטובת האדם, אני רוצה להמשיך לאכול ביצים ולשתות חלב ולא מאמין בליטוף אינסופי של פרה שתואיל בטובה לתת חלב. אגב, הדרך המוצעת היא הנחלת סטנדרטים אנושיים לביעלי חיים. זה בסדר בסרטים מצויירים כשבעלי החיים גם מדברים ונוהגים במכוניות, אבל זה גם מציאותי כמו בסרט מצויר. בקיצור - אל תתקנו לי עולם. ועוד משהו - נקניקיה מסויה זה תחליף מעולה כמו לאכול סלט מנייר, שוקולד מפלסטיק ויין ממיץ פטל.

    

   הנחלת סטנדרטים של פרות להולכי על שתיים היא מה שצריך. חמלה זה משהו שקשה לקנות תחליף שלו. ואגב תחליפי נקניקיות- בטוחה שיש מטעמים שעדיין לא טעמת וטעמים שעדיין לא גילית, אמנם אין בהם ניצול של בעלי חיים אבל הם בהחלט ראויים למאכל אדם.

     4/10/13 15:05:

   מתוקה,

   תראי מה קרה

   לפחות עד עכשיו. וזה מבחינתי מה שהכי מעניין כאן. אצלך

   כל אחד ואחת לקח את מה שכתבת למקום שלו. צוחק

    

   כן או לא לסרס ולעקר. למי כואב יותר? לבעל החיים? לבעלים של בעל החיים? ומה אם מדובר על חתולי רחוב או חתולי פ"ז כמו שאת קוראת להם. מה עדיף? פחות יצורים שיסבלו? יותר פרטים ברחובות שלא לכולם יהיה מה לאכול?

    

   ובני אדם ותפקידים בהשוואה לכלבי נחייה שהם כלבי עבודה. מה קורה לאדם שעובד בשכר מינימום ובתנאי העסקה מחורבנים? אותו לא סופרים?  אותו לא חומלים? יש גם אנשים שנמצאים בקצה שרשרת המזון. בארץ הזו לא מעט..

    

   מדלגת לי שוב לבעלי חיים שנרכשים בחנויות. לא דווקא לעכברים שנקנים עבור אנשים שמגדלים נחשים (כל אחד והתחביבים שלו או שלה), לא חייבים להכנס לחנויות "מחמד"  זוכרת את סוסי הפוני שנראים נהדר ואפילו משמחים ילדים בחגים בכל מיני פארקים ירוקים? עד שמביטים להם במפרקים המפורקים או בכמה מים הם לא מקבלים על כל שעת עבודה, בערך כמו כמה עובדים שאין להם מספיק הפסקות... אז כן. בעלי חיים. ושוב גם בני אדם.

    

   עוד משהו על כלבי נחייה. אני הכרתי משפחה שהיו לה שני כלבים, אחד זה של העיוור ישן במלונה בגינה השני חי בבית חיי מלוכה. המשפחה עם לב ענק! אני רצינית.


   לגבי סרט מצויר, ממליצה על רטטווי. פשוט נפלא!

   צביעות נמצאת בכל מקום.

    

   לפעמים, אנשים שהם לא לגמרי בני אדם, מעדיפים לראות ולהראות צד אחד של עצמם, כי זה הצד שמצטלם נהדר, כמו שפינות ליטוף לא יראו לעולם איך הם בועטים את החיות  לתוך הכלובים.

    

   ככה זה. העולם לא מושלם.

   צביעות קיימת בכל מקום.

   (כמעט)

    

   רוצה עוד דוגמא? קחי אמא, או אבא לצורך העניין, זה שאותו אחד או אחת חושב שהילד הפרטי שלו הוא הכי מוצלח / יפה / מתוק, לא עושה את אותו הורה אוהב ילדים או מחבק כל ילד ברחוב.

   גם מי שמחזיק פרחים באגרטל לא בהכרח יודע להנביט זרעים.

    

   צביעות וצבעים. גם צבעים בקפה הייתה ותהיה תמיד.

    

   עדיף לחפש ובעיקר למצוא את הטוב כמו שאת עושה.

   שבת שלום :)

     4/10/13 09:54:
   הפסקתי לקנות בחנות ידועה למזון לבעלי חיים רק בגלל שהם מגדלים חתולים גזעיים לרביה.בני רכש מהם חתולה בוגרת גזעית לאחר שנים של המלטות.החתולה הזו היתה כמעט אוטיסטית בשנה הראשונה לאחר עיקורה והפסקת "מכונת ההמלטה".....עכשיו לאחר שנתיים הפכה לחתולה עליזה,משחקת וחביבה.כל מה שנוגד את הטבע אינו רצוי ואינו אהוב עלי.גם ליבי כואב לראות את מאלפי הכלבים ואת מבטם של היצורים שכופים עליהם הניגוד לטבעם "חינוך". אבל כלבי הנחיה והעוקץ מצילי חיים והיחס אליהם בדרך כלל אחרי סיום תקופת האימון-נהדר.הם אהובים !!הייתי יכולה לכתוב עוד ועוד-אך אסתפק בזאת ולך שוב התודה על היותך!
     4/10/13 08:45:
   נכון שאנחנו מדברים על בעלי חיים, אבל אני לא יכולה להתעלם מהניצול וההתעללות של בני אדם בבני אדם! אינספור דוגמאות מזעזעות באכזריותן ומה שנכון פה נכון גם לגבי בעלי חיים. כואב! באשר לגבולות- אם מדובר בניצול והתעללות או שימוש הדדי- יש ויש. התפלאתי שלא הזכרת גני חיות.. שמה הניצול חוגג. המסכנות צריכות לסבול שבי כדי לספק לנו אטרקצית בילוי?... בעידן שניתן לחזות בהן במסכים ברזולוציה וצילום נפלא, זה מיותר.
     4/10/13 06:05:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-10-03 23:27:41

   סליחה חברים, אבל ההתייפיפות הזו מוציאה לי את הג'ינג'ים. מכאן הדרך לא רחוקה לחזרה לחיים בטבע ללקט גרגרים ולישון במערות. אם אתם רוצים - בבקשה. אבל עזבו אותי. יש חנויות בעלי חיים, יש שימוש בבעלי חיים לטובת האדם, אני רוצה להמשיך לאכול ביצים ולשתות חלב ולא מאמין בליטוף אינסופי של פרה שתואיל בטובה לתת חלב. אגב, הדרך המוצעת היא הנחלת סטנדרטים אנושיים לביעלי חיים. זה בסדר בסרטים מצויירים כשבעלי החיים גם מדברים ונוהגים במכוניות, אבל זה גם מציאותי כמו בסרט מצויר. בקיצור - אל תתקנו לי עולם. ועוד משהו - נקניקיה מסויה זה תחליף מעולה כמו לאכול סלט מנייר, שוקולד מפלסטיק ויין ממיץ פטל.

    איזה ציניות ....

   אבל יורם, ייאמר לזכותך?

   שאתה כנה ואומר בדיוק את אשר על ליבך...

   ואני דווקא אוהבת נקניקייה מסויה ....חיוך

     3/10/13 23:27:
   סליחה חברים, אבל ההתייפיפות הזו מוציאה לי את הג'ינג'ים. מכאן הדרך לא רחוקה לחזרה לחיים בטבע ללקט גרגרים ולישון במערות. אם אתם רוצים - בבקשה. אבל עזבו אותי. יש חנויות בעלי חיים, יש שימוש בבעלי חיים לטובת האדם, אני רוצה להמשיך לאכול ביצים ולשתות חלב ולא מאמין בליטוף אינסופי של פרה שתואיל בטובה לתת חלב. אגב, הדרך המוצעת היא הנחלת סטנדרטים אנושיים לביעלי חיים. זה בסדר בסרטים מצויירים כשבעלי החיים גם מדברים ונוהגים במכוניות, אבל זה גם מציאותי כמו בסרט מצויר. בקיצור - אל תתקנו לי עולם. ועוד משהו - נקניקיה מסויה זה תחליף מעולה כמו לאכול סלט מנייר, שוקולד מפלסטיק ויין ממיץ פטל.
     3/10/13 21:24:

   האנשים שאני מכירה, עיוורים, ולהם כלבי נחייה, הכלבים הם הדבר הקרוב והאהוב עליהם ביותר ... אינני מכירה אחרים ... ואני מכירה לא מעטים.
   אני מכירה גם, חיילים חיילי עוקץ שנפצעו בקרב, הס מלהזכיר את הכלב שנפגע באותה פעולה, הצער עליו גדול יותר מהפציעה של אותו חייל עצמו, אגב, חיילי עוקץ משוחררים מקבלים את הכלב שלהם וממשיכים לגדל אותו באזרחות.
   אכן קשה מנשוא המחשבה על גיוס כלבים שלא ברשותם כי אין הם יכולים להחליט, זה בהחלט אכזרי, אני מאמינה ומקווה שיבוא יום וישתמשו ברובוטיקה במקום, כנראה שלבעל החיים יכולות על :(

     3/10/13 17:24:
   הניצול הוא אכן מזעזע ... *
     3/10/13 14:00:
   אולי צמד המילים מהווה תיאור מעט קיצוני ("ניצול הדדי"...) אבל הוא בהחלט מציג את המציאות ללא כחל ושרק.
     3/10/13 09:57:

   בוקר ניפלא בונבוניטה יקרה לליבי נשיקה

   תודה שהערת (הארת) ליבנו לצדדים הצהובים לגבי שימוש בחיות

   למטרות רווח וכאלו...

   התמונה עם התרנגולות ממש זיעזעה אותי כמו באותה נסיעה שלי אחרי משאית

   עמוסה לעייפה בתרנגולות, כל נוצה שהתעופפה מתוכה ( והיו המון) צבטה בליבי

   היה ניתן לראות את כל התרנגולות בעיסה אחת

   ואני בליבי קראתי לזה : "מסע העינויים אל המוות"

    

   לגבי כלביי הנחייה - ראיתי פעם כתבה על בעלים עיוור ועם היזדקקות מתפתחת בינהם אהבה

   גם הקרקס כשלעצמו - הקהל הצופה מתמוגג מהנאה ומאחורי הקלעים

   החיות לא מלקקים דבש עד שהם מגיעים למצב של ביצוע נהדר על הבמה.

   כל שנה כשאני הולכת לחסן את דין שלי - אני זוכה להנחה משמעותית בגלל היותו מסורס

   ( כך אימצתי אותו מצער בעלי החיים)

   וכל שנה אני שואלת את עצמי - ( למרות שההסבר מאוד הגיוני, הגבלת ילודה וכלבים נטושים)

   מי אנחנו - שקובעים לכלב או לכלבה אם יוכלו להביא דור המשך או לא?

   תודה על הרשומה המעוררת מחשבות על עוד המון דברים שאנחנו פשוט

   מקבלים כדבר מובן מאליו.

   * חיבוקים אוהבים ונשיקות חמות לליבך הגדול ♥

     3/10/13 07:32:

   בונבונייטה,

   כמו כל הפוסטים שלך יקירתי,

   גם זה מורגש שבא מהלב שלך.
   ==

   מסכימה איתך ביחס לניצול שבא לידי ביטוי בחנויות לחיות מחמד...

   מה שסיפרת על אותו ארנב שנקרע בין שני ילדים?

   מזעזע לחלוטין ....

   ==

   ביחס לכלבי נחייה ועוקץ?

   זה שונה במובן שהצורך באותם כלבים מצדק.

   איך יסתדרו עיוורים? ומה יהיה עם החיילים שלנו?

   נכון, את צודקת שזה לא הוגן כלפי הכלבים,

   אבל ... קשה לשפוט.

   זה לא דומה למקרי ניצול מכל הסוגים האחרים.

   ==

   ביחס לגבול בין ניצול  לשימוש הדדי?

   אני לא קוראת ניצול

   לאנשים שמחזיקים כלב בבית, אוהבים, דואגים,

   מטפלים בו וזוכים חזרה לאהבה ונאמנות.

   בדיוק כפי שאני לא קוראת ניצול,

   לבני זוג שגרים יחד באהבה חיוך

   ארכיון