כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  מלחמת הטלנטים

  2 תגובות   יום שלישי, 22/10/13, 06:09

  בזמן שאובמה התעסק בנושאי תקציב ונאלץ לסגור את הממשלה לזמן מה וביבי בדיוק הופיע באו"ם וניסה לשכנע את העולם שהאיראנים עורכים את ההצגה הגדולה בעיר , בילו אלפי אמריקאים בלאס ואגס בכנס ה HRTECH וניסו לחזות כיוונים טכנולוגיים לתעשיית משאבי האנוש . 

   

   6000 מומחים ומשתמשים בטכנולוגיות בתעשיית  משאבי האנוש וכאלף חברות, חברו יחד לשלשה ימים של דיונים ותערוכה . בנשף הסיום של הכנס רוקדים לצלילי שנות השמונים , אלו בני ה 40-50 המנהלים את התעשיה. ילדיהם  בני הנוער של היום כבר נולדו לתוך הסמארטפון והאיפד של ההורים , הסבים והסבתות   הם ילדי הביבי בומרס של אחרי מלחמת העולם השנייה שעומדים על סף הפנסיה . 

   

  בתור הבלתי נגמר לקבלה במלון, בעקלתון שבין מכונות ההימורים, עמד זוג הורים לילדה כבת חמש . ההורים סימסו באיפונים והילדה חיבקה בובה בחמלה ורוך. הילדה כבר למדה לא להפריע להורים כשהם משתמשים בטכנולוגיות עילית.

  בעוד 15 שנים ילדי האיפונים עלולים להתפרץ. מי יודע איזו מהפכה חברתית תגיע אלינו מהדור, שההורים שלו מסמסים לדעת ? 

   

  פטרישיה מיליגן נשיאת מרסר בארה"ב שמנהלת כ 13000 עובדים ברחבי היבשת חוששת שהאנשים שהגיעו היום לפנסיה יהיו בעוד  15 שנה  עניים יותר, מכוערים יותר ועצובים יותר. פטרישיה חוששת ממחסור גדול בטכנולוגיה ובעובדים לאור העליה בתחלת החיים, תכנית הבריאות של אובמה והתקציבים המתדלדלים  בתחומי הבריאות והסיעוד, חשש שיש בו גם הרבה הזדמנויות לענף. פטרישיה אומרת , אנחנו בעולם של מלחמה על הטלנטים . כולם נלחמים על טלנטים . האם אנחנו שוכחים את האנושיות ומתעלמים מהאדם? 

  ''

  פטרישיה מיליגן ,נשיאת מרסר ארה"ב , חסר כח אדם מקצועי וטכנולוגיות  בתחומי הבריאות ,הסיעוד והפנסיה 

   

    הטכנולוגיה של היום מדלגת על הילדים ועל הזקנים, אבל היא גם עלולה לדלג על האנשים והאנושיות שבנו. כשהתהליכים בתעשיה מתנהלים כמעט באופו אוטומטי באמצעות טכנולוגיה,  המושג של מלחמה על טלנטים שבא בהשפעת הגאונים שעובדים בגוגל, אפל ובחברות העילית, עלול להשכיח מאתנו את הרוב הדומם, שעליו לא כותבים טורים וכותרות והוא הנושא בעיקר המעמסה ומריץ חברות ותעשיות קדימה.

   

   .בתעשיה לכל מקצוע יש את הטלנטים שלו , אבל כשמדברים על מלחמת הטלנטים, אז הדימוי הופך למציאות ולאט לאט שוכחים את הרוב הדומם . כמו שצבא לא יכול להכריע מלחמה רק עם טיסים,  כך רובם של העובדים אינם עובדי גוגל ואפל ואיתם צריך לנהל חברות ולתת שירות לאנשים. 

   

  זאו (ZAO)  הוא הסטארטאפ הישראלי היחיד שהשתתף השנה בתערוכת ה HRTECH , מעט חברות ומומחים ישראלים נמצאים בענף החשוב והמתפתח הזה. חברת זאו זכתה לכותרות בעיתונות המקצועית  ובפורבס אמריקה , כאחד הסטארטאפים הקוליים בענף. זאו הופכת את תהליך גיוס העובדים באמצעות "חבר מביא חבר" לתהליך טכנולוגי מובנה שמגייס את הרשתות החברתיות שבהן רשום העובד ויודע לייעל, למקד ולהרחיב את פוטנציאל גיוס העובדים. 

   

  ''

  זיו אלירז מרחובות מנכ"ל ומייסד חברת זאו. 

   

  השימוש בטכנולוגיה וברשתות החברתיות הופך את שיטת חבר מביא חבר לשיטת חבר מביא עמו לחברה גם רשתות חברתית . היתרונות ברורים , לא פלא שבתעשיה מדברים על כך שפיסבוק מתכננת לפתוח לוח חיפושי עבודה, במסגרת התחרות עם לינקדין . 

   

  חברת ZAO מייתרת את המאבק בין הרשתות החברתיות ועושה קונסלידציה לתהליך. החברה מחתימה את העובד על הרשאה להשתמש בקשריו החברתיים , כפי שהם מתבטאים ברשתות החברתיות ולזכך מהן את הטוב ביותר והמתאים ביותר לחברה שלו. 

   

  אם ZAO תצליח והתהליך יוטמא בענף אז  לערכו של העובד יתווסף  גם מדד נוסף שיכלול את הצלחתיו  ברשתות החברתיות ותרומת הרשתות החברתיות שלו להצלחת החברה. בשיטת חבר מביא חבר יש השערה, שאם עובד מביא חבר לעבודה אז החבר יסייע להטמיע את ערכי החברה בעובד החדש ויקל עליו את הקליטה וההתערות בחברה חדשה.

   

    אבל מה יקרה כשהתהליך של "חבר מביא חבר" הופך לכמעט אוטומטי וחבר בחיים זה לא בהכרך "חבר" ברשת החברתית?  .   האם משהו משתבש? האם "החבר" יגיע, אבל המגע יהיה  קר. האם עוד פעם אנחנו נאבד את האדם והאנושיות ? 

  דרג את התוכן: