כותרות TheMarker >
  ';

  ענת קם – הצלחה כפולה של החינוך הפוסט-ציוני והתקשורת

  חברה', הגיעו ימות המשיח: יואב לימור "יוצא מהארון" ומצטדק בשידור חי אצל קרן נויבך ב'סדר יום' אתמול שגם הוא שמאלני. וואוו, והוא הסתיר זאת כל כך טוב במסווה הפטריוטי האובייקטיבי, שכמעט חשבנו שהוא הפך לדוברה הרשמי של ממשלת ישראל בנושאי בטחון. כלומר כוחות המימסד ההרסניים הסתננו לתקשורת החופשית, והיא כמובן כבר לא כתמול שילשום. וזה אכן כך, רק בהיבט אחר לחלוטין.

  מעבר לסרקזם, הסצינה ההזוייה הזאת גרמה לי לעצב גדול – לאן הידרדרנו מבחינת סדר עדיפויות והתפיסות שלנו. אנחנו שיחררנו את עצמינו לדעת מהכל – עד כדי כריית בור לעצם קיומינו במו דינו. באופן שיטתי ומודע פימפמנו דוקטרינה רעיונית מסוימת במשך עשרות שנים ועתה היא נושאית פרי – מורעל ומסוכן, ואנו עומדים משתהים ולא מבינים מאיפה זה נפל עלינו. אכן מפתיע מאוד.

  אני לא רואה בענת קם אינדיבידואל שפעל לבדו, מתוך שיכנוע אישי. היא לא תופעה ייחודית. היא תוצאה "מוצלחת" של תהליך חינוכי המתרחש כאן מזה 20 שנה – עירעור לגיטימציה וסמכות המדינה – על כל זרועותיה – והחופש המוחלט של הפרט להיות השופט והמוציא לפועל של ביקורת עליה. אך לא מדובר רק על איזה עירעור מופשט – כבר שנים רבות מתנהל קמפיין קבוע המצייר את השלטון כמפלצת מטומטמת, מושחתת, חמסנית ודורסנית, הדופקת את כולנו, חסרת לגיטימיות, כאשר לאזרח ניתנת הזכות המלאה להסיר גבולות ולהילחם בה כאוות נפשו בכל אמצעי שהוא. הפרט הוא מעל לחוק ויקבע מה טוב ומה רע, לפי "מצפונו". יתרה מזאת, בעידן האינדיבידואליזם המוחלט, אין גם סולידריות וסמכות חברתית אחרת שיכולה להוות אלטרנטיבה לשלטון הלא מוצלח (לצורך הדיון) – כל אחד לנפשו וכטוב בעיניו יעשה. ניהיליזם אידיאולוגי המחובר לחופש בלתי מוגבל של זכות הפרט לפעול ולתפיסה פוסט-ציונית משחירה את ישראל – הנה האקלים הפורה שהוליד את ענת קם.

  השמאל השפוי כבר לא קיים מזמן – הוא מצטייר היום כימין קיצוני. וזה מרתיח את דמי, כי חונכתי בתק"ם – גדלתי בדגניה א' ובית ירח. אני זוכרת היטב את המוסר הקולקטיבי ושיעורי אזרחות והיסטוריה ציונית שלימדו אותנו. ואין מדובר בזיכרונות מתושלח. מעבר לאבות המייסדים של התנועה הקיבוצית, אני זוכרת את מורינו המדברים על הצורך בהסדרי שלום. דברו על ויתורים כואבים – אף פעם לא עירערו על סמכות ובטחון המדינה, אף פעם לא השתלחו בממשלות יריבות, גם כשהעבירו עליהן ביקורת קשה. אלוהים, היום זו משנתו של ליברמן. וזה אך אתמול.....אין תימה שיואב לימור נדרש לבסס את עמדתו ו"לחשוף" שגם הוא בעצם שמאלני. כי הרי כל מי שלא פוסט-ציוני הוא ....נכון, ליברמן.

  ענת קם לא עשתה שום שירות טוב לדמוקרטיה – היא הוציאה עוד לבנה מכותל קיומה. והתירוצים שלה קלושים: כפי שאמרו לימור ובן-דרור ימיני: צילום 2000 מסמכים, הכוללים פקודות מבצעיות של "עופרת יצוקה" זה לא הגנה על הדמוקרטיה. זהו בעצם ריגול קלאסי בסיסי ביותר ומסוכן. אך את זה הם נמנעו מלהגיד. מכל שטף המלל הצדקני והמבחיל להגנתה, רק כ-2-3 עמודים מכל מה שהועתק נגעו להפרה כביכול של הוראות הבג"צ. שגם זה בנתיים טעון הוכחה. מה עם כל השאר? מי שם ילדה בת 20 להיות השופטת והתליין של הצבא ולסכן את חבריה? עליהם היא בכלל חשבה? מה זה, טימטום של הפרט ב'הכשר' תורות החינוך המודרניות? דוגמא ל"דור מזוין"? מי ייצר את הדור הזה? למי להגיש חשבון?

  והתקשורת? כמובן בתגובה פבלובית של הברנז'ה עם אותו צבר מילים ריקות: "דמוקרטיה, זכות הציבור לדעת, מצפון חברתי וכו'". שמישהוא יפנה אותי בבקשה למשנה הגותית בה כתוב שדמוקרטיה=נטילת חוק לידים פרטיות, הגנה על הדמוקרטיה=פגיעה בביטחון המדינה. או בכלל, שדמוקרטיה עומדת בסתירה אינהרנטית למדינה ואינטרסים שלה. בגרון ניחר ניסתה קרן נויבך לסתור את טענתו של יואב לימור בדבר התנהגות לא מאוזנת של התקשורת בפרשה ולהדוף קריאה לבדק בית פנימי של התייחסות מוטית. אורי בלאו כמובן, הוא צדיק ללא רבב – נהג באתיקה מקצועית כאשר העביר את המידע לאישור הצנזורה. תודה לאל על המחוות הקטנות. ובכלל – טוב עושה שוקן שמסתיר אותו בלונדון מפני זרועותיו הארוכות והאכזריות של השב"כ. דמעות זולגות מעיניי כשאני חושבת על זה.

  הויכוח היה עקר: שמאל רדיקאלי נבוב, המחופר עד לצוואר בקלישאותיו לעולם לא יבין פטריוטיות מהי או יפרשה כמפלטו של הימין. הרגשתי היא שהם לא הפנימו מהם יסודות המדינה עליה הם מערערים השקם וערב. עד כדי כך, שתתמלא משאלתם – ולא תהיה פה מדינה – אלא אוסף של אינדיבידואלים שטחיים מדקלמי סיסמאות של בני אור ובני חושך, הרועדים כעלים נידפים מפני המציאות המקומית. ושוב, כולם יגלגלו עיניים ולא יבינו מאיפה זה נחת עלינו.


  ארכיון

  המיתון הורג - במובן הכי ישיר של המילה.

  10 תגובות   יום רביעי, 30/10/13, 21:46

  זהו החלק העברי מהפוסט המלא בבלוג שלי. הלינק כאן:

   

  http://wp.me/pnMvn-cD

  זה יהיה כנראה פוסט קצר יותר, לזכר ידיד שהתאבד במאי, כך נודע לי היום. הוא השאיר אחריו אישה ו-3 ילדים. מה גרם למעשה יאוש נורא זה?  העובדה,"שהיה איש טכני בן 47, שעבד בפרטנר ופוטר לפני כשנתיים, באחד מסבבי ה"התיעלות". במשך יותר משנתיים! הוא ניסה למצוא עבודה חדשה. הוא לא היה "כוכב ניהול  שחיפש משכורות בכירים....רק אדם מהישוב שרצה להביא אוכל בסיסי הביתה. שאיפה לא מעשית, כנראה, בימינו.

  הוא חווה את ההתעמרות הרגילה של חיפוש עבודה כאן בישראל:

  1.  "ראיונות" בחברות השמה עם "נתקשר אליך כשיהיה משהו מתאים". נחשו מה, אף פעם לא היה.

  2. "אבחונים" אובייקטיביים חיצוניים, של "מכוני הערכה".

  3. תהליכי גיוס מטומטמים וארוכים, שבאים לבדוק את התאמתו ל"תרבות הארגונית".

  4.  והשורה התחתונה - אפס תוצאות. הוא לא יכל למצוא שום משרה חדשה.

   אז למרות התמיכה הרבה של משפחתו האוהבת, הוא נכנס לדיכאון עמוק ולא יכל לקת את זה יותר ושלח יד בנפשו במאי.

  אלוהים אדירים - הוא רק רצה לעבוד! הוא היה בסך הכל בן 44 כשהסיוט החל.  ואף אחד מגדודי האנשים המתעללים והאטומים שנקרו בדרכו, ברגים במחסום התעסוקה, לא יתנו דין וחשבון על מותו. הרי אי אפשר להאשים אף אחד, פרט ל"מצב/משבר".  מה  שלא נכון, כי יש לו פנים, אפילו רבות, של כל אותם ה"מומחים, ומקבלי החלטות" המלאים בעצמם וחשיבותם, שחורצים גורלות של אנשים לשבט או לחסד ברמה היום-יומית. אני רק מאחלת לכל אחד מאותם הסדיסטים לחוות את אותו הגהינום.

  תהיה מנוחתו עדן. ולי אין מנוחה מהעניין.

   

  נ.ב. - אם ידועים לכם מקרים דומים, אשמח אם תשאירו כתגובות בפוסט, למטה.  וגם - תפיצו את הפוסט. צריך לעצור את מחול השדים הזה. זה כבר לא מספרים, זה פיקוח נפש!

  דרג את התוכן:

   תגובות (10)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     14/11/13 00:32:

   צטט: miki007 2013-11-14 00:20:37

   מציאות עגומה לצערי לא חושב שניתן לשנות משהו..... עצוב עצוב עצוב...

   סליחה, אבל חולקת עליך. כן ניתן לשנות. לא על ידי חקיקה, אלא על ידי שינוי חד ובסיסי בתהנהלות של המגזר העסקי. להפסיק פתיחת משרות וירטואליות, כאשר בכלל לא בטוחים שיש תקציבים; להפסיק לטרטר אנשים בראיונות סרק חודשים על גבי חודשים (כן, גם חברות קיקיוניות של 10 אנשים מיישמים "תהליכי גיוס" עלאק ארוכים); להוציא את עניין הגיל כשיקול איכות, ועוד דברים רבים אחרים. אם יש רצון לשנות, ניתן. אני פשוט לא רואה שיש רצון כזה בכלל. גם מתוך נסיוני האישי.

    

   אם תכנס לבלוג שלי, אחד הפוסטים המוקדמים בעברית נקרא "זה לא הבינג באנג, זה אתם". יש שם מספיק מידע.

     14/11/13 00:20:
   מציאות עגומה לצערי לא חושב שניתן לשנות משהו..... עצוב עצוב עצוב...
     31/10/13 23:51:
   ודרך אגב, בפוסט עצמו יש תגובות של אנשים - בעלי ה"מאה" וגם אלה שנטחנים מהמצב. גם ה"חזקים" כבר לא כל כך על הסוס. באים מלינקד-אין, זו זירה עסקית פרופר ומהווה אינדיקטור די טוב.
     31/10/13 23:44:

   צטט: *.... 2013-10-31 23:34:33

   וחייב להוסיף עוד משהו ....אולי אסור לי לקטר ,כי את סיר הלחץ הישראלי עזבתי.

    

   אשריך שטוב לך - היכן שלא תהיה. והפעם אומרת זאת על אמת צוחק

    

   לגבי מה אני מאחלת או לא לכל המתעמרים באשר הם: אגיד לך את האמת, זה אף פעם לא אמיתי עד שזה לא מגיע אליך. ולצורך העניין, חבר קרוב, זה מספיק אישי. המספרים, הסיפורים, הזעזוע פשוט הופכים לכל כך מוחשיים - אפשר לגעת בהם. אני לא צדקנית ויפת נפש ומאמינה שהרוע צריך להיענש. לכן, לא מפנה את הלחי השניה, לא עוצמת עיניים ולא סולחת. וכן, מאחלת לכל אותם הרובוטים לאכול עד לקיא מאותו תבשיל האטימות אותו רקחו לאחרים.

    

   נ.ב. - לא מכירה אף ישראלי שחיפש עבודה איי פעם ולא נתקל בתופעה. כולל אותי עצמי. באיזה מזל מצאתי גם מעסיקים/פתרונות אחרים. אבל יודעת מהתנסות אישית, עד כמה הסדיזם כאן חוגג.

     31/10/13 23:34:
   וחייב להוסיף עוד משהו ....אולי אסור לי לקטר ,כי את סיר הלחץ הישראלי עזבתי.
     31/10/13 23:32:

   צטט: janedo 2013-10-31 22:55:55

    

   לא הייתי בונה או מתנחם בזה ,

   הם שהתעללו לא מהר מגיעים למצבים האילו....הקרים ,בעלי האגו המנופח ,הנרקסיסטיים,האטומים.

   אילו שהאידיאל שלהם הוא לדרוס ולמעוך למען עוד שקל ושקל

   אילו לא יתנו שידרסו אותם ,בחסות החוק :)

    

   לא בהכרח. זה לא תמיד המנכ"לים והבעלים שמתעללים. לפעמים זה גם דרגי הביניים, שגם הם "מקבלי החלטות". זה גם "מנהלות משאבי אנוש" הסתומות או חברות השמה שמפרסמות מודעות פיקטיביות. ואתה יודע מה? גם בעלי חברות פושטים רגל ונשארים בלי כלום. במיוחד בעסקים קטנים ובינוניים.  לכל אלה שטירטרו אותו וגרמו לו את העוול הנוראי הזה, של יאוש והידרדרות לדיכאון, אני בהחלט מאחלת לעבור את אותה החוויה.

    

   את כואבת ונביא זעם אני לא אבל..

   שינוי בעם הזה יגיע כשיגיע רק מלמטה,וכמו שניראה המון שנים ואולי דור יעבור

   עד שמשהו באמת ישתנה .

   היום כולם עסוקים בהישרדות אישית ובצדק...למה יש את הלוקסוס להתעסק בעוולות .

    

   ובנינו

   את לא ממש מאחלת לאף אחד כאילו חוויות  .

     31/10/13 22:55:

    

   לא הייתי בונה או מתנחם בזה ,

   הם שהתעללו לא מהר מגיעים למצבים האילו....הקרים ,בעלי האגו המנופח ,הנרקסיסטיים,האטומים.

   אילו שהאידיאל שלהם הוא לדרוס ולמעוך למען עוד שקל ושקל

   אילו לא יתנו שידרסו אותם ,בחסות החוק :)

    

   לא בהכרח. זה לא תמיד המנכ"לים והבעלים שמתעללים. לפעמים זה גם דרגי הביניים, שגם הם "מקבלי החלטות". זה גם "מנהלות משאבי אנוש" הסתומות או חברות השמה שמפרסמות מודעות פיקטיביות. ואתה יודע מה? גם בעלי חברות פושטים רגל ונשארים בלי כלום. במיוחד בעסקים קטנים ובינוניים.  לכל אלה שטירטרו אותו וגרמו לו את העוול הנוראי הזה, של יאוש והידרדרות לדיכאון, אני בהחלט מאחלת לעבור את אותה החוויה.

     31/10/13 16:06:

   צטט: janedo 2013-10-31 14:44:08

   צטט: *.... 2013-10-31 14:18:25

   חארות קפיטליסטיים אטומים..ישראל החדשה

    

   עד שכל אלה שהתעללו בו יגיעו לאותו המצב - להיות בצד הלא נכון של המתרס. במהרה בימינו, אמן!


   והוא יסתכל עליהם מלמעלה, איך הם עונים לשאלות ה"חכמות" של: "אם את/ה כזה מוכשר/ת איך זה שאת/ה לא מוצא/ת עבודה כל כך הרבה זמן" כשאלת בחינה עמידה במצבי לחץ. ושאר "כלים" להתעמרות ארגונית.

    

   לא הייתי בונה או מתנחם בזה ,

   הם שהתעללו לא מהר מגיעים למצבים האילו....הקרים ,בעלי האגו המנופח ,הנרקסיסטיים,האטומים.

   אילו שהאידיאל שלהם הוא לדרוס ולמעוך למען עוד שקל ושקל

   אילו לא יתנו שידרסו אותם ,בחסות החוק :)

     31/10/13 14:44:

   צטט: *.... 2013-10-31 14:18:25

   חארות קפיטליסטיים אטומים..ישראל החדשה

    

   עד שכל אלה שהתעללו בו יגיעו לאותו המצב - להיות בצד הלא נכון של המתרס. במהרה בימינו, אמן!


   והוא יסתכל עליהם מלמעלה, איך הם עונים לשאלות ה"חכמות" של: "אם את/ה כזה מוכשר/ת איך זה שאת/ה לא מוצא/ת עבודה כל כך הרבה זמן" כשאלת בחינה עמידה במצבי לחץ. ושאר "כלים" להתעמרות ארגונית.

     31/10/13 14:18:
   חארות קפיטליסטיים אטומים..ישראל החדשה