כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  כשמפסיק להיות אכפת

  69 תגובות   יום שלישי, 19/11/13, 19:53

  ''

  כשמפסיק להיות אכפת 

   

  כשמפסיק להיות אכפת שיצור חי בעל חישה כמוני וכמוך בחרפת רעב עד ביזוי עצמי וחיפוש מזון בזבל, כשמפסיקים לראות זאת כי רואים דברים אלה כתופעה שאינה חדשה ומובנת מאליה מרוב שרגילים לראותה, "כי הוא אוהב זבל", כשמגיעים לשלב זה והם הופכים לשקופים: האם זה כל כך משנה אם זה אדם או בעל חיים? זה הרי יצור חי, כך או כך, עדיין יצור חי....

   

  ריקושטים אם יגיעו, ממי שלא ירד לעומק ומהות הנקודה, שיבוא בטענות שאין להשוות בין בני אדם לבעלי חיים, יצערו - כי זה יראה שלא הבינו את הנקודה הכאובה אותה אני מבקשת להעלות ולהדגיש.

   

  זה אינו כולל כמובן מי שאינם צלולים ומחפשים בזבל ללא קשר לצורך במזון או אחר, אך ברור שאינני מדברת על מקרים אלה, או מי שפשוט מחפשים בזבל מציאות וזה קורה הרבה או פחיות למחזור מה שקורה הרבה בתקופה זו.

  זה גם לא בא ממקום של להאשים, הרי כולנו יש דברים ש"כבר איננו רואים" לכל אחד בשטח אחר, יותר מכוונה של הפניית זרקור לנקודה אולי שלא שמו לב או ראו אותה ברור.

   

  לאדם יש מוסכמות חברתיות שהנהיג לעצמו, לפיהן נוהג זה של חיטוט בזבל בזוי ואינו נקי ומקובל, ואם למרות זאת הוא עושה זאת, זה כנראה מאילוץ וחוסר ברירה.

  בעיני זה עצוב לאין סוף כשאנשים נאלצים לעשות זאת. יותר נורא מכך שהאדם אינו מבין את האילוץ של בעלי חיים אחרים שנאלצים לעשות זאת, רק שלו עצמו, של האדם.

  על אנשים שמחפשים בזבל רחמיו נכמרים לפעמים, אך לא על יצורים חיים אחרים, שזוכים ממנו לקיטונות בוז וסלידה וגם רדיפה. כאילו חיי הרחוב אינם קשים דיים.

   

  חתול פ"ז עושה מה שעושה כהכרח כדי לשרוד, אין לו מקור מזון אחר, ואין לו ברירה. האדם גזל את מקורות המזון האחרים, ופעמים רבות גם זרק אותו מהבית החם שידע לרחוב. הוא גם לא אימץ את המסוכמות של האדם ובעיניו זו אינה "בושה". עבורו פח הזבל הוא לפעמים המקור היחידי למזון במיוחד בימים קרים, ומקורות מזון אחרים אין לו – אחרת גם הוא הרי לא היה מגיע לשם.

  חתול דרך אגב הוא אחד מבעלי החיים היחידים שאינו אוכל באם אינו מריח את המזון, כך שגם בזבל אם יש משהו לא תקין אני לא מאמינה שהוא אוכל אותו.

   

  שימו לב בתמונה למטה, החתול הזה היה קרוב לודאי חתול בית מפונק לבן עם פרווה מדהימה. בטח מצא את עצמו זרוק ברחוב והוא פשוט רוצה לחיות.

  '' 

   

  חזירי הבר בחיפה נטבחים כבר כמה שנים כיון ששטח המחייה ומקורות המזון שלהם נגזלו מהם, והם נאלצים לחפש מזון במקומות ישוב, ומגיעים לפחי הזבל ולגינות. אז מה ? הם אוהבים זבל? זה הטבע שלהם? אחרי שגזלו את ביתם ומזונם צריך גם להרוג אותם? כי זה מה שעושות הרשויות כבר חודשים רבים.

  ''
   

  אנשים אינם מבינים את חוסר הברירה של חיי הרחוב, חיות הרחוב והבר, וסבורים שיש מי שאוהבים את הזבל, ולכן מתייחסים לאלה כאל בעלי חיים שיוצרים מפגע תברואתי או בטיחותי, ואינם נקיים.

  החתול דרך אגב ידוע כאחד מבעלי החיים הנקיים ביותר שיש, שמשגיח כל הזמן בצורה שוטפת על ניקיון גופו.

   

  אנשים שרואים יצורים חיים אחרים לפי המוסכמות שלהם עצמם בלבד, מבלי להתחשב באינטרסים של אלה מולם, בין אם הם חתולי פ"ז, חסרי בית, או אחרים, מראים על הניתוק ממציאות שאינה כמות שלהם אלא קשת יום, ועל חוסר חמלה למי שאינם במעמדם שלהם, אחרים מהם. ולא רק ניתוק אלא אולי גם בגלל שפשוט הפסיק להיות אכפת.

  בדרך כלל מי שאינו רואה את המסכנות וההשפלה בחיפוש מזון בזבל בבני אדם אינו רואה זאת בבעלי חיים ולהיפך.

   

  יש מי שיגידו שחתולי רחוב למשל (אני קוראת להם בחיבה חתולי פ"ז) מאז ומתמיד חיפשו בזבל זה הרגל ואופי שלהם, שהם אינם נקיים ואוכלי אשפתות, יש מי שיאמרו שאנשים שמחפשים בזבל עושים מזה לפעמים הון והם לא רואים בזה השפלה, יש כל מיני שיגידו כל מיני דברים.

  הגיע הזמן שנתחיל להסתכל בעצמנו בעיניים ובראש ובלב - שלנו על דברים, ולא לראות אוטומטית דברים לפי איך שהורגלנו ואומרים לנו, איך שמכתיבות לנו מוסכמות חברתיות שהן כמובן זמניות, ונקבעות לפי אזורים וזמנים בין היתר ע"י בעלי הון ועניין.

   

  כשחתול רחוב רעב ללא בית שנזרק מבית חם בשל שיגיונות בעלים חסרי לב (לפעמים גם אחרי שעקר לו את הציפורניים) מגיע למצב שמחפש מזון בזבל זה עגום לראות. בכלל חתול בניגוד לדעה הרווחת עליו מקפיד מאד במזונו הרבה יותר מבעלי חיים אחרים.

  לפעמים כשאתם רואים חתול רחוב עם קצת התקררות או נזלת דעו לכם שבגלל נזלת פשוטה הם יכולים למות. וזאת כי אינם אוכלים מה שאינם מריחים, ואינם אוכלים כל דבר בכלל. וכך לפעמים הם פשוט גוועים ברעב. אז שלא יספרו שלחתול אוכל כל זבל, לפעמים אין לו ברירה, ולפעמים עם הפחים החדשים גם את זה לקחו ממנו.

  איזו ברירה כבר השארנו להם, ומה זה אשמתם?

   

  אנשים שמחפשים שאריות מזון בזבל זה מחזה עצוב באותה מידה. תארו לעצמכם שאנו חיים במדינה שפעמים רבות קצבת פנסיה או אחרת אינה מספיקה למזון ולדברים אחרים. אנשים חסרי אמצעים מחפשים מזון בזבל (ששי אחהצ בשוק) ואחרים מציאות אחרות (ברזל, בגדים, אלטי זעכן).

  מצד שני זו מדינה שלפחות חצי ממנה, שני מגזרים נכבדים אינם נושאים בחובותיהם כלפיה כאחרים - אינם משלמים מיסים כנדרש ואינם משרתים בצבא, אז מה הפלא?

   

  לראות יצור חי מתבזה בחיפוש מזון בזבל כמובן מאליו או כמראה רגיל שתמיד היה, שכורח המציאות, או לומר שטבעו של זה הוא ככה שהוא נמשך לזבל, אינה השקפה ראויה ונכונה.

  ''

   

   

  התמונה הבאה לקוחה ממכתבה ב nrg

   

   

   

   

  זבל ברחובות ירושלים צילום: שימי נכטיילר

   

  זבל ברחובות ירושלים

   

  וללא קשר למזון מהזבל שלרוב אינו ראוי, כדי להשאיר "טעם טוב" ואולי גם חיוך מסר שלימדו אותי לימודי האמנות בזמנו, משהו כל כך חשוב ומהותי שמשיק לכל תחומי החיים:

   

  לראות בכל דבר, גם במה שבזבל (פעמים רבות במיוחד מה שנחשב זבל) חומר גלם ואם ומה ניתן לעשות וליצור ממנו משהו מועיל ויפה. אחד התרגילים המקסימים ביותר היה ליצור את האנדרטה לפורצי הדרך לירושלים אך ורק מחומרים שמוצאים בזבל או ברחוב מהרצפה. אני עדיין זוכרת את היצירה הנהדרת שלי שאת מרכיביה ליקטתי מהרצפה....

   

  ''

  כאן (כתבה ב HIX) מסופר על אמן שחומר הגלם שלו ויצירותיו כולן על טהרת הזבל  

   

  חיוש הגיבה פעמיים (בינתיים), ובכל פעם מצאתי משהו בתגובתה שמוסיף מחדד ומאיר עוד איזו פינה בדברים שלי בנושא, תודה חיוש
   * united animation - free animations gif & clipart *   יונייטד אנימציות - אנימציות להורדה חינם

  * חיוש *

    20/11/13 10:57:

  לראות יצור חי מתבזה בחיפוש מזון בזבל כמובן מאליו או כמראה רגיל שתמיד היה, שכורח המציאות, או לומר שטבעו של זה הוא ככה שהוא נמשך לזבל, אינה השקפה ראויה ונכונה.

   

  בוקר ניפלא בונבוניטה יקרה לליבי 

  מצטרפת לכל מילה שכתבת

  בעבר הייתה פירסומת שבו ילד מחפש בפח האשפה והגבר עומד בצד

  ואומר: הוא לא צריך להתבייש אנחנו צריכים להתבייש.

  והזדהתי עם הפירסומת וזה עצוב שכל אדם וחיה מחפשים את פת לחמם בפחי הזבל.

  אפילו החתולים היו מעדיפים  מזון גרגרים לחתולים בצלוחית משלהם באופן קבוע.

  קראתי את תגובתו של יונתן חברנו היקר -

  בשכונה אצלי הקימו מבנים ( אינני יודעת - אולי - לזה התכוון יונתן)

  שמרימים את המיכסה והזבל נישלך לפיר עמוק וגדול.

  כל יום כשאני ניגשת לשם ליבי ניכמר על אותם חתולים שכעת אין להם אפשרות

  להתקיים כי הזבל לא גלוי כמו בעבר.

  לגבי איכות הסביבה - זה נהדר

  אך לגבי כל אלו שנאלצים להתקיים אפילו מחיטוט בפחי הזבל - ניגזר עליהם רעב

  ------

  * חיוש *

    20/11/13 11:04:

  צטט: יאיר גרוסמן 2013-11-20 05:42:29

  הפעם אני לא מסכים איתך. למה שאנחנו קוראים ״זבל״ בעלי החיים קוראים ״אוצר״. ריח של שאריות מזון שמגעיל אותנו נחשב לריח טוב של אוכל בעיני בעלי החיים. לכן אין שום דבר בזוי בלראות בעל חיים מחטט בזבל. זה טבעו, הוא מחפש מזון. הכלב שלי הופך לי את הפח בבית בכל פעם שבמקרה הדלת שסוגרת אותו נשארת פתוחה. אשמה, זה אומר שהוא בזוי? שהוא מורעב? לא ולא. הוא פשוט אוהב לאכול ונמשך אל הריח.

  חבר יקר, קראתי את תגובתך ואכן גם כלבי שש

  לכל " זבל" שניקרה ברחוב והוא כלל לא כלב רעב

  (פעם ממש הוצאתי בכוח מפיו )

  אך צריך להפריד ולהבדיל בין חיות שסתם בא להם לנשנש איזו

  חתיכת שיפוד הניזרקת לרחוב בגלל שריח אותו ה"זבל" נעם לחיכו

  לבין אותם  ( חיות , אנשים) שאת הרעב הם משככים בפחי הזבל

   

   

   

   
   
  דרג את התוכן:

   תגובות (69)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     3/9/15 15:29:
   נורא ואיום
     30/11/13 19:39:
   עצוב ביותר.
     29/11/13 20:59:
   עצוב .
     28/11/13 06:54:

   צטט: bonbonyetta 2013-11-26 18:54:46

   צטט: shabat shalom 2013-11-24 09:09:40

   האנושות מאמינה בפונקציונליות של הטבע. כל אחד יש לו איזה תפקיד. החיות תפקידן לנקות אחרי האדם את כל מה שהוא משאיר להם (בגלל הפינוק שלו - לא בגלל טוב ליבו). זה שיש בני אדם שלקחו את תפקיד החיות - זה לא עניינה של האנושות - כנראה. האנושות רצה לעשות כסף כדי לצרוך. וכמה שהיא תצרוך יותר יהיה יותר אוכל לחיות. וגם יותר רעל....

   ''

   כן....וכשמפסיק להיות אכפת ומרשים לזרם הזה של בעלי העניין התעשיינים לסחוף אותך ללא הכרה זה מה שקורה.

   לא חייבים להיסחף בזרם, זה לא קל אבל אפשר לטפס על אי, לצאת ממנו, אפשר הרבה דברים.

   תודה

    

   חייבים,,, חייבים לטפס על אי!

     27/11/13 19:17:

   צטט: amii 2013-11-25 20:08:03

   כשאדם מחפש אוכל בזבל, זו השפלה, אבל חתול יחפש בזבל גם לאחר שאכל מהצלחת, אין זו השפלה לגביו

    

   הנקודה עליה דיברתי היא אנשים שמחפשים אוכל בזבל וחתולים שמחפשים אוכל בזבל לא אחרי שאכלו אלא כדי לא לגווע מרעב כי אין להם מקור מזון אחר והם מורעבים.

   ובמצב כזה לשניהם זה קודם כל עצוב, ומשפיל.

   מזעיף את הפה

    

     26/11/13 19:15:

   צטט: עמנב 2013-11-24 14:55:31

   אני מתפעל כל פעם מחדש מהרגישות שלך לבעלי החיים. כל טוב, עמוס.

    

    

   תודה.

   זה לא בדיוק עניין של בחירה, די נולדתי כך. גם אבי האהוב ז"ל בזמנו לא הבין זאת ולא אמי. פעמים רבות היה אומר לאמא שכחשב שאני לא שומעת בהומור ציני "זה לא מהמשפחה שלי"....

   ''

     26/11/13 19:12:

   צטט: noami4u 2013-11-24 12:04:32

   מה זה "יצור בעל חישה" ?? מנין העברית המפוגלת הזאת !!!

    

   שלום

   שמחה שבאת במיוחד כדי לתקן טעויות אצלי, מבינה שאתה מחפש אותן.

   יאללה איזה מזל שמצאת רק את זו, למה בטוח יש לי עוד.

   איך אתה היית קורא אם כך בעברית התקנית הייחודית שלך (לא כמו המפוגלת שלי) ליצור שחש, מבחינת חושים אתה יודע....

   ''

     26/11/13 18:54:

   צטט: shabat shalom 2013-11-24 09:09:40

   האנושות מאמינה בפונקציונליות של הטבע. כל אחד יש לו איזה תפקיד. החיות תפקידן לנקות אחרי האדם את כל מה שהוא משאיר להם (בגלל הפינוק שלו - לא בגלל טוב ליבו). זה שיש בני אדם שלקחו את תפקיד החיות - זה לא עניינה של האנושות - כנראה. האנושות רצה לעשות כסף כדי לצרוך. וכמה שהיא תצרוך יותר יהיה יותר אוכל לחיות. וגם יותר רעל....

   ''

   כן....וכשמפסיק להיות אכפת ומרשים לזרם הזה של בעלי העניין התעשיינים לסחוף אותך ללא הכרה זה מה שקורה.

   לא חייבים להיסחף בזרם, זה לא קל אבל אפשר לטפס על אי, לצאת ממנו, אפשר הרבה דברים.

   תודה

     26/11/13 18:51:

   צטט: מוטיש_ 2013-11-23 14:22:07

   חתולי פחי הזבל כמשל לערלת הלב ולאטימות.. קשישים , מובטלים ועניים קשיי יום מושלכים לרחובות. מסיבות שונות ומשונות. מי הבא בתור ומי בתור הבא ?

   -

   בדיוק. כשמפסיק להיות אכפת, אז מפסיק. לגבי כולם.''

    

     26/11/13 12:41:

   צטט: יוסףחורי00 2013-11-23 10:02:01

   צודקת. למעשה, לחתול אין אפשרות לצאת לעבוד תמורת שכר, ומצבו גרוע ממצבו של אדם שמחטט בזבל. לדעתי יש לבטל את קצבאות הביטוח הלאומי ולהעביר את הכסף לרכישת אוכל לחתולים.

   ''

   גם לזה צר לי מתנגדת.

   אפשר קצת יותר לתקצב את חיות הרחוב, העמותות הפועלות למענן, ובעלי החיים ממקור אחר בכלל, לא חייבים לקחת ממי שאין לו. אפשר קצת להפחית ממי שיש לו כל כך הרבה....

   נכון שגורמים אלה יתנגדו וזה יהיה קשה מאד, אבל זו בהחלט לא סיבה לכן להמשיך לגזול ולקחת ממי שאין, מאף אחד מהם.


     26/11/13 12:38:

   צטט: נערת ליווי 2013-11-23 00:57:03

   צטט: atuk19 2013-11-22 23:22:07

   ומה עם החתולים שאוכלים עכברים? על העכברים את לא מרחמת? על מקקים? חיידקים שתאים הלבנים שלך הורגים? מותר האדם מין הבהמה. ומותר ההומניסט מהנאצים ששמו בני אדם באותה רמה עם עכברים. אבל מאד אהבו כלבים.

    

   כמעט הגבתי פה אבל לפרופיל של אשה בת 5 שכותבת על עצמו בלשון זכר. ויתרתי... אפילו על תמונה של דובי.

   הדוברמן הכי מחונך המעבר של החציה,

    

   ''

   אני מתנגדת ! לא רוצה דווקא שתתאפקי, לא בתגובות לדברים שלי, ולא בתגובות של נשים בנות 5 שכותבות כזכר ולא לאף אחד.....

   תתפרעי בייבי...

    

     26/11/13 12:35:

   צטט: atuk19 2013-11-22 23:22:07

   ומה עם החתולים שאוכלים עכברים? על העכברים את לא מרחמת? על מקקים? חיידקים שתאים הלבנים שלך הורגים? מותר האדם מין הבהמה. ומותר ההומניסט מהנאצים ששמו בני אדם באותה רמה עם עכברים. אבל מאד אהבו כלבים.

    

   ''

     22/11/13 23:22:
   אסור להתאכזר לבעלי חיים. אבל לא להשוות אותם לבני אדם.

    

   ''

   שלום וברוך בואך

    

   וואלה אתה מחליט מה אסור ומה מותר, עבור עצמך ועבור אחרים בהינף אצבע קלילה על מקלדת ללא היסוס. 

   אתה חושב שהחמלה הרחמים הסימפטיה הם מוצרים שאוזלים וחבל לבזבז אותם? כלומר צריך לחשוב היטב לפני שמרחמים או עושים משהו למען מישהו כי אולי יש מישהו שמגיע לו רחמים לפניו? לפניו בתור? 

   זה לא קופת חולים you know וגם לא סבון ולא מתזבז.

    

   הדוגמא עם הנאצים דרל אגב כבר נשופשפת, פאסה, ושחוקה.

   אתה יודע מה? אתה אל תרחם על אף אחד, ויותר מזה אל תפעל למען אף אחד.

   אתה תשגיח שיהיה כאן סדר וירחמו לפי התור ולפי השפקתך שלך שנראית לך, נראה לי שתהיה לך המון המון עבודה....

    

     26/11/13 12:24:

   צטט: חופר סדרתי :) 2013-11-22 07:33:40

   ווואיי האמת שהעלת נקודה מעניינת ואת נורא צודקת.

    

   תודה. מרשה לך לקחת את הרעיון הלאה ולהמשיך אותו....מזעיף את הפה

     26/11/13 12:22:

   צטט: . ארז . 2013-11-21 16:55:57

   עצוב !

    

   כן.

   יש מצב שאתה עושה לי תמונה מהחיים הפשוטים ברחוב שמביעה את הנקודה הזו? את לב לבו של העניין?

   ''

     26/11/13 12:21:

   צטט: איציק אביב 2013-11-21 11:55:52

   תמשיכי במאבק שלך.

    

   תודה. עוזרים מתקבלים ברצון....קריצה

     25/11/13 21:06:

   צטט: איציקתירוש 2013-11-21 09:48:05

   יופי, הוכחת עד כמה עד רגישה ורחומה, בניגוד לאחרים שהם ערלי לב, ממש רשעים. יחד עם זאת , את חושפת ניתוק מן המציאות. ובכן, בני אדם שמחטטים אשפה מעוררים את מצפןננו, ובצדק. יש לנו חלק בכך ויש באפשרותינו לתקן את העיוות. מה לעשות , חתולים עדין אינם בני-אדם, ואם תחשבי על-כך - הרי שכול פעם שאת מאכילה חתולים ברחוב את רקמגדילה את כמות החתולים שאחר -כך נאלצים לנבור בזבל. הלו, יש עולם אמיתי שם בחוץ, צאי מתוך הבועה שלך.

   -

   תודה שבאת לבקר ועל תגובתך החברית, המחזקת, רחבת אופקים וחביבה.

   נראה לי דווקא שמי שנמצא בבועה ומכחיש את קיומה הוא לא אני.

   גם אטימות לדעתו ורגישותו של הצד השני, וראיית דברים אך ורק ובדיוק פי שאתה רואה אותם וכל מי שלא בדעתך הרי טועה והדיוט, גם זו סוג מסוים של בועה.......

   לגבי אנשים שמחטטים בזבל ומעוררים מצפוננו ובאפשרותנו לתקן המעוות זה נכון, וחלק מאתנו שבחרו לפעול למענם בתחום זה אכן פועלים.

   כל מי שפועל למען האחר בהתנדבות אני מחזקת ידיו והוא מוערך על ידי, ולא משנה מי הוא. וגם אם הוא פועל שלא בהתאם להעדפות שלי, עדיין אני מחזקת אותו.

   לגבי האכלת חתולים, כבר מזמן במקומות רבים דאגו פעילים ואוהבי בעלי חיים לעקר ולסרס חתולי רחוב כך שהאכלתם אינה תורמת לריבויים אלא פשוט עוזרת להם לשרוד.

   מתנצלת אם קילקלתי לך את הבועה שלך, אבל הדברים אינם בדיוק כפי שאתה רואה אותם, אתה גם מוזמן לומר לנו באיזה תחום אתה בחרת לפעול.

   ''

     25/11/13 20:59:

   צטט: למדנית 2013-11-21 04:43:03

   תודה על הפוסט הרגיש, בונבונייטה. לו נזכה לימים שבהם בני אדם וחיות לא יצטרכו לחטט בפחי הזבל.

    

   תודה. אמן

   ''

     25/11/13 20:58:

   צטט: אורי אביבי 2013-11-20 23:41:38

   בונבונייטה יקרה

   כרגיל את עושה לחשוב (תענוג לבוא לבקר אצלך)

   לא בכל פעם שאני רואה חתול פ"ז מחפש ארוחה בפ"ז רחמי נכמרים 

   זה תלוי בחתול

   זה תלוי בסיטואציה

   לפעמים כשאני רואה חתול או כלב שבעליו מתעלל בו

   עם תספורות, בגדים מצועצעים, צבע, פעמונים, אוכל שלא מתאים לחיה וכד'

   או אז רחמי עולים וגואים

   וכנ"ל גם מול בני אדם

   לא כל אדם שמחטט בפחי זבל גורם לי לרחם עליו

   לפעמים אני מרחם דווקא על אלו שנוסעים ברכבים יקרים, לובשים בגדים אופנתיים וכד'

   שחיים ע"פ צווי החברה, מרגישים שאין להם ברירה אלא לעבוד כל הזמן

   וחייהם הם חיי השרדות 

   ובסופו של דבר

   חייהם דומים לחייו של כל אדם קשה יום שהשרדות (הברורה לכולם) היא אורך חייו

   לא בטוח שממש הגבתי לפוסט שלך

   יותר כתבתי את מה שמילותייך העלו בליבי וראשי

   -

   זה בסדר גמור, זו התגובה האותנתית ביותר, תודה.

   מדובר כמובן לא בזבל בכלליות, אלא חיפוש מזון בזבל מרעב, מחוסר ברירה ורצון לשרוד,גם של בני אדם וגם של חיות רחוב, של יצורים חיים.

   לא מדובר על זבל מבחינת חפצים או דברים אחרים.

   ''

   לא נראה לי שאדם כזה יחפש בזבל מציאות לעשית מסחר .....הסנני

     25/11/13 20:50:

   צטט: חניתלנדסמן 2013-11-20 22:44:58

   כמה רגישות סביבתית בפוסט אחד...מסכימה איתך, ומקווה שזה יעודד אנשים לחשוב פעמים לפני שהם משליכים שאריות לאשפה, בכדי להקל על חתולי הרחוב , הנלחמים כל יום במלחמת השרדות , במציאת מזון

   -

   תודה.

   שאריות מזון אכילות עי בעלי חיים ניתן להוריד בצורה נקיה ומסודרת למטה על צלוחית חד פעמית או חתיכה עתון ולאספה אח"כ במקום לזרוק לזבל.

   אנשים לא חושבים. דבר פשוט, מי שאוכל בעלי חיים ומטגן שניצל לילדים את השמן שזורקים אחכ אפשר להשרות בו עם טיפה מים חמים לחם ישן ולהוריד להם. מתחיל להיות חורף הם יטרפו את זה.

   ''

   חתולי הזבל הללו דרך אגב יושבים באמצע הקרטון עם הזבל כדי קצת להתחמם ולא לשבת על הרצפה הקרה

     25/11/13 20:47:

   צטט: באבא יאגה 2013-11-20 22:18:32

   תודה, גם אני כתבתי על ענין הזבל באמנות בעבר, הנה http://cafe.themarker.com/post/2628694/

    

   תודה באבא יאגה, אך כאן לא מדובר על זבל מהבחינה הזו ולא זבל באמנות כפי שאת רואה.

   מהבחינה שאת כתבת גם אני כתבתי בעבר פעמיים.

   כאן שוב מדובר על מי שנאלץ לחפש מזונו בזבל כדי לחיות ולשרוד, זה "קצת" שונה.קריצה

     25/11/13 20:42:

   צטט: אגי1 2013-11-20 09:00:23

   כל מילה בסלע...דרך אגב, יכולה לספר לך שאחותי גרה בכבביר בחיפה והיא מאכילה שם גם את חזירי הבר שעולים מהוואדי אל תוך החצר שלה כדי לאכול את האוכל של החתולים שהיא מאכילה פעמיים ביום.

   -

   אשמח לשמוע ממנה קטעים מהחוויות הללו ותמונותמגניב

     25/11/13 20:28:

   צטט: liat62 2013-11-20 21:46:02

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-11-20 19:47:22

   עיקור עיקור ועוד פעם עיקור. אם הרשויות הוטרינריות היו יכולות לעקר את חתולי הפ"ז האלה, הרבה סבל וגם זבל היה נמנע. החתולים חביבים ונחמדים, אבל יש פיצוץ אוכלוסין.

   הרשויות יכולות, אבל לא תמיד עושות.

   והעיקור/סירוס צריכים להיות מבוקרים, שלא תיעלם לנו אוכלוסיית החתולים, חלילה.

   -

   תודה ליאת

   במקום שדבר כזה קורה אם אח"כ מצטערים מאד מאד בלשון המעטה. כבר קרה שוטרינר עירוני אמר לאנשי רחוב מסוים שהדרך היחידה להתגבר על הבעיה שלהם היא להחזיר את החתולים...קריצה

    

     25/11/13 20:25:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2013-11-20 20:46:54

   בעיני הנורא הוא שזורקים הרבה דברים ואוכל טוב לזבל, כזה שיכול לפרנס משפחות שלמות. החתול שלי הנמרי נוהג לבקר בזבל לא כי הוא רעב אלא כי הוא חפשי. למעשה הוא די מפריע לבאים להשליך, ושכני כועסים עלי. לא נורא, גם להם מנהגים די מעצבנים (אלה שמעלי משליכים בדלי סיגריות לחצרי). אגב, בערימות חפצים שנזרקים אפילו אני מחטטת, מצאתי כמה פרטי ריהוט די "שוים" ואני בעד מה שמכונה "קיימות".

   -

   גם אני, כתבתי על כך כמה פעמים על חוסר היחס והבזבוז בהשלכת רהיטים וחפצים טובים לשימוש במקום לתת אותם למי שזקוק, ובכלל על מירוץ השידרוג ההסטרי מבחינה צרכנית.

   אלא שזה אינו קשור למעשה לפוסט. 

   ברגע שזורקים מזון טוב וטרי לזבל הוא כבר אינו כזה כי שם גם דברים אחרים. ומי שנאלץ כדי לשרוד לחפש מזון בזבל זה מעורר רחמים. זו בהחלט לא הברירה הראשונה או הרצויה. 

   ואין מדובר על חפצים.

   ''

     25/11/13 20:19:

   צטט: נעה אל-יגון 2013-11-20 20:35:52

   הפעם אני מסכימה עם יאיר גרוסמן

    

   זה בהחלט מותר      צוחק    מגניב     חיוך

     25/11/13 20:15:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-11-20 19:47:22

   עיקור עיקור ועוד פעם עיקור. אם הרשויות הוטרינריות היו יכולות לעקר את חתולי הפ"ז האלה, הרבה סבל וגם זבל היה נמנע. החתולים חביבים ונחמדים, אבל יש פיצוץ אוכלוסין.

   -

   הרשויות בפירוש כושלות בעניין זה, כמו שכושלות בעניינים רבים אחרים. וכמו במקרים רבים שרשויות כושלות נכנסים בלית ברירה על חשבונם אזרחים טובים ועמותות שעושות זאת על חשבונם שלהם.

   הרשויות לרוב מקבלות תקציב עיקור סירוס, ולרוב משתמשות בו, אך לגבי פיקוח הולם ויעיל בנושא אינני יודעת.

   ''

     25/11/13 20:08:

   צטט: נערת ליווי 2013-11-20 16:56:36

   נדמה לי שכבר לא עוקרים צפורניים ואולי או כמובן יש מצב שאני טועה.

   וחוצמזה שפעם שמעתי שיותר חשוב מאוכל לחתולי רחוב או חתולי פ"ז כמו שאת קוראת להם זה לשים קערות עם מים 

   כי אוכל הם יודעים למצוא. אפילו הראית כאן באיזו תמונה. ומים יותר בעיה

   למרות שבמחשבה שנייה תכף חורף אז יש שלוליות. לא ככה?

    

   נכון יקירה, חוקית כבר אסור לעקור ציפורניים ולגזור זנבות ואוזניים, אבל כמו כל דבר בחיים יש המון המון בלתי חוקי גם כאן, ואיכשהוא עדיין רואים זאת .

   אוכל דווקא כן בעיה, ונכון חשוב עוד יותר מים אך רק בקיץ. ובכלל גם בקיץ וגם בחורף חשוב לחתולי פז לא להצטנן. כי תתפלאי כמה בקלות הם מתים מזה, מהצטננות ונזלת קלה.

   וזה קורה ככה: חתול מצונן אינו מריח את האוכל לכן לא יאכל אותו. פעמים רבות הם מתים מרעב וגוססים מנזלת פשוטה.

   פעילים ומי שמטפל בחתול פ"ז יודע כלחתולים כאלה ורק חתולים שבסביבה בטוחה (בתיאום עם וטרינר) נותנים אנטיביוטיקה ואוכל ש"מריח" חזק ומחומם קצת, ואז כשהם מריחים זאת הם אוכלים. אם יש להם מזל ומאכיל טוב ששם לב אליהם הם מבריאים. החורף במיוחד לכן קשה על חתולי פ"ז.

   לכל עונת שנה יש את הבעיות שלה, בחורף יש אולי מים חופשי, אבל מזג האויר גורם להצטננויות רבות.

   ''

     25/11/13 20:08:
   כשאדם מחפש אוכל בזבל, זו השפלה, אבל חתול יחפש בזבל גם לאחר שאכל מהצלחת, אין זו השפלה לגביו
     24/11/13 18:48:

   צטט: grandpa.zohar 2013-11-24 18:33:16

   צטט: bonbonyetta 2013-11-24 18:15:54

   צאו שאריות מזון ממני, כי אינני מתיחסת אליהם כאל יצורים נחותים, פחותים. למרות שאולי אם אתן להם שאריות הם יאהבו אותם. זה לא בריא עבורם. 

   =

    

   בוני יקירתי,

   כשאני יושב במסעדה עם זוגתי שתחיה ושנינו מקבלים שתי מנות ענקיות של סטייק עסיסי, זוגתי בדרך כלל איננה מסוגלת לאכול את כל המנה, ובסוף, במקום לזרוק לפח, היא מעבירה את שאריות הסטייק לצלחתי. האם לדעתך אני נחשב בעיניה ליצור נחות?


   לחילופין, מאחר ואני רגיש לגלוטן, כמובן שאינני אוכל שום כלום שמכיל את הרעל הזה, אבל כשמגישים לי עוגה (מארץ העוגות) אני מעביר אותה לזוגתי (שתחיה) . האם את מאשימה אותי בנסיון לרצח אהובתי מזה 55 שנים?

    

   קלייד

    

   דרך אגב קרמבו במבו אינו בריא לו לחתולי....מאיפה את יודעת? תנסי לתת לו פעם אחת קרמבו, אחרי יום תנסי עוד פעם, מאחר ולחתולים חוש השרדות מעולה- אם הקרמבו מזיק, חתולך לא יאכל!

   --

    

   אינני מתנצחת אתך במילים כעקרון, ואינני מאשימה אותך בדבר. הרי ברור לי כשמש שאתה אינך רואה דברים כמו שאני גם אם ישימו לך משקפיים מגדלת או השד יודע מה, כי אתה חושב ומרגיש אחרת. אני יודעת זאת. גם אינני מתכוונת לפצוח כאן בחילופי מילים לנצח, כי ברור לי שזו לגביך תהיה טחינת מים. אין בכוונתי לשכנע אותך ברור לי שזה לא יקרה, אלא להראות לך שיש דרך חשיבה והשפקה שונה משלך, וזה שהיא שונה משלך אין זה אומר שהיא מוטעית....

    

   בעניין הקרמבו לחתולי, אני בהחלט מסכימה אם רק מבחינה זו שזה לא בריא עבורו באותה מידה שזה לא בריא עבורי....

    

   בכל מקרה קרמבו אני אוהבת מאד למרות הכל, וגם לחם, והייתה תקופה שגם אני אכלתי ללא גלוטן....

   מצרפת לך כאן לכן משהו שימושי עבורך שבטוחה שתאהב

   ''לחם ללא גלוטן

   של יפתח ברקת מכאן אפשר להגיע אליו

    

     24/11/13 18:33:

   צטט: bonbonyetta 2013-11-24 18:15:54

   צאו שאריות מזון ממני, כי אינני מתיחסת אליהם כאל יצורים נחותים, פחותים. למרות שאולי אם אתן להם שאריות הם יאהבו אותם. זה לא בריא עבורם. 

   =

    

   בוני יקירתי,

   כשאני יושב במסעדה עם זוגתי שתחיה ושנינו מקבלים שתי מנות ענקיות של סטייק עסיסי, זוגתי בדרך כלל איננה מסוגלת לאכול את כל המנה, ובסוף, במקום לזרוק לפח, היא מעבירה את שאריות הסטייק לצלחתי. האם לדעתך אני נחשב בעיניה ליצור נחות?


   לחילופין, מאחר ואני רגיש לגלוטן, כמובן שאינני אוכל שום כלום שמכיל את הרעל הזה, אבל כשמגישים לי עוגה (מארץ העוגות) אני מעביר אותה לזוגתי (שתחיה) . האם את מאשימה אותי בנסיון לרצח אהובתי מזה 55 שנים?

    

   קלייד

    

   דרך אגב קרמבו במבו אינו בריא לו לחתולי....מאיפה את יודעת? תנסי לתת לו פעם אחת קרמבו, אחרי יום תנסי עוד פעם, מאחר ולחתולים חוש השרדות מעולה- אם הקרמבו מזיק, חתולך לא יאכל!

    * united animation - free animations gif & clipart *   יונייטד אנימציות - אנימציות להורדה חינם

     24/11/13 18:15:

   צטט: grandpa.zohar 2013-11-20 14:02:04

   זו דרך העולם, זה מחזור המזון בטבע, בסופם של חייך גם גופך שייהפך לדומן, יהיה מזון לבעלי חיים אחרים, וכמה שלא תייפי את הסיפור - ככה זה. אלו אוכלים, אלו נאכלים. מה שלא טוב לאחד - טוב לאחר. היום זה דבר רגיל שרהיטים/בגדים ישנים מעבירים מזה לזה בלי בושה.

   אבי שנולד בירושלים, ועבר שם את מלחמת העולם הראשונה, סיפר לי כי ה"עשירים" שאכלו תפוחי אדמה, העבירו לעניים את הקליפות, שיהיה גם להם משהו.

   מקובל מאוד בכל משק חקלאי בסיסי ששאריות מזון מאכילים את החזירים/אווזים, ואחר כך אוכלים אותם.

   מה לא בסדר שחתול יאכל מפח הזבל במקום לקנות לו חתולי, קרמבו, בונזו שמונזו?

   --

   סבאזוהר, עלי להודות שהעלית לי הפעם חיוך על פני, אולי חיוך של שעשוע כשאני מתארת לעצמי את ארשת פניך כשאתה כותב את הדברים בתגובה זו, וכיון שיש לי סימפטיה אליך. כן, אפילו שאתה חושב לגמרי אחר ממני.


   הטענה הזו ש"זו דרך העולם" ולכן זה ימשך ואין סיבה לשנות זאת אינה תופסת יותר.

   גם על העבדות בזמנו אם אתה זוכר אמרו את אותו דבר. זו דרך העולם מאז ומתמיד ואין פסול בכך. (נותנים לעבד אוכל מחסה הגנה וכדומה)

   אינני היחידה שסבורה שאת כמה מדרכי העולם הפחות ראויות הגיע הזמן וצריך לשנות.

   אני אישית איננה נותנת לכלבים שלי לאכול זבל או שאריות מזון ממני, כי אינני מתיחסת אליהם כאל יצורים נחותים, פחותים. למרות שאולי אם אתן להם שאריות הם יאהבו אותם. זה לא בריא עבורם. 

   ברור שאם אלה למשל שפנים וארנבות כן אתן להם את שאריות הסלט שלי, כי זה מזון בריא עבורם, אבל שוב לא אתן זבל, כלומר מזון שאינו תקין או רקוב.

   ומה שמקובל בכל משק חקלאי שנותנים שאריות מזון לחיות המשק ואח"כ אוכלים אותם אינו מקובל אצלי, וכבר אינו נתפס ע"י רבים מהאנשים כ"דבר מובן מאליו".

    

   דרך אגב קרמבו במבו אינו בריא לו לחתולי....

    * united animation - free animations gif & clipart *   יונייטד אנימציות - אנימציות להורדה חינם

     24/11/13 18:03:

   צטט: * חיוש * 2013-11-20 10:57:16

   לראות יצור חי מתבזה בחיפוש מזון בזבל כמובן מאליו או כמראה רגיל שתמיד היה, שכורח המציאות, או לומר שטבעו של זה הוא ככה שהוא נמשך לזבל, אינה השקפה ראויה ונכונה.

    

   בוקר ניפלא בונבוניטה יקרה לליבי נשיקה

   מצטרפת לכל מילה שכתבת

   בעבר הייתה פירסומת שבו ילד מחפש בפח האשפה והגבר עומד בצד

   ואומר: הוא לא צריך להתבייש אנחנו צריכים להתבייש.

   והזדהתי עם הפירסומת וזה עצוב שכל אדם וחיה מחפשים את פת לחמם בפחי הזבל.

   אפילו החתולים היו מעדיפים  מזון גרגרים לחתולים בצלוחית משלהם באופן קבוע.

   קראתי את תגובתו של יונתן חברנו היקר -

   בשכונה אצלי הקימו מבנים ( אינני יודעת - אולי - לזה התכוון יונתן)

   שמרימים את המיכסה והזבל נישלך לפיר עמוק וגדול.

   כל יום כשאני ניגשת לשם ליבי ניכמר על אותם חתולים שכעת אין להם אפשרות

   להתקיים כי הזבל לא גלוי כמו בעבר.

   לגבי איכות הסביבה - זה נהדר

   אך לגבי כל אלו שנאלצים להתקיים אפילו מחיטוט בפחי הזבל - ניגזר עליהם רעב

    

   * תודה על השיתוף יקירתי חיבוקים אוהבים ונשיקות חמות לליבך

   יום טוב לכולנו

   -

    

   תודה יקירה,

   כמו כל דבר בחיים מעניין באיזה עיניים, איזה לב, ואיזו השקפה אתה מסתכל על הדברים....

    * united animation - free animations gif & clipart *   יונייטד אנימציות - אנימציות להורדה חינם

     24/11/13 14:55:
   אני מתפעל כל פעם מחדש מהרגישות שלך לבעלי החיים. כל טוב, עמוס.
     24/11/13 12:04:
   מה זה "יצור בעל חישה" ?? מנין העברית המפוגלת הזאת !!!
     24/11/13 12:02:

   צטט: yonbir 2013-11-20 09:11:01

   היום כבר כמעט שאין זבל. עיתונים ישנים זורקים למיכלי מיחזור הנייר, גם מיכלי פלסטיק ממחזרים ואת שאריות המזון (הצמחוני) זורקים לקומפוסטר. אז מה יעשו חתולי הפ"ז שלך?

   -

   הם גוועים ברעב היות וזה מקור המזון היחידי שנותר להם. במיוחד בחורף הם יהיו תלויים באנשים טובים שישימו להם בפינות קבועות קצת מים ומזון, זו באמת לא טרחה גדולה. עושים זאת בדרך לעבודה, בדרך לקניות, לא חשוב. 

   לי אישית אחד הדברים הקשים לראות זה יצור חי רעב, לא יכולה לסבול את זה, לא על אדם ולא על בעל חיים. וכשראיתי אדם שהבנתי שהוא רעב תיקנתי זאת בקטנה במיידית, בדיוק כמו שאני מזהה אצל חתולי הרחוב.

   הפחים הללו אינם טובים לאורך זמן, נוהגים לרוקן אותם לעיתים רחוקות יותר מה שגורם ליותר עכברים וחולדות שמגיעים אליהם למרות הכל, וכשיש פחות חתולים זה עוד יותר גרוע....

   ''

     24/11/13 11:52:

   צטט: אגי1 2013-11-20 09:00:23

   כל מילה בסלע...דרך אגב, יכולה לספר לך שאחותי גרה בכבביר בחיפה והיא מאכילה שם גם את חזירי הבר שעולים מהוואדי אל תוך החצר שלה כדי לאכול את האוכל של החתולים שהיא מאכילה פעמיים ביום.

   -

   מסרי לי ד"ש ממני והערכתי. גם קצת קינאה אפשר לומר, הייתי שמחה להאכיל חזירי בר בחצרי.

   מאד כואב מה שמעוללים להם בחודשים האחרונים וטובחים בהם. ועוד ע:י הרשויות שאמורות להגן עליהם.

   ''

   הייתי שמחה אם היית מביאה אותה לכאן, הייתה יכולה לעשות לו יומן, עדכונים, תמונות....


     24/11/13 11:48:

   צטט: יאיר גרוסמן 2013-11-20 05:42:29

   הפעם אני לא מסכים איתך. למה שאנחנו קוראים ״זבל״ בעלי החיים קוראים ״אוצר״. ריח של שאריות מזון שמגעיל אותנו נחשב לריח טוב של אוכל בעיני בעלי החיים. לכן אין שום דבר בזוי בלראות בעל חיים מחטט בזבל. זה טבעו, הוא מחפש מזון. הכלב שלי הופך לי את הפח בבית בכל פעם שבמקרה הדלת שסוגרת אותו נשארת פתוחה. אשמה, זה אומר שהוא בזוי? שהוא מורעב? לא ולא. הוא פשוט אוהב לאכול ונמשך אל הריח.

   -

   מבינה את ההשקפה ומה שאתה אומר, שאין להשליך מהמוסכמות והדעות שלנו על עולם בעלי החיים, בהחלט יש בזה דבר מה. אך בכל זאת אינך יכול לומר שכלב או חתול מעדיף לאכול זבל שזה טבעו. גם בעל חיים אם תתן לו ברירה יגש קודם כל לצלחת המזון הנקי הטוב . אח"כ אולי ירחרח בזבל כי משהו נשאר לו כנראה מהימים הרעבים שלו.

   ואתה יודע מה?

    

   עדיין ולו כך, עצוב לראות אדם ועצוב לראות בעל חיים - את שניהם, מחטטים בזבל למחיה ולמאכל ! מחטטים בזבל כי זה כל מה שיש להם. עדיין זה עצוב מאד גם אם הם חושבים אחרת.

   והנקודה כאן היא בדיוק הביזוי הזה, העובדה שבחיים אין לו למי שמחפש בזבל מזון אחר טוב יותר להיזון ממנו.

   ''

     24/11/13 09:09:
   האנושות מאמינה בפונקציונליות של הטבע. כל אחד יש לו איזה תפקיד. החיות תפקידן לנקות אחרי האדם את כל מה שהוא משאיר להם (בגלל הפינוק שלו - לא בגלל טוב ליבו). זה שיש בני אדם שלקחו את תפקיד החיות - זה לא עניינה של האנושות - כנראה. האנושות רצה לעשות כסף כדי לצרוך. וכמה שהיא תצרוך יותר יהיה יותר אוכל לחיות. וגם יותר רעל....
     23/11/13 21:10:

   צטט: ד ר ו ר 2013-11-19 21:48:35

   אני לא חושב שהחתולים רואים את המצב כמוך. יש בחוץ אוכל, העיריות צריכות לפזר ארגזים נחמדים לחורף ובכלל, כי חתול אוהב קופסאות.. הם לא חיה מפונקת במקור, האדם עקר להם את כוחות ההישרדות. ולגבי מהות העניין: אני הייתי מעדיף להיות חופשי בחוץ מאשר לכוד בדירונת ולהשתין בתוך מגש של חול זכוכיתי גבישי..

   -

   אולי. אך חתולים רבים פעמים רבות מבקשים מקלט בדירות האנשים שהם יודעים שאוהבים, שמאכילים אותם, ומגיעים לפתח בתיהם. זה אינו כיף להיות בחוץ בימים חמים מאד ובקרים, הכיף של החופש נגמר מאד מהר.

   מזעיף את הפה

     23/11/13 21:06:

   צטט: liat62 2013-11-19 21:38:40

   מי שזורק חית מחמד מהבית ילך לגהינום...ברכבת אקספרס. ולגבי חתולי רחוב רעבים, הפתרון חייב לבוא מהרשויות המקומיות, שתקמנה פינות האכלה מסודרות . האחריות לרווחת בע"ח שחיים בתחומן מוטלת עליהן, ואי אפשר להסתפק באזרחים טובים שמאכילים את היצורים האומללים הללו.

   ,,

   העליתי זאת לפייס לפני כמה ימים

    

   אלה, אתם יודעים, שנוטשים,
   הם אינם אנשים,
   או בהגדרת בני אדם,
   כי זה אומר משהו ההגדרה.

   אולי הם סוג של חייזרים,
   שיכולים לחיות ללא כל האיברים,
   שיכולים יום אחד לקום ולעשות,
   דברים שעל הדעת אינם מתקבלים.

   כי איך אפשר יום אחד לזרוק החוצה,
   מי שגר אתך בבית שנים,
   איך אפשר להתנתק כך רגשית,
   ולעמוד במבט הזה הנבגד?

   ''

     23/11/13 14:22:
   חתולי פחי הזבל כמשל לערלת הלב ולאטימות.. קשישים , מובטלים ועניים קשיי יום מושלכים לרחובות. מסיבות שונות ומשונות. מי הבא בתור ומי בתור הבא ?
     23/11/13 10:02:
   צודקת. למעשה, לחתול אין אפשרות לצאת לעבוד תמורת שכר, ומצבו גרוע ממצבו של אדם שמחטט בזבל. לדעתי יש לבטל את קצבאות הביטוח הלאומי ולהעביר את הכסף לרכישת אוכל לחתולים.
     23/11/13 00:57:

   צטט: atuk19 2013-11-22 23:22:07

   ומה עם החתולים שאוכלים עכברים? על העכברים את לא מרחמת? על מקקים? חיידקים שתאים הלבנים שלך הורגים? מותר האדם מין הבהמה. ומותר ההומניסט מהנאצים ששמו בני אדם באותה רמה עם עכברים. אבל מאד אהבו כלבים.

    

   כמעט הגבתי פה אבל לפרופיל של אשה בת 5 שכותבת על עצמו בלשון זכר. ויתרתי... אפילו על תמונה של דובי.

   הדוברמן הכי מחונך המעבר של החציה,

     22/11/13 23:22:
   אסור להתאכזר לבעלי חיים. אבל לא להשוות אותם לבני אדם.
     22/11/13 23:22:
   ומה עם החתולים שאוכלים עכברים? על העכברים את לא מרחמת? על מקקים? חיידקים שתאים הלבנים שלך הורגים? מותר האדם מין הבהמה. ומותר ההומניסט מהנאצים ששמו בני אדם באותה רמה עם עכברים. אבל מאד אהבו כלבים.
     22/11/13 11:20:
   מזעזע!
     22/11/13 09:36:

   צטט: מאיה113 2013-11-19 20:13:23

   *כתבה חזקה מאוד מעוררת מחשבה וכאב

    

   תודה. כן. אני כואבת את הנושא כבר הרבה זמן. למה כשאלה יצורים כאלה וכאלה כולם מרחמים עליהם, וכשאלה אחרים רואים אותם כאילו הם מוקצים מחמת המיאוס וגם מהווים אפילו מטרד.

   ומה הם עשו בס"כ? מנסים לשרוד כשהמצב הזה הרי נכפה עליהם....

    

   שני חתולים מצאו

   התמונה לקוחה מחתולים בצמרת, מכאן

     22/11/13 07:33:
   ווואיי האמת שהעלת נקודה מעניינת ואת נורא צודקת.
     21/11/13 19:57:
   בהחלט צודקת
     21/11/13 16:55:
   עצוב !
     21/11/13 11:55:
   תמשיכי במאבק שלך.
     21/11/13 09:48:
   יופי, הוכחת עד כמה עד רגישה ורחומה, בניגוד לאחרים שהם ערלי לב, ממש רשעים. יחד עם זאת , את חושפת ניתוק מן המציאות. ובכן, בני אדם שמחטטים אשפה מעוררים את מצפןננו, ובצדק. יש לנו חלק בכך ויש באפשרותינו לתקן את העיוות. מה לעשות , חתולים עדין אינם בני-אדם, ואם תחשבי על-כך - הרי שכול פעם שאת מאכילה חתולים ברחוב את רקמגדילה את כמות החתולים שאחר -כך נאלצים לנבור בזבל. הלו, יש עולם אמיתי שם בחוץ, צאי מתוך הבועה שלך.
     21/11/13 04:43:
   תודה על הפוסט הרגיש, בונבונייטה. לו נזכה לימים שבהם בני אדם וחיות לא יצטרכו לחטט בפחי הזבל.
     20/11/13 23:41:

   בונבונייטה יקרה

    

   כרגיל את עושה לחשוב (תענוג לבוא לבקר אצלך)

    

   לא בכל פעם שאני רואה חתול פ"ז מחפש ארוחה בפ"ז רחמי נכמרים 

   זה תלוי בחתול

   זה תלוי בסיטואציה

    

   לפעמים כשאני רואה חתול או כלב שבעליו מתעלל בו

   עם תספורות, בגדים מצועצעים, צבע, פעמונים, אוכל שלא מתאים לחיה וכד'

   או אז רחמי עולים וגואים

    

   וכנ"ל גם מול בני אדם

   לא כל אדם שמחטט בפחי זבל גורם לי לרחם עליו

   לפעמים אני מרחם דווקא על אלו שנוסעים ברכבים יקרים, לובשים בגדים אופנתיים וכד'

   שחיים ע"פ צווי החברה, מרגישים שאין להם ברירה אלא לעבוד כל הזמן

   וחייהם הם חיי השרדות 

   ובסופו של דבר

   חייהם דומים לחייו של כל אדם קשה יום שהשרדות (הברורה לכולם) היא אורך חייו

    

   לא בטוח שממש הגבתי לפוסט שלך

   יותר כתבתי את מה שמילותייך העלו בליבי וראשי

    

    

     20/11/13 22:44:
   כמה רגישות סביבתית בפוסט אחד...מסכימה איתך, ומקווה שזה יעודד אנשים לחשוב פעמים לפני שהם משליכים שאריות לאשפה, בכדי להקל על חתולי הרחוב , הנלחמים כל יום במלחמת השרדות , במציאת מזון
     20/11/13 22:18:
   תודה, גם אני כתבתי על ענין הזבל באמנות בעבר, הנה http://cafe.themarker.com/post/2628694/
     20/11/13 21:46:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2013-11-20 19:47:22

   עיקור עיקור ועוד פעם עיקור. אם הרשויות הוטרינריות היו יכולות לעקר את חתולי הפ"ז האלה, הרבה סבל וגם זבל היה נמנע. החתולים חביבים ונחמדים, אבל יש פיצוץ אוכלוסין.

   הרשויות יכולות, אבל לא תמיד עושות.

   והעיקור/סירוס צריכים להיות מבוקרים, שלא תיעלם לנו אוכלוסיית החתולים, חלילה.

   בעיני הנורא הוא שזורקים הרבה דברים ואוכל טוב לזבל, כזה שיכול לפרנס משפחות שלמות. החתול שלי הנמרי נוהג לבקר בזבל לא כי הוא רעב אלא כי הוא חפשי. למעשה הוא די מפריע לבאים להשליך, ושכני כועסים עלי. לא נורא, גם להם מנהגים די מעצבנים (אלה שמעלי משליכים בדלי סיגריות לחצרי). אגב, בערימות חפצים שנזרקים אפילו אני מחטטת, מצאתי כמה פרטי ריהוט די "שוים" ואני בעד מה שמכונה "קיימות".
     20/11/13 20:35:
   הפעם אני מסכימה עם יאיר גרוסמן
     20/11/13 19:47:
   עיקור עיקור ועוד פעם עיקור. אם הרשויות הוטרינריות היו יכולות לעקר את חתולי הפ"ז האלה, הרבה סבל וגם זבל היה נמנע. החתולים חביבים ונחמדים, אבל יש פיצוץ אוכלוסין.
     20/11/13 16:56:

   נדמה לי שכבר לא עוקרים צפורניים ואולי או כמובן יש מצב שאני טועה.

   וחוצמזה שפעם שמעתי שיותר חשוב מאוכל לחתולי רחוב או חתולי פ"ז כמו שאת קוראת להם זה לשים קערות עם מים 

   כי אוכל הם יודעים למצוא. אפילו הראית כאן באיזו תמונה. ומים יותר בעיה

   למרות שבמחשבה שנייה תכף חורף אז יש שלוליות. לא ככה?

    

     20/11/13 14:02:

   זו דרך העולם, זה מחזור המזון בטבע, בסופם של חייך גם גופך שייהפך לדומן, יהיה מזון לבעלי חיים אחרים, וכמה שלא תייפי את הסיפור - ככה זה. אלו אוכלים, אלו נאכלים. מה שלא טוב לאחד - טוב לאחר. היום זה דבר רגיל שרהיטים/בגדים ישנים מעבירים מזה לזה בלי בושה.

   אבי שנולד בירושלים, ועבר שם את מלחמת העולם הראשונה, סיפר לי כי ה"עשירים" שאכלו תפוחי אדמה, העבירו לעניים את הקליפות, שיהיה גם להם משהו.

   מקובל מאוד בכל משק חקלאי בסיסי ששאריות מזון מאכילים את החזירים/אווזים, ואחר כך אוכלים אותם.

   מה לא בסדר שחתול יאכל מפח הזבל במקום לקנות לו חתולי, קרמבו, בונזו שמונזו?

     20/11/13 11:04:

   צטט: יאיר גרוסמן 2013-11-20 05:42:29

   הפעם אני לא מסכים איתך. למה שאנחנו קוראים ״זבל״ בעלי החיים קוראים ״אוצר״. ריח של שאריות מזון שמגעיל אותנו נחשב לריח טוב של אוכל בעיני בעלי החיים. לכן אין שום דבר בזוי בלראות בעל חיים מחטט בזבל. זה טבעו, הוא מחפש מזון. הכלב שלי הופך לי את הפח בבית בכל פעם שבמקרה הדלת שסוגרת אותו נשארת פתוחה. אשמה, זה אומר שהוא בזוי? שהוא מורעב? לא ולא. הוא פשוט אוהב לאכול ונמשך אל הריח.

    

   חבר יקר, קראתי את תגובתך ואכן גם כלבי שש

   לכל " זבל" שניקרה ברחוב והוא כלל לא כלב רעב

   (פעם ממש הוצאתי בכוח מפיו )

   אך צריך להפריד ולהבדיל בין חיות שסתם בא להם לנשנש איזו

   חתיכת שיפוד הניזרקת לרחוב בגלל שריח אותו ה"זבל" נעם לחיכו

   לבין אותם  ( חיות , אנשים) שאת הרעב הם משככים בפחי הזבל

     20/11/13 10:57:

   לראות יצור חי מתבזה בחיפוש מזון בזבל כמובן מאליו או כמראה רגיל שתמיד היה, שכורח המציאות, או לומר שטבעו של זה הוא ככה שהוא נמשך לזבל, אינה השקפה ראויה ונכונה.

    

   בוקר ניפלא בונבוניטה יקרה לליבי נשיקה

   מצטרפת לכל מילה שכתבת

   בעבר הייתה פירסומת שבו ילד מחפש בפח האשפה והגבר עומד בצד

   ואומר: הוא לא צריך להתבייש אנחנו צריכים להתבייש.

   והזדהתי עם הפירסומת וזה עצוב שכל אדם וחיה מחפשים את פת לחמם בפחי הזבל.

   אפילו החתולים היו מעדיפים  מזון גרגרים לחתולים בצלוחית משלהם באופן קבוע.

    

   קראתי את תגובתו של יונתן חברנו היקר -

   בשכונה אצלי הקימו מבנים ( אינני יודעת - אולי - לזה התכוון יונתן)

   שמרימים את המיכסה והזבל נישלך לפיר עמוק וגדול.

   כל יום כשאני ניגשת לשם ליבי ניכמר על אותם חתולים שכעת אין להם אפשרות

   להתקיים כי הזבל לא גלוי כמו בעבר.

   לגבי איכות הסביבה - זה נהדר

   אך לגבי כל אלו שנאלצים להתקיים אפילו מחיטוט בפחי הזבל - ניגזר עליהם רעב

    

   * תודה על השיתוף יקירתי חיבוקים אוהבים ונשיקות חמות לליבך

   יום טוב לכולנו

     20/11/13 09:11:
   היום כבר כמעט שאין זבל. עיתונים ישנים זורקים למיכלי מיחזור הנייר, גם מיכלי פלסטיק ממחזרים ואת שאריות המזון (הצמחוני) זורקים לקומפוסטר. אז מה יעשו חתולי הפ"ז שלך?
     20/11/13 09:00:
   כל מילה בסלע...דרך אגב, יכולה לספר לך שאחותי גרה בכבביר בחיפה והיא מאכילה שם גם את חזירי הבר שעולים מהוואדי אל תוך החצר שלה כדי לאכול את האוכל של החתולים שהיא מאכילה פעמיים ביום.
     20/11/13 05:42:
   הפעם אני לא מסכים איתך. למה שאנחנו קוראים ״זבל״ בעלי החיים קוראים ״אוצר״. ריח של שאריות מזון שמגעיל אותנו נחשב לריח טוב של אוכל בעיני בעלי החיים. לכן אין שום דבר בזוי בלראות בעל חיים מחטט בזבל. זה טבעו, הוא מחפש מזון. הכלב שלי הופך לי את הפח בבית בכל פעם שבמקרה הדלת שסוגרת אותו נשארת פתוחה. אשמה, זה אומר שהוא בזוי? שהוא מורעב? לא ולא. הוא פשוט אוהב לאכול ונמשך אל הריח.
     19/11/13 21:48:
   אני לא חושב שהחתולים רואים את המצב כמוך. יש בחוץ אוכל, העיריות צריכות לפזר ארגזים נחמדים לחורף ובכלל, כי חתול אוהב קופסאות.. הם לא חיה מפונקת במקור, האדם עקר להם את כוחות ההישרדות. ולגבי מהות העניין: אני הייתי מעדיף להיות חופשי בחוץ מאשר לכוד בדירונת ולהשתין בתוך מגש של חול זכוכיתי גבישי..
     19/11/13 21:38:
   מי שזורק חית מחמד מהבית ילך לגהינום...ברכבת אקספרס. ולגבי חתולי רחוב רעבים, הפתרון חייב לבוא מהרשויות המקומיות, שתקמנה פינות האכלה מסודרות . האחריות לרווחת בע"ח שחיים בתחומן מוטלת עליהן, ואי אפשר להסתפק באזרחים טובים שמאכילים את היצורים האומללים הללו.
     19/11/13 20:13:
   *כתבה חזקה מאוד מעוררת מחשבה וכאב

   ארכיון