כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תיקון עולם

  אקטואליה, פוליטיקה והומור

  0

  יש אין סיכוי

  0 תגובות   יום שבת, 7/12/13, 07:11
  ''


  לעיתים די תכופות הכותרות בעיתונים קצת סותרות, ואני נותר מבולבל, תוהה, ושואל את עצמי איך הקורא אמור לדעת מהידיעות השונות איזה מהן אמינות ואיזה סתם המצאות מופרכות. הנה לדוגמה, מזכיר המדינה המכובד הצהיר שיש מגעים, שמתקדמים, ושיש סיכויים להתגבר על המכשולים עם הפלסטינים. לעומתו, קופץ איזה עבריין בכיר שפעם הורשע בתקיפת קטין וטוען בציבור את ההפך הגמור: יש משברים, אין סיכוי לשום הסדרים, הדרך לשלום חסומה ולעולם נשאר אוייבים מרים, כאלה שסובלים, רבים, מאשימים ומפחדים.

  אישית, אני מעדיף גישה אופטימית של הידברות סובלנית, ולא כל כך אוהב אלימות או התלהמות כוחנית, אלימה ופסימית. קצת צר לי שכבוד העבריין המורשע בתקיפת קטין מעדיף להמשיך לריב ולחפש יריב. במעשיו הוא בעצם מודיע לציבור שכבוד מזכיר המדינה הוא שקרן ושהבוס שלו עצמו, זה שיצר את הגירעון והביא את הכלכלה בפני חורבן, הוא סרבן, חששן, דאגן ועקשן מסוכן.

  משום מה לא ממש הופתעתי לשמוע את גישתו הספקנית של העבריין הלאומן. הרי דרכו ברורה לי כבר די מזמן. מאז שתקף ילד קטן נראה ששלום, סובלנות וכבוד האדם אינם עקרונות שהוא מאמין בם. אין לי ספק שכבוד שר החוץ העבריין מספר לעולם בגילוי לב את מה שכרגע גורם משבר בין ביבי לבית הלבן: אובמה מאמין בצורך החיוני בהידברות לשלום, בעוד ביבי כנראה משוכנע שזה חלום בלהות נורא ואיום.

  לעניות דעתי, ליברמן העבריין אינו ממש עושה בעבור ארצו שירות נאמן. במקום שיסע לטהרן ולרמאלה ליסגור עיניין הוא בוחר להיות פסימי, סרבן, חשדן, לאומן ופקפקן. ישראל הרישמית מכריזה שהיא רוצה בפיתרון של שתי מדינות וליברמן עכשיו מספר שזו תרמית בפני המצלמות? מה זה יעשה לתדמית הציונית אם ישראל תיראה בגלל זה כסרבנית, לוחמנית, שקרנית וכוחנית? לספר שאין שום סיכוי לשום הסדר בזמן שמדברים ודנים זה חוכמה מדינית?

  ביבי וליברמן כנראה מאוד לא רוצים שלום, הם לא מאמינים בשלום ולא פועלים לשלום. אם אין ברירה, בשביל להשיג את המטרה החשובה והראויה יהיה צריך יהיה להחליף את ההנהגה בכזו שתהיה יותר ברוח התורה, שתרדוף שלום ותבקש פשרה. מה שליברמן אומר זה שיש צרה והיא לא פתירה. זו תיאורה אחת שאולי עובדת ברוסיה.

  נו? מה טוב  יעשה הדמוקרט שמופשד על שיפור יחסי החוץ של האומה כדי למצוא מוצא אחרי האבחנה של הבעיה? האם הוא יפתור את המכשלה וימצא מוצא או שרק יכריז שהיא בילתי פתירה וינעת מקלות הגלגלי העגלה? סך הכל, משרד החוץ הוא פניה היפות של המדינה, זו ששוחרת שלום מיום היווסדה. אולי כדאי שמישהו יסביר זאת לכבוד העבריין המורשע שלאחרונה זוכה ונוקה מעוון שטיפת אסלה, דא? זה מאוד יעזור לאומה אם מישהו יעשה טובה ויסביר לשר החוץ שאנחנו באופן רישמי אומה שוחרת שלום ולא כזו מחרחרת מלחמה מתמידה ומשתוקקת לחיות לנצח על חרבה.

  ציטוט:

  ליברמן בוושינגטון: אין סיכוי להסכם עם הפלסטינים
   

  שר החוץ אביגדור ליברמן הגיב לאופטימיות של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, בנוגע לאפשרות של פריצת דרך מדינית, והצהיר: "אנחנו במבוי סתום". ליברמן אמר כי אינו "רואה צ'אנס להשיג הסכם כולל". בהופעה בוושינגטון בכינוס העשירי של "פורום סבן" של מכון ברוקינגס, הצהיר ליברמן כי אין סיכוי להסכם עם הפלסטינים בקרוב.

  "אולי היה משהו דרמטי שאני לא יודע עליו. התחושה שלי היא שיש רצון רב אבל אני לא חושב שזה אפשרי. זה לא קל לגשר על הפערים. אנחנו לא קרובים להסכם, אפילו לא להסכם ביניים. זוהי הערכה שלי", אמר שר החוץ.


  עוד ציטוט:

  ג'ון קרי: "השלום בין ישראל לפלסטינים קרוב מתמיד"
  ביקורו של מזכיר המדינה האמריקאי בישראל וברשות הפלסטינית מסתיים בנימה אופטימית. "אני מאמין שאנחנו קרובים משהיינו כבר שנים להביא את השלום, השגשוג והביטחון שמגיעים לכל האנשים החיים באזור", אמר בנתב"ג.

  עד כאן הציטוטים המבלבלים שחושפים די בבירור מי הם הטובים בסיפור ומי הרעים. מי המאמינים בשלום ומי השוללים. מי המקווים להסדרים ועל כך הם עמלים לילות וימים, ומי פוסלים את האפשרות בזילזול וגם את הסיכויים. מי מקדם עינין ומי יוצר משברים מיותרים. סך הכל, ליברמן עשה מצויין כשסיפר על אמונותיו השגויות לציון ולהמון, כי עכשיו הרבה יותר ברור לכולם ובעולם מה ביבי באמת חושב על תהליך השלום, ויהיה מאוד קל לדעת מי אחראי להכשלת העיניין.

  כמובן, ביבי ינסה לספר שהפלסטינים אשמים אם יכשלו המאמצים, אבל דיברי ליברמן מהיום חושפים לציבור את האמונות האמיתיות של השליטים הלאומניים. מסתבר שהם אולי אומרים שתי מדינות לשני עמים, אבל הם לא באמת מאמינים, וגם לא ממש רוצים אלא רק סתם מקשקשים.

  מעניין מה יחשבו על כל זה הבוחרים התמימים שאולי חשבו עד עכשיו שהשליטים רוצים לשפר את מצב הדברים. מה יאמרו האזרחים שיבינו שהממשלה לא מתכוונת לעשות הסדרים? שפנינו לאינתיפאדה, לחרמות, למלחמות, למהומות וגינויים? מה יאמרו האירופים, האמריקאים, השותפים המתונים והפלסטינים כשיבינו שהממשלה בציון מלאה שקרנים? האם דברי המורשע בתקיפת קטין יקדמו שלום במזרח התיכון או ישפכו מים קרים על היבהוב התיקווה הקלוש לשלום ויגרמו נזקים?

  לדעתי כבוד שר החוץ העבריין עושה ליחסי החוץ נזקים אדירים. הוא מראה לעולם את פניה הכוחניים של ישראל, וגם לא נותן שום תיקווה לאזרחים המיואשים שיבואו ימים יותר טובים. בדבריו הוא מדרבן קיצונים בכל הצדדים לוותר על הדיונים הסובלניים והמנומסים, שהרי לדעתו המלומדת אין להם כל סיכויים, ובמקום זאת כנראה צריך מייד לעלות על מדים ולטעון את הרובים. כנראה שכיבושים כוחניים עדיפים לתוקף הילדים על פני יחסים טובים עם חברים שבהם אנו תלויים או דיונים לשלום עם שכנים זועמים ומקופחים.

  אומנם, ליברמן תמיד יכול לספר שזו רק דעתו האישית, אבל מחמת היותו דמות ממלכתית וייצוגית דבריו יובנו כאילו הם העמדה הלבבית של כל הממשלה הקיצונית והסרבנית שמשום מה עדיין בשילטון במדינה הציונית, הסרבנית והכוחנית, אבל רק זמנית.

  לעניות דעתי ממשלה עם גישה מתונה ומרכזית תהיה עדיפה לנו מבחינה מדינית. מה שעשה שר החוץ בעצם היה להציג סרבנות ולגלות ספקנות מפקפקת באפשרות של שלום בפני הציבור. זה בעצם כל הסיפור. כמובן, אם לא תהיה פשרה מה שיקרה כבר די ברור, וזה לא יהיה בידור. כמובן, מי שישלם את החשבון על התנהגותו המסוכנת של הביריון שמעמדת שילטון מוביל לאסון יהיה הציבור.

  (איור: גוגל)

  http://news.walla.co.il/?w=/15/2701108

  http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaNewsFlash/0,2297,L-4462277_184,00.html

  http://news.walla.co.il/?w=/550/2701224

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/529/116.html?hp=1&cat=404&loc=2

  http://cafe.themarker.com/blog/513647

   


  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   ronkraus
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין