0

0 תגובות   יום חמישי, 12/12/13, 15:41

הספר "צופן הפרעונים" נכתב ע"י ארכיאולוג  חוקר הטוען על סמך ממצאים ארכיאולוגים משמעותיים כי "בני ישראל הם המונוטאיסטים מעמרנה (בירתו של אנחתון מלך הפרעונים המונותאיסטי הראשון) , שנאלצו להמלט ממצרים בשל מורא ידם של יורשיו הריאקציונים של אנחתון. "


"התיאוריה בדבר קשר אפשרי בין משה ויציאת מצרים לבין שלטונו של פרעה הכופר אנחתון , הועלתה כבר לפני עשרות שנים . התומך המפורסם ביותר שלה היה זיגמונד פרוייד בספרו משה והמונותאיזם. אבל ההשערה בדבר הקשר בין בירתו של אנחתון בעמרנה והישוב האיסי בקומראן היא התפתחות טרייה יותר . חוקר המתכות הבריטי רוברט פד'ר מציג ההשערה הזו בצורה סוחפת בספרו  the  copper scroll decoded, המומלץ בחום לכל חובבי ההיסטוריה המצרית".

 

"השורשים של היהדות נעוצים חזק במצרים וליתר דיוק במונותאיזם של אנחתון. הרעיון שכל העולם נברא מתוהו ווהו הוא המצאה מצרית וכמוהו גם הרעיון שהמין האנושי הוא צאן מרעיתו של אלוהים , שהוא נוצר בצלמו ובדמותו, ושלמענו נוצרו השמים והארץ. יש אינספור קטעים בתנ"ך שנגנבו מילה במילה מ"ספר המתים"  קחו לדוגמא את הכרזת הצדק מתוך ספר המתים . כתוב - "לא חיללתי את שם אלוהים. לא חטאתי לאף אחד, לא הרגתי , לא קיימתי יחסים אסורים . אם נחליף את "לא עשיתי"  בלא תעשה, נקבל את עשרת הדברות.

 

גם תהילים לד' מבוסס על כתובת מעמרנה (עיר הבירה של אנחתון) . מדובר בשכתוב של מזמור תהילה לאתן שחיבר אנחתון. קשה גם לערער על הדמיון הרב שבין הכתוב בספר משלי לכתבי החוכמה המצריים. אפילו השם "עברי" הוא שיבוש של המילה המצרית "איפירו", שפירושה פורעי חוק.

 

גלימות הכהונה של היהודים הם העתקים כמעט זהים של לבוש הפרעונים בשולשלת ה - 18, ארון הקודש כמעט זהה לתיבה שנמצאה בקבר תות ענח אמון. בזמן יציאת מצרים החזיקו את ארון הקודש בתוך אוהל גדול שנקרא אוהל מועד , ממש כמו האוהל ששימש למגוריו של אנחתון כשעבר לגור בעמונה.

 

מעשר היה מנהג מצרי שהיהודים אימצו . כך גם בנוגע לכישוף. המצרים היו כותבים את הכשפים שלהם , משרים אותם במים ושותים את התמיסה שנוצרה , בדיוק כמו שספר במדבר מציע. בובות וודו מצריות מוזכרות בתהילים.

 

גם מנהג ברית המילה לא היה מנהג יהודי במקור, זה היה מנהג מצרי. מצאו אפילו דגם חמר של פין שנימול בקבר אנחתון. 

 

1000 שנה אחרי יציאת מצרים כותב ההסטוריון הרודוטוס עליהם כך - "הם חסודים הרבה יותר מעמים אחרים, בכל המובנים, הם נבדלים מהם ברבים ממנהגיהם, כגון מנהג המילה שהחלו לבצע מטעמי ניקיון וטוהרה. יתרה מכך, הם נבדלים בחרדתם מפני חזירים. פולחן אתן התבסס על סגידה לשמש  וכמוהו גם היהדות המוקדמת.

 

בספר יחזקאל פרק ח מדבר במפורש על מתפללים בהיכל האל שמשתחווים לשמש. אלוהי משה מתאר עצמו בשם המפורש י ה ו ה : "אהיה אשר אהיה". הטקט המצרי שמכונה "פפירוס פריס" מתאר את האל המצרי במילים - נק פו נק " שפירושו - אהיה אשר אהיה." העברים קראו לאל שלהם אדוני , אבל בעברית הארכאית ביטאו את האות ד' כמו ת' והסיומת אי הייתה אופציונלית. כן בדיוק , העבריים סגדו לאל בשם אתן , כך שפירוש דברי התוכחה של משה לבני עמו "שמע ישראל אדוני ....הוא בעצם - שמע ישראל אתן הוא האל היחיד."  

דרג את התוכן: