כותרות TheMarker >
  ';

  כל הזכויות שמורות. פוסטים העוסקים בחיזוק, ידע מועיל, חיוני ומקדם, ההשתדלות היא להיות כמה שיותר ענייני, קצר ומרוכז

  חשוב - על כל מי שקורא את הפוסטים שלי, להפעיל שיקול דעת. כי אנו בני האדם אף לא אחד מאיתנו חכם מושלם ומוחלט. גם האדם היותר חכם מאיתנו כבר יימצאו בו חסרונות רבים והוא מנוע בהכרח מלראות את התמונה היותר שלימה, אותה רואה רק האלוהים. על האדם להיות צנוע ויודע את מקומו גם אם זכה לחכמה רבה מאת האל. וזוהי גם גישתי, גם אם יאמרו על ידי דברים מבריקים ואפילו נפלאים אל תיתנו לזה לסנוור אתכם אלא קחו את דבריי במידה. אני לא מתלהב אלא ממעשי האלוהים והוא לא מפסיק להדהים אותי. אני מאחל לכולנו להכיר את האלוהים טוב יותר ולהנות תענוג ניצחי בדברים שהוא מראה לנו. גם כאן וגם בעולם שאחרי.. ובנוסח אישי: אני עובד רק את האלוהים, ולא שום אליל אחר. ומאמין לחלוטין שהוא "בעל הכוחות והיכולות כולם" כך שאין לי שום טעם לעבוד אף לא אחד מהאלילים אשר בארץ, לא משנה כמה יפים ומפתים הם, איני פונה אחרי ה"הבל" אחרי שמצאתי כבר את האמת.

  0

  לעולם שלנו ארבעה מימדים: פשט,רמז,דרש וסוד.

  0 תגובות   יום שלישי, 14/1/14, 20:54

  ראשי תיבות: פרד"ס.

  כך גם לכל מצב בחיינו יש ארבעה מימדים אלה.

   

  החלק הנגיש לנו הוא הפשט, מה שהוא על פני השטח, גלויי לחושינו, לראייה שמיעה וכו'.

  החלק הנסתר הוא שלושת החלקים, הנמצאים אחד עמוק יותר מחבירו, (דרש,רמז,וסוד) עד שלאדם מתגלה הסוד.

  רק אז האדם מבין את מה שהוא למד על הדבר שחקר.

   

  את הפשט אנו מבינים בשכלנו, את שאר רוב החלקים שנשארו , אנו מבינים רק בלב. וגם אם ננסה להסביר את מה שאנו מרגישים בלבנו לאנשים לא נוכל, ומפינו יצא רק "מימד הפשט" בלבד.

  זאת גם הסיבה שאדם אומר לך "קשה לי להסביר לך מה אני מרגיש".

   

  כי המילים שאנו אומרים מצויים רק במימד הפשט בלבד, לכן אמרו חכמים על הסברת דבר שלם: "לא יוכל איש לדבר, לא תוכל אוזן לשמוע", כי גם הם (הפה והאוזן)  במימד הפשט נמצאים בלבד.

   

  זאת הסיבה שהאדם לא יכול להבין באופן מלא את העולם, ואפילו דבר קטן מהעולם, נשארים לו שאלות רבות ללא מענה כי עדיין לא חדר אל שלושת המימדים הנוספים.

   

  "נפש האדם וליבו (ואין הכוונה רק ללב הפיזי השואב את הדם ומזרימו באדם ומחייה את הגוף) אחד הם", ועל כך אמרו הקדמונים:

  ש"רוח (=הנפש) החכמה שוכנת בלב".

   

  הכניסה לעולם הרד"ס (רמז,דרש,סוד), נעולה לאדם שלא הוכשר למימדים אלה.

   

  וכשאדם הוכשר לכך הדלת נפתחת אליו מעצמה.

   

  האלו-הים קבע את המערכת הפנימית של העולם שתגיב רק לאדם שחקר ולמד ו"מצא" כיצד ראויי הוא שהאדם יתייחס לעצמו ובני האדם סביבו, בכבוד ובאהבה, או אז באותה מידה שהוכשר כך ייפתחו לפניו שלושת העולמות הנסתרים: עולם הרמז, עולם הדרש, ו...עולם הסוד.

   

  לכן אומרים כולם "ואהבת לרעך כמוך" ו"מה ששנאוי עליך אל תעשה לחברך" - רוב העולם לא מבין על מה מדובר באמת אפילו שנראה שאלו פתגמים קלים להבנה, והראייה, רובנו לא מצליחים "לעשות" את זה.

  "חיסרון בעשייה, חיסרון בהבנה".

   

  העולם כיום הוא בעיקרו מדעי, על כן הוא עוסק בפשט, לכן רוב העולם לא מבינים דברים רבים, והאושר (שהוא הבנת העולם בשלמותו או ברובו) מנוע מרובנו.

  עבודת האדם כיום מרוכזת לרוב בשכל, לא בלב.

   

  אולם כל מי שרוצה לעבוד על הלב, הרשות בידו.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   פרופיל