כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כי האדם עץ השדה

  כי האדם עץ השדה / נתן זך

  כי האדם עץ השדה.
  כמו האדם גם העץ צומח
  כמו העץ האדם נגדע.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא שואף למעלה
  כמו האדם הוא נשרף באש.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  אהבתי וגם שנאתי
  טעמתי מזה ומזה.
  קברו אותי כחלקה של עפר
  ומר לי, מר לי בפה.
  כמו עץ השדה.


  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא צמא למים
  כמו האדם גם הוא נשאר צמא.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  0

  אטלנטיס היא אחד מסיפורי המסתורין הגדולים ביותר בהיסטוריה

  6 תגובות   יום ראשון, 19/1/14, 09:36

  ''

   

  אטלנטיס היא אחד מסיפורי המסתורין הגדולים ביותר בהיסטוריה

   

  יש אומרים כי,כשאטלנטיס שקעה - שקעו אתה כל ההישגים שהאדם הגיע אליהם. הרבה מהטוב וממה שמייחד את האנושות שקע יחד אתה...

   

  הממצאים הארכיאולוגיים ,של השנים האחרונות- גילו את קיומה של יבשת אטלנטיס האבודה בה מסופר כי הייתה תרבות מדהימה, עם טכנולוגיה מתקדמת אשר שקעה למצולות ונעלמה. דורות רבים חיפשו אותה ואין ספור חוקרים דרשו למוצאה, או לפחות שרידים שלה.את אותה  עיר מדהימה אשר אבדה  ובה  תרבות אשר היוותה ציון דרך בהתפתחות האדם, תרבות של שלום ושגשוש. תקופה בה האישה הייתה הדמות המרכזית והחשובה. מקום בו קיבלה האישה זכויות גדולות בביתה. היא זו שהורישה את רכוש המשפחה. הנשים היו הכוהנות, היועצות, השופטות ונשות הרוח. הגברים היו השותפים שלהם ויחד הם שגשגו בכל התחומים. יחד הם עסקו בספורט, יחד הם עבדו ויחד הם יצרו תרבות נפלאה.

   

  אפלטון כתב את סיפור אטלנטיס בטימואס, במאה החמישית לפני הספירה. בחיבורו,מתקיים דיאלוג בין שני דמויות ובו דנים על רעיון החברות האוטופיות קרי, אידיאליות. הוא מתאר שיחה מסוימת בין כומר מסוים וסולון המחוקק ואיש הרשות ,אשר חי במאה השביעית לפני הספירה. הכוהן מציג את אטלנטיס כאי גדול הגדול יותר מאסיה הקטנה ומלוב גם יחד -הנמצא מעבר למיצרי גיברלטר. הוא מספר שהייתה זו ממלכה רבת עוצמה כ-9000 שנה לפני הולדתו של סולון בשנת 638 לפנה"ס.

  הארץ חולקה בין האלים ואת אטלנטיס קיבל פוסידון, אל הים. פוסידון התאהב בבת-תמותה ושמה קלייטו ויצר עבורה אי המוקף ברצועות של ים ויבשה המקיפות זו את זו וזאת בכדי להגן עליה. בנוסף לכך, בנה מעברים תת-קרקעיים כדי שיוכל להגיע אליה. מיקום האי היה מאחורי "עמודי הרקולס" הלא הם מיצרי גיברלטר. הוא עבר לגור אתה בבית במרכזו. את האי הוא הקיף בטבעות של ים ויבשה כדי להגן עליו, במרכז הוא סידר לעצמו מעיין אחד עם מים חמים ומעין אחד עם מים קרים ואדמה ממנה יוצאים כל-מני מאכלים .

  קלייטו ילדה 5 זוגות תאומים זכרים שהפכו לשליטים הראשונים של אטלנטיס. פוסידון חילק את האי

  ל- 10 חלקים בכדי שיתאפשר לכל אחד מבניו למלוך על עיר- מדינה עצמאית ומעל כולם המליך את אטלס, בנו הבכור.

   אנשי היבשת למדו לנצל את מחצבי הטבע הרבים וחפרו מהאדמה מתכות יקרות רבות , עולם החי שלהם היה מגוון וכלל, בין השאר, פילים. היו בה גם אגמים, נהרות , יערות ומזון בשפע. במהלך השנים הוקמו גשרים במרכז האי ובמקום הארמון המלכותי הישן נבנה ארמון חדש ומפואר, שהיווה את פאר היצירה הארכיטקטונית. כאן היה גם מקדשו של פוסידון עצמו, שכוסה בכסף ושנהב ובתוך המקדש היו פסלי זהב. המקדש הכיל פסל ענק של האל רוכב במרכבה עם שישה סוסים.

  פתח הים הורחב ושימש כנמל לספינות ומסביב לרצועות האדמה נבנו חומות עם צריחים.

   

  תרבות אטלנטיס,כבשה את כל עמי המזרח התיכון, למעט תושבי אתונה, ורשמה הישגים טכנולוגיים מדהימים. זאת הייתה עיר קסומה, בה כולם חיים בשלום ובשגשוג.בכתביו תיאר אותה אפלטון, כאי רחב-ממדים [גדול מלוב ואסיה הקטנה גם יחד], שנמצא מעבר ל"עמודי הרקולס" [מצר גיברלטר]. האי הפך למרכזה של אימפריה מתקדמת [מבחינת שיט, מסחר, תעשיה ושלטון] ששלטה על כל האיים באזור וגם על חלקים מיבשות קרובות, ובראשה עמדו צאצאיו של פוסידון.

   

  במשך דורות רבים חיו אנשי אטלנטיס חיים מוסריים ופשוטים אולם אלו החלו אט אט להשתנות וכללי המשחק שונו. בצע הכסף ושאיפה לכוח תפסו מקום נכבד בחייהם והחלו לגרום לשחיתויות ושינוי באורח חייהם: ניצול מעמדות , בזבוז משאבים , מותרות , סיאוב מיני וקורבנות אדם , אלמנטים אשר החלו את רצף החורבן של התרבות בסדרת רעידות אדמה עצומות אשר העלימו את היבשה ואת התרבות האטלנדית אל מתחת לפני המים באופן ומיקום לא ידועים  . זה קרה כעונש על חטאיהם .אטלנטיס שקעה במעמקי הים, תוך יום אחד כולו על תושביו.

   

  כאשר ראה שחיתותם זאוס ,הלך וכינס את שאר האלים על מנת להחליט על עונש הולם, זמן מה לאחר מכן נבלע האי כולו על יושביו על ידי הים בהתפרצות של גלי ענק ורעידות אדמה.

   

  מאז שאפלטון כתב את תיאורו המופלא בדבר היבשת ששקעה, ''ביום ולילה אחד נעלמה מתחת לפני הים'' [אפלטון, מתוך ''קריטיאס''],העסיקה קושייה זו את דמיון האדם בוויכוחים עד לאין ספור האם זאת אמת היסטורית או אגדה.

   

  פליניוס, הרומאי מחבר ההיסטוריה הנטורלית [במאה הראשונה לספירה], אף הוא מתייחס לאטלנטיס, ואנשי גיאוגרפיה ערביים קדומים אף הם ציינו את אטלנטיס על מפת העולם.

   

  סופרי ימי הביניים קיבלו אותה כעובדה קיימת מבחינה היסטורית, כאשר אמונותיהם נשענו על אין ספור עובדות  מן המסורות של איים מן המזרח. במסורות של כל העמים מופיע סיפור המבול, המציין שמוצאו משותף.

   

  פרנסיס בייקון כתב את האלגוריה האוטופית שלו "אטלנטיס החדשה" שיצאה לאור בשנת 1627, בה הוא מתייחס לאספקט המדעי של אטלנטיס.

   

  רבים חיפשו אחר מקום אפשרי למקמה, זיהו אותה למשל עם אמריקה, ארצות סקנדינביה, האיים הקנריים, אבל על פי רוב היא שוייכה לצפון האוקיינוס האטלנטי.

   

  הדיון ביבשת האבודה עלה שוב לכותרות רק בשנת 1882 עם פרסום ספר "אטלנטיס, העולם העתיק" מאת איגנשיוס דונלי, שבנה תיאוריה לפיה אטלנטיס הייתה הציוויליזציה הראשונה בעולם ושאר התרבויות על פני כדור-הארץ התפתחו מתרבות זו. בספרו טען ,כי  הייתה יבשת  אטלנטיס הציוויליזציה הראשונה אשר שלטה בעולם , ציוליזציה אשר שלטה בכול אזור הים התיכון , מרכז ודרום אמריקה , הים הבלטי ,הודו וחלקים ממרכז אסיה .

  החוקר והסופר האמריקאי צרלס ברליץ , בן המאה ה-20 אשר התפרסם בעולם כמחברו של הספר משולש ברמודה כתב ספר נוסף אטלנטיס שמו , בספרו מציין ברליץ 270 השערות מיקום שונות של חוקרים שונים בדבר מיקומה האפשרי של יבשת אטלנטיס האבודה.

  קייסי, חוקר אטלנטיס מפורסם נוסף מדבר  על אטלנטיס ומציין טכנולוגיות ביקוע גרעיני , טכנולוגיות לייזר ופלסטיק.כאשר כתב קייסי על לייזר ופלסטיק כעל טכנולוגיות מתקדמות המשויכות לאטלנטיס , לא היו טכנולוגיות אלו קיימות בעולם ופותחו רק בתקופה מאוחרת יותר ,לטענת קייסי למדו ורתמו האטלנדים את החוקים של האנרגיות היצירתיות ביקום , את מהותם של כוחות הטבע והשפעתם על הסביבה הפיזית והרוחנית והצליחו לתעל ידע מעמיק זה ליכולות גבוהות ביותר בריפוי באמצעות קריסטלים ואור , שימוש בהנדסה גנטית , יכולת ביטול כוח המשיכה והבנה עמוקה בדבר מוצא האדם .

   

  ייתכן וכמו דברים רבים אחרים בטבע המוכר לנו, גם האבולוציה מתקיימת בצורה מחזורית , מחזורים קטנים ומחזורים גדולים בני אלפי שנים ומאות אלפי שנים , וקיומה של אטלנטיס שייך לאנושות הקדומה יותר מהאנושות המוכרת בת ימינו ובעקבות שינויים גיאולוגיים ואקלימים משמעותיים אין בנמצא עדויות אשר ישפכו אור על תרבות קדומה זאת אשר קיומה היה בזמן בו גיאוגרפית כדור הארץ היה שונה מזה המוכר לנו כיום.

   

  יש הטוענים כי מדובר בפיקציה בלבד בה השתמש אפלטון בכדי להמחיש את דבריו ודעתו בנוגע לחברה ושלטון אידיאלים, לעומתם ישנם אנשים המאמינים כי הסיפור אכן מייצג מקרה אמיתי אשר התרחש לפני אלפי שנים.

   

  מהזווית היהודית יש לציין שסיפורה של אטלנטיס שימש לא אחת כתחליף לעם היהודי. לתרבויות הפגניות שעברו התנצרות הייתה בעיית זהות מרכזית - החלפת כל המסורות ההיסטוריות והמיתוסים במיתוס היהודי של בריאת העולם ובריאת האדם. המיתוס של אטלנטיס וקישורו למיתוס היהודי איפשר להחזיר אל מרכז הבמה את המיתוסים הפגניים הקדומים ולהפחית מחשיבותם של היהודיים. לפעמים עד כדי ציון הזוי שמקורותיו של ישו עצמו הם ביבשת אטלנטיס הקדומה.

   

  מרגלית איילון בשיעורי ההילינג מציינת כי ישנם הפרעות מאטלנטיס שנותרו אצל אנשים שהיו בתקופה זו והם מתגלים כשתלים המופיעים בכמה צורות:

  א.         דיסק שיוצא ועליו מידע

  ב.         מיקרופילם עדין.

   

  עד מותו טען אפלטון ואף הצהיר כך בכתביו כי הסיפור המתואר בדיאלוג אכן אמיתי.

   

  האם הייתה יבשת אטלנטיס חלק מרצף ההיסטוריה האנושית או הינה יציר דמיונו של המוח האנושי  , אין באפשרות המחקר ההיסטורי המודרני לתת מענה חד משמעי לשאלה זאת  , מספר הדעות העצום וכיווני המחקר הרבים  שונים זה מזה כך שכל אחד היום יכול להחליט במה הוא מאמין.

  דרג את התוכן:

   תגובות (6)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     20/1/14 15:09:

   צטט: P65 2014-01-20 14:07:54

   מזכיר את סדום משהו

   למה?בגלל העונש של ההיעלמות או בגלל מעמד האישה?

     20/1/14 14:07:
   מזכיר את סדום משהו
     20/1/14 11:18:

   צטט: א ח א ב 2014-01-20 09:10:41

   סיפור מרתק. מקביל ל"מבול" התנכ"י.

   אכן אחאב

     20/1/14 09:10:
   סיפור מרתק. מקביל ל"מבול" התנכ"י.
     19/1/14 17:49:

   צטט: מאיה113 2014-01-19 17:18:06

   *מציאות או אגדה איך שלא יהיה מרתק

   אכן מאיה

     19/1/14 17:18:
   *מציאות או אגדה איך שלא יהיה מרתק

   ארכיון

   פרופיל

   אסתר רבקה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   רשימה

   רשימה