כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  סיפורים וטיולים ועוד כמה דברים

  סיפורים קצרים, ושירים לעת מצוא פרי עטי, טיולים בארץ בכלל ובשביל ישראל בפרט.
  ועוד כמה דברים שפגשו אותי.

  0

  מאורון לחניון עקרבים

  74 תגובות   יום רביעי, 12/2/14, 21:44

      6-2-2014

  מאורון לחניון עקרבים.

  משך – שמונה שעות.

  מרחק  – 18 קילומטרים

  דרגת קושי – מכובדת.

  חפץ – לסת של טורף

  שיר – אברהם אבינו שרה אמנו

  מזג האוויר – נהדר.


  בשש ושלושים התכנסנו בתחנת הדלק שבדימונה. מיודענו הנהג, פטריק קים חיכה לנו עם מונית גדולה ועם חיוך רחב שהוביל אותנו לאורון. נפרדנו ממנו לשלום והתחלנו ללכת לאורך הכביש. כעבור זמן קצר פנינו מערבה. חצינו את פסי הרכבת והתחלנו לטפס על מדרונות רכס הר כרבולת התוחם את המכתש הגדול מצד דרום. העלייה להר לא נורא קשה וכעבור חצי שעה הגענו לפסגה עם השמש בגבנו. נופי המכתש הגדול (מכתש חתירה)  נפרשו לרגלינו.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3058680/

   

  המכתש נקרא "הגדול" לעומת המכתש "הקטן" שנמצא עשרה קילומטרים מזרחה ממנו. את מכתש רמון הגדול בהרבה, גילו רק לאחר מכן. אורכו של המכתש 14 קילומטר ורוחבו 6 קילומטר.

  נחל חתירה מנקז את אגן המכתש ומעניק לו את שמו השני. כשעמרם מצנע היה ראש מועצת ירוחם, הציע לשנות את שמו למכתש ירוחם. קרקעית המכתש עשירה בחולות צבעוניים ובשרידי מאובנים ימיים. נחל חתירה ממשיך מהמכתש הגדול, מזרחה עד לנחל צין ולערבה. בצדי ערוץ הנחל מתנוססים מצוקים עצומים ותלולים.

  הסתכלנו לדרום מערב. ראינו את ה"כרבולת" בלבן של העיניים. רכס הכרבולת נחשב לקטע הקשה והאתגרי ביותר בשביל ישראל. עשרים קילומטר בשטח הררי ובשבילים סלעיים ללא נקודות מילוט. דיה לצרה בשעתה. המשכנו צפונה על שפתי המכתש. בצפון ראינו את רכס חתירה, ואת "מצלעות המכתש" אותן שכבות סלעים משוננות המזדקרות לשמים בזויות מדהימות.  בצפון מזרח נפרש מישור ימין ובמזרח התפתל ערוצו העמוק של נחל חתירה. לאחר כמה דקות הליכה פנה השביל מזרחה ל"סנפיר הגדול". הסנפיר הוא שכבת סלע עתיקה שהתקמרה בכוחות עצומים והזדקרה לשלוחה צרה ותלולה.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3058683/

   

  ירדנו בשביל על גבי ה"סנפיר" וכעבור כמה דקות מצאנו עצמנו צועדים במישור לכיוון עין ירקעם. חצינו שוב את פסי הרכבת, הפעם מלמטה דרך מעביר מים צר.

  עין ירקעם נקרא על שם דמות תנכ"ית הנזכרת בספר דברי הימים. בחורף המעיין נובע וממלא את הגבים הסמוכים במים. קרבתו לכביש הופכת אותו לאתר טיול פופולרי לכל הגילאים. בשבתות שוקקים בו מאות מטיילים. למרבית הפלא היינו לבד. נחל חתירה חרץ נקיקים וצורות מרתקות מעל המים הרבים, שנקוו בקרקעית. כאן עצרנו לארוחת הבוקר.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3058713/

   

  התפריט הקבוע, כריכים , דבלים , ירקות חתוכים וקפה שחור מורתח הועשר בגבינת קממברט צרפתייה שהביא לנו דורון היישר מפריז. טריסטראמיות שחורות אירחו לנו לחברה ובתמורה קיבלו שיירי מזון. קרוייה על שמו של החוקר השבדי טריסטרם, שביקר בארץ במחצית השניה של המאה ה19. סלעית לבנת כנף וחיננית ניתרה והתעופפה סביבנו. בשמיים ריחף הצפלין הלבן שצפה אחר צעדינו לכל אורך היום. 

   

  http://cafe.themarker.com/image/3058658/


  המשכנו מזרחה בערוץ נחל חתירה. חלפנו על גבי מים קטנים שנותרו מגשמי דצמבר. בצדדים התנשאו מצוקים תלולים. בערוץ הנחל פזורים בולדרים ענקיים שנשרו מהם. הרגשנו בתוך מגרש המשחקים של איתני הטבע.

  השביל טיפס על הדופן הדרומית של הנחל על גבי שלוחה צרה. לפתע נפרש לרגלינו המפל הגבוה של נחל חתירה. תהום של 80 מטר ובצדדיה מצוקים בלתי עבירים במרחק של קילומטרים. בשנת 1944 יצאה מחלקה ג' של הפלמ"ח למסע מים המלח לרביבים. כדי שלא לעבור במעלה עקרבים ולהתגלות על ידי הבריטים, ניווטו הסיירים דרך נחל חתירה. המפל הגבוה חסם את דרכם. הפלמחניקים בנו סולם מכלי נשק ומחבלים והצליחו להעפיל על המצוק שנראה כבלתי עביר. אנחנו ירדנו בסולם ברזל שנקבע 200 מטר צפון מערבה למיקום המקורי.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3058689/

   

  מספרים כי הבדואים שפגשו אותם בעין ירקעם כינו את המקום "נקב אל יהוד". מבט מתחתית הערוץ, סייע לאתר את הנקודה המקורית בה עלו הפלמחניקים. לא נראה כל כך קשה. מילא, סיפורים וצ'יזבטים היו חלק חשוב ממורשת הפלמ"ח. חלק גדול מהם הועלה על הכתב בספרם של דן בן אמוץ וחיים חפר-  "ילקוט הכזבים".  הפלמ"ח, קיצור של  פלוגות המחץ,  היה הכוח הצבאי הסדיר של המדינה שבדרך.  במלחמת העצמאות נהרג אחד מכל שישה חיילי פלמ"ח.  עם הקמת המדינה ב-1948, פורק הפלמ"ח וחייליו שולבו (למורת רוחם) בשורות הצבא הסדיר.

  המשכנו ללכת מזרחה בערוץ נחל חתירה. כעבור כמה דקות הגענו לעץ שיטה מוזר. העץ כוסה בעלים בשרניים ובפריחה אדומה שאינה אופיינית לו. "הרנוג השיטים", צמח טפיל השואב מזונו מעץ השיטה כיסה אותו כמעט לחלוטין.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3058704/


  "אברהם אבינו שותק ומחייך", פיזם שלומי שיר ישן ונשכח בביצועם של שושנה דמארי, אריה אליאס, עדנה לב ושלמה ארצי. לא הכרנו את השיר אבל בחרנו בו לייצג את קטע השביל הנוכחי. ייתכן מאד ואברהם אבינו הסתובב פה פעם. גם שרה אמנו.

  בנחל ימין פנינו לשמאל. נשאנו עינינו אל מעלה ימין והתחלנו לטפס. מולנו ירדו גבר ואישה מחייכים. "בוקר טוב" בירכו אותנו.

  "בוקר נהדר, אבל בעצם, צהריים כבר". ענינו.

  השביל התפתל בעלייה התלולה. הנוף שנשקף ריתק את תשומת הלב. מצוקים פראיים התנשאו בצדו הנגדי של הקניון. לפיהם ניתן היה לקבוע כמה נותר עוד לעלות. בולדרים ענקיים שנפלו בעבר מלמעלה יצרו זוויות צילום מדהימות.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3056174/

   

  לאחר עשרים דקות הגענו למרומי מעלה ימין. בראש המעלה התנוסס מפל ימין. משטח סלע רחב המסתיים בתהום מפחידה. סדק עמוק, ברוחב של מטר חצה את משטח הסלע במקביל לקצה התהום וסימן בדיוק את קו התמוטטות המצוק בעתיד. התיישבנו ליד הסדק, כדי להשיב את נפשנו מהעלייה וליהנות מהנוף המדהים סביבנו. שלומי התיישב על בולדר גדול שנסחף ונתקע מעל הסדק. ממזרח הגיע זוג צעירים עם כלב לברדור גדול מידות, בדרכם לרדת במעלה ימין. הכלב סירב לדלג מעל לסדק העמוק שאת קרקעיתו לא ניתן לראות. לא הועילו כל השכנועים, הכלב החכם לא רצה לקפוץ. לבסוף ניאות שלומי לקום מהסלע עליו ישב והכלב דילג בזריזות לצד השני. מעניין איך יטפס הכלב בסולם שבמעלה פלמ"ח. אולי יטפס בנתיב הפלמ"ח המקורי.

  סמוך למפל ימין, נמצאה לסת של טורף כלשהו עם ניב גדול. אולי תן אולי צבוע צעיר. הלסת נבחרה לחפץ המייצג את קטע השביל הנוכחי.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3058693/


  שמש נעימה, ליטפה אותנו בקרניה. הלכנו כבר לא מעט והרגליים כבדות. נותרו עוד 7-8 קילומטרים אבל האתגרים הרציניים מאחורינו. התעודדנו בסיבוב וויסקי אחרון, שייבש את הבקבוקון וקדימה לדרך. עלייה מתונה של כמה קילומטרים בשביל נוח, הביאה אותנו לארוחת הצהריים באמצע שום מקום. פשוט ככה על השביל החשוף. מה לעשות, הרעב עושה את שלו. הצבא צועד על קיבתו ומי שלא אוכל לא גדל. תה צמחים קינח את הארוחה.

  דורון ,העיר כי פטריק נהג השביל מזכיר את פטריק מסדרת הסרטים המצוירים "בוב ספוג", הרבה יותר מאשר את פטריק קים.

  המשכנו מזרחה עם השביל עד למצד צפיר הממוקם בראש גבעה גבוהה.  המצד היה חלק משרשרת מצדים ששמרו על נתיבי סחר רומיים מאדום לירושלים ולמרכז הארץ.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3058709/

   

  במקום תצפית יפה על כל מישור ימין , על "מפעלי הטקסטיל", ועל הרכסים המעטרים את המכתש הגדול. דרך רומית יורדת מכאן דרומה אל "מעלה עקרבים רומי". אנחנו המשכנו מזרחה על קו הרכס ולאחר מספר קילומטרים הגענו לכביש מעלה עקרבים. בזמן שחיכינו לפטריק, הכנו קפה שחור וקטן ליד מרבצי פריחה של כדן סגול.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3057182/

   

  פטריק הגיע בדיוק לקפה ואישר את השערתו של דורון, כי הוא פטריק של "בוב ספוג".

  אמרנו שלום לצפלין והפלגנו עם פטריק כדי לקנח בכוס בירה צוננת בדימונה.

  תם עוד יום יפיפה בשביל.

   

   לקטע השביל הבא

  דרג את התוכן:

   תגובות (74)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     9/3/14 10:09:
   אותכם לפטריק!!
     27/2/14 12:12:
   מקסים לטייל איתך... במיוחד שהרבה זמן לא קראתי את הפוסטרים... תמשיך להביא לנו את ארץ ישראל היפה..
     24/2/14 16:25:

   מעורר הערצה !!! באמת...

   למרות "שהלכתי" המון עד שהגעתי לוויסקי.

   כבר התחלתי לדאוג חיוך

     22/2/14 18:17:

   צטט: פוצקלה 2014-02-22 08:32:21

   יופי של טיול (להזכירך היום צעדת נ"צ).

   הופעתי שם בתפקיד חשוב.!!

     22/2/14 13:44:

   שבתי ( סליחה על האיחור נבוך ) אחאב חברי

   ובאמתחתי כוכב אהבה- ותמיד נהדר לטייל בין המילים והתמונות שאתה

   מביא עד אלינו מטיוליך בשבילי הארץ

     22/2/14 08:32:
   יופי של טיול (להזכירך היום צעדת נ"צ).
     21/2/14 21:23:
   יופי של טיול :) שבת שלום
     21/2/14 19:36:
   אח, איזה טיול היה לכם! לא נועדתי לטיול ברמת קושי כזו למרות שהייתי מתה לצלם את הנופים המדהימים האלו, כך שנהניתי לטייל אתכם..... :)
     18/2/14 17:12:
   אהבתי את המילים ואת התמונות ובעיקר את פני הסלעים הדומים לפרופיל אדם ....
     17/2/14 22:49:
   תודה !! איזה יופי של מדבר הבאת, תמונות משגעות והעשרה מן ההיסטוריה הקרובה והרחוקה יותר. אהבתי!
     16/2/14 19:54:
   יופי של תמונות, טיול וירטואלי, וכתיבת פוסט.. תודה .
     16/2/14 12:23:
   טיול וירטואלי נהדר.
     16/2/14 08:18:

   צטט: קביאר 2014-02-15 23:40:58

   גם קממבר על רקע נופים מהממים, גם שיר שאותי בעיקר מצחיק ואני לא אגיד למה, גם דיון איטלקטואלי על מהותו של פטריק. מה רע? כמעט שכחתי השעה שבה אתם מתחילים יפה עבורי לדבר אחד בלבד: שינה

   השיר מצחיק מאד - גם שלומי. 

   טרם ירדנו לסוד מהותו של פטריק אבל יש לנו עוד כמה הזדמנויות. חלומות פז :) 

     15/2/14 23:40:
   גם קממבר על רקע נופים מהממים, גם שיר שאותי בעיקר מצחיק ואני לא אגיד למה, גם דיון איטלקטואלי על מהותו של פטריק. מה רע? כמעט שכחתי השעה שבה אתם מתחילים יפה עבורי לדבר אחד בלבד: שינה
     15/2/14 22:27:
   כל הכבוד על ההשקעה, כרגיל! :)
     15/2/14 18:16:
   נכדי גר בדימונה. אבל לא היום. היום היה בן שש וחגגנו לו יום הולדצ בגינת קרית ספר מתחת לבית שלנו ולכן אין לי עכשיו אנרגיות לטייל איתכם.
     15/2/14 11:12:

   צטט: shabat shalom 2014-02-15 10:24:24

   כשאני קורא את סיפורי המסע שלך אני מבין מה אני מפסיד בטיולים שנערכים ממרחק הגלגל מן האדמה. סוג אחר לחלוטין של חוויות ובעיקר סוג אחר של מסע אישי. כי כל טיול הוא גם (ואולי בעיקר) מסע אל עצמי... לא?

   ועוד איך. המסע בשביל הוא גם מסע אישי, וגם מסע של קבוצה.  אנחנו צועדים כבר שנה רביעים ונשמעים כמו מילואימניקים המספרים על חוויות ומצ'זבטים גוזמאות. 

     15/2/14 10:24:
   כשאני קורא את סיפורי המסע שלך אני מבין מה אני מפסיד בטיולים שנערכים ממרחק הגלגל מן האדמה. סוג אחר לחלוטין של חוויות ובעיקר סוג אחר של מסע אישי. כי כל טיול הוא גם (ואולי בעיקר) מסע אל עצמי... לא?
     15/2/14 09:57:
   מחשקק לטייל, כרגיל
     15/2/14 09:41:

   אחאב, כיף לטייל אתכם בתיאורים החיים שלך... במראות ובאווירה.

   ואין כמו קפה שחור אסלי בחיק הטבע.

     15/2/14 08:53:
   כיף "לטייל" איתך מהמיטה... לא מעייף :)
     15/2/14 00:59:
   איזה כיף של טיול, אוהבת טרקים כאלה ארוכים והנוף, עוצר נשימה :-)
     14/2/14 19:50:
   זה נראה באמת מסע עם מאמץ מכובד כמו שאתה הגדרת
     14/2/14 16:59:
   וואוו איזה טיול מדהים ותיאורים נהדרים העיקר שנהנית שבת שלום ומבורך
     14/2/14 14:52:
   וואו איזה טיול מסע יותר נוכן כל הכבוד אחאב ויופי של צילומים.*
     14/2/14 13:25:
   טיול מעניין היה לכם... העיקר שנהניתם
     14/2/14 11:50:

   צטט: Vered C 2014-02-14 10:11:49

   מתי אתם מספיקים לטייל כל כך הרבה ? כל הכבוד.

   עשרה ימי שישי בשנה...:-) 

     14/2/14 11:49:

   צטט: אלכסנדר הגדול 2014-02-14 11:20:26

   מסלול יפהפה. נראה כי ישהו הפליא ביצירתיותו בבניית השטח.

   סתם פוקס...

     14/2/14 11:20:
   מסלול יפהפה. נראה כי ישהו הפליא ביצירתיותו בבניית השטח.
     14/2/14 10:11:
   מתי אתם מספיקים לטייל כל כך הרבה ? כל הכבוד.
     14/2/14 07:49:

   צטט: צוריאל צור 2014-02-13 22:22:15

   יופי של מסלול ויופי של טיול.
   ומגיל מסוים, רוב הגברים ולא רק "פטריק קים", מתחילים להיראות כמו בוב ספוג המרובע :))

   נדמה לי שפטריק מבוב ספוג הוא כוכב ים :) 

     14/2/14 06:42:
   מקסים אחאב פוסט עשיר - כמה כייף לטייל איתך -
     14/2/14 00:07:
   נעים "לטייל" איתך באופן הזה, במיוחד במסלול קשה.
     13/2/14 22:22:

   יופי של מסלול ויופי של טיול.
   ומגיל מסוים, רוב הגברים ולא רק "פטריק קים", מתחילים להיראות כמו בוב ספוג המרובע :))

     13/2/14 21:25:
   לסת של טורף כלשהו עם ניב גדול - אותי מענינת הלסת, בת כמה היא, למי היתה שייכת וכו. תודה על הטיול
     13/2/14 20:41:
   יופי של טיול זה עם נופים מדבריים קסומים, מתובל בחוש הומור וקפה שחור.ו - איזה כושר!!!
   לטייל בארץ הזאת זה ערך, זו חוויה, זה פשוט ניפלא!
     13/2/14 17:27:
   פוסט מעניין , תודה :-)
     13/2/14 15:08:
   נראה מאוד יפה, גם הצילומים וגם התיאורים :)
     13/2/14 14:31:
   ..בשביל זה יש שביל כזה...אחלה של פוסט!!
     13/2/14 14:25:

   צטט: דליהו 2014-02-13 09:43:06

   יופי של טיול! אהבתי שמתואר רגוע ונעים ויפה:)ואת האתגר והקושי אפשר להרגיש בין לבין.נוף ניפלא והרפתקאה מרגשת.

   ניפלא שיש שם גם גב מים באמצע הדרך. יפה:)הטריטסמית יפהפיה. ונו טוב .. עם פטריק מבוב ספוג אז משעשע.ואיך איך לא הכרת את השיר? אני זכרתי את המילים ברצות אלוהים אפילו מטאטא יורה... בלתי נישכח. אז הנה פה.:-)

   ''

    

     13/2/14 14:24:

   צטט: גילהסטחי 2014-02-13 14:20:57

   אתה חלק בלתי נפרד מהנופים שאתה מצלם וכובש בזיעתך. בטוחה שגם השבילים, המסלולים והדרכים חוקקים את טביעות פסיעותיך בכל שעל.

   תודה :- )

     13/2/14 14:20:
   אתה חלק בלתי נפרד מהנופים שאתה מצלם וכובש בזיעתך. בטוחה שגם השבילים, המסלולים והדרכים חוקקים את טביעות פסיעותיך בכל שעל.
     13/2/14 13:56:

   צטט: יוסף זיתוני 2014-02-13 02:25:45

   לאחאב. אני חייב לציין כי היכולת הנפלאה שלך, להעביר במדויק את הטבע בכל הדרו לקוראים היא עינין של מתת אל שגורמת לצופה המופתע שוב ושוב את היופי וההדר של הארץ שלנו.ויוצרת בהכרח אלפי מעריצים וחובבי טבע ישראליים מושבעים לרוב. בקריאת רשומותך המפורטות אני חש את חוויית הטיול וכל ההנאה הנובעת מכך לכל מי שיחקה את הטיול וינסה לחוות את הטבע הישראלי .ובשתי מילים "כל הכבוד" *

   תודה על הפרגון. זכות היא לי :) 

     13/2/14 13:55:

   צטט: ~גאיה~ 2014-02-13 09:39:01

   אחיאב היקר, המסלול שבחרתם פשוט נפלא. והתמונות מהממות, והולם שדרכו עלו לפסגה נראה מפחיד ביותר. ממש ממש כייף לטייך איתך ולחוות נופים. תודה על השיתוף חברי:)))

   אכן טיול נהדר :) 

     13/2/14 12:54:
   מסלול נחמד, בדיוק עשינו אותו לפני שבועיים אבל מצפון לדרום, יופי של סקירה וכתיבה עשית, עכשיו גם יודעים מה ראינו :)
     13/2/14 11:37:

   כייף אמיתי 

   ''

     13/2/14 11:19:
   טיול די קשה.....
     13/2/14 10:37:
   תמיד חתירה, ותמיד לחתור למגע.
     13/2/14 10:11:
   מסלול עם נופים של יופי ועוצמה. יפה הסיום עם הכדן החינני.
     13/2/14 09:45:

   פשוט נפלא לטייל איתך עם המילים שלך. הנה צילום של הרנוג השיטים השתלטן:

    

   ''

     13/2/14 09:39:
   אחיאב היקר, המסלול שבחרתם פשוט נפלא. והתמונות מהממות, והולם שדרכו עלו לפסגה נראה מפחיד ביותר. ממש ממש כייף לטייך איתך ולחוות נופים. תודה על השיתוף חברי:)))
     13/2/14 09:06:
   החבר'ה הטובים - יודעים לעשות חיים :)
     13/2/14 08:59:

   בוקר ניפלא אחאב חברי נשיקה

   התמוגגתי לטייל  איתך במילים ובתמונות הנהדרות

   חוק 24 הש'

   האביב בפתח ובטח תשתף אותנו בעוד טיולים מגניבים

     13/2/14 08:53:
   כייף , כל הכבוד , תודה אחאב.
     13/2/14 08:51:
   תודה!
     13/2/14 08:01:
   תודה ששיתפת*
     13/2/14 07:54:
   מקסים, המשך לשתף!
     13/2/14 07:31:
   כייף לטייל וכייף לקרוא אותך ♥ יום אהבה שמח ♥
     13/2/14 06:45:
   נהניתי "לטייל" איתך דרך הפוסט :-)
     13/2/14 05:44:
   *נהדר
     13/2/14 05:44:

   צטט: יובלש 2014-02-12 23:03:28

   קטע נהדר

   וכל הכבוד לכם שהשלמתם אותו בפעם אחת.

   אנחנו "פירקנו" אותו לשניים.

   את הכרבולת אפשר לפצל לשניים וזה בדיוק מה שאנחנו מתכננים לעשות.

   לנקודת המילוט קוראים נחל מדור.

   עדיף 26 ק"מ ביומיים מ-20 ביום אחד.

    

   אפשר וכדאי להשלים הקטע בפעם אחת. זכור לי שאתם צעדתם יום לאחר מעלה עלי.זה באמת מוגזם. 

   ללכת את הכרבולת ביומיים? וואללה...רעיון שצריך להיבחן ברצינות. 

    

     13/2/14 02:25:
   לאחאב. אני חייב לציין כי היכולת הנפלאה שלך, להעביר במדויק את הטבע בכל הדרו לקוראים היא עינין של מתת אל שגורמת לצופה המופתע שוב ושוב את היופי וההדר של הארץ שלנו.ויוצרת בהכרח אלפי מעריצים וחובבי טבע ישראליים מושבעים לרוב. בקריאת רשומותך המפורטות אני חש את חוויית הטיול וכל ההנאה הנובעת מכך לכל מי שיחקה את הטיול וינסה לחוות את הטבע הישראלי .ובשתי מילים "כל הכבוד" *
     13/2/14 01:12:
   נפלא!
     13/2/14 00:06:
   יופי של טיול, יופי של כתיבה, יופי של תמונות ועוד בחורף
     13/2/14 00:03:
   יופי של טיול. ההנאה שלכם מורגשת. צילומים יפים.
     12/2/14 23:03:

   קטע נהדר

   וכל הכבוד לכם שהשלמתם אותו בפעם אחת.

   אנחנו "פירקנו" אותו לשניים.

   את הכרבולת אפשר לפצל לשניים וזה בדיוק מה שאנחנו מתכננים לעשות.

   לנקודת המילוט קוראים נחל מדור.

   עדיף 26 ק"מ ביומיים מ-20 ביום אחד.

     12/2/14 22:43:
   מקום נפלא והתמונות גם... כייף לטייל איתך....
     12/2/14 22:36:
   אכן טיול נפלא .. ! (: תודה ...
     12/2/14 22:15:

   פוסט מושקע ובאהבה.
   תצלומים נהדרים .

     12/2/14 22:10:
   מה, הקדישו במדינתנו , הנאורה, חניון שלם לעקרבים?? פפשששש.. לא ידעתי. בהזמנות הקרובה אקפוץ לראות את זה בעצמי. תודה עבור פוסט חשוב זה.
     12/2/14 22:10:
   אתה עושה חשק לקום ,לקחת את עצמי הבורגנית,ולמצוא איזה מדריך לעירונים ששכחו שפעם הם הכירו את הארץ דרך הרגליים....תודה
     12/2/14 22:10:

   .

   פוסט לתפארת שביל ישראל.

   ברכות.

     12/2/14 21:57:
   כמה אהבה לטבע-כייף

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   א ח א ב
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין